סקר

סקר: האם צריך לזרוק נאצים לתאי גזים, לאנוס ולתת לכלבים לאכול אותם?

כן
7 (30.4%)
רון, למה אתה מתון מדי?
13 (56.5%)
לא, זה לא אנושי
3 (13%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: סקר: האם צריך לזרוק נאצים לתאי גזים, לאנוס ולתת לכלבים להאכיל אותם?  (נקרא 31638 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
מה הבאת? אם זכרוני אינו מטעה לא דילגתי על דבר.

והיה גנרל יווני בשם ניקנור, אחרי שתפסו אותו חתכו לו את האצבעות ותלו אותם בירושלים, מאז בימי בית שני היה נחוג יום בשם "יום ניקנור" וזה לא בדיוק היה יום אבל.
יהושע ע"ה תלה את הנבלות של חלק ממלכי הגויים שהוא הרג עד הערב, ורק!! בערב היו קוברים אותם.

ציטוט
ואני מסכים פה אחד עם האמור בציטוט וזה לעניין השפלה של "ואת מצבותם תשברון" כלומר לסלק את העבודה זרה,

לשם איזה מטרה אם לא קידוש (כבוד) השם?

ציטוט
האם באמת המטרה של הלחימה ושל ההרג והקורבנות זה עניין השפלתי בלבד

בעיקרו

ציטוט
ובעל חשיבות כה רבה

בהחלט

ציטוט
והאם אין לו גבול?

תלוי מי האויב

ציטוט
ואיך בכלל זה מתקשר לרישא של האשכול בפתיחה שלך, בסקר?

:old_huh:

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
ציטוט
והיה גנרל יווני בשם ניקנור, אחרי שתפסו אותו חתכו לו את האצבעות ותלו אותם בירושלים, מאז בימי בית שני היה נחוג יום בשם "יום ניקנור" וזה לא בדיוק היה יום אבל.
אני לא מכיר את הסיפור כנראה שזה היה בעניין הספציפי הזה שנדרש לעשות זאת למטרה מסויימת(כדי להתריע וכו') ועדיין זה לא בדיוק מצדיק את טענתך שצריך להתעלל בגופות לאחר מותן "לאנוס" "להאכיל" מה הלאה?! אולי אחרי שהרגנו את האוייבים גם נהנה מביתור הגופה לחלקיקים?!

ציטוט
יהושע ע"ה תלה את הנבלות של חלק ממלכי הגויים שהוא הרג עד הערב, ורק!! בערב היו קוברים אותם.
נו ו... למה היו קוברים אותם?
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אני לא מכיר את הסיפור כנראה שזה היה בעניין הספציפי הזה שנדרש לעשות זאת למטרה מסויימת(כדי להתריע וכו') ועדיין זה לא בדיוק מצדיק את טענתך שצריך להתעלל בגופות לאחר מותן "לאנוס" "להאכיל" מה הלאה?!

אפשר לעשות ספקולציות, ואפשר ללמוד:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%A8

מאוחר יותר אמצא לינקים נוספים (אם לא היום, מחר).

ציטוט
אולי אחרי שהרגנו את האוייבים גם נהנה מביתור הגופה לחלקיקים?!

דין העמלק הנאצי פי כמה וכמה מדין העמלק היווני

ציטוט
נו ו... למה היו קוברים אותם?

עיין למעלה

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אפשר לעשות ספקולציות, ואפשר ללמוד:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%A8

מאוחר יותר אמצא לינקים נוספים (אם לא היום, מחר).
זה היה ברוח קרב של לחימה וזה משהו אחר ועדיין לא מצדיק את מה שהבאת לעיל(לאנוס להאכיל וכו').
באמת זה נשמע לך אנושי?! אחרי שהבן אדם מת-להתעלל בגופתו? מה יתן ומה יועיל לך? הרגת אותו השפלת אותו!!  אני מאמין שאם הדם שלו היה כשר יתכן והיית שותה את דמו זה ממש מפלצתי ואיסלאמי.
אבל אם נדבר ברצינות אני אומר לך שאין לך שום אומץ לעשות דבר כזה (ביתור אונס ע"י כלבים להאכילם לאחר המוות) זה נשמע לך אנושי ??? ???

ציטוט
דין העמלק הנאצי פי כמה וכמה מדין העמלק היווני

עיין למעלה
:old_huh: :old_undecided:

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
זה היה ברוח קרב של לחימה

ואני מדבר על?

ציטוט
ועדיין לא מצדיק את מה שהבאת לעיל(לאנוס להאכיל וכו').

זו הייתה דוגמא עינויים, לא סתם הבאתי אופציות

ציטוט
באמת זה נשמע לך אנושי?! אחרי שהבן אדם מת-להתעלל בגופתו? מה יתן ומה יועיל לך? הרגת אותו השפלת אותו!! ??? אני מאמין שאם הדם שלו היה כשר יתכן והיית שותה את דמו זה ממש מפלצתי ואיסלאמי.
אבל אם נדבר ברצינות אני אומר לך שאין לך שום אומץ לעשות דבר כזה (ביתור אונס ע"י כלבים להאכילם לאחר המוות) זה נשמע לך אנושי ??? ???

זה כבר סובייקטיבי

ציטוט
:old_huh: :old_undecided:

?

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ואני מדבר על?
ברוח של לחימה עוד יש מה לומר,בסדר.
אבל לאחר שהמת את הבן אדם למה להתעלל בגופה?

ציטוט
זו הייתה דוגמא עינויים, לא סתם הבאתי אופציות
הוא יתענה בקרב כשהרגוהו את השאר הוא יקבל בעולם הבא.

ציטוט
זה כבר סובייקטיבי

הצחקתני! זה כבר עניין של שפיות.

אתה היית עושה זאת??

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ברוח של לחימה עוד יש מה לומר,בסדר.

לא דיברתי על אחרי

ציטוט

לא פוסל אפשרות של עינויים כבדים

ציטוט

אתה היית עושה זאת??

כן, כמו שהם עשו לנו נעשה להם.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יש לי גם טיעון "אמפירי": אם נבחן את ההיסטוריה, יש קורלציה חזקה בין הנטייה של תרבויות שמפעילות אמצעי עינויים סדיסטיים לבין נטייתן לזלזל בחיי אדם בכלל, כולל של בני עמם.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
רון תשאל כל אדם שנאלץ לקטול חיים. זו הרגשה נוראה אפילו כשמדובר במאבק הישרדות בעיצומו של קרב.
לא בטוחח אצל כולם..

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *

אבל בוא נשאל את הרב יהודה קרויזר.
בדיוק מה שבאתי לרשום רון! :)

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *

אתה היית עושה זאת??

[/quote]למה לא?.אני בטוח שאם הייתה נימצא במצבים חס וחלילה שעם ישראל היה בשיא הסבל וההשפלה הייתה מדבר אחרת..

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ציטוט
למה לא?.אני בטוח שאם הייתה נימצא במצבים חס וחלילה שעם ישראל היה בשיא הסבל וההשפלה הייתה מדבר אחרת..
על מה אתה מלהג בדיוק אתה שם לב על מה דן האשכול בסקר? לאחר שהמת את האוייב אתה רוצה לאנוס את הגופה להאכיל את הכלבים בה לבתר אותהוכו' מה כל זה יתן לך מה אתה חניבעל, זה בלתי אנושי בעליל! אבל אם רצונך להידמות לאיסלאם זה מסביר הכל.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
יש לי גם טיעון "אמפירי": אם נבחן את ההיסטוריה, יש קורלציה חזקה בין הנטייה של תרבויות שמפעילות אמצעי עינויים סדיסטיים לבין נטייתן לזלזל בחיי אדם בכלל, כולל של בני עמם.

יש לי טיעון "אמפירי" עוד יותר: יש קורלציה חזקה בין הנטייה של תרבויות שמרחמות על גופות וחיי האויב לבין נטייתן לזלזל בחיי בני עמן.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
על מה אתה מלהג בדיוק אתה שם לב על מה דן האשכול בסקר? לאחר שהמת את האוייב אתה רוצה לאנוס את הגופה להאכיל את הכלבים בה לבתר אותהוכו' מה כל זה יתן לך מה אתה חניבעל, זה בלתי אנושי בעליל! אבל אם רצונך להידמות לאיסלאם זה מסביר הכל.
דבר ראשוןן אני אמרתיי לאנוס??.לא הייתי עושה את זהה כי לא זאת הדרך שלייי..
אבל שריפת הגופה לא מתנגד!

כשתלו את המלכים בכיבוש הארץ היו כל הלילה תלויים אתה בטוח שלא יצא לאיזה עורב או כל עוף אחר לאכול את הגופה??.ה' ירחםם "ברו" על כבוד המת..או כשקיצצו בהונות המלכים למה עשו את זה??.לא היה יותר פשוטט להרוג אותם וזהוו מאשר לעשות את המעשים החסרי תועלת האלה והלא אנושיים מה אנחנו מוסלמים שנחתוך איברים?!? (כמובן שכל זה היה בצניות!)

מה תגיד על זה על כל זה??.שבני ישראל לא הלכו על פי דרך ה' ועשו מעשה לא נכון??!?.יותר מדוייק לא עשו על פי דרכו של אלמ שיכול להגיד על מלכים שטעו במעשיהם כל עוד שלא ראה שום פרשןן שאמר את זה או כל אדם גדול מישראל..

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
דבר ראשוןן אני אמרתיי לאנוס??.לא הייתי עושה את זהה כי לא זאת הדרך שלייי..
אבל שריפת הגופה לא מתנגד!
אתה הצדקת את רון ומשמעו שגם לאנוס-ע"פ סקרו...

ציטוט
כשתלו את המלכים בכיבוש הארץ היו כל הלילה תלויים אתה בטוח שלא יצא לאיזה עורב או כל עוף אחר לאכול את הגופה??.ה' ירחםם "ברו" על כבוד המת..או כשקיצצו בהונות המלכים למה עשו את זה??.לא היה יותר פשוטט להרוג אותם וזהוו מאשר לעשות את המעשים החסרי תועלת האלה והלא אנושיים מה אנחנו מוסלמים שנחתוך איברים?!? (כמובן שכל זה היה בצניות!)
כתוב "לא תלין נבלתו על העץ כי קבור....כי קללת אלוקים... מכאן משתמע ישירות ערך כבוד המת שלכל אדם יש צלם אלוקים ולאחר מותו אין לבזות את הגופה שלו ושוב אני חוזר אתה בעל אמונה את השאר הוא יקבל וישלים בעולם הבא אין לך כל רשות להזיק לגופה.
ואכן זה מה שמבדיל אותנו מאומות העולם בכך שאנחנו לא בהמיים כמותם ולא מדגישים את יצר האכזריות ולא מתדמים לאיסלאם במעשינו אם אתה מעדיף לחשוב ולעשות כך שום דבר לא יבדיל אותך מהאיסלאם ומהנצרות.
בהלכות מלחמה אין לך שום היתר לפגוע בגופה ולהשחית אותה מה לך בזאת? אתה מצווה להרוג את אוייבך ותו לאו.

ציטוט
מה תגיד על זה על כל זה??.שבני ישראל לא הלכו על פי דרך ה' ועשו מעשה לא נכון??!?.יותר מדוייק לא עשו על פי דרכו של אלמ שיכול להגיד על מלכים שטעו במעשיהם כל עוד שלא ראה שום פרשןן שאמר את זה או כל אדם גדול מישראל..
אמרתי לך אין שום היתר לנהוג כך וכמה מקרים שהתרחשו בתנ"ך לא בהכרח מהווים הצדקה להמשך המעשה.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אתה הצדקת את רון ומשמעו שגם לאנוס-ע"פ סקרו...

כתוב "לא תלין נבלתו על העץ כי קבור....כי קללת אלוקים... מכאן משתמע ישירות ערך כבוד המת שלכל אדם יש צלם אלוקים ולאחר מותו אין לבזות את הגופה שלו ושוב אני חוזר אתה בעל אמונה את השאר הוא יקבל וישלים בעולם הבא אין לך כל רשות להזיק לגופה.
ואכן זה מה שמבדיל אותנו מאומות העולם בכך שאנחנו לא בהמיים כמותם ולא מדגישים את יצר האכזריות ולא מתדמים לאיסלאם במעשינו אם אתה מעדיף לחשוב ולעשות כך שום דבר לא יבדיל אותך מהאיסלאם ומהנצרות.
בהלכות מלחמה אין לך שום היתר לפגוע בגופה ולהשחית אותה מה לך בזאת? אתה מצווה להרוג את אוייבך ותו לאו.

אמרתי לך אין שום היתר לנהוג כך וכמה מקרים שהתרחשו בתנ"ך לא בהכרח מהווים הצדקה להמשך המעשה.
לא הצדקתי את רון בהקשר של האונס אל תנסה להקשור אלי דברים מאיפה הבאתה את זה??.ראיתהה איזו הודעה ממני שבעד האונס??..מה שהסכמתי עם רון זה לגבי סיפור ניקנור!

מאיפה לך שאין שום היתר??.מי קבע לגבי אותם המקרים האלה שקיימת בעיה?!.הבנאדם היחיד ששמתנגד זה הרב אלמ..כן אני בטוח שעם ישראל בכיבוש הארץ שהונהג בדרך בהרבה יותר קדושה משלנו התלנהגו כמו מוסלמים ונוצרים בזה שקוצצים בהונות ומשאירים לילה שלם ועוד כל מיני סיפורי זוועות בכיבוש הארץ הקדושה שנעשה על ידי העם היהודי הברברי..כן זה מה שאתה טוען אלמ!!!

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
לא הצדקתי את רון בהקשר של האונס אל תנסה להקשור אלי דברים מאיפה הבאתה את זה??.ראיתהה איזו הודעה ממני שבעד האונס??..מה שהסכמתי עם רון זה לגבי סיפור ניקנור!

מאיפה לך שאין שום היתר??.מי קבע לגבי אותם המקרים האלה שקיימת בעיה?!.הבנאדם היחיד ששמתנגד זה הרב אלמ..כן אני בטוח שעם ישראל בכיבוש הארץ שהונהג בדרך בהרבה יותר קדושה משלנו התלנהגו כמו מוסלמים ונוצרים בזה שקוצצים בהונות ומשאירים לילה שלם ועוד כל מיני סיפורי זוועות בכיבוש הארץ הקדושה שנעשה על ידי העם היהודי הברברי..כן זה מה שאתה טוען אלמ!!!
כל עוד לא ראיתי היתר מפורש מפי רב אזי אין היתר וזה מכל הסיבות שהוזכרו לעיל(אגב שאלתי רב וכשהוא יחזיר לי תשובה זה יסיים את הדיון).
ואמרתי לך ממקרים בודדים בתנ"ך וספציפים לעניין מסויים אין לקבוע הצדקה והמשכיות לעילה במעשה זה.
עמ"י לא הונהג ולא לרגע אחד בדרך המוסלמים והנצרות אולי היו אלו מקרים קיצוניים שמכורח המציאות המעשה היה בלתי נמנע אך עמ"י תמיד קידש את החיים להבדיל מהאיסלאם(את המוות) ותמיד שמר על צלם אלוקים שבאדם ועל ערך חיי אדם בשונה מהאיסלאם.
קח תצפה בזה http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=10050 זה לא בהכרח קשור לנידון דידן אך אני בטוח שזה יישר לך את קו החשיבה המעוות שלך.
ועוד בקשה ממך ומחבר מרעיך לאשכול זה: אנא הפסיקו לצפות בסרטי סנאף שפלים!

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
הנה לא איחרה התשובה להגיע:
תשובת הרב מוצפי:
ציטוט
שאלה - 55004
לכבוד הרב שלום רב
רציתי לשאול האם האויבים שלנו או הנאצים כאשר המתנו אותם ואנו רוצים להשפיל אותם האם מותר לנו להתעלל בגופה שלהם שזה אומר לאנוס להאכיל את הכלבים בגופה וכו'
תשובה
אסור מצד ההלכה להתעלל בגופות כי יש להם צלם אלקים.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הנה לא איחרה התשובה להגיע:
תשובת הרב מוצפי:
להתעלל לא מחייב לאנוס..לאנוס תוריד מהאופציה..
ואלמ זה בסדר איך שהתנהגו עם ישראל ומלכהם בכיבוש הארץ די מזכיר את התנהגות המוסלמים והנוצרים! (ציניות)
אגב אפשרי לשאול איזה רב זה??.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
להתעלל לא מחייב לאנוס..לאנוס תוריגד מהאופציה..
ואלמ זה בסדר איך שהתנהגו עם ישראל ומלכהם בכיבוש הארץ די מזכיר את התנהגות המוסלמים והנוצרים! (ציניות)
אגב אפשרי לשאול איזה רב זה??.
"לאנוס" זהו ציטוט ישירות מהדיון הכולל הזה שהצטרפת אליו רק עכשיו בכל אופן הפואנטה ברורה ומובנה לכל.
כבר כתבתי וציטטת אותי זה הרב מוצפי.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
"לאנוס" זהו ציטוט ישירות מהדיון הכולל הזה שהצטרפת אליו רק עכשיו בכל אופן הפואנטה ברורה ומובנה לכל.
כבר כתבתי וציטטת אותי זה הרב מוצפי.
את הרב דב ליאור אפשרי לשאול???.
(כמובן בלי להאנוס!)

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
את הרב דב ליאור אפשרי לשאול???.
(כמובן בלי להאנוס!)
לאנוס זה היינו הך בכלל הדברים בהתעללות בגופה ואף פחות גרוע מביתור.
אגב שאלתי עוד רבנים מאתר ישיבה ונחכה לתשובה.
הרבנים שאני שואל הם רבנים נייטרלים ללא עמדות ואג'נדה בעליל, אני מחפש את האמת כפי שהיא מובאת ללא טיוח.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
הנה תשובת הרב דב ליאור כבקשתך, לא אני שאלתי את השאלה אך היא קשורה בערך לנידון:

שאלה:
האם במקרה שנקרא בפי התקשורת "המחבל היהודי" לא היתה הרבנות הראשית צריכה לקום ולזעוק על הלנת המת מיום שישי עד יום ראשון, ומה הם השיקולים במקרה כזה?

תשובה:
ודאי שהלנת המת אפילו במקרה כזה אסורה על-פי ההלכה. המקור לאיסור הלנת המת הוא מן התורה: "לא תלין נבלתו על העץ, כי קבור תקברנו ביום ההוא", ושם לא מדובר על יהודי כשר שמת, שם מדובר על עובד עבודה-זרה ומברך השם שחייבים מיתה, ובכל זאת התורה ציוותה לנהוג בהם כבוד ולא להלין את גופתם. ואפילו חללי אויב יש מצוה לקבור מצד כבוד המת שנבראו בצלם. מכאן שהלנת המת שנעשתה שם לא נעשתה על-פי התורה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
מחר ב"נ נשאל את הרב קרויזר, היה עדיף אם היית כולל את מקרה ניקנור ודומיו בשאלה, למען שהשאלה לא תראה דוגמטית או מוסתת.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מחר ב"נ נשאל את הרב קרויזר, היה עדיף אם היית כולל את מקרה ניקנור ודומיו בשאלה, למען שהשאלה לא תראה דוגמטית או מוסתת.
הרב ענה כפי ידיעתו וכפי סמכותו קשה לך לקבל את האמת כפי שהיא ובניגוד לאג'נדה שלך כבר הצגתי שני רבנים נטולי תפיסות קדומות נטו וללא כיוון בשאלה לתשובה.

אני אמרתי שצריך לשאול רבנים ללא אג'נדה בעליל וללא כוונה ישירה לתשובה המתבקשת אותה אתה כמעט יודע מראש, ותוך כדי ניווט לתשובת הרב- ממש משחק עלוב.