כתב נושא: שאלה | מה אתם חושבים על הרצל והציונות ?  (נקרא 21950 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה | מה אתם חושבים על הרצל והציונות ?
« להגיב #50 ב- : יוני 09, 2010, 14:01:25 »
מה אתה רציני ??? בחיים אני לא יתקרב  לנטורי קרתא .... אבל אני אומר שאני מעדיף .
תורה מאשר ציונות סבבה .?
זה מעין תהליך כזה, זה לא קורה ביום אחד..
ושאלה לי אליך, אתה מגדיר את עצמך כהניסט?

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #51 ב- : יוני 09, 2010, 14:03:16 »
עזוב אותו ידידי הוא לא אמר שום דבר בעדם אני מאמין שדה פקטו הוא מתנגד להם נחרצות אלא זו תפיסה מוטעית מה שהוא כתב מחוסר ידע תורני כנראה.
בוא נקבל אותו לפורום בסבר פנים יפות בסך הכל הוא משלנו. :old_smiley:
מסכים איתך, אני ממש לא רוצה שהוא יברח מהפורום, ואני מנסה להסביר לו שהוא טועה אמנם בחריפות אבל בלי ניבולי פה.

מנותק yossi669

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #52 ב- : יוני 09, 2010, 14:05:54 »
זה מעין תהליך כזה, זה לא קורה ביום אחד..
ושאלה לי אליך, אתה מגדיר את עצמך כהניסט?
אני לא ממש מבין מה זה כהניסט .. אבל לפי מה שהבנתי זה ממשיך דרכו של כהנא זצ"ל נכון ?
אני עונה לקריטריונים ? אני יהודי-ימני-דתי-קרבי- . מעריץ את ברוך מרזל , איתמר בן גביר , נועם פדרמן ....
ושונא ערבים .!!!!!!!

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #53 ב- : יוני 09, 2010, 14:09:26 »
אני לא ממש מבין מה זה כהניסט .. אבל לפי מה שהבנתי זה ממשיך דרכו של כהנא זצ"ל נכון ?
אני עונה לקריטריונים ? אני יהודי-ימני-דתי-קרבי- . מעריץ את ברוך מרזל , איתמר בן גביר , נועם פדרמן ....
ושונא ערבים .!!!!!!!
יפה, אז אם אתה ימני (ע"פ הסטנדרטיים של מדינת ישראל) איך אתה להיות בו זמנית גם פוסט ציוני?

מנותק yossi669

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #54 ב- : יוני 09, 2010, 14:13:07 »
יפה, אז אם אתה ימני (ע"פ הסטנדרטיים של מדינת ישראל) איך אתה להיות בו זמנית גם פוסט ציוני?
אני לא מבין מה השאלה פה ? אני פשוט ימני . , ימני בישבילי זה לא ביבינחשיהו ולא ליברמן .. ימני בישבילי זה אחד ששונא ערבים ובעד ארצו ....
זזתי לישון קצת אני יחזור בלי נדר בערב או מחר להתראות .

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #55 ב- : יוני 09, 2010, 14:20:21 »
אני לא מבין מה השאלה פה ? אני פשוט ימני . , ימני בישבילי זה לא ביבינחשיהו ולא ליברמן .. ימני בישבילי זה אחד ששונא ערבים ובעד ארצו ....
לא צריך להיות "שונא ערבים" בשביל להיות ימני, ואם אתה תומך במדינת ישראל (כפי שהיא היום) אל מול האויב הערבי ואינך שייך לנתורי קרטא ואינך נמנה על פלגים הזויים בקרב החרדים/השמאל הקיצוני, אז אין צורך שתגדיר את עצמך "פוסט ציוני" כי זה פשוט לא נכון,  עדיף במקרה שלך לומר "אני הציוני החדש/האמיתי".

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #56 ב- : יוני 09, 2010, 15:28:20 »
קודם-כל ברוך הבא לפורום, yossi669. :old_smiley:

אני אישית מסכים עם כל מילה שאמרת, וגם אני מעריץ את הרב אמנון יצחק שליט"א, השתתפתי וצפיתי/האזנתי להמון הרצאות שלו, כל התשובה שלי היום היא בזכותו (ואני באתי ממשפחה חילונית מוח-ל-טת). תמצא פה הרבה חברים כמוני וכמוך.

גם דעתי כדעתך בעניין הסתירה הלוגית שביסוד הצירוף "דתי" ו"לאומי", ובהקשר של היום אני רואה את המחנה שחורת אותו על דגלו כמייצג אולי את שיא הבלבול ותמציתו בשדה הסמאנטי שבין העולם הערכי היהודי לבין זה הזר לעולם היהדות. בקיצור זה המקום בשבילך, הגעת למקום הנכון ברוך ה'. :)
תלוי איך מתפרשת אצלך המילה צינות..כל אחד נותן הגדרה שונה..הרב אמנון יצחק לקח את "הציוניים" שהיו פה בהתחלה שהיו אנטי דת ועליהם תלה את כל הצינות הכמובן שיקרית!

שאלה:
ציונות מהי? מהשורש ציון? כל השמאלנים אומרים שהם ציוניים.
למה עד עכשיו, אף אחד לא קם ומתנער מהמושג הזה?
בזמנו של הרב קוק זצ"ל הציונות היתה רעיון אידאלי או מטרה?

תשובה:
ציונות היא השאיפה לציון, לקיבוץ ניצחי של עם ישראל לא"י, ולהקים בא"י מדינה יהודית. על זה אנו מתפללים כל יום כמה פעמים וזוהי שאיפתו של כל שומר תורה ומצוות.
אם ישנם אנשים שהתרחקו מתורה ויהדות, אך הם מרגישים את עצמם שייכים לעם היהודי ושואפים לקיבוץ נידחים ושחרור מעול זרים צריך לשמוח על כך שהם קוראים לעצמם יהודים וציוניים. וכי בגלל שהם התרחקו מתורה ומצוות ומפרשים את המילה "ציונות" בצורה שיטחית, עלינו לוותר על השאיפות הללו?
הפירוש האמיתי של הציונות לא השתנה (אף על פי שהשאיפה לבנות מדינה בא"י אינה שלימה - השאיפה השלימה היא לבנות מדינה יהודית שומרת תורה ומצוות). עכ"פ היא שלב חשוב בדרך אל המטרה.

לתשובות נוספות של הרה"ג זלמן מלמד שליט"א

שאלה:
במהלך חודשים אלה אני עורך דיונים רציניים עם חרדים המתנגדים להשקפת הציונות הדתית והרואים בה היפך התורה, על חלק מהשאלות הגבתי בעזרתכם אך עדיין ישנן שאלות שטרם מצאתי להן תשובה מספקת.

א. בשום מקום בתשובותיו לא כתב הראי"ה או אפילו רמז שמלכות של אפיקורסים תיחשב מלכות ישראל ולא בא לתרץ אלא את תקופת בית שני שאז היתה סנהדרין בישראל, (אבקש מיקום מדויק של דברי הרב קוק לענין מלכות ישראל בידי רשעים - אגב הבאתי לו את ענין הרמב"ם בריש הלכות חנוכה אך הוא דן עמי על מקור שבו הרב קוק כותב דברים אלה).

ב. לענין מלכות רשעים שנחשבת מלכות בדיעבד - הביאו לי את הנציב: "יש גם ראיה מפורשת בחז"ל (ראיתיה ב"דברי יואל" על התורה פר’ שופטים) לכך שאין דין מלך אף בדיעבד למי שפסול למלוכה, דהנה בספרי (פר’ כי תצא, פיסקא ו’) אמרו חז"ל על הפסוק "לא יוכל לבכר את בן האהובה על פני בן השנואה הבְּכֹר": "לא יוכל לבכר. מלמד שאינו רשאי לבכר. יכול לא יהיה רשאי לבכר ואם בכר והיה מבוכר ת"ל לא יוכל לבכר הא אם בכר אינו מבוכר". ע"כ. אם כן רואים כי לשון "לא יוכל" משמעה כי גם בדיעבד לא מהני מה שעשה וא"כ גם במלך האיסור הוא בלשון "לא תוכל" ומשמע ממנה שגם בדיעבד אין לו דין מלך. ואם יסתפק המסתפק שמא רק לענין בכור הוא כן דלא מצינו בספרי דרשה זו בפרשת המלך יעיין בבקשה בדברי רבנו הנצי"ב מוולוז’ין בפירושו "עמק הנצי"ב" על הספרי (שם) וז"ל: "ת"ל לא יוכל לבכר. ולא כתיב לא יבכר, וכן יש דרשה בכל מקום דכתיב בלשון זה, ועיי’ מה שכתבתי בפ’ ראה על הפסוק "לא תוכל לאכל בשעריך וגו’. ואם שלא פירש הספרי בכל המקומות כגון לא תוכל לתת עליך איש נכרי, וכן לא תוכל להתעלם וכדומה, מכל מקום ודאי יש דרשה לשינוי לשון. לדבריו, העולה מדברינו הנ"ל דלא שייך דין מלך ישראל בשלטון הנקרא "מדינת ישראל"?

אני מבקש סליחה אם אני מטריד אתכם בשאלותי, אך הענין בא ממקום טהור לבירור האמת.
מדוע לא עורכים ספר נגדי העונה לטענות החרדים כדי שיידעו בני ישיבות הציונות הדתית את תשובות הציונות הדתית?

תשובה:
א) בספר משפט כהן ע' של"ז כתב הראי"ה שאם אין מלך בישראל, חוזר כח המלכות לאומה ומי שהיא מוסרת בידה את השילטון הרי הוא כמלך, וכך נראה בגמרא גיטין פ"ח שנגזרה גזרה על עשרת השבטים משום ששבעה בתי דין עבדו ע"ז ובכל זאת נקראו בית דין. וכן יש בתוספות סנהדרין כ' שלאחאב היה דין של מלך. וכן יש ברש"י פרשת ויחי שאליהו הנביא רץ לפני אחאב לחלוק כבוד למלכות ואעפ"י שאחאב לא מונה ע"י סנהדרין או נביא והיה מלך אדוק בע"ז. ומכאן שאם האומה הסכימה למסור שלטון ביד מישהו, דינו כמלך.
ב) הנצי"ב כותב שיש איזה דרשה בסיפרי ולא כותב מהי הדרשה, מפורש נאמר בגמרא כי אגריפס המלך כיבד את הכלה ושבחוהו חכמים, וכן כתוב במשנה בביכורים ומכן שחז"ל התיחסו לאגריפס כמלך למרות שמונה ע"י קיסר רומי ולא היה ממשפחת ישראל כשרה. ומה שכתבת על ספרים באותו נושא, עיין בספר איילת השחר לרבי יעקב פילבר ואולי תמצא את משאלת לבך.

לתשובות נוספות של הרב דוד חי הכהן

בשן זה במיוחד בשבילך!

שאלה:
רציתי לדעת מה היחס לרב אמנון יצחק? חשוב לי לדעת מה חושבים רבני הציונות הדתית התורנית על הרב יצחק.

תשובה:
יש לו זכויות גדולות בהשבת רבים בתשובה. אך היחס שלו לציונות הדתית מעוות. ועליו לשוב בתשובה על כך.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #57 ב- : יוני 09, 2010, 15:29:32 »
שאלה:
רציתי לדעת מה היחס לרב אמנון יצחק? חשוב לי לדעת מה חושבים רבני הציונות הדתית התורנית על הרב יצחק.

תשובה:
יש לו זכויות גדולות בהשבת רבים בתשובה. אך היחס שלו לציונות הדתית מעוות. ועליו לשוב בתשובה על כך.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #58 ב- : יוני 09, 2010, 15:35:48 »
אשמח אחי אם תתיחס לשות שהבאתי!.ואל תפסול ישר!

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #59 ב- : יוני 09, 2010, 15:40:18 »
עזוב בת ימי אתה סתם מתעלם מדברים (מכל הסרט) מקצין דברים(את דברי יוסי) ונראה כאילו אתה מחפש פרופוגנדה חדשה לפורום.
מה זאת אומרת אני מתעלם מהסרט? אתה מצפה ממני לצפות בסרט שמשמיץ את האיש שהקים את התנועה הציונית? ולא אני לא מקצין את דבריו.הוא אמר ש/אם הוא יצתרך לבחור הוא יבחר בנתורי קרטא לא אני אמרתי.אני פשוט לא רואה איך זה מסתדר לי עם ציונות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #60 ב- : יוני 09, 2010, 16:29:43 »
אני לא נעלק עליו.זה לא ייתכן שמישהו פה ישמיץ גיבור שתרם רבות לציונות ובלעדיו לא הייתה לנו מדינה  >:( נכון היו להרצל כמה רעיונות הזויים בל בגדול אנחנו חייבים לא את הקמת מדינת ישראל.וחוץ מזה הוא מגן פה על נתורי קרטא.איזה מן בין אדם מגן על בוגדים? ועוד בוגדים שעוזרים לאויב בגלוי?

כל עוד אתה מגן על מוסוליני אתה האחרון שתהיה לו את זכות הדיבור ללכלך על מישהו.

ציטוט
i am actually think that israel needed to be modelled after fascist italy

ליוסי יש כוונות טובות וכן יש ללמד עליו זכות על כך שהוא נאמן לתורה גם אם לא מבין אותה לגמרי ועל כך העיר לו אלמ.

מנותק משה בן אליעזר

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #61 ב- : יוני 09, 2010, 16:30:28 »

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #62 ב- : יוני 09, 2010, 16:32:58 »
כל עוד אתה מגן על מוסוליני אתה האחרון שתהיה לו את זכות הדיבור ללכלך על מישהו.

ליוסי יש כוונות טובות וכן יש ללמד עליו זכות על כך שהוא נאמן לתורה גם אם לא מבין אותה לגמרי ועל כך העיר לו אלמ.
לרון,אין לי בעיה אם זה שהוא מבקר את הרצל.אבל כשהוא מגן באותה נימה על נתורי קרטא זה כבר חשוד.ולא,גם אם אמרתי את המשפט הזה עדיין לא הגנתי על בוגדים כמו נתורי קרטא מעולם.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #63 ב- : יוני 09, 2010, 16:33:34 »

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #64 ב- : יוני 09, 2010, 16:34:32 »
לרון,אין לי בעיה אם זה שהוא מבקר את הרצל.אבל כשהוא מגן באותה נימה על נתורי קרטא זה כבר חשוד.ולא,גם אם אמרתי את המשפט הזה עדיין לא הגנתי על בוגדים כמו נתורי קרטא מעולם.

"הגנה" על נטורי קרתא משום תמימות כי הם יהודים תועים שחושבים כי הם בדרך ה' היא לא אותו דבר כמו "הגנה" על צורר ידוע של העם היהודי.

תמשיך להתווכח והאשכול יינעל - ועוד באותו היום תיחסם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #65 ב- : יוני 09, 2010, 16:41:54 »

התנעה הציונית הביאה להקמת מדינה יהודית, נכון או לא נכון?

הסוכנות היהודית עשתה מעט מאוד.

ציטוט
רוב ההנהגה של הציונות הייתה חילונית, נכון או לא נכון?

אפילו ב"ההגנה" הייתה הנהגה רבנית.

ציטוט
איש החזון של התנועה הציונית היה חילוני, נכון או לא נכון?

מסורתי בשם זאב ז'בוטינסקי, ממשיכי דרכו ודומיו (אם מדברים על אלו שתרמו בפועל ולא הרסו את הבניין למען אינטרסים אישיים בשלל מקרים).

ציטוט
רוב האנשים שהיו בארץ ונלחמו על האדמה שלה היו חילונים, נכון או לא נכון?

לא. 

ציטוט
אנשי המושבות והקיבוצים היו ברובם חילונים, נכון או לא נכון? 

אין ספק שרוב הקיבוצניקים החילונים כך או כך ששירתו בצבא הכיבוש הבריטי היו חילונים בעוד הדתיים היו דוד רזיאל ויאיר באיזורים כמו הגליל והנגב.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #66 ב- : יוני 09, 2010, 17:30:24 »
"הגנה" על נטורי קרתא משום תמימות כי הם יהודים תועים שחושבים כי הם בדרך ה' היא לא אותו דבר כמו "הגנה" על צורר ידוע של העם היהודי.

תסלח לי רון, אבל ברשותך אני הולך להיכנס בך על מה שאמרת כאן.

להלן דבר שאתה אמרת כלפי נטורי קרתא לפני מספר חודשים, אתה כתבת ואני מצטט:
"ללא ספק והרב אמנון יצחק מראה בסרט (למרות שאני לא מסכים איתו בהרבה מאוד דברים, הוא רחוק מלהיות הרב שלי) שהשנאה שלהם (נטורי קרתא) מבוססת על אוטו-אנטישמיות ובטוח לא על התורה וההלכה, את הדיון ההלכתי הם כבר הפסידו והם ממשיכים בשלהם, רק מוכיח שההלכה ממש לא מעניינת אותם אלא השנאה."
הנה הלינק: http://hayamin.org/forum/index.php/topic,25420.64.html

אגב אני מסכים עם מה שאמרת לפני כמה חודשים, אבל זה קצת סותר את מה שאמרת כאן, אתה לא חושב? אני רק מציע שתחזור בך.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
« להגיב #67 ב- : יוני 09, 2010, 17:59:14 »
מה זאת אומרת אני מתעלם מהסרט? אתה מצפה ממני לצפות בסרט שמשמיץ את האיש שהקים את התנועה הציונית? ולא אני לא מקצין את דבריו.הוא אמר ש/אם הוא יצתרך לבחור הוא יבחר בנתורי קרטא לא אני אמרתי.אני פשוט לא רואה איך זה מסתדר לי עם ציונות.
אני מצפה ממך להסתכל באוביקטיביות על האמת כפי שהיא ואף בהפניה לסרט המקשר אותך היישר לספריה הכללית.
אתה כן מקצין את דבריו הוא לא כתב שהוא בעד נטורי קרתא ואף הסתייג מהם.
אתה הוא זה שמשמיץ לא הסרט הסרט אומר את האמת לאמיתה כפי שהיא.
ואגב אי חייב להעיר לך במיוחד: אומרים יצטרך ולא יצתרך.
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #68 ב- : יוני 09, 2010, 18:09:26 »
אני מצפה ממך להסתכל באוביקטיביות על האמת כפי שהיא ואף בהפניה לסרט המקשר אותך היישר לספריה הכללית.
אתה כן מקצין את דבריו הוא לא כתב שהוא בעד נטורי קרתא ואף הסתייג מהם.
אתה הוא זה שמשמיץ לא הסרט הסרט אומר את האמת לאמיתה כפי שהיא.
ואגב אני חייב להעיר לך במיוחד: אומרים יצטרך ולא יצתרך.
אוקיי תודה על התיקון.ואני מסתכל על האמת כמו שאני רואה מדיהרבה מקורות שאומרים לי שהרצל היה איש גדול וחשוב.הרי בינינו הוא זה שהקים את התנועה הציונית ולכן בלעדיו לא הייתה קמה מדינת ישראל וכולנו היינו עדיין חיים במדינות שמהם הגענו (בשבילך עדן,בשביל כמה גולשים פולין,בשבילי דיי הרבה מקומות) כך שדיי צריכים להיות אסירי תודה להרצל במקום לנגח אותו.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #69 ב- : יוני 09, 2010, 18:12:42 »
אוקיי תודה על התיקון.ואני מסתכל על האמת כמו שאני רואה מדיהרבה מקורות שאומרים לי שהרצל היה איש גדול וחשוב.הרי בינינו הוא זה שהקים את התנועה הציונית ולכן בלעדיו לא הייתה קמה מדינת ישראל וכולנו היינו עדיין חיים במדינות שמהם הגענו (בשבילך עדן,בשביל כמה גולשים פולין,בשבילי דיי הרבה מקומות) כך שדיי צריכים להיות אסירי תודה להרצל במקום לנגח אותו.
אתה צריך להסתכל על האמת כפי שהיא מוצגת לא כפי שמציגים לך אותה זה ההבדל בסרט מובאים דברים שאף פעם לא הושמעו בתקשורת משום חריפותם ואכן צריך גם לפשפש עד שמקבלים את האמת במלואה.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #70 ב- : יוני 09, 2010, 18:13:40 »
אתה צריך להסתכל על האמת כפי שהיא מוצגת לא כפי שמציגים לך אותה זה ההבדל בסרט מובאים דברים שאף פעם לא הושמעו בתקשורת משום חריפותם ואכן צריך גם לפשפש עד שמקבלים את האמת במלואה.
אני פשפשתי בהרבה מקורות.גם במקורות שממש אבל ממש מתעבים את הרצל ואת פועלו וגם הם מעריכים אותו מאד.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #71 ב- : יוני 09, 2010, 18:14:15 »
אני פשפשתי בהרבה מקורות.גם במקורות שממש אבל ממש מתעבים את הרצל ואת פועלו וגם הם מעריכים אותו מאד.
כן ואני מבין שהסרט בשבילך כקליפת השום.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #72 ב- : יוני 09, 2010, 18:27:06 »
תסלח לי רון, אבל ברשותך אני הולך להיכנס בך על מה שאמרת כאן.

להלן דבר שאתה אמרת כלפי נטורי קרתא לפני מספר חודשים, אתה כתבת ואני מצטט:
"ללא ספק והרב אמנון יצחק מראה בסרט (למרות שאני לא מסכים איתו בהרבה מאוד דברים, הוא רחוק מלהיות הרב שלי) שהשנאה שלהם (נטורי קרתא) מבוססת על אוטו-אנטישמיות ובטוח לא על התורה וההלכה, את הדיון ההלכתי הם כבר הפסידו והם ממשיכים בשלהם, רק מוכיח שההלכה ממש לא מעניינת אותם אלא השנאה."
הנה הלינק: http://hayamin.org/forum/index.php/topic,25420.64.html

אגב אני מסכים עם מה שאמרת לפני כמה חודשים, אבל זה קצת סותר את מה שאמרת כאן, אתה לא חושב? אני רק מציע שתחזור בך.

חרותניק,

הייתי מאושר אם ל"כניסה" שלך בי היה בסיס כלשהו לאחוז במציאות.

אך ראה מה כתבתי:

ציטוט

הוא "הגן" עליהם כי בתמימות האמין שיש להם אינטרפרטציה לגיטימית לתורה וניסה ללמד עליהם זכות בעוד שלהרצל לפי מה שהבין לא הייתה זכות. מרוב דבקותו בתורה הוא היה מעדיף ללכת בדרך ייראת שמיים ולא
בדרכם של הבלי אדום ההרצליאניים.

דומה (אבל לא מדויק) למה שהרב כהנא אמר בזמנו שהוא מעדיף את חסידות סאטמר על פני רפול כי לפחות לחסידות סאטמר יש יראת ה' (לא שלנטורי קרתא יש, אין להם, הם אויב לכל דבר ועניין, אבל הוא לא הבין את זה).

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #73 ב- : יוני 09, 2010, 18:30:26 »
אלמ.הסרט הזה הוא סרט אחד מול כל אותם מקורות.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #74 ב- : יוני 09, 2010, 18:30:43 »
גם הסרט "שווה את הכסף שלו", הלכו להם גורמים חרדיסטים עם אג'נדה וחברו לנבלות כמו ד"ר תום שגב ודומיו בגזרת "ההסטוריונים החדשים" ועשו מזה סלט שלם שמתאים לתפיסת העולם, עם כל הכבוד, זה איננו סרט דוקומנטרי שניתן להסתמך עליו במישור האקדמי בתור מקור רציני, אלא סרט תעמולה זול.
עכשיו צריך להדגיש שמאידך התנועה הציונית וגם הרצל עצמו רחוקים מלהיות טלית שכולה תכלת, נכון, אבל צריך להזהר מאוד לגבי המסקנות שגוזרים מתוך המאורעות ואישים בהסטוריה.
מי שבאמת רוצה ספר רציני, מאוזן אקדמי ולא תעמולה זולה מוזמן לקרוא את הספר:"הרצל, קריאה חדשה" של ד"ר יצחק וייס
http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=234203
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.