כתב נושא: שאלה | מה אתם חושבים על הרצל והציונות ?  (נקרא 21942 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק yossi669

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
אני מעריץ גדול של הרב אמנון יצחק , ראיתי מלא סרטים שלו והרצאות וכו'...
עכשיו בכול ההרצאות שלו הוא מדבר על שאי אפשר להיות דתי וציוני ביחד , הציונות זה הפך מוחלט מהדת הציונות רצתה למחוק כל סממן דתי ..
עכשיו שאלה ? איך זה שהמתיישבים קוראים לעצמם אני דתי ציוני ? זה שתי הפכים !! אני לא מבין את זה ..
מי שלא ראה את הסרט הזה חשוב מאוד שיראה ! ,
הנה לינק :
אני מאוד ממליץ לראות את הסרט הזה הוא שינה לי את החיים ברצינות , הסרט כשר למהדרין מאתר שופר .
 ד"א קוראים לסרט הרצל והציונות !
תודה רבה ..

מנותק משה בן אליעזר

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה | מה אתם חושבים על הרצל והציונות ?
« להגיב #1 ב- : יוני 09, 2010, 05:14:40 »
עכשיו שאלה ? איך זה שהמתיישבים קוראים לעצמם אני דתי ציוני ? זה שתי הפכים !! אני לא מבין את זה ..

כי הם הציונים האמיתים. הרצל לא היה ציוני אמיתי.

מנותק tyroll

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : יוני 09, 2010, 06:04:00 »
אני חייב לענות הציונות ניסתה לענות על צורך מסוים שנוגד את היהדות, להפוך את העם היהודי לשאר העמים באירופה עם תרבות אירופאית והתכחשות מוחלטת ליהדות (תקראו את את הספר אלטנוילד), גם מימוש הציונות היה מאחורי הרעיון הסוציאליסטי, קומניסיטי
אך לציונות ניתן לראות אותה בדרכים אחרות, אף על פי שהיא נלקחה בדרך הבולשביקית, ניתן ליישב את הארץ, לעסוק בחקלאות, הוראה ולשלב בתוכם את הדת היהודית ושורשיה.
דתי ציוני זה אדם שלא רק שמיישב את הארץ אלא גם עובד וגם לומד וחיי את חייו, מה שאמנון יצחק דיר שניתן לחיות תחת כס המלך ולא להיות עבד של אףא חד, גישה של יהדות מזרח אירופה, של עבודת השם בלבד.
אני לא מת על הגישה הזט, דתי ציוני זה הגישה שאני הכי מחזיק ממנה, אני חייב לציין שאני אדם חילוני,מסורתי שיש לו קשר רב עם היהדות ועם המסורת, כפי שנאמר לעולם לא תשכח מאיפה שבאת.
לגבי הצד השני של הציונות, דווקא לא מזמן ראיתי סרט שמסביר את הזה (לרעה אני חייב לציין) תראו את הסרט קדמה.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #3 ב- : יוני 09, 2010, 11:36:12 »
אני מאוד מעריך את הרצל.היה לו חזון והיה לו ראש רק חבל שהוא מת לפני שהוא הספיק להיות ראש ממשלה.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #4 ב- : יוני 09, 2010, 11:55:25 »
קודם-כל ברוך הבא לפורום, yossi669. :old_smiley:

אני אישית מסכים עם כל מילה שאמרת, וגם אני מעריץ את הרב אמנון יצחק שליט"א, השתתפתי וצפיתי/האזנתי להמון הרצאות שלו, כל התשובה שלי היום היא בזכותו (ואני באתי ממשפחה חילונית מוח-ל-טת). תמצא פה הרבה חברים כמוני וכמוך.

גם דעתי כדעתך בעניין הסתירה הלוגית שביסוד הצירוף "דתי" ו"לאומי", ובהקשר של היום אני רואה את המחנה שחורת אותו על דגלו כמייצג אולי את שיא הבלבול ותמציתו בשדה הסמאנטי שבין העולם הערכי היהודי לבין זה הזר לעולם היהדות. בקיצור זה המקום בשבילך, הגעת למקום הנכון ברוך ה'. :)

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #5 ב- : יוני 09, 2010, 11:56:30 »
קיימים 2 סוגי ציונות:
1) הציונות שהרצל וחבריו הקימו לפני יותר מ-100 שנה, שרצתה ליצור "יהודי חדש" ללא קשר ליהדות וליצור בארץ ישראל תרבות אירופאית (ואפילו השפה הייתה אמורה להיות גרמנית).
   את רוב האידיאולוגיה הזו מיישמים היום מפלגות כמו "העבודה", "קדימה", "מרצ", "ושינוי" ז"ל.
2) הציונות השנייה היא הציונות הדתית. אלה אנשים שלא רצו לבחור בין התורה והדת היהודית (שבלעדיהם אין עם יהודי) לבין חבירה לציונים החילוניים. כלומר, היו להם 2 ברירות: או לבחור בדרכם של     החרדים (שלא רצו לשמוע על הציונות), או לבחור בציונות החילונית ולנטוש לגמרי את המסורת (אני לא ממש בקיא בתהליכים שנעשו בתקופה ההיא, אבל לא קשה לנחש שהם החליטו כנראה להקים תנועה שנמצאת באמצע של 2 אידיאולוגיות קיצוניות: מצד אחד חרדיות ומצד שני חילוניות קיצונית עד כדי שנאה לדת).

אני חושב שרוב העם היום (מסורתיים, דתיים, חילוניים, ואפילו חלק מהחרדים) מגדיר את עצמו כיהודי (מבחינת דת ולא גזע כמו שהרצל וחבריו רצו להגדיר זאת) וציוני.
הרי בסופו של דבר כל מי שגר בציון, שהיא ארץ ישראל, הוא ציוני (יש אמירה של הרב עובדיה שאמר באחת מדרשותיו שהוא רואה עצמו כציוני יותר מכל אותם חילוניים שמגדירים עצמם כך).
אני לא חושב שיש לחרדים בעיה עם הציונות הדתית או עם ההגדרה "ציוני", אלא רק עם הציונות שמייצג הרצל (ואני יכול להבין אותם בנושא הזה. גם אני לא הייתי מגדיר כיום את עצמי ציוני אם הייתה קיימת היום רק הציונות של הרצל).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : יוני 09, 2010, 12:14:20 »
תגידו מה שתגידו על הרצל ועל הציונות, הציונות עשתה ב70 שנה מה שהיהדות לא עשתה ב2000

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
« להגיב #7 ב- : יוני 09, 2010, 12:19:59 »
אל לנו לטעות ולחשוב שהיהדות והציונות אמורים להתנגש אלא אדרבה הציונות מתבססת על היהדות ואכן בסיסה במקורות התורה ציון=א"י\ירושלים.
וכמו שאמר בן גוריון לזכותנו לשיבה לא"י "התנ"ך הוא המנדט שלנו.
מה שכן הציונות שרצה הרצל להקים פה היא שגויה מיסודה וללא שום פן יהודי היה אפשר לומר שניחיה כבר באוגנדה.
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : יוני 09, 2010, 12:32:50 »
אל לנו לטעות ולחשוב שהיהדות והציונות אמורים להתנגש אלא אדרבה הציונות מתבססת על היהדות ואכן בסיסה במקורות התורה ציון=א"י\ירושלים.
וכמו שאמר בן גוריון לזכותנו לשיבה לא"י "התנ"ך הוא המנדט שלנו.
מה שכן הציונות שרצה הרצל להקים פה היא שגויה מיסודה וללא שום פן יהודי היה אפשר לומר שניחיה כבר באוגנדה.

מסכים איתך, אבל אי אפשר להכחיש שאיפה שהדתיים-חרדים-ואט אוור נכשלו. דווקא החילוים-כופרים הצליחו.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #9 ב- : יוני 09, 2010, 12:34:47 »
מסכים איתך, אבל אי אפשר להכחיש שאיפה שהדתיים-חרדים-ואט אוור נכשלו. דווקא החילוים-כופרים הצליחו.
כולם נכשלו באותה מידה.אומנם אין לנו מדינה דתית אבל גם אין לנו מדינה כמו שהרצל רצה-אתאיסטית,דוברת גרמנית וללבנים בלבד.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #10 ב- : יוני 09, 2010, 12:38:08 »

חילונים כמו יהדות גרמניה?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : יוני 09, 2010, 12:38:40 »
כולם נכשלו באותה מידה.אומנם אין לנו מדינה דתית אבל גם אין לנו מדינה כמו שהרצל רצה-אתאיסטית,דוברת גרמנית וללבנים בלבד.

המטרה הייתה דבר ראשון הקמת מדינה, ואת זה עשו הציונים בסביבות ה70 שנה, מה שהיהדות לא עשתה ב2000.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : יוני 09, 2010, 12:40:09 »
חילונים כמו יהדות גרמניה?

תרצה שנעבור קהילה קהילה?

הרוב המוחלט של הזרם הציוני היה חילוני. ההנהגה של רובהזרמים הייתה וחילונית, והרצל שהתחיל את הכל, היה חילוני. מה עוד תרצה?

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #13 ב- : יוני 09, 2010, 12:40:56 »
המטרה הייתה דבר ראשון הקמת מדינה, ואת זה עשו הציונים בסביבות ה70 שנה, מה שהיהדות לא עשתה ב2000.
קודם כל המטרה הייתה בית לאומי לא מדינה.שנית כל זו בהחלט לא המדינה שהרצל רצה כך שזה לא שווה מאומה.זו גם לא המדינה שהציונות הדתית רצתה כך שגם זה לא שווה כלום.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #14 ב- : יוני 09, 2010, 12:44:29 »
תרצה שנעבור קהילה קהילה?

הרוב המוחלט של הזרם הציוני היה חילוני. ההנהגה של רובהזרמים הייתה וחילונית, והרצל שהתחיל את הכל, היה חילוני. מה עוד תרצה?

הרצל רצה קולוניה מערבית לגמרי, בסוף קיבל חצי, חלק מוחץ מהיישוב היהודי בארץ היה דתי וחרדי, והוא היה פה מסיבות דתיות כמו החילונים שהיו פה מהסיבות של הדת החילונית.

זו הייתה הצלחה על בסיס קיומה של מצוות יישוב הארץ וכיבושה ולא על בסיס היותם חילונים כופרים (אתה שוב מתעסק בטפל, ולא בעיקר), מיליוני חילונים נרצחו יחד עם אחיהם החרדים והדתיים

באירופה משום שלא עשו את המצווה הזאת. נראה שאתה מתעסק ברמת שמירת המצוות של היהודי יותר מאשר במעשיו הרלוונטיים למקרה.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #15 ב- : יוני 09, 2010, 12:47:00 »
דבר ראשון, שכבוד הרב לא ישכח שלולא הציונות הוא לא היה יושב בישראל ומדבר עברית (דבר שחלק מהחרדים נוטים "לשכוח").
והרב הנכבד ודומיו שרצו שנישאר בגלות עד ביאת המשיח טעו והטעו לאורך כל הדרך, אבל הם אף פעם לא יהיו מוכנים להודות בזה, ואנחנו ראינו גם בדיוק מי צדק ומי לא בעניין הזה (רמז - השואה).
אני אמנם חילוני, אבל כיום הציונים הכי נאמנים זה (לרוב) הציונות הדתית, ודווקא הציבור החילוני (ואני מדבר בעיקר על השמאל) רק הולך ומתרחק מהציונות, וזה הוכחה שמי שמתרחק מהתורה מתרחק גם מהציונות.
ואנחנו רואים גם לאן תיעוב של הציונות בקרב חרדים מוביל בסופו של דבר (רמז - נתורי קרטא)
ככה אני הייתי עונה לרב אמנון יצחק בהקשר לציונות והרצל.

ציטוט
קיימים 2 סוגי ציונות:
1) הציונות שהרצל וחבריו הקימו לפני יותר מ-100 שנה, שרצתה ליצור "יהודי חדש" ללא קשר ליהדות וליצור בארץ ישראל תרבות אירופאית (ואפילו השפה הייתה אמורה להיות גרמנית).
   את רוב האידיאולוגיה הזו מיישמים היום מפלגות כמו "העבודה", "קדימה", "מרצ", "ושינוי" ז"ל.
2) הציונות השנייה היא הציונות הדתית. אלה אנשים שלא רצו לבחור בין התורה והדת היהודית (שבלעדיהם אין עם יהודי) לבין חבירה לציונים החילוניים. כלומר, היו להם 2 ברירות: או לבחור בדרכם של     החרדים (שלא רצו לשמוע על הציונות), או לבחור בציונות החילונית ולנטוש לגמרי את המסורת (אני לא ממש בקיא בתהליכים שנעשו בתקופה ההיא, אבל לא קשה לנחש שהם החליטו כנראה להקים תנועה שנמצאת באמצע של 2 אידיאולוגיות קיצוניות: מצד אחד חרדיות ומצד שני חילוניות קיצונית עד כדי שנאה לדת).

יש גם סוג שלישי של ציונות ששכחת אחי (הסוג הכי טוב לפי דעתי), הציונות הרוויזיוניסטית הציונות הלאומית החילונית של זאב זבוטינסקי.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #16 ב- : יוני 09, 2010, 13:01:24 »
הרצל רצה קולוניה מערבית לגמרי, בסוף קיבל חצי, חלק מוחץ מהיישוב היהודי בארץ היה דתי וחרדי, והוא היה פה מסיבות דתיות כמו החילונים שהיו פה מהסיבות של הדת החילונית.

זו הייתה הצלחה על בסיס קיומה של מצוות יישוב הארץ וכיבושה ולא על בסיס היותם חילונים כופרים (אתה שוב מתעסק בטפל, ולא בעיקר), מיליוני חילונים נרצחו יחד עם אחיהם החרדים והדתיים

באירופה משום שלא עשו את המצווה הזאת. נראה שאתה מתעסק ברמת שמירת המצוות של היהודי יותר מאשר במעשיו הרלוונטיים למקרה.

נעשה את זה בצורה הזאת, נכון או לא נכון.

התנעה הציונית הביאה להקמת מדינה יהודית, נכון או לא נכון?

רוב ההנהגה של הציונות הייתה חילונית, נכון או לא נכון?

איש החזון של התנועה הציונית היה חילוני, נכון או לא נכון?

רוב האנשים שהיו בארץ ונלחמו על האדמה שלה היו חילונים, נכון או לא נכון?

אנשי המושבות והקיבוצים היו ברובם חילונים, נכון או לא נכון? 

מנותק yossi669

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : יוני 09, 2010, 13:07:21 »
פששש איזה דיון התפתח פה  ......
יש לי שאלה ! :
מה אתם מעדיפים להיות .
נטורי קרטא שהם תלמידי ישיבות קובעים עיתים לתורה והמוטו שלהם זה : ה' הוא מלכנו ולו אנו עבדים
התורה הקדושה היא חיינו ולה אנו משועבדים.
בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים
ובחוקותיהם אין אנו מתחשבים.
בדרך התורה נלך באש ובמים
בדרך התורה נלך לקדש שם שמים
.
או שאתם מעדיפים להיות ציונים חילוניים ? כגון חרצל , בן גוריון , וחבריהם .. ?

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : יוני 09, 2010, 13:11:24 »
יש לי שאלה ! :
מה אתם מעדיפים להיות .
נטורי קרטא שהם תלמידי ישיבות קובעים עיתים לתורה והמוטו שלהם זה : ה' הוא מלכנו ולו אנו עבדים
בדרך התורה נלך באש ובמים
.
אם אתה לא משאיר לי אופציה לומר זה נבלה וזה טרפה אזי אומר ללא היסוס ובתור דתי בעל מעמד רוחני יציב שהייתי מוכן להיות חילוני.

מנותק yossi669

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : יוני 09, 2010, 13:12:16 »
נעשה את זה בצורה הזאת, נכון או לא נכון.

התנעה הציונית הביאה להקמת מדינה יהודית, נכון או לא נכון?
נכון בזכות הקדוש ברוך הוא ישתבח שמו .
רוב ההנהגה של הציונות הייתה חילונית, נכון או לא נכון?
נכון רחמנא ליצלן .
איש החזון של התנועה הציונית היה חילוני, נכון או לא נכון?
נכון רחמנא ליצלן.
רוב האנשים שהיו בארץ ונלחמו על האדמה שלה היו חילונים, נכון או לא נכון?
נכון אבל עם לא הקדוש ברוך הוא לא היינו דורכים על אדמה זאת בכלל.
אנשי המושבות והקיבוצים היו ברובם חילונים, נכון או לא נכון? 
נכון מאוד היו חילונים רחמנא ליצלן והיום הם מיעוט היום הרוב הוא רוב דתי-מסורתי ברוך השם .

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #20 ב- : יוני 09, 2010, 13:12:45 »
יש לי שאלה ! :
מה אתם מעדיפים להיות .
בדרך התורה נלך באש ובמים
.

ברור שעדיף את האפשרות השנייה על פני הבוגדים של נתורי קרטא.

מנותק yossi669

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : יוני 09, 2010, 13:15:55 »
אם אתה לא משאיר לי אופציה לומר זה נבלה וזה טרפה אזי אומר ללא היסוס ובתור דתי בעל מעמד רוחני יציב שהייתי מוכן להיות חילוני.
כל אחד ובחירתו .
אני אישי הייתי מאמץ את נטורי קרטא מאשר להיות חילוני ציוני .... בזכות מי אנחנו העם היהודי קיים כבר יותר מ3300 שנה בזכות הרצל וחבריו או בזכות תורתנו הקדושה !??? אני מעדיף תורה מאשר חרצל וחבריו !

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #22 ב- : יוני 09, 2010, 13:16:44 »
יש לי שאלה ! :
מה אתם מעדיפים להיות .
בדרך התורה נלך באש ובמים
.
איזו מן שאלה זאת? בטח שהייתי מעדיף ללכת בדרכו של הרצל על פני הליכה בדרכם של נטורי חרטא.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #23 ב- : יוני 09, 2010, 13:17:51 »
כל אחד ובחירתו .
אני אישי הייתי מאמץ את נטורי קרטא מאשר להיות חילוני ציוני .... בזכות מי אנחנו העם היהודי קיים כבר יותר מ3300 שנה בזכות הרצל וחבריו או בזכות תורתנו הקדושה !??? אני מעדיף תורה מאשר חרצל וחבריו !

תגיד לי אתה מטורף? יש לך מדינה ואסור לך לבגוד בה לא משנה מה יקרה.לא מאמין שאני שומע דבר כזה.הייתי מעדיף להיות הרצל כפול 70,000,000,000 מאשר להצתרף לנטורי קרתא.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #24 ב- : יוני 09, 2010, 13:17:57 »
כל אחד ובחירתו .

בסדר אז תיהיה בוגד בחסות התורה ומעוות את התורה מיסודה ולוחץ יד לאוייבנו ע"ע נטורי חרטא.
ומ"מ אם אתה חילוני זה לא בהכרח להיות בוגד.