כתב נושא: דו שיח ביני לבין THE PROUD ARAB JEW  (נקרא 13608 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
דו שיח ביני לבין THE PROUD ARAB JEW
« ב- : מאי 04, 2010, 13:59:05 »
בס''ד

רון בן מיכאל (רק_כך) אירגן את דו השיח הזה ביני לבין THE PROUD ARAB JEW. בשיחה, אני "חב''פ" וTHE PROUD ARAB JEW הוא "בר":

חב''פ: בר, האם אתה לא מאמין שהערבים רוצים להשמיד את מדינת ישראל?

בר: אני מסרב בכל תוקף להאמין שכל הערבים מעוניינים בהשמדתנו

חב''פ: אוקיי. לא כל הערבים. רוב?

בר: גם לא
 אחרת, למה לא כולם מתגייסים לחמאס?
 למה אני לא רואה כל יום שני וחמישי פיגוע התאבדות בקניון ע"י ערבים ישראלים?

חב''פ: אתה מכיר את הסקרים הערבים?

בר: איזה סקרים?
 כן ראיתי כמה מהסרטונים שלך בנושא... הסקר שמראה ש75% מהיהודים בעד טרנספר לערבים וכו'

חב''פ:  NEAR EAST INSTITUTE זה סקר ערבי. שאלו את הערבים ביהודה שומרון וחבל עזה בקיץ 2006 במלחמת לבנון השניה אם הם תומכים בחיזבאללה. 97% אמרו כן.

בר: המכון הזה מפוקפק בעיני
 אני מפקפק בממצאים שלו
 ככול הנראה, הייתה שם יד מכוונת

חב''פ: זה מכון ערבי במימון אמריקאי.

בר: ידעו את מי לשאול

חב''פ:  המכון הזה דוקא לא תומך בחיזבאללה. ואפילו הם מצאו שכמעט כל הערבים תמכו בחיזבאללה.
 בר, אתה חושב שחיזבאללה וחמאס רוצים להשמיד את ישראל?

בר: כן
 לזאת אני לא מסרב להאמין

חב''פ: ומה עם פת''ח?

בר: פת"ח אני בספק

חב''פ: מתי פת''ח נוצר?

בר: אני לא זוכר את השנה

חב''פ: 1964
 לפני מלחמת ששת הימים
 בר, למה יצרו ארגון טרור רצחני ב1964 כשהיו לערבים את יהודה שומרון עזה ירושלים ורמת הגולן? מה הערבים האלה רצו ב1964?

בר: אל תשייך את רמת הגולן לסיפור

חב''פ: בסדר בלי רמת הגולן

בר: ייתכן והייתה מטרה לכבוש את כל ארץ ישראל
לא אמרתי שלא
אבל אני רוצה לדבר על ארגון פת"ח של היום

חב''פ: אבל אתה מודה שהם רצו להשמיד את ישראל?

בר: כן
 רצו
 בלשון עבר
 ולכן היום אני בספק לגביהם כפי שרשמתי בתחילה

חב''פ: בסדר נדבר על פח''ת של היום.
 במפות של פת''ח היום אתה יודע מה מופיע?

בר: לא התעמקתי במיוחד  בארגון הזה, ולכן גם השארתי את הדעות שלי לגביו בספפק
 מה מופיע בכל זאת?

חב''פ: אין ישראל. הכל "פלסטין". אין ירושלים. יש רק אל קודס. אפילו תל אביב לא קיימת.
 אתה לא מבין מה זאת אומרת?

בר: באמת? וזה הזוי כמעט כמו המצע שלכם.... גם אתם רוצים להעלים את אום אל פחם
 את טייבה
 את ראמאאללה

חב''פ: אני לא מדבר על המצע שלנו. עזוב את המצע שלנו. אני מדבר על פת''ח.

בר: אין בעיה, נשאר בפתח

חב''פ: אם גם הם רוצים להשמיד את ישראל, ואם חמאס רוצה להשמיד את ישראל, איפה הערבים שרוצים שלום? אתה יודע שאלה שני הצדדים בין ערביי ארץ ישראל - חמאס ופת''ח ושניהם רוצים רצח עם נגד היהודים.

בר: אני, בהשקפתי מפריד בין ערביי מדינת ישראל לערביי הגדה והרצועה
הערבים שרוצים שלום - הם הערבים שנכון להיום הם פסיביים כי אין להם תנועה מייצגת, ואם תקום כזאת היא "תזכה" למטר של פיגועי טרור ופעולות חיסול ממוקדות על ידי הפת"ח והחמאס
 הערבים שרוצים שלום בין השאר, אלו ערביי יפו המתונים
 שאני מכיר כמה מהם
 ערביי רמלוד
 טייבה
 בכלל ערביי מדינת ישראל מתונים יותר מערביי הגדה והרצועה
 ולכן יש להתייחס אליהם בצורה שונה
 לא הובנתי נכון אני חושב, יש להפריד בין הנושאים כוונתי

חב''פ: אבל בר, הערבים האלה מצביעים לחברי כנסת ערבים שאומרים שהם תומכים בפת''ח וחמאס

בר: קצת קשה לי להתייחס לאמירות הללו, אם זה נכון ייתכן והנציגים האלו לא ראויים להיות בכנסת
אך אין זה אומר, שאין קול אחר
מצד שני
גם אם מבחינה זאת, נציגי הערביים בכנסת יוצרים פרובוקציה בעייתית

חב''פ: אין קולות אחרים, בר

בר: הם מאוד מאוד עוזרים למגזר שלהם
 הם מביעים את קול המגזר בכנסת
 דואגים להם לתנאי רווחה
 משפרים את תנאי התברואה בערים הערביות
 ומקדמים שוויון

חב''פ: שוויון? הם תומכים בארגוני טרור שמבטיחים שואה נגד עם ישראל. זה שוויון?

בר: אגב אני לא רואה בעייה שחברי כנסת ערביים יבקרו במדינות ערביות
 אין קשר בין זה לבין שוויון
 שוויון זה דבר אחד, ותמיכה בארגוני טרור זה דבר שני

חב''פ: בר, רגע. יש לערבים 22 מדינות - רוב רובן גדולות. יש לערבים פי 600 מהאדמה שיש לנו במדינת ישראל הקטנטונת. ואתה חושב שעלינו לתת לערבים את לב ליבה של המולדת הקטנה שלנו ביהודה ושומרון? ולתת להם אפילו את הבירה שלנו? יש להם כבר 22 בירות.

בר: מזרח ירושלים, איננה חלק מירושלים הישראלית בעיני
 פרט לכך, אני כן מאמין שהעם הפלסטינים הוא עם שזכאי לטריטוריה ודווקא כאן

חב''פ: בר, מי שלט על מזרח ירושלים לפני 1967?

בר: כזכור לי הירדנים לא?

חב''פ: נכון. לפני 1967, היו לערבים את ירושלים המזרחית, את יהודה ושומרון ועזה. כשכל האדמות הללו היו בידי הערבים, למה לא דרשו אז מדינה "פלסטינית" שם?

בר: אולי כי זה היה חסר סיכוי? משפחת המלוכה ההאשמית לא הייתה ששה לתת להם מדינה שם

חב''פ: למה רק כשישראל שיחררה את המולדת היהודית, פתאום דרשו מדינה "פלסטינית"?

בר: למה? כי זה גרם להם להתעורר ולהבין שהם מאבדים את האדמה שלהם

חב''פ: בר, אתה לא מבין אותי. למה אף אחד לא דיבר על זאת אפילו?

בר: אני לא יודע אם דיברו על כך בשיחות סלון של פלסטינים או לא, אבל זה עדיין לא קשור לזכות שלהם על האדמה

חב''פ: יש להם כבר פי 600 ממה שיש לנו. אפילו המעט שיש לנו אתה רוצה למסור להם.

בר: כמו שאמרתי קודם, הפלסטינים מבחינתי הם עם בפני עצמו המשתייך לאומה הערבית
 השפה שלהם שונה משל שאר הערבים

חב''פ: בר, מתי הייתי מדינה "פלסטינית" בהיסטוריה? מתי היה עם כזה?

בר: גם אם "לא היה" זה לא אומר שעם לא יכול להווצר

חב''פ: והשפה של כל הערבים שונה.
כי הם שבטים שונים.

בר: זה לא ממש מדוייק... היום בליל השבטים הזה שחי פה בארץ קורא לעצמו עם כי יש להם מאפיינים משותפים כבר
 אני לא אומר שהם לא היו בעבר בליל שבטים
 אני רק אומר שנוצר פה עם חדש
 מתוך הבליל הזה

חב''פ: נוצר לא עם אלא תירוץ להשמיד את ישראל. כי הם לא באמת רוצים מדינה ביו''ש, הם רוצים נסיגה ישראלית כי הם יודעים שנסיגה כזאת תהיה התאבדות לאומית ליהודים. ישראל לא יכולה לשרוד בגבולות טרום מל' ששת הימים.

בר: אני לא רואה בעייתיות עם זה
 אני לא חושב
 שמדינה פלסטינית
 בגבולות 67'
מסוכנת לנו
כלומר בגבולות הקו הירוק*

חב''פ: בגבולת 67, ישראל עם גבולות של רק 10 קילומטרים. ישראל לא יכולה להתגונן או לשרוד בגבולות מגוחכים כאלה

בר: כבר היום יש כפרים ערביים שיושיבים בקו הזה של 10 קילומטרים

חב''פ: וזו הסיבה שהם דורשים נסיגה התאבדותית כזאת. הערבים בעצמם אומרים את זה. זה נקראת "אסטרטגיית השלבים". שלב ראשון - נסיגות ישראליות. שלב שני - השמדה כשישראל יותר מדי קטנה וחלשו לשרוד.

בר: אילו ערבים? חמאס?

חב''פ: לא פת''ח. מצרים. ירדן.
 חמאס מתנגד לאסטרגייה הזאת. חמאס דורש השמדה מיידית בלי שלבים.

בר: לכן כמו שאמרתי קודם, חמאס לא שווה התייחסות כגוף מדיני פרט למשא ומתן על גלעד שליט

חב''פ: פת''ח ומצרים וירדן יותר חכמים. הם אומרים שקודם נחליש את ישראל דרך נסיגות התאבדותיות.

בר: יש פה עניין של הגיון פשוט, תוכנית השלבים היא תוכנית שנשמעת הרבה יותר מתוחכמת לא נראה לי הגיוני שאין חמאסניקים עם קצת הגיון

חב''פ: בר, אתה לא מאמין שהערבים שונאים אותך ומקנאים בך?

בר: אני מקנא בחלקם אני חייב לציין... עם האחוזות שיש להם ביפו
 יש להם המון כסף לרובם
 ביפו לפחות
 אבל שונאים אותי לא
 אני לא חושב כך

חב''פ: אבל בר, הם רוצים את הכל. והם אומרים את זה בתקשורת הערבית יום יום.

בר: התשקורת הערבית לא אובייקטיבית בעליל
 אני לא מאמין לשום דבר שאומרים באלג'זירה
 אגב מדי יום יש שם ידיעות שקריות על חיסול ישראלים ברחבי העולם

חב''פ: אם התקשורת הערבית כה גרועה, והנציגים תומכים בטרור ורצח, והארגונים קוראים להשמיד אותנו - איך אתה מוכן להחזיר אותנו לגבולות של רק 10 קילומטרים עם אוייבים כאלה?

בר: כי המצב גם ככה זהה
 יש כפרים ערבים במרחק 10 ק"מ
 יש כפרים שנחשבים כעויינים במרחק הזה אפילו
 יש נוכחות פלסטינית במרחק 10 ק"מ לא יהיה שום הבדל מהבחינה הזאת

חב''פ: בר, אם תהיה מלחמה כללית נגד העולם הערבי כמו שהייתה ב48, 67 ו73, אתה רוצה שנהיה בגבולות של רק 10 קולומטרים?

בר: אתה רומז שלמעשה אנחנו לעולם נהיה אוייבים של הפלסטינאים?

חב''פ: קודם כל אין "פלסטינים". המוסלמים מצווים לכבוש את כל העולם בר. תקרא את הקוראן. באמת אני רוצה שתקרא אותו. הם מצווים לכבוש את כל העולם. הם לא מכירים בזכותה של אף מדינה לא מוסלמית להתקיים. על אחת כמה וכמה, הם לעולם לא יקבלו מדינה יהודית קטנטונת באמצע העולם הערבי. הם לעולם לא יקבלו את זה.

בר: לא כולם מוסלמים אדוקים כידוע
 גם לא רובם

חב''פ: בר אין מוסלמים שיקבלו מדינה יהודית באמצע העולם הערבי.

בר: לא מזמן, שמעתי על ספר שיצא שמסתמך על מקורות הלכתיים ומכיל בתוכו דינים להריגת אדם

חב''פ: איך זה קשור לנושא הזה?

בר: לא משנה, נקטע קו החשיבה לשנייה
 רמזת שהאסלאם הוא דת אלימה שלא מקבלת דתות אחרות
 אם המוסלמים שחיים בישראל, לא היו מקבלים את המדינה הזאת, אז למה אין כל כך הרבה פיגועים?
 הרי מספיק אדם אחד בשביל לתכנן פיגוע

חב''פ: כי בר רוב הערבים לא אמיצים. גם לא היו פיגועים נגד יהודים בגרמניה כל יום לפני השואה.

בר: לא כל הגרמנים נאו נאצים
 לעומת זאת, כל המוסלמים מוסלמים לא?

חב''פ: כל הגרמנים הפכו לנאצים בשואה.

בר: עובדתית זה לא נכון
 אני קורא לזה רצח בכפייה
 ייתכן שהם לבשו מדי SS יתכן שהם הרגו יהודים או לפחות שירתו את הנאצים

חב''פ: כמעט כולם היו נאצים. מה היטלר כפה על 80 מיליון גרמנים להלחם נגד כל העולם?
הם נלחמו בפנטיות

בר: היו מסרבי גיוס שהוצאו להורג

חב''פ: אבל לפני השואה לא היו פיגועים כל יום.

בר: היו פרעות ביהודים
זה אותו דבר

חב''פ: כל יום?

בר: כל יום

חב''פ: לא נכון.

בר: לא נכון?

חב''פ: לא נכון שהיו פרעות כל יום.

בר: תלוי בכמה זמן לפני השואה מדובר
 לפני שהתחילו הגירושים וההכנסה לגטאו

חב''פ: מ1933 כשהיטלר עלה לשלטון עד 1939 כשהשואה התחילה.

בר: ונניח ולא היו פרעות, זה מוכיח שלמעשה כל העניין היה בכפייה של היטלא וחבריו

חב''פ: בר, אתה יודע הערבים והמוסלמים כבר ביצעו שואות נגד ערבים ומוסלמים אחרים? אם זה מה שהם עושים לאחים שלהם, אתה לא מאמין שהם גם היו עושים זאת נגדנו?

בר: הם יכולים נכון להיום לעשות את זה
 שאף אחד לא ישלה את עצמו שלא
 והם לא עושים את זה

חב''פ: אם הם היו יכולים, כל היהודים כבר היו נרצחים.

בר: הגזמה פראית לומר שמליארד מוסלמים לא יכולים להשמיד עם של 12000000 איש בכל רחבי העולם

חב''פ: הם כבר ניסו בר. הם נכשלו ב5 מלחמות.

בר: כן? האם השתתפו במלחמות הללו כל 22 המדינות ומליארד המוסלמים בעלי כושר להלחם?

חב''פ: כל המדינות העיקריות של העולם הערבי שלחו צבאות להלחם נגד ישראל.

בר: עיקר זה לא הכל
 זה גם לא הרוב

חב''פ: האחרים תמכו כספית. עם כסף מהנפט.

בר: כסף זה כסף, הם לא נלחמו בנו
 וגם זה לא ממש הוכח

חב''פ: מצרים סוריה ירדן עיראק מרוקו אלג'ריה לוב וכו'. זה כן הרוב.

בר: הרוב שנלחמו נגדנו בפועל (!)

חב''פ: שלחו צבאות לחזית המצרית ולחזית הסורית להלחם בנו.
 בר ניצחנו בנס עצום נגד כל הסיכויים. ואז כולם הבינו שאילו היינו מפסידים, הייתה עוד שואה.

בר: ייתכן מאוד
 אבל לא הייתה פה שותפו מלאה
 אפילו של מרבית מדינות ערב
 ואם הייתה
 אז באמת היתה שואה
 אבל אין רצון
 ולכן לא הייתה שותפות

חב''פ: אתה טועה בר. היה שיתוף פעולה. זה היה נס מדהים.

בר: אני לא רואה בזה הוכחה לקיומו של אלוהים
 סתם מזל מקרי
 שכמובן טוב שהיה

חב''פ: בר, אתה לא גאה בתור יהודי שישראל ניצחו את העולם הערבי תוך רק 6 ימים?

בר: אני שמח מאוד שהצלחנו להציל את עצמנו
 אין ספק שהיה פה משהו מיוחד
 אבל עדיין מדובר פה במזל

חב''פ: בר, אז היו רק 2.5 מיליון יהודים בישראל מול העולם הערבי עם 250 מיליון. וישראל ניצחה תוך 6 ימים ולא רק זה - ישראל הייתה פי 4 מגודלה לפני המלחמה רק תוך 6 ימים. אם זה לא נס, אני לא יודע מהו נס.

בר:  כל עוד לא הוכח באופן חד משמעי שאלוהים לא קים, אני לא מאמין בו

חב''פ: בר, אתה לא רוצה להיות חלק מישראל שמנצחת שוב? אתה לא רוצה ניצחונות? אתה רוצה להיות מובס?

בר: לא
 איך הסקת את זה?

חב''פ: כי תנועתנו מייצגת יהודים שרוצים לנצח, שרוצים לשרוד, שרוצים צדק. השמאל רוצה להכנע. מה אתה מעדיף?

בר: אני לא רואה פה רק 2 אפשרויות
 אני רואה פה גם עניין נוסף
 עוד אופציה
 שאתם מעדיפים להתעלם ממנה
 דו קיום זאת אופציה אמיתית
« עריכה אחרונה: מאי 04, 2010, 14:07:56 על ידי חיים בן_פסח »

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #1 ב- : מאי 04, 2010, 14:13:34 »
בס"ד

חח כל הכבוד לך חיים!

אילו תשובות הזויות יש לו חח

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : מאי 04, 2010, 14:16:10 »
בס"ד

כל הכבד לך חיים!!כרגיל כל מילה שלך נכונה.

מנותק רק ליברמן! חילופי שטחים!

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #3 ב- : מאי 04, 2010, 14:19:16 »
היה ויכוח מעניין חיים... למרות שהוא הסתיים בלי תוצאות לפחות מבחינתי ולכן הייתי שמח להמשיך אותו בפעם אחרת.
קוּם הִתְנַעֵרָה עַם חֵלֵכָה
עַם עֲבָדִים וּמְזֵי רָעָב
אֵש הנְקָמוֹת הַלַּב לִחֵכַה
לִקְרַאת אוֹיַב הִכּוֹן לַקְרָב.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : מאי 04, 2010, 14:24:27 »
צריך להסביר לו שזה שקם פה "עם" לא אומר שצריך לתת לו מדינה,הרי הם קמו בתור עם בשביל לקחת שטחים שלא שלהם ועובדה גם שהמאבק שלהם לגזול שטחים היה לפני שהם התאחדו להיות עם וזה עוד יותר מראה למה זה מפגר לראות את זה כמו שהערבים מציגים בשביל התעמולה שלהם.
אל תצביע תשפיע

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
« להגיב #5 ב- : מאי 04, 2010, 14:31:08 »
השמאלני המתועב הזה הוא ממש יהודון מתבולל קלאסי :thumbsdown: עלוב נפש :old_Angry2: אולי הוא חולה בתסמונת שטוקהולם?
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
« להגיב #6 ב- : מאי 04, 2010, 14:31:29 »
הדיון גלש להמון נושאים ולא התמקד בנושא ספציפי אלא פוליטיקה וכל רגע זרמתם לנושא אחר ואח"כ תאולוגיה(הוכחה לקיומו של ה') ודבר שני הייתם יכולים להמשיך את הדיון הוא כביכול נקטע או שנראה שסתם התייאשתם וכל אחד נשאר באג'נדה שלו מבלי שום הארה לדעה השנייה (אגב אני בכוונה כותב באופן נייטרלי בתור ביקורת לפולמוס).

וברשותך בר אני אוסיף ואומר בנוגע לטענתך שערביי יפו מתונים ו\או עשירים (כלשונך "מקנא בהם"), זה ממש לא נכון ואני אומר זאת בתור תושב יפו, ערביי יפו אלימים גסים מתנכלים ליהודים ומי כמוני מכיר זאת, חיפוש קל באינטרנט ואתה תמצא המון מקרי אלימות ביפו מצד הערבים וכמובן יש עוד המון מקרים אישיים שעליהם אני שמעתי וקונקרטית נתקלתי בהם,ואני בטוח שגם בשאר הערים המעורבות זה כך,בנוגע להיותם של ערביי יפו עשירים גם זה נראה לך משום מה וזאת כנראה משום שאתה רואה את בנייני היוקרה הנבנים ביפו (ליד הים)הבניינים הללו מאוכלסים בעיקר ואם לא כולם ביהודים עשירים.
אל תשלה את עצמך בדו קיום מדומה שאתה כ"כ מצפה לו אתה נופל בפח שטומנים לך אוייבך מסביב!
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : מאי 04, 2010, 14:48:28 »
הדיון גלש להמון נושאים ולא התמקד בנושא ספציפי אלא פוליטיקה וכל רגע זרמתם לנושא אחר ואח"כ תאולוגיה(הוכחה לקיומו של ה') ודבר שני הייתם יכולים להמשיך את הדיון הוא כביכול נקטע או שנראה שסתם התייאשתם וכל אחד נשאר באג'נדה שלו מבלי שום הארה לדעה השנייה (אגב אני בכוונה כותב באופן נייטרלי בתור ביקורת לפולמוס).

וברשותך בר אני אוסיף ואומר בנוגע לטענתך שערביי יפו מתונים ו\או עשירים (כלשונך "מקנא בהם"), זה ממש לא נכון ואני אומר זאת בתור תושב יפו, ערביי יפו אלימים גסים מתנכלים ליהודים ומי כמוני מכיר זאת, חיפוש קל באינטרנט ואתה תמצא המון מקרי אלימות ביפו מצד הערבים וכמובן יש עוד המון מקרים אישיים שעליהם אני שמעתי וקונקרטית נתקלתי בהם,ואני בטוח שגם בשאר הערים המעורבות זה כך,בנוגע להיותם של ערביי יפו עשירים גם זה נראה לך משום מה וזאת כנראה משום שאתה רואה את בנייני היוקרה הנבנים ביפו (ליד הים)הבניינים הללו מאוכלסים בעיקר ואם לא כולם ביהודים עשירים.
אל תשלה את עצמך בדו קיום מדומה שאתה כ"כ מצפה לו אתה נופל בפח שטומנים לך אוייבך מסביב!
הדיון לא נקטע, הוא פשוט היה ארוך מדי ו"קצרה היריעה מלהכיל" בכל אופן אף אחד מהצדדים לא הגיע להארה.
אני לרגע לא מפקפק בכך שיש אוכלוסיות אלימות ביפו וכמובן גם אצל הערבים, אך עם זאת, למיטב ידיעתי הערבים ביפו אמידים יחסיית לשאר ערביי מדינת ישראל.
ובנוסף, בעג'מי הבחנתי בלא מעט בתים צמודי קרקע בבעלות ערבית.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #8 ב- : מאי 04, 2010, 14:49:50 »
היה ויכוח מעניין חיים... למרות שהוא הסתיים בלי תוצאות לפחות מבחינתי למרות שהייתי שמח להמשיך אותו בפעם אחרת.
למרות שאמרתי את זה כבר מספר פעמים, אני חושב שזה המקום להזכיר את זה שוב: מערכת החינוך הממלכתית-חילונית והממלכתי-דתית (שאני אחד מבוגריה) מוציאה מקירבה אנשים כמוך.
שלא תבין לא נכון, אני לא מאשים אותך או משהו כזה. אני הייתי בדיוק כמוך (הייתי אפילו בעד חלוקת ירושלים לפני קמפ דיוויד2000) וחשבתי בתמימות שאם נוותר על אדמות למען ה"שלום" אז יהיה סוף לסכסוך.
עד גיל 16 האמנתי שאנחנו באמת יושבים בארץ שנקראה פעם "פלסטין" (למרות שלמדתי בחינוך הממלכתי-דתי. אפילו שם לא מלמדים אותך היסטוריה כמו שצריך), ואז קיבלתי את הסטירה (שאני חושב שרוב הישראלים קיבלו) בפתיחת האינתיפאדה בשנת 2000.
אחרי שנפתחה האינתיפאדה (אחרי שעראפאת יש"ו סירב להצעה המרחיקת לכת ביותר שהציע ויציע ראש ממשלה בישראל, כולל חלוקת ירושלים) התחלתי לשאול שאלות ולהסתקרן למה לעראפאת (שבזמנו נחשב ל"מתון" ולפרטנר לשלום) לדחות את ההצעה ההיא (אני חושב שהדרישה שלהם להחזרת מאות אלפי ערביי 48' יחד עם צאצאיהם מוכיחה שהם לא רוצים שלום, אלא רק בהשמדתנו).
אתה באמת חושב שאם הם דחו את ההצעה ההיא אז הם יסכימו להצעה אחרת? (בהנחה שאתה כמו כל ישראלי שפוי לא מסכים לכניסת מאות אלפי ערבים לתחומי ה"קו הירוק").
בנוגע למה שהזכרת שלא היו פרעות ביהודים כל יום: כאן הטעות שלך. במשך כל תקופת המנדט הבריטי יהודים סבלו מהתנכלויות ופרעות (אני מניח ששמעת על מאורעות תרפ"ט בחברון) כמעט כל יום.
בתקופה של בין 1947 עד 1973 המדינה עברה 5 מלחמות (גם בין המלחמות לא היה ממש שקט). תראה לי עוד מדינה שעברה 5 מלחמות ב-26 שנים הראשונות להיווסדה.
הערבים כיום מנסים להילחם בנו יותר בהסברה (בעיקר בעיוות ההיסטוריה) ולא צבאית משום שהם יודעים מה יקרה להם אם הם יחזרו לדרך ההיא שוב (שלא תטעה, אם הם רק יחשבו שיש להם את הסיכוי הקלוש ביותר להכניע אותנו צבאית הם היו יוצאים למלחמה כבר מחר), וחבל שאנו בתור ישראלים נותנים לזה יד (לעיוות ההיסטוריה) ולא מחנכים את ילדינו מה באמת ההיסטוריה של ארץ ישראל, מה מקור השם "פלסטין" (מונח שנקבע ע"י הקיסר הרומי לאחר חורבן בית שני. מובן שמעולם לא הייתה קיימת מדינת "פלסטין").
אתה בסך הכל תוצאה של מערכת החינוך הלקויה במדינת ישראל (לא רק אתה. רובנו יצאנו מאותה מערכת חינוך). מי שזוכר, שרת החינוך לשעבר יולי תמיר עוד הכניסה לספרי הלימוד בתקופתה את לימוד נושא ה"נכבה" של הפלסטינים (כאילו שלא שוטפים לילדים מספיק את המוח שהם "כובשים" ו"גוזלים" את הארץ של הערבים).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
« להגיב #9 ב- : מאי 04, 2010, 14:54:37 »
הדיון לא נקטע, הוא פשוט היה ארוך מדי ו"קצרה היריעה מלהכיל" בכל אופן אף אחד מהצדדים לא הגיע להארה.
אני לרגע לא מפקפק בכך שיש אוכלוסיות אלימות ביפו וכמובן גם אצל הערבים, אך עם זאת, למיטב ידיעתי הערבים ביפו אמידים יחסיית לשאר ערביי מדינת ישראל.
ובנוסף, בעג'מי הבחנתי בלא מעט בתים צמודי קרקע בבעלות ערבית.
אגב בעג'מי יש גם יהודים, ולא אמרתי שאין בכלל ערבים עשירים ביפו אלא יש מיעוט ערבי ולא כמו שתיארת זאת אותם הביאו מסעודיה כמדומני.
והאלימות של הערבים ביפו גדולה איני יודע מה ביחס לשאר הערים המעורבות אך יש אלימות רבה ואת זה גם כן איני יכול לבסול וכן אף יהודי ואני מאמין שגם כן אתה אם והיית גר כאן, אני רק יגיד ויזכיר דבר קטן שלא פורסם בתקשורת, שלפני שנתיים במהומות בעכו ע"י הערבים היה גם כן ביפו מהומות בין הערבים ליהודים(בכיפור) וזה רק טיפה בים.
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #10 ב- : מאי 04, 2010, 14:58:20 »
אז בוא אני אתקן אותך: ראשית, אני עוד לא בוגר של מערכת החינוך אבל אני מאכלס את מערכת החינוך הממלכתית, בזרם המוכר שאינו רשמי (לא בית ספר חרדי, נהפוך הוא). בית הספר שאני לומד בו הוא בית ספר דמוקרטי, אני בעל ידע כללי רב יחסית לבני גילי ואמרו לי זאת לא פעם. המסגרת החינוכית שבה אני לומד, מאכלסת את כל קצוות הקשת הפוליטית (יש אפילו כמה שמתקרבים לזרם הקיצוני שלכם). הגישה החינוכית הדמוקרטית, מעודדת חשיבה פתוחה וחוש ביקורת, האם אתה היית במסגרת כזאת?

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : מאי 04, 2010, 15:51:49 »
מה זה משנה אם הם עשירים או עניים גם עשירים שבהם שונאים יהודים
אל תצביע תשפיע

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : מאי 04, 2010, 16:16:12 »
אז בוא אני אתקן אותך: ראשית, אני עוד לא בוגר של מערכת החינוך אבל אני מאכלס את מערכת החינוך הממלכתית, בזרם המוכר שאינו רשמי (לא בית ספר חרדי, נהפוך הוא). בית הספר שאני לומד בו הוא בית ספר דמוקרטי, אני בעל ידע כללי רב יחסית לבני גילי ואמרו לי זאת לא פעם. המסגרת החינוכית שבה אני לומד, מאכלסת את כל קצוות הקשת הפוליטית (יש אפילו כמה שמתקרבים לזרם הקיצוני שלכם). הגישה החינוכית הדמוקרטית, מעודדת חשיבה פתוחה וחוש ביקורת, האם אתה היית במסגרת כזאת?
בס"ד

תורידו לו את החתימה ואת הצלב שבתמונה הנאצי מסריח הזה!!!

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : מאי 04, 2010, 16:25:45 »
בס''ד

בר, אני רוצה להמשיך את הויכוח שלנו בפעם אחרת כי אני חושב שזה עשוי להאיר את עיניי חברי הפורום. אך הורדתי את החתימה שלך כי זה לא מקובל בפורום הזה לחלל את דגל ישראל וזה לא מקובל שיהיו סימלי עבודה זרה כמו צלב נוצרי.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #14 ב- : מאי 04, 2010, 16:34:09 »
מה זה משנה אם הם עשירים או עניים גם עשירים שבהם שונאים יהודים

כי הוא מרקסיסט.

קומוניסטים\מרקסיסטים נוטים לייחס כל סכסוך לאומי או דתי להבדלי מעמדות בחברה.

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #15 ב- : מאי 04, 2010, 17:06:09 »
בס''ד

בר, אני רוצה להמשיך את הויכוח שלנו בפעם אחרת כי אני חושב שזה עשוי להאיר את עיניי חברי הפורום. אך הורדתי את החתימה שלך כי זה לא מקובל בפורום הזה לחלל את דגל ישראל וזה לא מקובל שיהיו סימלי עבודה זרה כמו צלב נוצרי.
קיבלתי חיים, לא התכוונתי לפגוע ברגשות משתתפי הפורום. אגב, בעיני מדובר באחד מסמלי העולם ולכן אין אני רואה בזה חילול.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #16 ב- : מאי 04, 2010, 17:37:20 »
קיבלתי חיים, לא התכוונתי לפגוע ברגשות משתתפי הפורום. אגב, בעיני מדובר באחד מסמלי העולם ולכן אין אני רואה בזה חילול.
סתם מתוך סקרנות, מה האמונה הדתית שלך (אם יש לך כזאת)?
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : מאי 04, 2010, 18:19:35 »
סתם מתוך סקרנות, מה האמונה הדתית שלך (אם יש לך כזאת)?
אני מגדיר את עצמי אגנוסטיקן.
הערה: אני מסייג את דברי ואומר שהיותי ערבי-יהודי זה למעשה עניין סימבולי בלבד.
« עריכה אחרונה: מאי 04, 2010, 18:35:54 על ידי tHe_Proud_Arab_Jew »

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : מאי 04, 2010, 18:21:57 »
ל"THE PROUD ARAB JEW", יש לי כמה הערות לגבי הדיון שלך עם חיים, שכנראה חיים שכח לומר.

דבר ראשון תפסיק עם ההפרדה שלך בין פת"ח לחמאס, זה נבלה וזה טרפה כי באופן סטטיסטי פת"ח רצחו יותר יהודים מהחמאס, ומנהיג הפת"ח מחמוד עבאס קיבל דוקטורט על הכחשת השואה, בטענה שהציונים רצחו מיליון יהודים וקראו לזה שואה, על מנת להצדיק עלייה ארצה כביכול, אז אין הבדל בין השניים והם גם לא הוכיחו בעת מתן ומתן איתם שיש איזשהו הבדל בין מה שהם רוצים לבין מה שחמאס רוצה, כך שאין הבדל.

להפרדה שלך בין ערבים עם תעודת כחולה לבין ערביי יש"ע אין בכלל שחר, רוב רובם של ערביי מדינת ישראל מזוהים לחלוטין עם בני הדודים שלהם שנמצאים מעבר לגבול, ואם אתה תוהה מדוע ערביי מדינת ישראל אינם שייכים לחמאס או לפת"ח, זה מכיוון שהם ארגונים בלתי חוקיים במדינת ישראל, ויש להם את התנועה האיסלאמית שמזוהה לחלוטין עם ארגונים כמו פת"ח וחמאס, וקוראת ליהודים בשמות גנאי שמזכירות קצת את סגנון גבלס כגון "טפילים" "חרקים" כיוצא באלה, ואם יש ערבים שאינם שייכים לתנועה הזאת אז לחלופין הם סתם יוצאים להפגנות אנטי ישראלית ומניפים דגלי "פלסטין"/אש"ף/פת"ח בעצמם.
ויש בסה"כ מיעוט מאוד קטן וזניח של ערבים שמכירים במדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי, ואחת הסיבות לכך היא מכיוון שהם מודים שתחת שלטון ערבי החיים שלהם יהיו מאוד קשים (בלשון המעטה).

אתה גם טוען שהערבים שיושבים בכנסת  "מייצגים נאמנה" את המגזר שלהם בישראל, לי נראה שהם מייצגים בראש ובראשונה דווקא את כל המדינות הערביות השכנות (כולל ערביי יש"ע) ואולי רק אחר-כך את המגזר שלהם.
וזו פעם ראשונה שאני שומע מישהו אומר דבר כזה בגלוי, אני ממש לא מבין איך מקובל עליך שנבחרי ציבור במדינה שלך הולכים לבקר מדינות אויב, ואותם ח"כים ערבים יכולים לעשות את זה אך ורק כי הם מנצלים את החסינות שלהם בתור ח"כים, אין אזרח ערבי אחד מהשורה במדינת ישראל שיכול לבקר במדינות אויב כפי שהם עושים, מבלי להענש על כך, וזה דבר שבאף מדינה דמוקרטית אחרת לא היו מרשים שיקרה, בכל מקרה אם אתה כל כך מבסוט שהם מבקרים מדינות אויב, אז אני מציע לך להודות לבג"צ בעניין הזה, כי נראה שהם יסכימו איתך.
« עריכה אחרונה: מאי 04, 2010, 18:37:28 על ידי חרותניק »

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : מאי 04, 2010, 19:06:38 »
אני מגדיר את עצמי אגנוסטיקן.
הערה: אני מסייג את דברי ואומר שהיותי ערבי-יהודי זה למעשה עניין סימבולי בלבד.
אתה סתם אומר את זה בשביל לעצבן או בשביל להראות שאתה אוהב ערבים? עדיין לא הבנתי מה הסיפור שלך ומה אתה עושה פה בפורום...
אל תצביע תשפיע

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #20 ב- : מאי 04, 2010, 19:10:29 »
עדיין לא הבנתי מה הסיפור שלך ומה אתה עושה פה בפורום...
מסתבר שהוא חבר טוב של BIG123 (באמת), במידה וזה לא הוא בעצמו..
תראה את התגובה האחרונה בדיון הזה: http://hayamin.org/forum/index.php/topic,26084.16.html

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : מאי 04, 2010, 19:28:56 »
בס"ד

תורידו לו את החתימה ואת הצלב שבתמונה הנאצי מסריח הזה!!!
אתה קורא לי נאצי?? זו אמירה פוגענית ואני חושב שאין לזה מקום בתרבות הדיון והשיח בין בני אדם! שמור על הפה שלך בחור!

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #22 ב- : מאי 04, 2010, 19:58:09 »
אני מחזק הרבה מהדברים שחיים אומר בדיון הזה. אין ספק שלא קיים זרם ערבי משמעותי שמכיר במדינת ישראל, והמלחמה הזו היא לא על השטחים.

מנותק חד כתער

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #23 ב- : מאי 04, 2010, 21:50:18 »
חבל שפיספסת ת'ויכוח.

מנותק הלוחם באנרכיסטים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #24 ב- : מאי 05, 2010, 08:22:13 »
ויכוח מעניין מאוד חיים כול הכבוד.

השמאלני כמו שאר חבריו פשוט מתעלם בכוח מהמציאות.
שמאלני , אני מציע לך קצת לבחון את ההיסטוריה ולהבין שהערבים לעולם לא יקבלו דמוקרטיה וגם לעולם לא יחיו בשלום עם מאמינים בדתות אחרות.
בין עצמם הערבים הנאצים לא מסוגלים לחיות בשלום ונעשים מידי יום מעשי רצח אכזריים בין ערבים.

לא כול דבר גם צריך לקבל.
הערבים ידועים כשקרנים הכי גדולים בעולם ואת העם "הפלסטיני" הם המציאו לא בכדי , העם הזה קם כדי להשמיד את מדינת ישראל.
אנחנו לא צריכים לקבל כול דבר ובטח לא שקרים ערבים.

לשכם ויריחו אין שמות ערבים וירושלים כלל לא מוזכרת בקוראן.

לשכם הם קוראים נבלוס שזה עיוות של שמה הרומאי ניאפוליס.

אין ספק שהשמאל עשה נזק גדול במדינה כאשר קיבל את כול השקרים ותמך באויבנו הרצחניים.
אבל אני מאמין שאפשר עם הרבה רצון ומאמץ לתקן את העוולות ולהסיר לגמרי את האיום הביטחוני מבפנים.

אני מקווה מאוד ששינית את דעתך בעקבות הויכוח.

אני ושאר חברי הפורום רוצים רק את טובתו של העם שלנו ושל המדינה שלנו.
חשיבה הגיונית אם אתה רוצה לשרוד.