כתב נושא: שתי שאלות לחיים על מנחם בגין  (נקרא 2827 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שתי שאלות לחיים על מנחם בגין
« ב- : אפריל 15, 2010, 15:36:43 »
בס"ד

1.האם אתה היית שמח כשבגין נבחר לראשות הממשלה?

אם הייתי חי אז הייתי תומך בו בגלל הרקע שלו כלוחם אצ"ל..

2.למה בגין עשה את מה שהוא עשה עם סיני?איך לוחם אצ"ל עשה בסוף דבר כזה?

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #1 ב- : אפריל 15, 2010, 15:50:37 »
ואיך זה שאריאל שרון שלכל אורך הקריירה הפוליטית שלו דיבר בעד היישובים ביש"ע הוא שביצע את ההתנתקות? ככה זה אצלנו. בשביל להשיג קולות אתה נץ, ואז כשאתה נעשה ראש ממשלה אתה פתאם הופך ליונה...
"אנחנו לא רוצים עקרונות, אנחנו רוצים עובדות!" (קלימנט וורושילוב)

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : אפריל 15, 2010, 15:56:17 »
ואיך זה שאריאל שרון שלכל אורך הקריירה הפוליטית שלו דיבר בעד היישובים ביש"ע הוא שביצע את ההתנתקות? ככה זה אצלנו. בשביל להשיג קולות אתה נץ, ואז כשאתה נעשה ראש ממשלה אתה פתאם הופך ליונה...
ההשוואה שלך לשרון היא לא מדויקת, בגין (שלא כמו שרון) הצהיר לפני הבחירות שהוא מתכוון כנראה למסור את סיני תמורת נייר.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #3 ב- : אפריל 15, 2010, 19:42:24 »
בס"ד

מסכים איתך לגבי המשפט האחרון.אבל שרון כן אמר שהוא בעד וויתורים כואבים וכל מיני סיסמאות סתומות.הוא תמך בנסיגה מסיני גם.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #4 ב- : אפריל 15, 2010, 19:45:11 »
בס"ד

ההשוואה שלך לשרון היא לא מדויקת, בגין (שלא כמו שרון) הצהיר לפני הבחירות שהוא מתכוון כנראה למסור את סיני תמורת נייר.

באמת? אני חושב שהוא פשוט נכנע ללחץ של ארה"ב.

אני לא חייתי אז אז אני לא יודע מה הוא אמר ומה לא.וגם אם אמר,מה שלוחם אצ"ל יגיד דבר כזה?

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #5 ב- : אפריל 15, 2010, 19:53:28 »
בס"ד

מסכים איתך לגבי המשפט האחרון.אבל שרון כן אמר שהוא בעד וויתורים כואבים וכל מיני סיסמאות סתומות.הוא תמך בנסיגה מסיני גם.
למשפט "ויתורים כואבים" לא היה שום משמעות אחרי שהוא אמר "דין נצרים כדין תל אביב", אין יותר ברור מזה כך שלהשוואה לבגין אין אחיזה במציאות.

בס"ד
באמת? אני חושב שהוא פשוט נכנע ללחץ של ארה"ב.

אני לא חייתי אז אז אני לא יודע מה הוא אמר ומה לא.וגם אם אמר,מה שלוחם אצ"ל יגיד דבר כזה?
הבנתי שהוא דווקא כן אמר את זה זמן קצר לפני הבחירות, למה? אתה צודק זה היה בין היתר כי הוא לקח בחשבון שמעצמה זרה תלחץ עליו במילא.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : אפריל 15, 2010, 22:07:32 »
בס"ד

1.האם אתה היית שמח כשבגין נבחר לראשות הממשלה?

אם הייתי חי אז הייתי תומך בו בגלל הרקע שלו כלוחם אצ"ל..

2.למה בגין עשה את מה שהוא עשה עם סיני?איך לוחם אצ"ל עשה בסוף דבר כזה?

בס''ד

1. זה קרה ב17 למאי 1977 למניינם. אני זוכר את התאריך כי היינו כל כך שמחים. הייתה לנו מסיבה ממש בליגה להגנה יהודית.

2. בגין בגד בארץ ישראל והפר את כל ההבטחות שלו כי יהודי בלי אמונה תורנית לא יכול לעמוד בפני הלחץ של ארה''ב, אומות העולם, והבוגדים היהודים בתשקורת הישראלית. בסוף בגין היה הרבה יותר גרוע מהשמאל. כי רעבין, פרס והשמאל דאז תמיד התנגדו לנסיגה מכל סיני. אך ורק בגין היה יכול לבצע את הפשע הזה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : אפריל 15, 2010, 22:19:02 »

בס''ד

לא נכון ידידי. בגין הבטיח לא לסגת מסיני או מכל אזור אחר ששוחרר במלחמת ששת הימים.

אני זוכר את הנאומים של בגין משנות השבעים כאילו זה היה ביום אתמול: "אף שעל! אף שעל!" הוא צעק. בסוף הוא מסר הרבה יותר ממה שהשמאל הציע למסור.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #8 ב- : אפריל 16, 2010, 13:45:50 »
הבעיה העיקרית היא שבמצב בוא אנחנו נמצאים בעייתי מאד לפתור דברים מהממשלה במיוחד בגלל שהממשלה נתונה למאה ואחת לחצים ממדינות שונות+איומים עממים מהצד השני שהמדינה בתור מדינה וממשלה מתקשה מאד להתמודד איתם ולדעתי כל איש צבא ומבצעים יכול להעיד על כמה זה בעייתי.זה לא ישנה כל כך איזה ראש ממשלה יהיה דתי או לא אולי זה יביא לשיפור מסוים של המצב אבל לא יותר,כי הבעיה הרבה יותר עמוקה מאיזה ראש ממשלה יש אלה בכל המצב הנוכחי שהערבים מקימים ארגוני טרור(שאם הזמן מקבלים אפילו הכרה ואף כוח פוליטי)מארגנים פרעות אלימות ופעולות עממיות נגד המדינה(שקשה מאד לבלום ולעצור)ובכך נשארים מאוחדים נגדנו ונותן להם בסיס חזק ויציב לכל פעולה מסוג כל שהיא נגד ישראל(טרור תעמולה הסתה פניות לבתי המשפט תמיכה פוליטית ועוד)כי יש אחוז גדול מאד שמאוחד אקטיבי ומוכן לפעולה נגד ישראל בעוד שאנחנו(לא הממשלה!)רק מנסים להשפיע על הממשלה באמצעות בכירות והפגנות תוך כדי שאנחנו נותנים לממשלה שמורכבת לרוב משמאלנים/אינטרסנטים שקרנים שפשוט בכרו לעצמם אידיאולוגיה בשביל תמיכה ציבורית ולא יותר(כמו ביבי) לסרס אותנו! ולגרום לנו לחשוב שרק הם יכולים לעזור במצב.
« עריכה אחרונה: אפריל 16, 2010, 14:07:58 על ידי 500sw »
אל תצביע תשפיע