כתב נושא: אנרכיזם והבעיה הערבית  (נקרא 9462 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« ב- : אפריל 07, 2010, 18:57:32 »
למישהו פעם יצא לחשוב על אנרכיזם ועל האידיאולוגיה של זה?? מחוץ לזיהוי הכללי של אנרכיזם כסוג קיצוני של שמאלנות בארץ??,לדעתי אנרכיזם יכול להיות תשובה טובה לבעיה הערבית וזה בגלל שאנשים בארץ למדו יותר מידי לסמוך על הממשלה שתפתור בשבילהם את כל הבעיות ובעצם מסרסרת אותנו בתור עם בהרבה מאד מובנים בעיקר במובן שהיא מונעת מאיתנו להתאחד נגד האויבים שלנו(במיוחד האויב הפנימי)..לדעתי אם התושבים היהודים בארץ ישראל ובכלל לא היו מתרפשים בפני הממשלות כל הזמן(לא משנה של איזה מדינה באיזה זמן)והיו יותר אקטיבים ועצמאיים בתור עם,המצב שלנו היה הרבה יותר טוב כיום..
אל תצביע תשפיע

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #1 ב- : אפריל 07, 2010, 20:06:43 »
יש משהו במה שאתה אומר, במקרה של ישראל מרי אזרחי הפלת השלטון והקמת ההגנה האצ"ל והלח"י מחדש למשל יכול להיות מועיל במלחמתנו, אבל המטרה של התנועה הזאת היא לעשות מה שצריך לעשות עם כמה שפחות קורבנות ולפני שיקרה אסון חס וחלילה ומה שאתה מציע עשוי להוביל לאסון או לפחות יוביל לקורבנות רבים מצידנו, אבל השאלה האמיתית היא - האם זה בכלל מציאותי לדעתך?

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #2 ב- : אפריל 07, 2010, 21:10:53 »
יש משהו במה שאתה אומר, במקרה של ישראל מרי אזרחי הפלת השלטון והקמת ההגנה האצ"ל והלח"י מחדש למשל יכול להיות מועיל במלחמתנו, אבל המטרה של התנועה הזאת היא לעשות מה שצריך לעשות עם כמה שפחות קורבנות ולפני שיקרה אסון חס וחלילה ומה שאתה מציע עשוי להוביל לאסון או לפחות יוביל לקורבנות רבים מצידנו, אבל השאלה האמיתית היא - האם זה בכלל מציאותי לדעתך?
אני לא מדבר על הפלת השלטון או משהו כזה,אלה פשוט לאמץ גישה שונה ולשאוף לעצמאיות כמה שאפשר מהממשלה והשלטונות(מה שהאנרכיזם לרוב מעודד)ולא להיות כפופים לממשלה ולתוכניות שלה ולא לראות את הממשלה כהנציגה שלנו ולחשוב שאנחנו יכולים לעשות משהו רק דרך הממשלה,וזה דפוס חוזר לדעתי אצל הימין בארץ כולם ככולם שואפים להשפיע רק דרך הממשלה ממפלגות שהוצעו מחוץ לחוק באופן צפוי ועד למפלגות וח"כים בממשלה שהיכולת שלהם להניע דברים מוגבלת ביותר,וזה פשוט לא יכול להישאר כך לדעתי לא צריך את הממשלה כדי לעשות כל דבר.
אל תצביע תשפיע

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #3 ב- : אפריל 07, 2010, 21:34:07 »
אני לא מדבר על הפלת השלטון או משהו כזה,אלה פשוט לאמץ גישה שונה ולשאוף לעצמאיות כמה שאפשר מהממשלה והשלטונות(מה שהאנרכיזם לרוב מעודד)ולא להיות כפופים לממשלה ולתוכניות שלה ולא לראות את הממשלה כהנציגה שלנו ולחשוב שאנחנו יכולים לעשות משהו רק דרך הממשלה,וזה דפוס חוזר לדעתי אצל הימין בארץ כולם ככולם שואפים להשפיע רק דרך הממשלה ממפלגות שהוצעו מחוץ לחוק באופן צפוי ועד למפלגות וח"כים בממשלה שהיכולת שלהם להניע דברים מוגבלת ביותר,וזה פשוט לא יכול להישאר כך לדעתי לא צריך את הממשלה כדי לעשות כל דבר.
אה אז הבנתי אותך לא נכון כי האנרכיזם במקור אומר שאין צורך בשלטון וכל אחד יחיה את חייו ללא חוק סדר ושלטון או משהו דומה לזה, בכל אופן אם זה כמו שאתה מתאר אז באופן עקרוני אני מסכים עם הרעיון כי הממשלה והכנסת באמת מוגבלים מאוד בגלל עקרונות הדמוקרטיה שמגבילים את כוחם של הרשות המבצעת והמחוקקת וכו'(אצלנו רק הרשות השופטת לא מוגבלת מה שמערער את הדמוקרטיה שלנו).   
אז עכשיו שאני מסכים איתך יש לך אולי רעיון ספציפי איך לפעול? כי מאוד קשה לי לחשוב על רעיונות לפעולה מבלי לעבור על החוק בצורה דראסטית.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #4 ב- : אפריל 07, 2010, 21:58:56 »
אה אז הבנתי אותך לא נכון כי האנרכיזם במקור אומר שאין צורך בשלטון וכל אחד יחיה את חייו ללא חוק סדר ושלטון או משהו דומה לזה, בכל אופן אם זה כמו שאתה מתאר אז באופן עקרוני אני מסכים עם הרעיון כי הממשלה והכנסת באמת מוגבלים מאוד בגלל עקרונות הדמוקרטיה שמגבילים את כוחם של הרשות המבצעת והמחוקקת וכו'(אצלנו רק הרשות השופטת לא מוגבלת מה שמערער את הדמוקרטיה שלנו).   
אז עכשיו שאני מסכים איתך יש לך אולי רעיון ספציפי איך לפעול? כי מאוד קשה לי לחשוב על רעיונות לפעולה מבלי לעבור על החוק בצורה דראסטית.
פשוט לא להירתע מלעבור על החוק ולהיזהר לא להיתפס תלוי מה עושים מין הסתם.
אל תצביע תשפיע

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #5 ב- : אפריל 09, 2010, 18:11:24 »
עשיתי חיפוש קצר וניראה שהיו אנרכיסטים ציונים בעבר
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A8%D7%A0%D7%90%D7%A8_%D7%9C%D7%96%D7%A8
סליחה אם זה הקפצה או משהו..
אל תצביע תשפיע

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #6 ב- : אפריל 09, 2010, 18:30:06 »
עשיתי חיפוש קצר וניראה שהיו אנרכיסטים ציונים בעבר
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A8%D7%A0%D7%90%D7%A8_%D7%9C%D7%96%D7%A8
סליחה אם זה הקפצה או משהו..
זה מעניין מאוד, אני דווקא חושב ששמעתי את שמו פעם אך לא ידעתי במי מדובר, וכל התהליך שהוא עבר כפי הנראה זהה לתהליך שהרצל עבר כשהתפכח גם כן מרעיון ההתבוללות ועבר לרעיון של הציונות אך נשאר עם האידיולוגיה האנרכיסטית. 
השכלת אותי תודה על הפרסום.
« עריכה אחרונה: אפריל 09, 2010, 18:41:10 על ידי חרותניק »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #7 ב- : אפריל 10, 2010, 21:35:46 »
אנרכיזם זה ענף אידאולוגי בתוך העץ המרכסיסטי, זה נבלה וזה טרפה גם במישור המוסרי, מישהו רוצה גרסא ימנית אמיתית ומוסרית אז יש את הקפיטליזם ומי שרוצה להבין את זה ומה עומד מאחורי זה
ולהבין למה צריך פחות התערבות ממשלתית בכל תחום כמעט, הנה כמה אתרים ללימוד:
http://www.kav.org.il/site/index.asp?depart_id=100994
http://www.shalempress.co.il/default.asp
http://www.shalem.org.il/heb/
http://www.tchelet.org.il/
http://www.anochi.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
http://www.aynrand.org/site/PageServer?pagename=index
http://www.theobjectivestandard.com/index.asp
http://www.capmag.com/
http://www.peikoff.com/
http://www.capitalism.co.il/wordpress-he/
http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=a28b07a102084d28785d2d933122ebb1&id=647#after_maavaron
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #8 ב- : אפריל 10, 2010, 22:06:52 »
מה רע באידיאולוגיה האנרכיסטית?.אני פשוט מציג את הדעה שלי לגבי הגישה שאנחנו צריכים לשנות בנושא של לראות את הממשלה כהמייצגת שלנו ולתת לה לעשות הכל בשמינו ולחשוב שהדרך היחידה בא אפשר להשפיע זה בהפגנות או בלהקים מפלגה והכל סביב הממשלה שבסופו של דבר פועלת קודם כל בשביל עצמה ואחר כך בשביל העם אם בכלל.
אל תצביע תשפיע

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #9 ב- : אפריל 10, 2010, 22:13:09 »
מה רע באידיאולוגיה האנרכיסטית?.אני פשוט מציג את הדעה שלי לגבי הגישה שאנחנו צריכים לשנות בנושא של לראות את הממשלה כהמייצגת שלנו ולתת לה לעשות הכל בשמינו ולחשוב שהדרך היחידה בא אפשר להשפיע זה בהפגנות או בלהקים מפלגה והכל סביב הממשלה שבסופו של דבר פועלת קודם כל בשביל עצמה ואחר כך בשביל העם אם בכלל.

אם מקום המדינה שלטו מפא''י ובצורה דמוקרטית עלו החירותניקים/ליכוד, אזי אין צורך באנרכיזם.

כל פעולה שהיא כנגד החוק המקובל כמעט(מלבד חוק שהוא מאוד בעייתי לכבד אותו) אינה פעולה לגיטימית.
כאשר יש לך אפשרות לבצע שינוי בצורה חוקית ולגיטימית אין צורך באנרכיזם, ויש לך את האפשרות.

אם אתה מספיק משכנע אנשים יבחרו בבחירות הבאות איחוד לאומי או מרזל או ווטאבר.
ויש סוג של אנרכיזם ימני היום, ראה נוער הגבהות.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #10 ב- : אפריל 10, 2010, 22:38:03 »
להסתמך על האפשרות של שינוי חוקתי(שיפתור את הבעיה הערבית עוד)במקום לנסות לפעול בעצמך למען הדברים שיש לעשות בסיכסוך הישראלי ערבי זה קצת כמו למלות טיפסי לוטו במקום לעבוד,ובסופו של דבר המדינה חסרת אונים מול האויב הערבי הפנימי וצריך שינוי יותר מידי דרסטי וקיצוני בממשלה בשביל לסדר את זה מהממשלה עד שאולי יהיה צורך במהפכה צבאית בשביל זה.ואפשר לעשות הרבה(מחוץ ואפילו בתוך מסגרת החוק)נגד הבעיה הערבית בתוכינו מהעם עצמו ולמעשה רק אנחנו יכולים לעזור לעצמנו פה.
יש שלוש סיבות עיקריות לשמור את החוק
1.החוק בעך ערך מוסרי כל שהוא.
2.אין טעם בסיכון שבעונש על עברה באותו חוק.
3.עברה על החוק עלולה להזיק לתדמית שלך.
לכן אין טעם לשמור בסיכסוך הזה על החוק בעיקר בגלל העובדה שגם הצד השני פועל מחוץ לחוק וזה אחד החסרונות הגדולים שלנו,הם הרבה יותר גמישים בפעולותיהם והרבה יותר חסינים לביקורת מין הסתם כי הם פועלים מתוך העם עצמו לרוב ואנחנו מסתמכים כל הזמן על ממשלה שלא יכולה לפעול נגדם כפי שהם פועלים נגדנו ומוגבלים במאה ואחת דרכים.הממשלה לא יכולה לעשות מה שהעם יכול לעשות במיוחד נגד הבעיה הערבית בתוך ישראל לא משנה מי יבכר הממשלה מוגבלת מאד מעצם היותה ממשלה ולא יכולה לפתור את הבעיה הערבית.
אל תצביע תשפיע

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #11 ב- : אפריל 10, 2010, 22:48:44 »
וכאן אתה טועה, זה בדיוק היתרון שלנו. באמת הייתה רוצה להחליף?

בכל אופן, חוק זה חוק, ומטרתו במדינה דמוקרטית, היא שכל אחד יהיה לו את הדעה שלו ויוכל לבטא אותה.
אתה יכול לבטא אותה, ויכול להקצין אותה בזמן הראוי.
כרגע, אתה לא יכול לשכנע את רוב עם ישראל לתמוך בך. זה עובדה.

מחר? השם יודע.

יש צורך בסדר מסוים שלא כל אחד יעשה מה שבראש שלו, כי ככה הוא חושב שנכון.
ולכן יש חוק.
ויש לך מיליון אופציות לשנות כל חוק(והשוואה ללוטו זה פשוט בדיחה).
אם הדרך היחידה שאתה חושב שניתן לשנות את המצב הפוליטי בישראל היא על ידי מעשי אנרכיזם ועד הפיכה צבאית(פרון?) כנראה שהאג'נדה שלך לא מספיק חזקה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #12 ב- : אפריל 10, 2010, 22:58:25 »
המשותף בין אנרכיזם וקומומניזם הוא ששניהם הם שיטות לאיפוס חברתי וכלכלי, למה אני מתכוון, באים חבורת אנשים מפילים את המשטר הקיים ועושים שיוויון חברתי לכאורה בו מוציאים להורג את בעלי ההון או רק פשוט שודדים אותם, מוחקים את מעמד הבייניים ויוצרים לכאורה חברה חדשה מאפס דרך דם אש ותמרות עשן, וכאן בדיוק חל פרשת הדרכים שמפריד בין קומוניזם לאנרכיזם, קומוניזם פשוט מעניק את השלטון למי שמבצע את ההפיכה, את מרד הפרולטריון "מעמד הפועלים" מקבל את השלטון לידיו ומדכא את כל שאר המעמדות לשעבר.
אנרכיזם מאידך אומר שלאחר שהפלת את המשטר הקודם ומחקת המעמדות, פשוט משאירים את זה כך ללא שום משטר שהוא.
אבל, בסופו של דבר, Out of Chaos rises Order ככה זה תמיד אצל בני אדם ויבואו כריזמטים ואנשי זרוע יאגדו סביבם מאמינים ונשרכים ויבנו שלטון מחדש, כשהאנרכיזם לא הואיל דבר לעצמו ביחס לתפיסתו שלו, זה טבע האנושי שהוא זיאון פוליטיקון (חיה פוליטית חברתית), ובכל אופן זה נבלה וזה טרפה כי בסופו של דבר באים אותם אנשים ובמקומם שיעשו למען עצמם ויקדמו את עצמם בחברה חופשית הם פשוט שודדים ומדכאים את האחר כדי להוריד את האחר לרמתו במקום להרים את עצמו, זה פשוט גנבה שוד וגזל בכסות של מלל רב ועקר, גיבוב של הבלים פסוודו מדעיים והגיע הזמן להבין את הוויה של כמה הדברים הללו לא מוסריים, ומגלמים בתוכם את כל הרוע, הזוהמה וההבל שאדם היה מסודגל לייצר היישר מישבנו הקודח.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #13 ב- : אפריל 10, 2010, 23:03:19 »
איך זה יתרון בדיוק? הרי בינתיים הערבים עושים מה שהם רוצים+הולכים לקבל "פלסטין" ומשתלטים על ערים יהודיות ושטחים בכל רחבי הארץ באופן שיטתי ואף עושים מה שבא להם מבלי שהמדינה או החוק עושים משהו,אז איפה אני מפספס את ה"יתרון" שלנו פה?.למה ניראה לך שזה כזה פשוט להוציא חוקים? הרי אם זה היה כזה פשוט למה זה בקושי קורה היום למרות שיש חכים שרים ומפלגות מהימין? שלא נדבר על איזה חוק אם בכלל יעזור לנו פה.הרי בינתיים ה"חוק" הבין לאומי נותן להם מדינה בגדה ובעזה וה"חוק" בישראל פשוט חסר אונים מול ההסתה ועוינות הערבית בארץ והוא אף פועל בעצמו בחסות ה"חוק" הבין לאומי שנותן להם "להציג את דעתם" ולהסית חופשי נגדנו.
ואין דבר כזה "חוק זה חוק" יש סיבה וגבול לכל דבר זה ש"חוק או חוק" לא אומר שחייב לקיים אותו וזה שכל אחד יכול להביע את דעתו לא ממש עוזר יותר מידי אם אף אחד לא יעשה כלום.ואני לא אומר שצריך לשנות את המצב הפוליטי בישראל(למרות שזה מאד כדי בפני עצמו)אלה פשוט לא להסתמך על זה מלכחתחילה ובינתיים בזמן שאנחנו "לא עושים מה שבראש שלנו" הערבים דווקא כן עושים כך מה שיוצא שהערבים עושים מה שהם רוצים ואנחנו שותקים עם ידיים שלובות ומחכים בציפיה לממשלה שתעזור לנו ומאוכזבים,כמו תמיד.
אל תצביע תשפיע

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #14 ב- : אפריל 10, 2010, 23:06:17 »
המשותף בין אנרכיזם וקומומניזם הוא ששניהם הם שיטות לאיפוס חברתי וכלכלי, למה אני מתכוון, באים חבורת אנשים מפילים את המשטר הקיים ועושים שיוויון חברתי לכאורה בו מוציאים להורג את בעלי ההון או רק פשוט שודדים אותם, מוחקים את מעמד הבייניים ויוצרים לכאורה חברה חדשה מאפס דרך דם אש ותמרות עשן, וכאן בדיוק חל פרשת הדרכים שמפריד בין קומוניזם לאנרכיזם, קומוניזם פשוט מעניק את השלטון למי שמבצע את ההפיכה, את מרד הפרולטריון "מעמד הפועלים" מקבל את השלטון לידיו ומדכא את כל שאר המעמדות לשעבר.
אנרכיזם מאידך אומר שלאחר שהפלת את המשטר הקודם ומחקת המעמדות, פשוט משאירים את זה כך ללא שום משטר שהוא.
אבל, בסופו של דבר, Out of Chaos rises Order ככה זה תמיד אצל בני אדם ויבואו כריזמטים ואנשי זרוע יאגדו סביבם מאמינים ונשרכים ויבנו שלטון מחדש, כשהאנרכיזם לא הואיל דבר לעצמו ביחס לתפיסתו שלו, זה טבע האנושי שהוא זיאון פוליטיקון (חיה פוליטית חברתית), ובכל אופן זה נבלה וזה טרפה כי בסופו של דבר באים אותם אנשים ובמקומם שיעשו למען עצמם ויקדמו את עצמם בחברה חופשית הם פשוט שודדים ומדכאים את האחר כדי להוריד את האחר לרמתו במקום להרים את עצמו, זה פשוט גנבה שוד וגזל בכסות של מלל רב ועקר, גיבוב של הבלים פסוודו מדעיים והגיע הזמן להבין את הוויה של כמה הדברים הללו לא מוסריים, ומגלמים בתוכם את כל הרוע, הזוהמה וההבל שאדם היה מסודגל לייצר היישר מישבנו הקודח.

מסכים, אבל זה בגדול מה שהוא אומר, לבצע שינוי מאפס, למשטר עם אג'נדה ימנית קיצונית, כאשר אין קשר לביטול המעמדות בהכרח, רק לשינוי התפיסה הפולטית במדינה למשטר מסוג אחר.
ביצוע פעולות אלו על בסיס פעולות אנרכיסטיות, או(לפי מה שהבנתי ממנו) פעולות הנוגדות את החוק, יהיו מה שיהיו שאף יוכלו להביא להפיכה צבאית(הנוגד את ערך האנרכיסטי/קומוניסטי באופן ישיר).

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #15 ב- : אפריל 10, 2010, 23:08:33 »
לא אמרתי שצריך להפיל את הממשלה או משהו פשוט אומר שבסיכסוך הישראלי ערבי יש צורך להתעלם מהממשל ולפעול בתור עם במקום להיות תלוי בממשלה.
אבל באופן כללי על אנרכיזם היו הרבה חברות ברחבי העולם שהיו במצב של אנרכיה במשך אלפי שנים מבלי שמישהו ינצל את זה לרעה.
אל תצביע תשפיע

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #16 ב- : אפריל 10, 2010, 23:12:00 »
מסכים, אבל זה בגדול מה שהוא אומר, לבצע שינוי מאפס, למשטר עם אג'נדה ימנית קיצונית, כאשר אין קשר לביטול המעמדות בהכרח, רק לשינוי התפיסה הפולטית במדינה למשטר מסוג אחר.
ביצוע פעולות אלו על בסיס פעולות אנרכיסטיות, או(לפי מה שהבנתי ממנו) פעולות הנוגדות את החוק, יהיו מה שיהיו שאף יוכלו להביא להפיכה צבאית(הנוגד את ערך האנרכיסטי/קומוניסטי באופן ישיר).

אתה מוציא את מה שאני אומר מהקשר כניראה שלא הבנת אותי.לא אמרתי שום דבר שקשור לממשל אני אומר שוב ושוב שצריך להתעסק בעצמנו קודם כל ולא בוא,איך בדיוק אתה אומר שאני אומר שצריך לשנות את המשטר בארץ על בסיס פעולות אנרכיסטיות והפכה צבאית?.אמרתי רק שבשביל שמשהו ישתנה באופן מספיק דרסטי יש צורך בהפכה צבאית
וזה כדי להדגיש כמה בעייתי לשנות את הממשלה מקצה לקצה וכמה בעייתי להתעסק רק בזה.
אל תצביע תשפיע

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #17 ב- : אפריל 10, 2010, 23:17:28 »
איך זה יתרון בדיוק? הרי בינתיים הערבים עושים מה שהם רוצים+הולכים לקבל "פלסטין" ומשתלטים על ערים יהודיות ושטחים בכל רחבי הארץ באופן שיטתי ואף עושים מה שבא להם מבלי שהמדינה או החוק עושים משהו,אז איפה אני מפספס את ה"יתרון" שלנו פה?.למה ניראה לך שזה כזה פשוט להוציא חוקים?

למה זה יתרון? אתה באמת מעדיף לחיות על בסיס המשטר שלהם? שכל חמאסניק עושה מה שבראש שלו?
עם כל התלונות על הממשל שלנו, עדיין יש הרבה יותר חופש(עיתונות, דת, ביטוי וכן הלאה) מאשר יש לצד השני.

הייתה רוצה שמחר יעצרו אותך על בגידה כי העזרת לקרוא לביבי פיפי או משהוא?
שיעשו לינץ ברחוב לכל מי שהחליטו שהוא בוגד?

וזה מאוד פשוט להוציא חוקים. אתה בוחר במי שחושב כמוך פחות או יותר, ומנסה לשכנע את שאר העם לבחור בו.
העם לא בוחר? כנראה שהעם לא רוצה לבחור, ואז מה שאתה עושה זה לא יותר מרודנות.

ציטוט
הרי אם זה היה כזה פשוט למה זה בקושי קורה היום למרות שיש חכים שרים ומפלגות מהימין? שלא נדבר על איזה חוק אם בכלל יעזור לנו פה.הרי בינתיים ה"חוק" הבין לאומי נותן להם מדינה בגדה ובעזה וה"חוק" בישראל פשוט חסר אונים מול ההסתה ועוינות הערבית בארץ והוא אף פועל בעצמו בחסות ה"חוק" הבין לאומי שנותן להם "להציג את דעתם" ולהסית חופשי נגדנו.

כמה מפלגות ימניות יש בקואלציה ששוללות לאלתר קיומה של מדינה פלסטינית? כמה כאלו יש בכנסת?
יש חוק בינלאומי, ויש חוקים שמגבילים את הממשלה וטוב שכך.
לאומת הצד השני שחמאס וכנופיות רחוב עושים מה שהם רוצים ושמים פס על כל השאר.

ציטוט
ואין דבר כזה "חוק זה חוק" יש סיבה וגבול לכל דבר זה ש"חוק או חוק" לא אומר שחייב לקיים אותו וזה שכל אחד יכול להביע את דעתו לא ממש עוזר יותר מידי אם אף אחד לא יעשה כלום.ואני לא אומר שצריך לשנות את המצב הפוליטי בישראל(למרות שזה מאד כדי בפני עצמו)אלה פשוט לא להסתמך על זה מלכחתחילה ובינתיים בזמן שאנחנו "לא עושים מה שבראש שלנו" הערבים דווקא כן עושים כך מה שיוצא שהערבים עושים מה שהם רוצים ואנחנו שותקים עם ידיים שלובות ומחכים בציפיה לממשלה שתעזור לנו ומאוכזבים,כמו תמיד.

אז רק הדעה שלך חשובה? למה? כי אתה קבעת? ידידי זה רודנות על גבול הפשיזם.
אתה לא רוצה לכבד חוק? אתה עבריין, נקודה.

וכנראה שעם ישראל מעדיף את הממשלה המאכזבת על פני הרעיונות שלכם.

ושוב יש לך את האופציה לשנות אם אתה מספיק משכנע, כנראה שאתה לא מספיק משכנע.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #18 ב- : אפריל 10, 2010, 23:18:59 »
אתה מוציא את מה שאני אומר מהקשר כניראה שלא הבנת אותי.לא אמרתי שום דבר שקשור לממשל אני אומר שוב ושוב שצריך להתעסק בעצמנו קודם כל ולא בוא,איך בדיוק אתה אומר שאני אומר שצריך לשנות את המשטר בארץ על בסיס פעולות אנרכיסטיות והפכה צבאית?.אמרתי רק שבשביל שמשהו ישתנה באופן מספיק דרסטי יש צורך בהפכה צבאית
וזה כדי להדגיש כמה בעייתי לשנות את הממשלה מקצה לקצה וכמה בעייתי להתעסק רק בזה.

אז הנה אני פותר לך את הבעיה.
אם רוב העם ירצה שינוי וירצה לשים פס על הממשלה, רוב העם יוכל לבחור ממשלה מתאימה יותר, בראשות חיים בן פסח ורון בן מיכאל...

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #19 ב- : אפריל 10, 2010, 23:28:57 »
"משטר"? תחת איזה משטר בדיוק חיים הבדואים בנגב שעושים מה שהם רוצים נגד האוכלוסיה היהודית? או בגליל? והאוכלוסיה הערבית בגדה לא כל כך שונה מהמצב שלהם הם עושים מה שבראש שלהם ואפילו ה"רשות הפלסטינית" בקושי מצליחה לאכוף שם את החוק אז למה לדבר סתם? מילה בעזה "ממשלת החמאס" שלהם שולטת להם על החיים בחסות האיסלם ושוטפים לכולם שם את המוח,וזה לא כל כך קשור למה שאני אומר שהעם צריך להתעלם ממה שהממשלה מכתיבה ולהתחיל לפעול בעצמם.ואיזה ממשלה בדיוק תעזור נגד השתלטות הערבים בארץ? ואיזה חוקים תוציא כדי למנוע את זה? הרי כל חוק מהממשלה שיהיה נגד הערבים יחשב מיד כגזעני ואף יביא לאימותים אלימים מהצד הערבי וכרגיל בעוד הציבור היהודי שותק וסובל,ולמרות כמה שאתה מדבר על דמוקרטיה בחירות חופש הביטוי וכל הבולשיט הזה עדיין לא הבאת בדיוק דרך אחת מעשיתלפתור את זה כי שום ממשלה לא תחנך תציבור הערבי בעוד הציבור היהודי שותק ורק מחכה לאח הגדול שלו הממשלה שתעזור לו בכל דבר.אתה הולך סחורסחור לגבי מושגים כמו "חופש הביטוי" "דמוקרטיה" ושאר קשקושים בעוד שעד עכשיו בסיכסוך הישראלי ערבי זה רק עזר לצד השני כי היחידים שהלכו לפיו זה אנחנו בעוד שהם הפכו את זה ליתרון שלהם עלינו.
אל תצביע תשפיע

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #20 ב- : אפריל 10, 2010, 23:37:05 »
אגב מה הקשר רודנות לזה שהעם יקום ויפעל בעצמו נגד האויב?? איפה יש פה כפיה על שאר העם בדיוק??,לא כל דבר שהוא נגד חופש הביטוי המזויף שמציאה ממשלת השמאל
הוא ישר "רודנות" או "פשיזם" זה לא קשור וסתם ללכלך.
אל תצביע תשפיע

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #21 ב- : אפריל 11, 2010, 12:28:31 »
אגב מה הקשר רודנות לזה שהעם יקום ויפעל בעצמו נגד האויב?? איפה יש פה כפיה על שאר העם בדיוק??,לא כל דבר שהוא נגד חופש הביטוי המזויף שמציאה ממשלת השמאל
הוא ישר "רודנות" או "פשיזם" זה לא קשור וסתם ללכלך.

אם אין לך רוב בעם שיעשה את מעשה האנרכיזם שאתה מתכנן, זה רודנות/פשיזם.
אם יש לך, אז אתה לא צריך לעשות את פעולות האנרכיסטיות, פשוט לחכות לבחירות הבאות.

ציטוט
"משטר"? תחת איזה משטר בדיוק חיים הבדואים בנגב שעושים מה שהם רוצים נגד האוכלוסיה היהודית? או בגליל? והאוכלוסיה הערבית בגדה לא כל כך שונה מהמצב שלהם הם עושים מה שבראש שלהם ואפילו ה"רשות הפלסטינית" בקושי מצליחה לאכוף שם את החוק אז למה לדבר סתם

על אותו משקל, באיזה משטר חיים אנשי האבוטבול ואלפרון שיורים אחד על השני טילי לאו? או אין ספור פוליטיקאים מושחתים ואנשי רשויות?
וערבי/בדואי או לא חשוב מה שרוצח, מוכר סמים וכן הלאה, יש אחריו מעקב משטרתי, יש פעילות, יש משטרה ויש בית דין.
לא מטפלים מספיק? אולי, צא להפגנות לקרוא לטפל בבניה הלא חוקית של הערבים, בגניבות ובפשע. חלק פליירים, תקים מפלגה, תעשה קמפיין טלוויזיוני וכן הלאה.
יש מספיק דרכים לטפל בנושא באופן חוקי.

ציטוט
מילה בעזה "ממשלת החמאס" שלהם שולטת להם על החיים בחסות האיסלם ושוטפים לכולם שם את המוח,וזה לא כל כך קשור למה שאני אומר שהעם צריך להתעלם ממה שהממשלה מכתיבה ולהתחיל לפעול בעצמם.ואיזה ממשלה בדיוק תעזור נגד השתלטות הערבים בארץ

כי זה קשור אחד לשני, אם העם יעשה מה שהוא רוצה, ללא קשר לחוק, השתלטו כאן כנופיות רחוב, ויוקם כאן מערכת חוקים של ג'ונג'ל, בה החזק שורד. בדיוק מה שקורה בעזה.
ככה אתה רוצה לחיות?

על מה אתה מקשקש? איזה השתלטות ערבית יש כאן?
אבל אתה יודע מה, לא חסר לך פוליטיקאים ואנשי ציבור שמייצגים את האג'נדה שלך(בן ארי, קליינר, מרזל וכן הלאה).

ציטוט
ואיזה חוקים תוציא כדי למנוע את זה? הרי כל חוק מהממשלה שיהיה נגד הערבים יחשב מיד כגזעני ואף יביא לאימותים אלימים מהצד הערבי וכרגיל בעוד הציבור היהודי שותק וסובל,ולמרות כמה שאתה מדבר על דמוקרטיה בחירות חופש הביטוי וכל הבולשיט הזה עדיין לא הבאת בדיוק דרך אחת מעשיתלפתור את זה כי שום ממשלה לא תחנך תציבור הערבי בעוד הציבור היהודי שותק ורק מחכה לאח הגדול שלו הממשלה שתעזור לו בכל דבר

אני לא מתכוון להביא לך רעיונות לחוקים פשיסטים. וטוב שכך שהם לא יעברו בג''צ, יחשבו לגזעניים וכן הלאה.
אם יש לך מספיק כוח בממשלה אתה יכול להביא לכך לאיזה חוק שאתה רוצה, זה הקוו השביר של הדמוקרטיה.
אבל אין לך כוח, וזה בדיוק הפואנטה, רוב העם לא יתכם, לא חושב כמוכם ולא רוצה להיות כמוכם. בתת מודע שלך הפנמתה את זה. עובדה אתה קורא למעשיות אנרכיסטיות ואפילו מיאוש מבקש משמאלני כמוני לתת לך עצות איך להרוס את הדמוקרטיה.

ציטוט
אתה הולך סחורסחור לגבי מושגים כמו "חופש הביטוי" "דמוקרטיה" ושאר קשקושים בעוד שעד עכשיו בסיכסוך הישראלי ערבי זה רק עזר לצד השני כי היחידים שהלכו לפיו זה אנחנו בעוד שהם הפכו את זה ליתרון שלהם עלינו.

אתה רציני? בכל הסכסוך הישראלי ערבי, הצד השני סובל יותר, אם הפלסטינים ואם ערביי ישראל.
אתה באמת הייתה רוצה להחליף את המצב? נתתי לך מספיק דוגמאות בנוגע לפלסטינים והבעיה שם, אצל הערבים בישראל זה לא טיול בפארק. רמת החיים של הערבי הממוצע נמוכה מרמת החיים של היהודי הממוצע.
הוא לא יכול להזדהות עם סמלים לאומים, הרשויות מקבלות פחות תקציבים, הוא נבדק יותר על ידי כל מאבטח כל פעם שבה לו ללכת לקניון, החינוך שהוא מקבל הוא ברמה נמוכה יותר, התשתיות, הכבישים וכן הלאה.
אלו עובדות. אבל נכון כיף להיות ערבי בישראל.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #22 ב- : אפריל 11, 2010, 13:31:06 »
אתה לא יודע על מה אתה מדבר כשאתה אומר "מעשה אנרכיזם" ואומר שזה רודנות אם אין רוב בעם זה לא קשור,
ותפסיק להקשיר דברים לא קשורים רק כי יש להם סוג של מכנה משותף כדי למצוא טיעונים אף אחד לא אמר להפיל את מערכת אכיפת החוק או משהו ואם העם יקום נגד האויב הערבי אלה שתי דברים שונים ואף אחד לא יקום ויגיד "היי בוא נמכור סמים עם אנחנו כבר מטפלים בבעיה הערבית" אתה מדבר לא לעניין.
ולמה ניראה לך בדיוק שאם תחלק פליירים או תקים מפלגה זה יעזור? הערבים עדיין יעשו מה שהם רוצים בכל מקום בארץ כי הממשלה פשוט לא יכולה למנוע מהם זאת,
ואל איזה השתלטות ערבית אני מדבר? בניה לא חוקית בכל מקום התנקלויות ליהודים שגרים באזורים שנחשבים ערבים יוזמה ערבית ליישב כמה שיותר ישובים יהודים בערבים ולהשתלט עליהם(יש כבר רוב ערבי בגליל בוקר טוב)בנוסף להתנגדות ותמיכה בהשמדת המדינה היהודית בחסות תוכנית השלבים של האויב אממ אתה צריך עוד? וזה קישקוש עוד? איפה אתה חיי?.ומה הקשר העובדה שערבים עניים ורמת החיים שלהם לא מי יודע מה? מה זה קשור למה שאני מדבר איתך בכלל? אתה מתחיל לכתוב מגילות שאם הזמן ניראות יותר ויותר קשורות למגילות ים המלח מאשר למה שמדברים איתך,אז תתחיל לכתוב בצורה ענינית ולא לנסות לתקל את מה שאני אומר אם היגיון מעוות וטענות לא קשורות,או שיש לך מה להגיד על ההשקפה הזאת תגיד אם פשוט אתה לא אוהב אותה על תחפש טיעונים לא קשורים אתה יכול להסתפק בלהביע דעה.
אל תצביע תשפיע

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #23 ב- : אפריל 11, 2010, 13:53:15 »
בוא נחדד מעט את הטענה שלך(כדי שאפשר יהיה לענות על משהו כמו שצריך..)יש לך בעיה אם מעשים שהם בניגוד לחוק כי אז זה אולי יתן לגיטימציה לשאר האנשים לעשות כך כן?,זאת הכללה מוגזמת וזה תלוי לחלוטין במקרה ואיך זה קורה הרי בצורה דומה אפשר לקשר בין צריבות לא חוקיות נפצים לבין רצח של אנשים וזה התעלמות מהצד הנפשי/מוסרי של אנשים במחשבה שהדבר היחיד שמונע מעשים נוראים כמו רצח ואונס וכד' זה החוק,כידוע(מין הסתם)זה לא נכון ורוב האנשים בעלי מחשבה מוסרית משל עצמם
ולא יתפטו להתחיל לרצוח ולאנוס או משהו רק כי עשו משהו נגד הבעיה הערבית ואולי יצאו על הדרך ממסגרת החוק.
אל תצביע תשפיע

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אנרכיזם והבעיה הערבית
« להגיב #24 ב- : אפריל 11, 2010, 14:56:07 »
בוא נחדד מעט את הטענה שלך(כדי שאפשר יהיה לענות על משהו כמו שצריך..)יש לך בעיה אם מעשים שהם בניגוד לחוק כי אז זה אולי יתן לגיטימציה לשאר האנשים לעשות כך כן?,זאת הכללה מוגזמת וזה תלוי לחלוטין במקרה ואיך זה קורה הרי בצורה דומה אפשר לקשר בין צריבות לא חוקיות נפצים לבין רצח של אנשים וזה התעלמות מהצד הנפשי/מוסרי של אנשים במחשבה שהדבר היחיד שמונע מעשים נוראים כמו רצח ואונס וכד' זה החוק,כידוע(מין הסתם)זה לא נכון ורוב האנשים בעלי מחשבה מוסרית משל עצמם
ולא יתפטו להתחיל לרצוח ולאנוס או משהו רק כי עשו משהו נגד הבעיה הערבית ואולי יצאו על הדרך ממסגרת החוק.

אתה רציני? הסיבה העיקרית שאנשים צורבים היא כי אי אפשר לתפוס אותם.
אתה מציע לשים פס על החוק ולעשות מה בדיוק? פעולה של מה "נגד הערבים"?
ואחרי זה מה ימנע מאותם אנשים לפעול נגד שמאלנים
ואז נגד ימין מזוייף.
ואז לנצל את הכוח שלהם בכנופיות רחוב למען מטרות אישיות.

זה לא שזה לא קרה אף פעם אתה יודע...

ציטוט
אתה לא יודע על מה אתה מדבר כשאתה אומר "מעשה אנרכיזם" ואומר שזה רודנות אם אין רוב בעם זה לא קשור,
ותפסיק להקשיר דברים לא קשורים רק כי יש להם סוג של מכנה משותף כדי למצוא טיעונים אף אחד לא אמר להפיל את מערכת אכיפת החוק או משהו ואם העם יקום נגד האויב הערבי אלה שתי דברים שונים ואף אחד לא יקום ויגיד "היי בוא נמכור סמים עם אנחנו כבר מטפלים בבעיה הערבית" אתה מדבר לא לעניין.

מי דיבר איתך על סמים? כתבתי לך העובדה שאותם בדואים/ערבים ישראלים מבצעים פשעים לא אומר שהממשל לא עושה שום דבר בשביל לעצור אותם.
למה זה לא רודנות?
אם יש לך רוב בעם לנושא מסוים, ויש לך תחליף חוקתי לו, אזי אין צורך באנרכיזם.
אם אין לך רוב בעם, ואתה שם פס על אותו חוק, אזי אתה פשיסט, שחושב שרק מה שאתה רואה לנכון הולך.
יש משהוא יותר אנוכי מזה?

ציטוט
ולמה ניראה לך בדיוק שאם תחלק פליירים או תקים מפלגה זה יעזור? הערבים עדיין יעשו מה שהם רוצים בכל מקום בארץ כי הממשלה פשוט לא יכולה למנוע מהם זאת,

וקבעת את זה על בסיס?
אני ישאל אותך שאלה אלמנטרית, כיצד נקבע אם פעולה מסוימת היא לגיטימית או לא. מי קובע מה מותר ומה אסור?

ציטוט
ואל איזה השתלטות ערבית אני מדבר? בניה לא חוקית בכל מקום התנקלויות ליהודים שגרים באזורים שנחשבים ערבים יוזמה ערבית ליישב כמה שיותר ישובים יהודים בערבים ולהשתלט עליהם(יש כבר רוב ערבי בגליל בוקר טוב)בנוסף להתנגדות ותמיכה בהשמדת המדינה היהודית בחסות תוכנית השלבים של האויב אממ אתה צריך עוד?

1. לכל הדברים האלו יש תחליף חוקתי לפעולה.
הערבים "מתנקלים" ליהודים? לך לאותם יהודים ותעודד אותם להתלונן במשטרה+תביעה אזרחית.
ערבים בונים באופן לא חוקי? תגיש תלונה למשרד הרלוונטי, תפעיל לחץ על חברי הכנסת לטפל בבעיה.
אם הבעיה הזאת כל כך חמורה בעיניי כולם, יטפלו בה.
הם משתלטים על ישובים יהודים? תארגן התיישבות יהודית באותם ישובים. זה לא פשע לבנות בית(חוקי).

2. כל מה שציינת עושים גם יהודים. כולל , התנקלויות לערבים, בניה לא חוקית(ולא רק אצל המתנחלים), השתלטות על ישובים וכן הלאה.
אז די לבכות על "הרדיפה הערבית".

ציטוט
וזה קישקוש עוד? איפה אתה חיי?.ומה הקשר העובדה שערבים עניים ורמת החיים שלהם לא מי יודע מה? מה זה קשור למה שאני מדבר איתך בכלל? אתה מתחיל לכתוב מגילות שאם הזמן ניראות יותר ויותר קשורות למגילות ים המלח מאשר למה שמדברים איתך,אז תתחיל לכתוב בצורה ענינית ולא לנסות לתקל את מה שאני אומר אם היגיון מעוות וטענות לא קשורות,או שיש לך מה להגיד על ההשקפה הזאת תגיד אם פשוט אתה לא אוהב אותה על תחפש טיעונים לא קשורים אתה יכול להסתפק בלהביע דעה.

זה פשוט מאוד, אתה טוען שהם עושים מה שהם רוצים, וחיים חיי פאר. אני הסברתי לך שלא.
בנוסף נבואת הזעם שלך היא מצחיקה. אין משהוא יותר עלוב הפרנויה שלכם על "ההשתלטות הערבית" בישראל וחוסר המעש של המדינה.
לערבים יש רמת חיים נחותה, בין היתר עקב הפליה יהודית וגם עקב טמטום אישי.
אבל לא אתה צודק, עדיף להיות ערבי במדינת ישראל מיהודי...

בנוסף, אני מסביר לך שתוצאה של אנרכיה, שחוסר חוק, שכל אחד עושה מה שבראש שלו, גם אם יש מאוחרי זה אג'נדה מסוימת, באופן היסטורי מוכח שהדבר יוצר רמת חיים נחותה.
דוגמה עזה. גם לחמאס יש אג'נדה להטיב עם עמם, וגם לפת''ח, אבל על הדרך הם עושים מה שהם רוצים בעזרת הכנופיות רחוב שלהם.
אתה זה שמשווה בין המצב שלהם לשלנו, ומטיב עם מצבם משום מה.
אתה זה שבוחר להתעלם מהבלגן שיוצר מעשה אנרכיה, על מנת לחזק את רגשות התסכול שלך, על מנת לקדם מעשים בלתי חוקיים.
זה שאתה בוחר לקשקש על "השתלטות ערבית בלתי ניתנת לעצירה", זה בעיה שלך.