כתב נושא: אני לא מאמין למראה עיניי אני פשוט בהלם  (נקרא 18043 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אני לא מאמין למראה עיניי אני פשוט בהלם
« להגיב #75 ב- : מרץ 22, 2010, 23:35:13 »
למה שהוא יראה מימד של שנאה בויכוח עם הרב? הרי בסופו של דבר הם יעשו הכל כדי לתרץ באופן הלכתי את מה שהם עושים והמעשים שלהם בשטח מדברים בעד עצמם,הם משתפים פעולה עם רוצחים צמאי דם שרצחו יהודים ועם אנשים כמו אחמדינג'ד ואף חלקם רוקדים וצוהלים בצפירה ביום השואה לפי מה שקראתי כדי לעצבן(לפי מה שקראתי),דיי ברור שהניכור והשנאה הם המניע שלהם יכול להיות שיש לכך גם ראיה הלכתית מהצד ולא יותר,המעשים שלהם מדברים בעד עצמם פשוט.

מה? מי רוקד וצוהל ביום השואה? הם אומנם לא עומדים לצפריה(כמו מאה אלף חרדים) עקב אמונה, אך מאיפה הבאת את זה שהם רוקדים וצוהלים?
למה הם בכלל הולכים לבית כנסת? למה הם מגדלים זקנים ומתלבשים בשחור?

כל מה שכתבת לא מעיד על שנאה אנטישמית
רון בן מיכאל טוען בערך בכל דיון שכל מי שלא מסכים איתו מלא שנאה עצמית/אנטישמית.
עדיין לא הסברתם כיצד מדובר כאן באנטישמיות?

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #76 ב- : מרץ 22, 2010, 23:36:25 »
בס"ד

כן אכפתי לי.זה למה אני נגד וייתורים.באוסלו וויתרנו ורתאה הייו פיוגעים כל יום ומאות יהודים נרצחו הי"ד.הסיבה השנייה שהיינו חלשים בלבנון(בנוסף לזה ששמאלרט יש"ו שר"י הוא פחדן שלא רצה לעשות מהש צריך) היא בגלל הנסיגה של יאהוד ברח יש"ו שר"י מדרום לבנון בשנת 2000.בעזה וויתרנו ותראה מה יש? רקטות על כל הדרום ועוד מעט זה כבר מגיע לתל אביב.הם מבריחים לאט לאט את כל הדרום ולא נותנים להם לחיות.אז מה עוד אתה רוצה?

אבל זה לא היה השאלה, קרא שוב מה שכתבתי, אם מחר יש לך שלום ללא שום צל של ספק לשלום, וכל זה תמורת שטחים? האם אתה בעד או נגד?

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #77 ב- : מרץ 22, 2010, 23:42:19 »
בס"ד

אזי לחץ אמריקאי(שכחת גם את האיום הסובייטי שהיה אף איום גרעיני).
ועדיין מה שמנע את המלחמה הבאה עם מצריים היה החזרת סיני.
או במילים אחרות, יש לנו הרתעה צבאית+למצרים יש מה להפסיד.
ההוכחה הנצחית ליתרון בהחזרת שטחים באופן מבוקר.

אתה רציני? אתה רוצה להגיד לי שאולמרט תכנן שימותו כמה שיותר חיילים? הוא רצה להכניס כוחות קרקעיים סתם לכיף? לראות מה יקרה?
או אולי חיזבאללה התחבא בבונקרים שלו ולא היה כאן שום יעילות בלהפציץ את כל העולם ואחותו? הלחץ הדיפלומטי מנע ממנו להפציץ כל מה שזז, כאשר ברור היה שאם הוא היה פשוט מחסל כמה אלפי לבנונים הוא היה עכשיו נמצא בהאג על משפט נגד פשעי מלחמה(מה שרצו לעשות לישראל גם כך על פצצות
המצרר, אבל בטח לא באותה עוצמה).

אם ניכנס לזה, חייל האוויר האמריקני יותר משוחלל אבל זה לא הנקודה. לבוא ולהגיד שאנחנו יכולים להסתדר לבד זה בדיחה. לבוא ולומר שאנחנו יכולים בקלות לגבור היום על מצריים, סוריה, ירדן ואיראן ועוד לבסס את זה על תחושת בטן או מלחמת ששת הימים זה פשוט מצחיק.
מאיפה אתה יודע כמה אנחנו חזקים ביחס למצריים? אני אישית ממש לא יודע, אתה רוצה לקחת את הסיכון?
אה ואין לנו טילים חודרי בונקרים, לפחות לא יעילים(ואת זה ראינו ב-2006) טילים מונחי לייזר עדיין לא הגיעו לישראל(וזאת עקב סירובה של ארצ''ב למכור לנו מחשש שנתקיף את איראן).

א.מצריים יש"ו עדיין לא תוקפת אותנו כי היא יודעת שאנחנו עדיין חזקים(כי לא וויתרנו על הכול למדינות האחרות) אז היא לא רוצה לוותר עוד פעם על סיני. היא פשוט מחכה שנוותר בכל החזיות ואז כולם יפתחו עלינו במלחמה ממש כמו בששת הימים ובמלחמת השחרור.
ב.אז מה עדיף? ביטחון מדינת ישראל או לשבת בבית משפט? ולמרות שהגויים יותר מעריכים אותנו כשאנחנו חזקים.
ג.מה הבעיה לבסס את זה על מלחמת ששת הימים? הרי ראינו את התוצאות.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #78 ב- : מרץ 22, 2010, 23:44:40 »
בס"ד

אבל זה לא היה השאלה, קרא שוב מה שכתבתי, אם מחר יש לך שלום ללא שום צל של ספק לשלום, וכל זה תמורת שטחים? האם אתה בעד או נגד?

נגד. למה שלום תמיד קשור בהחזרת שטחים? אנחנו גם ככה מדינה פצפונת בלי שום קשר לשלום.אין לנו מספיק שטחים לחיות בהם,אנחנו צפופים בלי שום קשר לשלום.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #79 ב- : מרץ 22, 2010, 23:54:41 »
בס"ד

נגד. למה שלום תמיד קשור בהחזרת שטחים? אנחנו גם ככה מדינה פצפונת בלי שום קשר לשלום.אין לנו מספיק שטחים לחיות בהם,אנחנו צפופים בלי שום קשר לשלום.

1. אז אתה מוכיח את הטענה שלי שאדמה יותר חשובה לך מחיי אדם.
2. יש לך מספיק מקום בנגב. וכמדומני ש-4 מיליון פלסטינים תופסים הרבה שטח כרגע. למה שלום הוא קשור להחזרת שטחים? כי אם לצד השני לא יהיה שווה הוא לא ירצה שלום. 

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #80 ב- : מרץ 23, 2010, 00:07:17 »
מה? מי רוקד וצוהל ביום השואה? הם אומנם לא עומדים לצפריה(כמו מאה אלף חרדים) עקב אמונה, אך מאיפה הבאת את זה שהם רוקדים וצוהלים?

הם משתפים פעולה עם רוצחים בדם קר כמו החמאס והם מברכים אותם איך אתה קורא לזה בדיוק? מה זה משנה אם יש להם זקן והם הולכים לבית ספר הם בעד האויב הערבי נגדנו זה לא משנה הרקע הדתי פה בכלל,וכן אתה יכול לקרוא גם על הפרעות שלהם בצפירה ואף אחד לא ביקש מהם לעמוד אפילו החרדים מכבדים את זה במידה מסוימת ומגלים רגישות לעניין.נטורי קרתא נגדנו ביחד עם הערבים לא סתם לא מאמינים במדינה,אל תנסה לתרץ אותם אפילו הם לא בדיוק יכחישו את זה אז חבל על הזמן.
ורגע אתה מתווכח על אם השנאה שלהם היא "אנטישמית"? מה זה משנה בדיוק אתה רואה במי הם תומכים אז מה פתאום אתה מתווכח על איך להגדיר את זה אנטישמי או לא.
אל תצביע תשפיע

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #81 ב- : מרץ 23, 2010, 00:12:44 »
נתחיל מזה שהם לא משתפים פעולה עם חמאס, הם מבקרים את חמאס/אחמדניג'יהד כי לשניהם מטרה משותפת, שלא תתקיים מדינת ישראל.
איפה שחמאס עושה זאת מהאינטרס הלאומי שלו, הם עושים זאת כי בכך הם רואים שזה הדבר שיציל את ישראל.
זה לא נכון? אולי, זה האמונה שלהם. אין קשר לשנאה לעם היהודי.

וחרדים לא מגלים שום רגישות לצפירות, הם רואים בכך מנהג נוצרי, ושומו שמיים עבודה זרה. גם זה בסדר, זה זכותם(אם כי הזכות של נטורא קארתה לחיות במדינת ישראל מוטל בספק).

כל זה לא מוכיח שנאה לעם היהודי/אנטישמיות. שנאה לישראל ולציונות? ברור. מה הקשר לאנטישמיות?

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #82 ב- : מרץ 23, 2010, 00:21:00 »
אתה ממציא דברים אף אחד לא אמר שהם משתפים פעולה עם חמאס אלה תומכים בהם וברוצחים שעושים פיגועים נגד יהודים כדי להשתלט על האדמה,איך בן אדם שרק נגד המדינה יכול לתמוך ברוצחים כמו חמאס?? במיוחד אם הוא "יהודי"? הרי בפועל החמאס פועל נגד יהודים ובעד לרצוח תושבים יהודים והם תומכים באנשים האלה,נטורי קרתא עברו לצד של הערבים הם אפילו מכנים את עצמם "פלסטינים" כהזדהות איתם זה לא משנה מה הסיבה בכלל הם הזויים גם ככה.וזה לא מעניין אם זה מוגדר כ"אנטישמיות" או לא אתה מתווכח סתם לנוכח העובדה שנטורי קרתא הם הזויים שבעד האויב.

אז מה אתה מנסה להוכיח פה בעצם??.
אל תצביע תשפיע

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #83 ב- : מרץ 23, 2010, 00:21:42 »
נתחיל מזה שהם לא משתפים פעולה עם חמאס, הם מבקרים את חמאס/אחמדניג'יהד כי לשניהם מטרה משותפת, שלא תתקיים מדינת ישראל.
איפה שחמאס עושה זאת מהאינטרס הלאומי שלו, הם עושים זאת כי בכך הם רואים שזה הדבר שיציל את ישראל.
זה לא נכון? אולי, זה האמונה שלהם. אין קשר לשנאה לעם היהודי.
וחרדים לא מגלים שום רגישות לצפירות, הם רואים בכך מנהג נוצרי, ושומו שמיים עבודה זרה. גם זה בסדר, זה זכותם(אם כי הזכות של נטורא קארתה לחיות במדינת ישראל מוטל בספק).
כל זה לא מוכיח שנאה לעם היהודי/אנטישמיות. שנאה לישראל ולציונות? ברור. מה הקשר לאנטישמיות?
לחמאס אין "אינטרס לאומי", זה ארגון דתי.
בדי והותר התבטאויות של אותם הזויים כבר יצא המרצע מן השק בדמות שנאת עמם! באופן מובנה, אז כנראה שאתה לא כל כך מעודכן.
נטורי קרתא לא מייצגים אף חרדי וכל חרדי שאיננו נטורי קרתא מנער חוצנו מהם, אפילו סאטמער כבר יצאו נגדם בכרזות ופשקווילים.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #84 ב- : מרץ 23, 2010, 00:31:48 »
לחמאס אין "אינטרס לאומי", זה ארגון דתי.
בדי והותר התבטאויות של אותם הזויים כבר יצא המרצע מן השק בדמות שנאת עמם! באופן מובנה, אז כנראה שאתה לא כל כך מעודכן.
נטורי קרתא לא מייצגים אף חרדי וכל חרדי שאיננו נטורי קרתא מנער חוצנו מהם, אפילו סאטמער כבר יצאו נגדם בכרזות ופשקווילים.

האינטרס של חמאס הוא לאומי על רקע דתי, אזי הקמת מדינה פלסטין, עם כל האלמנטים הדתיים שבנדון הוא אינטרס לאומי. אבל זה כבר ויכוח על רטוריקה.
אתה רוצה להגיד לי לרגע אחד, שאין שום קשר בין אמונתם הפנימית היהודית למערך הקוגניטיבי שלהם?
זה שכל חרדי מתנער מהם, זה שלא אוהבים אותם וכן הלאה, לא מעיד על אנטישמיות מצידם, בדיוק כמו ש-90 אחוז מהעם מתנער מנוער הגבהות, זה לא אומר שזה ארגון אנטישמי.

אדון 500SW

ציטוט
אתה ממציא דברים אף אחד לא אמר שהם משתפים פעולה עם חמאס

אתה כתבת:
ציטוט
הם משתפים פעולה עם רוצחים בדם קר כמו החמאס

אני רק תיקנתי

ציטוט
אלה תומכים בהם וברוצחים שעושים פיגועים נגד יהודים כדי להשתלט על האדמה,איך בן אדם שרק נגד המדינה יכול לתמוך ברוצחים כמו חמאס?? במיוחד אם הוא "יהודי"? הרי בפועל החמאס פועל נגד יהודים ובעד לרצוח תושבים יהודים והם תומכים באנשים האלה,נטורי קרתא עברו לצד של הערבים הם אפילו מכנים את עצמם "פלסטינים" כהזדהות איתם זה לא משנה מה הסיבה בכלל הם הזויים גם ככה.וזה לא מעניין אם זה מוגדר כ"אנטישמיות" או לא אתה מתווכח סתם לנוכח העובדה שנטורי קרתא הם הזויים שבעד האויב. אז מה אתה מנסה להוכיח פה בעצם??.

איך הם תומכים בהם? ממנים אותם? נותנים להם ברכה בעט שהם יוצאים לפיגועים? או כמו שכתבתי לנץ הם מאמינים שאין צורך בקיומה של מדינת ישראל בשם הדת היהודית(אורך חיים היהודי לאדון בן מיכאל).
ומה זה לא משנה מה הסיבה? בטח שזה משנה אם אתה מחליט לקרוא להם אנטישמים.
אתה אומר משהוא? כדי שתוכיח אותו.
הם הזויים? תמהוניים? ועלובים? ללא ספק. כל זה לא עושה אותם אנטישמים, מה לעשות?

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #85 ב- : מרץ 23, 2010, 00:43:43 »
נו באמת אתה מתווכח על מילים? "תומך" זה לא רק פיזית זה גם מבחינת הסכמה כמו "אני תומך ברעיון הזה" זה לא אומר שאותו אדם שאומר את זה ילך ויעזור באופן פעיל לאותו רעיון,אז דיי ללכת סחור סחור כדי להתעלם מהעובדות נטורי קרתא תומכים(כדי שלא יהיה לך על מה להתלונן "בעד")בחמאס שכל מעשיו הוא לרצוח יהודים ולפגע באוכלוסיה היהודית וכן הוכחתי לך ללא ספק שהם ביחד עם האויב הערבי נגדנו,ואתה מתעסק בין אם הם מוגדרים כ"אנטישמים" או "תומכים" או רק "בעד" ומתעלם מהעובדות.
ושוב אני שואל אותך מה אתה מנסה להוכיח פה בעצם?? שהם לא מוגדרים כ"אנטישמים" לפי ההגדרה היבשה? אתה דיי לא ברור ולא מובן כל כך מה אתה רוצה עם הויכוח הזה בדיוק.

ואם נטורי קרתא רק נגד מדינה יהודית אז מה פתאום הם מסכימים ותומכים בארגוני טרור וערבים שרוצים להשתלט על המדינה ולרצוח יהודים?? ואף ככל הניראה גם להקשות מאד על חייהם?,אם זה כל מה שהם רוצים ולא פשוט עברו לשיתוף פעולה עם האויב כי זה נוח וכדי להשיג תמיכה אז למה הם לא פשוט בעד הרעיון של הפרדת הדת מהמדינה?? אז בסך הכל תהיה פה מדינה שקוראים לה "ישראל" ויש בה הרבה יהודים שום מדינה יהודית ולא בטיח.
אל תצביע תשפיע

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #86 ב- : מרץ 23, 2010, 00:48:39 »
נו באמת אתה מתווכח על מילים? "תומך" זה לא רק פיזית זה גם מבחינת הסכמה כמו "אני תומך ברעיון הזה" זה לא אומר שאותו אדם שאומר את זה ילך ויעזור באופן פעיל לאותו רעיון,אז דיי ללכת סחור סחור כדי להתעלם מהעובדות נטורי קרתא תומכים(כדי שלא יהיה לך על מה להתלונן "בעד")בחמאס שכל מעשיו הוא לרצוח יהודים ולפגע באוכלוסיה היהודית וכן הוכחתי לך ללא ספק שהם ביחד עם האויב הערבי נגדנו,ואתה מתעסק בין אם הם מוגדרים כ"אנטישמים" או "תומכים" או רק "בעד" ומתעלם מהעובדות.
ושוב אני שואל אותך מה אתה מנסה להוכיח פה בעצם?? שהם לא מוגדרים כ"אנטישמים" לפי ההגדרה היבשה? אתה דיי לא ברור ולא מובן כל כך מה אתה רוצה עם הויכוח הזה בדיוק.
הטענה שלי היא פשוטה

הם לא תומכים בהרג ורצח יהודים, הם לא אנטישמים, הם לא שונאי העם היהודי וכן הלאה.
הם אנשים הזויים שרואים נתק בין הציונות ליהדות, כאשר היהדות מבחינתם היא מעל הכל, ובכך לא רואים את הזכות של העם היהודי לשבת בציון מטעמים יהודים.
זה הכל. אתם אלו שמתעקשים שהם שונאי העם היהודי.
זה פשוט לא נכון.

וכל זה מסביר למה הם תומכים בפלסטינים על פני המתנחלים. כי הם אינם מאמינים שלכולנו יש זכות על הארץ הזאת בינתיים.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #87 ב- : מרץ 23, 2010, 00:53:16 »
מאיפה לך לדעת בדיוק? אולי תמצא קומץ גדול של נטורי קרתא שיגידו שזה בסדר שחמאס יהרוג יהודים כדי שתקום פה "פלסטין" או משהו?? הרי בפועל הם תומכים בארגון שכל מטרתו ומעשיו זה רצח יהודים ובלתי אפשרי להתעלם מיזה,תבין נטורי קרתא עברו לצד של הערבים לא סתם נגד המדינה הם מכנים את עצמם "פלסטינים" הם תומכים ברוצחי יהודים כמו חמאס ובעוד אחרים דומים.
אל תצביע תשפיע

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #88 ב- : מרץ 23, 2010, 00:55:32 »
מאיפה לך לדעת בדיוק? אולי תמצא קומץ גדול של נטורי קרתא שיגידו שזה בסדר שחמאס יהרוג יהודים כדי שתקום פה "פלסטין" או משהו?? הרי בפועל הם תומכים בארגון שכל מטרתו ומעשיו זה רצח יהודים ובלתי אפשרי להתעלם מיזה,תבין נטורי קרתא עברו לצד של הערבים לא סתם נגד המדינה הם מכנים את עצמם "פלסטינים" הם תומכים ברוצחי יהודים כמו חמאס ובעוד אחרים דומים.

אם הם יומרו במפורש שהם מצדיקים רצח של יהודים חפים מפשע, זה משהוא אחר.
אבל מכל הראיונות שהם נתנו, אם ביוטוב, אם ברצות הברית ואם בארץ, הם לא אמרו דבר וחצי שכזה.
ובפעם המיליון הם מגדירים את עצמם פלסטינים כי הם לא רואים את זכותה של מדינת ישראל להתקיים במתכון הנוכחי.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #89 ב- : מרץ 23, 2010, 00:59:37 »
אם הם יומרו במפורש שהם מצדיקים רצח של יהודים חפים מפשע, זה משהוא אחר.
אבל מכל הראיונות שהם נתנו, אם ביוטוב, אם ברצות הברית ואם בארץ, הם לא אמרו דבר וחצי שכזה.
ובפעם המיליון הם מגדירים את עצמם פלסטינים כי הם לא רואים את זכותה של מדינת ישראל להתקיים במתכון הנוכחי.

זה ברור שהם לא יודו בזה באופן פומבי אבל אי אפשר להתעלם מזה שהם תומכים בחמאס וברוצחי יהודים,ולמה לעזאזל שיקראו לעצמם "פלסטינים" אם הם סתם לא רוצים שהמדינה תתקים? פשוט שיקראו "יהודים"(למרות שזה לא ממש מאפיין אותם),אל תתעלם מהעובדה שהם תומכים באויב הערבי ובעדו זאת עובדה ברורה וגם נטורי קרתא בעצמם הודו בכך.
אל תצביע תשפיע

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #90 ב- : מרץ 23, 2010, 01:00:19 »
האינטרס של חמאס זה מחוז בלאד אל שאם בח'ליפות עולמית אסלאמית על פי ההוויה הדתית החנבלית, כפי שזו התוותה על ידי אבן חנבל ואחריו חסן אל בנא וסייד קוטב, לאום כשלעצמו הוא זר לאסלאם באופן מובנה, אז תפסיק לקשקש על דברים שאין לך הבנה בגרוש בהם.
זה לא עניין של "רטוריקה" בלבד, זה הבסיס האידאולוגי של התנועה במילים חרכאת אלמוקוואמה אלאסלאמיה (שזה ראשי תיבות חמאס) לא מופיע ולו בבדל מילה שם כל קשר לפן לאומי כל שהוא, אלא כ-תנועת התנגדות אסלאמית.

עכשיו לגבי נטורי קרתא, הם כבר התבטאו בצורה שאיננה משתמעת לשני פנים בשנאתם לעם היהודי, בתמיכתם באיראן בחתירתם לנשק גרעיני וחבירה לתמיכה בחיסול ארה"ב והמערב כולו (אליבא דאיראן, ארה"ב היא השטן הגדול וישראל רק השטן הקטן, דרך אגב), שנאתם העצמית כבר חצתה את כל הקווים וזה כבר ממש לא רק התנגדות למדינת ישראל גרידא, וחוץ מזה גם היה השתתפותם בכנס הכחשת שואה באיראן (רק כדי להזכיר לכבודו נשכחות).

וזה שרוב החרדים מתנערים מהם לא בא בכלל לדבר על עצם היותם (נטורי קרתא) אוטו-אנטישמיים או לא, אלא כדי להראות לך שהם אינם מייצגים קו חרדי או שייכים לאדיאולוגיה חרדית או שיש איזה גורם חרדי ממוסד שנותן להם ולו בדל גושפנקא.
כך שהשוואתך גם לנוער הגבעות, איננה ממין העניין.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #91 ב- : מרץ 23, 2010, 01:14:58 »
בס"ד

אני מצטער שלא כמוך ואוהד הפועל, יש לי דברים אחרים לעשות, אל תדאג, הדיון בינינו (לא שכחתי לגביו) לא הסתיים, כנ"ל לדיונים מסויימים שהיו לי עם אוהד הפועל, בין היתר בפורום עליו ממונה ירין.

אין לי שום בעיה, אתה לא רוצה לנהל דיון אני לא מכריח אותך, אתה לא חייב שום דבר, התאכזבתי רק מדבר אחד. אתה אמרת "ב"ה, בשעות הקרובות אביא לך" (בהקשר של תביא לי את ההוכחות שדיברתי עליהם), מאז עברו שבועיים וכבר כתבת לי תגובה ארוכה אחת בלי המקורות הנ"ל שהבטחת. אם אין לך זמן אל תתחייב לדברים, זה הכל.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #92 ב- : מרץ 23, 2010, 01:17:03 »
איפה נטורי קרתא התבטאו בשנאתם לעם היהודי?

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #93 ב- : מרץ 23, 2010, 01:22:32 »
זה ברור שהם לא יודו בזה באופן פומבי אבל אי אפשר להתעלם מזה שהם תומכים בחמאס וברוצחי יהודים,ולמה לעזאזל שיקראו לעצמם "פלסטינים" אם הם סתם לא רוצים שהמדינה תתקים? פשוט שיקראו "יהודים"(למרות שזה לא ממש מאפיין אותם),אל תתעלם מהעובדה שהם תומכים באויב הערבי ובעדו זאת עובדה ברורה וגם נטורי קרתא בעצמם הודו בכך.

אז כרגע אתה לא יכול לקרוא להם אנטישמים.
למה שיקראו לעצמם יהודים פלסטינים? כדי להביע מחאה פומבית על קיומה של מדינת ישראל.
ולמה שהם לא יודו בכך אם הם אנטישמים נוראים? הם כבר הודו שאין למדינת ישראל זכות קיום.

ציטוט
האינטרס של חמאס זה מחוז בלאד אל שאם בח'ליפות עולמית אסלאמית על פי ההוויה הדתית החנבלית, כפי שזו התוותה על ידי אבן חנבל ואחריו חסן אל בנא וסייד קוטב, לאום כשלעצמו הוא זר לאסלאם באופן מובנה, אז תפסיק לקשקש על דברים שאין לך הבנה בגרוש בהם.
זה לא עניין של "רטוריקה" בלבד, זה הבסיס האידאולוגי של התנועה במילים חרכאת אלמוקוואמה אלאסלאמיה (שזה ראשי תיבות חמאס) לא מופיע ולו בבדל מילה שם כל קשר לפן לאומי כל שהוא, אלא כ-תנועת התנגדות אסלאמית.

הם אף פעם לא הצהירו שהם נלחמים למען העם הפלסטיני(בשם האסלאם אומנם)?
אזי יש כאן גם אינטרס לאומי.
שוב רטוריקה. וזה לא כזה משנה.
אבל אם אתה רוצה לבלבל את השכל על סמנטיקה, be my guest

ציטוט
עכשיו לגבי נטורי קרתא, הם כבר התבטאו בצורה שאיננה משתמעת לשני פנים בשנאתם לעם היהודי, בתמיכתם באיראן בחתירתם לנשק גרעיני וחבירה לתמיכה בחיסול ארה"ב והמערב כולו (אליבא דאיראן, ארה"ב היא השטן הגדול וישראל רק השטן הקטן, דרך אגב), שנאתם העצמית כבר חצתה את כל הקווים וזה כבר ממש לא רק התנגדות למדינת ישראל גרידא, וחוץ מזה גם היה השתתפותם בכנס הכחשת שואה באיראן (רק כדי להזכיר לכבודו נשכחות).

1. איזה ביטוי הם הציגו שמשתמע לשנאה לעם היהודי במפורש(העם היהודי זה לא מדינת ישראל/ציונות/מתנחלים וכן הלאה)?
2. מתי הם הצהירו שהם מעוניינים לחסל את ארצות הברית? איראן רוצה, וזה הדבר האחרון שמעניין את נטורי קארתה. יש לך מקור אחר? אשמח לקבל אותו.
3. בנוגע לשואה:
ציטוט
מספר רבנים יהודיים הופיעו, ביניהם הרב היהודי אהרון כהן, חבר בנטורי קרתא אשר אמר שהוא הגיע לוועידה כדי להסביר את "נקודת ההשקפה היהודית אורתודוקסית". כהן טען, שאם גם אין עוררין על התרחשות השואה, "היא אינה יכולה לשמש כצידוק לביצוע מעשים לא הוגנים כלפי הפלסטינים". הוא גם הצהיר: "אני ורבים אחרים איבדנו חברים וקרובים רבים, אשר נכחדו בשל רצח עם בעל ממדים תעשייתיים. להמעיט באשמה של אלו שביצעו את הפשע יהיה בגדר חטא לזכרם של אלו שנרצחו"[4].

מתוך ויקי
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%AA_%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%90%D7%94_%D7%94%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%AA_%D7%91%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%90%D7%9F

אזי הם לא מכחישי שואה, הם לא שונאים יהודים, הם לא אנטישמים ולא נעליים.
זה שהם השתתפו בכנס המפוקפק הזה, זה ללא ספק טמטום ופוגע ביחסי הציבור שלהם, ובצדק מעורר אנטיגוניזם.
זה לא מוכיח את שנאתם לעם היהודי. זה ניסיון עלוב לקשר בין שני גורמים איפה שאין, צפייה נרחבת מהעיתונות הפופוליסטית לא בדיון רציני. אבל אם אתה מתעקש על דמגוגיה זה משהוא אחר.

ציטוט
וזה שרוב החרדים מתנערים מהם לא בא בכלל לדבר על עצם היותם (נטורי קרתא) אוטו-אנטישמיים או לא, אלא כדי להראות לך שהם אינם מייצגים קו חרדי או שייכים לאדיאולוגיה חרדית או שיש איזה גורם חרדי ממוסד שנותן להם ולו בדל גושפנקא.
כך שהשוואתך גם לנוער הגבעות, איננה ממין העניין.

אוקי, אז?
« עריכה אחרונה: מרץ 23, 2010, 05:31:36 על ידי אוהד הפועל »

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #94 ב- : מרץ 23, 2010, 01:26:49 »
בס"ד

למה שיקראו לעצמם יהודים פלסטינים? כדי להביע מחאה פומבית על קיומה של מדינת ישראל.
ולמה שהם לא יודו בכך אם הם אנטישמים נוראים? הם כבר הודו שאין למדינת ישראל זכות קיום.

אז הערבים גם לא אנטישמים,נכון? הם פשוט חושבים שלמדינת ישראל אין זכות קיום.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #95 ב- : מרץ 23, 2010, 01:34:55 »
בס"ד

אז הערבים גם לא אנטישמים,נכון? הם פשוט חושבים שלמדינת ישראל אין זכות קיום.

אתם לא אלה שטוענים שאתם לא גזענים כי אתם לא שונאים את הערבים סתם אלא כי הם רוצים להשמיד את כולנו?

ואתה מפספס את הפאונטה, הם, להבדיל מחמאס, מעוניינים שהעם היהודי ינהג בצורה מסוימת למען הטבתו של העם היהודי וקיום רצון האל מבחינתם.
אתה יכול להגיד שהאמונה שלהם היא הזויה ודבילית, וזה גם מה שאני חושב(מצד שני אני גם חושב שהאמונה שלך היא דבילית והזויה אבל זה נושא אחר)אבל אתה לא יכול להגיד שזה נובע משנאה לעם היהודי.

מה לא ברור?
« עריכה אחרונה: מרץ 23, 2010, 05:33:01 על ידי אוהד הפועל »

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #96 ב- : מרץ 23, 2010, 13:31:50 »

אתה מתווכח סתם על מושגים "אנטישמי" או לא הם בצד של הערבים אתה באמת רב על אם אפשר לכנות את זה "אנטישמי" או לא? לא השתמשתי אפילו במושג הזה בכלל,תפסיק להתווכח סתם בנושא.נטורי קרתא הם בוגדים בצד של האויב למי אכפת מאיזה סיבה זה? לבוגדים כמו "אנרכיסטים נגד הגדר"
יש כבר תירוץ טוב יותר ועדיין הם בוגדים מסריחים.
אל תצביע תשפיע

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #97 ב- : מרץ 23, 2010, 13:58:43 »
א. אין דבר כזה "עם פלסטיני"
וכן: http://www.acpr.org.il/nativ/articles/2004_5_karsh.pdf

ב. הנה תרגום אמנת חמאס, http://reut-institute.org/data/uploads/officialheb/20060206Hamas%20Covenant.pdf ולמרות אי אלה הצהרות מין השפה אל החוץ (להלן סמנטיקה ורטוריקה), מהות האמנה ועצם העובדה שהם ענף של "אל איחואן אל מסלמין" (האחים המסלמים) וכן לגבי הצהרותיהם השונות, הם לא נלחמים עבור "עם פלסטיני" אלא נגד היהודי העולמי ובסיסו בארץ ישראל (כפי שעולה מאמנתם וכן מהצהרה מעניינת של מחמוד אל אזהאר אחד ממנהיגיהם- http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3863139,00.html, להלן המהות מול "הרטוריקה כאילו לאומית שהיא מן השפה אל החוץ לצרכים טקטיים שונים ותו לא), כפי שעולה מתוך האמנה והגרנד-אסטרטגיה של חמאס, כיבוש מחדש של א"י בשם האסלאם והשבתו המלאה לסטטאטוס "דאר אל אסלאם" הוא המפתח לכיבושים הבאים בשם האסלאם בשאר העולם, ברגע שהכאת את היהודי וחיסלת אותו, הדרך לכיבוש שאר העולם פתוחה, בדיוק כמו שהיתווה היטלר נביאם.
אז בנתיים אני מדבר על מהות בעוד אתה משגר מישבנך הקודח הבלים על אינטרסים לאומיים שלא קיימים (ע"ע סמנטיקה).

ג. שנאה כלפי יהודים במפורש מצד אותם נטורי קרתא, להלן בבקשה-
עכשיו לגבי המערב, בסרט אותו דובר של אותה קבוצה אומר את הציטוט הבא- שזה הבסיס האידאולוגי שלהם לפעילותם (באופן כללי אני חייב לציין שהידע שלך הן על האסלאם והן ביהדות עלוב ביותר) "עבדך יעקב אדון עשו" ואז הוא מדגיש שמתוך תפיסת הצלה יש צורך לחבור אל הערבים ולומר להם שאין לנו מלחמה איתם וזה גם יהיה בגדר הצלה, הבעיה עם תפיסה זו היא ההקשר ואפילו הרב אמנון יצחק מזכיר את זה שם באותו סרטון, זה- שבעצם האסלאם הוא נגד המערב, ומבצע טרור נגד  המערב בשם האסלאם בלי כל קשר לישראל כלל! מעבר לזה, דבר שהרב שכח לציין משום מה, הוא ש-עשו הוא אדום הוא רומא וצאצאיה בתרבות המערב!, זאת אומרת אם אנחנו אכן "עבדך יעקב" ואנחנו צריכים להתרפס בפני "אדון עשו" הרי הוא יושב לו בבית הלבן,  בארמון האליזה, בדאונינג סטריט 10 ובבית הקאנצלר (ויש שיוסיפו גם את הקרמלין), מאידך אליבא דכל הדעות, האסלאם איננו עשו ואיננו שייך לו, אלא הוא נמצא תחת ההגדרה ישמעאל והוא נלחם בכולם וגם בעשו וחותר להפילו, אז במקום לפנות למערב, אותם אדיוטים מצהירים שהם מתרפסים בפני עשו, אבל הולכים וסוגדים לישמעאל שעה שהוא נלחם בעשו, קצת אבסורד, ומהווה סתירה מובנית.
מעבר לכך, עצם  העובדה שאתה הולך לכנס להכחשת שואה מפורש, יחד עם מכחישי שואה מובילים מהעולם, ביניהם הניאו-נאצי דיוויד דיוק, אתה נותן חותמת וגושפנקה למעשיהם ולתפיסתם אוטומטית גם אם אתה מצהיר הצהרות סרק כמו מה שאמר אותו אהרן כהן (שמבחינתי יכול לקרוא לעצמו גם ארנסט פון קהאן אם הוא כבר בקטע) וכל איזה תגובה שכזו להביא את "תפיסת היהדות האורתודוכסית לכנס שכזה, שעה שכל  הביקור הוא במימון איראן והכנס עצמו ברמת המאקרו עוסק בריש גלי בהכחשת שואה, אזי כל תגובתו של כהן והסתייגותו שווה לכפרות, ואיננה רלוונטית ולכל היותר היא בגדר סמנטיקה ורטוריקת סרק (ע"ע).
הסיפא של תגובתך באה להראות שעשית קישור במין בשאינו מינו ולכן הבאתי את החלק האחרון, סה טו, וזה בגדר לשאלתך "או קיי, אז?".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #98 ב- : מרץ 23, 2010, 15:34:58 »
נץ יקר
א. כרגע התגבש לו עם הנקרא העם הפלסטיני, אתה יכול להכחיש זאת, זה לא אומר שהוא לא קיים. על פי הלוגיקה הזאת אין גם עם גרמני כיוון שהעם הגרמני הם צאצאיהם של הברברים שנדדו לאירופה.
כנ''ל העם האוסטרלי, אמריקני, קנדי, ארגנטינאי וכן הלאה.

ב. יש להם שאיפות לקידום אוטופיה אסלאמית? כיצד זה סותר את הרצון הלאומי שלהם כרגע לקידום מדינה פלסטינית בפלסטין(שזה אינטרס לאומי)? לה''ן הביטוי "אינטרס לאומי".
האינטרס הלאומי הוא כלי כרגע לקידום מטרתם, תהיה היא מה שתהיה.
אפשר לחשוב שאם היה כאן רק אינטרס לאומי נטו זה היה משנה משהוא מבחינתנו.

ג. מרגש אתה מביא לי(שוב) את אמנון יצחק לסוג של הוכחה.
אין בסרט שום גילוי לשנאה יהודית. הסרט אך ורק מרכיב את חלקית רעיונם של אותם גורמים.
זה לא מעיד על שנאת העם היהודי, זה לא מעיד על אנטישמיות ולא כלום.

בנוגע לסתירות, את אלו תצטרך לשאול את הרב שלהם. עצם העובדה שהרעיון שבסיסו יהודי הוא נכון או לא נכון לא אומר שהם שונאים יהודים.
בדיוק כמו הסתירה בין יהודי שלא שומר שבת, אין כל קשר בין אחד לשני.
בנוגע לכנס הכחשת שואה, ברור שזה נותן גושפנקא, ברור שכל בן אדם הגיוני לא היה הולך לשם, אבל זה לא מעיד על שנאה ליהדות/יהודים. במיוחד במשפט שאני הבאתי.
הוכחתה שהם חבורה של הזויים מטומטמים. אתה יכול להיות הזוי ומטומטם בלי להיות אנטישמי.

בנוגע לחרדים- סלח לי מה הקשר בין מה שאני כתבתי:
ציטוט

משפט המראה שגם החרדים לא עומדים בצפירה, ואין אני או אדון 500SW חוששים לרמת אהבתם לעם היהודי למשפט:

ציטוט
טורי קרתא לא מייצגים אף חרדי וכל חרדי שאיננו נטורי קרתא מנער חוצנו מהם, אפילו סאטמער כבר יצאו נגדם בכרזות ופשקווילים
.

בו אתה מעיד שהם לא מייצגים את החרדים?

הדיון הוא לא אם אני חושב אם החרדים הם מספיק אוהבי ישראל, השוואתם לנטורי קארתה וכן הלאה, אלא האם נטורי קארתה אנטישמים/שונאי יהודים או סתם הזויים מטומטמים.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #99 ב- : מרץ 23, 2010, 15:38:26 »
אתה מתווכח סתם על מושגים "אנטישמי" או לא הם בצד של הערבים אתה באמת רב על אם אפשר לכנות את זה "אנטישמי" או לא? לא השתמשתי אפילו במושג הזה בכלל,תפסיק להתווכח סתם בנושא.נטורי קרתא הם בוגדים בצד של האויב למי אכפת מאיזה סיבה זה? לבוגדים כמו "אנרכיסטים נגד הגדר"
יש כבר תירוץ טוב יותר ועדיין הם בוגדים מסריחים.

אני כתבתי

ציטוט

ציטוט
הם משתפים פעולה עם רוצחים בדם קר כמו החמאס והם מברכים אותם איך אתה קורא לזה בדיוק? מה זה משנה אם יש להם זקן והם הולכים לבית ספר הם בעד האויב הערבי נגדנו זה לא משנה הרקע הדתי פה בכלל,וכן אתה יכול לקרוא גם על הפרעות שלהם בצפירה ואף אחד לא ביקש מהם לעמוד אפילו החרדים מכבדים את זה במידה מסוימת ומגלים רגישות לעניין.נטורי קרתא נגדנו ביחד עם הערבים לא סתם לא מאמינים במדינה,אל תנסה לתרץ אותם אפילו הם לא בדיוק יכחישו את זה אז חבל על הזמן.
ורגע אתה מתווכח על אם השנאה שלהם היא "אנטישמית"? מה זה משנה בדיוק אתה רואה במי הם תומכים אז מה פתאום אתה מתווכח על איך להגדיר את זה אנטישמי או לא.

עקב הויכוח האם מדובר כאן באנטישמיות או לא.
וזה מאוד משנה, יש הבדל גדול מבן אדם ששונא יהודים לבן אדם שחושב בצורה מטומטמת לפתרון היהודים שהוא מבחינתו הפתרון האידיאלי עבורם.

אני מבין שסיכמנו שלא מדובר באנטישמיות ומקווה שהבנת "איך קוראים לזה"