כתב נושא: אני הבנתי שיש מסורבי כניסה לארץ?  (נקרא 9052 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

בייקר

• אורח
אני הבנתי שיש מסורבי כניסה לארץ?
« ב- : נובמבר 13, 2006, 13:11:14 »
אם מצוות ישוב ארץ ישראל היא החשובה ביותר ושקולה כנגד כל המצוות אני מבין שמי שבארצות הברית וכותב כאן רוצה לעלות לארץ ישראל.
שמעתי על חיים.
האם אדמין רוצה לעלות לארץ ישראל?
מי מונע מחברי הליגה להגנה יהודית לעלות?משרד הפנים?השב"כ?ולמה?
הרב כהנא זצ"ל ודוקטור גולדשטיין תרמו כה רבות אחרי שעלו לארץ.

עז77

• אורח
בעניין: אני הבנתי שיש מסורבי כניסה לארץ?
« להגיב #1 ב- : נובמבר 13, 2006, 14:10:00 »
אם מצוות ישוב ארץ ישראל היא החשובה ביותר ושקולה כנגד כל המצוות אני מבין שמי שבארצות הברית וכותב כאן רוצה לעלות לארץ ישראל.
שמעתי על חיים.
האם אדמין רוצה לעלות לארץ ישראל?
מי מונע מחברי הליגה להגנה יהודית לעלות?משרד הפנים?השב"כ?ולמה?
הרב כהנא זצ"ל ודוקטור גולדשטיין תרמו כה רבות אחרי שעלו לארץ.

לאיזה אדמין התכוונת בדיוק?
אני חי בארץ מגיל 10 לגבי דוקא_כך, הוא חי בארה"ב.
אם הוא ירצה להגיד פה למה זה החלטה שאני אשאיר לו.

חיים נחסם לעליה על שר פנים מנוול מש"ס לפני כמה שנים,
חיים אומר שהוא מנסה הרבה שנים אז כנראה שיש עוד כמה מנוולים שמנעו ממנו את העליה.

בכל אופן לגבי הסיבה "לכאורה" שמונעים מחיים לעלות זה הפעילות הקדושה שלו נגד
הרוסים בשנות ה 80 - שעליה אפשר לקרוא בהרחבה כאן.

« עריכה אחרונה: נובמבר 13, 2006, 14:11:59 על ידי עז77 »

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : נובמבר 13, 2006, 14:15:57 »
בס"ד
בדרך כלל אין מניעה ליהודים לעלות לישראל מארה"ב. יש מקרים נדירים בהם ממשלת ארצות הברית לוחצת על ישראל לסרב לקבל יהודי שהורשע בפלילים ונמצא בשלב כלשהו משלבי ריצוי העונש בארה"ב. אותו יהודי בדרך כלל יכול לבקר בישראל אך חייב לחזור לארה"ב לאחר תקופה קצובה להמשך ריצוי העונש. העונש יכול להיות מכליאה בבית סוהר ועד התיצבות תקופתית אצל איש סוציאלי או אחר. ברוב המקרים המגבלה הזו מוסרת עם סיום ריצוי העונש. יש מקרים מאד מאד נדירים בהם ממשלת ארה"ב ממשיכה לרדוף אנשים מסויימים גם לאחר ריצוי ענשם. את המקרים האלו אפשר לספור על אצבעות יד אחת. מדובר על אנשים שיש ידיעות מודיעיניות לגביהם שהמשיכו לעסוק בפלילים לאחר שהורשעו, או אפילו שהדברים לא התגבשו לידי הכרעת דין ממש. בכל מקרה לא הוכחה אשמתם. כל מקרה - לגופו. למשל, מי שזוכר, היה פעם יהודי חם (תרתי משמע) בשם מאיר לנסקי...

בדומה לפולארד, גם חיים עושה למען היהודים ולמען ארץ ישראל הרבה ללא ספק. אני בטוח שאם חיים יספר פעם אחת את האמת במלואה, נוכל כולנו לראות את נקודת המבט האמריקאית מדוע ארה"ב חושבת שמדובר בפושע אלים ומסוכן ומדוע מסוכן מאד אם יהגר לישראל. נוכל להבין את עמדת ממשלת ארה"ב גם אם לא נסכים איתם. בכל מקרה, הדברים המצערים לגבי חיים לא נעשו ללא סיבה וזו לא התנכלות סתם. בכל המקרים האלו ממשלת ארה"ב לוחצת על ישראל - וישראל תמיד מתקפלת ונכנעת. אני יכול להבין את השיקולים התועלתיים של ממשלת ישראל להתנהגות הזו, אם כי לא להסכים איתם.

GY

עז77

• אורח
« להגיב #3 ב- : נובמבר 13, 2006, 14:19:54 »
ציטוט
..אני בטוח שאם חיים יספר פעם אחת את האמת במלואה, ....

מה גורם לך בדיוק לחשוב שחיים משקר, ולמה?..

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : נובמבר 13, 2006, 15:59:02 »
בס"ד
עז77 היקר,
חיים לא משקר. פשוט יש נושאים מסויימים או אישיים שאינו מוסר אותם בצורה המלאה. לא כל דבר הוא עניינינו ולא כל דבר טכני או אחר באמת רלוונטי לדיעות הפוליטיות שלנו ולכן הדברים לא נמסרים כאן. גם אין לנו עניין תמיד לשמוע את  גרסאת הצד שכנגד.  הצרה היא שאנשים פה באתר משלימים הפרטים החסרים מדמיונם וזה אינו תמיד עובד. 
גם נושאים פוליטיים רבים שהוא מציג בוידאו, חיים נוטה להציג צד אחד או עמדה אחת בלבד ללא הצגת הצד השני וללא מתן תגובה לדברים וגם ללא הצגת הצד העובדתי בצורה רצינית. אני חושב שהוא מאמין בדבריו ואינו משקר. אם מישהו מאיתנו רוצה לגבש לעצמו דיעה רצינית, חשוב מאד להכיר את עמדת הצד השני ואת דיעותיו, כמו גם את כל העובדות כולן . אחרת לא נוכל להגן על דעותינו ונציג את עצמנו כפאנטים וטיפשים בויכוח הראשון ונבוא לכדי ביזיון.
הרב כהנא, זצ"ל נהג לערוך מחקרים מקיפים מאד ורציניים מאד שתמכו בדיעותיו ובמסקנותיו. זה ממש תענוג לקרא את ספריו המאלפים. אני מעדיף את דרכו של הרב על פני דבריו של חיים. 
בדרך זו לא נגיע לביזיון בויכוחים שנערוך עם אנשים אחרים, כי העובדות יהיו בידינו ונכיר היטב את עמדות הצד השני, מי אמר אותן ומה בדיוק היו דבריו. ככלל, קשה מאד להציג את העמדות שלנו ולהצליח בוויכוח מול המתנגדים לדרכנו שלעיתים הם גם כן בקיאים בפרטים או בעלי ניסיון אישי רב שנים או מסלפים את דברי אנשי השמאל שהם בעצמם כביכול תומכים בהם אבל למעשה הם לא בדיוק מכירים אותם. כך ייגרם להם עצמם ביזיון ואנחנו נוכל להצליח בויכוח מולם.
GY

עז77

• אורח
« להגיב #5 ב- : נובמבר 13, 2006, 16:20:04 »
ציטוט של: GY על נובמבר 13, 2006, 15:59:02
בס"ד
עז77 היקר,
חיים לא משקר. פשוט יש נושאים מסויימים או אישיים שאינו מוסר אותם בצורה המלאה. לא כל דבר הוא עניינינו ולא כל דבר טכני או אחר באמת רלוונטי לדיעות הפוליטיות שלנו ולכן הדברים לא נמסרים כאן. גם אין לנו עניין תמיד לשמוע את  גרסאת הצד שכנגד.  הצרה היא שאנשים פה באתר משלימים הפרטים החסרים מדמיונם וזה אינו תמיד עובד. 
גם נושאים פוליטיים רבים שהוא מציג בוידאו, חיים נוטה להציג צד אחד או עמדה אחת בלבד ללא הצגת הצד השני וללא מתן תגובה לדברים וגם ללא הצגת הצד העובדתי בצורה רצינית. אני חושב שהוא מאמין בדבריו ואינו משקר. אם מישהו מאיתנו רוצה לגבש לעצמו דיעה רצינית, חשוב מאד להכיר את עמדת הצד השני ואת דיעותיו, כמו גם את כל העובדות כולן . אחרת לא נוכל להגן על דעותינו ונציג את עצמנו כפאנטים וטיפשים בויכוח הראשון ונבוא לכדי ביזיון.
הרב כהנא, זצ"ל נהג לערוך מחקרים מקיפים מאד ורציניים מאד שתמכו בדיעותיו ובמסקנותיו. זה ממש תענוג לקרא את ספריו המאלפים. אני מעדיף את דרכו של הרב על פני דבריו של חיים. 
בדרך זו לא נגיע לביזיון בויכוחים שנערוך עם אנשים אחרים, כי העובדות יהיו בידינו ונכיר היטב את עמדות הצד השני, מי אמר אותן ומה בדיוק היו דבריו. ככלל, קשה מאד להציג את העמדות שלנו ולהצליח בוויכוח מול המתנגדים לדרכנו שלעיתים הם גם כן בקיאים בפרטים או בעלי ניסיון אישי רב שנים או מסלפים את דברי אנשי השמאל שהם בעצמם כביכול תומכים בהם אבל למעשה הם לא בדיוק מכירים אותם. כך ייגרם להם עצמם ביזיון ואנחנו נוכל להצליח בויכוח מולם.
GY

GY, אין ויכוח וגם חיים אומר זאת שאין עוד מאיר כהנא בדור שלנו,
החכמה וההבנה שלו היתה הסיבה לפסילתו - שכן הוא היווה איום אמיתי בפני ההנהגה של אותם ימים.

אני לא חושב שחיים מציג צד אחד בדברים שלו,
הוא כמו כל אחד מאיתנו בעל דיעה משלו וכל תפיסת העולם שלו
מוצגת דרך פילטר מסוים שלו שמעוצב עפי תפיסתו והבנתו, כמו כל אחד אחר.

דבר שחיים יגיד בשידור, אני אוכל להגיד אחרת ונעם פדרמן יגיד אחרת ואתה תגיד אחרת,
כל אדם הוא שונה ונוטה להדגיש ולהצניע אלמנטים שונים בטיעונים שלו בעת הרצאה או דיון.

השורה התחתונה היתה ונותרה, שכל מה שחיים אומר ואמר התברר עובדתית כנכון,
כנ"ל אגב ציטוט של: GY על נובמבר 13, 2006, 15:59:02
בס"ד
עז77 היקר,
GY

החכמה וההבנה שלו היתה הסיבה לפסילתו - שכן הוא היווה איום אמיתי בפני ההנהגה של אותם ימים.

כל אדם הוא שונה ונוטה להדגיש ולהצניע אלמנטים שונים בטיעונים שלו בעת הרצאה או דיון.

כנ"ל אגב
ציטוט של: GY על נובמבר 13, 2006, 15:59:02
בס"ד
עז77 היקר,
GY

כנ"ל אגב

ובכל זאת יכול להיות שאתה צודק,
אולי תוכל לחדד את הטענה שלך עם כמה דוגמאות..

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : נובמבר 13, 2006, 18:04:26 »
בס"ד
להלן מספר דוגמאות שאינן ממש שקר אבל בהחלט לא מציגות תמונה שלמה:
1. לפני שבוע טען חיים ש"חיים ויצמן סירב להעלות יהודים דתיים בשנת 1937 כי חשש שלא יבחרו בו בבחירות ולכן הוא אשם ברצח יהודים בשואה."
ב1937 לא היו בחירות, ולא היתה כלל מדינת ישראל, ודוקטור חיים ויצמן היה בכלל בשנת 1949 הנשיא הראשון של מדינת ישראל ולא היה מועמד של שום מפלגה בשום בחירות מעולם. ובכלל, בחירות נערכו לראשונה  בישראל רק כ 13 שנים יותר מאוחר. הנשיא הראשון של מדינת ישראל, דוקטור חיים ויצמן יושב היום לבטח בגן עדן על פעילותו למען היהודים, במיוחד בתקופת השואה...

2. חיים טען ש"משה דיין מסר את מפתחות הר הבית למופתי של ירושלים בשנת 1967 ובכך מנע שליטת ישראל על הר הבית עד היום כי הוא שמאלני", ואחר כך חיים קילל אותו. משה דיין לא פעל על דעת עצמו ולא החליט על כך בכלל. זו היתה החלטת ממשלה שהוטל עליו לבצע.

3. סיפור חטופי תימן: חיים טוען בנחרצות שהממשל הבולשביקי בישראל חטף אלפי ילדים בכל הארץ וגם בתימן כדי למכור אותם תמורת בצע כסף. הסיפור הזה התברר רק בערך בשנת 1983 כ 30 שנים מאוחר יותר. אף אחד לא יכול להוכיח כמה נחטפו, מה נעשה איתם, ואם מישהו קיבל כסף או לאן הלכו הילדים ומה היתה בעצם מעורבות הממשלה. הנושא עלה לדיון בכנסת בעקבות המהומות שיצר עוזי משולם, ואנשים הביאו את כל החומר שיש בידיהם לדיון. אבל גם בדיון בכנסת הנושא נפל כי לא הצליחו להוכיח שום דבר. יש רק זכרונות אישיים. אומרים שהילדים נמסרו לקיבוצים. הקיבוצים בטוח שלא שילמו את השוחד. מי כן שילם?  יש רשימה של אלפי שמות שארגנו אנשי עוזי משולם. אי אפשר להוכיח אפילו אחוז אחד מהרשימה. פתחו באיזה מקום קבר אחים של תינוקות  ולא מצאו כלום. אי אפשר להוכיח אפילו אם היה שם קבר בכלל או שזה סתם שקר. הכל מעורפל.  אחר כך חיים לא הבין מדוע אני מתנגד לדיעות הנחרצות שלו בנושא הזה.

4. סיפור ש"רק האצ"ל והלח"י הביאו מעפילים לישראל בעוד שארגון ההגנה רק הרג את אנשי האצ"ל ומנע מיהודים לעלות לישראל כדי שלא יצביעו נגדם בבחירות ובכך רצח אותם". זו כמובן שטות גדולה. לא היו בכלל בחירות בתקופה ההיא. רוב המעפילים נשלחו לישראל במסגרת פעילות של ארגון ההגנה. יש סיפור יפה על חייה של חנה סנש, המשוררת הישראלית(השיר "אלי אלי שלא יגמר לעולם...") ובתו של הסופר ההונגרי הנודע בלה סנש , שנשלחה כצנחנית מאחורי הקווים של הנאצים לארגן את יהודי הונגריה לעליה לישראל. מי שלח אותה? האצל? מי ארגן את עליית הנוער? האצל? מי ארגן את עליית יהודי תימן? ויהדות מרוקו? ועליית הבולגרים - עלייה ב' ויהודי טורקיה? גם כן האצל?.

5. סיפור היתומים שהובאו לישראל ונחטפו מדתם לחינוך חילוני: בשנת 1947-1955 הובאו הרבה יתומים לישראל, ואכן רובם באו ממשפחות דתיות. יתומים תימנים כמו ילדים ניצולי שואה ויתומים בני עליית ארצות המגרב ועוד. בשנות קום המדינה לא היו בה דתיים ומוסדות דתיים בישראל. הסיבה היתה שרוב הדתיים התנגדו למדינה ולציונות ונלחמו בה בכל כוחם, ועשו ככל יכלתם למנוע מהמדינה מלקום. הם גם סיכנו את הישוב בארץ וגרמו נזק עצום, בעיקר בכמות היהודים ובכסף שהיה ברשותם וגרמו בכך להקטנת שטח האדמה שנמסר לישוב הציוני בשנת 1947 ע"י החלטת האו"ם. הישוב היהודי בארץ שנא את הדתיים שהתנכלו לו. מכל הדתיים האלו רבים נספו והיו מקרים רבים שהיתומים הם היחידים ששרדו ממשפחות שלמות. הציונים החילוניים ישבו באותו הזמן בארץ ישראל בערים או הסוציאליסטים ביניהם בקיבוצים בעיקר. הם היהודים היחידים בכל העולם שהסכימו לקבל ולקלוט את הילדים האלו. ללא ספק הם לא היו דתיים וגרמו לאבדן דת אצל הילדים. אבל  הקיבוצים עשו עבודת קודש. הילדים הללו הם יהודים ומקיימים מצוות יישוב ארץ ישראל עד היום. לולא אותם קיבוצים היו הילדים האלו נשלחים אולי למנזר או לכנסיה הנוצרית ומושמדים בעל כרחם. לא היו מסגרות דתיות לקלוט בכלל ילדים. חוץ כמה מאות הונגרים בשכונת מאה שערים שעד היום מתנגדים למדינה וכמה מאות מהפועל המזרחי לא היו בישראל דתיים. אני  ממליץ לקרא את ספרו של הרב לאו "לא לנער הזה התפללתי". יש שם פרק יפה על התקופה ההיא. לרב לאו היה מזל גדול שבן משפחה קרוב לקח אותו ושקד על חינוכו הדתי. לאח שלו שבא איתו לא היה כזה מזל והוא הפך לחילוני. לא היה אף דתי בכל המדינה שיכל לקחת את האח שלו. מי שהבין את הדברים הנוראיים האלו שעשו הרבנים והדתיים והיכה על חטא הרבה שנים מאוחר יותר היה הרב קוק.

אני חושב שדי בכך כדי להסביר את דברי.
GY

עז77

• אורח
« להגיב #7 ב- : נובמבר 13, 2006, 19:30:37 »
בס"ד
להלן מספר דוגמאות שאינן ממש שקר אבל בהחלט לא מציגות תמונה שלמה:
1. לפני שבוע טען חיים ש"חיים ויצמן סירב להעלות יהודים דתיים בשנת 1937 כי חשש שלא יבחרו בו בבחירות ולכן הוא אשם ברצח יהודים בשואה."
ב1937 לא היו בחירות, ולא היתה כלל מדינת ישראל, ודוקטור חיים ויצמן היה בכלל בשנת 1949 הנשיא הראשון של מדינת ישראל ולא היה מועמד של שום מפלגה בשום בחירות מעולם. ובכלל, בחירות נערכו לראשונה  בישראל רק כ 13 שנים יותר מאוחר. הנשיא הראשון של מדינת ישראל, דוקטור חיים ויצמן יושב היום לבטח בגן עדן על פעילותו למען היהודים, במיוחד בתקופת השואה...

2. חיים טען ש"משה דיין מסר את מפתחות הר הבית למופתי של ירושלים בשנת 1967 ובכך מנע שליטת ישראל על הר הבית עד היום כי הוא שמאלני", ואחר כך חיים קילל אותו. משה דיין לא פעל על דעת עצמו ולא החליט על כך בכלל. זו היתה החלטת ממשלה שהוטל עליו לבצע.

3. סיפור חטופי תימן: חיים טוען בנחרצות שהממשל הבולשביקי בישראל חטף אלפי ילדים בכל הארץ וגם בתימן כדי למכור אותם תמורת בצע כסף. הסיפור הזה התברר רק בערך בשנת 1983 כ 30 שנים מאוחר יותר. אף אחד לא יכול להוכיח כמה נחטפו, מה נעשה איתם, ואם מישהו קיבל כסף או לאן הלכו הילדים ומה היתה בעצם מעורבות הממשלה. הנושא עלה לדיון בכנסת בעקבות המהומות שיצר עוזי משולם, ואנשים הביאו את כל החומר שיש בידיהם לדיון. אבל גם בדיון בכנסת הנושא נפל כי לא הצליחו להוכיח שום דבר. יש רק זכרונות אישיים. אומרים שהילדים נמסרו לקיבוצים. הקיבוצים בטוח שלא שילמו את השוחד. מי כן שילם?  יש רשימה של אלפי שמות שארגנו אנשי עוזי משולם. אי אפשר להוכיח אפילו אחוז אחד מהרשימה. פתחו באיזה מקום קבר אחים של תינוקות  ולא מצאו כלום. אי אפשר להוכיח אפילו אם היה שם קבר בכלל או שזה סתם שקר. הכל מעורפל.  אחר כך חיים לא הבין מדוע אני מתנגד לדיעות הנחרצות שלו בנושא הזה.

4. סיפור ש"רק האצ"ל והלח"י הביאו מעפילים לישראל בעוד שארגון ההגנה רק הרג את אנשי האצ"ל ומנע מיהודים לעלות לישראל כדי שלא יצביעו נגדם בבחירות ובכך רצח אותם". זו כמובן שטות גדולה. לא היו בכלל בחירות בתקופה ההיא. רוב המעפילים נשלחו לישראל במסגרת פעילות של ארגון ההגנה. יש סיפור יפה על חייה של חנה סנש, המשוררת הישראלית(השיר "אלי אלי שלא יגמר לעולם...") ובתו של הסופר ההונגרי הנודע בלה סנש , שנשלחה כצנחנית מאחורי הקווים של הנאצים לארגן את יהודי הונגריה לעליה לישראל. מי שלח אותה? האצל? מי ארגן את עליית הנוער? האצל? מי ארגן את עליית יהודי תימן? ויהדות מרוקו? ועליית הבולגרים - עלייה ב' ויהודי טורקיה? גם כן האצל?.

5. סיפור היתומים שהובאו לישראל ונחטפו מדתם לחינוך חילוני: בשנת 1947-1955 הובאו הרבה יתומים לישראל, ואכן רובם באו ממשפחות דתיות. יתומים תימנים כמו ילדים ניצולי שואה ויתומים בני עליית ארצות המגרב ועוד. בשנות קום המדינה לא היו בה דתיים ומוסדות דתיים בישראל. הסיבה היתה שרוב הדתיים התנגדו למדינה ולציונות ונלחמו בה בכל כוחם, ועשו ככל יכלתם למנוע מהמדינה מלקום. הם גם סיכנו את הישוב בארץ וגרמו נזק עצום, בעיקר בכמות היהודים ובכסף שהיה ברשותם וגרמו בכך להקטנת שטח האדמה שנמסר לישוב הציוני בשנת 1947 ע"י החלטת האו"ם. הישוב היהודי בארץ שנא את הדתיים שהתנכלו לו. מכל הדתיים האלו רבים נספו והיו מקרים רבים שהיתומים הם היחידים ששרדו ממשפחות שלמות. הציונים החילוניים ישבו באותו הזמן בארץ ישראל בערים או הסוציאליסטים ביניהם בקיבוצים בעיקר. הם היהודים היחידים בכל העולם שהסכימו לקבל ולקלוט את הילדים האלו. ללא ספק הם לא היו דתיים וגרמו לאבדן דת אצל הילדים. אבל  הקיבוצים עשו עבודת קודש. הילדים הללו הם יהודים ומקיימים מצוות יישוב ארץ ישראל עד היום. לולא אותם קיבוצים היו הילדים האלו נשלחים אולי למנזר או לכנסיה הנוצרית ומושמדים בעל כרחם. לא היו מסגרות דתיות לקלוט בכלל ילדים. חוץ כמה מאות הונגרים בשכונת מאה שערים שעד היום מתנגדים למדינה וכמה מאות מהפועל המזרחי לא היו בישראל דתיים. אני  ממליץ לקרא את ספרו של הרב לאו "לא לנער הזה התפללתי". יש שם פרק יפה על התקופה ההיא. לרב לאו היה מזל גדול שבן משפחה קרוב לקח אותו ושקד על חינוכו הדתי. לאח שלו שבא איתו לא היה כזה מזל והוא הפך לחילוני. לא היה אף דתי בכל המדינה שיכל לקחת את האח שלו. מי שהבין את הדברים הנוראיים האלו שעשו הרבנים והדתיים והיכה על חטא הרבה שנים מאוחר יותר היה הרב קוק.

אני חושב שדי בכך כדי להסביר את דברי.
GY

לגבי הסעיפים שרשמת:
לגבי סעיף 1, אני באמת לא יכול לענות לך משום שלא בדקתי את הנושא לעומק,
מצד שני אם ככה הדבר - אני במקומך הייתי מעלה את הסוגיה באשכול השאלות לחיים לפני שייסגר,
ולראות מה יש לו לענות לך בנושא.

לגבי סעיף 2, היה זה משה דיין שהחליט כשר בטחון על העברת הר הבית לערבים,
כמו שאתה יודע "החלטת ממשלה" אז כמו היום, זה בדרך כלל החלטה של אדם אחד או שנים שכולם אחריו.

לגבי סעיף  3,
ישנם אלפי עדויות של הנחטפים,
לפני כעשר שנים נחשפה בתוכנית עובדה עם אילנה דיין בערוץ 2
פרשה דומה, שחטפו תינוק תימני וחיברו אותו לסטמרים בניו יורק,
ותחקירנים איתרו אותו - ככה שהתופעה כנראה עדיין לא נעלמה לגמרי.

בכל מקרה בשנות ה 50 היתה זו מדיניות סודית,
אתה טוען שלחיים אין הוכחות שזה קרה, ואני טוען שלך אין הוכחות שזה לא קרה.

לגבי סעיף 4,
גם מפלגת העבודה עשתה פה ושם דברים טובים מבחינת רווחה
זה עדיין לא אומר שהם לא היו הרסניים לציונות - העובדה היתה ונוותרה,
שההגנה שיתפו פעולה עם הבריטים - ואתה יודע מה? עזוב את הכל בצד,
מספיק לי האירוע של אלטלנה כדי להבין שרוצחים זה רוצחים - נקודה.
"תותח קדוש" הם קראו לכלי הרצח... למקרה שאתה לא יודע...

לגבי סעיף 5, לא זכור לי דיון כזה מפי חיים וגם כאן אין לי מידע בנושא
והייתי מציע לך בחום להפנות עוד הערב את הנושא בתימצות כמובן, לאשכול השאלות לחיים.

עם זאת, הבהרת את עצמך
יש נקודות שאני מסכים איתך אבל עם רובן אני חושב שיש לך כמה טעויות,
שרצוי תבדוק אותם שוב - בכל מקרה, הידע שלך הבקיאות וההבנה שלך ראויים לשבח.

ואם בשורה התחתונה, אתה מצהיר על עצמך ככהניסט,
דיינו.
« עריכה אחרונה: נובמבר 13, 2006, 19:34:30 על ידי עז77 »

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #8 ב- : נובמבר 13, 2006, 20:14:35 »
ציטוט
יש סיפור יפה על חייה של חנה סנש, המשוררת הישראלית(השיר "אלי אלי שלא יגמר לעולם...") ובתו של הסופר ההונגרי הנודע בלה סנש , שנשלחה כצנחנית מאחורי הקווים של הנאצים לארגן את יהודי הונגריה לעליה לישראל. מי שלח אותה? האצל? מי ארגן את עליית הנוער? האצל? מי ארגן את עליית יהודי תימן? ויהדות מרוקו? ועליית הבולגרים - עלייה ב' ויהודי טורקיה? גם כן האצל?

הממסד העלה את יהודי תימן לא מפני שהם רצו לעשות עמם חסד (ברור שלא!  אם וייצמן התייחס ליהדות אירופה כאבק על גלגלי ההיסטוריה, קל וחומר שלא התייחס אל ה"פרימיטיביים" מאפריקה בכלל כבני אדם...), אלא מפני שמדינת ישראל הצעירה היתה זקוקה לכח אדם, לחיילים, לעובדים, והכי חשוב:  מכיוון שהם (שונאי ישראל) היו בטוחים בהצלחת תוכניות שטיפת המח שלהם שניצלו את התמימות של יהודי צפון אפריקה.

דרך אגב, אתה יודע מי בגד בחנה סנש וגרם למותה?  השם קסטנר אומר לך משהו?  קראת את הספר PERFIDY של בן הכט?

(קישור לגירסה אלקטרונית של הספר: http://www.speedyshare.com/128542365.html)

ברי שיש לך נטייה טבעית לאהבת ישראל, הבנה וסלחנות, וזה גורם לך לעשות שמיניות באוויר, ובלבד שלא לאמר דברים שליליים על שונאי ישראל ושונאי יהדות.  מובן שליהודי כמוך יהיו קשיים עם הגישה הכהניסטית, ותרגיש הרבה יותר בנוח בקרב המחנה של הרב קוק זצ"ל.  אני מכבד ומעריך אותך, אבל תדע לך שהכהניסטים אף פעם לא יתפשרו על האמת של מאורעות שקדמו להקמת המדינה, ועל השואה הרוחנית שביצעו מפא"י וקלגסיהם ביהדות המזרח.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

בייקר

• אורח
« להגיב #9 ב- : נובמבר 13, 2006, 23:12:36 »
אגב גי' ווי יפה מאד שאתה אדם חושב.
גם לי יש הערות בנושא.
הבריטים לחמו בנאצים וחיים כינה אותם עצמם נאצים.
אגודת ישראל לא חברה בקואליציה של אולמרט וחיים טען שכן.
דבר נוסף חיים מתעלם מהקונוטציות שדברים קורים.
גנדי היה עם 2 מנדטים ולא יכל לפעול למען טרנספר.
העצני אמר שכהנא צדק וחיים התייחס ליחסו הידידותי לערבים שזה נכון וחיים צדק.
גנדי נרצח כמו כהנא בידי ערבים.
נועם פדרמן שיבח את גנדי ופעולותיו.
לזה התכוונתי שחיים תוקף יריבים פוליטיים בבוטות.
עוזי לנדאו איננו אויב.
ג'י ויי חיים צודק לגמרי לגבי יהודי תימן החטופים.
בבחירה בין רבין או פרס לנתניהו הבחירה ברורה.
חיים מתלהב ומדבר על אמת מוחלטת,האמת היא שיש חילוקי דעות בין הכהניסטים.
אני לא יודע אם לא תהיה מפלגה של חיים בעצמו.
דבר נוסף הוא המחיר שנשלם בנקודת זמן והוא למשל אם נהרוג היום את נסראללה נחטוף קטיושות.
כלומר שאלה של עיתוי.
אנו חיים במציאות שאנו שואפים לשנותה בתהליך.
חיים טוען שלא מבינים אותו בגלל מבטאו והשגיאות שלו נהפוך הוא חיים ברור כשמש.
אני דווקא מודה לשניכם שאתם מאפשרים דיון.
האמת שאני חששתי שכל מילה ביקורת על חיים תמחק וזאת תעודת כבוד לפורום שמאפשרים דיון שיעזור גם לחיים.
אנו כאן לעזור לחיים והפצנו את המסר שלו באינטרנט,נתנו לחיים במה ושהקורא ישפוט בעצמו.
למשל אני למדתי בישיבה להכרת הדת אף שאני חילוני.
אני אשכנזי ומודע היטב לאפליית אחינו בני עדות המזרח.
אני מדגיש שאני נגד רצח יהודים.
אני אומר דברים אף שיכולים לתקוף אותי או שלא יתיישרו עם הבון טון בפורום.
אני אדם חושב ולא חסיד שוטה,אני קראתי את כתבי הרב בעצמי ואני שואל שאלות.
ברור לי שיודעים הרבה יותר ממני בהלכה ואני למד כל הזמן.
הסגנון שלי שונה ואני מהבחינה הזאת שונה מהגולשים כאן לכן אני דווקא מעדיף את הסגנון של נועם פדרמן.
אני מתעניין באידאולוגיה ולא בשבירת ראשים.
אני לא מחפש פרובוקציות אלא פתרון ודיון רציני.

בייקר

• אורח
« להגיב #10 ב- : נובמבר 13, 2006, 23:22:06 »
ולמרות שאני חילוני אם המטרה היא שיכנוע והצבעה למרזל שיטת הרב קוק הגיונית.
אם המטרה היא להגיע למצביע פוטנציאלי ולשכנע אותו אם תעליבו אותו או את הרב שלו או את מי שהוא הצביע עבורו זה אולי יגרום לכם להרגיש טוב אבל יחטיא את המטרה.
מספיק אנשים שונאים ערבים ונפגעו על ידם כולל אני אישית.
המצב גם ככה קשה:אין כסף ומונעים באמצעות חרם גישה לתקשורת.
כלומר חיים יודע מה הוא עושה.
בכל זאת רציתי לייעץ.
תקראו למישהו נאצי והוא לא יצביע עבורכם.
תקראו למישהו בוגד והוא לא יצביע עבורכם.
תקראו למישהו שמאלני והוא לא יצביע עבורכם.במידה והוא ימני.

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : נובמבר 14, 2006, 02:22:55 »
בס"ד
ידידי, תודה לכם על התגובות.
דווקא_כך ידידי,
אתה טועה לגבי הסיבה להעלאת יהודים. יהודי מטבעו יעשה ככל יכלתו להעלות יהודי אחר לישראל. זה הטבע שלנו. זה נכון גם כיום. לא צריך שום סיבה לעזור ליהודים לעלות לישראל. ככה אנחנו. זה הנס הגדול בלהיות יהודי!

תודה על הלינק. לגבי דוקטור קסטנר אני מכיר את הסיפור היטב. חשוב שעוד אנשים יקראו על הסיפור הנורא הזה. חשוב גם להזכיר בהקשר הזה את סיפורו של הרבי מסאדימורו, היא סאטמר בגרמנית, שעלה על אותה הרכבת לשוויץ הניטראלית.

אני מאמין בכל ליבי באמת. אני לא מאמין בהסקת מסקנות על סמך עובדות לא מלאות או מידע שאינו שלם. בנושא זה הגדיל לעשות הרב כהנא זצ"ל שבירר עובדה אחר עובדה במשך עשרות שנים ויצר מסקנות מבוססות שאיש לא יכל להתמודד איתן.  הלוואי ונלך כולנו בדרכו זו.

בייקר ידידי,
למרות שהיו גם צדדים חיוביים בהתנהגות הבריטים,הכי טוב שהלכו.

גנדי, ידידו הקרוב של הרוצח מכרם התימנים- רחמים אהרוני, היה מקורב לפשע המאורגן בישראל. זכורה שיחת הטלפון  המפורסמת בין אהרוני לגנדי שהקליטה המשטרה לאחר שנמצאו ההוכחות שאהרוני ביצע רצח כפול של שני עברינים. אהרוני פנה בצר לו לידידו הטוב וגנדי לא הכזיב.  הרב כהנא זצ"ל מת על קידוש השם. גנדי, להבדיל, נרצח בחדר בבית מלון בירושלים כי בשחצנותו סירב להנחיות השב"כ לשמירה על חייו.  יש לגנדי מורשת יפה. הוא מאד אהב וקינא לשפה העברית ולמדינה עד כדי כך שלא דיבר עם אחותו כל ימי חייו בגלל שהתחתנה עם קצין בריטי.  הוא גם היה זה שחיסל יחד עם שרון את המחבלים בעזה לאחר 1967. בזכותו ב1970 עזה היתה שקטה ורגועה מאין כמוה.

אני לא חושב שחיים יקים מפלגה. כואב לי הלב לכתוב את זה, אבל אני חושש שברגע שתקום מפלגה, הדבר הראשון שיעשו זה יזרקו את חיים ממנה, ולא בגלל המבטא שלו. בכל מקרה, אם זה יקרה, זה יהיה חבל מאד.

לגבי ניהול המלחמה הישראלי, ראשי הצבא והמדינה שלנו מאד טיפשים וחסרי אסטרטגיה. אני רוצה לתת ארבע דוגמאות מיני רבות לצעדים אסטרטגיים אפקטיביים: דוגמה ראשונה, במלחמה האחרונה יכלה ישראל ביום הראשון לפטר את הרמטכ"ל ואלוף הפיקוד ומפקד הגזרה. זה היה מאותת ללבנונים על נחישות ישראל ובמחיר אפס, שהרי שלשתם שווים כקליפת השום. דוגמה שניה ניתן ללא שפיכות דמים כמעט להשתלט על מקורות החצבאני והליטאני ועם טרקטור לחפור ולהטות את המים  לכוון הכינרת. כל זה באופן זמני, עד שיחזירו את החטופים. זה היה מפיל את נאסרללה לקרשים שהרי תומכיו הם חקלאים שיעים וללא המים האלה הם אבודים. דוגמה שלישית היא לגרש מישראל מאה תומכי לבנון או מחבלים או סתם פושעים ערבים. לקחת מהם תעודת זהות ולשחרר אותם על הגבול. זה היה משקיט מאד את השמחה וחוסר השקט  מבקעה אל גרביה, ואום אל פחם, דרך מעיליה ותרשיחא ועד הכפר רג'ר ומג'דל שמס. דוגמה נוספת  היא לגרש משטח ישראל את המופתי של ירושלים בגין הסתה. זה היה משקיט מאד את ה"רשות".  במקביל לצעדים אלו ישראל צריכה להפעיל מערך הסברה מרגיע ולהסביר שהצעדים האלו הם זמניים ונקודתיים ויוצרים לחץ הומאני מבלי לפגוע בחיי אדם, ועוזרים לשמור על שקט באזור  ושישראל רוצה לשוחח עם חיזבללה כדי לפתור את המשבר בדרכי שלום. רק בדרכי שלום!!

לגבי הפתרון לבעיית האזור, אני חושב שהוא יהיה בסופו של דבר פתרון מאד אלים. סה"כ הדברים הנאמרים כאן הם נכונים ומציאותיים. הסיכוי היחיד לפתרון של שלום יהיה אם הנפט הערבי יאבד מערכו ויצרניות הנפט הערביות יתרוששו. אלא שלזה אין סיכוי רב.

לגבי איראן ואחמדיג'אן: איראן כיום היא המעצמה האזורית החזקה ביותר באזור שלנו, עם 75% מהאוכלוסיה מתחת לגיל 25, ועל סף פיתוח נשק גרעיני. אחמדיג'אן הוא פוליטיקאי מבריק שמצליח להרים את איראן לרמה גבוהה עוד יותר מכוחה הצבאי. לא חושב שזה חכם לזלזל במדינה הזו ובמנהיג שלה, במיוחד כיום שארה"ב חלשה ועייפה כל כך.

לגבי הצלחה של מפלגה שלנו שנינו רואים את הדברים עין בעין: הצלחתנו תלויה באלו שלא מרוצים מהדרך שלנו ולא מזדהים עימנו אבל בכל זאת יצביעו עבורנו כי אין למי. חשוב לציין כאן שרוב הגולשים אינם מסכימים עם הדיעה הזו, ורואים בזה וויתור על האמת. אצל חיים אני מזהה התפכחות מסויימת לאחר נפילתו של איתמר בבחירות ונכונות מסויימת להסיק מסקנות.

עז77 ידידי,
 אינני מבקר את חיים. ביקרתי פעם והגיב בגסות. די לי. הפניתי אליו בקשה השבוע להבהיר עניין.

בשנות השישים נחטף יוסלה שוכמכר, בשנות השבעים התינוק התימני, בשנות השמונים אם אחת שבית המשפט בחו"ל מצא אותה לא ראויה לגדל ילדים חטפה את שני ילדיה לישראל, בשנות השמונים והתשעים אומצו/נחטפו ילדים ברומניה ובסוף שנות התשעים אומצו/נחטפו בבראזיל. אלו מקרים פרטיים ללא מעורבות המדינה או השלטון. אין ללמוד מהם דבר.  לרוב היו מעורבים בהם אנשים נמוכים מאד.

לגבי ההוכחות איני מסכים איתך – על הטוען טענה מוטל נטל ההוכחה. הטוען להד"ם אין עליו נטל ההוכחות. במקרה של חטופי תימן מעטות ודלות ההוכחות כמשענת קנה רצוץ.

אלטלנה היה מקרה שגאווה ואגו מנופח מעבר לכל פרופורציה הרגו יהודים: באותם ימים הוקם צה"ל מאיחוד המחתרות כולן (פרט לירושלים שבה התקיימה עדיין הנציבות הבריטית). אם צה"ל קיים והמחתרות אוחדו, אז לשם מה היה האצ"ל זקוק לאניה מלאה בנשק וסירב למסרה לצה"ל – צבא העם? הסיבה היא האגו  המנופח של מנחם בגין מחד ושל דוד בן-גוריון מאידך. שמעתי גם את הנאום חוצב הלהבות של מנחם בגין בכנסת לאחר הטבעת האניה. הדברים דומים לדבריו של חיים, אם כי בכשרון רב כי בגין היה נואם מחונן. לא הסכמתי עם אף מילה. גם לביטוי התותח הקדוש אינני מסכים. לבגין ולבן גוריון לא היה איכפת שיהודים יהרגו יהודים. הגאווה והאגו סימאו עיניים וטחו אזניים וכיסו את הלב בערלה.  כך גם היה בתקופת הסיזון (1936-1939) שההגנה והאצ"ל נלחמו אלו באלו. דברים דומים קורים בין אפי איתם לבין נעם. הנה, רק השבוע נכנס ליברמן לממשלה. הוא עוד לא עשה כלום. מה יש לחיים להשמיץ אותו? על מה? מה חטא?
בגמרא, מסכת פסחים, מסופר על הילל הזקן שתורתו נשכחה ממנו בגלל גאווה ועל דבורה הנביאה שהנבואה נלקחה ממנה בגלל הגאווה. ועוד משהו, בסוף תפילת עמידה מופיעה בקשה בת ארבע מילים שחשוב להגיד אותה בכל יום שלוש פעמים בכוונה גדולה: "ונפשי כעפר לכל תהיה". איזו בקשה ראויה זו לבקש מהקב"ה!
GY

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : נובמבר 14, 2006, 04:12:23 »
GY,

תודה על התגובה המפורטת, רואים שהשקעת מחשבה.  אני לא מסכים עם ההשוואה שלך בין מנחם בגין ודוד בן-גוריון ימ"ש, אם לומר זאת בעדינות.  אני גם לא מסכים לרמזים שלך בקשר לזה שחיים רודף שררה וכבוד.  לי נראה שהוא אדם צנוע ועניו.  אתה מבלבל גאווה עם קנאה לה' ולתורתו ושנאה לשונאי ישראל.  לחיים יש רשות לבקר את ליברמן מכיוון שליברמן צבוע, שקרן ואופורטוניסט----חיה פוליטית טיפוסית.  בכך שחיים משמיץ אותו הוא מקיים מצות "לפני עור לא תתן מכשול".  מי ה"עור"?  בוחרים פוטנציאלים, שחושבים שהם מצביעים בעד ימין, ובסוף יקבלו שמאל, כמו תמיד בפוליטיקה הישראלית המסואבת.  "מיהו חכם?  הרואה את הנולד."  נראה אם חיים צדק או לא.

"מצדיק רשע ומרשיע צדיק תועבת ה' גם שניהם"

לא רק שהצדקת רשע כמו בן-גוריון, אלא במובן מסוים גם הרשעת צדיק כמו חיים.  אבל זה רק מוכיח את אמיתותו של הפסוק---בדרך כלל השניים באים יחד, או שאחד מביא לחטוא בשני.  צריך להיזהר מאוד ולהיצמד תמיד לאמת.
« עריכה אחרונה: נובמבר 14, 2006, 07:28:26 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק אור_הירח

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • רק שלום יביא שלווה
« להגיב #13 ב- : נובמבר 14, 2006, 09:47:29 »
לא כל אחד שחתכו לו צריך להכנס למדינה שלנו יש לנו מספיק צרות גם ככה למה רק להוסיף דלק למדורה??
רק השלום יציל אותנו

בייקר

• אורח
« להגיב #14 ב- : נובמבר 14, 2006, 11:19:17 »
אור הירח שמעת על איחוד משפחות?לדוגמא יש ערבים שהתחתנו והם רוצים לחיות עם בנות זוגם.אני בעד איחוד משפחות בסעודיה.
אצלנו קיים חוק השבות.
אני מזהה אצלך את הפרובוקציה.

מנותק popmart

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #15 ב- : נובמבר 14, 2006, 16:31:18 »
אור הירח מה עם אלה שלא חתכו להם (ערבים למשל)???
למה הם כן יכולים להיכנס לפה באופן חופשי?? במיוחד מאז שהחזיר הנאצי האנטישמי יצחק רבין ימח שמו וזכרו עלה לשלטון ניכנסים לפה ערבים, פולשים לאדמתנו, גוזלים את העבודה שלנו ומתעסקים עם הבנות שלנו. אני רואה שעל זה אתה לא ממש מדבר....
זה רק אומר משהו עליך.
ואגב איחוד משפחות - אני אישית מאוד תומך באיחוד משפחות. שיתאחדו בירדן. הרי באמת לא צריך למנוע ממשפחה להתאחד. זה לא מוסרי ולא הומאני ולכן יש לעשות הכל כדי לעזור להם להתאחד אך כמובן בירדן או בכל ארץ ערבית אחרת.
להעלות את חיים בן פסח לישראל!!!!
כהנא צדק!!!!
יגורשו הערבים הנאצים!!!

עז77

• אורח
« להגיב #16 ב- : נובמבר 14, 2006, 16:56:21 »
אור הירח מה עם אלה שלא חתכו להם (ערבים למשל)???
למה הם כן יכולים להיכנס לפה באופן חופשי?? במיוחד מאז שהחזיר הנאצי האנטישמי יצחק רבין ימח שמו וזכרו עלה לשלטון ניכנסים לפה ערבים, פולשים לאדמתנו, גוזלים את העבודה שלנו ומתעסקים עם הבנות שלנו. אני רואה שעל זה אתה לא ממש מדבר....
זה רק אומר משהו עליך.
ואגב איחוד משפחות - אני אישית מאוד תומך באיחוד משפחות. שיתאחדו בירדן. הרי באמת לא צריך למנוע ממשפחה להתאחד. זה לא מוסרי ולא הומאני ולכן יש לעשות הכל כדי לעזור להם להתאחד אך כמובן בירדן או בכל ארץ ערבית אחרת.

לנאצים האלה דווקא כן חותכים,
עוד משהו שגנבו מאיתנו - רק שהסאדיסטים האלה
עושים את זה גם לילדות מתוך רוע בלי סיבה כלשהיא.

כנראה שאור הירח צריך לראות קצת אור שמש ולפתוח את העיניים

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #17 ב- : נובמבר 14, 2006, 18:10:25 »
לא כל אחד שחתכו לו צריך להכנס למדינה שלנו יש לנו מספיק צרות גם ככה למה רק להוסיף דלק למדורה??
Huh?!
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק mashras

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • "גונב איש ומכרו...מות יומת"
« להגיב #18 ב- : נובמבר 15, 2006, 23:44:14 »
גם GY הוא פרובוקטור לא קטן.

המחסל

• אורח
« להגיב #19 ב- : נובמבר 15, 2006, 23:58:25 »
גם GY הוא פרובוקטור לא קטן.
שבקניק אחי??

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #20 ב- : נובמבר 16, 2006, 00:35:42 »
בס"ד
זה נכון. מודה ומתוודה. יש לי דיעות שלעיתים מקוממות אנשים שלא מסכימים איתן. כל אחד והאופי שלו והדרך שלו והבנתו את הדברים. במיוחד אנשי שמאל לא מסכימים לדיעות שלי.  ברוב המקרים לא טוב לאדם פשוט כמוני להיות בעל דיעות מקוממות, אם כי לא תמיד. היה אחד, עם אלף אלפי הבדלות, שדעותיו קוממו פי מיליון יותר מדיעותי. שמו היה הרב מאיר כהנא זצ"ל.

בנושא חטופי תימן, ידידי mashras ואני לא מסכימים. וכבר ליבינו וביררנו את הנושא, ובכל זאת לא הצלחנו לשנות דיעות ע"י הוכחת הדברים איש לרעהו. בכל מקרה אני מאד מכבד את דעתך ואת הנימוקים שהעלתה וגם את הסיפורים המשפחתיים המיוחדים שלך, כמו גם את הידע והבקיאות שהפגנת לגבי מורשת העדה התימנית. ישר כוח!
GY 

מנותק mashras

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • "גונב איש ומכרו...מות יומת"
« להגיב #21 ב- : נובמבר 16, 2006, 17:18:50 »
אוקי. GY אתה לא פרובוקטור, ואני חוזר בי.
אבל אני בהחלט לא מצליח להבין את דרך חשיבתך.
אם נוציא מכאן את כל השמאלנים הקיצוניים כמו "אור הירח" ודומיהם, אתה תהיה לדעתי סמן שמאלי בפורום הזה.
אני חושב שאי אפשר להיות כהניסט ולא להאמין לכל הפרטים שחשפתי בפרשת ילדי תימן. ואני בקרוב אוסיף פרטים נוספים באשכול ההוא.

ככהנסיט אמיתי צריך להבין שהפשעים החמורים ביותר שעשה הממסד ליהודים הטובים הם:
1. מניעת הצלת מליון יהודים בשואה (ע"פ עדותו של יואל בראנד במשפט קסטנר)
2. השואה הרוחנית שעברה כל יהודי המזרח, בנוסף לגזילת הילדים.

כהניסט שלא מאמין ב2 הנקודות הללו - לדעתי לא יכול להיות כהניסט. (הוא כן יכול להיות מפדלני"ק)

GY, אתה כל הזמן מנסה למצוא הסברים, איך להפריך את הטענות הללו. למה?
מה הממסד הישראלי עשה עד היום בשביל שתצא להגנתו? מה יצא לך מזה?

בכל אופן שורה התחתונה GY, אתה מעודד אותי לכתוב בפורום ועל כך יישר כח.

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #22 ב- : נובמבר 16, 2006, 23:50:18 »
בס"ד
ידידי, אני מבטיח לך שמעולם לא קיבלתי אגורה אחת או טובה כלשהי או עזרה כלשהי מאיזו מפלגה פוליטית. מקסימום, לקחו ממני.
עד היום אני זוכר את הסיפור של סבא שבגלל "פתק" של מזכיר מפא"י זרקו אותו מעבודתו כפועל יום שחור ובני משפחתי רעבו ללחם. במקומו לקחו מפאיני"ק אשכנזי שלא היה לו כח פיסי לעשות חצי התפוקה של סבא. אחר כך במקום לעזור זרקו את כל המשפחה לפחון באמצע החולות. "מושב חדש" באמצע שום מקום כי לא רצו לתת להם שיכון. אמרו להם לגדל תפוזים. 
GY