כתב נושא: התיעוד : מסעדה בחיפה לא מסכימה לשרת חיילים ב&  (נקרא 10595 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
התיעוד : מסעדה בחיפה לא מסכימה לשרת חיילים ב&
« להגיב #50 ב- : מרץ 05, 2010, 01:22:53 »
למה ציפית, מר בן פסח היקר? ככה זה כשנותנים לילד בן 16 לנהל פורום!

בס''ד

רון מנהל מצויין. אך כולם התקיפו אותו.

עובדה היא שלפי היהדות אסור לרחם על אף אחד בעם שמנהל מלחמה נגד יהודים. תוכלו להסכים או לא להסכים, אך זו כן העמדה ההלכתית.

לא רק בת 5 אלא אפילו תינוק יכול להיות רודף לפי היהדות. כי כשהתינוק יגדל, הוא יהווה סכנה לחיי יהודים.

אני לא אומר שאפשר או כדאי כעת להרוג תינוקות או בנות 5. אז האם הנושא הזה ענייני לימינו? ללא ספק. איך?

כשחיילינו בקרב עם האוייב והאוייב נמצא בכוונה תחילה בתוך אוכלוסיה של אזרחים ערבים, אסור להקריב חיי חיילינו כדי להציל ילדי האוייב. אם חייבים להרוג את כולם בתוך בניין או מבנה מסויים כדי למנוע חללים יהודים ח''ו, אז שתדעו שחיי יהודי אחד שווים יותר מחיי כל הערבים שבעולם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #51 ב- : מרץ 05, 2010, 01:27:54 »
בס"ד

בס''ד

עובדה היא שלפי היהדות אסור לרחם על אף אחד בעם שמנהל מלחמה נגד יהודים. תוכלו להסכים או לא להסכים, אך זו כן העמדה ההלכתית.

לא רק בת 5 אלא אפילו תינוק יכול להיות רודף לפי היהדות. כי כשהתינוק יגדל, הוא יהווה סכנה לחיי יהודים.

אני לא אומר שאפשר או כדאי כעת להרוג תינוקות או בנות 5. אז האם הנושא הזה ענייני לימינו? ללא ספק. איך?

כשחיילינו בקרב עם האוייב והאוייב נמצא בכוונה תחילה בתוך אוכלוסיה של אזרחים ערבים, אסור להקריב חיי חיילינו כדי להציל ילדי האוייב. אם חייבים להרוג את כולם בתוך בניין או מבנה מסויים כדי למנוע חללים יהודים ח''ו, אז שתדעו שחיי יהודי אחד שווים יותר מחיי כל הערבים שבעולם.

כמה אני מקנא בך חיים על שלך יש את הסבנות להקדיש מזמנך להסביר לאורנג אוטנים מהי יהדות ומהי נצרות.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #52 ב- : מרץ 05, 2010, 01:34:51 »
בס"ד

כמה אני מקנא בך חיים על שלך יש את הסבנות להקדיש מזמנך להסביר לאורנג אוטנים מהי יהדות ומהי נצרות.

בס''ד

רון, אני לא מסכים עם שלמה בנושא הזה אבל הוא יהודי יקר. רוב חברי הפורום הם יהודים טובים. חייבים להסביר להם את עמדתנו באהבת ישראל. אני יודע שהיו פה הרבה עלבונות הדדיים. כל זה מיותר. כולנו אחים.

מנותק קישקשתא

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #53 ב- : מרץ 05, 2010, 01:37:51 »
גד"ד

א. מסופקני אם עברנו אותם בזכות צבא הבריחה לישראל.

ב. ה"טריק" הוא העובדה שלא בזכות צבא פחדנים אנחנו קיימים.

א.) אהרון הכהן ע"ה פחד שאם יהרגו אותו גם אחרי חור, לא יהיה מחילה - ויהיה עונש עצום.
הוא לא באמת יצר את העגל... לפי המדרש - אומרים שכשמשה רבינו עליו השלום, בא לקחת את הארון של יוסף, לא ידעו איפה הוא קבור, רק שהקבר בנילוס - אז משה כתב פתק שהיה כתוב עליו "עלי שור" והשתמש בזה עם השם המפורש, וזה העלה את הארון לפני המים. רשע אחד לקח את הפתק והוא זה שזרק את הפתק לאש עם הזהב וכך נוצר העגל (שור זה סמל של יוסף).
ויש אומרים שהעגל היה בעצם כן בכוונה - עם שני הסברים:
הסבר אחד שהעגל ייצג את "מצרים" - שהסמל שלה היה עגל, והסבר אחר אומר שזה היה דמות של חיות הקודש שהם ראו בחזיון בזמן מתן תורה ולכן הם יצרו דמות כזאת.

ב.) כמובן שמי שאינו מבין כלל וכלל ביהדות ינסה לסלף אותה. וכמובן אף להעז לכנותה דת. תתגייר קודם ואז נמשיך להתווכח בענייני תורה.

ג.) ואני מסכים איתו. אם פוגעים ביהודי, גם אם רשע, זה חילול שם שמיים. אבל זה לא מראה רחמים עליו. חבל שלא הבנת שלא לוקחים דברי תורה כפשוטם.

ועיין  "בין האדם לחברו היהודי : אהבה וכבוד -היחס לרע היהודי" פרק י'.

בור ועם הארץ - גוי עלוב.  חזור לרוסיה או לגרמניה - לא משנה מאיזה חור הגעת לארצנו בטעות.

אז כנראה שגם כשהשמאלן מנסה להכות באד הומינם, זה לא מצליח לו.
מהי ההגדרה ליהודי? לא, זה לא מי שאומר שהוא יהודי ומצביע למפלגה הדמוקרטית.

אני מקווה שדעתך תשתנה כשתתגייר.

נכון, אני באמת לא מבין הרבה ביהדות, אני אדם חילוני.
אני גם עכשיו מרגיש די נוח בזירה שלך, זו הדרך שאני מוצא לנכון לתקשר איתך.

אתה בעצמך אומר "לפי המדרש", ואני בנוסף הייתי היום במקרה בשיעור תורה אז אני שמעתי פרשנות אחרת..
מסקנה יש הרבה פרשניות, נכון? אני חושב שבזה אני לא טועה. אז אתה מסיבות שכבר הזכרתי בחרת לאמץ כל פרשנות שתצדיק את הדרך המפלצתית שלך.

"חבל שלא הבנת שלא לוקחים דברי תורה כפשוטם" אני לא חושב שזה קשור למשפט בו הוא נמצא, אתה לחלוטין מחוץ לקונטקסט.
סך הכל לא נאמר פה יותר מדי, אז גם אין כל כך על מה לענות, כל השאר זה הכפשות כתוצאה מטענות חלשות.

מנותק קישקשתא

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #54 ב- : מרץ 05, 2010, 01:49:46 »
בס''ד

שלום חיים,

בנוגע לשורות האחרונות, אני באותה דעה.
אבל בנוגע ליהודי שיוצא נגד העם, האם שמאלני שמאמין בלב שלם שהוא עושה את הדבר הנכון למדינה שלו גם הוא רשע?
אני לא אדם דתי, אבל אני מתעניין ושומע על מרבנים שונים דברים שונים. הרי אתה יודע שמאלני יכולה להיות תוצאה של חינוך,
אז אם שתפו לילד קטן את המוח מגיל צעיר, הוא הופך להיות רשע?

האם חיילים שהשתתפו בפינוי הם רשעים? מסוקרן לשמוע את הדעה שלך.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #55 ב- : מרץ 05, 2010, 01:50:38 »
נכון, אני באמת לא מבין הרבה ביהדות, אני אדם חילוני.
אני גם עכשיו מרגיש די נוח בזירה שלך, זו הדרך שאני מוצא לנכון לתקשר איתך.

הניסיון הראשון של בעל חיים לתקשר עם אדם.

ציטוט
אתה בעצמך אומר "לפי המדרש", ואני בנוסף הייתי היום במקרה בשיעור תורה אז אני שמעתי פרשנות אחרת..
מסקנה יש הרבה פרשניות, נכון? אני חושב שבזה אני לא טועה. אז אתה מסיבות שכבר הזכרתי בחרת לאמץ כל פרשנות שתצדיק את הדרך המפלצתית שלך.

אני בטוח שאם באמת היית מבין מה אתה אומר היית גם מה המשמעות של "לפיהמדרש". אני גם בטוח שאם באמת זה היה כך היית מציג טענות ולא מסכת בלבולי ביצים והשמצות שהיו תואמים לתעמולתנים של סטלין ושל היטלר.

ציטוט
"חבל שלא הבנת שלא לוקחים דברי תורה כפשוטם" אני לא חושב שזה קשור למשפט בו הוא נמצא, אתה לחלוטין מחוץ לקונטקסט.
סך הכל לא נאמר פה יותר מדי, אז גם אין כל כך על מה לענות, כל השאר זה הכפשות כתוצאה מטענות חלשות.

בטח. הרי על חייל שמאלני שנרצח על ידי גוי ובכך קרה חילול שםשמיים הוא ירחם, בעוד יהודון בשם יוסי שריד הוא יקלל בקללה הנוראה ביותר ביהדות?

אתה בדיחה.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #56 ב- : מרץ 05, 2010, 02:00:06 »
רון, אתה תיתן כבוד לשלמה הבחור הזה הוא לוחם בגבעתי!
ובקשר לצה"ל, אני לא הולך להיכנס לזה... הבנתי שהפורום הזה הוא מקרה אבוד
בגלל אנשים כמוך שמקבלים סמכויות ומוציאים שם רע...

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #57 ב- : מרץ 05, 2010, 02:05:52 »
רון, אתה תיתן כבוד לשלמה הבחור הזה הוא לוחם בגבעתי!

על היותו חלק מצבא ההשמדה לישראל לא מגיע לו כבוד.

ציטוט

יש עדיין אויב מבפנים במדינה בגלל אנשי דת המדינה כמוך, יחיאל. חזור לגלות - זה מקומך.

מנותק קישקשתא

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #58 ב- : מרץ 05, 2010, 02:06:11 »
הניסיון הראשון של בעל חיים לתקשר עם אדם.

אני בטוח שאם באמת היית מבין מה אתה אומר היית גם מה המשמעות של "לפיהמדרש". אני גם בטוח שאם באמת זה היה כך היית מציג טענות ולא מסכת בלבולי ביצים והשמצות שהיו תואמים לתעמולתנים של סטלין ושל היטלר.

בטח. הרי על חייל שמאלני שנרצח על ידי גוי ובכך קרה חילול שםשמיים הוא ירחם, בעוד יהודון בשם יוסי שריד הוא יקלל בקללה הנוראה ביותר ביהדות?

אתה בדיחה.

אני כהרגלי ינסה להוציא רק את התוכן, אתה מתקשה לדבר לעניין.
אנלוגיות לסטאלין והיטלר לא מקדמות אותך, זו עצה. יש כמובן דברים נוספים להתעלם מהם.

א. לא הצלחתי להבין אם אתה טוען שאני טועה, ולסיפור חטא העגל יש רק פרשנות אחת או לא פרשנות, אין שלא תרצה לקרוא לזה. במילים פשוטות האם יהודי יכול להסיק רק מסקנה
אחת מחטא העגל, או שיכול לצאת מצב שהוא יסיק מסקנה שונה משלך?

ב. כהנא ז"ל הוסיף אחרי "יהודי הוא יהודי", היא שלכל אחד יש תקווה ואם אני זוכר נכון זה לא היה חייל זה היה סתם פעיל שמאל

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #59 ב- : מרץ 05, 2010, 02:17:19 »
על היותו חלק מצבא ההשמדה לישראל לא מגיע לו כבוד.

יש עדיין אויב מבפנים במדינה בגלל אנשי דת המדינה כמוך, יחיאל. חזור לגלות - זה מקומך.
לך קיבינימט

מנותק קישקשתא

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #60 ב- : מרץ 05, 2010, 02:34:32 »

משמח אותי שיש פה עוד אנשים עם זיקה חזקה לצה"ל
הפורום לא שלו יותר משלך, אל תוותר

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #61 ב- : מרץ 05, 2010, 02:38:27 »
אני כהרגלי ינסה להוציא רק את התוכן, אתה מתקשה לדבר לעניין.
תגיד תודה על הדקות הספורות שאני מוכן להשקיע בתגובה לך. אתה לא שווה יותר מזה.

ציטוט
אנלוגיות לסטאלין והיטלר לא מקדמות אותך, זו עצה. יש כמובן דברים נוספים להתעלם מהם.
המדריך לשמאלן המתווכח.

ציטוט
א. לא הצלחתי להבין אם אתה טוען שאני טועה, ולסיפור חטא העגל יש רק פרשנות אחת או לא פרשנות, אין שלא תרצה לקרוא לזה. במילים פשוטות האם יהודי יכול להסיק רק מסקנה
אחת מחטא העגל, או שיכול לצאת מצב שהוא יסיק מסקנה שונה משלך?
לפי הפרשנים, כל מה שהוא עשה היה לנסות לעכב את העניין, עד שמשה יבוא. אמר להם להביא זהב, כדי שיקשה עליהם, שלא ירצו [כי זה התכשיטים שלהם].
 אחר כך אמר להם לבנות מזבח, כדי לעכב אותם, אחר כך אמר להם חג , מחר, לא היום -  עד שמשה יבוא וכו'.
 כל מה שהוא עשה היה על מנת לעכב אותם גם בעניין העגל עצמו - מה שהוסבר כבר.

ההבדל הוא יסודי ומעשי - אהרון עשה את אשר עשה [תלוי בפרשנות כמובן] בשביל לעכב ולא בשביל לחטוא [שוב - הכוונות אינן רלוונטיות אלא במעשה]. המגרשים עשו אשר עשו למען חטא והוא הגירוש גם אם כוונתם הייתה טובה.

ציטוט
ב. כהנא ז"ל הוסיף אחרי "יהודי הוא יהודי", היא שלכל אחד יש תקווה ואם אני זוכר נכון זה לא היה חייל זה היה סתם פעיל שמאל

תודה שחיזקת את דבריי.

כמעט כל אחד יכול לעשות תשובה. גם רוצח יכול לעשות תשובה, שאותה הוא צריך לעשות לפני מותו, וצריך לכפר על כך במותו. אבל לפני כן - צריך לשנוא אותו - עד שיעשה תשובה.

וזה היה חייל. לא רק זה - אם עצם העובדה שלכמעט כל יהודי יש תקווה לחזור בתשובה הייתה מונעת ממנו לשנוא או לתקוף שמאלנים, הוא לא היה מדבר כך כלפי יוסי שריד.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #62 ב- : מרץ 05, 2010, 02:45:03 »
בס"ד

ציטוט
לך קיבינימט

מחרמן אותך אה?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #63 ב- : מרץ 05, 2010, 02:51:01 »
בס"ד

אני נועל את האשכול. האשכול הידרדר לרמה של בהמות ולא של יהודים.

מי שמעוניין להמשיך להתווכח איתי מוזמן לעשות זאת במסרים פרטיים - כנ"ל לגבי ויכוחים עם חברים אחרים.

ננעל.