כתב נושא: המאמר שיחיאל רצה להעלות, להלן:  (נקרא 14485 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
המאמר שיחיאל רצה להעלות, להלן:
« להגיב #50 ב- : פברואר 04, 2010, 21:25:27 »
הם העם שלך, האנשים שהצביעו להם, העם שלך, האנשים שנותנים לבוגדים כמו אורי אבנרי להסתובב ברחוב, העם שלך. אתה חושב שברוסיה אדם כזה יכל להסתובב ברחוב? אחרי המלחמה האחרונה של רוסיה, ראיתי משהו כמו חודש וחצי חודשיים אחרי כתבה בעיתון על חייל רוסי שמספר על הזוועות שביצעו הרוסים בשטח שכבשו, החייל הזה שבעצם "מחר" את רוסיה, חי בדירות מסתור, אתה חושב שבארץ הוא היה צריך דירות מסתור? הוא היה יכול להסתובב חופשי. וזה העם שלך. ובגלל שזה העם שאנחנו מדברים עליו, יש התנתקויות.

אחלה שיטה של לימוד זכות - במקום להאשים את הממסד ומבצעי הפשע בגופם, הבא נאשים את העם כולו.
מה אגיד ומה אומר, אתה הרקרנציה של רבי לוי יצחק מברדיטשוב בדור הזה.

אפרופו רוסיה, 99.8% מאזרחי רוסיה הצביעו לסטאלין.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #51 ב- : פברואר 04, 2010, 21:28:58 »
אחלה שיטה של לימוד זכות - במקום להאשים את הממסד ומבצעי הפשע בגופם, הבא נאשים את העם כולו.
מה אגיד ומה אומר, אתה הרקרנציה של רבי לוי יצחק מברדיטשוב בדור הזה.

אפרופו רוסיה, 99.8% מאזרחי רוסיה הצביעו לסטאלין.

איך זה שונה מלהגיד שרק חמאס אשם ושהעם הפלסטינאי חף מפשע? החמאס הוא לא גוף נפרד, הוא גוף המורכב מהעם הפלסיטיני ואלה הלא שייכים אליו תומכים בו ואלו שלא תומכים בו תומכים בגוף אחר הקורא להשמדתינו ואילו הלא תומכים באף אחד מן השניים הם בוגדים בעיניי כל העם הפלסיטיני.

בדיוק כמו שהאליטה המדוברת מורכבת מיהודים, והתומכים של האליטה הם יהודים, ואלו שכביכול מתנגדים לאליטה, (מצביעי הימין) גם הם לוקחים חלק באליטה, ראה מפלגות הימין כיום בארץ, ואלו שאינם קשורים לפוליטיקה, האזרח הפשוט, משתתף בבחירות, לוקח חלק פעיל בהפגנות, קיצר כל העם משתייך בעקיפין או לא לאליטה.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #52 ב- : פברואר 04, 2010, 21:38:53 »
איך זה שונה מלהגיד שרק חמאס אשם ושהעם הפלסטינאי חף מפשע? החמאס הוא לא גוף נפרד, הוא גוף המורכב מהעם הפלסיטיני ואלה הלא שייכים אליו תומכים בו ואלו שלא תומכים בו תומכים בגוף אחר הקורא להשמדתינו ואילו הלא תומכים באף אחד מן השניים הם בוגדים בעיניי כל העם הפלסיטיני.

בדיוק כמו שהאליטה המדוברת מורכבת מיהודים, והתומכים של האליטה הם יהודים, ואלו שכביכול מתנגדים לאליטה, (מצביעי הימין) גם הם לוקחים חלק באליטה, ראה מפלגות הימין כיום בארץ, ואלו שאינם קשורים לפוליטיקה, האזרח הפשוט, משתתף בבחירות, לוקח חלק פעיל בהפגנות, קיצר כל העם משתייך בעקיפין או לא לאליטה.

הגיון סיבובי משהו. אתה רוצה לברך או לקלל? ואת מי? טרם הבנתי.

בכל מקרה, כן יש לנו חובה הלכתית ללמד זכות על כללות עם ישראל. לא על גופים לא יהודים כגון החמאס, המוסלמים, צה"ל, הממסד והפושעים בגופם.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #53 ב- : פברואר 04, 2010, 21:42:08 »
באמת? העובדה שאנשים כדוגמת אורי אבנרי יכולים ללכת ברחוב חופשי זה האליטה? לא, זה האזרחים הפשוטים שלא עושים כלום עם המצב הזה. לא האליטה, האליטה אולי גורמת לפחד מעשיה, אבל פחד מעשיה קיים תמיד, העם הוא הפחדן, ואני ואתה וכולנו חלק מהעם הזה, והבושה היא על כולנו.
בדיוק, אף אחד לא באמת יעז לגעת במישהו שהוא יקיר האליטה, פחד מעשיה הוא אלמנט מובנה בדקטטורה, זה בדיוק העניין.
זה לא דמוס, ולא אגורה ולא זבביר.
אתה בעצם עונה לעצמך.
זה שהאזרח הקטן מפחד, זה שהאזרח הקטן לא יוצא למחות, זה שהאזרח הקטן מושתק, זה ד-י-ק-ט-ט-ו-ר-ה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #54 ב- : פברואר 04, 2010, 21:45:08 »
כאן בדיוק הטועת היסודית שלך.
באסלאם, הנהגה זה העם והעם הוא הנהגה, בשל העובדה שהאסלאם כשלעצמו הוא הוא מדע המדינה שלהם.
אצלנו מאידך, השלטון האולגרכי, האליטה השלטת המאסונית, זרה ליהדות! אין לה ולו דבר עם היהדות.
לפיכך, לא ניתן לומר שהיא העם!
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #55 ב- : פברואר 04, 2010, 21:58:37 »
כאן בדיוק הטועת היסודית שלך.
באסלאם, הנהגה זה העם והעם הוא הנהגה, בשל העובדה שהאסלאם כשלעצמו הוא הוא מדע המדינה שלהם.
אצלנו מאידך, השלטון האולגרכי, האליטה השלטת המאסונית, זרה ליהדות! אין לה ולו דבר עם היהדות.
לפיכך, לא ניתן לומר שהיא העם!

אולי ליהדות, אך לא ליהודים, נשמע שאתה יוצא מנקודת הנחה שהעם הוא דתי ושולט בו דיקטטור חילוני, אם זה היה המצב טענותיו של אלקשי היו הגיניות, ואולי גם הייתי תומך בהן אבל המצב הוא שהעם היהודי כיום ברובו חילוני, והקשר שלו ליהדות הוא בעיקר אתני, זיקה לא"י וקצת מסורת, ולא ליהדות כדת כדרך חיים. לכן אין סיבה לעשות הפרדה בין אותה אליטה לבין האזרח הפשוט, זה נסיון של כיסוי תחת ולא יותר, סוג של הדחקה כדי לשפוט את השלטון ולהשליח כל אחריות מהאזרח הפשוט.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #56 ב- : פברואר 04, 2010, 22:28:44 »
אולי ליהדות, אך לא ליהודים, נשמע שאתה יוצא מנקודת הנחה שהעם הוא דתי ושולט בו דיקטטור חילוני, אם זה היה המצב טענותיו של אלקשי היו הגיניות, ואולי גם הייתי תומך בהן אבל המצב הוא שהעם היהודי כיום ברובו חילוני, והקשר שלו ליהדות הוא בעיקר אתני, זיקה לא"י וקצת מסורת, ולא ליהדות כדת כדרך חיים. לכן אין סיבה לעשות הפרדה בין אותה אליטה לבין האזרח הפשוט, זה נסיון של כיסוי תחת ולא יותר, סוג של הדחקה כדי לשפוט את השלטון ולהשליח כל אחריות מהאזרח הפשוט.

כל יחיד אחראי למעשיו ויתן את דינו. כל גוף ממסדי אחראי למעשיו ויתן את דינו.

"עם ישראל" (במצבו הנוכחי) אינו איש יחיד ואינו גוף היררכי. עם ישראל זו הגדרה אמורפית ומטאפיסית.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #57 ב- : פברואר 04, 2010, 22:41:53 »
כל יחיד אחראי למעשיו ויתן את דינו. כל גוף ממסדי אחראי למעשיו ויתן את דינו.

"עם ישראל" (במצבו הנוכחי) אינו איש יחיד ואינו גוף היררכי. עם ישראל זו הגדרה אמורפית ומטאפיסית.

אשמח לשמוע ממך את ההגדרה לאליטה, עם דוגמאת אם אפשר.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #58 ב- : פברואר 04, 2010, 22:52:07 »

אשמח לשמוע ממך את ההגדרה לאליטה, עם דוגמאת אם אפשר.

אשמח לקבל ממך משכורת חודשית על סך 5500$ נטו, אם אתה רוצה להורות לי לכתוב הגדרות פלוס דוגמאות.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #59 ב- : פברואר 04, 2010, 22:58:56 »
אשמח לקבל ממך משכורת חודשית על סך 5500$ נטו, אם אתה רוצה להורות לי לכתוב הגדרות פלוס דוגמאות.

להורות? בקשה פשוטה, אתה טוען לאליטה שלטת, אני רוצה לדעת בדיוק למה אתה מתכוון. משכורת? אתה יודע שכדי לקרוא לזה משכורת ולא סעד אתה צריך להרוויח את זה נכון? אתה לא נשמע לי כמו הטיפוס העובד.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #60 ב- : פברואר 04, 2010, 23:03:21 »
להורות? בקשה פשוטה, אתה טוען לאליטה שלטת, אני רוצה לדעת בדיוק למה אתה מתכוון. משכורת? אתה יודע שכדי לקרוא לזה משכורת ולא סעד אתה צריך להרוויח את זה נכון? אתה לא נשמע לי כמו הטיפוס העובד.

אתה מתחיל להתבלבל, חמוד. תראה לי היכן באשכול זה הזכרתי את המונח "אליטה"?

תעשה לעצמך טובה - לך לישון.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #61 ב- : פברואר 04, 2010, 23:07:48 »
אתה מתחיל להתבלבל, חמוד. תראה לי היכן באשכול זה הזכרתי את המונח "אליטה"?

תעשה לעצמך טובה - לך לישון.

סליחה, במקום אליטה אז ממסד, סמנטיקה, בכל מקרה הנקודה שלי היא זהה, אליטה, ממסד, תקרא לזה גם צנצנת, לא מתקיימים לבד, הם תלויים בעם.

מנותק ביתר בדם

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא צדק !
« להגיב #62 ב- : פברואר 04, 2010, 23:27:16 »
אחים שלי די לריב כולנו יהודים וכולנו כהנא די לריב
"ואריה אם ישאג מי לא ירעד"

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #63 ב- : פברואר 04, 2010, 23:34:00 »
אחים שלי די לריב כולנו יהודים וכולנו כהנא די לריב

אני לא מנסה לריב עם אף אחד, זה פשוט שאלקשי מעדיף לתקוף במקום לענות כמו בנאדם.

מנותק ביתר בדם

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא צדק !
« להגיב #64 ב- : פברואר 04, 2010, 23:36:28 »
אז עזוב אותו
"ואריה אם ישאג מי לא ירעד"

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #65 ב- : פברואר 04, 2010, 23:43:43 »
אז עזוב אותו

גם אפשרות, אך אני לא נוהג לעזוב וויכוח באמצע.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #66 ב- : פברואר 05, 2010, 00:31:16 »
הגדרתי את האליטה ידידי, אתה זה שמתחמק עם שאלות סיבוביות שחוזרות על עצמן מבלי לרצות באמת לקבל תשובות (ובכך אתה מתנהג בדיוק כמו המכונה "אוהד הפועל"), על אף העובדה שאתה מקבל אותן, רציונליות עם רצף לוגי לכל אורך הדרך.
ועתה ניגש לעניין אתה עושה פה סלט ביני ובין האלקשי (ולא בכל הדברים האלקשי ואני מסכימים, יש בינינו כמה וכמה מישורים שיש בהם חילוקי דעות עמוקים), אני דברתי על האליטה והגדרתי אותה יפה במאמר הנ"ל
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,13158.0.html
וכשאמרתי יהדות, לא דיברתי בהכרח על חלוקה של שומרי תורה ומצוות לבין אלה שאינם כאלה (מה גם שההגדרות מאוד מטושטשות וטיעוניך לרוב חילוני מצירך בדיקה עמוקה מאוד, ואתה טועה, הרוב דווקא הוא מסורתי ולא חילוני, יש הרבה מאוד אמצע אפור בין שני ההגדרות במדינת ישראל).
ההפרדה קיימת, כי כשאני אומר האליטה היא נגד כל מה שיהודי, זה גם מוצא אתני, כשאהרן ברק (הכהן הגדול של האליטה) מדבר על רצון לקדם מדינת כל אזרחיה, הוא פועל נגד רובו המוחלט של העם היהודי היושב בציון, נקודה.
שופטי בג"ץ (לצורך הדוגמא, הם רק החלק הקטן מהאליטה) לא עומדים לבחירה, העם לא בוחר אותם, אלא הם בוחרים את עצמם. לכן אצלנו, ההפרדה שאני עושה בין האליטה לבין העם היא ברורה.
האליטה השלטת ייבוא מוטציוני מבחוץ, זה לא משהו שצמח בערוגה שלנו.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #67 ב- : פברואר 05, 2010, 10:02:33 »
כשאני אומר שהעם הוא חלק בלתי נפרד מהאליטה הכוונה שלי היא כזו, במאמר דיברת על המוסדות האקדמיים, האם האדם הפשוט שהולך ולומד שם אינו חלק מהאליטה?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #68 ב- : פברואר 05, 2010, 10:31:03 »
כשאני אומר שהעם הוא חלק בלתי נפרד מהאליטה הכוונה שלי היא כזו, במאמר דיברת על המוסדות האקדמיים, האם האדם הפשוט שהולך ולומד שם אינו חלק מהאליטה?
לא בהכרח, אני מדבר רק על חלק מהמרצים וגם זה רק בפקולטות של מדעי הרוח והחברה.
ואני לא מעליל שם על כל הסטודנטים, אלא רק על אלה שעושיפ שת"פ מחקרי דרך קרנות מאוד מסויימות וארגונים מאוד מסויימים.
אחד הדוגמאות המובהקות זה -שתי"ל של הקרן החדשה לישראל.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #69 ב- : פברואר 05, 2010, 10:55:41 »
לא בהכרח, אני מדבר רק על חלק מהמרצים וגם זה רק בפקולטות של מדעי הרוח והחברה.
ואני לא מעליל שם על כל הסטודנטים, אלא רק על אלה שעושיפ שת"פ מחקרי דרך קרנות מאוד מסויימות וארגונים מאוד מסויימים.
אחד הדוגמאות המובהקות זה -שתי"ל של הקרן החדשה לישראל.

הבנתי, ובנוגע לתקשורת, הלא כולנו שלא מחרימים את התקשורת, לוקחים חלק באליטה?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #70 ב- : פברואר 05, 2010, 10:58:41 »
הבנתי, ובנוגע לתקשורת, הלא כולנו שלא מחרימים את התקשורת, לוקחים חלק באליטה?
לא, אלא רק השוטים השימושיים שלה.
מי שצורך את התקשורת מממן את האליטה, ונותן לה עוד אורך חיים.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #71 ב- : פברואר 05, 2010, 11:06:20 »
לא, אלא רק השוטים השימושיים שלה.
מי שצורך את התקשורת מממן את האליטה, ונותן לה עוד אורך חיים.

ההבדלה הזו בין ההנהגה לבין אלה שלוקחים בה חלק, איך זה שונה מההפרדה בין חמאס לשאר הפלסטינאים או להפרדה בין נאצים לגרמנים במלחמת העולם השניה? הם כולם חלק מאותו דבר, בדיוק כמו שכולנו בצורה כזו או אחרת חלק מהאליטה, לא כך?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #72 ב- : פברואר 05, 2010, 13:01:31 »
ההבדלה הזו בין ההנהגה לבין אלה שלוקחים בה חלק, איך זה שונה מההפרדה בין חמאס לשאר הפלסטינאים או להפרדה בין נאצים לגרמנים במלחמת העולם השניה? הם כולם חלק מאותו דבר, בדיוק כמו שכולנו בצורה כזו או אחרת חלק מהאליטה, לא כך?
לא, אתה טועה, שוב.
הנאצים צמחו מתוך העם הגרמני, מתוך אמונות שרווחו בתוך הגרמנים, מתוך החברה הגרמנית, מתוך זרמים בתוך הגרמניות, מתוך קווי מחשבה שרווחו בגרמניה, יותר ממאה שנה לפני שהנאצים בכלל היו בתכנון.
יש על העניין הזה מבול של חומר, מחקרים ומידע, ספרים, מאמרים ומה לא, אי אפשר לנתק את הנאצים מהחברה הגרמנית, זה בילט אין (הסיבה שעכשיו גרמניה היא לא נאצית היא בגלל שגרמניה הוכנעה ללא תנאי ונכפתה עליה חוקה, והיא עברה דה-נאציפיקציה עמוקה בכל הרבדים, כולל נוכחות של עשרות שנים של צבאות זרים על אדמתה שלה, הנאציות שורשה על ידי דם, אש ותמרות עשן, אותו כנ"ל ביפן הקיסרית אחרי מלחמת העולם השניה).
אם אתה רוצה שאני אתן לך חומר בנושא, רק תגיד, אני אתן לך מבול של חומר.
עכשיו לגבי האסלאם- קודם כל אין דבר כזה "פלסטינאים" (הגיע הזמן להפסיק עם השקר הזה, די!).
אין הפרדה בין חמאס לבין החברה עליה הוא שולט, פשוט בשל העובדה (והנה אני חוזר על עצמי פעם שניה, הגיע הזמן ללמוד לקרוא!) שהאסלאם הוא כשלעצמו מדע המדינה שלהם, האסלאם הוא שיטה מדינית, חלק בילט אין בהוויה, בחשיבה ובתרבות המסלמית.
אצלנו מאידך, מדע המדינה הוא ייבוא, מכיוון שהעם היהודי מעולם לא באמת קבע לעצמו קווי מתאר למדע המדינה שלו, הוא אימץ את הדברים מן החוץ, בתוספת הייבואנים שלו, אותם בוגדים מבפנים, הערב רב, אליטה שלטת שאין להם ולו דבר עם הווית היהדות (ולא רק כשמירת מצוות, אל תתבלבל), לכן בשונה מאסלאם והנאצים, אני בקלי קלות מנתק בין העם לבין האליטה השלטת עליו.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #73 ב- : פברואר 05, 2010, 14:21:44 »
לא, אתה טועה, שוב.
הנאצים צמחו מתוך העם הגרמני, מתוך אמונות שרווחו בתוך הגרמנים, מתוך החברה הגרמנית, מתוך זרמים בתוך הגרמניות, מתוך קווי מחשבה שרווחו בגרמניה, יותר ממאה שנה לפני שהנאצים בכלל היו בתכנון.
יש על העניין הזה מבול של חומר, מחקרים ומידע, ספרים, מאמרים ומה לא, אי אפשר לנתק את הנאצים מהחברה הגרמנית, זה בילט אין (הסיבה שעכשיו גרמניה היא לא נאצית היא בגלל שגרמניה הוכנעה ללא תנאי ונכפתה עליה חוקה, והיא עברה דה-נאציפיקציה עמוקה בכל הרבדים, כולל נוכחות של עשרות שנים של צבאות זרים על אדמתה שלה, הנאציות שורשה על ידי דם, אש ותמרות עשן, אותו כנ"ל ביפן הקיסרית אחרי מלחמת העולם השניה).
אם אתה רוצה שאני אתן לך חומר בנושא, רק תגיד, אני אתן לך מבול של חומר.
עכשיו לגבי האסלאם- קודם כל אין דבר כזה "פלסטינאים" (הגיע הזמן להפסיק עם השקר הזה, די!).
אין הפרדה בין חמאס לבין החברה עליה הוא שולט, פשוט בשל העובדה (והנה אני חוזר על עצמי פעם שניה, הגיע הזמן ללמוד לקרוא!) שהאסלאם הוא כשלעצמו מדע המדינה שלהם, האסלאם הוא שיטה מדינית, חלק בילט אין בהוויה, בחשיבה ובתרבות המסלמית.
אצלנו מאידך, מדע המדינה הוא ייבוא, מכיוון שהעם היהודי מעולם לא באמת קבע לעצמו קווי מתאר למדע המדינה שלו, הוא אימץ את הדברים מן החוץ, בתוספת הייבואנים שלו, אותם בוגדים מבפנים, הערב רב, אליטה שלטת שאין להם ולו דבר עם הווית היהדות (ולא רק כשמירת מצוות, אל תתבלבל), לכן בשונה מאסלאם והנאצים, אני בקלי קלות מנתק בין העם לבין האליטה השלטת עליו.

מה שאתה בעצם אומר שהאליטה צמחה מחוץ לעם ולא מתוכו בשונה מהאסלאם והנאציזם? הבנתי, ואני יודע שאין עם פלסטינאי, בדומה לירדנים וסורים, אך השתמשתי בכך בשביל הדוגמא.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #74 ב- : פברואר 05, 2010, 14:53:37 »
מה שאתה בעצם אומר שהאליטה צמחה מחוץ לעם ולא מתוכו בשונה מהאסלאם והנאציזם? הבנתי, ואני יודע שאין עם פלסטינאי, בדומה לירדנים וסורים, אך השתמשתי בכך בשביל הדוגמא.
בינגו, אני שמח שסוף סוף הבנת את הנקודה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל