סקר

האם אנחנו צריכים לחפש "בעלי ברית" נגד האיסלם?

כן. בלי בעלי ברית נגד המוסלמים, הם ישמידו אותנו.
5 (25%)
לא. בעל בריתנו היחיד הוא בורא עולם וידידינו היחידים הם בני נח. רק עליו מותר להסתמך ומותר לכרות ברית רק עם בני נח.
10 (50%)
אחר.
5 (25%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: סקר: האם ראוי לחפש "בעלי ברית" במלחמה נגד האיסלם?  (נקרא 8117 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
סקר: האם ראוי לחפש "בעלי ברית" במלחמה נגד האיסלם?
« להגיב #25 ב- : ינואר 27, 2010, 20:38:14 »
בס"ד

הסיבה [שכבר הסברתי] למה לא לכרות ברית עם אף אחד לא קשורה לדעתם עלינו - אבל קל וחומר שאם הם ניאו-נאצים או כל סקטור דתי שרוצה ברעתנו דינו חמור מכך. קל וחומר בן נכדו של קל וחומר אם הם כאלה שכבר הספיקו לרצוח פי שתיים יותר יהודים מהמוסלמים כמו הנאצים והנוצרים [האמיתיים - יעני, הדתיים].
באיזה מובן?

אבל זו שוב אותה חשיבה לטווח הקצר.. היום זה האיסלם, מחר זה הנצרות/ניאו-נאציזם. זו בדיוק אותה חשיבה שקרטר התמיד להשתמש בה באפגניסטן - ובדיוק בגלל החשיבה הזו ארצות הברית תתרסק.

יש לנו חשבון פתוח עם גרמניה? כן. האם הם אויבים שלנו כיום? לא. וזאת עובדה.

חשיבה לטווח קצר? אולי, אבל פה בדיוק נמצאת הבעיה אצל היהודים, לפחות לדעתי, אין פעולה. רק חשיבה לטווח ארוך.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #26 ב- : ינואר 27, 2010, 21:13:55 »
יש לנו חשבון פתוח עם גרמניה? כן. האם הם אויבים שלנו כיום? לא. וזאת עובדה.
כרגע.
ציטוט
חשיבה לטווח קצר? אולי, אבל פה בדיוק נמצאת הבעיה אצל היהודים, לפחות לדעתי, אין פעולה. רק חשיבה לטווח ארוך.
חשיבה לטווח קצר בלבד, כפי שהראתה ההיסטוריה, שופכת הרבה יותר דם מחשיבה לטווח ארוך בלבד שגם אותה אינני מציע.
הבעיה המחשבתית היסודית אצלך היא היעדר חשיבה יהודית וביטחון בה'.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : ינואר 27, 2010, 21:18:29 »
כרגע.חשיבה לטווח קצר בלבד, כפי שהראתה ההיסטוריה, שופכת הרבה יותר דם מחשיבה לטווח ארוך בלבד שגם אותה אינני מציע.
הבעיה המחשבתית היסודית אצלך היא היעדר חשיבה יהודית וביטחון בה'.

נכון. כרגע הם לא אויבים. אם נהיה כנים, כרגע הם עוזרים לנו מאוד ואני אישית רואה בהם כבני ברית, נכון לעכשיו.

ובקשר ל"בעיה העיקרית שלי", חשיבה ריאלית נראית לך כחולשה?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #28 ב- : ינואר 27, 2010, 21:22:58 »
בס"ד

ציטוט
נכון. כרגע הם לא אויבים. אם נהיה כנים, כרגע הם עוזרים לנו מאוד ואני אישית רואה בהם כבני ברית, נכון לעכשיו.
איך הם עוזרים לנו?

ציטוט
ובקשר ל"בעיה העיקרית שלי", חשיבה ריאלית נראית לך כחולשה?
בגלל החשיבה הריאלית שלך מדינת ישראל הולכת ונחרבת. ועיין ספרו של ד"ר אורי מילשטיין "תיק רבין - איך תפח המיתוס".

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : ינואר 27, 2010, 21:23:16 »
וודאי שכן.
(בחרתי "אחר" כי כרגיל הסקר מגמתי ומכיל בתוכו תשובה נקודתית בנוסף לשאלה...)

יש לנו בני ברית טבעיים, בעיקר אסייתים, ויש לחזק ולהדק עמם את הקשרים.
במיוחד עם הודו שהיא מעצמה עולה, כך שזו לא רק ברית כנגד האיסלאם, זו ברית כללית שיכולה להניב גם רווחים טכנולוגיים וכלכליים לשני העמים.

צודק לגביי שהסקר כרגיל מגמתי..
אין סתירה בין הדברים אפשרי להכניס עוד עמים למאבק..זה לא מראה על אישהו אי אמונה בה'!
כל הזמן שחור לבן בסקרים..

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : ינואר 27, 2010, 21:25:32 »
בס"ד

איך הם עוזרים לנו?
בגלל החשיבה הריאלית שלך מדינת ישראל הולכת ונחרבת. ועיין ספרו של ד"ר אורי מילשטיין "תיק רבין - איך תפח המיתוס".

אתה שם את האמונה שלך בה', זה יפה אני לא אומר שלא, אבל אם הוא יחליט שהוא רוצה לנצח את המלחמות שלנו, אני אשמח, אבל כרגע נראה שאנחנו צריכים לעשות זאת בעצמינו.

איך הם עוזרים לנו? במישור הדיפלומטי.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #31 ב- : ינואר 27, 2010, 21:35:18 »
שאלה מעניינת מאד

לפי דעתי יש לשאול את חכמי הדור והם המחליטים אם לכרות ברית עם מדינה כזאת או אחרת.

מי שרוצה יכול לקרוא את הסיפורים בספרי שמואל ב' ומלכים א' וב' אודות המלחמות שניהלו

המלכים של ישראל. בחלק מהמקרים מלכים צדיקים של ישראל כתרו ברית עם אומות אחרות

ואפילו שהמצב הרוחני בעם היה טוב יחסית הם הפסידו במלחמה וזה קרה בגלל שכרתו ברית עם

אומות. בדברים כאלו צריכים להיוועץ עם גדולי הדור ואז את החלטתם יש לבצע (או לא לבצע)

הדבר נכון גם לגבי החלטה לגבי יציאה למלחמות. אני למשל עקרונית כן בעד יציאה למתקפה באיראן

אבל צריך להיוועץ בגדולי הדור ולשאול את דעתם האם זה כדאי ואז לבצע את החלטתם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : ינואר 27, 2010, 21:45:38 »
בס"ד

אתה שם את האמונה שלך בה', זה יפה אני לא אומר שלא, אבל אם הוא יחליט שהוא רוצה לנצח את המלחמות שלנו, אני אשמח, אבל כרגע נראה שאנחנו צריכים לעשות זאת בעצמינו.

עצם קיומנו הנוכחי פה הוא בעזרתו - הכל נברא בידיו ולא בידיך. כל מה שקורה הוא רצונו. רק זה שאנחנו לא עושים את מה שהוא רוצה מאיתנו, הופך את הכל לבעיה ולא להפך.
כשאנחנו עושים הכל בעצמנו [מי זה אנחנו? ומי אמר שכל אחד מאיתנו יעשה אותו דבר אם נחשוב באופן עצמאי או במילים אחרות נשוב לפי ההיגיון האנושי המוגבל שלנו?] - הכל גם ככה מתחרבש. תרצה או לא.

ציטוט
איך הם עוזרים לנו? במישור הדיפלומטי.
לא הבנתי איך חימושה של איראן ובעבר גם עיראק, ניסיון ללחוץ עלינו להתאבד לאומית, והחלשת ההתרעה הישראלית היא עזרה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #33 ב- : ינואר 27, 2010, 21:48:21 »
בס"ד

עצם קיומנו הנוכחי פה הוא בעזרתו - הכל נברא בידיו ולא בידיך. כל מה שקורה הוא רצונו. רק זה שאנחנו לא עושים את מה שהוא רוצה מאיתנו, הופך את הכל לבעיה ולא להפך.
כשאנחנו עושים הכל בעצמנו [מי זה אנחנו? ומי אמר שכל אחד מאיתנו יעשה אותו דבר אם נחשוב באופן עצמאי או במילים אחרות נשוב לפי ההיגיון האנושי המוגבל שלנו?] - הכל גם ככה מתחרבש. תרצה או לא.
לא הבנתי איך חימושה של איראן ובעבר גם עיראק, ניסיון ללחוץ עלינו להתאבד לאומית, והחלשת ההתרעה הישראלית היא עזרה.

אני לא התווכח איתך הלכתית, אבל הזמן זז קדימה לא אחורה, ואנשים מחפשים פתרונות בעצמם. ואני ביניהם. אני מאמין שאני יכול להשפיע גם על המדינה שלי וגם על חיי כאינדבידואל, ואם ה' יחליט שמשהו שאני עושה לא במקום, אני בטוח שהוא יעניש אותי, אותו דבר עם העם. צריך לעשות משהו, אי אפשר לשבת ולחכות לאיזה מכתב מה' עם הוראות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : ינואר 27, 2010, 21:51:35 »
בס"ד

אני לא התווכח איתך הלכתית, אבל הזמן זז קדימה לא אחורה, ואנשים מחפשים פתרונות בעצמם. ואני ביניהם. אני מאמין שאני יכול להשפיע גם על המדינה שלי וגם על חיי כאינדבידואל, ואם ה' יחליט שמשהו שאני עושה לא במקום, אני בטוח שהוא יעניש אותי, אותו דבר עם העם. צריך לעשות משהו, אי אפשר לשבת ולחכות לאיזה מכתב מה' עם הוראות.

הזמן זז קדימה והתורה היא נצחית.
הבעיה היא המהות של הפעולה. שלא תבין אותי לא נכון - אינני חרדיסט; אני לא דוגל ב"שב ואל תעשה" כידוע לך. אבל פעולה שמנוגדת לרצון האלוקי הינה יותר גרועה מלא לעשות כלום.
אין דבר כזה לא להתדיין הלכתית. התורה היא אמת - וניסיון למצוא "פתרון" שמנוגד לה היננו בחירה מן האמת; אני כן רוצה את האמת.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #35 ב- : ינואר 27, 2010, 22:50:06 »
בס"ד

הזמן זז קדימה והתורה היא נצחית.
הבעיה היא המהות של הפעולה. שלא תבין אותי לא נכון - אינני חרדיסט; אני לא דוגל ב"שב ואל תעשה" כידוע לך. אבל פעולה שמנוגדת לרצון האלוקי הינה יותר גרועה מלא לעשות כלום.
אין דבר כזה לא להתדיין הלכתית. התורה היא אמת - וניסיון למצוא "פתרון" שמנוגד לה היננו בחירה מן האמת; אני כן רוצה את האמת.

מנוגד לה כיצד? אני לא זוכר מי מהמלכים אבל גם הם שילמו פרוטקשן לממלכות אחרות, גם הם כרתו בריתות, וכן, מספר הלוחמים כן קובע.

משה נשאר במדבר 40 שנה לא לכיף, כדי לאמן ולהגדיל את צבאו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #36 ב- : ינואר 27, 2010, 23:44:01 »
בס"ד

ציטוט
מנוגד לה כיצד? אני לא זוכר מי מהמלכים אבל גם הם שילמו פרוטקשן לממלכות אחרות, גם הם כרתו בריתות, וכן, מספר הלוחמים כן קובע.
דיון ישן -
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,18434.0.html
מספר הלוחמים לא קובע דבר - בטח שלא בימינו.
המלכים לא שילמו פרוטקשן ולא כלום, הם כן הובסו מספר פעמים בגלל חטאי המלכים וגם אז אורגן באופן תמידי מרד ובקשר לכריתת בריתות פשוט תסתכל בדיון.

ציטוט
משה נשאר במדבר 40 שנה לא לכיף, כדי לאמן ולהגדיל את צבאו.

נשארנו 40 שנה במדבר כעונש על פחד מהגויים [דבר שאתה צריך לקחת לתשומת לבך..]. ומה הקשר?

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #37 ב- : ינואר 28, 2010, 00:32:08 »
בס''ד

אתם כבר יודעים מה בחרתי: לא.

כשלא היו לנו בעלי ברית במלחמת השיחרור ובמלחמת ששת הימים, ניצחנו בניסים מדהימים.

אך כשחיפשנו בעלי ברית במלחמת יום הכיפורים, נמנענו מלנצח לגמרי ובהתחלה כמעט הפסדנו את הכל.

במלחמת לבנון הראשונה שוב חיפשנו בעלי ברית - ארה''ב וגם חיפשנו בעלי ברית מקומיים, הלבנונים הנוצרים. המלחמה הייתה אסון. יותר מאלף חיילי צה''ל נרצחו הי''ד ולא השגנו כלום.

במלחמת לבנון השנייה, צהייל הובס על ידי ארגון טרור קטן ופרימיטיבי. אותו צה''ל שהביס את כל העולם הערבי תוך שישה ימים כשהיינו לבד ב1967 למניינם, אותו צה''ל לא יכול להביס ארגון טרור פרימיטיבי כשהפעם היו לנו הרבה בני ברית - ארה''ב ואירופה תמכו בנו.

"עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב".

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : ינואר 28, 2010, 08:16:34 »
בס''ד

אתם כבר יודעים מה בחרתי: לא.

כשלא היו לנו בעלי ברית במלחמת השיחרור ובמלחמת ששת הימים, ניצחנו בניסים מדהימים.

אך כשחיפשנו בעלי ברית במלחמת יום הכיפורים, נמנענו מלנצח לגמרי ובהתחלה כמעט הפסדנו את הכל.

במלחמת לבנון הראשונה שוב חיפשנו בעלי ברית - ארה''ב וגם חיפשנו בעלי ברית מקומיים, הלבנונים הנוצרים. המלחמה הייתה אסון. יותר מאלף חיילי צה''ל נרצחו הי''ד ולא השגנו כלום.

במלחמת לבנון השנייה, צהייל הובס על ידי ארגון טרור קטן ופרימיטיבי. אותו צה''ל שהביס את כל העולם הערבי תוך שישה ימים כשהיינו לבד ב1967 למניינם, אותו צה''ל לא יכול להביס ארגון טרור פרימיטיבי כשהפעם היו לנו הרבה בני ברית - ארה''ב ואירופה תמכו בנו.

"עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב".

אני מסכים איתך שצה"ל עובד יותר טוב כשאינו נלחם עם כפפות של משי, אבל כנגד כל העולם המוסלמי? לבד? תגמר לנו התחמושת לפני שיגמרו להם הלוחמים.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #39 ב- : ינואר 30, 2010, 19:58:32 »
דעתי היא, הייתה ונשארה בדיוק כמו בדיון ההוא שאת הקישור אליו הביא רון בן מיכאל-
אני טוען שכן, אבל, לא בני ברית שיבואו לעזרתנו בגזרתנו, אלא בני ברית כשכל אחד פועל בגזרתו!! כנגד האסלאם במרחבו!! ולא נכנס לגזרתנו.
אלא שהברית מתבטאת בכך שיש כנסים משותפים, חקיקה מקבילה, החלפת דעות, פיתוח פרוייקטים משותפים, קידום טכנולוגי ליישום וכו' וכו'.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : ינואר 30, 2010, 20:50:34 »
דעתי היא, הייתה ונשארה בדיוק כמו בדיון ההוא שאת הקישור אליו הביא רון בן מיכאל-
אני טוען שכן, אבל, לא בני ברית שיבואו לעזרתנו בגזרתנו, אלא בני ברית כשכל אחד פועל בגזרתו!! כנגד האסלאם במרחבו!! ולא נכנס לגזרתנו.
אלא שהברית מתבטאת בכך שיש כנסים משותפים, חקיקה מקבילה, החלפת דעות, פיתוח פרוייקטים משותפים, קידום טכנולוגי ליישום וכו' וכו'.

לא אמרתי להביא לפה חיילים אמריקאים, אבל אם הצבא המוסלמי כולו צועד אלינו לא היית שמח לתגבורת אמריקאית בריטית צרפתית ומה לא?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #41 ב- : ינואר 30, 2010, 21:04:48 »
לא אמרתי להביא לפה חיילים אמריקאים, אבל אם הצבא המוסלמי כולו צועד אלינו לא היית שמח לתגבורת אמריקאית בריטית צרפתית ומה לא?
לא מדובשם ולא מעוקצם.
ואני עדיין לא מכיר צבא מסלמי אחיד.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : ינואר 30, 2010, 21:14:12 »
לא מדובשם ולא מעוקצם.
ואני עדיין לא מכיר צבא מסלמי אחיד.

ואני עדיין לא רואה מלחמה עולמית באסלאם.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #43 ב- : ינואר 30, 2010, 21:20:30 »
ואני עדיין לא רואה מלחמה עולמית באסלאם.
עם זה אני מסכים, אני רק קורא לפעול כדי שדבר כזה יקרה, כי אחרת דגל האסלאם יתנוסס מעל בתי הפרלמנט של כל העולם, בדגש על המערב.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : ינואר 30, 2010, 21:53:41 »
עם זה אני מסכים, אני רק קורא לפעול כדי שדבר כזה יקרה, כי אחרת דגל האסלאם יתנוסס מעל בתי הפרלמנט של כל העולם, בדגש על המערב.

זה גם נכון, הם לא צריכים מלחמה כדי לממש את זה, רק להמשיך להשריץ.

אבל בסיטואציה שבה המוסלמים מתאחדים ומחליטים לעלות עלינו יחדיו, היית דוחה את עזרת העולם?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #45 ב- : ינואר 30, 2010, 21:58:04 »
זה גם נכון, הם לא צריכים מלחמה כדי לממש את זה, רק להמשיך להשריץ.

אבל בסיטואציה שבה המוסלמים מתאחדים ומחליטים לעלות עלינו יחדיו, היית דוחה את עזרת העולם?
כליברטריאן יהודי, שדוגל "הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב", חד משמעית הייתי דוחה.
וכפי שכתבתי קודם- "לא מדובשם ולא מעוקצם".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : ינואר 30, 2010, 22:14:14 »
כליברטריאן יהודי, שדוגל "הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב", חד משמעית הייתי דוחה.
וכפי שכתבתי קודם- "לא מדובשם ולא מעוקצם".

גם במחיר של הפסד במלחמה?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #47 ב- : ינואר 30, 2010, 22:16:02 »
גם במחיר של הפסד במלחמה?
ברגע שתבצע את הרוויזיה במדינה אותה אני דורש, ממילא לא תצטרך כל עזרה מאף אחד, וממילא אז הפסד לא יהיה אופציה.
ומכיוון שגם לא תראה את כל האסלאם צועד עלינו ספציפית בשל העובדה שלאסלאם יש די והותר חזיתות להתמודד מולם בעת ובעונה אחת.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #48 ב- : ינואר 30, 2010, 22:21:44 »
ברגע שתבצע את הרוויזיה במדינה אותה אני דורש, ממילא לא תצטרך כל עזרה מאף אחד, וממילא אז הפסד לא יהיה אופציה.
ומכיוון שגם לא תראה את כל האסלאם צועד עלינו ספציפית בשל העובדה שלאסלאם יש די והותר חזיתות להתמודד מולם בעת ובעונה אחת.

מסכים איתך לגבי זה שברגע שיהיה שינוי בעם בתפיסה שלו ובגישה שלו לכל עניין האסלאם נוכל לפרק את כל האסלאם, אבל כרגע יותר סביר שתפתח בשלב כזה או אחר מלחמה עם האסלאם, ואני לא מתכוון ארגוני טרור אלא בתכלס כל אומות האסלאם.

וזה דבר בטוח, זה עניין של זמן. אנחנו מתקדמים לזה השאלה היא מתי, בעוד שאנחנו רק צועדים קדימה אל תוך המלחמה, בנוגע למצב העם אנחנו רק הולכים ברוורס, לפחות לדעתי, ולכן אני שואל אותך שוב, במצב של מלחמה טוטאלית עם האסלאם, שבו מספר מדינות(לא כולם כמו שאמרת על מספר החזיתות) תוקפות אותנו עם יותר ממה שנוכל להתמודד בהתחשב במצב של העם, תדחה תגבורת מהמערב?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #49 ב- : ינואר 30, 2010, 22:42:36 »
מסכים איתך לגבי זה שברגע שיהיה שינוי בעם בתפיסה שלו ובגישה שלו לכל עניין האסלאם נוכל לפרק את כל האסלאם, אבל כרגע יותר סביר שתפתח בשלב כזה או אחר מלחמה עם האסלאם, ואני לא מתכוון ארגוני טרור אלא בתכלס כל אומות האסלאם.
וזה דבר בטוח, זה עניין של זמן. אנחנו מתקדמים לזה השאלה היא מתי, בעוד שאנחנו רק צועדים קדימה אל תוך המלחמה, בנוגע למצב העם אנחנו רק הולכים ברוורס, לפחות לדעתי, ולכן אני שואל אותך שוב, במצב של מלחמה טוטאלית עם האסלאם, שבו מספר מדינות(לא כולם כמו שאמרת על מספר החזיתות) תוקפות אותנו עם יותר ממה שנוכל להתמודד בהתחשב במצב של העם, תדחה תגבורת מהמערב?
ממספר אומות בלבד אני לא נכנס ללחץ, במיוחד לא כשאני יודע שה' איתי.
אתה שואל במישור החומרי, אז בבקשה מספיק שתעשה השוואה בתל"ג לנפש של כל המדינות מסביבנו אלינו ותגיד לי אתה.
אני פשוט לא רואה מימד כזה ולא שאני מזלזל, במיוחד לא בשכנתנו הדרומית היא מצרים, אבל, לא דבר שלא נוכל להתמודד איתו.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל