כתב נושא: ליברמן מקדם ההכרה בכנסייה האוונגליסטית  (נקרא 30522 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ליברמן מקדם ההכרה בכנסייה האוונגליסטית
« להגיב #25 ב- : ינואר 07, 2010, 13:25:53 »
בס"ד

ממש לא טענתי שאני יותר חכם ממנו, אבל בניגוד אליך כפי הנראה, לי אין דיבור ישיר איתו. ויחד אם לא תחנם אם אני לא טועה גם בתנ"ך כתוב בתכסיסים תעשה לך מלחמה או משהו כזה. מלחמה זה לא רק יריות. זו לא בריחה, זו אסטרטגיה. המטרה נשארת לכבוש מחדש את השטח, פשוט במקום ללכת כמו עכשיו עם הראש בקיר, לוקחים צעד אחורה ומתקנים את הטעויות.

ואל תהיה תמים, צה"ל יכול היום בתוך מספר דקות למחוק את כל הצבאות הסובבים אותנו, ירדן לבנון סוריה ומצרים. ללא שום בעיה.

בתחבולות תעשה לך מלחמה נכון אבל לפי מה שמותר בהלכה, ללא התושב"ע אתה לא שונה מהנוצרים ומהקראים. רק לרבנים מותר לפסוק אם מותר לוותר על שטח למען איזו תפיסה אסטרטגית מעוותת שכולה תכלית של חוסר ביטחון בהשם.
זו לא אסטרטגיה כי זה זה נוגד כל היגיון אסטרטגי שהוא, לוותר על שטח שלך (למען מה?) זה תמיד נוגד כל היגיון אסטרטגי מכל בחינה. הרי במבחן השטח זה לא משנה אם מדינת ישראל נמצאת ביו"ש או לא הערבים עדיין שם כך שאני לא מבין מלכתחילה מה גורם לך לחשוב שזה רעיון אסטרטגי טוב לוותר, ואז לנסות לכבוש מחדש. זה יותר כמו משחק וצחוק בפרצוף המזל. אפשר לגרש להרוג ומה לא גם מבלי לוותר על יו"ש קל וחומר עם הרבה פחות סיכון לשואה שניה.
אסור לוותר על שום שטח מארץ ישראל אלא אם למען שלום אמת (לפי הרב עובדיה שאני גם ככה לא הולך לפיו).

אל תהיה תמים, צה"ל רחוק מלהיות הצבא החזק במזה"ת.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #26 ב- : ינואר 07, 2010, 16:19:41 »
בס"ד

בתחבולות תעשה לך מלחמה נכון אבל לפי מה שמותר בהלכה, ללא התושב"ע אתה לא שונה מהנוצרים ומהקראים. רק לרבנים מותר לפסוק אם מותר לוותר על שטח למען איזו תפיסה אסטרטגית מעוותת שכולה תכלית של חוסר ביטחון בהשם.
זו לא אסטרטגיה כי זה זה נוגד כל היגיון אסטרטגי שהוא, לוותר על שטח שלך (למען מה?) זה תמיד נוגד כל היגיון אסטרטגי מכל בחינה. הרי במבחן השטח זה לא משנה אם מדינת ישראל נמצאת ביו"ש או לא הערבים עדיין שם כך שאני לא מבין מלכתחילה מה גורם לך לחשוב שזה רעיון אסטרטגי טוב לוותר, ואז לנסות לכבוש מחדש. זה יותר כמו משחק וצחוק בפרצוף המזל. אפשר לגרש להרוג ומה לא גם מבלי לוותר על יו"ש קל וחומר עם הרבה פחות סיכון לשואה שניה.
אסור לוותר על שום שטח מארץ ישראל אלא אם למען שלום אמת (לפי הרב עובדיה שאני גם ככה לא הולך לפיו).

אל תהיה תמים, צה"ל רחוק מלהיות הצבא החזק במזה"ת.

זו אסטרטגיה לא לחלק המלחמתי, לחלק שמסביב. כן בשביל העולם. כל הבעיה שיש לנו עם השטחים זה שאנחנו פתחנו את 67 ולא הם. זה הכל. ופעם הבאה שנכבוש אנחנו לא צריכים לתת להם אזרחות. מקסימום לתת להם יום יומיים לברוח לא יותר מזה.

ואנחנו בקלות הצבא החזק במזרח התיכון. מי יכול עלינו?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : ינואר 07, 2010, 16:21:36 »
בס"ד

זו אסטרטגיה לא לחלק המלחמתי, לחלק שמסביב. כן בשביל העולם. כל הבעיה שיש לנו עם השטחים זה שאנחנו פתחנו את 67 ולא הם. זה הכל. ופעם הבאה שנכבוש אנחנו לא צריכים לתת להם אזרחות. מקסימום לתת להם יום יומיים לברוח לא יותר מזה.

ואנחנו בקלות הצבא החזק במזרח התיכון. מי יכול עלינו?

אז יופי, במשפט הזה סיכמת את העובדה שאין לך ביטחון בהשם, המצווה מספר אחת בכדי להשיג את עזרתו. במשפט הזה הוצאת אותו מהתמונה, נסה להסתדר בלעדיו כי ברגע שאנחנו מחללים את כבודו למען השבעת רצון אומות העולם (שאינו נגמר בגבולות 67') אין לך זכות להתלונן על שואה שניה.

מצרים הם רק דוגמא.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #28 ב- : ינואר 07, 2010, 16:25:29 »
בס"ד

אז יופי, במשפט הזה סיכמת את העובדה שאין לך ביטחון בהשם, המצווה מספר אחת בכדי להשיג את עזרתו. במשפט הזה הוצאת אותו מהתמונה, נסה להסתדר בלעדיו כי ברגע שאנחנו מחללים את כבודו למען השבעת רצון אומות העולם (שאינו נגמר בגבולות 67') אין לך זכות להתלונן על שואה שניה.

מצרים הם רק דוגמא.

יש עניין של הגיון פשוט. אתה רוצה להגיע מנקודה A לנקודה B. הלכת בדרך לא נכונה, עשית טעות. תמשיך ראש בקיר או תחזור אחורה ותתקן? זה בדיוק המצב.

אתה יכול להמשיך ישר ולהתפלל שנקודה B תופיע פתאום. כי יש לך אמונה בשם.

גם לי יש אמונה בשם, אבל אני לא חושב שזה מספיק, אמונה זה טוב ויפה אבל זה לא הכל.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : ינואר 07, 2010, 16:34:18 »
בס"ד

יש עניין של הגיון פשוט. אתה רוצה להגיע מנקודה A לנקודה B. הלכת בדרך לא נכונה, עשית טעות. תמשיך ראש בקיר או תחזור אחורה ותתקן? זה בדיוק המצב.

אתה יכול להמשיך ישר ולהתפלל שנקודה B תופיע פתאום. כי יש לך אמונה בשם.

נסכם:
יש עניין של היגיון פחדני, תבוסתני, גלותי וגויי; "היגיון" ששימש אותנו בשואה (לא הפרטיזנים), "היגיון" ששימש את אלו שסירבו לצאת למלחמת ששת הימים, "היגיון" ששימש את אלו שהתנגדו להכרזת המדינה, "היגיון" ששימש את הסזוניסטים, "היגיון" שאיננו היגיון כלל. לפי ה"היגיון" הזה, אסור לסמוך על השם, כי "אין לנו דיבור ישיר איתו"/"אנחנו לא יכולים לדעת אם הוא יציל אותנו או לא" וכו'.
ה"היגיון" שלפיו, לא היינו צריכים כלל להכריז על הקמת המדינה, כי ככה אומות העולם היו מתעצבנות. וזה נכון. אומות העולם באמת התעצבנו. ב-48' לא יכולנו להציל את עצמנו מעצמנו, ב-48' הדבר היחיד שהציל אותנו היה הקב"ה ולא ה"צבא". ה"היגיון" שלפיו היינו צריכים לחכות עם ההכרזה, לחכות שהכל יירגע, לבקש בקשות, להיות כל כך "חכם" שמרוב חוסר כבוד אצלנו (=חילול השם) הייתה מתרחשת שואה שניה כמה שנים לאחר השואה הראשונה. זה "היגיון" ששייך לאומות העולם, שאחת אחרי השניה, נמחקו מעל פני בימת ההיסטוריה, לעומת עם ישראל - שבטח בהשם אלוקיו (רוב הזמן..) - ונשאר, ויישאר לנצח.
מכאן שאלה פשוטה:
אתה מקבל את התורה כאמת או שמא אתה דאיסט?
זה יפתור את בעיות היסוד בויכוח הזה כיוון שאתה לא יכול להגיד שאתה מאמין בהשם וסומך עליו - כי לסמוך עליו זה לוותר על התלות בגויים. יש דברים שלהיגיון האנושי שלנו, לא נראים הגיוניים. רק אח"כ, אחרי שאנחנו בוחרים ללכת לפי ה"היגיון" הקלוקל שלנו, ומפסידים הרבה,  או בוחרים ללכת לפי ההיגיון התורני, לפיו אנחנו משועבדים ועבדים להקב"ה, ולא עבדים לאומות העולם. אם אתה נותן לרצון אומות העולם לנהל את מדיניותך, אין לך מקום במזה"ת וסיכוייך לשרוד קטנים כשל מקק.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : ינואר 07, 2010, 16:42:43 »
בס"ד

תמשיך ראש בקיר או תחזור אחורה ותתקן? זה בדיוק המצב.

שתי נקודות חשובות שברצוני להדגיש.

לגבי הראשונה,
להמשיך לדפוק ת'ראש בקיר זה לא אופציה. וזה בדיוק מה שאתה מציע. אדם נמצא מאחורי סכנת מוות, באמצע הרחוב. חבורה שלמה של בריונים מאיימת עליו שאם לא יעשה כך וכך, הם יהרגו אותו. אחד מהבריונים ממש נלחם בו פיזית, אגרוף אחר אגרוף - אומר לו שאם לא יתן לו את אשתו, הוא יהרוג אותו. האדם מנסה להתחכם, נותן את אשתו לבחור, ומקווה להשיגה מחדש. הבריונים רואים שהבחור חלש, לאחר שליבו נשבר לראות את אשתו בידיו של האיש, שרואים שאפשר לסחוט אותו ולאיים עליו כרצונם. הבחור חושב שעכשיו, בלי הלחץ הפסיכולוגי, הוא יוכל להתחכם ולנסות להרוג אותם, אבל להם יש כל מה שצריך - שכל, טקטיקה, אסטרטגיה, נשק, מספרים. הוא נזכר שניתנה לו עצה, שיישות כלשהי תוכל להציל אותו מידי הבריונים. הוא לא האמין שזה אפשרי - והעדיף להתחכם, ללכת ולדפוק ת'ראש בקיר, ולהיהרס על ידי הבריונים. הבריונים בסופו של דבר הרגוהו, כיוון שהאדם הקטן, החלש, עם אוכלוסייה של 5 מיליון אטומים אל מול מיליארדרים שלהם, לא יכול היה לעמוד בהם.
המצב יהיה גרוע בהרבה גם מבחינת "אהבתן" של האומות האלו כלפינו אם נוותר. לחילול שמו של הקב"ה תמיד יש מחיר.

לגבי השניה, עם אמונה בהשם אפשר לעשות הכל, אם יש את המאמץ הפיזי שכרוך בכך, מאמץ פיזי שמוגדר היטב בתורה, ולא כולל חטאי עולם כמו בריחה משפילה בגלל פחד גדול יותר מאומות העולם מאשר מהקב"ה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : ינואר 08, 2010, 00:04:39 »
בס"ד

שתי נקודות חשובות שברצוני להדגיש.

לגבי הראשונה,
להמשיך לדפוק ת'ראש בקיר זה לא אופציה. וזה בדיוק מה שאתה מציע. אדם נמצא מאחורי סכנת מוות, באמצע הרחוב. חבורה שלמה של בריונים מאיימת עליו שאם לא יעשה כך וכך, הם יהרגו אותו. אחד מהבריונים ממש נלחם בו פיזית, אגרוף אחר אגרוף - אומר לו שאם לא יתן לו את אשתו, הוא יהרוג אותו. האדם מנסה להתחכם, נותן את אשתו לבחור, ומקווה להשיגה מחדש. כלשהי תוכל להציל אותו מידי הבריונים. הוא לא האמין שזה אפשרי - והעדיף להתחכם, ללכת ולדפוק ת'ראש בקיר, ולהיהרס על ידי הבריונים. הבריונים בסופו של דבר הרגוהו, כיוון שהאדם הקטן, החלש, עם אוכלוסייה של 5 מיליון אטומים אל מול מיליארדרים שלהם, לא יכול היה לעמוד בהם.
המצב יהיה גרוע בהרבה גם מבחינת "אהבתן" של האומות האלו כלפינו אם נוותר. לחילול שמו של הקב"ה תמיד יש מחיר.

לגבי השניה, עם אמונה בהשם אפשר לעשות הכל, אם יש את המאמץ הפיזי שכרוך בכך, מאמץ פיזי שמוגדר היטב בתורה, ולא כולל חטאי עולם כמו בריחה משפילה בגלל פחד גדול יותר מאומות העולם מאשר מהקב"ה.

זה לא מה שאמרתי, אבל אם תחליף את המילה אישה במילה בית, ובתוך הבית מחכה להם מלכודת וברגע שהם יכנסו לבית האדם הפשוט יוכל לחסלם, לא תוכנית חכמה? אולי הוא וויתר על ביתו ויצטרך לבנותו מחדש, אבל יוכל לעשות זאת בשקט.

"הבריונים רואים שהבחור חלש, לאחר שליבו נשבר לראות את אשתו בידיו של האיש, שרואים שאפשר לסחוט אותו ולאיים עליו כרצונם." זה כבר נעשה. מה שאני מציע לא ישנה את זה. אלא יעזור לתקן את זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : ינואר 08, 2010, 06:02:08 »
בס"ד

זה לא מה שאמרתי, אבל אם תחליף את המילה אישה במילה בית, ובתוך הבית מחכה להם מלכודת וברגע שהם יכנסו לבית האדם הפשוט יוכל לחסלם, לא תוכנית חכמה? אולי הוא וויתר על ביתו ויצטרך לבנותו מחדש, אבל יוכל לעשות זאת בשקט.

"הבריונים רואים שהבחור חלש, לאחר שליבו נשבר לראות את אשתו בידיו של האיש, שרואים שאפשר לסחוט אותו ולאיים עליו כרצונם." זה כבר נעשה. מה שאני מציע לא ישנה את זה. אלא יעזור לתקן את זה.

ציטוט
מלכודת זה לא חיסול ודאי והצבא שלנו זה סיכוי אפסי לחיסול, בטח עם זעמו של הקב"ה - כך שההשוואה פסולה מבסיסה.

זה עדיין לא נעשה כי עוד לא ויתרנו על יו"ש לגמרי בגלל לחץ עולמי. אבל ניחא, נגיד שכבר נעשה, נמשיך עוד? כי אז יהיה כבר יותר קל לחסל אותנו. אפשר להגיד שהדבר היחיד שמציל אותנו מאבדון מוחלט זה הפרופגנדה האיסלאמית והקומוניסטית שמציגה אותנו כצבא אימתני ורוצח, בעוד זה עלבון לצבאות העולם לקרוא לצבא הזה צבא - או בקיצור, זה שהם לא רוצים לתקוף עכשיו. חוץ מזה, לטעון שכעת אנחנו צריכים לעשות כרצון העולם (וכי למה?) ואח"כ לא (וכי למה?) זה וסתירה פנימית.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #33 ב- : ינואר 08, 2010, 11:12:22 »
בס"ד
מלכודת זה לא חיסול ודאי והצבא שלנו זה סיכוי אפסי לחיסול, בטח עם זעמו של הקב"ה - כך שההשוואה פסולה מבסיסה.

זה עדיין לא נעשה כי עוד לא ויתרנו על יו"ש לגמרי בגלל לחץ עולמי. אבל ניחא, נגיד שכבר נעשה, נמשיך עוד? כי אז יהיה כבר יותר קל לחסל אותנו. אפשר להגיד שהדבר היחיד שמציל אותנו מאבדון מוחלט זה הפרופגנדה האיסלאמית והקומוניסטית שמציגה אותנו כצבא אימתני ורוצח, בעוד זה עלבון לצבאות העולם לקרוא לצבא הזה צבא - או בקיצור, זה שהם לא רוצים לתקוף עכשיו. חוץ מזה, לטעון שכעת אנחנו צריכים לעשות כרצון העולם (וכי למה?) ואח"כ לא (וכי למה?) זה וסתירה פנימית.

אם לאקאיקה שלנו לנצחון יש 3 שלבים, A B C. והצעדים שהעולם רוצה שננקוט להתאבדות שלנו E F G. אבל A וE אותו דבר, אז אין לעשות אותם? כדי לעשות דווקא? חוץ מזה עם כל הכבוד לך ולכך שחזרת בתשובה או התחזקת, מאיפה אתה יודע שהקב"ה מתכנן לעזור לנו בתקופתנו? אולי בעוד 2-3 דורות? אז אפשר להתפלל עד שהוא יחליט שהגיע הזמן או לעשות כמיטב יכלותינו בעצמינו.

ומאיפה התחושה הזו שצה"ל הוא צבא עלוב? אני מחכה לנימוקים לטיעון הזה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #34 ב- : ינואר 08, 2010, 11:27:03 »
תצביע לי בבקשה על הצלחה צה"לית אחת מאז מבצע אנטבה 76' שראויה באמת לציון?! ואני לא רואה בהפצצת המבנה הסורי בעידן אולמרט או אוסיראק 81' בתור דבר שבאמת ראוי לציון, אז אל תעלה את זה בתור אופציה.
וכשאני מדבר על הצלחה רצינית, אני מתכוון בעיקר למערכה עם הישגים אסטרטגיים ולא למבצע פינצטה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #35 ב- : ינואר 08, 2010, 11:31:26 »
בס"ד

אם לאקאיקה שלנו לנצחון יש 3 שלבים, A B C. והצעדים שהעולם רוצה שננקוט להתאבדות שלנו E F G. אבל A וE אותו דבר, אז אין לעשות אותם? כדי לעשות דווקא? חוץ מזה עם כל הכבוד לך ולכך שחזרת בתשובה או התחזקת, מאיפה אתה יודע שהקב"ה מתכנן לעזור לנו בתקופתנו? אולי בעוד 2-3 דורות? אז אפשר להתפלל עד שהוא יחליט שהגיע הזמן או לעשות כמיטב יכלותינו בעצמינו.

אבל הבעיה היא שאחרי שנעשה את הצעדים האלה להתאבדות, לא נוכל לעצור את האבדון המוחלט אלא אם הקב"ה יציל אותנו בנס (שקורה שניה שניה, אבל במידה פחותה, בעצם קיומנו - הרי בינינו, אילולא הקב"ה, היינו קיימים בכלל כעת, לא רק כמדינה, אלא כעם?) --- הפעם האחרונה שזה היה כך היה ב-67', מתי שכן עשינו את מה שהיינו צריכים לעשות ולא ניסינו להתחכם, לעשות דווקא.
לא ענית לי על השאלה הנ"ל:
ציטוט
חוץ מזה, לטעון שכעת אנחנו צריכים לעשות כרצון העולם (וכי למה?) ואח"כ לא (וכי למה?) זה וסתירה פנימית.
הקב"ה תמיד עוזר לנו, גם אם לא מגיע לנו. השאלה באיזה מחיר. השאלה איזו מידה של עזרה. עצם הקיומה של המדינה, או קיומו של העם, הוא נס תמידי. העם העלוב הזה, החלש, המקקי, האידיוטי הזה לא היה שורד אילולא הקב"ה. המשל של הכבשה אל מול 70 האומות חוזר כנכון מתמיד.

איזה נימוקים אתה צריך? צבא מצרים הוא צבא חזק משלנו בהרבה, ובעיקר בכמויות. אין לנו אפילו תעשייה צבאית עצמאית.
מעבר לזה, אין לנו יכולת חשיבה טקטית, אסטרטגית, אסטרטגית-רבתי, כלכלית, עצמאית, מדינית, בטחונית, או בעצם כל סוג של חשיבה בסיסית והכרחית למדינה בכלל ולצבא קונטיננטלי בפרט, אז על מה אתה מדבר?!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #36 ב- : ינואר 08, 2010, 12:38:47 »
לנץ-  אשאל אותך אותה שאלה על צבאות ערב.

לרון- אנחנו צריכים לעשות את רצון העולם כל עוד זה משותף לאינטרסים שלנו, או לא נוגד אותם. הקב"ה תמיד עוזר לנו, תלוי כמה ובאיזה מחיר, אה מזל שיש לך דיבור ישיר איתו... עכשיו אני רגוע. לא פעם הואשמתי בפורום שאין לי כבוד לקב"ה, האם לטעון שאתה מבין אותו או את תוכניתו לא גובל בחוסר כבוד?

מאין לך הידע הזה מהו תג המחיר לכל פעולה ולכל התערבות שלו?

בקשר לצבא, אנחנו מעטים מול רבים, אבל אנחנו חמושים יותר טוב, יש לנו טכנולוגיה עדיפה בהרבה, ושלא לדבר על נשק אטומי. 4 ערסים על לוחם מיומן? אני ישים את הכסף שלי על הלוחם המיומן.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #37 ב- : ינואר 08, 2010, 12:46:10 »
בס"ד

לרון- אנחנו צריכים לעשות את רצון העולם כל עוד זה משותף לאינטרסים שלנו, או לא נוגד אותם. הקב"ה תמיד עוזר לנו, תלוי כמה ובאיזה מחיר, אה מזל שיש לך דיבור ישיר איתו... עכשיו אני רגוע. לא פעם הואשמתי בפורום שאין לי כבוד לקב"ה, האם לטעון שאתה מבין אותו או את תוכניתו לא גובל בחוסר כבוד?

מאין לך הידע הזה מהו תג המחיר לכל פעולה ולכל התערבות שלו?

בקשר לצבא, אנחנו מעטים מול רבים, אבל אנחנו חמושים יותר טוב, יש לנו טכנולוגיה עדיפה בהרבה, ושלא לדבר על נשק אטומי. 4 ערסים על לוחם מיומן? אני ישים את הכסף שלי על הלוחם המיומן.

(ושוב אני מזכיר, שאני רק באופן תמציתי, כי תשובה מלאה שלי תכלול כמה אשכולות - אם אתה רוצה פירוט, אין לי בעיה לתת, אבל בנושאים ספציפיים)
וכי למה זה אינטרס שלנו לוותר על יו"ש?
ולשאלה שלך, לפני שאענה - האם אתה יודע שהתורה אמת? האם אתה מוכן לקבל את האמת, לא משנה כמה היא תנגוד את ה"תזה" שלך, לא משנה כמה היא תנגוד את דעתך?

ובקשר לצא, לא, למצרים יש לפחות את אותה האיכות והרמה של הטכנולוגיה, והם לא צריכים נשק אטומי בדיוק כמו הסורים כי יש להם VX ושלל מאגרים כימיים. הצבא המצרי ביום כיפור היה הצבא השלישי הכי חזק בעולם אחרי זה האמריקאי והסובייטי, וכיום הוא צועד לעבר טייטל זה מהר מאוד (רק למקום הרביעי, אחרי רוסיה). הם מאומנים הרבה יותר טוב מאיתנו (אל תזלזל במי שמתאמן אצל הצבא האמריקאי והרוסי בו זמנית). הצבא המצרי ללא ספק חזק מזה הישראלי, בכל אספקט מתבקש למעט חיל האוויר (משתווים).

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : ינואר 08, 2010, 13:15:29 »
בס"ד
(ושוב אני מזכיר, שאני רק באופן תמציתי, כי תשובה מלאה שלי תכלול כמה אשכולות - אם אתה רוצה פירוט, אין לי בעיה לתת, אבל בנושאים ספציפיים)
וכי למה זה אינטרס שלנו לוותר על יו"ש?
ולשאלה שלך, לפני שאענה - האם אתה יודע שהתורה אמת? האם אתה מוכן לקבל את האמת, לא משנה כמה היא תנגוד את ה"תזה" שלך, לא משנה כמה היא תנגוד את דעתך?

ובקשר לצא, לא, למצרים יש לפחות את אותה האיכות והרמה של הטכנולוגיה, והם לא צריכים נשק אטומי בדיוק כמו הסורים כי יש להם VX ושלל מאגרים כימיים. הצבא המצרי ביום כיפור היה הצבא השלישי הכי חזק בעולם אחרי זה האמריקאי והסובייטי, וכיום הוא צועד לעבר טייטל זה מהר מאוד (רק למקום הרביעי, אחרי רוסיה). הם מאומנים הרבה יותר טוב מאיתנו (אל תזלזל במי שמתאמן אצל הצבא האמריקאי והרוסי בו זמנית). הצבא המצרי ללא ספק חזק מזה הישראלי, בכל אספקט מתבקש למעט חיל האוויר (משתווים).

אני לא מומחה למאגרי נשק של אף אחת מהמדינות, אבל אני כן ידוע שלפני משהו כמו שנה שנתיים ישראל הפציצה את הכור הסורי, עם כל ההגנות החדשות שהערבים שמו ועזרו אחד לשניה, הסורים לא ידעו מה פגע בהם.

אז אני מאמין שהעליונות הטכנולוגית עדיין בידינו.  ביום כיפור הם היו ה3 החזק בעולם? גם אז הם חטפו.

אני לא חושב שלמצרים יש חצי סיכוי נגדינו. אולי מסיבה פשוטה שהם נלחמים כדי להרוג ואנחנו כדי להגיע להפסקת אש, זה הייתרון היחיד שלהם עלינו.

בקשר לתורה, אני מאמין שהיא ההסטוריה של העם שלנו, עם מספר עובדות ונבואות שהתגשמו ואולי יתגשמו גם בעתיד, אבל אם נהיה כנים אנחנו לא העם היחיד עם נבואות שהתגשמו, אז כן אני מאמין שהתורה אמיתית, אבל לא, לא אפקיד את  החלטות האישיות שלי, בטח שלא החלטות צבאיות.

כמו שכבר אמרתי מספר פעמים, עשינו טעות!! היינו צריכים להעיף את הערבים כאשר כבשנו את השטח, וכאשר הוקמה המדינה. אבל לא, אעינו ונתנו להם להשאר. עכשיו אי אפשר ככה סתם להעיף אותם, זה חלום יפה ואם היה אפשרי הייתי תומך בו, רעיונית אני תומך בו אב בפועל קשה לי לראות אותו קורה. מה שכן חילוף שטחים שכולל חילוף אוכלוסין ויעיף אותם לכל הרוחות ייתן לנו שקט זמני עד שהם יתקפו, לא משנה עם בטיל או באבן, אבל נוכל לכבוש אותם מחדש ולעולם, כן העולם שאתה טוען שאין לו שום כוח עלינו וזה הכל בראש שלנו, לא יוכל להגיד דבר כי זו תהיה מדינה כנגד מדינה, וכאשר נכבוש את השטח נעיף אותם לכל הרוחות, לא יהיה שום "כיבוש" כי לא יהיה שם אף אחד שאינו יהודי.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : ינואר 08, 2010, 14:42:44 »
בס"ד

ציטוט
אני לא מומחה למאגרי נשק של אף אחת מהמדינות, אבל אני כן ידוע שלפני משהו כמו שנה שנתיים ישראל הפציצה את הכור הסורי, עם כל ההגנות החדשות שהערבים שמו ועזרו אחד לשניה, הסורים לא ידעו מה פגע בהם.
א.) אז אל תנסה לטעון טענה לפני שאתה מעמיק בה.
ב.) לגבי ההפצצה, שאלה פשוטה, החמאס יכול על ישראל?

ציטוט
אז אני מאמין שהעליונות הטכנולוגית עדיין בידינו.  ביום כיפור הם היו ה3 החזק בעולם? גם אז הם חטפו.
רק בזכות הקב"ה. לצבא שמפקדו הראשי אמר באותם הזמנים: "חורבן בית שלישי" לא היה סיכוי לנצח את מי שגם לו לברוח מסיני באופן משפיל. תסביר לי מבחינה מציאותית ולוגית איך לעזאזל יכולנו לנצח בעצמנו. איך כוח טנק אחד משבית 800 טנקים סוריים בלי כוח ראייה אפילו?

ציטוט
אני לא חושב שלמצרים יש חצי סיכוי נגדינו. אולי מסיבה פשוטה שהם נלחמים כדי להרוג ואנחנו כדי להגיע להפסקת אש, זה הייתרון היחיד שלהם עלינו.

לא, המצרים אם לא שווים לנו מבחינת איכות (מבחינת מיומנות, הם עולים עלינו ובהרבה), מרסקים אותנו.
ציטוט
בקשר לתורה, אני מאמין שהיא ההסטוריה של העם שלנו, עם מספר עובדות ונבואות שהתגשמו ואולי יתגשמו גם בעתיד, אבל אם נהיה כנים אנחנו לא העם היחיד עם נבואות שהתגשמו, אז כן אני מאמין שהתורה אמיתית, אבל לא, לא אפקיד את  החלטות האישיות שלי, בטח שלא החלטות צבאיות.
א.) התורה זה לא התנ"ך. זה לא רק "היסטוריה" (איזו מין הגדרה אתאיסטית זו?).
ב.) יתגשמו בטוח, אתה אומר שהקב"ה משקר? אתה צריך להתאים את ההבנה שלך למה שהוא אמר, ולא להפך. אתה הרבה פחות ממנו ולא ההפך.
ג.) אם נהיה כנים, אילו נבואות לא-תורניות התגשמו?
ד.) ובקיצור, המשפט שלך זה "אני יותר חכם מהקב"ה אני יכול להבין יותר טוב ממנו". הבה נסדר את העניין: להקב"ה יש הוראות פשוטות. אין חולקים. מי שמעז להפר אותן, כמוהו כמתגרה בהקב"ה. כל פעם שהפרנו אותן, קיבלנו בתחת. כל פעם שדייקנו איתן, הקב"ה עזר לנו. עם הפלישתים, שהיו עם מסכן ומבודד, קיבלנו בתחת אינספור פעמים בגלל חטאינו, למרות שהיינו חזקים מהם בהרבה במובן הפיזי (כן, גם במיומנות). אין שום טיעון רציונלי שיכול לענות לטיעונים שלי.

ציטוט
כמו שכבר אמרתי מספר פעמים, עשינו טעות!! היינו צריכים להעיף את הערבים כאשר כבשנו את השטח, וכאשר הוקמה המדינה. אבל לא, אעינו ונתנו להם להשאר. עכשיו אי אפשר ככה סתם להעיף אותם, זה חלום יפה ואם היה אפשרי הייתי תומך בו, רעיונית אני תומך בו אב בפועל קשה לי לראות אותו קורה. מה שכן חילוף שטחים שכולל חילוף אוכלוסין ויעיף אותם לכל הרוחות ייתן לנו שקט זמני עד שהם יתקפו, לא משנה עם בטיל או באבן, אבל נוכל לכבוש אותם מחדש ולעולם, כן העולם שאתה טוען שאין לו שום כוח עלינו וזה הכל בראש שלנו, לא יוכל להגיד דבר כי זו תהיה מדינה כנגד מדינה, וכאשר נכבוש את השטח נעיף אותם לכל הרוחות, לא יהיה שום "כיבוש" כי לא יהיה שם אף אחד שאינו יהודי.

א.) למה לא אפשרי? מה הבעיה להצעיד אותם באיומי תותחים לגבול הקרוב ולהגיד להם ביי ביי שלום שלום ואל תבואו לנו בחלום?
ב.) איזה כוח יש לעולם עלינו?
ג.) העולם תמיד ימצא מה להגיד, אם ב-48' הוא מצא תלונות על חבורה זעירה של ציונים מטורפים ופנאטים נגד מאות מיליוני ערבים, הוא ימצא מה להגיד גם בזמן חילופי אוכלוסין (שהרעיון העקרוני הוא אותו דבר כמו הגירוש הטוטאלי ממדינת ישראל שאני מציע).
ד.) על הרגע שניתן להם את יו"ש, דיננו אבוד, זה היגיון מעוות (בסדר, סבבה, אתה יודע מה, לעולם יש השפעה וכוח עלינו, מה יהיה אחרי ש"נכבוש" [ובוא נהיה כנים, אין לנו סיכוי לכבוש שום דבר מעבר לרמאללה אם נמסור את יו"ש ונגרש יהודים]? העולם יאהב אותנו?).

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : ינואר 09, 2010, 21:24:10 »
החמאס לא יכול על ישראל, בשום תחום.

אמרתי שהקב"ה לא קים? שהוא לא עוזר? אבל לא הקב"ה הנחית פה מטוסים כל 30 שניות עם אספקה.

למה אתה חושב שהם מרסקים אותנו מבחינת מיומנות?

אני לא אומר שהקב"ה משקר, אבל את התנ"ך עצמו כתבו אנשים אחרי שעבר מדור לדור, זה לא חתום מהקב"ה. וגם אם כן, יכול להיות שהנבואות בכלל לא מדברות על דורינו, וגם עם כן, לא ספציפי לדור שלנו, אז זה לא תמיד רלוונטי.

נבואות לא תורניות? אדגר קייסי, נוסטרדמוס, אם אני לא טועה המאיה את מלחמת העולם הראשונה, ועוד שטויות כאלה.

עובדה שכמה שההוראות של הקב"ה "פשוטות" כל כך קשה למאות אלפי חרדים? למצוא רב אחד שידריך אותם. אז כנראה שהדברים לא פשוטים כמו שאתה מציע. ואם נפעל בדרך B במקום A כששני הדרכים מובילות לאותה מטרה, זה באמת משנה לו? או לנו?

למה אי אפשר להצעיד אותם מול תותחים?

למה לא לשלוח את כל ארסנל הטילים שלנו על אומות ערב? זה יפה בתיאוריה אבל בפועל לא כל כך אפשרי.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #41 ב- : ינואר 09, 2010, 22:19:10 »
לנץ-  אשאל אותך אותה שאלה על צבאות ערב.
אתן לך דוגמה חזקה, קח את צבא לבנון העלוב, לפני שנה, אם זכרוני אינו מטעני, כשהתמודד מול פתח אל איסלם במחנה הפליטים נהר אלבארד בצפון לבנון (הם פשוט מחקו אותם עד האחרון, כולל כמעט את כל מחנה הפליטים יחד איתם, ותעמיד את זה מול "עופרת יצוקה" ותגיד לי אתה...)
אני גם יכול להזכיר לך מה עשה הצבא המצרי בכוחות מאוד קטנים ברפיח המצרית בזמן האינתיפאדה הראשונה ב-87'.
בסופו של דבר למעט מקרים אלו, לצבאות ערב האחרות לא היה התמודדות רצינית מאז 73' (לעומתנו) לכן אי אפשר באמת לשפוט, אבל מאותם מקרים בודדים, אפשר להגיע למסקנות מעניינות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : ינואר 09, 2010, 22:38:32 »
אתן לך דוגמה חזקה, קח את צבא לבנון העלוב, לפני שנה, אם זכרוני אינו מטעני, כשהתמודד מול פתח אל איסלם במחנה הפליטים נהר אלבארד בצפון לבנון (הם פשוט מחקו אותם עד האחרון, כולל כמעט את כל מחנה הפליטים יחד איתם, ותעמיד את זה מול "עופרת יצוקה" ותגיד לי אתה...)
אני גם יכול להזכיר לך מה עשה הצבא המצרי בכוחות מאוד קטנים ברפיח המצרית בזמן האינתיפאדה הראשונה ב-87'.
בסופו של דבר למעט מקרים אלו, לצבאות ערב האחרות לא היה התמודדות רצינית מאז 73' (לעומתנו) לכן אי אפשר באמת לשפוט, אבל מאותם מקרים בודדים, אפשר להגיע למסקנות מעניינות.

את מה שתיארת ב87 אני לא מכיר, אבל מה שקרה בלבנון, זה עניין פנימי בין חמולה חמושה אחת לאחרת לא צבא מאורגן ומאומן. שיכול להעיד רק על מנטליות של קילינג אינסטינקט שבאמת חסרה לנו ועליה קמו ונפלו אמפריות, אבל למרות זאת אני חושב שניקח אותם. ובקשר לעניין של המצרים, אני מניח שהעולם לא שפט כל מהלך שלהם כמו אצלינו, לא שזה מצדיק, אבל אנחנו דנים על מסוגלות בצבא מול צבא בהנחה שאין "ביקורת" או שלא סופרים אותה. להפך לדעתי עצם העובדה שהצלחנו לקרוע לחמאס את הצורה בעופרת יצוקה, למרות שנלחמנו עם חוקים וכפפות בקרב רחוב, רק מראה שאם גם אנחנו נוריד את החוקים והכפפות, נפרק אותם פי כמה וכמה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #43 ב- : ינואר 09, 2010, 23:18:48 »
את מה שתיארת ב87 אני לא מכיר, אבל מה שקרה בלבנון, זה עניין פנימי בין חמולה חמושה אחת לאחרת לא צבא מאורגן ומאומן. שיכול להעיד רק על מנטליות של קילינג אינסטינקט שבאמת חסרה לנו ועליה קמו ונפלו אמפריות, אבל למרות זאת אני חושב שניקח אותם. ובקשר לעניין של המצרים, אני מניח שהעולם לא שפט כל מהלך שלהם כמו אצלינו, לא שזה מצדיק, אבל אנחנו דנים על מסוגלות בצבא מול צבא בהנחה שאין "ביקורת" או שלא סופרים אותה. להפך לדעתי עצם העובדה שהצלחנו לקרוע לחמאס את הצורה בעופרת יצוקה, למרות שנלחמנו עם חוקים וכפפות בקרב רחוב, רק מראה שאם גם אנחנו נוריד את החוקים והכפפות, נפרק אותם פי כמה וכמה.
טכנולוגיה, פלטפורמות נשק מתקדמות, כח אש מאסיבי בפוטנציה ויכולת תמרון גדולה, אינם שווים דבר כשהם רק על הנייר, אם אתה נלחם עם יד אחת קשורה מאחורי הגב וללא כל קילר אינסטינקט וחסר באמת את אותו חוש השרדות מובנה, אזי אין לכל הפוטנציאל כל ערך, ומה שקורה בפועל הוא זה שקובע, מבחן התוצאה, כשאין שום השגים אסטרטגיים ראויים לציון, אין ערך לשואו טקטי כזה או אחר, וזה בגדר עלה תאנה שלא מכסה על הערווה כלל
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : ינואר 10, 2010, 04:41:15 »
בס"ד

אני מצטער אם אני מטעה/מתבלבל בתשובה הזו, אני פשוט חייב שינה.

ציטוט
החמאס לא יכול על ישראל, בשום תחום.
זה שלא הגבנו לו כראוי אומר שהוא חזק יותר מאיתנו?

ציטוט
אמרתי שהקב"ה לא קים? שהוא לא עוזר? אבל לא הקב"ה הנחית פה מטוסים כל 30 שניות עם אספקה.
והנה הצביעות החילונית, הגאוותנית, המבולבלת שהחלה עוד בימי תנועת ההשכלה נגלית לה. פתאום יש נסתר, דבר "משיחי" להאמין בו, דבר שרק "מי שמדבר ישירות עם הקב"ה" יכול להאמין בו. עצם קיומה של המדינה הוא ברצון השם ותלוי בהשם בלבד, כמו כל בריאה. כל דבר שנראה בעינינו כרע, ודבר שנראה בעינינו כטוב.
מצד אחד, הקב"ה עוזר והכל. אבל עדיין לנו מגיע קרדיט, אנחנו נלחמים פה ולא הקב"ה. הקב"ה, שיצר גם אתכם וגם את הערבים, לא נלחם. הקב"ה נלחם את המלחמות שלנו באמת, ולא אנחנו. אבל זה קורה רק כאשר אנחנו בוחרים להילחם (וגם זה לא תמיד, כפי שאפשר לראות במלחמת לבנון, שבו הצבא הישראלי הגאוותני ה"מפואר" הוכה שוק על ירך בידי קבוצת גרילה בלרינאית). אותו דבר כמו שקרה לצבא הזה ביוה"כ. אותו דבר כמו שקרה לצבע הזה בפעולות מסויימות לפני מלחמת ששת הימים. הצבא הזה, שחשב שהוא יותר חכם ונעלה מהקב"ה, הצבא הזה שסגד לעצמו, אינו שווה דבר כשהקב"ה לא נותן לו ערך כלשהו.
הקב"ה נותן "אישור" לכל דבר שקורה בעולם. לאדם יש חופש בחירה, בהחלט (שגם הוא, כמו הכל, נוצר בידי הקב"ה ורק על ידיו). אבל גם אם אדם בוחר לעשות משהו, זה לא אומר דבר. הקב"ה יכול "לאשר" את בחירתו ולתת לעשותה, ויכול שלא. הכל תלוי כמובן בחשבונות דשמיא.
הפואנטה שלי היא כזו: אילולא הקב"ה, לא היה לך מטוס להנחית. אילולא הקב"ה, לא היו לך ידיים להשתמש בהם בכדי להנחית. אילולא הקב"ה, לא היה אספקה. אילולא הקב"ה, אתה לא היית קיים ולא אף אחד שישב ויצפצף פה על בריאתו בחוצפה עזה ובניגוד מוחלט לרצונו (הוא מצוות התורה).  מצוות התורה ברורות, אני מקווה.
ביבי, ה"חכם" וה"פרגמטי", כמוהו בגין, מאירסון, שרון, בן גוריון וכל שאר המנהיגים ה"הגיוניים", נחלו אך ורק תבוסות בכל ההחלטות שלהם שנגדו את תורת השם יתברך. הם חשבו שזה "הגיוני" לוותר על כבודו של השם למען מה שנראה להם הגיוני. האדם הוא יצור כה מיוחד שאפילו לסוגיו (אנשים שונים) יש היגיון שונה. ההיגיון האנושי לא תמיד נכון, הוא לא אבסולוטי ולא אמפירי. הוא תודעתי ולא קיומי.
ביבי חשב שזה יהיה הגיוני לוותר בחברון ובואי, ובלהיראות "מתון" ו"ריאלי" בעיני אומות העולם, ובעיני נציגיהם במדינת ישראל (הם הבוגדים), בכדי להשיג תוצאות לאחר "חשיבה טקטית חכמה". מה שהוא השיג היה רק דם, דם, והשפלה (גם אם לא מיידית).
בגין חשב שזה יהיה "הגיוני" למסור את סיני (רק עכשיו חכם בדיעבד, M4a1, אני בטוח שאם אתה היית במקומו, היית מוותר לא רק על סיני), חלק בל ייפרד מארץ ישראל, בכדי "להרגיע" את ה"לחץ" היהודוני-אמריקאי (קיסינג'ר).  בגין ויתר על כבוד אלוקי ועם ישראל, ומסר את סיני, חלק מארצו הקדושה של הקב"ה, מלך מלכי המלכים, לאויב הישמעאלי. רק דם והשפלה קיבלנו. ואת זה אפשר לראות בשיחה האחרונה של ביבי ה"מתון" וה"חכם" וה"נבון" למובראק.
 מאירסון חשבה שזה יהיה הפתרון היחיד, להתחנן לעזרה מהאמריקאים במלחמת יוה"כ (שהייתה כמובן בסה"כ בתכנון אמריקאי-מצרי נגד ישראל מחד ובריה"מ מאידך) בכדי להצילנו. היא התחננה לעזרה, וקיבלה את אשר רצתה. אבל את מה שקיבלנו "הצטרכנו" להחזיר, ו"החזרנו" את ה"חוב" בקמפ דיוויד.
אני יכול להמשיך עוד הרבה אבל הגיע הזמן אחרי ברבורים עמוקים להגיע לפואנטה. כל דבר שאינו הולך בעיני השם, סופו להיכחד ולהיחרב. גם אם זה לא נראה להיגיון המוגבל, המעוות, המסכן, הצבוע, החלש והגאוותני שלך, שמתיימר להיות עשוי על כבוד וגאווה (כבוד וגאווה של נייר כמו שרון הפודל האמריקאי), אבל ההיסטוריה מוכיחה רק את זה. להקב"ה הייתה היכולת הודאית (כמו תמיד) לתת למצרים לרסק אותנו. וככה זה באמת נראה ביוה"כ. אנחנו ניצחנו לא בזכות עצמנו --- לא היה לנו סיכוי. אילולא רחמיו של הקב"ה, לא אתה ולא אני היינו מתכתבים פה עכשיו.  
ציטוט
למה אתה חושב שהם מרסקים אותנו מבחינת מיומנות?

בעניין צה"ל, זה למה אנחנו גרועים מבחינת מיומנות:
http://www.kav.org.il/100994/923
בעניין צבא מצרים, בצבא ערבי בשונה מצבא חפיפניקים שבאים רק בשביל הסחבעק, הכבוד האישי (=הגאוותנות) וכדי להרשים את החברה, באים בשביל הגאווה הלאומית, בשביל הכבוד ההיררכי, בשביל מטרה ואידיאולוגיה (לא משנה כרגע מה היא). תקציב הביטחון שלהם מושקע בעניינים רציניים באמת (ולא מזכירות למ"פ - אין להם חסרי תועלת בצבא), ואת זה ניתן לראות בניצחון מצרי מוחלט בכמעט כל מלחמה שהייתה להם למעט אלו עם ישראל (שאת הסיבה להפסדם כבר ציינתי, הערבים הפסידו הרבה יותר ממה שאנחנו ניצחנו, הגדרה מדוייקת של נץ). אני עוד מעט אמצא לך לינק שמדבר בדיוק על מה שאני מדבר ועל למה אנחנו רק מפסידים בעניין הזה וטוב מאוד שזוהי אתחלתא דגאולה אחרת היינו נשחטים כמו קלפים וניירות מהר מאוד.

ציטוט
אני לא אומר שהקב"ה משקר, אבל את התנ"ך עצמו כתבו אנשים אחרי שעבר מדור לדור, זה לא חתום מהקב"ה. וגם אם כן, יכול להיות שהנבואות בכלל לא מדברות על דורינו, וגם עם כן, לא ספציפי לדור שלנו, אז זה לא תמיד רלוונטי.
אני לפני שינה אז יש מצב גדול שאני אתבלבל בהרבה דברים שאני אכתוב) התורה (חומש) ניתנה ישירות מהקב"ה למשה רבינו ע"ה זיע"א במעמד. מי שמאמין שאות אחת לא ניתנה מהקב"ה הוא כופר.
הנ"ך ניכתב בהשראה אלוקית (או הדרכה אלוקית, שאמרה לאנשים המיוחדים שהקב"ה הכתיב להם כמו הנביאים מה לכתוב), אחרי שהועברו במסורת למסורת.
עובדתית, הנבואות (ברובן) התגשמו. רק נביאי השם יכלו לחזות את כל מה שקרה (ואני יכול לפרט אבל לא עכשיו מסיבה מובנת).
בכל נבואה יש תיארוך מילולי לתאריך. להגיד שזה לא רלוונטי לדור שלנו, לדור אחרית הימים (ויהי ביום ההוא) זה אבסורד (וכן, נבואות אחרית הימים מתגשמות בזו אחר זו). אל תנסה לקבוע טיעונים בלי לדעת עובדות לפני, זה סתם יתן לך תדמית לא טובה.
ציטוט

נבואות לא תורניות? אדגר קייסי, נוסטרדמוס, אם אני לא טועה המאיה את מלחמת העולם הראשונה, ועוד שטויות כאלה.
את מה הן חזו? מה שנוסטדרמוס חזה יכול להתקיים בצורות רבות (לעומת הצורה התורנית המדוייקת). הוא ניבא מהתחת וכך יצאו לו נבואות שלא התגשמו אלא רק ניתן למצוא דמיון מסויים (גם לי קרה כך).
אדגר קייסי "ניבא" את הקריסה ב-29' בדיוק כפי שוורן באפט ניבא את משבר הדוט.קום, הכל חשיבה פיננסית פשוטה (אני אישית "ניבאתי" את המשבר האחרון), זה לא נבואה ולא התגשמו.
לא שמעתי על שום "נבואה" של המאיה על מלחמת העולם הראשונה, כנראה "נבואה" וכנראה "התגשמה" כמו זו של נוסטרדמוס.
ציטוט
עובדה שכמה שההוראות של הקב"ה "פשוטות" כל כך קשה למאות אלפי חרדים? למצוא רב אחד שידריך אותם. אז כנראה שהדברים לא פשוטים כמו שאתה מציע. ואם נפעל בדרך B במקום A כששני הדרכים מובילות לאותה מטרה, זה באמת משנה לו? או לנו?
אילו הוראות?
וכן, זה משנה לו. בדיוק כפי שהיה לו מנשה שנשיר בשירת הים (כן, זה לא "חכם" ו"בזבוז זמן" - הכל למען כבודו של הקב"ה). הקב"ה לא יעמיד אותנו במשימות שאנחנו לא יכולים להן.

ציטוט
למה אי אפשר להצעיד אותם מול תותחים?
זה מה שאני שואל אותך.

ציטוט
למה לא לשלוח את כל ארסנל הטילים שלנו על אומות ערב? זה יפה בתיאוריה אבל בפועל לא כל כך אפשרי.
לא נתת סיבה אחת למה.

[/quote]

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : ינואר 10, 2010, 04:57:54 »
בס"ד

לא הצלחנו לקרוע לחמאס ת'צורה.
ותמיד יש ביקורת, ותמיד סופרים אותה. בכל תפקיד מלחמתי.
הלבנונים לא היו צריכים מנטליות של קילר אינסטינקט, רק מיומנות, נשק באיכות מזעזעת ורצון לעשות מה שהם רואים לנכון (לעומתנו שהולכים סחור סחור עם ייעודנו). ואגב זה לא נכון להגיד שאף חייל לא נכנס עם רצון להילחם ולהרוג. המפקדים חשבו אחרת.
נץ, עדיף היה אם היית מביא את דוגמת מוגדישו..

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : ינואר 10, 2010, 13:33:23 »
טכנולוגיה, פלטפורמות נשק מתקדמות, כח אש מאסיבי בפוטנציה ויכולת תמרון גדולה, אינם שווים דבר כשהם רק על הנייר, אם אתה נלחם עם יד אחת קשורה מאחורי הגב וללא כל קילר אינסטינקט וחסר באמת את אותו חוש השרדות מובנה, אזי אין לכל הפוטנציאל כל ערך, ומה שקורה בפועל הוא זה שקובע, מבחן התוצאה, כשאין שום השגים אסטרטגיים ראויים לציון, אין ערך לשואו טקטי כזה או אחר, וזה בגדר עלה תאנה שלא מכסה על הערווה כלל

שתקפנו את חיזבאללה הוא היה עם הגב לקיר, וכידוע אנשים שנלחמים על חייהם הם הלוחמים הכי טובים. בעוד שאנו נלחמנו עם ידיים קשורות . במצב של 67 או 73 כיום, אנחנו נקרע להם את הצורה כי לא יהיו מעצורים וגם אנחנו נהיה עם הגב לקיר.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : ינואר 10, 2010, 13:39:34 »
בס"ד

שתקפנו את חיזבאללה הוא היה עם הגב לקיר, וכידוע אנשים שנלחמים על חייהם הם הלוחמים הכי טובים. בעוד שאנו נלחמנו עם ידיים קשורות . במצב של 67 או 73 כיום, אנחנו נקרע להם את הצורה כי לא יהיו מעצורים וגם אנחנו נהיה עם הגב לקיר.

א.) חיזבאללה לא היה עם שום גב אל הקיר, הוא המשיך לפעול יותר ויותר לעומק, והמשכנו לספוג נרצחים וטילים ללא חשבון.
ב.) וכי למה אתה באמת חושב ככה?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #48 ב- : ינואר 10, 2010, 13:42:26 »
חמאס לא יותר חזק מאיתנו, וזה שלא הכחדנו אותו ביום שהוא הרים את ראשו זה כתם שחור בהסטוריה שלנו.

" כל דבר שאינו הולך בעיני השם, סופו להיכחד ולהיחרב. גם אם זה לא נראה להיגיון המוגבל, המעוות, המסכן, הצבוע, החלש והגאוותני שלך, שמתיימר להיות עשוי על כבוד וגאווה (כבוד וגאווה של נייר כמו שרון הפודל האמריקאי), אבל ההיסטוריה מוכיחה רק את זה. להקב"ה הייתה היכולת הודאית (כמו תמיד) לתת למצרים לרסק אותנו. וככה זה באמת נראה ביוה"כ. אנחנו ניצחנו לא בזכות עצמנו --- לא היה לנו סיכוי. אילולא רחמיו של הקב"ה, לא אתה ולא אני היינו מתכתבים פה עכשיו. "

סבבה, אז למה לטרוח, אתה מקבל את התבוסה או הנצחון מראש.

אני לא מומחה להלכה או לתורה, הידע שלי הוא בסיסי וגם זה לא, אבל אני כן יודע שהנבואות הן לא סופיות ומותנות בהתנהגות העם. לכן להגיד שמשהו קרה או יקרה ואז כשזה לא קורה להגיד שזה בגלל שהעם תיקן את דרכיו זה לא ממש חוכמה, ונבואות של בדיעבד גם לא עושות עליי רושם, אבל אולי אני טועה, תוכל להראות לי נבואה לעתיד הקרוב, שתתגשם?

למה אי אפשר להצעיד אותם בתותחים? בגלל העולם, אתה לא חי על אי בודד, אתה רוצה לסחור עם אירופה? תתנהג יפה, רוצה מכוניות מיפן? תתנהג יפה.

למה אי אפשר לשלוח טילים כימיים על הערבים? אותה תשובה, והרס אקולוגי.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #49 ב- : ינואר 10, 2010, 13:46:44 »
בס"ד

א.) חיזבאללה לא היה עם שום גב אל הקיר, הוא המשיך לפעול יותר ויותר לעומק, והמשכנו לספוג נרצחים וטילים ללא חשבון.
ב.) וכי למה אתה באמת חושב ככה?

א) כן הוא כן, אנחנו נכנסנו לשטחו, לא הוא לשלנו,

ב) אני עושה הקבלה לריבים קטנים, ראית 2 ילדים הולכים מכות על כדור, ואז תראה 2 ילדים הולכים מכות כשהאחד רוצה לפוצץ את השני כי הוא הסתכל על חברה שלו או משהו, הקרב יראה אחרת. מבחינת שניהם.