כתב נושא: למי שלא ראה:אוהד בית"ר מתראיין אצל רפי רשף בגלל קריאות הבוז לרבין  (נקרא 52496 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
בס"ד

מה זה "הבלי העולם הזה" ומה הבעיה בכדורגל?
דבריך גובים בהוצאת שם רע ותו לא.
בטח שיש בעיה בכדורגל, דבר ראשון זוהי בטלה גמורה והבלית  לחלוטין,דבר שני האוהדים האינטילגנטים שלהם, אינם פוסקים מלנבל את פיהם מלריב מכות מלראות זימה וכו'.
איזה הוצאת שם רע אני לא הזכרתי ולא דיברתי בגנותו של אף אדם ספציפי העברתי ביקורת מחוות דעתי האישית על משחקי הכדורגל, אוסיף ואומר כי אין דעתי דעת יחיד לגבי משחקי הכדורגל
אלא ישנם עוד הרבה רבנים אשר לא פסחו בהעברת ביקורת שלילית לגבי הכדורגל הנבזה.
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

בטח שיש בעיה בכדורגל, דבר ראשון זוהי בטלה גמורה והבלית  לחלוטין,דבר שני האוהדים האינטילגנטים שלהם, אינם פוסקים מלנבל את פיהם מלריב מכות מלראות זימה וכו'.
איזה הוצאת שם רע אני לא הזכרתי ולא דיברתי בגנותו של אף אדם ספציפי העברתי ביקורת מחוות דעתי האישית על משחקי הכדורגל, אוסיף ואומר כי אין דעתי דעת יחיד לגבי משחקי הכדורגל
אלא ישנם עוד הרבה רבנים אשר לא פסחו בהעברת ביקורת שלילית לגבי הכדורגל הנבזה.

כדורגל זה ספורט וספורט לא רק מותר אלא גם מומלץ. לגבי הניבול פה והזימה אני מסכים איתך אבל זה לא הכרחי. לגבי המכות זה לא בהכרח אסור כי אם כן אני רוצה לשמוע איסור על הכאת ישמעאלים במיוחד אם הם מתחילים.
נו בסדר ויש מספיק רבנים שאף הולכים למשחקי כדורגל ובמיוחד לאלו של בית"ר, אותם גם "תבקר" בהאשמות לא מבוססות אלו?
לא כל האוהדים מתבטאים כך ואני מדבר איתך על עצם היותם אוהדים שהולכים למשחקי כדורגל, ההאשמה שלך שהם עוסקים בבטלה יכולה להיות רלוונטית רק אם הם צופים בטלוויזיה (וגם זה לא בהכרח), ע"ע:
http://www.kipa.co.il/ask/show/111651

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

כדורגל זה ספורט וספורט לא רק מותר אלא גם מומלץ. לגבי הניבול פה והזימה אני מסכים איתך אבל זה לא הכרחי. לגבי המכות זה לא בהכרח אסור כי אם כן אני רוצה לשמוע איסור על הכאת ישמעאלים במיוחד אם הם מתחילים.
נו בסדר ויש מספיק רבנים שאף הולכים למשחקי כדורגל ובמיוחד לאלו של בית"ר, אותם גם "תבקר" בהאשמות לא מבוססות אלו?
לא כל האוהדים מתבטאים כך ואני מדבר איתך על עצם היותם אוהדים שהולכים למשחקי כדורגל, ההאשמה שלך שהם עוסקים בבטלה יכולה להיות רלוונטית רק אם הם צופים בטלוויזיה (וגם זה לא בהכרח), ע"ע:
http://www.kipa.co.il/ask/show/111651
במשחקי הכדורגל ישנם גם מכות בין יהודים, לא חסר. ניבולי פה ניתן לשמוע בצורה גורפת במשחקי הכדורגל. וגם אם יש רבנים שהולכים למשחקי הכדורגל זה אומר שהם מייצגים מישהו, האמת שאת זה עוד לא שמעתי, ואם כן אז זה ממש עיוות התורה, מה יש לרב לחפש במקום כזה?!
ועוד לא דיברתי על הפריצות השורצת במקום, עוד סיבה מדוע יהודי ירא שמים לא צריך להיות במקום כזה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

במשחקי הכדורגל ישנם גם מכות בין יהודים, לא חסר. ניבולי פה ניתן לשמוע בצורה גורפת במשחקי הכדורגל. וגם אם יש רבנים שהולכים למשחקי הכדורגל זה אומר שהם מייצגים מישהו, האמת שאת זה עוד לא שמעתי, ואם כן אז זה ממש עיוות התורה, מה יש לרב לחפש במקום כזה?!
ועוד לא דיברתי על הפריצות השורצת במקום, עוד סיבה מדוע יהודי ירא שמים לא צריך להיות במקום כזה.

שאוהדי בית"ר לא מתחילים. אני צריך להזכיר מה צריך לעשות יהודי אם יהודי אחר תוקף אותו פיזית?
אתה צודק לגבי ניבולי הפה שגיניתי אבל אמרתי שזה לא הכרחי ולא כל האוהדים מנבלים את הפה.
לא אתה הוא זה שתגיד שזה עיוות מן התורה.
אתה צודק לגבי הפריצות שגם היא לא הכרחית ולא תמידית.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

שאוהדי בית"ר לא מתחילים. אני צריך להזכיר מה צריך לעשות יהודי אם יהודי אחר תוקף אותו פיזית?
אתה צודק לגבי ניבולי הפה שגיניתי אבל אמרתי שזה לא הכרחי ולא כל האוהדים מנבלים את הפה.
לא אתה הוא זה שתגיד שזה עיוות מן התורה.
אתה צודק לגבי הפריצות שגם היא לא הכרחית ולא תמידית.
לכתחילה אין צריך ללכת למקום שבו ישנה אלימות פיזית או שיכולה להיווצר והסיכוי גבוה.
לא ניתן לעדן ולרכך את ניבולי הפה והפריצות שיש שם, המידה מספיקה, וגוון המקום בהחלט הוא לא מקום יעודי בטח לא ליהודי ובטח לא לרב.
אדם שנמצא במקום קלוקל משם הוא שואף את השיפלות והירידה שבו, ואף אם הוא אינו בין המנבלים את פיהם וכו' סופו שנגרר אחריהם, ועוד כתוב "אוי לרשע ואוי לשכנו".
ע"פ התורה זה עיוות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

לכתחילה אין צריך ללכת למקום שבו ישנה אלימות פיזית או שיכולה להיווצר והסיכוי גבוה.
לא ניתן לעדן ולרכך את ניבולי הפה והפריצות שיש שם, המידה מספיקה, וגוון המקום בהחלט הוא לא מקום יעודי בטח לא ליהודי ובטח לא לרב.
אדם שנמצא במקום קלוקל משם הוא שואף את השיפלות והירידה שבו, ואף אם הוא אינו בין המנבלים את פיהם וכו' סופו שנגרר אחריהם, ועוד כתוב "אוי לרשע ואוי לשכנו".
ע"פ התורה זה עיוות.

אז אין צורך לצאת מהבית.
ניתן, אני בעצמי מניסיוני אעיד על כך, ישנם מספיק אוהדי בית"ר דתיים וכהוא זה רבנים, שיעידו על כך, אתה לא כזה סובייקטיבי באצטדיון. אז לך תבקר את הרבנים ותשטח את טענותיך כקטן.
וכי למה מקום זה קלוקל מעצם היותו כזה? אם נגרד את שורת החטאים הלא-הכרחיים (ניבול פה, פריצות וכדומה), נגלה שמקום כזה יכול להיות אחר. ההגדרה לניבול פה גם היא קשורה לנדון דידן ורוב מה שיוצא מהפה של האוהדים אינו בגדר ניבול פה.
אז לך תגיד את זה לרבנים שהולכים לשם.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אז אין צורך לצאת מהבית.
ניתן, אני בעצמי מניסיוני אעיד על כך, ישנם מספיק אוהדי בית"ר דתיים וכהוא זה רבנים, שיעידו על כך, אתה לא כזה סובייקטיבי באצטדיון. אז לך תבקר את הרבנים ותשטח את טענותיך כקטן.
וכי למה מקום זה קלוקל מעצם היותו כזה? אם נגרד את שורת החטאים הלא-הכרחיים (ניבול פה, פריצות וכדומה), נגלה שמקום כזה יכול להיות אחר. ההגדרה לניבול פה גם היא קשורה לנדון דידן ורוב מה שיוצא מהפה של האוהדים אינו בגדר ניבול פה.
אז לך תגיד את זה לרבנים שהולכים לשם.
שוב פעם זה נשמע לי ממש מופרך שרב אמיתי ירא שמים ילך למשחק כדורגל, בפשטות אומר לך כי אין זה מקום של יהודי ירא שמים לבקר בו.

"אם נגרד את שורת החטאים הלא-הכרחיים"  "ורוב מה שיוצא מהפה של האוהדים אינו בגדר ניבול פה"

אתה יכול לרכך ולעדן את זה כמה שבא לך, יהודי ירא שמים לא יבוא למקום כזה ועוד ישלם כסף.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

שוב פעם זה נשמע לי ממש מופרך שרב אמיתי ירא שמים ילך למשחק כדורגל, בפשטות אומר לך כי אין זה מקום של יהודי ירא שמים לבקר בו.

"אם נגרד את שורת החטאים הלא-הכרחיים"  "ורוב מה שיוצא מהפה של האוהדים אינו בגדר ניבול פה"

אתה יכול לרכך ולעדן את זה כמה שבא לך, יהודי ירא שמים לא יבוא למקום כזה ועוד ישלם כסף.

עוד מעט גם אמצא לך את שמו.
אתה יכול למשוך לזרוק סיסמאות לאוויר אבל בינתיים יוצא שלא נתת לי תשובה ראויה. זה מזכיר לי את עניין הגיוס לצה"ל לא מעט. אם לא נלך לשם הכל יהיה סבבה ולא ניחשף ולא זה, אם נלך לשם נוכל להקרין אור ולהשפיע מבחינה חיובית.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

עוד מעט גם אמצא לך את שמו.
אתה יכול למשוך לזרוק סיסמאות לאוויר אבל בינתיים יוצא שלא נתת לי תשובה ראויה. זה מזכיר לי את עניין הגיוס לצה"ל לא מעט. אם לא נלך לשם הכל יהיה סבבה ולא ניחשף ולא זה, אם נלך לשם נוכל להקרין אור ולהשפיע מבחינה חיובית.
תמצא את שמו, לא שזה ישנה את גישתי בדבר.
אין כלל כל קשר בין הגיוס לצה"ל, בגיוס לצה"ל יש מצווה ומטרה עליונה וחשובה, מה שלהבדיל ממשחקי כדורגל.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

תמצא את שמו, לא שזה ישנה את גישתי בדבר.
אין כלל כל קשר בין הגיוס לצה"ל, בגיוס לצה"ל יש מצווה ומטרה עליונה וחשובה, מה שלהבדיל ממשחקי כדורגל.

אז נצטרך לסיים את הדיון כי אתה לא רציונלי, לעומתי, אין לי בעיה לשנות את דעתי אם תוכיח שאסור בשום פנים ואופן.
גם דריסת רגל יהודית בארץ ישראל והשפעה חיובית על יהודים איננה רק מותרת.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אז נצטרך לסיים את הדיון כי אתה לא רציונלי, לעומתי, אין לי בעיה לשנות את דעתי אם תוכיח שאסור בשום פנים ואופן.
גם דריסת רגל יהודית בארץ ישראל והשפעה חיובית על יהודים איננה רק מותרת.
הנה ראה את זה: http://www.hidabroot.org/CommunityDetail.asp?FaqID=22484

ראה כאן את התשובה הרביעית: http://www.orlanoar.com/

ראה את ההרצאה הזאת: http://rabanim.net/player.asp?File_Name=mms://rabanim.net/shidurim/רביד/לצפייה/חדשים/קליפ%20כדורגל.wmv&Path_Name=/index-rabanim.asp?mytmp=/shidurim/רביד/לצפייה/חדשים&name_file=קליפ%20כדורגל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

הנה ראה את זה: http://www.hidabroot.org/CommunityDetail.asp?FaqID=22484

ראה כאן את התשובה הרביעית: http://www.orlanoar.com/

ראה את ההרצאה הזאת: http://rabanim.net/player.asp?File_Name=mms://rabanim.net/shidurim/רביד/לצפייה/חדשים/קליפ%20כדורגל.wmv&Path_Name=/index-rabanim.asp?mytmp=/shidurim/רביד/לצפייה/חדשים&name_file=קליפ%20כדורגל

לינק ראשון: http://www.kipa.co.il/ask/show/111651

לא מצאתי שום דבר רלוונטי בלינק השני, איפה?

הלינק השלישי לא עובד.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

לינק ראשון: http://www.kipa.co.il/ask/show/111651

לא מצאתי שום דבר רלוונטי בלינק השני, איפה?

הלינק השלישי לא עובד.
http://rabanim.net/player.asp?File_Name=mms://rabanim.net/shidurim/רביד/לצפייה/חדשים/קליפ%20כדורגל.wmv&Path_Name=/index-rabanim.asp?mytmp=/shidurim/רביד/לצפייה/חדשים&name_file=קליפ%20כדורגל

הלינק השני זו התשובה-

יש לי שאלה: אני מאוד אוהב לראות כדורגל מה אני עושה אם יש משחקים בשבת ואני רואה שידור חוזר ביום חול מותר לי לראות את זה?
ועוד משו שמעתי משהו כזה שהכדורגל זה עבודה זרה או משו ? מה האיסורים בזה?

"תגובה: ברגע שאדם צופה במשחק שהתקיים בשבת הוא נהנה באופן עקיף מחילול שבת ולכן ראוי לאדם ירא שמים להיזהר בזה ולא להיות חלק מחילול ה' וליהנות מהעובדה שאחרים חיללו שם שמים בשבת קודש.

בנוסף, שאלת בנוגע לעבודה זרה, תראה אחי היקר, בגדול עבודה זרה היא עבודת גילולים, ברגע שאדם צופה במשחק כדורגל מעיקר הדין אינו עובד עבודת גילולים לעניות דעתי אולם, ברגע שאדם מקדיש לצפייה במשחקים או בטלוויזיה בכלל יותר זמן מאשר ללימוד תורה שהיא עבודת ה' העיקרית שבה צריך להיות אחוז ודבק כל אדם, אז הוא הופך את עבודת ה' לעבודתו המשנית (הפחות חשובה) ואת הצפייה במכשיר הטמא שנקרא טלוויזיה לעיסוקו העיקרי, אזי הוא גורם לצפייה להפוך ל-"עבודת ה' שלו" ואז כל עבודה שאינה קשורה לתורה ומצוות שאדם דבק בה ומשקיע בה יותר זמן מעבודות אחרות היא בגדר עבודה זרה שלא ראויה שנבזבז עליה את זמננו היקר בזה העולם !

מקווה שהועלתי לך...

אני הייתי מציע לך להפסיק לבזבז זמן יקר בצפייה באנשים שרודפים אחרי כדור, חח אני יודע שזה כיף גם אני הייתי צופה נלהב, אבל היום אחרי שהבנתי את משמעות חיי אני לא מוכן לבזבז אותה בצפייה במכשיר בצורה פאסיבית.

זה ביטול תורה גמור אח שלי וזה מבזבז לך את השעות היקרות שלא יחזרו חזרה.

אמשול לך משל ותענה לעצמך. נניח שמודיעים לאדם שנותרו לו שלושה ימים לחיות, האם לעניות דעתך הוא היה מבקש בימיו האחרונים שיאפשרו לו לצפות במשחקי כדורגל? (בהנחה שמדובר באדם ירא שמים כמובן)
תחשוב לבד... אין אדם יודע מתי יקרא לבית דין של מעלה...

סוף מעשה במחשבה תחילה ! לעולם יצייר אדם את יום המיתה לנגד עיניו...

יום נפלא... "

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
כנס לפה http://www.orlanoar.com/?p=296   בהרצאה השלישית על כדורגל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

הלינק של RABAMNIM.NET לא פעיל. תקן אותו.

לגבי השני... חבל שזה נוגע לשבת, שגם אני מתנגד בתוקף למשחקים בשבת.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

הסרטון מאור לנוער עדיין לא עובד לי.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

לגבי השני... חבל שזה נוגע לשבת, שגם אני מתנגד בתוקף למשחקים בשבת.
תקרא את ההמשך

"בנוסף, שאלת בנוגע לעבודה זרה, תראה אחי היקר, בגדול עבודה זרה היא עבודת גילולים, ברגע שאדם צופה במשחק כדורגל מעיקר הדין אינו עובד עבודת גילולים לעניות דעתי אולם, ברגע שאדם מקדיש לצפייה במשחקים או בטלוויזיה בכלל יותר זמן מאשר ללימוד תורה שהיא עבודת ה' העיקרית שבה צריך להיות אחוז ודבק כל אדם, אז הוא הופך את עבודת ה' לעבודתו המשנית (הפחות חשובה) ואת הצפייה במכשיר הטמא שנקרא טלוויזיה לעיסוקו העיקרי, אזי הוא גורם לצפייה להפוך ל-"עבודת ה' שלו" ואז כל עבודה שאינה קשורה לתורה ומצוות שאדם דבק בה ומשקיע בה יותר זמן מעבודות אחרות היא בגדר עבודה זרה שלא ראויה שנבזבז עליה את זמננו היקר בזה העולם !

מקווה שהועלתי לך...

אני הייתי מציע לך להפסיק לבזבז זמן יקר בצפייה באנשים שרודפים אחרי כדור, חח אני יודע שזה כיף גם אני הייתי צופה נלהב, אבל היום אחרי שהבנתי את משמעות חיי אני לא מוכן לבזבז אותה בצפייה במכשיר בצורה פאסיבית.

אמשול לך משל ותענה לעצמך. נניח שמודיעים לאדם שנותרו לו שלושה ימים לחיות, האם לעניות דעתך הוא היה מבקש בימיו האחרונים שיאפשרו לו לצפות במשחקי כדורגל? (בהנחה שמדובר באדם ירא שמים כמובן)

יום נפלא... "

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

תקרא את ההמשך

"בנוסף, שאלת בנוגע לעבודה זרה, תראה אחי היקר, בגדול עבודה זרה היא עבודת גילולים, ברגע שאדם צופה במשחק כדורגל מעיקר הדין אינו עובד עבודת גילולים לעניות דעתי אולם, ברגע שאדם מקדיש לצפייה במשחקים או בטלוויזיה בכלל יותר זמן מאשר ללימוד תורה שהיא עבודת ה' העיקרית שבה צריך להיות אחוז ודבק כל אדם, אז הוא הופך את עבודת ה' לעבודתו המשנית (הפחות חשובה) ואת הצפייה במכשיר הטמא שנקרא טלוויזיה לעיסוקו העיקרי, אזי הוא גורם לצפייה להפוך ל-"עבודת ה' שלו" ואז כל עבודה שאינה קשורה לתורה ומצוות שאדם דבק בה ומשקיע בה יותר זמן מעבודות אחרות היא בגדר עבודה זרה שלא ראויה שנבזבז עליה את זמננו היקר בזה העולם !

מקווה שהועלתי לך...

יום נפלא... "

מתנצל שלא ראיתי את זה, ולא, זו תשובה אתה יכול לספק לבור בלי הבנת הנקרא, שים לב לשימוש הרב שהמשיב נותן למילה "עיקר", מה משתמע מכך? הנדון דידן הינו על צפייה כשלעצמה בלי משך הצפייה כפאקטור.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

הסרטון מאור לנוער עדיין לא עובד לי.
אז כנראה הבעיה היא במחשב שלך, אתה צריך להתקין איזה משהו נראה לי, אצלי הוא עובד.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

מתנצל שלא ראיתי את זה, ולא, זו תשובה אתה יכול לספק לבור בלי הבנת הנקרא, שים לב לשימוש הרב שהמשיב נותן למילה "עיקר", מה משתמע מכך? הנדון דידן הינו על צפייה כשלעצמה בלי משך הצפייה כפאקטור.
ניתן לומר שהרב מתכוון שהסיבה העיקרית לאיסור היא-ביטול תורה ומתחת הוא הביא דוגמה די מספקת.
אם חל האיסור על צפייה במשחקי כדורגל קל וחומר על נוכחות במקום שזה גובל בתשלום.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

ניתן לומר שהרב מתכוון שהסיבה העיקרית לאיסור היא-ביטול תורה ומתחת הוא הביא דוגמה די מספקת.
אם חל האיסור על צפייה במשחקי כדורגל קל וחומר על נוכחות במקום שזה גובל בתשלום.

ממש לא, הסיבה העיקרית (אם לא היחידה מהבנתי) היא העובדה שהאדם אליו הוא מתכוון משקיע יותר מדי שעות בצפייה ובכך הוא מחליף את עבודת ה' העירית היא לימוד התורה בצפייה בטלוויזיה, מחליף את האובייקט והסובייקט יחדיו וכך יוצאת עבודה זרה, ראה נא:
ציטוט

ועדיין יש רבנים שפסקו אחרת כמו שהבאתי כאמור.
ציטוט
ביטול תורה ומושב לצים (מגיב)
האם אין בצפייה בכדורגל איסור ביטול תורה ואיסור מושב לצים?
תגובת הרב:
תלוי
תלוי למי, תלוי מתי ותלוי איך. כמו כל דבר.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

ממש לא, הסיבה העיקרית (אם לא היחידה מהבנתי) היא העובדה שהאדם אליו הוא מתכוון משקיע יותר מדי שעות בצפייה ובכך הוא מחליף את עבודת ה' העירית היא לימוד התורה בצפייה בטלוויזיה, מחליף את האובייקט והסובייקט יחדיו וכך יוצאת עבודה זרה, ראה נא:
ועדיין יש רבנים שפסקו אחרת כמו שהבאתי כאמור.
אני סבור כי דעתו העיקרית הינה ביטול תורה.
"זה ביטול תורה גמור אח שלי וזה מבזבז לך את השעות היקרות שלא יחזרו חזרה."

תגובת הרב:
תלוי

התשובה שהבאת לא מספקת הרב לא הרחיב שום דבר בנידון, תלוי למי?! ממש לא מובן ותלוי מתי?! - מה ישנם זמנים מיוחדים וישנם אנשים מיוחדים הראויים לצפות בשטיות הללו?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אני סבור כי דעתו העיקרית הינה ביטול תורה.
"זה ביטול תורה גמור אח שלי וזה מבזבז לך את השעות היקרות שלא יחזרו חזרה."

תגובת הרב:
תלוי

התשובה שהבאת לא מספקת הרב לא הרחיב שום דבר בנידון, תלוי למי?! ממש לא מובן ותלוי מתי?! - מה ישנם זמנים מיוחדים וישנם אנשים מיוחדים הראויים לצפות בשטיות הללו?

אתה לא סותר , הוא מדבר על התמכרות ועל צפייה ממושכת שמבזבזת שעות לימוד תורה ולא משחק, אם זה היה אחרת אני בטוח שכולם היו עוסקים בביטול תורה.

אתה צודק, אבל היא רק ממחישה שזה לא בהכרח ביטול תורה, באנטיתזה גמורה למה שאתה הבאת (שזה ביטול תורה לא משנה למי) שלא יאה לאף יהודי ואדרבא לרב, אם אתה רוצה, נשאל את אותו הרב למה התכוון, אין לי בעיה עם כך.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אתה לא סותר , הוא מדבר על התמכרות ועל צפייה ממושכת שמבזבזת שעות לימוד תורה ולא משחק, אם זה היה אחרת אני בטוח שכולם היו עוסקים בביטול תורה.

אתה צודק, אבל היא רק ממחישה שזה לא בהכרח ביטול תורה, באנטיתזה גמורה למה שאתה הבאת (שזה ביטול תורה לא משנה למי) שלא יאה לאף יהודי ואדרבא לרב, אם אתה רוצה, נשאל את אותו הרב למה התכוון, אין לי בעיה עם כך.
שאל, ושאל בנוסף האם לתומו זהו ביטול תורה?