כתב נושא: למי שלא ראה:אוהד בית"ר מתראיין אצל רפי רשף בגלל קריאות הבוז לרבין  (נקרא 52899 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
בס"ד

יש רב לא ירא שמים?
לא הבנתי מה ניסית להגיד. =/
רב ירא שמים, זהו רב שמקפיד קלה כבחמורה כדוגמת הרב רביד נגר הי"ו.

ובנוגע לשאלה שלך "יש רב לא ירא שמים?" אני לא מתכוון להיכנס לשאלה הזאת.
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

רב ירא שמים, זהו רב שמקפיד קלה כבחמורה כדוגמת הרב רביד נגר הי"ו.

ובנוגע לשאלה שלך "יש רב לא ירא שמים?" אני לא מתכוון להיכנס לשאלה הזאת.

זו לא הייתה שאלה רצינית כי כוונתי לא הייתה רצינית. רב מעצם היותו רב הוא ירא שמים, זה לא רק תואר.

בכל אופן עדיין לא הבנתי את הפואנטה ב"לא, זה כמו להגיד שרב ירא שמים לא יתן שיעור תורה לנשים בלבד."

מנותק nofar16

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
אני מדבר באספקט הדתי הלכתי,כנראה שגם אם כמה רבנים יחליטו לאסור זאת(ואוסרים זאת) את תמשיכי ללכת, אני מאחל לך כל טוב ושתזכי לשוב בתשובה.

אם יתנו לי הסבר ראוי, שיש ציווי משמיים לא ללכת לשם, או איזה משהו שהוא אסור בתכלית האיסור- אני לא אלך.
אבל בנתיים, אף אחד לא נתן לי הסבר ראוי למה אי אפשר ללכת למשחקי כדורגל, מה הפריצות המדוברת שם.
אם מוחמד לא בא אל ההר, סימן שמוחמד מת!!!

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אם יתנו לי הסבר ראוי, שיש ציווי משמיים לא ללכת לשם, או איזה משהו שהוא אסור בתכלית האיסור- אני לא אלך.
אבל בנתיים, אף אחד לא נתן לי הסבר ראוי למה אי אפשר ללכת למשחקי כדורגל, מה הפריצות המדוברת שם.

לשם ההבהרה, אם רב אוסר את זה (ויש מחלוקת בנדון), אז זה מה שאת מכנה "ציווי משמיים". תלמדי לגבי מתן תורה, למי מסר יהושע עליו השלום את התורה ומהי התורה שבעל פה בנוסף לתורה שבכתב.

מנותק nofar16

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בס"ד

לשם ההבהרה, אם רב אוסר את זה (ויש מחלוקת בנדון), אז זה מה שאת מכנה "ציווי משמיים". תלמדי לגבי מתן תורה, למי מסר יהושע עליו השלום את התורה ומהי התורה שבעל פה בנוסף לתורה שבכתב.

שוב, כל עוד אין איסור מוחלט בטח שאני אלך.
אבל כשיש אלפי אוהדי דתיים של ביתר שבאים למגרשים, ואין החלטה ברורה וחד משמעית לגביי זה- אין סיבה שאני לא אלך.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אבל כשיש אלפי אוהדי דתיים של ביתר שבאים למגרשים, ואין החלטה ברורה וחד משמעית לגביי זה- אין סיבה שאני לא אלך.

אם הרב שלך אוסר עלייך את לא הולכת, נקודה.  אבל הנושא עוד לא ברור - אם יתברר שהרבנים אוסרים, את לא הולכת.
יש דתיים ויש "דתיים".

מנותק nofar16

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בס"ד

אם הרב שלך אוסר עלייך את לא הולכת, נקודה.  אבל הנושא עוד לא ברור - אם יתברר שהרבנים אוסרים, את לא הולכת.
יש דתיים ויש "דתיים".

אם אתה מתכוון אליי ב"דתיים" הזה- אז אני לא דתייה וגם לא התיימרתי להיות!
לא כולנו מושלמים וטהורים כמוך.
ודרך אגב, אל תצווה עליי שום דבר.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אם אתה מתכוון אליי ב"דתיים" הזה- אז אני לא דתייה וגם לא התיימרתי להיות!
לא כולנו מושלמים וטהורים כמוך.

לא התכוונתי אלייך אלא לאנשים שמתיימרים להיות דתיים ולא שומרים על הלכות בסיסיות - בעיקר הלכות עריות, תופעה מאוד לא נדירה.
אם יש לך משו נגדי אשמח אם תודי בזה ולא תעקצי - העקיצות מראות יותר על משו באופי שלך יותר מאשר עליי.

מנותק nofar16

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בס"ד
לא התכוונתי אלייך אלא לאנשים שמתיימרים להיות דתיים ולא שומרים על הלכות בסיסיות - בעיקר הלכות עריות, תופעה מאוד לא נדירה.
אם יש לך משו נגדי אשמח אם תודי בזה ולא תעקצי - העקיצות מראות יותר על משו באופי שלך יותר מאשר עליי.

אה, כן ברור. התכוונת לאנשים אחרים..

אין לי שום דבר נגדך, אתה פשוט כזה יהיר, שזה משהו! אתה לא מסוגל לדבר בגובה העיניים.
אני אמנם לא דתייה, אבל אל תזלזל באינטיליגנציה שלי. שזה משהו שאתה עושה לאורך כל השיחה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אה, כן ברור. התכוונת לאנשים אחרים..

אין לי שום דבר נגדך, אתה פשוט כזה יהיר, שזה משהו! אתה לא מסוגל לדבר בגובה העיניים.
אני אמנם לא דתייה, אבל אל תזלזל באינטיליגנציה שלי. שזה משהו שאתה עושה לאורך כל השיחה.

התכוונתי ל-
ציטוט
אנשים שמתיימרים להיות דתיים ולא שומרים על הלכות בסיסיות - בעיקר הלכות עריות, תופעה מאוד לא נדירה.

אני לא מזלזל באינטליגנציה שלך. אם הייתי מזלזל לא הייתי אפילו לא עונה לך. דיברתי איתך בגובה העיניים ובכנות כמו שצריך - מוטב היה אם היית שואלת אותי אם התכוונתי אלייך ולא להעליל עליי שיש לי צורך כלשהו להאשים אותך ב"דתיות".

מנותק nofar16

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בס"ד

התכוונתי ל-
אני לא מזלזל באינטליגנציה שלך. אם הייתי מזלזל לא הייתי אפילו לא עונה לך. דיברתי איתך בגובה העיניים ובכנות כמו שצריך - מוטב היה אם היית שואלת אותי אם התכוונתי אלייך ולא להעליל עליי שיש לי צורך כלשהו להאשים אותך ב"דתיות".

להאשים אותי בדתיות?!?! כאילו אמרתי שזה פשע!
אני לא מזלזלת לרגע באף אדם דתי (מה שאתה עושה עם חילונים), אני מכבדת כל אדם ובטח לא מזלזלת באינטיליגנציה של אנשים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

ציטוט
להאשים אותי בדתיות?!?! כאילו אמרתי שזה פשע!
שימי לב למרכאות שהדגשתי. יש "דתיוּת" (או - חפיפניקים) ויש דתיוּת (מילה שאני אישית מתעב כי היהדות היא לא דת ודת היא מונח זר).
ציטוט
אני לא מזלזלת לרגע באף אדם דתי (מה שאתה עושה עם חילונים),
אימתי זלזלתי ב"חילוני" בגלל היותו "חילוני"? (גם מונח זר)
ציטוט
אני מכבדת כל אדם ובטח לא מזלזלת באינטיליגנציה של אנשים.
לא צריך לכבד כל אדם ולא זלזלתי באינטליגנציה שלך (אימתי?).

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מספיק! אל תריבו, עד עכשיו דיברנו יפה וכיבדנו אחד את השני, וכך גם ניתן להמשיך ולנהל את השיחה .

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

מספיק! אל תריבו, עד עכשיו דיברנו יפה וכיבדנו אחד את השני, וכך גם ניתן להמשיך ולנהל את השיחה .

מה אחי אתה לא יודע שיש קטע שאיכשהו אני תמיד רב עם רוסיות  ;D
אבל בכל אופן אתה צודק, הבה נמשיך בדיון.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *

בוודאי שיש איסור מוחלט ללכת (לבנות. לגבי בנים עדיין לא ביהרנו את הנושא על כל צדדיו,למרות שישנם רבנים האוסרים) ראי הרבנים שהזכרתי בנושא, וכן נתנו תשובותיהם בנושא,האוהדים ה"דתיים" כמו שרון הזכיר,  לא בהכרח שהם מייצגים משהו (הלכתי,במצב כזה שהם מקלים ראש באיסור עריות).
ובנוגע לשאלות מהי פריצות(שאני חושב שדשנו מספיק בנידון), אז כך פריצות משמע אי צניעות (ע"פ ההלכה) ומסוגלת להכשיל גברים בראיה אסורה וכו', שזהו איסור בעל תוקף גדול ביהדות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

בוודאי שיש איסור מוחלט ללכת (לבנות. לגבי בנים עדיין לא ביהרנו את הנושא על כל צדדיו,למרות שישנם רבנים האוסרים) ראי הרבנים שהזכרתי בנושא, וכן נתנו תשובותיהם בנושא,האוהדים ה"דתיים" כמו שרון הזכיר,  לא בהכרח שהם מייצגים משהו (הלכתי,במצב כזה שהם מקלים ראש באיסור עריות).
ובנוגע לשאלות מהי פריצות(שאני חושב שדשנו מספיק בנידון), אז כך פריצות משמע אי צניעות (ע"פ ההלכה) ומסוגלת להכשיל גברים בראיה אסורה וכו', שזהו איסור בעל תוקף גדול ביהדות.

אני עוד מחפש את הרבנים (שמתם לב שאני פחות בפורום?), כך שגם עניין הבנות עוד לא מוחלט, וכן השאלה מי הוא הרב שהיא עתידה ללכת לפיו לכתחילא, בכל אופן, הבנות לא בהכרח יסכנו בנים בראייה אסורה ואת הטענה הזו אפשר להשליך על שאר מיני כנסים כמו ישיבה בכנסת (שאם להגיד את האמת אני נגד השתתפות נשים בפוליטיקה אבל לא מסיבות עריות), כמו בכל מקום אחר וכן העובדה שאנחנו מדברים על הרמה התיאורטית בהנחת בסיס שהן לבושות צנוע, סה טו.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אני עוד מחפש את הרבנים (שמתם לב שאני פחות בפורום?), כך שגם עניין הבנות עוד לא מוחלט, וכן השאלה מי הוא הרב שהיא עתידה ללכת לפיו לכתחילא, בכל אופן, הבנות לא בהכרח יסכנו בנים בראייה אסורה ואת הטענה הזו אפשר להשליך על שאר מיני כנסים כמו ישיבה בכנסת (שאם להגיד את האמת אני נגד השתתפות נשים בפוליטיקה אבל לא מסיבות עריות), כמו בכל מקום אחר וכן העובדה שאנחנו מדברים על הרמה התיאורטית בהנחת בסיס שהן לבושות צנוע, סה טו.
הבעיה הראשונה היא לא בהכרח (וכמעט לגמרי) שקונקרטית הבנות שהולכות למשחקי כדורגל לבושות צנוע(ע"פ ההלכה).
הבעיה השניה עדיין לא בטוח שיש היתר לבנות להיות באצטדיון כדורגל על אף לבושן (באופן תיאורטי) הצנוע.
גם אני מחפש רבנים, כנראה שמספר הרבנים שהצגתי לא מספיק  :old_huh:(עוד אוסיף כי שאלתי רבנים לגבי הנושא וכולם אסרו,אך אין לי תשובה וירטואלית לאינטרנט)

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

הבעיה הראשונה היא לא בהכרח (וכמעט לגמרי) שקונקרטית הבנות שהולכות למשחקי כדורגל לבושות צנוע(ע"פ ההלכה).
הבעיה השניה עדיין לא בטוח שיש היתר לבנות להיות באצטדיון כדורגל על אף לבושן (באופן תיאורטי) הצנוע.
גם אני מחפש רבנים, כנראה שמספר הרבנים שהצגתי לא מספיק  :old_huh:(עוד אוסיף כי שאלתי רבנים לגבי הנושא וכולם אסרו,אך אין לי תשובה וירטואלית לאינטרנט)

אז מה הבעיה הראשונה הרי שטענת להכשלה בראייה?
מה ההבדל בין היותן של הבנות שם (ביציע - לא משנה אם נפרד או לא) מעבר לעריות?

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אז מה הבעיה הראשונה הרי שטענת להכשלה בראייה?
מה ההבדל בין היותן של הבנות שם (ביציע - לא משנה אם נפרד או לא) מעבר לעריות?
הבעיה הראשונה היא שהבנות שהולכות לשם ברוב המקרים אינן לבושות צנוע,וזוהי ממש הכשלה בראייה.
הבעיה שאין זה מקום ראוי לנשים כמו שהרב הזכיר, מושב לצים, ניבולי פה(אגב סעיף זה כפוף גם לגברים בנוסף לראייה אסורה) ובאופן כללי אין זה מקום ראוי לנשים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

הבעיה הראשונה היא שהבנות שהולכות לשם ברוב המקרים אינן לבושות צנוע,וזוהי ממש הכשלה בראייה.
הבעיה שאין זה מקום ראוי לנשים כמו שהרב הזכיר, מושב לצים, ניבולי פה(אגב סעיף זה כפוף גם לגברים בנוסף לראייה אסורה) ובאופן כללי אין זה מקום ראוי לנשים.

כמו שאמרתי הדיון הוא בדיון התיאורטי במצב של מצב אידיאלי לגבי צניעות (במצב אחר, אני מסכים איתך לחלוטין).
בקשר לבעיה השניה, הרב התכוון כמדומני דווקא לצפייה בטלוויזיה (או באינטרנט) ובכל אופן יש רבנים שחולקים. אין הבדל בין נשים לגברים בתשובות של הרבנים בהתחשב במצב כזה שהנשים לבושות באופן צנוע כאמור זהו המצב התיאורטי המדובר אחרת אין מחלוקת בינינו ממש מלבד עניין הצפייה גרידא.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

כמו שאמרתי הדיון הוא בדיון התיאורטי במצב של מצב אידיאלי לגבי צניעות (במצב אחר, אני מסכים איתך לחלוטין).
בקשר לבעיה השניה, הרב התכוון כמדומני דווקא לצפייה בטלוויזיה (או באינטרנט) ובכל אופן יש רבנים שחולקים. אין הבדל בין נשים לגברים בתשובות של הרבנים בהתחשב במצב כזה שהנשים לבושות באופן צנוע כאמור זהו המצב התיאורטי המדובר אחרת אין מחלוקת בינינו ממש מלבד עניין הצפייה גרידא.
רגע לגבי אי הליכה של נשים למשחקי הכדורגל אתה מסכים?
לגבי הצפייה אני משער כי אין פריצות אך ישנה בעיה במושב לצים ובביטול תורה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

רגע לגבי אי הליכה של נשים למשחקי הכדורגל אתה מסכים?
לגבי הצפייה אני משער כי אין פריצות אך ישנה בעיה במושב לצים ובביטול תורה.

באם הן לא צנועות.
לגבי הצפייה כל עוד זה לא התמכרות ובאמת נהנים/מתעניינים בזה כמו שאמר הרב אין בעיה עם זה.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

באם הן לא צנועות.
אם נדבר קונקרטית:הבנות שהולכות למשחקי כדורגל אין הן בהכרח(וכמעט בכלל) לבושות צנוע (ע"פ ההלכה), ומה גם שבת מלך אמיתית בלבוש צנוע לא תתעסק בהבלים ולא תלך כלל למשחקי כדורגל.

לגבי הצפייה כל עוד זה לא התמכרות ובאמת נהנים/מתעניינים בזה כמו שאמר הרב אין בעיה עם זה.
הרב מוצפי יוצא נגד זה בכל תוקף ואף שנראה כי אין כלל מקום להתיר בכך וזאת בסה"כ לגבי צפייה.
ציטוט
רציתי לדעת מה הבעיה לצפות במשחקי כדורגל לא ח"ו בשבת?

תשובה 
מושב לצים, מחזיק ידי עוברי עבירה, הסתכלות בפני אדם שאינו שומר מצוות,
ובעיקר ביטול תורה שהוא חמור יותר מעון עבודה זרה. 

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

כל הכבד לו!!!!

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *