כתב נושא: בנות שמתגייסות לצה"ל  (נקרא 15021 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #25 ב- : דצמבר 01, 2009, 14:46:57 »
בס"ד

רון, אולי את א' אפשר להפריך ואולי זה עניין של טעם אישי. הנסיון שלי הוא שנשים טובות יותר בתפקידים שציינתי, אבל זה לא החלק החשוב בטיעון שלי. החלק החשוב הוא העקרון של שוויון הזדמניות ושלא צריך לאסור נשים בגלל שיש גברים טורדניים. אתה טוען שלאשה אסור להופיע בשדה הראיה של הגבר הזה, ובכלל עדיף לה להשאר בבית ולא לצאת בלי ליווי. ואילו אני אומר שאם יש גבר שכל כך מפריע לו לראות נשים בשדה הראיה שלו אז הוא צריך לחפש מקום אחר

אני מציע שלא תהיה אפלייה מגדרית. שמי שמתאים לתפקיד יקבל אותו בלי קשר לגבר אשה שחור לבן וכו'. רק בתפקידים בהם יש עומס פיזי גדול או תנאי קרבה כמו שיש ביחידות קרביות שם לא ניתן לקיים הפרדה לדעתי זה הגיוני שנשים לא ישרתו. אתה מציע כן לבצע אפלייה מגדרית.

אנחנו גם חלוקים על העובדות. אתה טוען שנוכחות נשים מפריעה לגברים. אני חושב שבאופן כללי לא כך וגם גבר שזה מפריע לו יסתגל למצב (בנאדם זה לא לא בבון ...).

הניסיון שלי טוען הפוך ועדיין זה לא משנה. גברים יכולים להחליף את הנשים וזה לא הגיוני לטעון שאת א' אפשר להפריך אע"פ שאתה טוען שאכן נשים מתאימות יותר. זה לא משנה, הצבא מיועד לגברים וזה אקסיומה, היהודים הם לא האמזונות, הצבא צריך להיות צבא קידוש השם ולא הצבא האדום. לא צריך להתגרות ביצר הרע ואני לא מעוניין בלהחטיא אנשים.

אני טוען שאסור לאישה להיכלל בשדה הראייה של גבר המשרת בצבא וכבר הסברתי את טענותיי, דבר שלא הצלחתם להפריך. בכללי עדיף לה להישאר בבית או לצאת רק עם ליווי גברי. אין קשר למשפט האחרון שלך כי גם לנשים יש יצר הרע, כן, גם הן אנושיות, וגם ככה המצב כזה שגדרות הצניעות נפרצו אל הרבה מעבר לחומות פלייבוי כך שלא צריך להוסיף שמן למדורה ולתת גושפנקא ר"ל להתגרות ביצר הרע ושילוב שהנזק שעולה ממנו גדול בהרבה מהתועלת כפי שכבר הסברתי.

ואני טוען שכן צריכה להיות "אפלייה מגדרית" כי היא מוצדקת מהסיבות שכבר הסברתי - אני לא ליברל, לא ליברטן, לא חסיד "מגילת זכויות האדם" ולא סוגד לחוקה האמריקאית. אני יהודי תורני ואין לי כל "ערך" בשם "שוויון זכויות".

לא ממש, משתי סיבות:
א.) כאמור, גם לאישה יש יצר הרע, בדור של היום, כמו שכבר הוכח וידוע ברבים לצערנו הרב, הפריצות בשילוב עם המיקסוּס הגנדרי, הובילה למקרי אונס, מקרי הטרדה מינית, מקרי יחסי מין קבוצתיים (כמו שכבר קרה בבסיס שלם כמו ששמעתי, שכל הבנות ששכנו בבסיס כלשהו שאת שמו שכחתי, קיימו יחסי מין עם הקצין), וכו'. זה הדדי למרות שהגבר סביר להניח יכנע ליצר הרע יותר מהר.
ב.) כל עוד אין חינוך תורני (דבר שאני מתכוון כמובן ליישם), אדרבא, המצב יותר גרוע, אנשים היום לא יכולים לשלוט ביצר שלהם לרצוח, אז שיוכלו לשלוט ביצר הרע שלהם לאנוס? ואם כבר לחנך ולאכוף, למה לא לתת חינוך תורני שמלכתחילה מתנגד לזה?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #26 ב- : דצמבר 01, 2009, 16:21:22 »
אתה יוצא מנקודת הנחה שאנשים יקבלו את "החינוך התורני", למה נראה לך?

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #27 ב- : דצמבר 01, 2009, 17:45:11 »
אתה יוצא מנקודת הנחה שאנשים יקבלו את "החינוך התורני", למה נראה לך?

היגיון טבעי, שכל ישר - לא מתאים לחילונים?

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #28 ב- : דצמבר 01, 2009, 18:10:04 »
מבחינת החילוניים, ואפילו חלק מהדתיים, איסור על גיוס נשים הוא כפיה דתית בלתי נסבלת.

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #29 ב- : דצמבר 01, 2009, 18:14:46 »
מבחינת החילוניים, ואפילו חלק מהדתיים, איסור על גיוס נשים הוא כפיה דתית בלתי נסבלת.
בס"ד

צודק אני לא מבין למה הדתיים לא רוצים שבנות יתגייסו אני דתי ואני בעד זה כמו שרשמתי פה מכיוון שזה יעזור לצה"ל כי גם לבנות יש משו לתרום למדינה בכלל ולצה"ל בפרט, שילכו לג'ובניק לעשות משו פקידה או חיל קרבי להיות פקידה כי הם יכולות לתרום או פיקוד העורף.
ואני לא מבין למה החרדים לא בעד בנות המתגייסות לצה"ל הריי גם ככה הם לא בסכנת מוות ח"ו או משו דומה,הם סך הכל פקידות הריי אין עוד תפקידים לבנות חוץ מפקידות או תפקיד מסוים במטבח.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #30 ב- : דצמבר 01, 2009, 18:20:42 »

זה לא איסור, זה מותר- מותר לא לגייס נשים. גיוס נשים הוא כפיה חילונית על קבוצת אוכלוסיה שלמה בישראל. חייבים לשים לזה סוף!

ודי לסיסמאות ריקות וקלושות. קרא את ההסברים הפשוטים והרציונאליים שלי ושל רון למעלה.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #31 ב- : דצמבר 01, 2009, 18:22:26 »
בס"ד

צודק אני לא מבין למה הדתיים לא רוצים שבנות יתגייסו אני דתי ואני בעד זה כמו שרשמתי פה מכיוון שזה יעזור לצה"ל כי גם לבנות יש משו לתרום למדינה בכלל ולצה"ל בפרט, שילכו לג'ובניק לעשות משו פקידה או חיל קרבי להיות פקידה כי הם יכולות לתרום או פיקוד העורף.
ואני לא מבין למה החרדים לא בעד בנות המתגייסות לצה"ל הריי גם ככה הם לא בסכנת מוות ח"ו או משו דומה,הם סך הכל פקידות הריי אין עוד תפקידים לבנות חוץ מפקידות או תפקיד מסוים במטבח.

אתה רפורמי? או קונסרבטיבי?
לא,  כי אלה לא "דתיים".
ואלה שכן, מבינים. אז לכן אני שואל..

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #32 ב- : דצמבר 01, 2009, 18:25:33 »
אתה רפורמי? או קונסרבטיבי?
לא,  כי אלה לא "דתיים".
ואלה שכן, מבינים. אז לכן אני שואל..
בס"ד

רפורמי אני לא דתי חזק אבל אני שומר מצוות מניח תפילין כל יום וכמובן שומר שבת וחג.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #33 ב- : דצמבר 01, 2009, 18:51:57 »
בס"ד

רפורמי אני לא דתי חזק אבל אני שומר מצוות מניח תפילין כל יום וכמובן שומר שבת וחג.

נו אז ענית לעצמך. תתחזק, וממילא תתחדד אצלך ההשגה של דרך הישר עפ"י תורת ישראל, שהיא תורת המוסר האלוקי.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #34 ב- : דצמבר 01, 2009, 18:58:13 »
זה לא איסור, זה מותר- מותר לא לגייס נשים. גיוס נשים הוא כפיה חילונית על קבוצת אוכלוסיה שלמה בישראל. חייבים לשים לזה סוף!

ודי לסיסמאות ריקות וקלושות. קרא את ההסברים הפשוטים והרציונאליים שלי ושל רון למעלה.
זה כן איסור בפועל- איסור על נשים גם אם הן מתאימות לתפקיד ומתנדבות להתגייס. אשה שלא מתאים לה צבא- יכולה לעשות שירות לאומי או אפילו להצהיר שהיא דתיה ולקבל פטור משירות. זה המצב היום ולדעתי כך ראוי שימשך.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #35 ב- : דצמבר 01, 2009, 19:21:03 »
זה כן איסור בפועל- איסור על נשים גם אם הן מתאימות לתפקיד ומתנדבות להתגייס. אשה שלא מתאים לה צבא- יכולה לעשות שירות לאומי או אפילו להצהיר שהיא דתיה ולקבל פטור משירות. זה המצב היום ולדעתי כך ראוי שימשך.

אבל היום, לא מותר לה לא להתגייס לשירות (צבאי / אזרחי); חובה עליה להתגייס! כפיה חילונית פשוטו! איפה נשמע כדבר הזה? לקחת בחורה ולהכריח אותה? לנצל אותה?

להתנדב זה עניין אחר. אם מישהו / מישהי רוצים מרצונם האישי לתרום לגוף פלוני אלמוני- אהלן וסהלן.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #36 ב- : דצמבר 01, 2009, 19:30:43 »
אבל היום, לא מותר לה לא להתגייס לשירות (צבאי / אזרחי); חובה עליה להתגייס! כפיה חילונית פשוטו! איפה נשמע כדבר הזה? לקחת בחורה ולהכריח אותה? לנצל אותה?

להתנדב זה עניין אחר. אם מישהו / מישהי רוצים מרצונם האישי לתרום לגוף פלוני אלמוני- אהלן וסהלן.
אני לא חושב שזה המצב היום כמו שאמרתי קודם. בכל מקרה אני חושב שיכולה להיות הסכמה שלא תהיה כפיה ולבחורה תנתן האפשרות לבחור להתגייס לצבא, או לעשות שירות לאומי.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #37 ב- : דצמבר 01, 2009, 19:59:51 »
אני לא חושב שזה המצב היום כמו שאמרתי קודם. בכל מקרה אני חושב שיכולה להיות הסכמה שלא תהיה כפיה ולבחורה תנתן האפשרות לבחור להתגייס לצבא, או לעשות שירות לאומי.

אז כמו שאמרתי- היום אין בחירה; יש כפיה. כפיה חילונית אנטי-יהודית בעליל.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #38 ב- : דצמבר 01, 2009, 20:16:57 »
בס"ד

גם בשן, אני לא מבין למה אתה מתאמץ, אפשר לסכם את זה בכמה משפטים ודי לחכימא ברמיזא, החילונים הם לא רוב, ועד שנגיע לשלטון (M4a1, אנחנו מדברים על מה אנחנו רוצים לעשות כשנהיה בשלטון, לא?!), הרוב המוחץ יהיה תורני או מסורתי במקרה הפחות טוב, כמו שעכשיו אנחנו מקבלים את הכפייה החילונית (כמו הדוגמא שהבאת), הם יקבלו את ה"כפייה" התורנית החיובית לנו, סה טו.

כמו כן אני לא חושב שצריך לכפות הרבה, בסופו של דבר, אחרי שהתקשורת, מערכת החינוך, צה"ל (או צק"ה, צבא קידוש השם או צבא ישראל), וכו' - אנחנו לא נצטרך לכפות תשובה בכלל, מה גם שאני לא מתכנן לכפות הכל..

מנותק אשי

• מנהל הפורום "הפצת הימין האמיתי"
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #39 ב- : דצמבר 06, 2009, 19:22:42 »
הרב מאיר כהנא זצוק''ל הי''ד:
נשים בצה"ל
בתור אדם ששירת בצה"ל, נראה לי שכל אב שמרשה לבתו לשרת שם, מעלה שאלות קשות ביחס לתפקוד שלו כהורה, או לפחות ביחס לדאגה שלו כלפיה. ההורדה בדרגה של רב-סרן בצה"ל בחודש שעבר בגין הטרדה מינית של חיילות שתחת פיקודו, מהווה מקרה טיפוסי למציאות בצבא.

האמת היא, שמאות מקרים כאלה קורים מידי שנה, כאשר קצינים שיש להם סמכות לתת תפקידים קלים לחיילות, כמו גם לתת להן לצאת לשבתות, דורשים תמורה בתחום המיני. ברוב המקרים החיילות נענות ללא בעיה, ובמקרים האחרים הן נפחדות מדי מכדי להתלונן. רבות מחיילות אלו באות ממושבים או ממשפחות מגוננות (רובן בנות ספרדיות), והצבא מהווה בשבילן את ההזדמנות האמיתית הראשונה להיות מחוץ לבית, רחוקות מההורים ורחוקות מקודים מוסריים, לזמן ממושך. התוצאות ברורות מאליהן.

הצבא הופך להיות בית ספר לאי-מוסריות, שלא לדבר על הבעיה של חיילים דרוזים ובדואים שתמיד שמחים לפגוש בנות יהודיות. למרבה הצער, מה שהצבא היהודי עושה בשבירת הקדושה של היהדות ושל האשה היהודיה, אין לו מקבילה אצל שום גורם אחר במדינה.
ישנם, כמובן, אלו שלא חושבים והנאיביים שזורקים את הסיסמה השחוקה "בת טובה לא תסתבך". על פי אותו מטבע, ניתן לומר שאין צורך ברמזור בצומת מסוכנת, שהרי נהג טוב יהיה זהיר ממילא, והולך רגל טוב יסתכל לכל הכיוונים. בנות "טובות" שנקלעות לסיטואציה רעה יכולות ליפול, והורים שאוהבים את ילדיהם בונים גדרות סביב אזורים מסוכנים, ומציבים רמזורים בצמתים מסוכנים.

העובדה היא שצה"ל אינו צריך חיילות בשירות מלא. למרות התמונה שיהודים בחו"ל אוהבים להאמין בה, בנות בצה"ל אינן לוחמות, ואדרבה, הן מפונות מהחזית מיד כשפורצת מלחמה. תפקידן בצבא מתחלק לשניים: האחד לגיטימי, והשני מאוד לא לגיטימי. הלגיטימי הוא, הצורך בעבודה משרדית ופקידות בבסיסים ובמשרדים צבאיים. הלא-לגיטימי הוא, לשרת את הגברים הקצינים. אם הצבא צריך מזכירות ופקידות, אין סיבה שנשים לא תוכלנה להגיע מבתיהן מידי בוקר לבסיס, ותחזורנה לבתיהן מידי ערב. אין סיבה למה הן לא תוכלנה להיות אזרחיות עובדות משרד הבטחון, וכך לא תהיינה מטרה לאיומיהם של קצינים.

אני מסכים שכל אשה בישראל  -מלבד אלו שהוריהן, מסיבות דתיות, אינם מתירים להן לעבוד מחוץ לבתיהן כלל  -צריכה לשרת את מדינתה. אבל לא כחיילות. יש מספיק מקומות לשרות לאומי תחת פיקוח קפדני על כללי המוסר, ובכך נשות ישראל יוכלו לעזור להציל את ישראל בלי לאבד את עצמן.

י"ג תמוז תשמ"ז. פורסם באנגלית תחת השם: :Women in the IDF. In: Jewish Press, July 10, 1987, p. 19; Kahane Magazine, May-June, 1987, p. 10.
מקור: http://www.rabbikahane.org/kahane/index.php?view=article&catid=55:2008-06-17-12-40-56&id=388:-q&option=com_content&Itemid=91

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #40 ב- : דצמבר 06, 2009, 19:34:19 »
הרב מאיר כהנא זצוק''ל הי''ד:
נשים בצה"ל
בתור אדם ששירת בצה"ל, נראה לי שכל אב שמרשה לבתו לשרת שם, מעלה שאלות קשות ביחס לתפקוד שלו כהורה, או לפחות ביחס לדאגה שלו כלפיה. ההורדה בדרגה של רב-סרן בצה"ל בחודש שעבר בגין הטרדה מינית של חיילות שתחת פיקודו, מהווה מקרה טיפוסי למציאות בצבא.

האמת היא, שמאות מקרים כאלה קורים מידי שנה, כאשר קצינים שיש להם סמכות לתת תפקידים קלים לחיילות, כמו גם לתת להן לצאת לשבתות, דורשים תמורה בתחום המיני. ברוב המקרים החיילות נענות ללא בעיה, ובמקרים האחרים הן נפחדות מדי מכדי להתלונן. רבות מחיילות אלו באות ממושבים או ממשפחות מגוננות (רובן בנות ספרדיות), והצבא מהווה בשבילן את ההזדמנות האמיתית הראשונה להיות מחוץ לבית, רחוקות מההורים ורחוקות מקודים מוסריים, לזמן ממושך. התוצאות ברורות מאליהן.

הצבא הופך להיות בית ספר לאי-מוסריות, שלא לדבר על הבעיה של חיילים דרוזים ובדואים שתמיד שמחים לפגוש בנות יהודיות. למרבה הצער, מה שהצבא היהודי עושה בשבירת הקדושה של היהדות ושל האשה היהודיה, אין לו מקבילה אצל שום גורם אחר במדינה.
ישנם, כמובן, אלו שלא חושבים והנאיביים שזורקים את הסיסמה השחוקה "בת טובה לא תסתבך". על פי אותו מטבע, ניתן לומר שאין צורך ברמזור בצומת מסוכנת, שהרי נהג טוב יהיה זהיר ממילא, והולך רגל טוב יסתכל לכל הכיוונים. בנות "טובות" שנקלעות לסיטואציה רעה יכולות ליפול, והורים שאוהבים את ילדיהם בונים גדרות סביב אזורים מסוכנים, ומציבים רמזורים בצמתים מסוכנים.

העובדה היא שצה"ל אינו צריך חיילות בשירות מלא. למרות התמונה שיהודים בחו"ל אוהבים להאמין בה, בנות בצה"ל אינן לוחמות, ואדרבה, הן מפונות מהחזית מיד כשפורצת מלחמה. תפקידן בצבא מתחלק לשניים: האחד לגיטימי, והשני מאוד לא לגיטימי. הלגיטימי הוא, הצורך בעבודה משרדית ופקידות בבסיסים ובמשרדים צבאיים. הלא-לגיטימי הוא, לשרת את הגברים הקצינים. אם הצבא צריך מזכירות ופקידות, אין סיבה שנשים לא תוכלנה להגיע מבתיהן מידי בוקר לבסיס, ותחזורנה לבתיהן מידי ערב. אין סיבה למה הן לא תוכלנה להיות אזרחיות עובדות משרד הבטחון, וכך לא תהיינה מטרה לאיומיהם של קצינים.

אני מסכים שכל אשה בישראל  -מלבד אלו שהוריהן, מסיבות דתיות, אינם מתירים להן לעבוד מחוץ לבתיהן כלל  -צריכה לשרת את מדינתה. אבל לא כחיילות. יש מספיק מקומות לשרות לאומי תחת פיקוח קפדני על כללי המוסר, ובכך נשות ישראל יוכלו לעזור להציל את ישראל בלי לאבד את עצמן.

י"ג תמוז תשמ"ז. פורסם באנגלית תחת השם: :Women in the IDF. In: Jewish Press, July 10, 1987, p. 19; Kahane Magazine, May-June, 1987, p. 10.
מקור: http://www.rabbikahane.org/kahane/index.php?view=article&catid=55:2008-06-17-12-40-56&id=388:-q&option=com_content&Itemid=91

טוב לראות שהרב כהנא לא התנגד עקרונית שנשים תצאנה מהבית לעבודה, כולל בשביל צה"ל.

מנותק spectator

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #41 ב- : דצמבר 06, 2009, 20:08:44 »
לא כתוב בתורה שנשים צריכות להתגייס. הגנת ארץ ישראל מוטלת על גבר ולא על אשה.

וחוץ מהבעיות הלכתיות המוזכרות לעיל, אין אף טענה רצינית בעד גיוס בנות. אין צורך להוכיח שאשה היא גבר.

שירות לאומי במקום כשר הוא אפשרי אבל לדעתי עדיף שהבת לא תעשה אף את זה. כל הרעיון של השירות הינו תרומה למדינה, אז אם נעזוב לרגע את התעמולה של הממסד, נגלה כי לאשה יש דרכים יעילות יותר לעשות את זה. יהיה הרבה יותר טוב - גם לבת וגם לחברה כולה - אם היא תתחיל ללמוד מקצוע (השכלה גבוהה או קורס מקצועי). חתונה היא גם אופציה מצויינת (אם היא כבר מצאה את בן זוגה :))

"חובה" של אשה לשרת בצה"ל או לעשות שירות לאומי היא המצאה של הממסד הבולשביקי.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #42 ב- : דצמבר 07, 2009, 05:35:52 »
לא כתוב בתורה שנשים צריכות להתגייס. הגנת ארץ ישראל מוטלת על גבר ולא על אשה.

וחוץ מהבעיות הלכתיות המוזכרות לעיל, אין אף טענה רצינית בעד גיוס בנות. אין צורך להוכיח שאשה היא גבר.

שירות לאומי במקום כשר הוא אפשרי אבל לדעתי עדיף שהבת לא תעשה אף את זה. כל הרעיון של השירות הינו תרומה למדינה, אז אם נעזוב לרגע את התעמולה של הממסד, נגלה כי לאשה יש דרכים יעילות יותר לעשות את זה. יהיה הרבה יותר טוב - גם לבת וגם לחברה כולה - אם היא תתחיל ללמוד מקצוע (השכלה גבוהה או קורס מקצועי). חתונה היא גם אופציה מצויינת (אם היא כבר מצאה את בן זוגה :))

"חובה" של אשה לשרת בצה"ל או לעשות שירות לאומי היא המצאה של הממסד הבולשביקי.

פנטסטי, spectator. חותם על כל מילה.
תשובה מצויינת על דברי צלהר.

"חובה" של האישה "לשרת את המדינה" - פשוט פאשיזם נטו. איפה הציור של המגל והחרב של רון בן-מיכאל?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #43 ב- : דצמבר 07, 2009, 05:42:02 »
בס"ד

פנטסטי, spectator. חותם על כל מילה.
תשובה מצויינת על דברי צלהר.

"חובה" של האישה "לשרת את המדינה" - פשוט פאשיזם נטו. איפה הציור של המגל והחרב של רון בן-מיכאל?

איזה תמונה עם חרב?  :old_WTF_Aza: :old_huh:

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בנות שמתגייסות לצה"ל
« להגיב #44 ב- : דצמבר 07, 2009, 05:47:38 »
בס"ד

איזה תמונה עם חרב?  :old_WTF_Aza: :old_huh:

אויש נו..
הפטיש. לא חרב ולא גרב.