כתב נושא: שאלה קצת לא קשורה  (נקרא 2429 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק יפתח שם טוב (משמיד השמאלנים)

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שאלה קצת לא קשורה
« ב- : דצמבר 25, 2012, 22:58:12 »
מישהו יכול להגדיר לי מה זה מוזיקה יהודית?
היתה לי התערבות עם חבר פשוט וחוץ מזה זאת שאלה טובה
לדוגמה מוזיקה תימנית זה מוזיקה יהודית?
שפוך חמתך על הגויים לא ידעוך ועל משפחות אשר בשמך לא קראו

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בעניין: שאלה קצת לא קשורה
« להגיב #1 ב- : דצמבר 25, 2012, 23:02:15 »

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : דצמבר 25, 2012, 23:04:14 »

שיר גדול הי"ד יהי זכרו ברוך אבל השאלה שלי קצת יותר ספציפית מה נכלל תחת הקטגוריה מוזיקה יהודית

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : דצמבר 25, 2012, 23:07:18 »
שיר גדול הי"ד יהי זכרו ברוך אבל השאלה שלי קצת יותר ספציפית מה נכלל תחת הקטגוריה מוזיקה יהודית

כל מוזיקה שמקורה ביוצרים יהודים לא? (אגב, שירים הכוללים פסוקים מהתורה הם פסולים ידעת את זה?)

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : דצמבר 25, 2012, 23:09:27 »
כל מוזיקה שמקורה ביוצרים יהודים לא? (אגב, שירים הכוללים פסוקים מהתורה הם פסולים ידעת את זה?)
באמת? לא לא ידעתי את זה
אז אם ככה השירים של רבי שלום שבזי פסולים? אני אגיד את זה לחבר שלי

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #5 ב- : דצמבר 25, 2012, 23:38:28 »
איזה שטויות. במשך מאות שנים עם ישראל שר פסוקים.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : דצמבר 26, 2012, 01:40:41 »

:::D :::D :::D :::D

אם כך, גם זאת מוזיקה יהודית:

וגם השיר "גרייסלאנד" של פול סיימון זה מוזיקה יהודית. וגל "blowing in the wind" של בוב דילן (רוברט צימרמן) - מוזיקה יהודית? מובן שלא. הכוונה היא לא למוזיקה שהולחנה על ידי יהודים אלא למוזיקה שהיא יהודית.

לפותח האשכול - למרות שזה ספיציפית לא תחום ההתמחות שלי, אני יכול לומר לך שלמיטב ידיעתי הלא בלתי מבוססת, התשובה היא שאין אנו יודעים על סגנון מוזיקלי יהודי מגובש ומובחן. לא במובן שאתה מתכוון אליו, לא באותו מובן שבו לספרדים יש את מוזיקת הפלמנקו, לאמריקאים יש את מוזיקת הקאנטרי, הבלוז והג'אז, השנסון הצרפתי וכו'. כמובן שקיימת מוזיקה שאיפיינה את הקהילות היהודיות השונות בגלות, אבל המוזיקה הזאת מושפעת מאד ממסורות מקומיות. מוזיקת הכליזמר של יהדות מזרח אירופה היא דומה מאד למוזיקה המזרח אירופאית המסורתית (של הגויים), והיא כמובן שונה תכלית השינוי מהמוזיקה של יהדות תימן ומרוקו, שמבוססת ברובה על מקאמים - שהם קונספט מוזיקלי ערבי. גם המודוסים שמאפיינים את הפיוטים היהודיים - דוגמת מודוס "אהבה רבה", מאפיינים מסורות מוזיקליות מקומיות רבות ואינן ייחודיות ליהודים.

השאלה שלך היא גדולה ומורכבת (הודות להיסטוריה המגוונת של העם היהודי) ומחייבת תשובה ארוכה, אבל אני מקווה שעניתי לך בתמציתיות.

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : דצמבר 26, 2012, 07:23:31 »
:::D :::D :::D :::D

אם כך, גם זאת מוזיקה יהודית:

וגם השיר "גרייסלאנד" של פול סיימון זה מוזיקה יהודית. וגל "blowing in the wind" של בוב דילן (רוברט צימרמן) - מוזיקה יהודית? מובן שלא. הכוונה היא לא למוזיקה שהולחנה על ידי יהודים אלא למוזיקה שהיא יהודית.

לפותח האשכול - למרות שזה ספיציפית לא תחום ההתמחות שלי, אני יכול לומר לך שלמיטב ידיעתי הלא בלתי מבוססת, התשובה היא שאין אנו יודעים על סגנון מוזיקלי יהודי מגובש ומובחן. לא במובן שאתה מתכוון אליו, לא באותו מובן שבו לספרדים יש את מוזיקת הפלמנקו, לאמריקאים יש את מוזיקת הקאנטרי, הבלוז והג'אז, השנסון הצרפתי וכו'. כמובן שקיימת מוזיקה שאיפיינה את הקהילות היהודיות השונות בגלות, אבל המוזיקה הזאת מושפעת מאד ממסורות מקומיות. מוזיקת הכליזמר של יהדות מזרח אירופה היא דומה מאד למוזיקה המזרח אירופאית המסורתית (של הגויים), והיא כמובן שונה תכלית השינוי מהמוזיקה של יהדות תימן ומרוקו, שמבוססת ברובה על מקאמים - שהם קונספט מוזיקלי ערבי. גם המודוסים שמאפיינים את הפיוטים היהודיים - דוגמת מודוס "אהבה רבה", מאפיינים מסורות מוזיקליות מקומיות רבות ואינן ייחודיות ליהודים.

השאלה שלך היא גדולה ומורכבת (הודות להיסטוריה המגוונת של העם היהודי) ומחייבת תשובה ארוכה, אבל אני מקווה שעניתי לך בתמציתיות.

התכוונתי יהודים, לא יהודונים ומתיוונים