כתב נושא: איזה אומנות לחימה אתם מציעים לי ללכת?  (נקרא 6777 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
איזה אומנות לחימה אתם מציעים לי ללכת?
« להגיב #25 ב- : אוקטובר 01, 2009, 20:36:08 »
בהצלחה

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #26 ב- : אוקטובר 02, 2009, 06:01:57 »
אני לא יודע אם יש בקריית שמונה ,  אבל אבי"ר בעיני היא האומנות לחימה הכי מתאימה  ("גרסא צבאית" של אבי"ר שנקראת RSD זה מה שבדרך כלל מתאמנים בו כוחות הקומנדו של ישראל ,ביחד עם קרב מגע ) , מכיוון שהיא גם ברוח היהדות,גם ספורט מעולה, וגם שיטת לחימה פרקטית שמתאימה את עצמה לכל מצב על הקרקע, בעמידה וכו' , הכנעות, בעיטות, הכל יש בה

אם אין באיזוך , עדיף השרדות או קרב מגע על פני כל אומנות לחימה "מסורתית" של המזרח , מכיוון שלא חסר באומניות האלו עבודה זרה (הרבה מהקריאות בקרטה הם שמות אלילים בשינטו, הפגאניזם היפני ) ועל קונג פו אין בכלל מה לדבר מבחינת עבודה זרה

כמובן שיש מורים דתיים , ואם יש להם שיטת לימוד כשרה של השיטות האלה, אז זה סיפור אחר, למרות שלדעתי בכל זאת עדיף לשאול רב לפני שמתעסקים באומניות האלה

יתרונות - 
אבי"ר = שיטת לחימה יהודית עתיקה שנשתמרה על ידי יהודים בתימן ובקווקז, שיהושע סופר ומשפחתו שימרו וסידרו אותה שיהיה אפשר ללמוד אותה בצורה מסודרת בכיתה (כדי שלא תשכח ,בעיקר) כאומנות לחימה רגילה, היא מאד דומה לקרב מגע ,אבל מתעסקת גם בדברים שקרב מגע לא נוגע בהם כלל וכלל (כגון נעילות,חניקות וכו' , ואפשר להגיד שהשיטה יותר אגרסיבית מקרב מגע בהרבה מובנים) , המורה הראשי של השיטה , הוא מומחה בעל שם עולמי בשלל אומניות לחימה , והוא אומר שאין שום שיטה שמסוגלת להתמודד עם השיטת לחימה הזאת
קרב מגע = זה בעצם אומנות לחימה מדעית, שלוקחת כל מה שטוב בהרבה שיטות, וזורקת את כל הדברים הלא נחוצים
השרדות = מבוססת על קרטה ,ג'ודו, ושיטות לחימה של קומנדו (סאס)

כל השיטות האלה פותחו על ידי יהודים , מכל השיטות האלה יש ישומים אמיתיים בשטח בצבא  ,והשיטות הצמיחו לא מעט מהלוחמי עלית של צה"ל ולמעשה אחראיות לשיטות הלחימה של ניטרול מהיר שמשתמשים בהם הצבא (התנועות הכי בסיסיות כמעט שמלמדים כל טירון איך להשתמש בנשק ככלי הכאה, מגיעים בעיקר מהקרב מגע ,  ביחידות עלית , משתמשים בשיטות קרב מגע מתקדמות שפותחו עבור הצבא , ובשיטת ה RSD שהיא ליקוט של כל השילובים והניטרול מהיר של אבי"ר  )

LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
« להגיב #27 ב- : אוקטובר 04, 2009, 14:00:04 »
ידידי אתה לא מדייק, הקרב מגע כן כולל חניקות חביקות ונעילות וכן שחרורים מחניקות
חביקות ונעילות.

וכמו שציינת זוהי שיטת לחימה מדעית שמבוססת דוקא על האנטומיה של הגוף, אחד הלימודים
החשובים בה זה נקודות תורפה בגוף האדם ואך לפגוע בהם ביעילות, למעשה לאחר שלמדת נקודות תורפה
לעיתים לא תצטרך הרבה לחימה מכיוון שפגיעה בנקודה גורמת בדרך כלל לעילפון או למוות(תלוי באיזה נקודה בחרת)נכון יש בקרב מגע "השאלות" משיטת אחרות אך היא לא מבוססת עליהן והיא "משפצת" אותן, לדוגמא
הבעיטה הסיבובית של הטאקוונדו לכשעצמה היא יותר יפה מאשר יעילה והתמודדות איתה כוללת בעיטה נגדית בלבד..
אבל כשהופכים אותה לבעיטה צידית סיבובית כמו שקרה בקרב מגע היא יעילה מאד, אולי לא כל כך יפה ואי אפשר
להרשים איתה בנות.. אבל היא יעילה.

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #28 ב- : אוקטובר 04, 2009, 17:16:13 »
הממם , אני חושב שאתה צריך לראות על מה אני מדבר כדי להבין על מה אני מדבר, אין בקרב מגע "מהלך" של להפיל ולנעול את הידיים ביחד עם הגרון של היריב למשל , באבי"ר יש :)
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
« להגיב #29 ב- : אוקטובר 06, 2009, 00:30:17 »
הממם , אני חושב שאתה צריך לראות על מה אני מדבר כדי להבין על מה אני מדבר, אין בקרב מגע "מהלך" של להפיל ולנעול את הידיים ביחד עם הגרון של היריב למשל , באבי"ר יש :)

אני מתאמן בקרב מגע ואנחנו לומדים הכל..זה עוד לא בחגורה שלי הבריחים והנעילות
אבל עוד אגיע לזה.

בינתיים אני מתאמן על שיטות הרג אחרות.. אם תפסת את המח הקטן של היריב תאמין לי שלא תצטרך לא חניקה
ולא נעילה... למרות שגם זה מופיע בחומר של הקרב מגע שאני לומד.

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.