כתב נושא: מאכלות אסורים  (נקרא 2964 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק 9999

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מאכלות אסורים
« ב- : אוקטובר 01, 2009, 15:18:32 »
בס"ד
שלום לכולם!
יש לי וויכוח עם יהודי על אכילת בשר חזיר.הוא טוען שאין לו בעיה לשמור על כשרות,אין לו בעיה לשמור על מרווח זמן בין אכילת בשרי וחלבי וגם הוא לא מערבב בשר עם חלבי.אבל קשה לו להיגמל מבשר חזיר,לטענתו זה טעים לו והוא איננו מוכן לוותר על זה,ואומר שזה בסך הכל בשר כמו כל בשר אז ברגע שלא מערבבים זאת עם חלבי אז זה בסדר גמור מבחינתו,הוא גם מבקש שאני אתן לו הוכחות על פי ההלכה שאכילת בשר זה אסורה באופן חמור ביותר.אני רק אמרתי לו שחזיר זאת חיה טמאה שאוכלת כל וניזונה מזבל,לכן בשרה מזוהם ולא ראוי לאכילה,ומכיוון שזאת מצווה לשמור על בריאות,אז חז"ל אסרו עלינו לאכול בשר זה.
אז הוא טען,שזאת גם לא בעיה,כיוון שאפשר לגדל חזיר ולהאכיל אותו במזון איכותי ולא זבל,ולכן הוא יהיה ראוי לאכילה.
אשמח מאוד אם תעזרו לי ותתנו לי הסברים מההלכה אשר מסבירים על חומרת אכילת בשר חזיר.
תודה רבה!

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
מאכלות אסורים
« להגיב #1 ב- : אוקטובר 01, 2009, 15:31:20 »
בס"ד
חזיר זה איסור מהתורה
הוא מאמין בתורה?
פשוט הוא לא מבין כנראה את המהות
 של התורה
יש לו תפילין?
מאכלים אסורים
יש כאן הרצאות על כשרות בע"ה תמצא כאן משהו מתאים
http://hidabroot.org/Search.asp
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
מאכלות אסורים
« להגיב #2 ב- : אוקטובר 01, 2009, 16:04:26 »
אין כאן שום בעיה, ישנו פסוק מצוטט מהתורה אשר אוסר עלינו זאת.
"ד אַךְ אֶת-זֶה, לֹא תֹאכְלוּ, מִמַּעֲלֵי הַגֵּרָה, וּמִמַּפְרִסֵי הַפַּרְסָה:  אֶת-הַגָּמָל כִּי-מַעֲלֵה גֵרָה הוּא, וּפַרְסָה אֵינֶנּוּ מַפְרִיס--טָמֵא הוּא, לָכֶם.
ה וְאֶת-הַשָּׁפָן, כִּי-מַעֲלֵה גֵרָה הוּא, וּפַרְסָה, לֹא יַפְרִיס; טָמֵא הוּא, לָכֶם. 
ו וְאֶת-הָאַרְנֶבֶת, כִּי-מַעֲלַת גֵּרָה הִוא, וּפַרְסָה, לֹא הִפְרִיסָה; טְמֵאָה הִוא, לָכֶם. 
ז וְאֶת-הַחֲזִיר כִּי-מַפְרִיס פַּרְסָה הוּא, וְשֹׁסַע שֶׁסַע פַּרְסָה, וְהוּא, גֵּרָה לֹא-יִגָּר; טָמֵא הוּא, לָכֶם. 
ח מִבְּשָׂרָם לֹא תֹאכֵלוּ, וּבְנִבְלָתָם לֹא תִגָּעוּ; טְמֵאִים הֵם, לָכֶם."
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק 9999

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מאכלות אסורים
« להגיב #3 ב- : אוקטובר 01, 2009, 16:32:43 »
בס"ד
תודה רבה חברים,אני מקווה שזה יספיק....

מנותק 9999

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מאכלות אסורים
« להגיב #4 ב- : אוקטובר 01, 2009, 16:35:23 »
בס"ד
בס"ד
חזיר זה איסור מהתורה
הוא מאמין בתורה?
פשוט הוא לא מבין כנראה את המהות
 של התורה
יש לו תפילין?
מאכלים אסורים
יש כאן הרצאות על כשרות בע"ה תמצא כאן משהו מתאים
http://hidabroot.org/Search.asp
אני בטוח שהוא יהודי,והוא חילוני אבל אין לי מושג אם יש לו תפילין,כפי שזה נראה לפי התנהגותו,לא נראה שאדם כזה מניח תפילין..אם כן זה יהיה ממש פרדוקס...

מנותק 9999

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מאכלות אסורים
« להגיב #5 ב- : אוקטובר 01, 2009, 16:37:25 »
בס"ד
אשמח לקבל עוד מידע על העניין,למרות שתשובתו של אלם מהווה הוכחה חותכת וחד משמעית,אבל בכל אם למישהו יש עוד כמה ליטושים בעניין אז שיהיה חופשי להוסיף.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
מאכלות אסורים
« להגיב #6 ב- : אוקטובר 02, 2009, 03:51:05 »
ישנו דג שנקרא בעברית שיבוטה ,השם המדעי הוא Barbus grypus , לדג הזה יש טעם של חזיר (במיוחד המח שלו )  , הוא כשר לחלוטין , מותר לאכול אותו, ומגדלים אותו בארץ

הנה ערך על הדג בוויקיפדיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%95%D7%98%D7%94

בכל אופן, כבר הזכירו את הציטוט המפורש מהתורה שאסור לאכול חזיר

נוסף על זה ראוי להזהיר אותו שבשר חזיר מכיל המון בקטיריות וחיידקים  ועלול לגרום למחלות קשות כגון טריכוניסיס ובאמריקה מתים אלפי גוים כל שנה מאכילת בשר חזיר
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק 9999

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מאכלות אסורים
« להגיב #7 ב- : אוקטובר 02, 2009, 11:02:16 »
בס"ד
ישנו דג שנקרא בעברית שיבוטה ,השם המדעי הוא Barbus grypus , לדג הזה יש טעם של חזיר (במיוחד המח שלו )  , הוא כשר לחלוטין , מותר לאכול אותו, ומגדלים אותו בארץ

הנה ערך על הדג בוויקיפדיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%95%D7%98%D7%94

בכל אופן, כבר הזכירו את הציטוט המפורש מהתורה שאסור לאכול חזיר

נוסף על זה ראוי להזהיר אותו שבשר חזיר מכיל המון בקטיריות וחיידקים  ועלול לגרום למחלות קשות כגון טריכוניסיס ובאמריקה מתים אלפי גוים כל שנה מאכילת בשר חזיר
תודה רבה לך על המידע השימושי הזה. :old_afro: :old_afro: :old_afro: