כתב נושא: המלחמה שבפתח מהר כולם להכנס  (נקרא 21547 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המלחמה שבפתח מהר כולם להכנס
« להגיב #50 ב- : ספטמבר 24, 2009, 23:07:39 »
מהר מהר נותרו רק עוד 1,000 מקומות בגן עדן.
בס"ד
??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!??!!!!!!!!!!????
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #51 ב- : ספטמבר 24, 2009, 23:08:34 »
arabhater צודק. m4a1, יש לך שאלות רבות וטובות מאד. המלצתי לך בעבר ואני חוזר וממליץ לך שוב ללכת לסמינר או לצפות בהרצאות לאקדמאים של אירגון "ערכים" בנושאים המגוונים שמעסיקים אותך. אתה תגלה שבכל הנושאים הללו ישנן תשובות מלאות, מצויינות ומספקות. מי שבאמת רציני לא מפחד ללכת עד הסוף.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #52 ב- : ספטמבר 24, 2009, 23:12:53 »
בס"ד
תלך שאל את כל השאלות שיש לך  ותקבל תשובות
תקבל בנוסף חופש מהלימודים O0

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
« להגיב #53 ב- : ספטמבר 24, 2009, 23:20:40 »
בס"ד
??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!??!!!!!!!!!!????

זאת דעתי על כול הגישות של מחר ב-14:27 מלחמה גדולה וסוף העולם.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #54 ב- : ספטמבר 24, 2009, 23:36:39 »
זאת דעתי על כול הגישות של מחר ב-14:27 מלחמה גדולה וסוף העולם.

בס"ד
רק הקב"ה מחליט נקווה שמחר שעכשיו יבוא המשיח!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #55 ב- : ספטמבר 25, 2009, 00:07:14 »
חבר'ה אני מגובש בעמדתי ושמעתי סרטונים רבים בנושאים האלו. עד היום לא מצאתי חלופה הולמת לעשה זאת בעצמך. וכרגע משהו כמו 30% מהעם הם חרדים? משהו כזה? אלו אנשים שלא עושים בעצמם ולכן אנחנו כעם חלשים יותר. ה' רוצה שלא נעבוד עבודה זרה. מקובל עליי, להשאר יהודי ולא לוותר על כך ויהי מה. מקובל עליי. אבל לחיות את חיי על פי חוקים שלא רלוונטיים, אני לא מדבר על לא תרצח לא תגנוב לא תנאף, אלא על דברים כמו לא לגזור ציפורניים אחרי רדת החשיכה או דברים כאלה שהם פשוט מיותרים. דברים כמו שמירת כשרות ברית מילה מבדילים אותנו משאר העמים ושומרים אותנו מאוחדים אך לשבת כל היום וללמוד תורה ולחכות למשיח שיבוא ויגאל אותנו? לא.

ובואו נהיה כנים הסיבה היחידה שאנשים כמוכם ואני לא מתכוון לזה כעלבון אלא בצורה הכי פשוטה שיש, אנשים כמוכם כלומר אנשי הישיבות, יכולים לחיות כמו שאתם חיים היא בגלל שאנשים כמוני חיים בצורה פתוחה ומודרנית. את השיקולים של ה' אני לא מנסה להבין ולא יכול להבין, אבל גם אתם לא. אז בואו לא נסביר בשבילו ונדבוק בעובדות.

בקשר להרצאות, אין באפשרותי ללכת לדברים הללו אך אשמח לחומר באנטרנט.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
« להגיב #56 ב- : ספטמבר 25, 2009, 00:42:25 »
בס"ד

תראה את השיעורים של הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א בפורום היהדות שבפורום.
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #57 ב- : ספטמבר 25, 2009, 01:52:04 »
העובדה שאנחנו יכולים לחיות כפי שאנו חיים, אינה בזכות העובדה שאתה חי חיים פתוחים ומודרניים. אילו היינו מאמינים כך אפילו לרגע, היינו חיים כמוך ולא כמונו. הסיבה שאנחנו חיים כפי שאנו חיים, היא בזכות שזאת האמת. והסיבה שאתה חי כפי שאתה חי ולא כמונו, היא שאתה לא יודע מה שאנחנו יודעים. נקודה.

בשביל עובדות צריך לעבוד. בשביל לשאול שאלות צריך אומץ. בשביל לשמוע תשובות צריך להיפתח. בשביל לקבל אמת צריך להתמודד. אתה אומר לעצמך שאתה חי חיים פתוחים, אבל האמת היא שאתה לא פתוח בכלל. אתה נשמע סגור למדי. אם ראית שני סרטונים וחצי ואתה כבר מרגיש "מגובש בעמדתך" כפי שאתה טוען, ללא ספק ננעלת מוקדם מדי. יש לך עוד הרבה מה לברר ולהכיר. אני הייתי בדיוק כמוך פעם. אילו הייתי סוגר את עצמי כמוך, לעולם לא הייתי מגיע לעמדה רצינית.

בשורה האחרונה של דבריך ניסחת באופן ספונטאני ומבריק את מצבך:
"אין באפשרותי ללכת לדברים הללו אך אשמח לחומר באינטרנט".
– אנו נשתדל לסייע.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #58 ב- : ספטמבר 25, 2009, 13:04:41 »
בס"ד

על כל חטא לאומי מגיעה פורענות? למה הכוונה?
או גלות, התבונן בהיסטוריה היהודית ושים לב שעל כל חטא בקנה מידה לאומי (בדגש על ע"ז ושאר מיני התבוללות), הגיעה עונש בקנה מידה לאומי, בין אם זה גלות בבל, השמדת 80% מעם ישראל במצרים, השמדת קרח ואנשיו, מקרה חטא העגל, או אפילו חטא של אדם אחד ויחיד שהוא כל כך מיוחד בוא נקרא לזה ככה שמגיע עונש בקנה מידה רחב, תקרא על יעקב אבינו ע"ה זיע"א שהתעכב אצל לבן, החטאים של בר כוכבא אחרי ניצחונות לא מעטים על הצבא הרומאי, או אפילו החטאים של המנהיגים היום (אוסלו, קמפ דיוויד - הגירוש הראשון, "ההתנתקות" - הגירוש השני, ואף היום כשאנחנו מסירים מחסומים ומתכננים מדינה ערבית ח"ו, וכו' וכו') ויש עוד אינספור דוגמאות. יש נבואה בתנ"ך על השואה ועל הגלויות.

בקשר לשואה, אפשר לפתוח על זה דיון שלם, אבל דע זאת. לא כל היהודים באירופה היו כמו שתיארת. לא כולם התבוללו. מה קרה לצדיק אחד בסדום? ודבר נוסף, אם רצה ה' להעניש, למה בצורה כזו? למה לא הרג בצורה נורמלית ובחר לעשות זאת בטבח שכזה? אל מלא רחמים.

סתירה לוגית, אמרתי שאו שהם התבוללו/היו רפורמים/קונסרבטיבים/חילונים/התנצרו/התאסלמו או שבלבד חטאם להישאר באירופה ולא לעלות לא"י כשיכלו לעשות זאת, הביא לשואה. ויש לכך תקדים היסטורי במצרים כמו שהסברתי.
שוב, אף אחד מאיתנו לא יכול לדעת דיני שמיים חוץ מן התורה, מה לעשות שישראל ערבין זה לזה, על חטאים של חלק מישראל היו אמורים גם חלק אחר מישראל לשלם, חוץ מזה שרק מימדים כאלה, אם לא שמת לב, גרמו לנו להבין שמקומנו איננו באירופה או בחלק אחר בגלות, אלא רק בא"י, השם מעניש את ישראל בשביל לחנך.

את מצבינו היום אפשר לתאר בהרבה דרכים, אבל כעם שנלחם לא.
מסכים.

מובן מאליו שה' לא ייתן לנו ליישחט ככה? חשבתי שאין נביאים בימינו.
אין נביאים, אני מתבונן בהיסטוריה היהודית ומתבונן, הייתכן שהשם יעניש בפורענות בקנה מידה עצום כמו בשואה מיד אחרי שואה שבסופה של דבר (לפי פרשנויות מסוימות) גרמה לו לבטל את הגלות ולהביא אותנו לפה (אחרי שהגויים עברו בקנה מידה עצום את השבועה שהשביע אותם השם)? אין לזה תקדים היסטורי ולדעתי גם לא יהיה, מלבד זאת, הניסים מוכיחים שהוא לא רצה, עובדה, הוא השאיר אותנו פה בכל המלחמות.
גם לשם יש גבולות? אז שיעניש את החוטאים לא את כלל האוכלוסיה. כמה יהודים צדיקים שכל אנשי 100 שערים פראיירים לידם חיו באירופה ונטבחו בשואה? עשרות אלפים עם לא מאות אלפים.
עניתי לך למעלה. מלבד זאת עצם ההישארות בגלות (ולא רק באירופה, אלא גם בצפון אפריקה ובארצות ערב) כשיש יכולת לעלות לא"י היא חטא אדיר.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #59 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:03:56 »
להשאר בגלות כשיש אופציה לעלות לא"י היא חטא. אתה באמת רוצה להגיד לי שבכל אירופה לא היה יהודי אחד ששמר מצוות ושלא הייתה לו את היכולת לעלות לא"י? בכל מליוני היהודים באירופה? אתה לא באמת מאמין בזה...

להצדיק את חוסר האונים של העם היהודי ולהגיד שזה בסדר שזה קרה כי זה מה שה' רצה זו הדחקה, זו לא הדחקה זה כבר חשיבה לא ריאלית.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #60 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:10:43 »
בס"ד

להשאר בגלות כשיש אופציה לעלות לא"י היא חטא. אתה באמת רוצה להגיד לי שבכל אירופה לא היה יהודי אחד ששמר מצוות ושלא הייתה לו את היכולת לעלות לא"י? בכל מליוני היהודים באירופה? אתה לא באמת מאמין בזה...

להצדיק את חוסר האונים של העם היהודי ולהגיד שזה בסדר שזה קרה כי זה מה שה' רצה זו הדחקה, זו לא הדחקה זה כבר חשיבה לא ריאלית.

אני יודע, לא מאמין, שהיו מספיק שומרי תורה ומצוות שבחרו לא לעלות לארץ ישראל, לא יודע למה. כך פסקו רבניהם, בעיקר החרדים שבהם, שראו בציונות מה שהם הגדירו כיריב החילוני, כאילו הציונות זה רק לחילונים (בעוד אז, וגם היום, רוב הציונים הם דתיים) והרפורמי/קונסרבטיבי.

תתפלא, אבל ככה זה, כבר הוכחתי לך ויש נבואה כתובה מהתנ"ך על כך, שכשאנחנו לא שומרים מצוות (על כולן, כולל מצוות יישוב א"י) ולא מקיימים השתדלות זה קורה, זה שאתה נותן לזה כל מיני הסברים פארא-רציונליים, זו כבר בעיה שלך ולא שלי.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #61 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:12:11 »
בס"ד

אני יודע, לא מאמין, שהיו מספיק שומרי תורה ומצוות שבחרו לא לעלות לארץ ישראל, לא יודע למה. כך פסקו רבניהם, בעיקר החרדים שבהם, שראו בציונות מה שהם הגדירו כיריב החילוני, כאילו הציונות זה רק לחילונים (בעוד אז, וגם היום, רוב הציונים הם דתיים) והרפורמי/קונסרבטיבי.

תתפלא, אבל ככה זה, כבר הוכחתי לך ויש נבואה כתובה מהתנ"ך על כך, שכשאנחנו לא שומרים מצוות (על כולן, כולל מצוות יישוב א"י) ולא מקיימים השתדלות זה קורה, זה שאתה נותן לזה כל מיני הסברים פארא-רציונליים, זו כבר בעיה שלך ולא שלי.

שאלתי אם יש מצב כזה שלא היה אפילו יהודי אחד ששמר מצוות ולא יכל לעלות לארץ והיה חייב להשאר בגלות כך שהוא חף מפשע, בכל אירופה לא היה יהודי כזה? צדיק אחד בסדום?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #62 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:15:04 »
בס"ד

שאלתי אם יש מצב כזה שלא היה אפילו יהודי אחד ששמר מצוות ולא יכל לעלות לארץ והיה חייב להשאר בגלות כך שהוא חף מפשע, בכל אירופה לא היה יהודי כזה? צדיק אחד בסדום?

אם השערים היו פתוחים עד 39'-40', בעידוד השלטונות האנטישמיים של מדינות אירופה, מבחינת ההיגיון שלך, איזה יהודי לא יכול היה לעלות לארץ ישראל?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #63 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:18:10 »
חחח מבחינת ההגיון שלי, אנשים שלא יכלו לעלות לארץ מבחינה כלכלית, היו צריכים לטפל בבני משפחתם אשר היו בבתי חולים ולא היו מקבלים את הטיפול הנחוץ בארץ. יש המון אופציות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #64 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:20:11 »
בס"ד

חחח מבחינת ההגיון שלי, אנשים שלא יכלו לעלות לארץ מבחינה כלכלית, היו צריכים לטפל בבני משפחתם אשר היו בבתי חולים ולא היו מקבלים את הטיפול הנחוץ בארץ. יש המון אופציות.

מעניין, היהודים שנרדפו בכל פינה אפשרית באירופה יכלו לקבל טיפול מהרופאים הגויים? אפילו לפי ההגיון ה"תבוסתני" שלי זה לא היה קורה. מלבד זאת, עד 39'-40', זמן לא קצר בכלל, אין תירוץ אחד לא לעלות לארץ. אגב, היו מספיק ארגונים שדאגו לרפואה והיגיינה נורמליות בארץ גם כך.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #65 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:23:51 »
בס"ד

מעניין, היהודים שנרדפו בכל פינה אפשרית באירופה יכלו לקבל טיפול מהרופאים הגויים? אפילו לפי ההגיון ה"תבוסתני" שלי זה לא היה קורה. מלבד זאת, עד 39'-40', זמן לא קצר בכלל, אין תירוץ אחד לא לעלות לארץ. אגב, היו מספיק ארגונים שדאגו לרפואה והיגיינה נורמליות בארץ גם כך.

ובכל זאת בכל מליוני היהודים באירופה לא היה אחד כזה? אני בטוח שאם תחפש טוב גם במדינות אסלאמיות תמצא בבתי החולים יהודים מאושפזים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #66 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:27:11 »
בס"ד

ובכל זאת בכל מליוני היהודים באירופה לא היה אחד כזה? אני בטוח שאם תחפש טוב גם במדינות אסלאמיות תמצא בבתי החולים יהודים מאושפזים.

קראתי דווקא כתבה על זה שיהודים מאושפזים בבתי חולים שהם בעצמם הקימו, אולי בימי הפאן-ערביזם זה היה שונה, היום זה כבר לא.
חוץ מזה, כמה זמן כבר לוקח להתאשפז ומה זה מונע ממך כמישו שלא מאושפז (אני בספק אם כל יהודי אירופה היו בבתי החולים) לעלות לארץ?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #67 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:28:46 »
בס"ד

קראתי דווקא כתבה על זה שיהודים מאושפזים בבתי חולים שהם בעצמם הקימו, אולי בימי הפאן-ערביזם זה היה שונה, היום זה כבר לא.
חוץ מזה, כמה זמן כבר לוקח להתאשפז ומה זה מונע ממך כמישו שלא מאושפז (אני בספק אם כל יהודי אירופה היו בבתי החולים) לעלות לארץ?

אני לא מדבר על כולם. אני מדבר על אחד. יהודי אחד שלא הוא, אלא בניו או הוריו היו מאושפזים בבתי חולים או משהו כזה, אין זה צדיק אחד בסדום?

זה לא מפריך את כל התיאוריה שלך?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #68 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:32:16 »
בס"ד

אני לא מדבר על כולם. אני מדבר על אחד. יהודי אחד שלא הוא, אלא בניו או הוריו היו מאושפזים בבתי חולים או משהו כזה, אין זה צדיק אחד בסדום?

זה לא מפריך את כל התיאוריה שלך?

שבניו, הוריו או כבשתו היו מאושפזים בבתי החולים, אז מה, ההורים שלי עלו מרוסיה כשהוריהם חלו, זה לא מונע עלייה, אפילו אם היה תירוץ כלשהו להישאר באירופה, אתה מתעלם מהעובדה שישראל ערבין זה לזה, סה טו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #69 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:37:49 »
בס"ד

שבניו, הוריו או כבשתו היו מאושפזים בבתי החולים, אז מה, ההורים שלי עלו מרוסיה כשהוריהם חלו, זה לא מונע עלייה, אפילו אם היה תירוץ כלשהו להישאר באירופה, אתה מתעלם מהעובדה שישראל ערבין זה לזה, סה טו.

בוא נחזור לשורה התחתונה. ה' לא עזר לנו בשואה. ממספר סיבות, מוצדקות או לא כל אחד ודעתו. אתה כאדם דתי יכול להבין זאת. אני כאדם הרואה את השורה התחתונה לא.

אני רואה זאת במשוואה פשוטה, כשעזרנו לעצמינו נצחנו. ברחמים מה' או בזכות כי אנו תותחים, מה זה חשוב. השורה התחתונה היא שאנחנו חזקים כשאנו פועלים בעצמינו וחלשים כשאנו מחכים שהוא יפעל בשבילנו.

אני לא אומר שהיהודת מטיפה לחכות שה' יפעל בשבילנו שוב אני לא מכיר את היהודות כמוך, אני יודע מה אני רואה יום יום ומה שאני רואה יום יום זה דתיים לומדים בישיבות מתפללים ומחכים שה' יביא משיח ויפתור את הבעיות במקום לחשוב שאולי יש דרך לפתור את הבעיות ללא משיח.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #70 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:44:11 »
בס"ד

בוא נחזור לשורה התחתונה. ה' לא עזר לנו בשואה. ממספר סיבות, מוצדקות או לא כל אחד ודעתו. אתה כאדם דתי יכול להבין זאת. אני כאדם הרואה את השורה התחתונה לא.

אני רואה זאת במשוואה פשוטה, כשעזרנו לעצמינו נצחנו. ברחמים מה' או בזכות כי אנו תותחים, מה זה חשוב. השורה התחתונה היא שאנחנו חזקים כשאנו פועלים בעצמינו וחלשים כשאנו מחכים שהוא יפעל בשבילנו.

אני לא אומר שהיהודת מטיפה לחכות שה' יפעל בשבילנו שוב אני לא מכיר את היהודות כמוך, אני יודע מה אני רואה יום יום ומה שאני רואה יום יום זה דתיים לומדים בישיבות מתפללים ומחכים שה' יביא משיח ויפתור את הבעיות במקום לחשוב שאולי יש דרך לפתור את הבעיות ללא משיח.

כל הטיעון הזה לא ריאלי מהסיבה הפשוטה שאתה פשוט לא מוכן להכיר באמת, או לא רוצה להכיר את האמת, או לא מבין את האמת, אתה תופס רק חלק מהתמונה.
ואגב לגבי הדתיים, ברצינות, אם כל הדתיים יושבים כל החיים שלהם בישיבות ו"מתפללים כל היום ומחכים שהשם יביא משיח ויפתור את הבעיות שלהם" לדידך, אזי החילונים יושבים כל היום בבית, מקיימים יחסי מין, משתכרים, יושבים מול המחשב/טלוויזיה, ומחכים שההורים יפתרו את הבעיות שלהם, אין מה להוסיף פה. אתה פשוט תופס את ה"דתיים" בצורה שכבר נמאס להפריך אותה, יש לך תפיסה של היהודי הדתי בתפיסה השטעטליסטית, תתעורר, רובם של הדתיים לא היו ולא יהיו כאלה (אני וחייל הנח"ל החרדי שבתמונה שלי לדוגמא).
השם לא עזר לנו בשואה כי הוא הוריד את המגננה עלינו לזמן מסויים (או במילים אחרות העניש אותנו) על מה שעשינו, יש לכך תקדים היסטורי (גם במרד בר כוכבא ניסינו כוח אבל חטאנו באופן חמור, האם הצלחנו ידידי היקר?) ושים לב שבמלחמות שאותן ציינת (48' ו-67') היינו על סף השמדה ויש תקדים היסטורי והוכחות שהשם לא רצה שתהיה שואה שניה, המאמר שלי בנדון כבר סיכם הכל, דווקא ב-73' כשעשינו ההפך מבחינה רוחנית המצרים זרמו בסיני, יש לך הסבר יותר טוב מיד אלוקים בסיפור?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #71 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:47:39 »
בס"ד

כל הטיעון הזה לא ריאלי מהסיבה הפשוטה שאתה פשוט לא מוכן להכיר באמת, או לא רוצה להכיר את האמת, או לא מבין את האמת, אתה תופס רק חלק מהתמונה.
ואגב לגבי הדתיים, ברצינות, אם כל הדתיים יושבים כל החיים שלהם בישיבות ו"מתפללים כל היום ומחכים שהשם יביא משיח ויפתור את הבעיות שלהם" לדידך, אזי החילונים יושבים כל היום בבית, מקיימים יחסי מין, משתכרים, יושבים מול המחשב/טלוויזיה, ומחכים שההורים יפתרו את הבעיות שלהם, אין מה להוסיף פה. אתה פשוט תופס את ה"דתיים" בצורה שכבר נמאס להפריך אותה, יש לך תפיסה של היהודי הדתי בתפיסה השטעטליסטית, תתעורר, רובם של הדתיים לא היו ולא יהיו כאלה (אני וחייל הנח"ל החרדי שבתמונה שלי לדוגמא).
השם לא עזר לנו בשואה כי הוא הוריד את המגננה עלינו לזמן מסויים (או במילים אחרות העניש אותנו) על מה שעשינו, יש לכך תקדים היסטורי (גם במרד בר כוכבא ניסינו כוח אבל חטאנו באופן חמור, האם הצלחנו ידידי היקר?) ושים לב שבמלחמות שאותן ציינת (48' ו-67') היינו על סף השמדה ויש תקדים היסטורי והוכחות שהשם לא רצה שתהיה שואה שניה, המאמר שלי בנדון כבר סיכם הכל, דווקא ב-73' כשעשינו ההפך מבחינה רוחנית המצרים זרמו בסיני, יש לך הסבר יותר טוב מיד אלוקים בסיפור?

שוב אתה מסביר לי את התנהגות ה', מאיפה?

במרד בר כוכבא נכשלנו, מדוע? כי הרומאים היו חזקים מאיתנו

ב67 נצחנו למה? כי עזרנו לעצמינו אז הוא נתן לנו פוש קטן או פשוט החליט לא להתערב ואנחנו עשינו זאת בעצמינו, חשבת על זה?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #72 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:49:51 »

ב67 נצחנו למה? כי עזרנו לעצמינו אז הוא נתן לנו פוש קטן או פשוט החליט לא להתערב ואנחנו עשינו זאת בעצמינו, חשבת על זה?

אענה לך בע"ה מחר בערב, אני הולך להתארגן לשבת.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #73 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:50:40 »
אוקי, תהנה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #74 ב- : ספטמבר 26, 2009, 20:46:53 »
בס"ד

מהתבוננות בהיסטוריה היהודית (גם בתנ"ך וגם לאחריו), במשנה, בגמרא, וגם דרך לוגיקה. מעניין אותי איך אתה "מאמין" בהשם אבל מצד שני מסרב לקבל את כל התורה, איך זה בדיוק נקרא "להאמין" בהשם?

במרד בר כוכבא, תלמד לפני שאתה מדבר, נחלנו לא מעט ניצחנות על הלגיונות הרומאיים, הסיבות לתבוסה מפורטות היטב בגמרא, ביניהם החטאים של בר כוכבא (רצח יהודים חפים מפשע וצדיקים; דרישה מהשם שלא להתערב במלחמה וכו').

זה מעניין אותי, מה זה פוש קטן אם לא עזרה? אגב "או פשוט החליט לא להתערב"? סתירה לוגית, "שוב פעם מסביר לי את התנהגות השם", הא?!