כתב נושא: המלחמה שבפתח מהר כולם להכנס  (נקרא 21546 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המלחמה שבפתח מהר כולם להכנס
« להגיב #25 ב- : ספטמבר 22, 2009, 13:40:26 »
להמשיך לפרסם את הלינק לכמה שיותר אנשים
לפי המצב זה נראה ממש קרוב , רק אלוהים יכול לעזור לנו.
בס"ד
ברוך הבא לפורום מאיפה אתה?
אשריך שאתה מזכה את הרבים ועוזר לכמה שיותר יהודם לדעת מאת האמת !!!!
איך הגעת אלינו?
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #26 ב- : ספטמבר 22, 2009, 19:34:30 »
 הראי"ה קוק זצ"ל  דיבר על יחידים כ-תלמידי חכמים , הוא לא אמר שזה לא חלק מהחברה , אלא שיש אנשים שמקדישים את עצמם לתורה ומצוות רוב היום, ואלו תלמידי החכמים ,והתורה שלהם מגינה על העם לא פחות טוב מנשק

ובקשר לעניין של הצבא -  אין בישראל קונספט של "צבא מקצועי קטן" , יותר מזה ,אנחנו גם לא יכולים להרשות זאת לעצמנו , אנחנו במילא דלונו מאד בגלות הארורה שהפכה אותנו לאחד מהקטנים שבעמי העולם , ועוד גם רק חלק מאיתנו גרים בארץ ישראל

החזון הכי נכון הוא , צבא עממי , מאומן היטב , ומקצועי

בקשר לאם צריך או לא צריך לבני תורה להתגייס בימינו זה שאלה אחרת לגמרי ,  תלמידי חכמים אמורים להיות פטורים משירות בצבא , כי הם כבר משרתים בצבא מעצם תפקידם כתלמידי חכמים (למרות שצריך להתייחס לזה בגדר ההלכתי שמגדיר היטב מאד על איזה מיהו תלמיד חכם שפטור משירות צבאי) אך בקשר לשאר הגברים בעם שכשירים לשירות צבאי , הרי הדבר נחשב מצוה (בתנאי שאכן המסגרת היא של מצוה )  , השאלה היא לא האם זה מצוה להתגייס לצבא , השאלה זה (עד כמה שזה כואב לשאול) האם הצבא של המדינה כרגע ראוי שיתגייסו אליו בני תורה , וזה מה שבאמת צריך להיות בדיון הציבורי בנושא , לא האם בכלל צריך צבא או לא , ברור שצריך צבא , אבל צריך צבא תורני

חלילה לטעון שהצבא של המדינה הוא לא "יהודי" או לא "מייצג את היהדות" , בוודאי שהוא כן  , אבל לצערנו הרב הוא נשלט על ידי ממשלת הזלה והבג"ץ 

אם הם רוצים שבני תורה יתגייסו - זה בקשה ליגיטימית ,  אבל אז הם צריכים לקבל את התנאים שלנו , לכך שהצבא יהיה תואם את "כל" גדרי ההלכה , בענייני (וחלילה לי מלקטרג , אך זה נאמר לצורך ולא לשם קיטרוג , בכל אופן "קבל רינת עמך שגבנו טהרנו נורא" ) צניעות , הורשת הארץ מיושביה (הגוים) , כשרות המחנה הקדוש עם כל הסעיפים ההלכתיים שצריכים להשמר במחנה הצבא כדי שהשכינה תשרה עם הצבא

ואם "שוויון בנטל " כל כך חשוב , אם כן, גם עליהם חלה החובה להשתוות בלימוד תורה, וללמד תורה אמיתית מפי רבנים , בבתי הספר שלהם , ולעשות שיעורי חובה של תורה בצבא ( שוויון זה שוויון לא?) 

נכון , להיות חיל זה "תרומה לחברה" ,  גם ללמוד תורה זה "תרומה לחברה"  . 
נכון , צריך להגן על המדינה מפני אויביה , ואם אף אחד לא ישרת בצבא , איך יהיה הגנה ,  נכון , צריך גם ללמוד תורה ולקיים מצוות , שגם זה מגן על המדינה !

זה לפי דעתי הצורה שבה צריך להתמודד עם השאלות האלה, בכוונה אמיתית כדי לשפר, ולא סתם להתחמק

הרב בנימין זאב כהנא זצוק"ל הי"ד כתב מאמר נפלא על העניין הזה  אפשר למצוא אותו כאן http://www.kahane.org.il/

תחת הכותרת על הרב בנימין זאב כהנא זצ"ל הי"ד ,במפתח נושאים יש "טל בנימין" , שזה ספר שהוציאו לזכרו שבו יש כמה מאמרים שהוא כתב, אחד מהם הוא "על הצבא ובני הישיבות", עיינו שם

LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : ספטמבר 22, 2009, 19:52:14 »
אני אישית לא רואה את התועלת בכך שאותם אנשי ישיבה יושבים כל היום ושקועים בתנ"ך אבל אני מכבד את זה, תעשו את שלכם ואני יעשה את שלי, אבל מדוע לא תוכלו להקדיש 3 שנים מחייכם לצבא כמוני? נח"ל חרדי, שרות לאומי, לא משנה מה, אבל יש עוד דברים בעולם חוץ מתנ"ך.

hebraic אני מניח שאתה לא חי את חייך כמו שתיארתי אבל סתם לידע כללי, מה עוצר את אותם אנשי ישיבות מלתרום 3 שנים מחייהם?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #28 ב- : ספטמבר 22, 2009, 21:52:46 »
אני אישית לא רואה את התועלת בכך שאותם אנשי ישיבה יושבים כל היום ושקועים בתנ"ך אבל אני מכבד את זה, תעשו את שלכם ואני יעשה את שלי, אבל מדוע לא תוכלו להקדיש 3 שנים מחייכם לצבא כמוני? נח"ל חרדי, שרות לאומי, לא משנה מה, אבל יש עוד דברים בעולם חוץ מתנ"ך.

hebraic אני מניח שאתה לא חי את חייך כמו שתיארתי אבל סתם לידע כללי, מה עוצר את אותם אנשי ישיבות מלתרום 3 שנים מחייהם?
בס"ד
הרשה לי רק לתקן אותך אחי
לא רק תנ"ך לומדים בישיבות אלא גם משניות תלמוד ירושלמי תלמוד בבלי מרדשים אגדות הלכות וכו....
יהדות!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #29 ב- : ספטמבר 22, 2009, 23:35:18 »
הרב קוק זצ"ל כתב שעבודתם של יחידים העוסקים בתורה מועילה יותר למלחמה בחזית מאשר החיילים בשדה. זאת אומרת שככל שיהיו לנו יותר יחידים העוסקים בתורה, ננצח יותר במלחמה. אין בדבריו של הרב שום הסתייגות, ואף לא איזכור, לגבי זהותם החברתית של אותם יחידים, אלא אך-ורק התייחסות לעצם היותם "מיוחדים" לעבודת שמיים. והביטוי "מיוחדים לעבודת שמיים" נשמע לי מאד חד-משמעי – הדבר היחיד שהם מתעסקים בו הוא עבודת שמיים, בניגוד לאלה שכן עוסקים גם בתחומים אחרים- כגון לחימה פיזית בשטח.
ואפילו אותו "החיל הלוחם" שהתכוון אליו כבוד הרב קוק זצ"ל, אינו בשום אופן הצבא המתקרא 'צה"ל' של היום, שהוא צבא הנושא אופי לא-יהודי במהותו, מושתת על עקרונות ונהלים שאינם לפי רוח היהדות, והוא פרוץ ונתון להשפעות מרחקות מדרך התורה. והמספרים המעידים על גודל הנשייה מחיי התורה במהלך תקופת הצבא ולאחריה לצערנו לא משאירים מקום לספק לגבי הסיבות לכך. לא ל"צבא" כזה כיוון הרב קוק זצ"ל, ועל-אחת-כמה-וכמה לגייס "אליו" את אותם "יחידים המיוחדים לעבודת שמיים" שהוא דיבר עליהם, חס-ושלום.
הרב קוק זצ"ל כתב שעבודתם של יחידים העוסקים בתורה מועילה יותר למלחמה בחזית מאשר החיילים בשדה. זאת אומרת שככל שיהיו לנו יותר יחידים העוסקים בתורה, ננצח יותר במלחמה
אתה מניח את המבוקש וזה כבר פרשנות שלך לדברי הרב קוק, אין שום קשר לוגי בין מה שאמר הרב קוק למה שאתה אומר, חסר לך עוד הנחת יסוד אחת כדי שיצמח איזה היקש לוגי מדבריו למסקנתך.
אין בדבריו של הרב שום הסתייגות אף לא איזכור, לגבי זהותם החברתית של אותם יחידים, אלא אך-ורק התייחסות לעצם היותם "מיוחדים" לעבודת שמיים
רק מוכיח את טענתי, חובת ההפרכה היא עליך.

צה"ל היום הוא רחוק ת"ק פרסא על ת"ק פרסא מהמצב  האידאלי ואינני בעד גיוס חובה בניגוד לדעתו של Hebraic.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : ספטמבר 23, 2009, 16:16:12 »
בס"ד
הרשה לי רק לתקן אותך אחי
לא רק תנ"ך לומדים בישיבות אלא גם משניות תלמוד ירושלמי תלמוד בבלי מרדשים אגדות הלכות וכו....
יהדות!

מקבל את התיקון, ובכל זאת השאלה נשארת, מדוע אינם יכולים לתרום 3 שנים מחייהם כמו שחילונים תורמים משלהם? אני מודע לאחוזי ההשתמטות אבל אני לא מדבר על המיץ של הזבל שנמצא בשני המקומות אני מדבר על האנשים הטובים בשני המקומות. מדוע אינם יכולים לתרום 3 שנים מחייהם?

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
« להגיב #31 ב- : ספטמבר 23, 2009, 16:51:22 »
בס"ד

ליהודי היקר m4a1  הסיבה שהחרדים לא מתגייסים היא מכיוון שלימוד-התורה הוא דבר חשוב ביותר הוא אחד משלושת הדברים שבזכותם העולם מתקיים!
שנאמר "על שלושה דברים העולם עומד על התורה על העבודה ועל גמילות-החסדים" ואם חלילה יהודים לא ילמדו תורה העולם ייחרב ח"ו כך שלימוד-התורה לא פחות חשוב מגיוס לצה"ל.

אני יודע שקשה לך להבין את זה אבל זו מציאות שאי אפשר להתעלם ממנה,אבל מה שכן אני בעד שאותם חרדים שלא לומדים כל היום יתגייסו לצבא ורק אותם חרדים שבאמת לומדים רוב היום יהיו פטורים משירות צבאי כי כאמור לימוד-התורה הוא חשוב ביותר גם הוא לקיום העולם ולקיומו של עם-ישראל כולו.
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : ספטמבר 23, 2009, 16:59:09 »
בס"ד

ליהודי היקר m4a1  הסיבה שהחרדים לא מתגייסים היא מכיוון שלימוד-התורה הוא דבר חשוב ביותר הוא אחד משלושת הדברים שבזכותם העולם מתקיים!
שנאמר "על שלושה דברים העולם עומד על התורה על העבודה ועל גמילות-החסדים" ואם חלילה יהודים לא ילמדו תורה העולם ייחרב ח"ו כך שלימוד-התורה לא פחות חשוב מגיוס לצה"ל.

אני יודע שקשה לך להבין את זה אבל זו מציאות שאי אפשר להתעלם ממנה,אבל מה שכן אני בעד שאותם חרדים שלא לומדים כל היום יתגייסו לצבא ורק אותם חרדים שבאמת לומדים רוב היום יהיו פטורים משירות צבאי כי כאמור לימוד-התורה הוא חשוב ביותר גם הוא לקיום העולם ולקיומו של עם-ישראל כולו.

אבל מדובר ב3 שנים. וזה לא שאתה מגייס את כל החרדים לאותם 3 שנים, מדובר בגל נכנס וגל יוצא כל שנה. כשיגיעו לגיל 18 יכנסו ואלה בני 21 יצאו ככה שלא יווצר מצב שאף אחד לא לומד תורה.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #33 ב- : ספטמבר 23, 2009, 23:09:22 »
אבל מדובר ב3 שנים. וזה לא שאתה מגייס את כל החרדים לאותם 3 שנים, מדובר בגל נכנס וגל יוצא כל שנה. כשיגיעו לגיל 18 יכנסו ואלה בני 21 יצאו ככה שלא יווצר מצב שאף אחד לא לומד תורה.

בס"ד
אחי מזה משנה אם הם יתגייסו לשלוש שנים כן צריך שיהיה צבא
אבל לא לשלוש שנים כי זה יותר מדי יש הרבה יהודים שלומדים בישיבות הסדר והם מתגייסים רק לשנה שמשהו והם משרתים גם בקרבי וזה בדיוק אותו דבר
גם כשקמה המדינה הציונים המזוייפים לא רצו בכלל לשתף את הדתיים באופי המדינה ולהפך הם רצו להחזירם בשאלה
זה גרם פילוג גדול לצערינו........

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : ספטמבר 23, 2009, 23:26:20 »
בס"ד
אחי מזה משנה אם הם יתגייסו לשלוש שנים כן צריך שיהיה צבא
אבל לא לשלוש שנים כי זה יותר מדי יש הרבה יהודים שלומדים בישיבות הסדר והם מתגייסים רק לשנה שמשהו והם משרתים גם בקרבי וזה בדיוק אותו דבר
גם כשקמה המדינה הציונים המזוייפים לא רצו בכלל לשתף את הדתיים באופי המדינה ולהפך הם רצו להחזירם בשאלה
זה גרם פילוג גדול לצערינו........

אבל המצב היום הוא כמו שהוא היום ויש להתאים עצמינו. 3 שנים הם יותר מדי? לטעמך אולי. יודע מה יכול להיות שאתה צודק, שישרתו שנתיים כמו הנשים, אבל שיעשו משהו.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #35 ב- : ספטמבר 24, 2009, 00:35:54 »
אבל המצב היום הוא כמו שהוא היום ויש להתאים עצמינו. 3 שנים הם יותר מדי? לטעמך אולי. יודע מה יכול להיות שאתה צודק, שישרתו שנתיים כמו הנשים, אבל שיעשו משהו.

סבבה. שכל החילוניים יעשו שנתיים ישיבה, העיקר שיעשו משהו..
שיוויון, לא?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #36 ב- : ספטמבר 24, 2009, 06:51:51 »
סבבה. שכל החילוניים יעשו שנתיים ישיבה, העיקר שיעשו משהו..
שיוויון, לא?

ישיבה היא דרך חיים לא שירות לאומי, יש הבדל.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #37 ב- : ספטמבר 24, 2009, 09:52:14 »
בס"ד
"כל ישראל ערבין זה בזה"
לא זה לזה אלה זה לזה
יש מצוות בין אדם למקום ובין אדם לחבירו בתורה
הבעיה זה שיש היום שלטון ערב רב אתה מבין שזה עלול חס וחלילה להביא לשיתוף פעולה אבל מצד שני זה לא ככה
כי אתה גם תורם לאוכלוסייה הימנית ואנשים התמימים שלא קשורים לשלטון ואליטות וכו....
כשאנחנו עושים תפילות תורה ומצוותץ בעצם הזכויות של זה מגינות על עם ישראל
יש את זק"א אתה מכיר אותם רובם חרדים מתנדבים גם הם עושים מצווה שבין אדם לחבירו בעיקרון

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : ספטמבר 24, 2009, 11:24:50 »
בס"ד
"כל ישראל ערבין זה בזה"
לא זה לזה אלה זה לזה
יש מצוות בין אדם למקום ובין אדם לחבירו בתורה
הבעיה זה שיש היום שלטון ערב רב אתה מבין שזה עלול חס וחלילה להביא לשיתוף פעולה אבל מצד שני זה לא ככה
כי אתה גם תורם לאוכלוסייה הימנית ואנשים התמימים שלא קשורים לשלטון ואליטות וכו....
כשאנחנו עושים תפילות תורה ומצוותץ בעצם הזכויות של זה מגינות על עם ישראל
יש את זק"א אתה מכיר אותם רובם חרדים מתנדבים גם הם עושים מצווה שבין אדם לחבירו בעיקרון

אני לא מדבר מנקודת המבט של מצוות, אני לא מבין בזה. אני מדבר על מה שאני רואה בפועל. זק"א זה נהדר אבל מדובר במיעוט ושוב זה לא ל3 שנים המתנדבים שפועלים בזק"א בדרך כלל עובדים שם הרבה יותר, אני מדבר על שירות למען המדינה שחל על כולם ולמשך 3 שנים כולם יעשו זאת. בין אם בזק"א בצה"ל או בעזרה לילדים נזקקים. אבל תרומה במשך 3 שנים תרומה מוחשית ולא בתיאוריה.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : ספטמבר 24, 2009, 13:46:29 »

ישיבה היא דרך-חיים של שירות לאומי כל החיים! זה ההבדל.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : ספטמבר 24, 2009, 14:56:17 »
ישיבה היא דרך-חיים של שירות לאומי כל החיים! זה ההבדל.

עם כל הכבוד לדת, התרומה של הישיבה אינה מוחשית.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #41 ב- : ספטמבר 24, 2009, 15:06:23 »
בס"ד

עם כל הכבוד לדת, התרומה של הישיבה אינה מוחשית.

עם כל הכבוד לחילוניות, התרומה של הישיבה היא אחת מהדברים שמחזיקים אותך עכשיו בחיים ולא בבית חולים ר"ל.

ציטוט
לא הייתי אומר, אני אישית לומד תורה ולא בישיבה, ישיבה היא מקום מעולה ללמידת תורה וגם דרך חיים, אבל לא כולם נמצאים בישיבה כל חייהם. מה הבעיה שחילונים ילמדו שנתיים בישיבה?
« עריכה אחרונה: ספטמבר 24, 2009, 15:20:39 על ידי רון בן מיכאל »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : ספטמבר 24, 2009, 15:30:18 »
בס"ד

עם כל הכבוד לחילוניות, התרומה של הישיבה היא אחת מהדברים שמחזיקים אותך עכשיו בחיים ולא בבית חולים ר"ל.
לא הייתי אומר, אני אישית לומד תורה ולא בישיבה, ישיבה היא מקום מעולה ללמידת תורה וגם דרך חיים, אבל לא כולם נמצאים בישיבה כל חייהם. מה הבעיה שחילונים ילמדו שנתיים בישיבה?

מה התרומה של הישיבה? תוכל להוכיח לי את תרומת הישיבה?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : ספטמבר 24, 2009, 15:34:12 »
בס"ד

מה התרומה של הישיבה? תוכל להוכיח לי את תרומת הישיבה?

התרומה של הישיבה, היא ביצוע אחת המצוות החשובות ביותר של התורה (אין מה להשוות בכלל בין למידת תורה בבית ובין למידת תורה בישיבה, למידת תורה בישיבה זו אחת הדרכים הכי טובות לעשות את זה), יש 2 מעשים של העם היהודי שמחזיקים אותו בחיים ולא בשואה (חבל שהוא לא חשב כך לפני השואה ברובו המוחץ), שזה קיום מצוות (כל המצוות שאפשר לבצע, יש מצוות שאי אפשר לבצע כל עוד בית המקדש השלישי לא נבנה) והשתדלות (במיוחד צבאית). לפני השואה לחלק מהיהודים לא היה זה ולחלק אחר לא היה זה.
זה הסבר פשוט, אם צריך הוכחות, אהלן וסהלן.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : ספטמבר 24, 2009, 20:37:44 »
בס"ד

התרומה של הישיבה, היא ביצוע אחת המצוות החשובות ביותר של התורה (אין מה להשוות בכלל בין למידת תורה בבית ובין למידת תורה בישיבה, למידת תורה בישיבה זו אחת הדרכים הכי טובות לעשות את זה), יש 2 מעשים של העם היהודי שמחזיקים אותו בחיים ולא בשואה (חבל שהוא לא חשב כך לפני השואה ברובו המוחץ), שזה קיום מצוות (כל המצוות שאפשר לבצע, יש מצוות שאי אפשר לבצע כל עוד בית המקדש השלישי לא נבנה) והשתדלות (במיוחד צבאית). לפני השואה לחלק מהיהודים לא היה זה ולחלק אחר לא היה זה.
זה הסבר פשוט, אם צריך הוכחות, אהלן וסהלן.

אין לי ספק שה' שומר עלינו ועוזר לנו. השאלה היא מתי.

בוא נסתכל בקצרה על ההסטוריה.

בשואה הוא עזר? לא

בגירוש יהודי ספרד הוא עזר? לא

מתי הוא עזר? במלחמת העצמאות וששת הימים.

מה ההבדל בין הדוגמאות הללו? בשואה ובגירוש יהודי ספרד ובכל שאר הפעמים שהיהודים היו שקי אגרוף, פשוט התפללנו וזהו.

ב2 הדוגמאות האחרות נלחמנו כמו אריות. ה' עוזר למי שעוזר לעצמו. ומי שיושב כל היום וקורא בספר תנ"ך מצווה גדולה כמה שתהיה לא עוזר לעצמו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : ספטמבר 24, 2009, 20:59:35 »
בס"ד

קודם כל, דע לך שעל כל חטא לאומי מגיעה פורענות.

בשואה הוא עזר? לא
אז שהיהודים הנדיבים היו חושבים קודם ולא מתבוללים בצורה הקטסטרופלית (רפורמה, קונסרבה, אתאיזם, ליברליזם, קומוניזם, התבוללות, נצרות, איסלם) כפי שעשו עד השואה, וכשהייתה להם הזדמנות לארץ ישראל היו עולים, ולא נשארים ברובם המוחץ באירופה, במגרב ובארצות ערב והאיסלם כפי שעשו, כמו ש-80% מעם ישראל שסירבו לעלות לארץ ישראל אחרי מכות מצרים הושמדו, כך גם נרצחו אחינו ואחיותינו היהודים באירופה ובצפון אפריקה ז"ל הי"ד.

כנ"ל.

תוסיף את 73' (בנס ניצלנו, משה דיין תיאר את זה כחורבן בית שלישי, זה היה עונש על מה שעשינו אחרי הנס האלוקי העצום ב-67' לטעותם) ובעצם כל שנות הקיום של המדינה עכשיו, קידשנו שם שמיים וקיימנו מצוות (אמנם לא את כולם, אבל כמה מהחשובות שביניהן, בין אם ביודעין ובין אם לאו), הוא לא יעזור לדידך? חשיבה תיאולוגית מעולה.

מה ההבדל בין הדוגמאות הללו? בשואה ובגירוש יהודי ספרד ובכל שאר הפעמים שהיהודים היו שקי אגרוף, פשוט התפללנו וזהו.
והיום אנחנו רק נלחמים (וגם זה בלי אפקטיביות), נכון באופן לא מוסרי בעליל, אבל נלחמים ולא סומכים על השם. ממש מצליחים.

ב2 הדוגמאות האחרות נלחמנו כמו אריות. ה' עוזר למי שעוזר לעצמו. ומי שיושב כל היום וקורא בספר תנ"ך מצווה גדולה כמה שתהיה לא עוזר לעצמו.

אז זה היה תלוי בהישרדות העם היהודי (בדגש על 67', 73' ו-48'), מובן מאליו שהשם לא ייתן לנו להישחט ככה אחרי שואה איומה, אבל גם להשם יש גבולות, חבל שרובנו לא מבינים אותם.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : ספטמבר 24, 2009, 21:30:58 »
על כל חטא לאומי מגיעה פורענות? למה הכוונה?

בקשר לשואה, אפשר לפתוח על זה דיון שלם, אבל דע זאת. לא כל היהודים באירופה היו כמו שתיארת. לא כולם התבוללו. מה קרה לצדיק אחד בסדום? ודבר נוסף, אם רצה ה' להעניש, למה בצורה כזו? למה לא הרג בצורה נורמלית ובחר לעשות זאת בטבח שכזה? אל מלא רחמים.

את מצבינו היום אפשר לתאר בהרבה דרכים, אבל כעם שנלחם לא.

מובן מאליו שה' לא ייתן לנו ליישחט ככה? חשבתי שאין נביאים בימינו. גם לשם יש גבולות? אז שיעניש את החוטאים לא את כלל האוכלוסיה. כמה יהודים צדיקים שכל אנשי 100 שערים פראיירים לידם חיו באירופה ונטבחו בשואה? עשרות אלפים עם לא מאות אלפים.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : ספטמבר 24, 2009, 22:30:39 »

בשואה הוא עזר? לא

טעות בחשבונך. הקב"ה עזר לנו ועוזר לנו מאז שנהיינו לעם, חשבון של כמה אלפי שנים, גם אם הוא כביכול הסתיר פניו מאיתנו במס' מאורעות שבאו אלינו בעוון שאנחנו נטשנו אותו והפנינו עורף לחוקותיו ולמשפטי תורתו אשר נשבענו לו במעמד הר סיני לאמור "נעשה ונשמע".

הנס הגדול באמת הוא שהעם היהודי עודו קיים. עם כל הגזרות, הרדיפות, ההתנכלויות, הגירושים והעלילות. עמים רבים נמחקו ונעלמו מעל מפת ההיסטוריה ולא נותר מהם זכר, ואילו אנו שרדנו למרות כל האירועים והשואות שעברנו. זה הנס הגדול. ואת זה בדיוק הבטיח לנו ה' לפני 3,300 שנה כשהוא נתן לנו את התורה: "ואף גם זאת בהיותם בארץ אוייביהם, לא מאסתים ולא געלתים לכלותם להפר בריתי איתם, כי אני ה' אלוקיהם".
« עריכה אחרונה: ספטמבר 24, 2009, 22:57:28 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #48 ב- : ספטמבר 24, 2009, 22:45:30 »
על כל חטא לאומי מגיעה פורענות? למה הכוונה?

בקשר לשואה, אפשר לפתוח על זה דיון שלם, אבל דע זאת. לא כל היהודים באירופה היו כמו שתיארת. לא כולם התבוללו. מה קרה לצדיק אחד בסדום? ודבר נוסף, אם רצה ה' להעניש, למה בצורה כזו? למה לא הרג בצורה נורמלית ובחר לעשות זאת בטבח שכזה? אל מלא רחמים.

את מצבינו היום אפשר לתאר בהרבה דרכים, אבל כעם שנלחם לא.

מובן מאליו שה' לא ייתן לנו ליישחט ככה? חשבתי שאין נביאים בימינו. גם לשם יש גבולות? אז שיעניש את החוטאים לא את כלל האוכלוסיה. כמה יהודים צדיקים שכל אנשי 100 שערים פראיירים לידם חיו באירופה ונטבחו בשואה? עשרות אלפים עם לא מאות אלפים.
בס"ד
אחי יש לך הרבה שאלות חח וזה טוב....

שאלות מאוד לגיטיות מה דעתך ללכת לאיזה סמינר להיות שם יומיים שלוש ותאמין לי תקבל תשובות עד הסוף

ואז תבחר בין חיים איכותיים מאה אחוז לפי התורה או להמשיך במירוץ אחרי החיים

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
« להגיב #49 ב- : ספטמבר 24, 2009, 22:55:38 »
מהר מהר נותרו רק עוד 1,000 מקומות בגן עדן.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!