כתב נושא: המלחמה שבפתח מהר כולם להכנס  (נקרא 21594 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
המלחמה שבפתח מהר כולם להכנס
« להגיב #100 ב- : ספטמבר 29, 2009, 17:47:09 »
בס"ד

יש איסור מדאורייתא לפרנס ולהעסיק את האוייב הערבי הנאצי יש"ו-שר"י שנאמר "לא תחנם" וגם מדובר בסכנת-נפשות ויש להעדיף העסקת יהודים שנאמר "עניי עירך קודמים" לא ככה?
אפילו שמדובר בעבודה זולה של הערבים אסור לעשות את החשבון הזה כי מדובר פה באיסור דאורייתא.

הרב דב ליאור שליט"א הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א  הרב שמואל אליהו שליט"א  וגדול-הדור הפוסק הרב חיים קנייבסקי שליט"א  אסרו בתכלית האיסור להעסיק ולפרנס ערבים!
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
« להגיב #101 ב- : ספטמבר 29, 2009, 17:48:24 »
בס"ד

ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק אשי

• מנהל הפורום "הפצת הימין האמיתי"
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #102 ב- : ספטמבר 29, 2009, 17:57:02 »
בס"ד

יש איסור מדאורייתא לפרנס ולהעסיק את האוייב הערבי הנאצי יש"ו-שר"י שנאמר "לא תחנם" וגם מדובר בסכנת-נפשות ויש להעדיף העסקת יהודים שנאמר "עניי עירך קודמים" לא ככה?
אפילו שמדובר בעבודה זולה של הערבים אסור לעשות את החשבון הזה כי מדובר פה באיסור דאורייתא.

הרב דב ליאור שליט"א הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א  הרב שמואל אליהו שליט"א  וגדול-הדור הפוסק הרב חיים קנייבסקי שליט"א  אסרו בתכלית האיסור להעסיק ולפרנס ערבים!

נכון.

מהג"ר ניסים קרליץ והג"ר שמואל הלוי וואזנר שליט"א

מנותק אשי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #103 ב- : ספטמבר 29, 2009, 18:00:46 »
בס"ד
ויש להעדיף העסקת יהודים שנאמר "עניי עירך קודמים" לא ככה?

וחי אחיך עמך. וּמָטָה יָדוֹ עִמָּךְ – וְהֶחֱזַקְתָּ בּוֹ.  ויש עוד הרבה פסוקים בתורה על הענין הזה.

מנותק אשי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #104 ב- : ספטמבר 29, 2009, 18:38:18 »
סקר משנת 2002:

52% מש"ס, 24% מיהדות התורה: כהנא צדק
בכתבה שפורסמה היום ב´הארץ´, מדווח על מחקר של הד"ר עמי פדהצור ודפנה קנטי לפיו מתגלה כי 52% ממצביעי ש"ס היו מצביעים היום לכהנא. שותפים להם גם 24% ממצביעי יהדות התורה ו-15% ממצביעי שינוי.

מתוך הידיעה:

שיעורי התמיכה ב"הצהרות ברוח הכהניזם", כפי שהגדירו זאת עורכי המחקר, נבדקו גם בקרב בוחרי המפלגות השונות וגם שם הממצאים מאלפים. שיעורים גבוהים מבין בוחרי כמעט כל המפלגות סבורים שיש לעודד את הגירת ערביי ישראל מחוץ למדינה, וכן ש"ערביי ישראל מהווים סכנה לשלום המדינה".
82% מבוחרי ש"ס ו70%-50%- מבוחרי המפד"ל, יהדות התורה, האיחוד הלאומי, ישראל ביתנו, ואפילו %32 מבוחרי הליכוד, סבורים אף הם שמוטב היה "לו המדינה היתה מנוהלת על ידי חוקי ההלכה ולא על פי החוקים הקיימים היום". הממצא הבולט ביותר במחקר, שיש בו אולי גם אינדיקציה בנוגע לרשימה המשותפת של קליינר ומרזל, הוא שיעורם של בוחרי המפלגות הקיימות שהיו מצביעים לרשימה כהניסטית, אילו היתה להם ברירה כזאת היום. הנה החלוקה. מבוחרי ישראל אחת 3% -, ליכוד 33% -, ש"ס 52% -, שינוי 15% -, מפד"ל 24% -, ישראל ביתנו 50% -, האיחוד הלאומי 50% -, יהדות התורה 24% -.

לכתבה המלאה: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=242352&contrassID=2&subContrassID=2&sbSubContrassID=0

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #105 ב- : אוקטובר 01, 2009, 01:19:55 »
סקר משנת 2002:

52% מש"ס, 24% מיהדות התורה: כהנא צדק
בכתבה שפורסמה היום ב´הארץ´, מדווח על מחקר של הד"ר עמי פדהצור ודפנה קנטי לפיו מתגלה כי 52% ממצביעי ש"ס היו מצביעים היום לכהנא. שותפים להם גם 24% ממצביעי יהדות התורה ו-15% ממצביעי שינוי.

מתוך הידיעה:

שיעורי התמיכה ב"הצהרות ברוח הכהניזם", כפי שהגדירו זאת עורכי המחקר, נבדקו גם בקרב בוחרי המפלגות השונות וגם שם הממצאים מאלפים. שיעורים גבוהים מבין בוחרי כמעט כל המפלגות סבורים שיש לעודד את הגירת ערביי ישראל מחוץ למדינה, וכן ש"ערביי ישראל מהווים סכנה לשלום המדינה".
82% מבוחרי ש"ס ו70%-50%- מבוחרי המפד"ל, יהדות התורה, האיחוד הלאומי, ישראל ביתנו, ואפילו %32 מבוחרי הליכוד, סבורים אף הם שמוטב היה "לו המדינה היתה מנוהלת על ידי חוקי ההלכה ולא על פי החוקים הקיימים היום". הממצא הבולט ביותר במחקר, שיש בו אולי גם אינדיקציה בנוגע לרשימה המשותפת של קליינר ומרזל, הוא שיעורם של בוחרי המפלגות הקיימות שהיו מצביעים לרשימה כהניסטית, אילו היתה להם ברירה כזאת היום. הנה החלוקה. מבוחרי ישראל אחת 3% -, ליכוד 33% -, ש"ס 52% -, שינוי 15% -, מפד"ל 24% -, ישראל ביתנו 50% -, האיחוד הלאומי 50% -, יהדות התורה 24% -.

לכתבה המלאה: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=242352&contrassID=2&subContrassID=2&sbSubContrassID=0

אשי, ישר כוח!!! O0 O0 O0

חבר'ה, אני אומר לכם - החרדים הם כהניסטים בנשמה!
רק לפני כמה ימים הפצתי מספר תכניות של חיים בן-פסח באזור חרדי. אחת התוצאות הייתה התמכרות. ממש! הפכתי להיות סוכן-שליח של תכניות של חיים שם (אין להם אינטרנט מן הסתם, ואני מעביר תכניות אל מכשיר-אודיו mp3).

לצערי, שנאת-החינם שאוכלת היום כל חלקה טובה בתוכנו, מקורה בכוונות-זדון של גורמים עויינים ושתלטניים בעלי אינטרס אישי מובהק ב"הפרד ומשול" בין החלקים בציבור הדתי שחי בארץ. הם "מנכרים" אותנו ומרחיקים אותנו האחד מהשני, בכוונה גמורה, כטקטיקה מניפולטיבית שמטרתה להשריש בנו שנאת-אחים עיוורת שאין מאחוריה שום אמת פיזית, אלא זיוף, שקרים והרעלות. הסיוט הכי גדול שלהם זה שיתוף-פעולה בינינו. וכמו שמוכיח הסקר (וגם המציאות הבדוקה שאני אישית מכיר מהשטח ומה"רחוב החרדי"), המסר היחיד היום שמסוגל לאחד ולאגד את כל הציבור הדתי לסוגיו (ואף החילוני הימני) - הוא המסר הכהניסטי המוצהר.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 01, 2009, 01:51:26 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #106 ב- : אוקטובר 02, 2009, 05:30:06 »
אני אישית לא רואה את התועלת בכך שאותם אנשי ישיבה יושבים כל היום ושקועים בתנ"ך אבל אני מכבד את זה, תעשו את שלכם ואני יעשה את שלי, אבל מדוע לא תוכלו להקדיש 3 שנים מחייכם לצבא כמוני? נח"ל חרדי, שרות לאומי, לא משנה מה, אבל יש עוד דברים בעולם חוץ מתנ"ך.

hebraic אני מניח שאתה לא חי את חייך כמו שתיארתי אבל סתם לידע כללי, מה עוצר את אותם אנשי ישיבות מלתרום 3 שנים מחייהם?

מדוע אתה לא רואה תועלת בלימוד תורה ?

מזאת אומרת כמו שתיארת?

תראה הסברתי עקרונית מה הבעיות העיקריות , ונתתי לינק למאמר שקולע בול לדעתי

אני חושב שללמוד תורה מגן על עם ישראל ועוזר לצבא

אני לא חושב שבאמת יש בעייה שלא רוצים לשרת, אני חושב שצריך להפוך את הצבא ליותר מתאים לשירות של חרדים
שוב אני לא רוצה חלילה לקטרג בטעות , אבל אני באמת חושב שהמון חרדים היו רוצים לשרת , לו לא היה להם חשש שזה עלול לקלקל אותם על ידי חשיפה לדברים שהם לא רגילים ולא רוצים להתרגל אליהם , ואם הם היו מרגישים שזה לא בזבוז שלוש שנים על כלום במקום ללמוד יותר תורה  (קרי - אם ידי הצבא לא היו כבולות בידי הבג"ץ )

בעניין השני , קשה להאשים את הצבא , אבל בעניין הראשון, הצבא יכול בהחלט לשפר , ולכך אני מזכיר זאת, אולי אם יהיה "דעת קהל" שלילית ודרישה ציבורית, זה יקרה, ואולי יפתח פתח להרבה יותר חרדים לרצות להתגייס
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #107 ב- : אוקטובר 04, 2009, 02:57:04 »
מדוע אתה לא רואה תועלת בלימוד תורה ?

מזאת אומרת כמו שתיארת?

תראה הסברתי עקרונית מה הבעיות העיקריות , ונתתי לינק למאמר שקולע בול לדעתי

אני חושב שללמוד תורה מגן על עם ישראל ועוזר לצבא

אני לא חושב שבאמת יש בעייה שלא רוצים לשרת, אני חושב שצריך להפוך את הצבא ליותר מתאים לשירות של חרדים
שוב אני לא רוצה חלילה לקטרג בטעות , אבל אני באמת חושב שהמון חרדים היו רוצים לשרת , לו לא היה להם חשש שזה עלול לקלקל אותם על ידי חשיפה לדברים שהם לא רגילים ולא רוצים להתרגל אליהם , ואם הם היו מרגישים שזה לא בזבוז שלוש שנים על כלום במקום ללמוד יותר תורה  (קרי - אם ידי הצבא לא היו כבולות בידי הבג"ץ )

בעניין השני , קשה להאשים את הצבא , אבל בעניין הראשון, הצבא יכול בהחלט לשפר , ולכך אני מזכיר זאת, אולי אם יהיה "דעת קהל" שלילית ודרישה ציבורית, זה יקרה, ואולי יפתח פתח להרבה יותר חרדים לרצות להתגייס

אולי אם ידיו של צה"ל לא היו כבולות בידי בג"ץ דברים היו נראים אחרת, מי יודע. מה שאני כן יודע זה  שנכון להיום. אותם אנשי ישיבה, ואם אני עושה הכללה גסה אני מצטער, מקבלים מענקים מהממשלה כל חודש, לא עובדים, לא משלמים מיסים, נהנים מכל הזכויות ומאפס חובות. בעוד שבתכלס אני החילוי מסכן את חיי בקו האש משלם מיסים וממן את אותם חרדים, נשמע הוגן?

יש לי שאלה נוספת אליך, החרדי הממוצע, במה הוא תורם לחברה בחייו?

אני ייתן לך דוגמא. כל חילוני על מנת להוציא תעודת בגרות תורם 60 שעות לקהילה בצורה כזו או אחרת, אחרי זה 3 שניבצבא. ואני לא מחשיב מיסים כתרומה.

מה החרדים עושים?

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #108 ב- : אוקטובר 04, 2009, 15:57:35 »
"מה שאני כן יודע זה  שנכון להיום. אותם אנשי ישיבה, ואם אני עושה הכללה גסה אני מצטער, מקבלים מענקים מהממשלה כל חודש,"

כמו כל מוסד חינוכי חילוני , מה ההבדל ?  איך שהם בוחרים להשתמש בכסף ולחלק אותו (לתת אותו לתלמידים שלא יצתרכו לעבוד וויוכלו להמשיך ללמוד בלי טרדות העולם ) זה עניין שלהם, בדיוק כמו איך שהממסדים החילוניים בוחרים לחלק אותו (כמשכורות ופרויקטים ) זה עניינם

אם כבר יש פה "אפליה" קשה, כי בעוד שהחילונים מקבלים את זה בתקציב מעוגן בחוק , החרדים צריכים להלחם על זה כל שנה בועדות בכנסת שעוסקות בתקציב השנתי של המדינה

" לא עובדים,"

לא מדויק בכלל , תלמידי חכמים ואברכים בישיבות וכו' אכן לא עובדים כי הם יושבים ללמוד תורה כל היום (לא להסתלבט ) אך "חלק" גדול ממה שאתה מחשיב "ישיבות" הם בעצם כוללים , של אנשים "עובדים" ,שבאים ללמוד בשעות הפנויות שלהם, או "תלמידי כולל" שזה נערים, באותם גילאים של נערים בגיל תיכון
מעבר לזה , בחברה החרדית יש שלל מקצועות ועבודות , הרבה נשים עובדות כגננות למשל , אפילו במשפחות שהבעל תלמיד ישיבה ,  יש לא מעט חרדים שעובדים שעובדים במקצועות קודש , כגון סופרי סתם,משגיחי כשרות ,וכו'  , יש הרבה חרדים שנכנסו לשוק העבודה

" לא משלמים מיסים, "

זה פשוט לא נכון

"נהנים מכל הזכויות ומאפס חובות."
איזה זכויות?  כל מה שהם "נהנים" ממנו הם משלמים כמוך , בקשר לאפס חובות , יש להם חובות להקב"ה והם ממלאים אחר חובותם 

" בעוד שבתכלס אני החילוי מסכן את חיי בקו האש משלם מיסים וממן את אותם חרדים, נשמע הוגן?"

התורה של החרדים עוזרת לך לנצח ושומרת על חייכם , לא פחות מהנשק והאימונים הצבאיים .

תראה לי עוד דוגמה שבה חיילי חי"ר נכנסו לשטח אורבני עם אלפי מחבלים, וכמעט אף אחד לא נפגע (וגם רוב הנפגעים,עד כמה שזה מצער ובוודאי אין מה להמעיט בערכם של אלו שנפגעו חלילה, שכן הם גיבורים גדולים ,נפגעו מטעויות בכאוס של המלחמה ומאש ידידותית , וזה עצמו הוא נס גדול , תסתכל על כל שאר האומות במבצעים דומים, הרוסים בצ'צניה , והאמריקאים בעיראק ואפגניסטן, ותראה כמה חיילים שלהם חזרו בשקי גופות ) ולא רק זה , אלא שהם התמודדו מול אלפי אר פי ג'י ומוקשים (תקינים, יצור איטליה) ומאות אלפי נשקים קלים מכל חלון ומכל בור , ובכל זאת , רמסו את האויב כאילו הוא כלום באחד מהצורות לחימה הכי קשות בעת המודרנית

איפה דברים כאלה קורים ?  איפה צבא מנצח צבאות שלמים בשישה ימים ונח בשביעי  ?

זה בגלל התורה .

"יש לי שאלה נוספת אליך, החרדי הממוצע, במה הוא תורם לחברה בחייו?"

תורה , צדקה, גמילות חסדים

"אני ייתן לך דוגמא. כל חילוני על מנת להוציא תעודת בגרות תורם 60 שעות לקהילה בצורה כזו או אחרת, אחרי זה 3 שניבצבא. ואני לא מחשיב מיסים כתרומה.

מה החרדים עושים"

כל הארגוני צדקה וסיוע רפואי לנזקקים וכו' ... מה זה ? לא נחשב?

הכל זה מאורגן על ידי דתיים, וחרדים , ורוב הזמן ממומן מתרומות של הציבורים האלה והמסורתיים

תחשוב על זה שהחרדים עושים את מה שהממשלה לא עושה, ומטפלת בציבורים החלשים שהממשלה הייתה אמורה לטפל בהם, וזה ממשיך ככה הרבה הרבה שנים

מי מאכיל ומלביש את העניים?  אולמרט? שרון? ברק?  כל השנים האלה, זה היה בכסף חרדי דתי ומסורתי

אז נא אל תזלזל בתרומה שלהם לחברה,כי הם כן תורמים

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #109 ב- : אוקטובר 05, 2009, 14:26:46 »
Hebraic, אין עליך! :old_smiley:

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #110 ב- : אוקטובר 05, 2009, 19:43:10 »
גם החילונים תורמים לעניים וכל זה, אבל מתוך חובה, החרדים עושים זאת מבחירה. אף אחד לא מכריח אותם לתרום מעצם למדינה ולחברה.

ובקשר למיסים, האם אין לתלמידי ישיבה פטור ממיסים מכיוון שהם מקבלים גם כך את כספם מהמדינה?

כל מי שמקבל היום מענקים מהמדינה מתוך טענה שהוא בישיבה אכן לומד כל שעות היממה? אני בספק.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #111 ב- : אוקטובר 06, 2009, 00:56:12 »
גם החילונים תורמים לעניים וכל זה, אבל מתוך חובה, החרדים עושים זאת מבחירה. אף אחד לא מכריח אותם לתרום מעצם למדינה ולחברה.

בדיוק הפוך. החילוניים תורמיים לעניים מתוך בחירה, הם יכולים גם לבחור שלא לתרום; החרדים עושים זאת מתוך חובה (מעשר, תרומות, הלוואות, צדקה, קרנות, עזרה לזולת וכו'-- אלו הן 'מצוות' בתורה - קרי 'חובה', לא בחירה).

ציטוט
ובקשר למיסים, האם אין לתלמידי ישיבה פטור ממיסים מכיוון שהם מקבלים גם כך את כספם מהמדינה?

יש להם עד כמה שידוע לי פה-ושם הנחות בארנונה, זה הכל. חוץ מזה, הם מקבלים קצבת ילדים עפ"י חוק, כמו כל חילוני שיש לו מעל 4 ילדים. גם אתה יכול לקבל קצבת ילדים ללא שום הבדלי דת, גזע ומין.

עם זאת, חושבני שאם תחפש עשירים ואמידים בין שכונות המגזר החרדי, נראה לי שאתה צפוי להתאכזב. מתוך כלל האוכלוסיה בישראל, הרמה הסוציו-אקונומית של המגזר החרדי אינה מן ה"גבוהות". תקן אותי אם אני טועה.

ציטוט
כל מי שמקבל היום מענקים מהמדינה מתוך טענה שהוא בישיבה אכן לומד כל שעות היממה? אני בספק.

תישאר עם הספק! כל מי שמקבל היום הבטחת הכנסה מביטוח לאומי הוא אכן מובטל?! וכל מי שרשום במס-הכנסה כפטור ממס אכן לא נהנה ממזומנים בשחור על-הדרך?! וכל מי שמצהיר רשמית שהוא זכאי לקצבה כזאת או אחרת מהמדינה אכן אמין וישר?! וכל מי שצופה בערוץ 1 בטלוויזיה אכן משלם אגרה?! וכל מי שמספרת לקב"ן שהיא דתיה כדי לעשות שירות לאומי... בדקת את כולם?! או שרק לגבי החרדים אתה רואה לנכון לפשפש בציציותיהם.....

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #112 ב- : אוקטובר 06, 2009, 08:45:10 »
בדיוק הפוך. החילוניים תורמיים לעניים מתוך בחירה, הם יכולים גם לבחור שלא לתרום; החרדים עושים זאת מתוך חובה (מעשר, תרומות, הלוואות, צדקה, קרנות, עזרה לזולת וכו'-- אלו הן 'מצוות' בתורה - קרי 'חובה', לא בחירה).

יש להם עד כמה שידוע לי פה-ושם הנחות בארנונה, זה הכל. חוץ מזה, הם מקבלים קצבת ילדים עפ"י חוק, כמו כל חילוני שיש לו מעל 4 ילדים. גם אתה יכול לקבל קצבת ילדים ללא שום הבדלי דת, גזע ומין.

עם זאת, חושבני שאם תחפש עשירים ואמידים בין שכונות המגזר החרדי, נראה לי שאתה צפוי להתאכזב. מתוך כלל האוכלוסיה בישראל, הרמה הסוציו-אקונומית של המגזר החרדי אינה מן ה"גבוהות". תקן אותי אם אני טועה.

תישאר עם הספק! כל מי שמקבל היום הבטחת הכנסה מביטוח לאומי הוא אכן מובטל?! וכל מי שרשום במס-הכנסה כפטור ממס אכן לא נהנה ממזומנים בשחור על-הדרך?! וכל מי שמצהיר רשמית שהוא זכאי לקצבה כזאת או אחרת מהמדינה אכן אמין וישר?! וכל מי שצופה בערוץ 1 בטלוויזיה אכן משלם אגרה?! וכל מי שמספרת לקב"ן שהיא דתיה כדי לעשות שירות לאומי... בדקת את כולם?! או שרק לגבי החרדים אתה רואה לנכון לפשפש בציציותיהם.....

אני לא מדבר על האם הם עושים, האם הם מחויבים או לא, ופה תסכים איתי שהם לא מחויבים.כלפי הקב"ה כולם מחויבים לפי אותם חוקים כפי הידוע לי, וכל אחד יקבל את שלו, לכן אין זה קשור לחוקי המדינה.

בקשר לקצוואות הילדים, לא לזה אני מדבר, לפי מה שידוע לי הם מקבלים כספים בגלל היותם תלמידי ישיבה.

בקשר לעשירים ואמידים, דווקא לפי מה שאני שמעתי, ואם מישהו יודע אחרת אשמח לשמוע, רבים מן המשפחות הרדיות מתעסקים בעסקי היהלומים לכן כלכלית הם מסודרים היטב.

הטענה של מס הכנסה הקב"ן ועוד דוגמאות היא מיותרת, אם יש משהו מסריח בכל הסידור הזה הטיעון שלך שזה בסדר בגלל שגם במקום אחר יש סרחון? ואפיל אם פי 100, יותר, זה לא מצדיק.

לא תשמע ממני אף פעם אומר משהו לטובת המשתמטים, ולטובת מעלימי מס, לדעתי שניהם חמורים כמעט כמו בגידה, אלו בעצם מעשים של רמה אחת לפני בגידה.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #113 ב- : אוקטובר 06, 2009, 18:20:16 »
m4a1- "גם החילונים תורמים לעניים וכל זה, אבל מתוך חובה, החרדים עושים זאת מבחירה. אף אחד לא מכריח אותם לתרום מעצם למדינה ולחברה."

גם חילונים תורמים, בהחלט , אבל מי מארגן ?  כשחילוני תורם לצדקה , מי מאפשר לו לתת את הצדקה?
אירגונים של חרדים ודתיים לאומיים ...

והמצב הוא שכל המגזר החרדי תורם , כך שלהגיד שהם לא תורמים זה שקר מבחינת המציאות

מזה מבחירה ? הקב"ה מצוה על האדם, הם ממלאים את צו הקב"ה , שהוא כן לתת צדקה ולגמול חסדים, אז איך יכול להיות שתאשים אותם שהם לא עושים את זה ? הם תורמים לחברה כל הזמן

ואיך זה קשור בדיוק שהמדינה לא מכריחה ?  אתה שאלת אם הם תורמים משהו, התשובה היא כן , למה לך לנסות להתחמק מקבלת האמת ?  אתה אמור לשמוח בקשר לזה שטעית בקשר לחרדים , אתה לא צריך לחפש סיבות למה בכל זאת להאשים אותם , מזה רלוונטי אם זה "חובה" לתרום ,  שאלת אם הם תורמים, התשובה היא בהחלט כן !

"ובקשר למיסים, האם אין לתלמידי ישיבה פטור ממיסים מכיוון שהם מקבלים גם כך את כספם מהמדינה?"

אין שום פטור ממיסים , כולם משלמים מיסים(חוץ מערבים)

"כל מי שמקבל היום מענקים מהמדינה מתוך טענה שהוא בישיבה אכן לומד כל שעות היממה? אני בספק. "

כל שעות היממה , זה שאלה דמגוגית, אדם חייב לישון , לאכול, ולעשות כל מיני דברים שלוקחים זמן לעשותם

האמת היא שכל אותם תלמידי ישיבה מקדישים את רוב או כל זמנם הפנוי ללימוד תורה , וזה כן האמת, ובמקום להיות בספק , לך לישיבה ותראה בעצמך .

"בקשר לעשירים ואמידים, דווקא לפי מה שאני שמעתי, ואם מישהו יודע אחרת אשמח לשמוע, רבים מן המשפחות הרדיות מתעסקים בעסקי היהלומים לכן כלכלית הם מסודרים היטב."

נו ואם זה היה כך אז על מה בדיוק דיברת שהם לא עובדים ?!

יש הרבה משפחות שעובדות, חלק מסוים בתחומים של היהלומים והבורסה , בבוודאי שלא כולם, כמו שלא כל החילונים עובדים בבורסה

תראה כמה מהטענות שלך הם משטיפות מח של המדיה ומפלגות אנטי חרדיות כמו מר"צ ושינוי  , מתי באמת למדת על חרדים באמת ?

"לא תשמע ממני אף פעם אומר משהו לטובת המשתמטים, ולטובת מעלימי מס, לדעתי שניהם חמורים כמעט כמו בגידה, אלו בעצם מעשים של רמה אחת לפני בגידה"

לא כל מי שמשתמט משירות בצה"ל עושה זאת ממניעים אנטי לאומיים , החרדים בוודאי שלא .

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #114 ב- : אוקטובר 06, 2009, 18:36:07 »
החכמתי, הדברים הללו נוגעים גם לנטורי כרתא ודומיהם?

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #115 ב- : אוקטובר 07, 2009, 02:12:55 »
אדרבה,  נטורי קרתא לא מוכנים לקחת כלום מהמדינה , אפילו לא טיפת חלב

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #116 ב- : אוקטובר 07, 2009, 08:29:23 »
אדרבה,  נטורי קרתא לא מוכנים לקחת כלום מהמדינה , אפילו לא טיפת חלב

אתה סגור על זה? מענקי לידה? כסף לישיבות? כלום?