כתב נושא: הוכחה שיש בורא עולם - סרטון שלנו  (נקרא 17751 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק פופאי2

• משתמש(ת)
  • משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
הוכחה שיש בורא עולם - סרטון שלנו
« להגיב #50 ב- : אוגוסט 14, 2009, 01:13:29 »
א.) תודה על המחמאה, בהתחלה אכן הרגשתי קצת בודד (לפני כשנתיים פה) אבל עם הזמן הצטרפו חבר'ה איכותיים שאני נהנה מכל רגע לכתוב במחיצתם, ישנם פה דיונים ברמה מאוד גבוהה שאני נהנה ליטול בהם חלק, ובחלקם כשווה בין שווים.
ב.) ממש לא הטפה, עובדות הסטוריות והקניית כלים של ניתוח לוגי צרוף אינם הטפה, אצלך מאידך זה סיסמאות של הקרמלין או מבין מרתפי הלוביאנקה.
ג.) תודה רבה, עקצתי אותך, וזה מה שרציתי להשיג, תבוא כל יום.
ד.) אתה מכליל את כולנו את תחת אותה הגדרה מטופשת, לכן שאלתי.
ה.) אימתי כתבתי שהוא הפטרון שלי? ומה החזון שלי?
ו.) בטח בטח,העיקר שאתה היית המנה העיקרית על אותו שולחן.

א. אין בעד מה, רפואה שלמה ידידי - אני בטוח שזמן רב להיות יחיד מסוגך, מעורר הזיות שיש עוד כמוך
ב. הטפה מארץ ההטפות, ואל תדבר איתי על ניתוח לוגי ועבודת אלילים באותו משפט, זה נשמע מגוחך
ג. אותי? בי לא נגעת. עשית ליצן מעצמך באמצע דיון ענייני, הוכחת בצורה מופתית את אבן היסוד של הסיבה שלשמה נרשמתי,
לא היה לך מה לענות, אז תקפת במישור האישי - מהלך קלאסי של הבוס שלך.... אגב אני מקווה שהוא משלם לכם על הזמן הזה מהחיים שאתם שורפים פה..
ד. אל תדבר איתי על הכללות, אתם ההגדרה למכלילים - ובכלל, לא הכללתי, ואם פירשת כך, איבדת עוד נקודה אצלי (מתחיל להצטבר כבר..)
ה. אז מה אתה עושה פה בדיוק מנהל לו את הפורומים? ועוקב אחרי כל הבל פיו?
ו. האם עליי לפרש זאת כאיום או הסתה?.. אין חדש תחת המקלדת..
מגיעה לנו הזכות לחיות בשלום! עכשיו!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #51 ב- : אוגוסט 14, 2009, 01:21:19 »
א. אין בעד מה, רפואה שלמה ידידי - אני בטוח שזמן רב להיות יחיד מסוגך, מעורר הזיות שיש עוד כמוך
ב. הטפה מארץ ההטפות, ואל תדבר איתי על ניתוח לוגי ועבודת אלילים באותו משפט, זה נשמע מגוחך
ג. אותי? בי לא נגעת. עשית ליצן מעצמך באמצע דיון ענייני, הוכחת בצורה מופתית את אבן היסוד של הסיבה שלשמה נרשמתי,
לא היה לך מה לענות, אז תקפת במישור האישי - מהלך קלאסי של הבוס שלך.... אגב אני מקווה שהוא משלם לכם על הזמן הזה מהחיים שאתם שורפים פה..
ד. אל תדבר איתי על הכללות, אתם ההגדרה למכלילים - ובכלל, לא הכללתי, ואם פירשת כך, איבדת עוד נקודה אצלי (מתחיל להצטבר כבר..)
ה. אז מה אתה עושה פה בדיוק מנהל לו את הפורומים? ועוקב אחרי כל הבל פיו?
ו. האם עליי לפרש זאת כאיום או הסתה?.. אין חדש תחת המקלדת..
א.) לבטח יותר טוב מהפטריות שאתה לוקח.
ב.) ד"ש לפאפא סטאלין- ז'אדאנוב.
ג.) לבטח פחות ממה שמשלמים לך מהאיחוד האירופי וקרן הנרי פורד (ד"ש להיטלר), דווקא אגודת הליצנים מחפשת אחד כמוך בנרות.
ד.) שלום לך אדוני השופט, הרגע קלעתי שלשה.
ה.) אתה זה ש"עורך מעקב" אחרי הפורום, תגיד לי אתה.
ו.) אתה יכול לפרש זאת כבעיה גסטרונומית מצידי, אין חדש תחת הלוביאנקה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #52 ב- : אוגוסט 14, 2009, 06:15:31 »
כל הכבוד לך חיים!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #53 ב- : אוגוסט 14, 2009, 12:42:49 »
ארז הקר מהווה דוגמא לכך שאנשי "שלום עכשיו" לא מצטיינים במחשבת תחילה. היה כאן דיון תרבותי ומעמיק בין דעות שונות עד שאתה החלטת להוריד את הרמה לזאת של אנארכיסטים מיידי אבנים בבלעין. 

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #54 ב- : אוגוסט 19, 2009, 04:24:39 »
זלהר סורי שלא עניתי לדבריך עד עכשיו,כמו כן חשבתי שאולי תרצה להוסיף דברים, בכל אופן

"אין בעיה לצמצם את ה"חוקי בראשית" לישות אחת- ישות שקובעת משהו כמו "ויהי אור" כלומר היא קובעת את תחילת היקום ואת חוקי הטבע ששולטים בו. האם ישות כזאת היא "בלתי מוגבלת" (מושג שדורש הגדרה נאותה) - כן כי אין לה מימדים ולא חלות עליה מגבלות הטבע, אין לה התחלה וסוף"

נו אז מה בעצם אתה אומר ?  הרי אתה מדבר על אותו דבר בדיוק, רק התעקשות לקרוא לזה "חוקי בראשית" במקום ההגדרה "אלוקים " , מה ההבדל ?  אם זה כך, אז זה כבר לא "חוק", זה משהו מעל חוק, אלא משהו חושב , אם זה היה רק חוק , זה היה דבר מוגבל, כי חוץ מהפונקציה הזאת , הוא לא עושה שום דבר אחר, אז איך הוא היה תמיד מצד אחד, ומצד שני הוא מוגבל ?
זה לא אפשרי , אלא מה כן אפשרי ?  שהוא לא מוגבל לשום חוקים (כולל החוקים שהוא יכול להטיל בעצם) אלא הוא יכול לעשות ככל העולה הרוחו,זה הדבר היחיד שמתיישב עם הבלתי מוגבלות ( שכמה בכלל צריך להגדיר אותה ? אין דבר שיש לו הגבלה מעצם קיומו (דבר שמגביל אותו לכל דבר כלשהו) שהוא גם ביחד עם זה בלתי מוגבל, אלא אם הוא בלתי מוגבל, אז הוא בלתי מוגבל בשום דבר)

ובכלל למה להתעקש על המונח "חוקי בראשית" ,  הרי זה הגדרה סותרת את הפואנטה , כי אם זה "חוקים" שיצרו את "כל השאר" , אז זה אומר שהם חלק מה"טבע" כביכול , ואז איך הם היו תמיד ? הרי הטבע לא היה תמיד , היקום התחיל ידידי

וכפי שהסברתי מקודם, הרי אתה מדבר על "חוקים" של "חומר" של "פיזי"  ובלי חומר אין להם משמעות בכלל ,כי אם זה החוקים של תנועת החומר ותנועת ההיווצרות של חומרים שונים וההתנהגות של חומר ,  בלי חומר אין להם משמעות , כך שאיך בדיוק הם היו קיימים תמיד ?

אתה מוזמן להסביר,ככל אוות נפשך , אבל  תעשה לי טובה לטעון טענה לא מבוססת שזה "אפשרי" סתם ככה, בלי הסבר של איך , בלי הוכחות ללמה , זה לא רציני אחי ,  תסביר איך, אם לא , איך אתה טוען שזה אפשרי ? על מה אתה מתבסס?

כל הפואנטה שלי , זה שיש אופציה אחת אפשרית, ועובדה שאני מצליח להוכיח אותה וליישב אותה עם המציאות, בגלל זה אני מתעקש ומסביר עליה ,  אני לא תולה את הטענה שלי על הגיון מעגלי של "זה קיים כי זה קיים" , אלא מסביר למה זה הכרח המציאות על בסיס עוגן עובדתי שאי אפשר להתכחש לו (הקיום שלנו) , ומסלק ומפריך את האופציה היחידה שהייתה אפשרית, על ידי אותו עוגן , הקיום שלנו .

מכיוון שכרגע קיים משהו שלא יצר את עצמו, בין עם זה עולם פיזי\מטריקס ,חלום ... לא יכל להיות מצב שבו לא היה כלום , ומכיוון שכך , משהו תמיד היה
זה עובדה ... ומה זה מלמד אותנו ?  שיש משהו שההגדרה הכי מתאימה לו היא אלוקים ,ובורא (לפי כל המסקנות הנלמדות מתוך העובדה שמשהו תמיד היה )

" אני חושב שההסבר שלי מספק תשובה לכך שלוגית זה ייתכן שמקור הבריאה הוא לא תבוני. "

איך ? בבקשה תסביר

איך היו חוקים, שכל הפואנטה שלהם זה להחיל את עצמם על חומר , אם לא היה חומר ?

נץ - תודה , והקוסמולוגיה היה עניין נחוץ כדי להבהיר כמה דברים, אבל העיקר של הטענה שהבאתי לדעתי מתבסס על מה שאמרתי , שימוש בהיגיון ולוגיקה להסיק מסקנות מעובדות שאי אפשר להכחיש , ומסקנות שעולות לגבי המסקנות שנלמדו

LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #55 ב- : אוגוסט 19, 2009, 07:36:24 »
אני תוהה שמא זו בורות נטו או לעג לרש לעדר הכבשים שאתה רועה...
אפס + אפס = אפס??

מי טוען שהעולם נברא מאפס? מאיפה הבאת את השטות הזו בכלל,
אתה אדם פשוט ונטול השכלה, ומדהים עד כמה אתה נהנה להתרברב בבורות שלך.

צא ולמד את תאוריית המפץ הגדול, שהיא בניגוד אליך לא מתיימרת להיות "הוכחה",
היא רק תאוריה, כמו שקיומו של אלוהים היא רק תאוריה - רק שאתם בוחרים מהיא טיבה של הוכחה ומהיא לא.

אפס+אפס=אפס.... פחח, איזה איש פתאטי אתה חיים בן פסח.

תאורית המפץ הגדול (על פי גמוב וחבריו שהגו אותה), טוענת שהעולם התחיל יש מאין  , יש לה ביסוס בשטח

בוודאי שאתה לא מודע לכך כנראה , אבל "המפץ הגדול" זה כינוי בהומור שלעג לתאוריה האסטרופיזיקאי פרד הויל , כך שלדעתך זה רומז שמשהו "התפוצץ" , לכן "היה משהו לפני" , אך לו היית חוקר קצת מה ה"תאוריה" דיברה עליו, היא דיברה על פרץ אנרגיה אדיר , שהופיע משום מקום  ,ושאפשר לחקור אותו רק ממתי שהוא קרה והלאה , הם כינו את אותו פרץ אנרגיה , "כדור האש הקדמון" ומשם התאוריה התגלגלה והתחילו לבנות עליה תאוריות אחרות
להבדיל מחלק מהתאוריות החדשות , התאוריה של גמוב , בעצם נתנה "תחזיות" שאפשר על פיהם להפריך או להוכיח את אותה תאוריה
ואכן הצליחו לצפות בתחזיות ולאמת נתונים חשובים שהעלו את התאוריה גבוה בדעה המדעית , למשל , תנועת הגלכסיות והחומר המרכיב את הגלכסיות ומה שבניהם ,קדימה, או הלאה , שאם תריץ אותו אחור , תגיע למצב שבו כל החומר הזה מגיע לאותה נקודה , שממנה הוא התחיל להתפזר

כמו כן, מצאו קרינה מיוחדת שנוצרה כנראה בזמן פרץ האנרגיה ומילאה את מרחב היקום שנוצר כתוצאה מהתהוות החומר על ידי אותו פרץ אנרגיה ,  הקרינה הזאת , היא מאותו ספקטרום של אור אלקטרו מגנטי בלתי נראה, אבל מיוחדת, שונה ,  נקראת במדע קרינת הרקע הקוסמי , היקום התמלא בה, ולכן , היא מגיעה מכל מקום ביקום בו זמנית , עדות לפיזור שלה (דומה ברמת הרעיון להתפזרות אור וקרינה משמש למשל, אבל ברמה הרבה יותר אדירה של פיזור )  , הפיזור הזה מילא אותה בכל היקום , והחומר הזה הוא טכנית יותר עתיק מהשאר ,כך שבהחלט מוכח שהיקום התחיל בבת אחת ,בצורה פתאומית , והחומר הזה ,שיותר עתיק מהשאר , מילא את היקום בבת אחת , כתוצאה מהקרינה העצומה שנוצרה מהפרץ אנרגיה הזה

כך שלהבדיל מתאוריות מצוצות מהאצבע , לתאוריה הזאת יש הוכחות מסוימות , שמוכיחות את מה שכל ילד קורא בספר בראשית ,  בריאה של יש מאין .   אז אנחנו אומרים "ויהי אור" , והמדע אומר "אור אלקטרו מגנטי " , אם שנינו מדברים על אותו דבר, והמקור שלנו הוא אלוקים שאתה טוען שאין לו הוכחה , והמקור שלהם זה מחקר , שמוכיח בדיוק את מה שאלוקים אומר שברא בהתחלה ,  על מה אתה מלין ?

אלוקים הוא לא תאוריה , כי אם כורח המציאות , אשמח אם תעיין קצת במה שכתבתי בדיון זה ,ותחליט עם אתה מסכים ,ואם לא , תנסה להפריך את זה, ותראה כמה זה בלתי אפשרי , וכמה אם כן יש "הוכחה" לאלוקים שאתה טוען שאין לו הוכחה .

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #56 ב- : אוגוסט 19, 2009, 09:56:38 »
נץ - תודה , והקוסמולוגיה היה עניין נחוץ כדי להבהיר כמה דברים, אבל העיקר של הטענה שהבאתי לדעתי מתבסס על מה שאמרתי , שימוש בהיגיון ולוגיקה להסיק מסקנות מעובדות שאי אפשר להכחיש , ומסקנות שעולות לגבי המסקנות שנלמדו
לא עירערתי על כך שהדרך הקוסמולוגית הייתה נחוצה אני פשוט הלכתי דרך האפיסטימולוגיה ולא טענתי שיש איזה שגיאה במהלך הלוגי שלך.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #57 ב- : אוגוסט 19, 2009, 17:38:05 »
שלום hebraic
אז נראה לי שאנחנו מסכימים על כך שקיים כח בריאה שהיה "תמיד". מה שאתה אומר הוא שבהכרח הישות הראשונית הזאת חייבת להיות תבונית. הטענה הזו טעונת הוכחה ואני לא ראיתי כזאת ולא חושב שיש כזאת (לא השתכנעתי מהנימוק שלך שמשהו "לא מוגבל" ו"כל יכל" חייב להיות תבוני). לכן אני טוען שהישות הראשונית היא לא בהכרח תבונית. אני מאמין דוקא שהישות הזאת היא כן תבונית, כלומר אני כן מאמין באלוהים. אבל חסרה לי הוכחה לוגית לכך. בגלל האמונה שלי ובגלל שזה נראה הרבה יותר סביר כי קיים אלוהים וכן כי ההוכחה שאני אתן לך היא לא באמת הוכחה, כנראה אפשר להחליש את הטיעון שלי מ"לא בהכרח הישות הראשונית היא תבונית" ל-"זו שאלה פתוחה האם בהכרח הישות הראשונית היא תבונית".

אז זוהי ה"הוכחה" שלי: אקסיומה 0: קיימת ישות ראשונית שיצרה את בריאת העולם. היא לא מורכבת מגורמים קטנים יותר (לכן- ראשונית), אין לה מימדים, והיא אינה כפופה לחוקי הטבע.
טענה: יכול להיות שישות זו אינה תבונית.
הוכחה: הישות הזאת היא הגורם שברא את היקום ואת החוקים ששולטים בו. הידע שלנו על היקום אינו מלא. אמנם לא פיצחנו את כל הסודות של פעולת הטבע, אבל בכל זאת נסיוננו מראה לנו שהטבע מתנהל בעצמו. אנחנו לא יודעים בודאות אם יש ארועים אקראים בטבע או לא אבל זה לא משנה כי גם לאקראיות יש חוקיות ששולטת בה. אפשר למצוא בטבע סדר, ארגון, חיים ותודעה. אין לנו הסבר מדוע הם מופיעים בטבע אבל זה לא אומר שלא קיים הסבר כזה.

לכן אין זה מתחייב מבחינה לוגית (על פי הנסיון המצטבר של הנסיון והמדע) כי הישות הראשונית היא תבונית. כל מה שמתחייב לוגית, הוא שתהיה קיימת ישות ראשונית אשר תתחיל את הבריאה. הישות הזאת לא חייבת להחליט שיש ליצור יקום, היא לא צריכה לתכנן כלום, היא לא צריכה לחשוב. כל מה שהיא צריכה זה לקבוע שהבריאה תתרחש.

הערה נוספת: הנימוק שלי תקף גם במקרים הלא סבירים של עולם מטריקס וכד'. במקרה כזה הידע המדעי שלנו וההכרה שלנו את הטבע האמיתי שואפת לאפס.

מנותק ימני חילוני

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • רק טרנספר יביא שלום
« להגיב #58 ב- : אוגוסט 20, 2009, 00:46:54 »
מספר לחלק ב0 הוא חסר משמעות
מספר לחלק ל0 שווה לאינסוף
ראש ממשלת בריטניה לשעבר ויליאם איוורט גלדסטון אמר בנאום בבית הפרלמנט הבריטי בעודו מחזיק את הקוראן: "כל עוד הספר הזה קיים לא ישרור שלום בעולם"

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
« להגיב #59 ב- : אוגוסט 20, 2009, 06:26:03 »
יש שולחן, יש נגר
יש עולם, יש בורא
סה טו, ואידך זיל גמור

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #60 ב- : אוגוסט 20, 2009, 11:07:15 »
יש שולחן, יש נגר
יש עולם, יש בורא
סה טו, ואידך זיל גמור
אובייקטיבית או סובייקטיבית?
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #61 ב- : אוגוסט 25, 2009, 05:53:55 »
שלום שוב זלהר -

"אז נראה לי שאנחנו מסכימים על כך שקיים כח בריאה שהיה "תמיד"."

אני לא מדבר על כח בריאה , אני מדבר על כח עליון שתמיד היה ותמיד יהיה וכו' , שבחר לברוא את כל שאר מה שקיים מלבדו ,עצם זה שמשהו קיים , הוא ההוכחה לכך , כי זה סותר אפשרות שהיה מצב איי פעם שבו לא היה כלום ,  לא היה שום דבר  , אלא ,אם כרגע קיים משהו, אז חייב שיש משהו שתמיד היה ותמיד יהיה ,וכתוצאה מזה אנחנו יכולים להסיק מסקנות לגביו ,שמובילות לכך שמדובר באלוקים ,כח עליון בלתי מוגבל וכל יכול , אך עצם זה שקיים משהו מלבדו, לא מחייב שהוא "מחוייב לברוא " (הווה אומר , הטענה שלך "חוקים" דוממים שהתחילו את הבריאה ) אלא מה שהוא ברא , הוא בחר לברוא מרצונו , אין עליו שום חוק .

" מה שאתה אומר הוא שבהכרח הישות הראשונית הזאת חייבת להיות תבונית."

אין שום סיבה שהישות הזאת ,כלשונך , לא תהיה תבונית ,מכיוון שאין עליה שום מגבלה .

" הטענה הזו טעונת הוכחה "

נכון , ועצם הטענה היא ההוכחה , מכיוון שתמיד הייתה ותמיד תהיה , המשמעות היא שהיא שזה דבר אין סופי ומיוחד שאין כדוגמתו עוד דבר כמוהו אלא הוא היחיד מסוגו , והמשמעות של זה , היא שלא חל עליו שום חוק או מגבלה , של כמות, מישור, מרחב, זמן, או כל מגבלה אחרת , אלא הוא מעל הכל, ולכן הוא בלתי מוגבל , אם אין שום דבר שיגביל אותו , אין שום דבר שימנע את תבונתו , אדרבא , גם התבונה שלו היא אינסופית  , והוכחה נוספת, היא , עצם זה שיש דברים אחרים שקיימים מלבדו , שהם היו חייבים שיברא אותם כדי שיבראו , היא הוכחה נוספת שמדובר ב"ישות" כלשונך(אני מעדיף את המונח כח עליון כל יכול),  תבונית .

"ואני לא ראיתי כזאת ולא חושב שיש כזאת (לא השתכנעתי מהנימוק שלך שמשהו "לא מוגבל" ו"כל יכל" חייב להיות תבוני)."

עובדה שהבנת שההוכחה היא הבלתי מוגבלות והכל יכולות שהוא מייצג , לכן , הבנת , אתה רק לא רוצה להפנים

השאלה היא אם אתה רוצה להשתכנע , הבעייה שלך מלכתחילה עם מה שאמרתי , הייתה שאתה לא רוצה לקבל את הטענה הזאת , אלא כי אתה סובר שלא צריך את הטענה בשביל להאמין באלוקים,  אני מסכים איתך שאפשר להאמין באלוקים גם בלי לקבל את הטענה , אבל אני לא מסכים איתך שהטענה לא נכונה , אם אתה סובר שהיא לא נכונה , אז תנסה להפריך אותה, כדי לראות שזה בלתי אפשרי ,ואז תבין למה אני מתעקש עליה

אך להגיד "זה לא נכון" ,ולהתעקש על זה בלי שום סיבה הגיונית , ואז להגיד שלא שיכנעתי אותך, זה קצת לא רציני

הרי אם דבר הוא בלתי מוגבל, בהכרח הוא כל יכול ,  האם אתה מסוגל לסתור את הטענה הזאת ?
אם כן , תסתור , אם לא , אז זה נכון . אם אין שום דבר שמגביל אותו ,אז הוא כל יכול.
אם אין שום דבר שמגביל אותו ,  למה שהוא לא יהיה תבוני ?  הרי אין לו שום הגבלה .
ואם יש עדות , לתבונה שלו (הקיום שלנו , שהתחיל כתוצאה מהבריאה שלא יכלה להווצר אם לפני כן לא היה דבר , לכן, היא מחייבת את קיומו של כח עליון כזה כדי שתוכל להווצר )  , אז זה ראיה בפני עצמה

" לכן אני טוען שהישות הראשונית היא לא בהכרח תבונית."

אתה טוען , אבל איפה הביסוס לטענה שלך ?  ,הרי אם אתה מסכים עם הכל עד השלב של "כל יכול" , כתוצאה מ"בלתי מוגבל" , אז על הבלתי מוגבל אתה מסכים , אז אם הוא בלתי מוגבל , למה שהוא לא יהיה תבוני ?  מה מגביל אותו שלא יהיה תבוני ? הרי הוא בלתי מוגבל !

" אני מאמין דוקא שהישות הזאת היא כן תבונית, כלומר אני כן מאמין באלוהים. אבל חסרה לי הוכחה לוגית לכך. "

אני יודע שאתה מסכים שיש אלוקים,  אבל הטענה שלי היא בדיוק ההוכחה הלוגית(ההגיונית) לכך שחייב שיש בורא , והיא מבוססת מאד, היא מסלקת את האלטרנטיבה (שלא היה שום דבר) כי יש דבר שסותר את זה (הקיום שלנו שהתחיל) ומוכיחה את המסקנה המתבקשת ( ש1.משהו תמיד היה , ומשהו שתמיד היה 2.תמיד יהיה , ומשהו שתמיד היה ותמיד יהיה הוא 3.אינסופי  ו4. יחיד ,כי לא יכול להיות עוד דבר דומה לו , ומשהו שתמיד היה תמיד יהיה ,יחיד ומיוחד ,ואין סופי , הוא מעל כל חוק , הוא תמיד היה ! הוא לא קיים באיזה מישור , או מרחב , אין לו מגבלה של כמות, או זמן, או מרחב,או חלל,או כל מגבלה אחרת, לכן הוא ,5. בלתי מוגבל!!! ודבר שהוא בלתי מוגבל הוא 6. כל יכול !  ) כדי שהקיום שלנו לכתחילה יכל להתאפשר

"בגלל האמונה שלי ובגלל שזה נראה הרבה יותר סביר כי קיים אלוהים וכן כי ההוכחה שאני אתן לך היא לא באמת הוכחה, כנראה אפשר להחליש את הטיעון שלי מ"לא בהכרח הישות הראשונית היא תבונית" ל-"זו שאלה פתוחה האם בהכרח הישות הראשונית היא תבונית".

אבל זה הקטע, אני טוען שיש הוכחה , אני מראה אותה, ומראה את הביסוס שלה עד כדי כך שהיא בלתי ניתנת להפרכה, אז למה להגיד שאין ?

"אז זוהי ה"הוכחה" שלי: "

אשמח להגיב עליה ,כדי להראות שיש פתרונות לבעיות שאתה מעלה, אבל לפי דעתי הטענה שלי עונה יפה מראש על כל העניינים האלה .

שים לב להדגשות שאעשה בדברים שכתבת כדי לחדד רעיונות מסוימים , אסמן אותם בקו מתחת

"אקסיומה 0: קיימת ישות ראשונית שיצרה את בריאת העולם."

הנה הבעייה הראשונה , מה ההגדרה של הישות ?  אני נתתי לה הגדרה , כח עליון עם מאפיינים ממשיים , תמיד היה, ותמיד יהיה , אינסופי ,יחיד מסוגו, בלתי מוגבל , וכל יכול  ,וביססתי את זה בשלבים,להראות שחייב להיות דבר כזה כדי שהקיום שלנו יהיה אפשרי

הבעייה השנייה "שיצרה את בריאת העולם" ,זה לא הגדרה נכונה , כי משתמע שהישות יצרה משהו שיצר את בריאת העולם , לא כך צריך להגיד , אלא צריך לומר שיצר כל מה שקיים חוץ ממנו ,כי מלבדיו לא היה קיים דבר , כולל את העולם

" היא לא מורכבת מגורמים קטנים יותר (לכן- ראשונית), אין לה מימדים, והיא אינה כפופה לחוקי הטבע. "

נכון , אבל זה שהיא לא "מורכבת" , ולא חלים עליה חוקי הטבע , לא אומר שהיא מורכבת ממשהו אחר, או שחלים עליה חוקים אחרים , היא לא חלק מה"מישור" , היא מעל המישור , אתה מבין ?  זה משהו בלתי תלוי בכל דבר אחר

הטענה שהוא לא מורכב מגורמים קטנים, לא אומרת שהוא "הפך" באיזה תהליך ל"קיום" הנוכחי , אדרבא, להפך , הוא יצר את הקיום הנוכחי , אבל הוא לא חלק ממנו , ולכן לא חלים עליו חוקי הטבע ,לא מימדים ,ולא מרחבים , הוא מעל הכל, בגלל זה הוא תמיד היה ותמיד יהיה , זה לא שהוא משהו שקיים באיזה מישור, ובגלל זה הוא תמיד היה ,  הוא קיים מעל כל דבר אחר , הוא לא צריך שום מישור
וזה עיקרון שחשוב לחדד ,כדי להגיע למסקנה המתבקשת מאליה , שזה שהוא תמיד היה ותמיד יהיה , בהכרח משמעותו שהוא מעל כל חוק ומעל כל מסגרת

"טענה: יכול להיות שישות זו אינה תבונית. "

אם אתה מניח שזה משהו שהתפתח לבריאה או משהו כזה , זה הנחה מוטעת מראש ,אנחנו מדברים על משהו שהוא מעל כל מסגרת , ואין עליו כל מגבלה , לכן למה שהוא לא יהיה תבוני ? הרי הוא לא מוגבל

"הוכחה: הישות הזאת היא הגורם שברא את היקום ואת החוקים ששולטים בו. "

אוקיי,בהנחה שאנחנו מדברים על אותם מאפיינים (תמיד היה תמיד יהיה וכו')

"הידע שלנו על היקום אינו מלא. אמנם לא פיצחנו את כל הסודות של פעולת הטבע, אבל בכל זאת נסיוננו מראה לנו שהטבע מתנהל בעצמו."

איך ?  האם יש דבק אטומים למשל ? (אין) , אז מדוע האטומים נשארים צמודים אחד לשני כדי להרכיב את החומרים המיוחדים, הגופים , וכו' ?  אז מה מחזיק אותם ביחד ? 

" אנחנו לא יודעים בודאות אם יש ארועים אקראים בטבע או לא אבל זה לא משנה כי גם לאקראיות יש חוקיות ששולטת בה. אפשר למצוא בטבע סדר, ארגון, חיים ותודעה. אין לנו הסבר מדוע הם מופיעים בטבע אבל זה לא אומר שלא קיים הסבר כזה. "

אין שום דבר אקראי, הכל הולך לפי הסדר המדהים , אם יש דבר שהוא על טבעי, כמו הניסים הגדולים במצרים ועל הים, זה בגלל התערבות על טבעית
(והרי אם אתה אומר שמשהו הולך לפי חוק מסוים, אז מלכתחילה הוא לא אקראי )

למה אין הסבר?  יש לנו ,ליהודים ,הסבר . בורא שברא את העולם .

"לכן אין זה מתחייב מבחינה לוגית (על פי הנסיון המצטבר של הנסיון והמדע) כי הישות הראשונית היא תבונית."

איך בדיוק הנסיון המצטבר של הנסיון והמדע לא מחייב שהישות הראשונית בעלת תבונה ?
איפה זה בא לידי ביטוי ?  אדרבה , לפי הנסיון המצטבר של המדע אנחנו רואים שהכל מתוכנן בסדר מופתי , זאת אומרת, יש מתכנן  , כאוס לא יוצר סדר .

ומבחינה לוגית, בוודאי שזה מחייב שיש בורא חי וקיים שתמיד היה ותמיד יהיה , כי האלטרנטיבה היחידה היא כלום , ועצם הקיום שלנו סותר את זה , לכן חייב "לוגית" שתמיד היה משהו , ותמיד יהיה וכו' , כל המסקנות המתבקשות שהסברתי לעיל

" כל מה שמתחייב לוגית, הוא שתהיה קיימת ישות ראשונית אשר תתחיל את הבריאה. "

אם היא דוממת, כיצד היא תתחיל את הבריאה ?  ואם היא לא תבונית , כיצד היא לא דוממת ?(הרי אין לה ביטוי חומרי  , הרי שנינו מסכימים שלא מדובר בחומר , אלא במשהו שלא מורכב משום דבר , ותמיד היה ותמיד יהיה נכון ? )
ואם הוא לא דומם, ולא חומר ,ותמיד היה ותמיד יהיה , ויחיד מסוגו , ובלתי מוגבל, אז בוודאי שהוא תבוני,  וגם בגלל שהוא מעל הפיזי , ובכל זאת יצר דבר פיזי , מה שמראה שהוא מתכנן דברים , הרי הדברים האלה לא "התפתחו" ממנו , אלא הוא "יצר" אותם בנקודה מסוימת , כי מלבדו, לא היה שום דבר אחר ,  זה שהוא חייב להתקיים( כדי להסביר איך כרגע קיים משהו , שסותר את האפשרות שבשלב מסוים לא היה "כלום" , לכן חייב שהוא יהיה קיים "כדי שלא היה מצב בו לא היה כלום" , כי אחרת הקיום שלנו לא יכל להתאפשר ) לא אומר שאנחנו "ממשיכים אותו"
הוא עצמו לא באמת צריך אותנו כדי להתקיים , אבל אנחנו צריכים אותו כדי להסביר איך אנחנו קיימים
אבל אנחנו לא "ההמשכיות" שלו , אלא אנחנו ברואים, שהוא ברא .
אנחנו אלה שהתחלנו ,להבדיל ממנו , הוא זה שתמיד היה 

מבין ? . אנחנו בהכרח מדברים על משהו שהוא מעלינו , לא באותה רמה שלנו , אנחנו לא "המשכיות" של הדבר הראשון, אלא תוצאה של כך שהוא יצר אותנו בנקודה מסוימת
הוא הסיבה שאנחנו קיימים , אבל הוא מעלינו.

"הישות הזאת לא חייבת להחליט שיש ליצור יקום, היא לא צריכה לתכנן כלום, היא לא צריכה לחשוב. כל מה שהיא צריכה זה לקבוע שהבריאה תתרחש. "

אז אתה בעצם מדבר על חומר דומם שלא יכל להתחיל כלום ולא להשתנות אף פעם (אז איך הוא הגיע בדיוק ? ולמה הוא מוגבל , אם הוא מוגבל, הוא לא לא תמיד היה , כי יש לו הגבלה, משהו שמגביל אותו, כך שיש "שתי דברים בבת אחת" שכביכול תמיד היו , והרי לך פרדוקס בלתי אפשרי ,איך שתי דברים שמגבילים אחד את השני (אחד תמיד היה ותמיד יהיה , השני גם תמיד היה ותמיד יהיה בתור המגביל שלו , ואף אחד מהם לא נוצר בשום נקודה , איך יכול להיות?  גם תמיד היה ותמיד יהיה (שאמור להיות בלתי מוגבל) וגם מוגבל שזה דבר נוסף ש"תמיד היה ותמיד יהיה " כי הוא היה צריך להגביל אותו תמיד ולהגביל אותו תמיד, ואיך הוא נוצר , אם הראשון זה הדבר שתמיד היה ותמיד יהיה ? איך יכול להיות שיש שתי דברים (מופרדים) שתמיד היו ותמיד יהיו ?  הרי חייב שיש רק אחד כזה בהכרח , כי אם לא אז מה הגביל אותו ? מי החיל את ההגבלה ?  בסופו של דבר תגיע למסקנה שהיה משהו שהיה לפני , והוא זה שתמיד היה ותמיד יהיה , ויצר את שניהם "כביכול" , כי הם לא יכלו ליצור מצב כזה)

ולא על זה אנחנו מדברים , אנחנו מדברים על משהו שהוא מעל חומר , וכפי שהסברתי , הקיום שלנו היא לא "המשכיות" של הקיום שלו,אלא דבר שקיים כתוצאה מכך שהוא בחר להתחיל את הקיום שלנו

"הערה נוספת: הנימוק שלי תקף גם במקרים הלא סבירים של עולם מטריקס וכד'. "

גם הטענה שלי תקפה במקרה של מטריקס וכד' , כי מטריקס זה קיום , שלא התחיל את עצמו, לכן הוא סותר את האפשרות שלפני המטריקס לא היה כלום , ואם כן ,בשביל שהמטריקס יהיה אפשרי, צריך שמשהו היה תמיד, ותמיד יהיה , וכו' , כל שאר המאפיינים והמסקנות שעולות של משהו שתמיד היה ותמיד יהיה שהזכרתי לעיל

"במקרה כזה הידע המדעי שלנו וההכרה שלנו את הטבע האמיתי שואפת לאפס. "

וזה כל היופי בעניין,  כל העוגן הכרונולוגי של הטענה שלי מבוססת על זה שקיים כרגע משהו שהתחיל להתקיים בנקודה מסוימת ולא היה קיים לנצח, וזה נכון לקיום פיזי , כמו היקום, או מטריקס, או חלום, או אפילו תודעה בודדת שהתחילה רק מנקודה מסוימת ולא הייתה קיימת תמיד ובבוודאי לא בראה את עצמה

מנותק Hayamin FTW!

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #62 ב- : אוגוסט 26, 2009, 02:39:15 »
יש שולחן, יש נגר
יש עולם, יש בורא
סה טו, ואידך זיל גמור

כ"כ נכון  O0

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #63 ב- : אוגוסט 27, 2009, 18:39:53 »
שלום Hebraic (ושלום לכולם  :))

הסיבה שאיני מקבל את ההוכחה שלך היא שהמושגים שלה אינם מוגדרים היטב, ולדעתי היא גם מובילה לפרדוכסליות. היא אינה מסוגלת להתמודד עם הפרדוכסים המוכרים לך בודאי- האם הבורא יכול לברוא עוד אחד כמותו ? האם הוא יכול לוותר על כוחותיו ? כמעט כל שאלה ביחס לעצמו מובילה לסתירה לוגית.

הבעיה מתחילה במושג בלתי מוגבל שבעבורך המושג עצמו הוא בלתי מוגבל. אני מסתפק בהנחה שהבורא אינו מוגבל לתחומי העולם שלנו, כיוון שהוא קיים לפניו ובאופן בלתי תלוי בעולם וכו'. מה קורה מחוץ לעולם שלנו אין לי מושג ואיני יכול לדמיין. אני רק יכול לחוש שיש השפעה חוץ עולמית ע"י בחינה לוגית. כפי ששנינו מסכימים מישהו או משהו חייב היה לברוא את העולם שלנו.
אתה משתמש בטענה מהסוג הבא: הבורא אינו מוגבל. לכן התודעה שלו אינה מוגבלת. אבל תודעה היא לא בדיוק תכונה פיזיקלית.  למעשה גם הטענה "בלתי מוגבל" => "כל יכול" סובלת מבעיה דומה. יכולת זו לא תכונה פיזיקלית מוגדרת היטב.

כשאני אומר לא מוגבל אני מתכוון למשל שאין מושג כזה הגובה של הבורא, המשקל של הבורא וכד'. הרי זה מגוחך לומר "הגובה שלו אין סופי כיוון שהוא בלתי מוגבל".

קיומו של הבורא אינו מוגבל לעולם, וכח הבריאה שלו יצר את את העולם. כיוון שהוא יצר את העולם יש מאין אפשר לומר שהוא כל יכול, אבל המונח כל יכול הוא ביחס לעולם. אין לנו יכולת לומר מה הכח שלו מחוץ לעולם. אין לנו מושג איך דברים נראים מחוץ לעולם.

יש לי רושם שהבורא הוא כל כך בלתי מושג ובלתי נתפס, עד שאי אפשר להגיע אליו בהוכחה לוגית טהורה. זה בגלל העליונות המוחלטת שלו.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #64 ב- : אוגוסט 30, 2009, 15:59:47 »
בס"ד
זלהר- שלום שוב

"הסיבה שאיני מקבל את ההוכחה שלך היא שהמושגים שלה אינם מוגדרים היטב,"
לדעתך... לדעתי אפשר להסביר אותם באופן מספק למדי

" ולדעתי היא גם מובילה לפרדוכסליות. היא אינה מסוגלת להתמודד עם הפרדוכסים המוכרים לך בודאי- האם הבורא יכול לברוא עוד אחד כמותו ? האם הוא יכול לוותר על כוחותיו ? כמעט כל שאלה ביחס לעצמו מובילה לסתירה לוגית. "

ממש לא ,  אתה מדבר על מה שנקרא פרדוקס הסלע , פרדוקס הסלע הוא לא באמת פרדוקס, כי אם לוגיקה משובשת, אפשר להגיד , זאת אומרת,  לבקש מהשם לברוא משהו שהוא לא יכול להרוס או להרים וכו' (או עוד אחד כמותו)  בעצם מתעלמים מהפואנטה של בריאה  ,  עצם זה ש"סלע" או לא יודע מה ,נברא , הוא כבר מוגבל, כבר התחיל, וכו' , אז איך דבר מוגבל, מלכתחילה יגביל דבר שהוא בלתי מוגבל ?

זאת אומרת, למשל "אבן שלא יכול להרים" , הרי אם האבן הזאת נבראה , מעצם בריאתה היא מוגבלת (בזה שהתחילה, בזה שיש לה כמות, וכו' וכו' )  אז אם היא מוגבלת, איך היא תגביל את היוצר שלה שהוא בלתי מוגבל ?

כך שהפרדוקס האמיתי הוא עצם המחשבה הטועה הזאת ,כאילו דבר מוגבל מלכתחילה יוכל להגביל דבר בלתי מוגבל
זה לא סותר את המהות של בלתי מוגבלות, ובוודאי שלא מונע אותה , אדרבה,  הרי כל הטענה שלי מוכיחה מעל לכל ספק ספיקה שלא ייתכן מצב שבו לא קיים דבר שתמיד היה ותמיד יהיה אין סופי ובלתי מוגבל וכו' , כי בלעדי דבר כזה ,  היה מצב שבו היה כלום,  ואם כך, הקיום הנוכחי לא יכל להתקיים,  כך שעצם הקיום הנוכחי שלנו , מוכיח שמצב כזה (שבו בשלב מסוים לא היה קיים כלום) הוא בלתי אפשרי , ולכן אפשרי האלטרנטיבה השנייה , שמשהו תמיד היה ותמיד יהיה ,  ומכיוון שהגעת למסקנה הזאת , על כרחך אתה צריך גם להבין שאותו דבר הוא בלתי מוגבל, כי אם לא , אז יש עוד משהו שמגביל אותו , ואז מאיפה הוא הגיע ?  הרי מה שתמיד היה ותמיד יהיה חייב להיות יחיד מסוגו, ולא ייתכן שהיה עוד משהו מעבר לו , כי אחרת זה מורה על כמה פרטים שונים במצב שבו לא היה אמור להיות שום דבר אחר מעבר לדבר אחד שתמיד היה ותמיד יהיה

ובכל זאת
האם הוא יכול לוותר על כוחותיו ?   הקב"ה ברא את ישראל, וחתם את שמו עליהם,  הווה אומר , הקב"ה באמת יצר "אבן שאי אפשר להרוס" , כי אם היא תהרס,זה יהיה חילול שמו, והוא לא יכול להרשות את זה ,  אבל בו זמנית הוא כן יכול לעשות ככל אשר ירצה,ובו זמנית הוא בלתי מוגבל וכל יכול   הוא פשוט רוצה שישראל יהיו בלתי ניתנים להשמדה ולכן הוא גזר כך

אבל הכוחות שלו זה לא דבר שיכול להתבטל, מהסיבה הפשוטה , אין שום דבר שימנע אותם ממנו , לכן איפה בדיוק הפרדוקס כאן ?

וכפי שהסברתי לעיל, חייב שיש דבר כזה, האלטנרטיבה היחידה היא שבשלב מסוים היה כלום,  דבר שהקיום שלנו סותר

"הבורא אינו מוגבל. לכן התודעה שלו אינה מוגבלת"

אני לא אמרתי דבר כזה  , איפה בדיוק רשמתי דבר כזה ?

הבורא אינו מוגבל, לכן אין לו שום הגבלה,זה מה שאמרתי ,  אני לא אמרתי שיש לו תודעה כמו שלנו יש תודעה , אני בטוח שהצורה שבה הוא מכיר את עצמו היא צורה שאנחנו כבני אנוש לא מסוגלים להעלות על דעתנו , אבל זה לא חשוב לעניין עצם דיוננו , הדיון שלנו נסוב סביב השאלה אם אפשר להוכיח שיש דבר כזה, אף על פי שאנחנו לא מסוגלים "לתפוס" או "להבין" אותו , כמו שהוא עצמו מבין את עצמו , אלא רק ברמה שדעתנו מסוגלת להשיג,  הדיון נסוב סביב אם אפשר להוכיח שדבר בלתי מוגבל כזה קיים, והוכחתי שכן

"אבל תודעה היא לא בדיוק תכונה פיזיקלית"

אל תכניס לי מילים לפה ,  ולפיזיקה אין שום משמעות לגביו מלכתחילה .

"כשאני אומר לא מוגבל אני מתכוון למשל שאין מושג כזה הגובה של הבורא, המשקל של הבורא וכד'. הרי זה מגוחך לומר "הגובה שלו אין סופי כיוון שהוא בלתי מוגבל". "

כי גובה ומשקל מציינים ענייני גופים וחומר , למרות שגם לזה יש התייחסות במקורות , הרי הקב"ה נקרא "המקום" , בגלל שהוא מקומו של עולם, אבל העולם לא מקומו , "השמים ושמי השמים לא יכלכלוך" , הקב"ה כן "יותר גדול" מהכל , הוא אינסופי , וזה מושג שדווקא התייחסו אליו ביהדות , אבל האינסופיות שלו לא מתבטאת בכמות !!! , זאת אומרת "גובה" חומרי , "משקל" חומרי " , להפך ,  למושגים חומריים אין שום משמעות לגביו , כי הוא מעל החומר

מה שאני אומר הוא ,  שהבלתי מוגבלות מתבטאת בכך שאין לו שום הגבלה (בדיוק ההפך מהטבע החומרי של גובה, משקל וכו' )   אלא הוא חכם ברמה אינסופית, הוא גדול ברמה אינסופית, התפארת וההוד וההדר שלו הם אינסופיים, וכו' וכו' והכל בבת אחת, הוא לא כמה ישויות , או כמה תכונות מקבילות ,  הוא אחד יחיד ומיוחד

" אין לנו יכולת לומר מה הכח שלו מחוץ לעולם. אין לנו מושג איך דברים נראים מחוץ לעולם. "

מזה משנה בכלל איך הם נראים מחוץ לעולם ?  כך או כך, איך שתסתכל על זה ,  דבר כזה , שתמיד היה ותמיד יהיה , יחיד ומיוחד , אינסופי , בלתי מוגבל, וכל יכול , הוא כורח המציאות, כדי מלכתחילה בכלל להסביר את הקיום שלנו, זה לא שהוא צריך את הקיום שלנו בשביל להתקיים, אלא אנחנו צריכים את הקיום שלו בשביל להסביר את הקיום שלנו

זה או כלום , מצד אחד , דבר שהקיום שלנו סותר  ,  או הוא , מצד שני , דבר שהקיום שלנו מחייב

לכן , הוא קיים, כי האלטרנטיבה לזה הייתה כלום , ולכן זה לא משנה מה עוד יש מעבר לעולם שלנו, כי כל מה שקיים, מלבדו, הוא יצר ,  הוא המצוי הראשון שהמציא את כל הנמצאים מעבר לו , כל הנמצאים תלוים בו, והוא לא תלוי בהם כלל (על פי משנה תורה ספר המדע פרק א', לרמב"ם) ואם תהגה בזה תראה שכך חייב להיות, אחרת האלטרנטיבה היא כלום
דבר שהקיום שלנו זועק בבוטות שבלתי אפשרי שהתקיים,  מבין ?

"יש לי רושם שהבורא הוא כל כך בלתי מושג ובלתי נתפס, עד שאי אפשר להגיע אליו בהוכחה לוגית טהורה. זה בגלל העליונות המוחלטת שלו. "

זכותך לחשוב מה שבא לך , כל עוד שאתה מודע לקיומו ומקבל את אלוקותו המוחלטת ,   אבל לדעתי אפשר להוכיח את קיומו , לרגע לא טענתי שאנחנו יכולים בגלל ההוכחה הזאת להבין אותו במאת האחוזים ,  אלא רק מה שמוחנו יכול להשיג, אנחנו יכולים להבין ,  אבל עצם קיומו , זה כן אפשרי להוכיח כפי שהוכחתי
ואין לי שום סיבה לוותר על ההוכחה הזאת רק משום שאתה חושב שהיא לא נחוצה , אם היא מחזקת את הידיעה שיש בורא לעולם, זה עוזר לבן אדם למלא את תפקידו (הרי יש מצוה לדעת שאלוקים קיים ) ואדרבה אם היא מבוססת, אין שום סיבה לדעתי להתעלם ממנה

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בעניין: הוכחה שיש בורא עולם - סרטון שלנו
« להגיב #65 ב- : נובמבר 04, 2012, 03:41:20 »
מבחינה לוגית הדבר היחיד שאדם יכול להיות בטוח בקיומו היא התודעה שלו.

התודעה התחילה מתישהו

מנותק מוות_ליהודים הטובים והנאמנים

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #66 ב- : נובמבר 04, 2012, 07:46:31 »
גם אם יש קב"ב או שב"ה לא אכפת לי ממנו כי הוא אכזר.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #67 ב- : נובמבר 05, 2012, 21:33:21 »
חחחחח בטח היית קרנן בילדות אה?

מנותק פחדן שמאלני אנטישמי

• משתמש(ת)
  • משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #68 ב- : ינואר 07, 2013, 21:50:45 »
מספר חיובי חלקי אפס = אינסוף
מספר שלילי חלקי אפס = מינוס אינסוף
אפס חלקי אפס = לא מוגדר

בכל אופן, חיים לא התכוון ללמד מתמטיקה.

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אתם עוד אומרים שאני טיפש, אפילו מתמטיקה אתם לא יודעים.

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #69 ב- : ינואר 08, 2013, 15:00:36 »
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אתם עוד אומרים שאני טיפש, אפילו מתמטיקה אתם לא יודעים.

תכלס הוא צודק כשהמספר שואף לאפס ולא בדיוק אפס.
אם תלמד חדו"א אתה תבין.

מנותק יפתח שם טוב (משמיד השמאלנים)

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #70 ב- : ינואר 08, 2013, 15:05:44 »
תכלס הוא צודק כשהמספר שואף לאפס ולא בדיוק אפס.
אם תלמד חדו"א אתה תבין.
חחח כבר אמרתי לו את זה חוק לופיתל אבל הוא אהבל לא מבין נו טוב שמאלנאצי מה כבר אפשר לצפות
שפוך חמתך על הגויים לא ידעוך ועל משפחות אשר בשמך לא קראו