כתב נושא: עלילת דם חדשה כנגד שומרי תורה ומצוות ''האם המ  (נקרא 9115 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
התקשורת טוענת שיש קלטת שבה רואים בבירור שהאם עשתה את זה... אך הם לא מראים אותה

איני יודע אם זה נכון או לא , כך או כך, הצורה המכוערת שבה זה מתואר "כחרדיה" , פשוט מקומם .. זה כאילו הם טוענים שהדבר הזה נעשה בגלל שהיא חרדיה, וכל פעם שהם מוצאים מקרה כזה הם טורחים להדגיש שמדובר בחרדים

ואחר כך הם מתפלאים שהחרדים מתקוממים

הם יוצרים את זה ... אם לא היו מדגישים כל רגע, חרדית חרדית חרדית , לא היה הפגנה חרדית (גג הפגנה של חוג מצומצם מתולדות אהרן שהמשפחה שייכת לה )

גם אם זה נכון וגם אם לא ,צריך להפגין נגד הזלזול והשנאה הארסית שנוטפת מהתקשורת נגד החרדים והדתיים , כל יום הם מסיתים נגד מתנחלים, נגד חרדים, נגד כל דבר שיש בו שמץ יהדות .

כך או כך , הפגנות שיוצאות משליטה ומגיעות לאלימות שלא לצורך ...זה דבר לא ראוי לדעתי , צריך להפגין כמו שצריך, לא לזרוק אבנים על מכוניות, וידוע לי שלא כל החרדים עושים את זה , אלא אולי כמה מתלהמים(בעקבות התנהגות של שוטרים אלימים)

-----------

רק בחיפה יש מכבי -  מי אוכל חינם ? ... את מי האכלת ?

אל תדבר איתי על מיסים, יש יותר משלמי מיסים דתיים ומסורתיים , זכותנו להחליט למי חלק מהתקציבים יגיעו.ואין שום סיבה שאני אממן מוסדות חינוך חילוניים , אף אחד לא שואל אותי , אז בתמורה ,בוודאי שחלק מהכסף צריך להגיע למוסדות חינוך דתיים , ואף אחד לא שואל אותך , בשביל זה יש מפלגות חרדיות

קומבינטורים ? ... קודם כל נטורי קרתא, לא מקבלים שום דבר מהמדינה , זה אחד , הם לא רוצים , כשמנסים לתת להם, הם מתנגדים , אפילו תעודות זהות הם לא מוציאים, אז תפסיק לבלבל במח .

בקשר למשתמטים .. לא חסר משתמטים חילוניים .  כשהצבא יכין את עצמו להפוך לצבא דתי (אם כל החרדים יתגייסו , זה יהיה צבא דתי , נקודה )  , תעלה את הטענה הזאת

נכון לכרגע , לצערנו , הצבא לא מותאם לצורכי חיילים דתיים, והחיילים הדתיים שכן מתגייסים, עלולים להחשף להרבה דברים שהם לא רוצים ולא מעוניינים להחשף אליהם .

מעבר לזה , לפי ההלכה, תלמיד חכם פטור משירות צבאי , כך היה מאז ומעולם .  לימוד התורה שלו מגן על עם ישראל כמו נשק .
אבל צריך להבהיר בדיוק על מה מדובר בתלמיד חכם , בעיקרון, מדובר על אדם שמקדיש את כל זמנו לבד משעות שינה , מקלחת, וכו'  צרכי הגוף  , רק ללימוד תורה

מעבר לזה ... "במדינה הלכתית מתוקנת" , אין שום סיבה שהחרדים לא יתגייסו, אם ינתנו להם הכלים המתאימים .

והדבר שאני אומר פה הוא לא קיטרוג על הצבא חלילה, "קבל רינת עמך שגבנו טהרנו נורא" , הם בגדר רצון עז שהצבא יתאים את עצמו יותר לחרדים

כל אוכלוסיה מקופחת מותר לה להפגין , לא רואה למה לדעתך הם אמורים להיות שונים

אני לא מאמין שמישהו תיכנן לפצוע את חברך , ואם כן זה היה בזדון, צריך לתפוס את האשם ולהשים אותו בכלא על סיכון חיי יהודים , כך או כך , זה לא כוונת ההפגנות

"הם לא יהודים!!  הם אויב, הם שונאים את המדינה הזאת ואת כל מי שהוא לא הם."

הם כן יהודים .  הם אוהבים את המדינה , הם שונאים את שלטון הכופרים ..  לא כל מאה שערים זה נטורי קרתא, נטורי קרתא הם קבוצה יחסית קטנה , ורק חלק קטן ממנה הוא החלק שמדבר בשבח האויב הערבי ,ולא מקשיב אפילו לרבנים שלהם

בהלוויה של הרב בנימין זאב כהנא זצ"ל הי"ד , כל מאה שערים באו לשם , להראות כבוד לרב גדול שהטיף למסירות נפש על ארץ ישראל ולכבישת ארץ ישראל ולהקים בה ממשלה תורנית
וכל ערבי שהעז להיות אותו יום בירושלים , קיבל מכות מהם .

מה אתה באמת יודע על האנשים שגרים במאה שערים ?
כנראה שלא הרבה

כל פורים , יש להם טכס שנתי קבוע(שעושה כאב ראש למשטרה של נסיונות פתטיים למנוע את זה ,וכל שנה הם נכשלים)  ... לפרק את הצורה לכל ערבי שמעז להסתובב בירושלים

אם הם שונאים את המדינה כמו שאתה אומר , למה הם עושים את זה ?

הם לא משליטים טרור , הם משליטים ריבונות יהודית בירושלים.
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק BeSure

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
 זה ידוע שהתקשורת שלנו שמלאנית אבל לפי דעתי כול אדם במדינה חייב לשרת בצבא ולשלם מיסים גם אם הוא תלמיד חכם או לא
ללמוד תורה? חוץ מקבוצות בקבריי צדיקים לא ניראה לי שאותם אנשים שלא מתגייסים באמת לומדים כול היום תורה... וגם או כן בכיף הם יכולים ללמוד תורה בצבא...

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
עלילת דם חדשה כנגד שומרי תורה ומצוות ''האם המ
« להגיב #27 ב- : יולי 17, 2009, 09:36:58 »
 ^ דיון ארוך וישן. אני מַפנה אותך, בִּמקום למחזר. קרא את הדיון פה, ובפרט את דבריו של יוחאי שהם עדות ממקור ראשון:

http://hayamin.org/forum/index.php/topic,19755.msg134286.html#msg134286

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
BE SURE - כולם משלמים מיסים , חוץ מהערבים אולי

מזה לא נראה לך , לך לישיבות ותראה בעצמך

אתה מציע שבצבא הם יוכלו ללמוד תורה כל היום עם מדים ? ...

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
PHOBETOR - " אי אפשר לדעת לא כל ההחרדים הם צדיקים גדולים יש ביניהם הרבה הטרדות מיניות ועוד כל מיני דברים שהם מסתירים מהציבור "

זה האשמה כבדה  , ולא מבוססת כלל

לפי נתוני הסטטיסטיקה של חברות הביטוח נראה בבירור שהם מעדיפים לבטח חרדים , הם פחות שיכורים ומסוממים, פחות מעורבים במעשי רצח שוד גניבות ותאונות דרכים , ילדיהם בריאים בנפשם ( Goren J.J.Medaile J.H. Neufeld N.H., et al:An epidemiologic investigation of hypertension and ischemic heart disease within a defined segment of the adult male population of Israel. Israel J. Med.Sci., 4:177 1968 )
בנק הדם - מעדיף תרומות של שומרי תורה ומצוות כי אין להם בדרך כלל מחלות מין כמו צהבת כבד ודברים אחרים .

לטעון טענות כמו שלך, בלי שום ביסוס , זה דבר לא ראוי ...אתה מאשים יהודים טובים על מעשים חמורים

מנותק 9999

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אנטישמי אתה יודע למי תקרא.

יש בעיה להסיק מהמקרה על החרדים כקבוצה?  לא! ממש אין בעיה!  קל להתעלם מהטרור של נטורי חרתא שמשתולל ברחובות ירושלים.
כנראה ההזדהות שלכם איתם מעידה עליכם. אולי גם אתם כמותם, אוכלי חינם, משתמטים, מעלימים מקרי גילוי עריות ואונס. אני רוצה להאמין שלא.
כמו שציינתי בתגובה שלי, אני מתכוון רק לטרוריסטים שמתשתוללים ברחובות. יש לי לא מעט חברים טובים ובני משפחה מדרגה ראשונה ששייכים לעדה החרדית .

אם זו לא אלימות, אז מהי כן אלימות? 

ולעניין מכבי, חוץ מהיותי פעיל פוליטי שנים רבות, יש לי גם תחומי עניין אחרים אחד מהם הוא מכבי ושנאה לכל מה שלא ירוק.  אין קשר לדעותי המדיניות הכהניסטיות ואני ממש לא מתבייש במה שכתבתי על עמרי כספי, שכמובן אין לזה שום קשר לפורום המכובד הזה.

בס"ד
הם יהודים יקרים לנו ואסור לנו להפעיל עליהם טרור כמו שאתה טוען! כל הכבוד לאחים היהודים החרדים היקרים שלנו בירושלים! ישר כח! זה לא טרור!
זאת מלחמה על צדק וככה צריך להלחם בממסד הבולשיביקי! שהערב-רב יתחיל לפחד וידע עם מי יש לו עסק ויחשוב פעמיים לפני מה הוא ניצב כשיחליט חלילה וחס לגרש את היהודים היקרים שלנו מיהודה ושומרון.האחים החרדים שלנו בירושלים עושים זאת לטובת עם ישראל מתוך אהבת היהדות,תורה ומדינה תוך אינטרס על שמירת צביון יהודי! אסור לבקר אותם ולהפריע להם במלחמת הצדק,להפך אנו צריכים לתמוך באחים שלנו!

מנותק אשי

• מנהל הפורום "הפצת הימין האמיתי"
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ומה היה קורה אם המתנחלים היו נאבקים ככה נגד הגירוש בגוש קטיף?

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
נתניהו מתכנן פינוי מאחזים וזה המבחן שלנו לנהוג כנטורי קרתא,לא לשלם מיסים,להגיב באלימות קשה.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
שאלה חשובה
« להגיב #33 ב- : יולי 18, 2009, 21:44:36 »
בס"ד

נכון חיילי-מג"ב וחיילי-צה"ל שמגרשים את היהודים מהמאחזים,אז איך זה שהם מסכימים לבצע את הפקודות האנטישמיות שהשמאל-הקיצוני מכתיב להם? כי הם ערסים ברובם והם גם בתוך תוכם שונאים ערבים ושמאלנים אז איך הם מסכימים להיות העבדים של האליטות האנטישמיות שמנצלות אותם לביצוע המטרות שלהם?

ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
שאלה חשובה
« להגיב #34 ב- : יולי 18, 2009, 21:48:52 »
בס"ד

נכון חיילי-מג"ב וחיילי-צה"ל שמגרשים את היהודים מהמאחזים,אז איך זה שהם מסכימים לבצע את הפקודות האנטישמיות שהשמאל-הקיצוני מכתיב להם? כי הם ערסים ברובם והם גם בתוך תוכם שונאים ערבים ושמאלנים אז איך הם מסכימים להיות העבדים של האליטות האנטישמיות שמנצלות אותם לביצוע המטרות שלהם?

הערסים הכי גדולים זה המתנחלים. ראינו את זה יפה מאוד בשני הקליפים שהעליתי אז (אתה יודע, הקליפים שבהם שאלתי אם מותר לקלל ע"פ היהדות)...
"אנחנו לא רוצים עקרונות, אנחנו רוצים עובדות!" (קלימנט וורושילוב)

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
רשע מרושע שכמותך
« להגיב #35 ב- : יולי 18, 2009, 21:57:34 »
בס"ד

שכחת את חברייך "הנאורים" מהשמאל כמו "אנרכיסטים נגד-הגדר" ואת דודו טופז.

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
רשע מרושע שכמותך
« להגיב #36 ב- : יולי 18, 2009, 22:00:14 »
בס"ד

שכחת את חברייך "הנאורים" מהשמאל כמו "אנרכיסטים נגד-הגדר" ואת דודו טופז.

אני לא ממש מכיר את אנרכיסטים נגד הגדר אבל לא שמעתי שהם משתמשים במלים כמו "שרמוטות". ומה הקשר דודו טופז? עכשיו אתם שונאים גם את דודו טופז?

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
רשע מרושע שכמותך
« להגיב #37 ב- : יולי 18, 2009, 22:29:20 »
אני לא ממש מכיר את אנרכיסטים נגד הגדר אבל לא שמעתי שהם משתמשים במלים כמו "שרמוטות". ומה הקשר דודו טופז? עכשיו אתם שונאים גם את דודו טופז?
לק"י
אי אפשר להשוות בין כל הדברים!
בכל מקום יש את החריגים אתה לא יכול עכשיו להכליל את כל המתנחלים!וכמבן שאתה אמור לבדוק את המצב שלהם ולראות אם אפשר בכלל לשפוט אותם!

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
רשע מרושע שכמותך
« להגיב #38 ב- : יולי 18, 2009, 22:40:51 »
לק"י
אי אפשר להשוות בין כל הדברים!
בכל מקום יש את החריגים אתה לא יכול עכשיו להכליל את כל המתנחלים!וכמבן שאתה אמור לבדוק את המצב שלהם ולראות אם אפשר בכלל לשפוט אותם!

אז גם אל תעשו הכללות על שמאלנים.

מנותק BeSure

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
רשע מרושע שכמותך
« להגיב #39 ב- : יולי 18, 2009, 22:44:01 »

נכון הם יותר גרועים הם משתפים פעולה עם הערבים מפרעים לפעילות צה"ל סתקל ביוטוב סירטונים שלהם...

ד"ה הרג אותי בFXP מישהו פרסם פתרון לסכסוך הערבי יהודי:

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
רשע מרושע שכמותך
« להגיב #40 ב- : יולי 18, 2009, 22:45:27 »
נכון הם יותר גרועים הם משתפים פעולה עם הערבים מפרעים לפעילות צה"ל סתקל ביוטוב סירטונים שלהם...

ד"ה הרג אותי בFXP מישהו פרסם פתרון לסכסוך הערבי יהודי:

מה??? אתם בעד לזרוק את הערבים לים??? חשבתי שאתם רק בעד לגרש אותם או לעודד אותם להגר תמורת פיצוי.
חוץ מזה גם המתנחלים מפריעים לפעילות צה"ל, אז מה הקשר?

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
בס"ד

הונלוהוהו חברייך הבוגדים מארגון "אנרכיסטים נגד-הגדר" הרגו את חייל מג"ב נתן סליאסה הי"ד בהפגנה ביישוב הר-אדר שליד ירושלים.
אתם מתבטאים בשם "הנאורות" ומבצעים פשעים יותר גדולים מכולם כמו ידידך  הצורר סטאלין יש"ו-שר"י.

יונתן פולק יש"ו-שר"י המנהיג של "אנרכיסטים נגד-הגדר" הוא דוגמא טובה לכך....

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
בסופו של דבר הקב"ה שופט כל אחד ותשובה מוחקת הכל אזזאת האמת
http://www.hidabroot.org/
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

הונלוהוהו חברייך הבוגדים מארגון "אנרכיסטים נגד-הגדר" הרגו את חייל מג"ב נתן סליאסה הי"ד בהפגנה ביישוב הר-אדר שליד ירושלים.
אתם מתבטאים בשם "הנאורות" ומבצעים פשעים יותר גדולים מכולם כמו ידידך  הצורר סטאלין יש"ו-שר"י.

יונתן פולק יש"ו-שר"י המנהיג של "אנרכיסטים נגד-הגדר" הוא דוגמא טובה לכך....

ואנשים שלכם הרגו פלסטינים, אז מה?
לא שמעתי על המקרה של החייל מג"ב אבל אני בטוח שלא באמת אכפת לכם ממנו. אתם רק משתמשים במקרה הספציפי הזה כתעמולה נגד שמאלנים...

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
תיקון-טעות להונלוהוהו
« להגיב #44 ב- : יולי 18, 2009, 23:36:58 »
בס"ד

"אנשים שלכם הרגו פלסטינים"  אם כבר תגיד:אנשים שלכם חיסלו מחבלים שבאו לפגוע בהם...
עובדה שהשמאלנים הבוגדים כל-שבוע מתפרעים בבילעין ונעילין וזורק אבנים על חיילי-צה"ל ומג"ב,והם "נאורים" כביכול.

את העובדות האלו אתה לא יכול להכחיש.

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
ואנשים שלכם הרגו פלסטינים, אז מה?
לא שמעתי על המקרה של החייל מג"ב אבל אני בטוח שלא באמת אכפת לכם ממנו. אתם רק משתמשים במקרה הספציפי הזה כתעמולה נגד שמאלנים...
תעמולה נגד שמאלנים לא צריכה לבוא ממוות רק של חייל אחד
אלא מכל עברה שנעשית נגד יהודים ומכל חילול שמו של הקב"ה
ולא חסר...

זה שלעניות דעתך השפלה זה לא נכון
אינו אומר שזה אינו נכון

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
תיקון-טעות להונלוהוהו
« להגיב #46 ב- : יולי 18, 2009, 23:40:44 »
בס"ד

"אנשים שלכם הרגו פלסטינים"  אם כבר תגיד:אנשים שלכם חיסלו מחבלים שבאו לפגוע בהם...
עובדה שהשמאלנים הבוגדים כל-שבוע מתפרעים בבילעין ונעילין וזורק אבנים על חיילי-צה"ל ומג"ב,והם "נאורים" כביכול.

את העובדות האלו אתה לא יכול להכחיש.

והנה עובדות שאתם לא יכולים להכחיש:
1. ברוך גולדשטיין הרג את המתפללים הפלסטינים בלי שהם לא עשו לו כלום
2. לפני שמונה חודשים בערך המתנחלים האלו הלכו להפריע ולהכות את המוסקים הפלסטינים האלה בלי שהמוסקים האלה לא עשו להם כלום.
3. אנשים שלכם זורקים אבנים על חיילים כל הזמן, אז מה?

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
חחחח הצחתקה אותי
« להגיב #47 ב- : יולי 18, 2009, 23:53:49 »
בס"ד

אולי אתם השמאלנים תועילו בטובכם להפסיק להשתמש במקרה של ברוך גולשטיין הי"ד? הוא מנע טבח שתוכנן על-ידי ערביי חברון ובמסגד הוחבאו כלי-נשק רבים המואזינים של המסגדים בחברון באותה תקופה קראו והסיתו את הערבים לטבוח ביהודים אז גולדשטיין הי"ד הקדים תרופה למכה והשאר היסטוריה הערבים למדו לקח :P

וגם אם יש מקרים כאלו של פגיעה בערבים אפשר לספור אתם באצבעות.
ובכל מקרה היהודים אף-פעם לא יזמו מעצמם את תחילת הלחימות אלה מנעו מאויבינו לכלותנו ,בששת-הימים זאת הייתה מכת-מנע.

ותוקפים ערבים בשומרון בגלל שהערבים גם תוקפים יהודים שם ואם אתה לא מאמין אתה מוזמן לבדוק כמה מקרים של ידויי-אבנים/בקבוקי-תבערה כנגד יהודים קורים מדי יום ביהודה-ושומרון.
אז כך שהטענות שלך מגוחכות במקרה הטוב.

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
חחחח הצחתקה אותי
« להגיב #48 ב- : יולי 18, 2009, 23:56:53 »
בס"ד

אולי אתם השמאלנים תועילו בטובכם להפסיק להשתמש במקרה של ברוך גולשטיין הי"ד? הוא מנע טבח שתוכנן על-ידי ערביי חברון ובמסגד הוחבאו כלי-נשק רבים המואזינים של המסגדים בחברון באותה תקופה קראו והסיתו את הערבים לטבוח ביהודים אז גולדשטיין הי"ד הקדים תרופה למכה והשאר היסטוריה הערבים למדו לקח :P

וגם אם יש מקרים כאלו של פגיעה בערבים אפשר לספור אתם באצבעות.
ובכל מקרה היהודים אף-פעם לא יזמו מעצמם את תחילת הלחימות אלה מנעו מאויבינו לכלותנו ,בששת-הימים זאת הייתה מכת-מנע.

ותוקפים ערבים בשומרון בגלל שהערבים גם תוקפים יהודים שם ואם אתה לא מאמין אתה מוזמן לבדוק כמה מקרים של ידויי-אבנים/בקבוקי-תבערה כנגד יהודים קורים מדי יום ביהודה-ושומרון.
אז כך שהטענות שלך מגוחכות במקרה הטוב.

הממממ... לפי ה- :P אני חושב שהבנתי עם מי יש לי פה עסק: עם ילד קטן שעדיין יונק חלב ושמסרב להתבגר.
הדיון שלנו הסתיים. צ'או!
« עריכה אחרונה: יולי 18, 2009, 23:59:02 על ידי אחים באמת »

מנותק אשי

• מנהל הפורום "הפצת הימין האמיתי"
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
עלילת דם חדשה כנגד שומרי תורה ומצוות ''האם המ
« להגיב #49 ב- : יולי 19, 2009, 18:36:26 »
מאמר חזק - השיטה החרדית עובדת

הנחמדים, השורפים והפרשים / מאת אבי רט

"בגוש קטיף היינו נחמדים. הרי אנשים אחים אנחנו. אז נשארנו נחמדים - ומגורשים. לחרדים אין בעיה להפוך עגלות, לשבור את הכלים ומי שמולם - הוא לא 'אחי' ואיתו לא שרים ולא מתחבקים". אבי רט מהרהר מה היה עולה בגורל גוש קטיף אילו במקום "מתנחלים נחמדים" היו נאבקים עליו אנשי מאה שערים

חיבור אסוציאטיבי של שני מראות שחלפו לנגד עיני בימים האחרונים, גרם לי להרהר בשאלה התיאורטית הבאה: אם בגוש קטיף היו מתגוררים חרדים ממאה שערים, ולא אנשי הציונות הדתית, האם גם במקרה כזה הייתה ממשלת ישראל מסוגלת לבצע את העקירה והגירוש מגוש קטיף?

ואיך הגעתי לשאלה הכמעט הזויה הזו? מכיוון שבימים האחרונים, כמו במשך שנים רבות, אני רואה כיצד הציבור החרדי בהכללה, נאבק על מה שיקר וקדוש לו לפי תפישתו ואמונתו - שבת, ניתוחי מתים, קברים עתיקים, ועוד מספר נושאים, ובשנים הללו אני רואה כיצד הציבור הדתי לאומי נאבק על מה שיקר וקדוש לו לפי תפישתו ואמונתו - ארץ ישראל, חינוך, זהות יהודית וכדומה. והתחושה הראשונית והאסוציאטיבית שלי היא שהציבור

החרדי יכול לעשות לכולם בית ספר איך נאבקים באמת על מה שיקר וקדוש לך.

אני בכלל לא נכנס כרגע לנושא המאבק - האם הוא על השבת או על הארץ. אני גם לא נכנס כרגע להצדקה או אי הצדקה של המאבק. אני רוצה להתייחס רק לנקודה אחת - הלהט, והאמונה בצדקתך.

אינני שמח בלשון המעטה מיחסם של המפגינים החרדים לחיילים והשוטרים, ולביטויים שלהם כלפיהם. חלקם אומרים ועושים דברים שלא יעשו. אבל במקביל לכך איני יכול להתעלם מכך שברגע שהחרדים סימנו מטרה- הם לא סופרים אף אחד ממטר. אף אחד. הם לא מתחבקים עם השוטרים ולא מנהלים איתם משא ומתן, הם לא מנסים להתיפייף בתקשורת והם לא כותבים מאמרים מתפלספים בכתבי עת או באתרים - הם נלחמים על דרכם, ובמלחמה כמו במלחמה. יש אויב,יש מטרה, ויהיה ניצחון.

אגב, למיטב זכרוני, בגדול - החרדים ניצחו בכל המלחמות העקרוניות שלהם- מה שהם רצו שיהיה סגור- סגור, מי שהם לא רצו שיתגייס- לא התגייס, איפה שהם רצו שלא יסללו כביש - לא סללו, ותקציבים שהם רצו לקבל- הם קיבלו. ואחרי הכל - הם יושבים חזק איפה שצריך, ואני מזכיר לכם מי יו"ר ועדת הכספים של הכנסת כבר כמה קדנציות טובות.. תגידו - נכון, אבל תראה איזו שנאה שונאים אותם בחברה הישראלית בגלל זה! ועל זה אשיב לכם - ואת הציונות הדתית שונאים פחות? את הבתים של מי רוצים לעקור - לא את הבית של גיבור ישראל רועי קליין הי"ד? את מי עקרו מבתיהם - לא את אלו שמשרתים בצבא ואומרים הלל ביום העצמאות? בתקציבים של מי מקצצים פעם אחר פעם - לא בשל אלו שבניהם הולכים לקורס קצינים ולהיי-טק ?

השיטה החרדית עובדת
אני מעריך שיש ביני לבין הציבור החרדי בהכללה, (שהרי גם הוא ציבור גדול ומגוון), הסכמות על אי אלו נושאים, ואי הסכמות על נושאים אחרים. אני לא שמח לראות איך הם מתנהגים אל השוטרים ושאר גורמי השלטון, אבל אני גם לא יכול שלא לציין לעצמי שבשורה האחרונה - זה עובד. בשורה האחרונה - הם עם כל הלהט שלהם- מנצחים פעם אחר פעם.

מנגד, אמרה הציונות הדתית בהכללה - אנחנו לא חרדים. אנחנו ממלכתיים. אנחנו משרתים בצבא, אנחנו חלק מהמדינה, אנחנו הגשר והקשר, אנחנו המתיישבים והחלוצים, ואנחנו מלח הארץ. אנחנו בקורסי קצינים ואנחנו בחזית המדע ואנחנו בשירות הלאומי, ואנחנו באקדמיה אנחנו משתלבים ומשלבים ישן וחדש, מדינה ותורה, תורה ועבודה, תורה ודרך ארץ, שמרנות ומודרנה, ואנחנו... ואנחנו... ואנחנו...וכו' כו'- ומה קיבלנו בתמורה על היותנו ילדים טובים ירושלים?

קיבלנו גירוש מגוש קטיף ואלות בעמונה, קיבלנו כבר ארבע שנים של פליטים מגוש קטיף המטורטרים, והנמקים בקרווילות ובאתרי המגורשים, קיבלנו ממשלה שלא ממש רוצה אותנו איתה בקואליציה, וגם את אלו שהיא כן רוצה אז היא רוצה קטנים וחלשים, קיבלנו עיתונות ותקשורת עוינת,קיבלנו קיצוצי תקנים ותקציב, קיבלנו קריסת מוסדות ופרויקטים - ולא נעים להגיד- קיבלנו גם מלוא חופניים שנאה לא קטנה.

אמרנו - נהיה נחמדים. הרי אנשים אחים אנחנו. אז נשארנו נחמדים - ומגורשים. ואז מתברר שגם נחמדים לא נשארנו.

החרדים מראש הבהירו שאין להם כל כוונה להיות נחמדים. לא ממש חשוב להם מה יכתבו עליהם בעיתונים, ואם מישהו רוצה לעקור את אמונתם לפי השקפתם - אז הוא לא 'אחי' ואיתו לא שרים ולא מתחבקים. אפס אחוז פילוסופיה וחוכמולוגיה- מאה אחוז הצלחה.

לי אין ספק שאילו בגוש קטיף היו חיים החבר'ה ממאה שערים לסוגיהם וגווניהם - אף ממשלה לא הייתה מעזה בכלל להתקרב אליהם. הם לא היו נעצרים לא בגדרות של כפר מימון ולא מתרגשים מחיילים בשחור עם משקפי שמש ומרססי צבע. להם אין בעיה להפוך עגלות, לחסום כבישים, לשרוף מכוניות, ולהתנהג כבריונים של השכונה - זה לא מזיז להם, כי הם חשים שהם נלחמים על אמונתם ועל העקרונות החשובים ביותר בחיים שלהם. אם על תוספת יוקר ותנאי שכר עושים המפגינים והפועלים והסטודנטים את מה שהם עושים - על אחת כמה וכמה מה צריך לעשות במלחמה על עקרונות הדת, לפי השקפתם.

אפשר לחלוק, ואפשר לזלזל, אפשר לצקצק בלשון ואפשר להגיד עליהם הכל. אלא שבינתיים, במזרח התיכון הזה - הנחמדים ואלו שממצמצים ראשונים - מגורשים, נעקרים, מקוצצים ומגורשים ואף אחד לא סופר אותם, ואלו ש"שורפים את המועדון" בלשונם של הגשש - אף אחד לא מעז להתקרב אליהם.

אני לא מסכים איתם ועם דרכם בדברים רבים. זו לא הדרך של הבית הפרטי ושל בית המדרש בו גדלתי ולמדתי. ואף על פי כן - כשאני רואה את להט האמונה והמלחמה שלהם על העקרונות שלהם, ובמבחן התוצאה את תוצאות מאבקיהם, ומולם את הדרך והתוצאה של הציונות הדתית בהכללה - אינני יכול להימלט מההרהורים ומהאסוציאציות הללו - של מה היה קורה אילו, ועל כללי המשחק והמאבק בחלקת הארץ הזו במזרח התיכון.