כתב נושא: the art of war  (נקרא 10900 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
the art of war
« להגיב #50 ב- : יולי 19, 2009, 12:05:30 »
הנושא הוא אמינות ואמירת אמת.אני מתקשר לאחים באמת ושואל אותו אם לבוא למפגש והוא עונה שהוא ממוקם בעזריאלי ומחכה לי ולמי שהבטיח לבוא ואני בא ונפגש איתו ומחכים שעה ואף אחד לא בא והשקרנים האלה כותבים אחר כך שצריך מפגש ופעילות ולא באים בעצמם למפגש שהם יוזמים.
חוץ ממני,שלמה,אחים באמת,גור אריה לא ניתן לסמוך כאן על גולשים שיבואו.זאת עובדה אמפירית על סמך נסיון.
אנשים דתיים ושומרי מצוות לא אמורים לשקר.

אתה צודק.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
the art of war
« להגיב #51 ב- : יולי 19, 2009, 22:07:55 »
הנושא הוא אמינות ואמירת אמת.אני מתקשר לאחים באמת ושואל אותו אם לבוא למפגש והוא עונה שהוא ממוקם בעזריאלי ומחכה לי ולמי שהבטיח לבוא ואני בא ונפגש איתו ומחכים שעה ואף אחד לא בא והשקרנים האלה כותבים אחר כך שצריך מפגש ופעילות ולא באים בעצמם למפגש שהם יוזמים.
חוץ ממני,שלמה,אחים באמת,גור אריה לא ניתן לסמוך כאן על גולשים שיבואו.זאת עובדה אמפירית על סמך נסיון.
אנשים דתיים ושומרי מצוות לא אמורים לשקר.
לא מדוייק, אני חייב לציין שהיה גם מפגש בעבר ביני ובין גם בשן וגם גלעד לבין איתן בפ"ת.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
the art of war
« להגיב #52 ב- : יולי 19, 2009, 22:18:26 »
אני אשמח להפגש שוב
אם תהיה תכלית נאותה ויצא לנו משהו טוב מכך

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
the art of war
« להגיב #53 ב- : יולי 19, 2009, 23:21:09 »
אני לא ציינתי את נץ,גם בשן,איתן כשקרנים.מי ששיקר יודע.קל מאד לראות מי אמין,מי פעיל,מי עוזר ומי מדבר.כל מי שנכנס בסערה לפורום ונעלם אחרי 5 דקות.
שוב מגיעים למסקנה ש5 אנשים כאן רציניים והשאר פקה פקה.וזה שמישהו מה5 מחליף ניק לא אומר שהפכנו ל6 רציניים או ל10 רציניים.
אתם יודעים בלב שאני צודק.אין טעם לרמות את עצמנו.יש כאן מנהלים שפעילים ותו לא.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
the art of war
« להגיב #54 ב- : יולי 20, 2009, 22:29:28 »
זה שהמדינה היא נס – כבר אמרתי שזה כשלעצמו אינו הוכחה שה"מדינה" היא גם רצון אלוקי (גם אם כלפי חוץ זה נראה כאילו הכל קרה ברצון ה'), בייחוד מפני שהיא נוגדת באופן מפורש את התורה. אתה כל-כך מתלהב ומתפעם מניסים, שאתה שוכח את הרציונל האמיתי – התורה. אתה מסתמך אך-ורק על אידיאלים זרים. עד עכשיו לא הוכחת לי על-פי התורה, שהקמת המדינה היא רצון ה'. אני עוד מחכה לסימוכים רציניים בנושא.

אתה כל-כך נשען על ה"נס" כתירוץ להצדקת המדינה, שאתה גם ממציא לך כל-מיני חשבונות ל-"אילו לא הייתה לנו מדינה" מה היה מצבנו. נדמה לי שאני יודע את ההבדל בין ספקולציות לבין הוכחה. אתה טוען שמצבנו הבטחוני עדיף כאשר יש לנו מדינה וזה אולי מסתדר מצויין עם הרציונל שלך ושלי, אבל זה לא מייצג את השקפת התורה. אני עושה הבחנה בין "מלכות" לבין "ראשות". אם אתה מגדיר "מדינה" כ"ראשות"– שכל מטרתה לתעל את חיי התושבים החיים בטריטוריה מסויימת, לדאוג לצורכיהם במישור האירגוני, לנוחות, לאורח-חיים וכו', ו– כן, גם להקים צבא כדי להגן עליהם במישור הקיומי – ודאי שזאת חובה! גם החרדים, בעיקר החרדים! יגידו לך שבעניין "ראשות" הם מכירים באופן ברור שזה מחוייב, וזו הסיבה שהם כן משתתפים בשלטון אבל מתייחסים אליו אך-ורק כאל "ראשות", ולא מעבר- רק מה שצריך לקיום חייהם השוטפים ולימוד התורה.

לגבי הצבא– הסיבה היחידה שהם לא הולכים לצבא כידוע, היא כשרות ועריות. יש לנו רשות להתאגד בארץ ישראל, להקים צבא, להילחם באנטישמיות העולמית, לדאוג לחיי התושבים – עד כאן הכל בסדר – אבל על הרעיון של "מדינה" כרעיון שבגדר "מלכות"– הינו זר ליהדות וחטא ברור מהתורה.

ודאי שאני מדבר על "שלוש השבועות". הבנתי שטעיתי כשהכללתי את מלכות בית חשמונאי כמלכות בזמן גלות, שכן אז לא הייתה גלות (שאלה: האם "שלוש השבועות" זה תקף רק מ-אחרי הגלות השניה?). אז אם כך, אתה צודק שלא היה חטא ב"מלכות" של בית חשמונאי, וכל הצרות שהיו לאחר מכן עד חורבן הבית השני, לא היו בשל אותה מלכות של משפחת חשמונאי אלא מפני שאחד הכהנים בהמשך נטל לעצמו גם מלכות, דבר שהיה אסור מן התורה, לאחר מות מתתיהו ובניו. כפי שאמרת במדוייק וכמפורש בחז"ל (בדקתי את זה). תודה שתיקנת אותי. :old_smiley:  אם כן, מה ההסבר שלך ל"שלוש השבועות"?
מפאת קוצר הזמן, בעזרת ה' תשובה מלאה תהיה מחר.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
the art of war
« להגיב #55 ב- : יולי 20, 2009, 23:06:47 »
מישהו יכול לתת לי בבקשה קישור להלכות לחימה של הרמב"ם זה נשמע לי מאוד מעניין
תודה! :old_smiley:
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
the art of war
« להגיב #56 ב- : יולי 21, 2009, 00:04:11 »
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
the art of war
« להגיב #57 ב- : יולי 21, 2009, 04:41:11 »
מפאת קוצר הזמן, בעזרת ה' תשובה מלאה תהיה מחר.

תודה רבה.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
the art of war
« להגיב #58 ב- : יולי 21, 2009, 10:13:37 »
תודה יוסי :old_smiley:

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
the art of war
« להגיב #59 ב- : יולי 21, 2009, 17:38:44 »
זה שהמדינה היא נס – כבר אמרתי שזה כשלעצמו אינו הוכחה שה"מדינה" היא גם רצון אלוקי (גם אם כלפי חוץ זה נראה כאילו הכל קרה ברצון ה'), בייחוד מפני שהיא נוגדת באופן מפורש את התורה. אתה כל-כך מתלהב ומתפעם מניסים, שאתה שוכח את הרציונל האמיתי – התורה. אתה מסתמך אך-ורק על אידיאלים זרים. עד עכשיו לא הוכחת לי על-פי התורה, שהקמת המדינה היא רצון ה'. אני עוד מחכה לסימוכים רציניים בנושא.
"אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה" (מתוך הגמרא מסכת חולין דף ז' עמ' ב')
כל דבר הקורה בעולם נעשה ברצון האלוקי, גם גרמניה הנאצית קמה מתוך רצון אלוקי גם דברים הנוגדים מפורשות את התורה מתרחשים ברצון ה' בלבד, או שמא אני צריך להזכיר לכבודו את הראשון! מי"ג עיקרי אמונה שעל כל יהודי לומר אחרי תפילת שחרית "אני מאמין באמונה שלמה שהבורא יתברך שמו הוא בורא ומנהיג לכל הברואים והוא לבדו עשה, עושה ויעשה לכל המעשים", אי לכך ובהתאם לזאת, אם הקמת המדינה הייתה בניגוד לרצון ה', הרי שה' בעצמו היה מכשיל את המהלך עוד לפני שהחל, או גודע אותו בעודו באיבו.
יוצא מכך, שאם אתה (לא בדקתי האם אתה אכן מתפלל כל בוקר שחרית, ואם כן, אם אתה אכן אומר את י"ג עיקרי אמונה בפה) אומר בפה ובכוונה (שהרי לתפילה בלי כוונה, אין משמעות) את י"ג עיקרי אמונה (הכוונה כאן גם בעיקר לתפיסה של סאטמער, נטורי קרתא וכו') וכך אתה תופס את הקמת המדינה (בניגוד לרצון ה') שהרי אתה כופר!! בראשון מבין י"ג עיקרי אמונה, הבנת?
אני אלך איתך יותר רחוק, אם אתה תופס את הקמת המדינה כ"מעשה שטן" כפי שכתוב במפורש בספר "ויואל משה" של הרבי מסאטמער וכך אתה רואה את זה כראייתם של נטורי קרתא, סאטמער, תולדות אהרון, תולדות אברהם יצחק וכו' ולא כהראייה האגודאית, הרי שלא רק שאתה כופר בעיקר הראשון, אלא כל תפיסתך התיאולוגית היא כמו בנצרות! (שלשטן יש יכולת אקס-טריטוריאלית שלקב"ה אין ח"ו כל שלטון בו!  ושהשטן הוא בעל יכולת בריאת יישויות מדיניות שהם, שוב, ח"ו בניגוד לדעת ה'!, ושכל המצב הרוחני בעולם הוא פועל יוצא של המאבק בין השטן לה' ושה' ינצח באחרית הימים בעזרת משיחו, תפיסה שמשותפת הן לנצרות והן לאיסלם, אבל בין זה ובין יהדות אין ולו דבר!).
אתה כל-כך נשען על ה"נס" כתירוץ להצדקת המדינה, שאתה גם ממציא לך כל-מיני חשבונות ל-"אילו לא הייתה לנו מדינה" מה היה מצבנו. נדמה לי שאני יודע את ההבדל בין ספקולציות לבין הוכחה. אתה טוען שמצבנו הבטחוני עדיף כאשר יש לנו מדינה וזה אולי מסתדר מצויין עם הרציונל שלך ושלי, אבל זה לא מייצג את השקפת התורה. אני עושה הבחנה בין "מלכות" לבין "ראשות". אם אתה מגדיר "מדינה" כ"ראשות"– שכל מטרתה לתעל את חיי התושבים החיים בטריטוריה מסויימת, לדאוג לצורכיהם במישור האירגוני, לנוחות, לאורח-חיים וכו', ו– כן, גם להקים צבא כדי להגן עליהם במישור הקיומי – ודאי שזאת חובה! גם החרדים, בעיקר החרדים! יגידו לך שבעניין "ראשות" הם מכירים באופן ברור שזה מחוייב, וזו הסיבה שהם כן משתתפים בשלטון אבל מתייחסים אליו אך-ורק כאל "ראשות", ולא מעבר- רק מה שצריך לקיום חייהם השוטפים ולימוד התורה
הנס הוא לא ההצדקה לקיום המדינה,  אלא ההוכחה לקיומה (וכאן מקור הטעות שלך) ואי-קיומה גורר ניתוח לוגי קר של מה היה קורה אילו לא הייתה קיימת (נכון שזה ספקולטיבי משהו, אבל זה לבטח יותר חזק מלטעון שיהודים יחיו טוב מתחת לעול האיסלם כתפיסת סאטמער-נטורי קרתא והאלטרנטיבה שאתה מציע).
ההפרדה שלך לא נכונה וההגדרה שלך לא נכונה, מדינת ישראל היא במעמד מלכות כהגדרת חז"ל אבל איננה "מונרכיה" לפיכך אין היא עונה להגדרת חז"ל לגבי מהות הגאולה, השיטה השלטונית פה לא עונה להגדרות.
ההפרדה הנכונה היא בין "החומר" "לצורה" כפי שהרמב"ם מגדיר, קרי, בין- המדינה שהיא הכלי, המעטפת, שאין לה שום קדושה משום עצמה כלל, אלא הינה מכשיר ותו לא, בעוד "החומר" קרי, התוכן אותו אנו יוצקים לתוכה היא החשובה והיא זו המקבלת קדושה, ולכן אם אין המרחב הציבורי קדוש, אין המדינה קדושה וזה כשלעצמו עומד בניגוד לתורה אבל לא המסגרת שהיא הצורה, כדלהלן.

עד כאן חלק א' של התשובה, מיד יבוא חלק ב'...    
« עריכה אחרונה: יולי 21, 2009, 18:23:41 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
the art of war
« להגיב #60 ב- : יולי 21, 2009, 18:07:25 »
לגבי הצבא– הסיבה היחידה שהם לא הולכים לצבא כידוע, היא כשרות ועריות. יש לנו רשות להתאגד בארץ ישראל, להקים צבא, להילחם באנטישמיות העולמית, לדאוג לחיי התושבים – עד כאן הכל בסדר
א.) צריך להפריד בין התפיסה של אגודה ושות', אל מול התפיסה של העדה החרדית,נטורי קרתא, סאטמער וכו',
אליבא דתפיסתם (של האחרונים) אין תוקף היום למלחמת מצווה בכלל! לכן כל קיום צה"ל פסול רעיונית עוד לפני שדנים בתוכן שהוא ההוויה בצבא פנימה (כשרות ועריות וכו'), בעוד הליטאים, אגודה וכו' רואים רק בתוכן בעיה ולא בצורה כשלעצמה, עתה נפנה לתוכן-
ב.) לגבי התוכן, 1.) כשרות- עובדתית, הצבא הראה שהוא מסוגל לעמוד בסטנדרטים של כשרות הגבוהים ביותר (נח"ל חרדי/גדוד נצח יהודה, ביני"שים-הסדר והסדר "מרכז" לישיבות גבוהות), כך ששוב, אם אכן הייתה היענות חרדית לגיוס, הרי שהם היו מקבלים את כל דרישותיהם בגזרת הכשרות.
2.) לגבי עריות, שוב, גדוד "נצח יהודה" הראה יפה שניתן יפה קיים מסגרת יחידה ללא נוכחות נשית כלל! כך ששוב, אם הייתה התארגנות חרדית מאסיבית, ולא טיפין טיפין כמו בגדוד נצח יהודה, היה גם ניתן למצוא לכל אלו פתרון לכך.
3.) בנוגע לצבא בכלל, אני נגד צבא שבסיסו גיוס חובה, ותומך גדול של צבא מקצועי שם שאלת גיוס חרדים לא תעלה כלל מתוקף כך וראה בנדון שוב, http://www.kav.org.il/pages/show/?id=596
ודאי שאני מדבר על "שלוש השבועות". הבנתי שטעיתי כשהכללתי את מלכות בית חשמונאי כמלכות בזמן גלות, שכן אז לא הייתה גלות (שאלה: האם "שלוש השבועות" זה תקף רק מ-אחרי הגלות השניה?). אז אם כך, אתה צודק שלא היה חטא ב"מלכות" של בית חשמונאי, וכל הצרות שהיו לאחר מכן עד חורבן הבית השני, לא היו בשל אותה מלכות של משפחת חשמונאי אלא מפני שאחד הכהנים בהמשך נטל לעצמו גם מלכות, דבר שהיה אסור מן התורה, לאחר מות מתתיהו ובניו. כפי שאמרת במדוייק וכמפורש בחז"ל (בדקתי את זה). תודה שתיקנת אותי.   אם כן, מה ההסבר שלך ל"שלוש השבועות"?
או! עכשיו כשהעמדנו את גבולות הגזרה של הדיון, אפשר להתקדם.
שלושת השבועות (ליתר דיוק 2 , השלישית מיועדת לגויים שלא ישעבדו את ישראל יותר מדי והא בהא תליה, קרי תוקף השבועות על ישראל עומדות בסינכרון עם זו של הגויים) תוקפם חל אחרי בית ראשון העניין הוא שבית שני הוקם ברשיון מלך פרס כפי שכתוב במפורש, עיין בפסוק האחרון לתנ"ך בדברי הימים ב' בתור דוגמא, כך שלא היה עבירה על השבועות וכשמלכות פרס נגדעה על ידי אלכסנדר מוקדון ממילא מלכות בית חשמונאי קיבלה לגיטימציה ולא הייתה עבירה כלל, אלא רק  במה שדברנו בעבר על זה שנטלו כתר כהונה וכתר מלכות כאחד ולא זה הדיון פה עכשיו.
הרמב"ם כותב במפורש על שלושת השבועות שתם תוקפם (הם היו מוגבלות מלכתחילה בזמן) כבר לפני זמנו לפני למעלה מאלף שנה, בעל ה"אבני נזר" כותב במפורש ש"השבועות לא יצרו מעולם שום איסור" אתה מוזמן להסיק את המסקנות, יש עוד מקורות , ניתן לראות את כל המקורות בספר הגאוני "נפש עדה" בהוצאת ישיבת קרני שומרון, וכבר ניהלתי ויכוח ארוך עם ערן על זה בעבר בפורום, עיין בספריה.
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,11471.0.html
וזה להשלמת הדיון ההוא:
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,12488.16.html  
« עריכה אחרונה: יולי 21, 2009, 18:26:52 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
the art of war
« להגיב #61 ב- : יולי 21, 2009, 21:34:44 »
נץ נפעמתי לקרוא את תגובתך, תגובותך ראויות לשבח לא שזה דבר חדש ישר כוח  O0 O0 O0

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
the art of war
« להגיב #62 ב- : יולי 21, 2009, 21:38:06 »
טוב שהדברים של נץ נכתבו,צריך לשים אותם במאמרים ואני מקווה שידידנו הגולה בארץ גם יקרא מה שנכתב.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
the art of war
« להגיב #63 ב- : יולי 21, 2009, 21:45:09 »
טוב שהדברים של נץ נכתבו,צריך לשים אותם במאמרים ואני מקווה שידידנו הגולה בארץ גם יקרא מה שנכתב.
רעיון טוב, אני מתכוון להכניס את זה לספריה כשזה ערוך כדיון ביני לבין גם בשן וגם גלעד תחת הכותרת: "חרדיזם VS. מודרן אורתודוכס- עימות רעיוני".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
the art of war
« להגיב #64 ב- : יולי 21, 2009, 22:48:29 »
לדעתי אפילו אתה יכול לגבש תוכנית אסטרטגית.ראשי פרקים.לפי הסדר כך פשוט יותר במגוון נושאים:נניח לוחמה באיסלאם,הקמת קונטרה אליטה.
הבעיה בידע העצום שלך שמרוב עצים לא רואים את היער לעיתים,למשל אינני מתמצא בכל הזרמים בעולם החרדי או הקומוניסטי.
לפעמים צריך לפשט לנוער.אני למשל רבתי לחינם עם הגולה בארץ שהתעקש להשתמש במושג ציוני ואם היה אומר בולשביק שמאלני לא הייתי כועס כלל וכלל.
לא כולם קראו את 1984 ויודעים במה מדובר.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק אשי

• מנהל הפורום "הפצת הימין האמיתי"
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
the art of war
« להגיב #65 ב- : יולי 21, 2009, 23:33:52 »

הרמב"ם כותב במפורש על שלושת השבועות שתם תוקפם (הם היו מוגבלות מלכתחילה בזמן) כבר לפני זמנו לפני למעלה מאלף שנה, בעל ה"אבני נזר" כותב במפורש ש"השבועות לא יצרו מעולם שום איסור" אתה מוזמן להסיק את המסקנות

אני קראתי שלשלושת השבועות אף פעם לא היה תוקף הלכתי, כי לא פוסקים הלכה לפי דברי אגדה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
the art of war
« להגיב #66 ב- : יולי 21, 2009, 23:50:46 »
אני קראתי שלשלושת השבועות אף פעם לא היה תוקף הלכתי, כי לא פוסקים הלכה לפי דברי אגדה.
זו אכן אחת הדעות הפופולריות בנדון, יש לה המון על מה להסתמך, ישנם גם דעות אחרות.
הבעיה בחרדיזם, שבכל הדיינות הלכתית, הם טורחים להתעלם מדעות הלכתיות לגיטימיות, תוך אורתודוכסיות (אלו ואלו דברי אלוקים חיים) וכל עוד אין סנהדרין, יכולת הכרעה גורפת היא הבל, במישור ההלכתי העם היהודי בנוי קבוצות קבוצות, וכל דעה היא לגיטימית (בתנאי שהיא איננה חורגת מגבולות האורתודוכסיה) וכך ימשך המצב עד לקיומה  של סנהדרין.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
the art of war
« להגיב #67 ב- : יולי 22, 2009, 00:00:09 »
לדעתי אפילו אתה יכול לגבש תוכנית אסטרטגית.ראשי פרקים.לפי הסדר כך פשוט יותר במגוון נושאים:נניח לוחמה באיסלאם,הקמת קונטרה אליטה.
הבעיה בידע העצום שלך שמרוב עצים לא רואים את היער לעיתים,למשל אינני מתמצא בכל הזרמים בעולם החרדי או הקומוניסטי.
לפעמים צריך לפשט לנוער.אני למשל רבתי לחינם עם הגולה בארץ שהתעקש להשתמש במושג ציוני ואם היה אומר בולשביק שמאלני לא הייתי כועס כלל וכלל.
לא כולם קראו את 1984 ויודעים במה מדובר.
לצערי אכן עלית על נקודה כואבת כרגע מבחינתי, צלפת בול לנקודה.
הבעיה זה לא הידע שלי, הבעיה שלי זה שהכל מרחף לי בראש בלי סדר.
יש די והותר אנשים בעלי מסד ידע הרבה יותר גדול משלי ואצלם אכן רואים את היער, הם פשוט הצליחו לארגן את המחשבות והידע בראש, הארגון בדרך כלל, ברמות האלה, מסתכם בכתיבת ספר.
יש לי רצון וחלום זה זמן לא מבוטל (לפחות בשנה האחרונה) לכתוב ספר, שיהיה שיא העשייה ההגותית שלי, לצערי, עד שלא אשב לכתוב דבר כזה, הדברים לא יהיו מסודרים (עצם ישיבה על ספר, אני אצטרך להכריח את עצמי לסדר את הדברים בראש ואביא את זה אל הכתב).
אני חולה בבולמוס של ידע, אני בולע הכל- ספרים, מאמרים, ניירות עמדה, אינטרנט, אינצקלופדיות, אטלסים, אלבומים, סרטים דוקומנטריים, תכניות רדיו, וכ'ו כו'ו כו'
זה רעב שאיננו יודע שובע, כמו פקמן ללא מנוח, שאין לו מושג של GAME OVER.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
the art of war
« להגיב #68 ב- : יולי 22, 2009, 10:08:59 »
יש קורסים בכתיבה יוצרת.יש לימוד עיתונות שמלמד לערוך ידיעה,קח בבר אילן קורסים בספרות.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
the art of war
« להגיב #69 ב- : יולי 22, 2009, 10:48:35 »
יש קורסים בכתיבה יוצרת.יש לימוד עיתונות שמלמד לערוך ידיעה,קח בבר אילן קורסים בספרות.
תודה על ההמלצה, זה לא יקרה בשנה הבאה, הלו"ז שלי כבר סגור ונרשמתי כבר לקורסים, אבל אולי בשנים שיבואו לאחר מכן, בעזרת ה'.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
the art of war
« להגיב #70 ב- : יולי 22, 2009, 22:37:56 »
מרצים באוניברסיטה יכולים לכוון אותך בשעות יעוץ,אתה חומר לדוקטורט או פרופסורה.יבוא יום ונגיד שכתבנו איתך באותו פורום.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
the art of war
« להגיב #71 ב- : יולי 22, 2009, 23:19:06 »
מרצים באוניברסיטה יכולים לכוון אותך בשעות יעוץ,אתה חומר לדוקטורט או פרופסורה.יבוא יום ונגיד שכתבנו איתך באותו פורום.
תודה רבה על המחמאה, אני באמת רואה את עתידי באקדמיה, ימים יגידו...
בעזרת ה', פרה פרה, נרשמתי ללימודי המזרח התיכון-מורחב (מזרחנות) באוניברסיטת בר אילן, בניתי את מערכת השעות שלי, נרשמתי כבר לקורסים לשנה הקרובה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל