כתב נושא: אלפי משתתפים במצעד הגאווה בירושלים - והחרדים לא עושים כלום  (נקרא 17363 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

חוץ מיוצאים מן הכלל, החרדים לא משתתפים במאבק על ארץ ישראל. ולדאבוננו הרב, יש לא מעט חרדים שתוקעים סכין בגב של המתישבים הגיבוריים כשהחרדים האלה דוקא תומכים בממשלות גירוש, כניעה ונסיגה. ש''ס למשל אחראית להסכמי אוסלו. בלי תמיכת ש''ס הנפשעת, ממשלת רעבין-פרס לא הייתה יכולה להעביר את הסכמי אוסלו האסוניים. ו"יהדות התורה" (אגודה) תמכה בממשלת הזדון של שרון שגירשה 10,000 יהודים מגוש קטיף וצפון השומרון כדי למסור את חבל עזה למחבלים הערבים הנאצים.

לפחות היינו מצפים שהחרדים היו מוחים בהמוניהם כדי למנוע ולחסום את "מצעד הגאווה" בירושלים. הרי רוב החרדים לא עושים כלום למען ארץ ישראל. כמעט כל הפעילים למען ארץ ישראל באים מהמחנה הדתי לאומי. אז לפחות בעניין כמו מצעד ה"גאווה", היינו מצפים פעולה חרדית כדי למנוע את חילול השם זה. אבל לא. עכשיו רוב רובם של החרדים גם נטשו את הקרב הזה. בושה וחרפה!

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/908/567.html?hp=0&loc=103&tmp=6815

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
החרדים החליטו שהמאבק במצעד התועבה פועל לרעתם כי הוא חושף את הנוער שלהם למושגים וערכים שעדיף כי לא יישמעו עליהם.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
יש חרדים בעמנואל וחסידי ברסלב ביהודה ובשומרון,אלי ישי עוזר.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
לפי דעתי מאבק של חסימת כבישים לא יועיל בהרבה צריך להתחיל להתנגד למצעד הבא עכשיו ולא רבע שעה לפני שהוא מתחיל.
לדרוש לבטל את המצעד מהכנסת...
לדרוש הצבעה של תושבי ירושלים...
הפתרונות רבים...
« עריכה אחרונה: יוני 28, 2009, 21:16:12 על ידי דוקא_כך »
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
החרדים החליטו שהמאבק במצעד התועבה פועל לרעתם כי הוא חושף את הנוער שלהם למושגים וערכים שעדיף כי לא יישמעו עליהם.

אבחנה מדוייקת ותשובה צודקת.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אסטרטגיה מעניינת... אני חילוני לכל דבר ומעצבן אותי שההומואים צועדים שם אז אני יכול רק לתאר לעצמי מה מרגישים החרדים.

הפתרון שלהם זה פשוט לא ללכלך את הידיים? בנאדם שלא מוכן לקום ולהלחם על ביתו לא ראוי לבית.

מנותק Nammer

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
אם כבר, צריך להפגין נגד החרדים. אנשים חצופים ברמה של תאמן.
גם לא תורמים שום דבר וגם חושבים שיש להם זכות כלשהי לפגוע באורח החיים של אחרים.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

בס"ד
מעניין אותי לדעת מה אישית אתה תורם?
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
זכותם של החרדים להפגין כמו שזכותו של כל אחד להפגין (זכות שבטח לא תהיה קיימת במדינה כהניסטית). אבל בשום פנים ואופן אסור להם לבוא לשם עם סכינים ולהתחיל לדקור הומואים כמו שקרה עם החרדי ההוא לפני כמה שנים.
"אנחנו לא רוצים עקרונות, אנחנו רוצים עובדות!" (קלימנט וורושילוב)

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הייתי מציע לכל האסטרטגים הגאונים פה המייעצים עצות לחרדים ללכת ללמוד תורה כמה עשורים מחייהם בישיבה, לשחות בעומק ההלכה, לגרוס גמרא, פוסקים ומוסר וליטול קורה מבין עיניהם לפני שהם מעמידים את חוכמתם מול גדולי ישראל. כלימה שאין כדוגמתה!

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

חוצפן! אתה זה שלא תורם שום דבר! כמה הלכות תרמת היום לעם ישראל? כמה זכויות צברת לזכות בית יעקב בשמיים? מי אמר שהפילוסופיה החילונית (הכושלת) שלך שווה יותר משלי?

זוהי אנטישמיות לשמה! כשהחרדים לא מפגינים, יש לך שנאה כלפיהם כי הם לא מפגינים; כשהם כן מפגינים, יש לך שנאה כלפיהם כי הם כן מפגינים. זוועה! ממש אוטו-אנטישמיות!

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אלפי משתתפים במצעד הגאווה בירושלים - והחרד
« להגיב #11 ב- : יוני 28, 2009, 21:25:35 »
אסטרטגיה מעניינת... אני חילוני לכל דבר ומעצבן אותי שההומואים צועדים שם אז אני יכול רק לתאר לעצמי מה מרגישים החרדים.

הפתרון שלהם זה פשוט לא ללכלך את הידיים? בנאדם שלא מוכן לקום ולהלחם על ביתו לא ראוי לבית.

להיפך, הם לא מתפשרים על התורה. זה שאתה לא מבין כל דבר, לא אומר שהוא אינו נכון. בכל מקרה, הם בוודאי לא זקוקים לעצות שלך כדי לדעת דין תורה בסוגיה.
« עריכה אחרונה: יוני 28, 2009, 21:27:11 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
החרדים היו היחידים שנלחמו בתנועה הציונית החילונית שמטרתה הייתה לעשות את ארץ ישראל ואת עם ישראל עם ככל העמים חס וחלילה חס ושלום

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אני יגיד את זה הכי פשוט שאפשר החרדים הם שרוטים בראש, וכשאני אומר חרדים אני מתכוון לאנשים סטייל מאה שערים, הם שרוטים הם לא חיים בסרט הם מנותקים מהמציאות והם נטל על החברה.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אני יגיד את זה הכי פשוט שאפשר החרדים הם שרוטים בראש, וכשאני אומר חרדים אני מתכוון לאנשים סטייל מאה שערים, הם שרוטים הם לא חיים בסרט הם מנותקים מהמציאות והם נטל על החברה.
בס"ד
ומי קבע מהי המציאות? הערב רב האירופיים הנאורים האמריקאים מי??

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
כלל האוכלוסיה ולא הקומץ המנותק. הם כמו כת האיימיש.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
בס"ד

כמו תמיד, את האצבע המאשימה (אם ראוי בכלל להפנות אצבע מאשימה) יש להפנות לא אל הציבור (החרדי במקרה זה) הרחב אלא המנהיגים, בדיוק כמו שהאשמים העיקריים בהתבוללות יהדות ארה"ב הם לא היהודים ה"אמריקאיים" הפשוטים אלא מנהיגיהם האומללים והארגונים שמתמיירים לייצגם.  החרדים הם תלמידי חכמים, ותלמיד חכם מקשיב לרבו.  אם הרבנים קבעו שאין לצאת ולמחות נגד מצעד התועבה, כמובן שתלמידיהם יצייתו להם.  השאלה המהותית היא מדוע קבעו הרבנים שאין למחות על חילול קדושתה של עיר דוד, והיא מצטרפת לשורה ארוכה של שאלות הלכתיות שהחלו להצטבר עוד לפני קום המדינה: מדוע רוב הרבנים החרדים אינם מכירים בנסים הגלויים של מלחמת ששת הימים ומסרבים להבין שמדינת ישראל קמה כיד ה'?  מדוע הם מייחסים למדרש שלוש השבועות חשיבות יותר גדולה מיסוד היסודות והתכלית לשמה עם ישראל נוצר, והוא קידוש שם שמיים ומחיקת חילול השם?  מדוע ישנם רבנים שמעוותים ומסלפים את המושג של "מלחמת מצווה" [שכרוך מתוקף הגדרתו בסכנת נפשות], וטוענים שפיקוח נפש דוחה מלחמת מצווה?  מדוע רבני תנועת ש"ס מייפים את מציאות העבר העגומה של חיי יהדות המזרח תחת שלטון הישמעאלים ומציירים את הישמעאלים באור חיובי ואת שלטונם כמתון וסובלני, כאשר ידוע שזה שקר גמור?  כמו תמיד, יש שיקול דעת תורני בכל ההחלטות האלו, אבל כמו שקרה בעבר, שיקול הדעת יכול להיות מוטעה (וכאשר הוא מנוגד למשנתו של הרב הוא מוטעה ללא ספק), והגמרא רצופה דוגמאות של גדולי ישראל שמעדו, נכשלו וטעו, ואת המחיר שילמו כל עם ישראל.
« עריכה אחרונה: יוני 28, 2009, 23:34:43 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אתה לא יכול להטיל את האשמה רק על ההנהגה והשיטה, הציבור עצמו שחי לפי השיטה הזו גם נושא באחריות.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אתה לא יכול להטיל את האשמה רק על ההנהגה והשיטה, הציבור עצמו שחי לפי השיטה הזו גם נושא באחריות.
בס"ד

אני לא מטיל אשמה, אני רק אומר שאם ראוי במקרה זה להפנות אצבע מאשימה, היא צריכה להיות מכוונת למנהיגים ולרבנים, מכיוון שהם אלו שקובעים את דרכי החשיבה של קהילותיהם.  אילו הציבור החרדי היה מתחנך לחשוב באופן עצמאי, אולי היה מקום להאשים גם אותם, אך מכיוון שהדגש בחינוך החרדי הוא לסור למרות הרבנים ולא להפעיל את התאים האפורים, קשה להאשים אותם.

וכמובן שאתה צודק---אחריות היא תמיד קולקטיבית, וכן גם העונש, וזו הטרגדיה של המציאות של מספר העשורים האחרונים.  קרבנות אוסלו כללו בתוכם לא רק חילוניים עמי הארצות אלא גם תלמידי חכמים.
« עריכה אחרונה: יוני 29, 2009, 00:41:17 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
כלל האוכלוסיה ולא הקומץ המנותק. הם כמו כת האיימיש.

כמה חרדים אתה מכיר באמת?
ה"מנותקים" הם כל מי שרואה את המציאות אחרת ממך ומתנהג אחרת ממך. לדידנו, אתה המנותק. מי שמך להכריע מהי המציאות הנכונה וכיצד צריך להתנהג, ולכפות אותה על הכלל?

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אלפי משתתפים במצעד הגאווה בירושלים - והחרד
« להגיב #20 ב- : יוני 29, 2009, 01:26:12 »
בס"ד

כמו תמיד, את האצבע המאשימה (אם ראוי בכלל להפנות אצבע מאשימה) יש להפנות לא אל הציבור (החרדי במקרה זה) הרחב אלא המנהיגים, בדיוק כמו שהאשמים העיקריים בהתבוללות יהדות ארה"ב הם לא היהודים ה"אמריקאיים" הפשוטים אלא מנהיגיהם האומללים והארגונים שמתמיירים לייצגם.  החרדים הם תלמידי חכמים, ותלמיד חכם מקשיב לרבו.  אם הרבנים קבעו שאין לצאת ולמחות נגד מצעד התועבה, כמובן שתלמידיהם יצייתו להם.  השאלה המהותית היא מדוע קבעו הרבנים שאין למחות על חילול קדושתה של עיר דוד, והיא מצטרפת לשורה ארוכה של שאלות הלכתיות שהחלו להצטבר עוד לפני קום המדינה: מדוע רוב הרבנים החרדים אינם מכירים בנסים הגלויים של מלחמת ששת הימים ומסרבים להבין שמדינת ישראל קמה כיד ה'?  מדוע הם מייחסים למדרש שלוש השבועות חשיבות יותר גדולה מיסוד היסודות והתכלית לשמה עם ישראל נוצר, והוא קידוש שם שמיים ומחיקת חילול השם?  מדוע ישנם רבנים שמעוותים ומסלפים את המושג של "מלחמת מצווה" [שכרוך מתוקף הגדרתו בסכנת נפשות], וטוענים שפיקוח נפש דוחה מלחמת מצווה?  מדוע רבני תנועת ש"ס מייפים את מציאות העבר העגומה של חיי יהדות המזרח תחת שלטון הישמעאלים ומציירים את הישמעאלים באור חיובי ואת שלטונם כמתון וסובלני, כאשר ידוע שזה שקר גמור?  כמו תמיד, יש שיקול דעת תורני בכל ההחלטות האלו, אבל כמו שקרה בעבר, שיקול הדעת יכול להיות מוטעה (וכאשר הוא מנוגד למשנתו של הרב הוא מוטעה ללא ספק), והגמרא רצופה דוגמאות של גדולי ישראל שמעדו, נכשלו וטעו, ואת המחיר שילמו כל עם ישראל.

את האצבע המאשימה יש להפנות למלכות ולמינות הכפרנית שיצרה בכלל את המציאות הזו של עם יהודי המשמד עצמו לדעת בחוקות הגויים והולך בדרכיהם הסוטות והחולניות, והופך מצעד משוקץ וחילול ה' מאין כמוהו בעיר-הקודש של אבותיו ללגיטימי. להאשים את החרדים במשהו שקשור ולו כחוט השערה לעניין הנ"ל, זה פשע ועוול הכי קיצוניים שניתן להעלות על הדמיון הפרוע, השרוט והחולה ביותר,- מה שמראה עוד פעם לאן ניתן להגיע כשאין תורה.

אם החרדים הם תלמידי-חכמים, כל-שכן רבניהם ומנהיגיהם. לשאלה מדוע הרבנים קבעו שאין לצאת ולמחות נגד מצעד התועבה, ולעניין השאלות הנוספות בנושא  היחס למדינה, יש תשובות גורפות ומבוארות עד הפרט האחרון הסמוכות על כל גדולי ישראל החרדים בכל הדורות והמקומות הרבה לפני קום המדינה והרבה לפני שהציונות המודרנית נהייתה למושג. מי שמחליט שהעיון של גדולי ישראל בהלכה איננו מעמיק דיו וכלי-ההתבוננות שלהם והידע בתורה אינם נרחבים מספיק יחסית לשלו, ומעדיף את דעתו ה"מציאותית", הפקוחה, המפוכחת והנאורה, ימשיך לשאול את עצמו שאלות ולהמציא לעצמו תשובות.
« עריכה אחרונה: יוני 29, 2009, 02:01:25 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אלפי משתתפים במצעד הגאווה בירושלים
« להגיב #21 ב- : יוני 29, 2009, 01:56:22 »
את האצבע המאשימה יש להפנות למלכות ולמינות הכפרנית שיצרה בכלל את המציאות הזו של עם יהודי המשמד עצמו לדעת בחוקות הגויים והולך בדרכיהם הסוטות והחולניות, והופך מצעד משוקץ וחילול ה' מאין כמוהו בעיר-הקודש של אבותיו ללגיטימי. להאשים את החרדים במשהו שקשור ולו כחוט השערה לעניין הנ"ל, זה עיוות ועוול שאין עליו לא דין ולא דיין. אם החרדים הם תלמידי-חכמים, כל-שכן רבניהם ומנהיגיהם. לשאלה מדוע הרבנים קבעו שאין לצאת ולמחות נגד מצעד התועבה, ולעניין השאלות הנוספות בנושא  היחס למדינה, יש תשובות גורפות ומוסמכות עד הפרט האחרון המקובלות על כל גדולי ישראל החרדים בארץ ובעולם. מי שמחליט שהעיון של גדולי ישראל בהלכה איננו מעמיק דיו וההתבוננות שלהם והידע בתורה אינם נרחבים יחסית לשלו, ומעדיף את דעתו הפקוחה המפוכחת והנאורה, ימשיך לשאול את עצמו שאלות.
בס"ד

אתה כותב כאילו המציאות של היום חסרת תקדים, ומעולם לא היו לעם ישראל מנהיגים שהתנגדו להנהגה הרוחנית (סנהדרין, נביאים) או שאפילו רדפו תלמידי חכמים ונלחמו בתורת ישראל, וזה מפליא אותי מכיוון שאני יודע שאתה בקיא בנ"ך.  וכי לא היו לעם ישראל עשרות מלכים שעשו את הרע בעיני ה', רדפו נביאים ותלמידי חכמים והפיצו עבודה זרה?  הקונץ הוא לא לייחל למציאות אוטופית חילופית, לא לצפות שיתנו לך מדינת הלכה על מגש של כסף בלי שתצטרך להפגין מסירות נפש והקרבה (כמו שחושבים רוב החרדים האנטי-ציונים, שחיים פנטזיה של ציפיה למשיח שיעשה בשבילם את כל העבודה הקשה ויוריד באורח פלאי את בית המקדש מהשמיים, וכל מה שישאר להם זה לעלות לארץ ולהנות מכל הברכות, בלי שינקפו אצבע), אלא להיפך---דוקא קיומם של שונאי ישראל (יהודים שנלחמים ביהדות) הוא הזדמנות לקידוש שם שמיים ולהפגין מסירות נפש.  נביאי האמת לא שתקו נוכח נביאי השקר ששיתפו פעולה עם המלכות.  שמעון בן-שטח לא קיבל בהבנה כאשר כל חבריו בסנהדרין כבשו פניהם בקרקע מפני כבוד ינאי המלך הרשע.  יתרה מזאת, בגמרא ישנן דוגמאות רבות של הלכות שבהן החמירו בכלל ועם תלמידי חכמים בפרט, אך ורק מפני החשש שיווצר רושם מוטעה על עמי הארצות, וחבל שגדולי ישראל של היום לא ממשיכים באותה גישה, ומתייחסים אל החילוניים כאילו הם יותר גרועים מגוים, ומה אכפת להם בכלל מה החילוניים האלה חושבים.  הרי החילוניים של היום, הם עמי הארצות של פעם---אמנם יש את העניין של ירידת הדורות, אבל אין הבדל מהותי.

במקום שצריך למחות, יש למחות, וכאשר לא מוחים, אזי השתיקה מתפרשת כהסכמה, ובמקרה של מצעד הבהמות זה חילול השם.  כל רב בימינו עם תבונה בקודקודו צריך לשאול את עצמו בנוגע לנושאים מסובכים, "איך הרב כהנא היה נוהג במקרה זה?"  הסיסמה "כהנא צדק" אינה סיסמא נבובה---היא היתה נכונה לגבי האסונות שפקדו את עם ישראל, והיא נכונה לגבי הפתרונות שהוא הציע, הגישה הכללית ליהדות, וצירופו של הרעיון היהודי מהסיגים של הגלות.  הרי אפשר היה להגביל את השתתפותם של חרדים בפעילות המחאה לגברים מבוגרים בלבד, ואז לא היה סיכון שצעירים יחשפו לזוועות.  אז למה הרבנים לא בחרו בפתרון מעשי שכזה?

שאלה אישית: כמה זמן אתה כבר לומד בישיבה?
« עריכה אחרונה: יוני 29, 2009, 02:00:38 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

יש חרדים נפלאים כמו חב''ד וברסלב. ויש אחרים.

האחרים תמיד נכנעים. ותמיד יש תירוצים לכניעות הגלותיות שלהם. אבל הסיבה האמיתית היא פחד. מפחדים מהגויים, מפחדים מהחילוניים, מפחדים מהממסד, בקיצור מפחדים מכולם.

ללמוד תורה? הרב דב ליאור, הרב מרדכי אליהו, הרב זלמן מלמד לא למדו תורה? הרבנים הגדולים האלה דוחים את הדרך הגלותית של המפחדים.

היהודים הגדולים ביותר של עם ישראל היו גיבורים: אברהם אבינו, יצחק אבינו, יעקב אבינו, משה רבנו, יהושע, דוד המלך, מרדכי היהודי, המכבים, הרבי עקיבא - כולם היו גם תלמידי חכמים וגם לוחמים.

לומר שהחרדים הם ממשיכי הגיבורים האלה, זה ממש מגוחך.

כמה יהודים חייבים להרצח ר''ל עד שנבין שיש רבנים מסויימים שמובילים אותנו לאסונות?

עד לפני 80 שנה, רוב היהודים בארץ ישראל היו חרדים. והיו מיליוני חרדים באירופה. מה קרה? איך הם איבדו את הכל? אילו רוב היהודים בארץ ישראל היו כהניסטים, והיו מיליוני כהניסטים באירופה, אתם באמת חושבים שהיו תוצאות כל כך עגומות?

אחי, אנא התעוררו!

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אלפי משתתפים במצעד הגאווה בירושלים
« להגיב #23 ב- : יוני 29, 2009, 04:20:37 »
בס"ד

אתה כותב כאילו המציאות של היום חסרת תקדים, ומעולם לא היו לעם ישראל מנהיגים שהתנגדו להנהגה הרוחנית (סנהדרין, נביאים) או שאפילו רדפו תלמידי חכמים ונלחמו בתורת ישראל, וזה מפליא אותי מכיוון שאני יודע שאתה בקיא בנ"ך.  וכי לא היו לעם ישראל עשרות מלכים שעשו את הרע בעיני ה', רדפו נביאים ותלמידי חכמים והפיצו עבודה זרה?  הקונץ הוא לא לייחל למציאות אוטופית חילופית, לא לצפות שיתנו לך מדינת הלכה על מגש של כסף בלי שתצטרך להפגין מסירות נפש והקרבה (כמו שחושבים רוב החרדים האנטי-ציונים, שחיים פנטזיה של ציפיה למשיח שיעשה בשבילם את כל העבודה הקשה ויוריד באורח פלאי את בית המקדש מהשמיים, וכל מה שישאר להם זה לעלות לארץ ולהנות מכל הברכות, בלי שינקפו אצבע), אלא להיפך---דוקא קיומם של שונאי ישראל (יהודים שנלחמים ביהדות) הוא הזדמנות לקידוש שם שמיים ולהפגין מסירות נפש.  נביאי האמת לא שתקו נוכח נביאי השקר ששיתפו פעולה עם המלכות.  שמעון בן-שטח לא קיבל בהבנה כאשר כל חבריו בסנהדרין כבשו פניהם בקרקע מפני כבוד ינאי המלך הרשע.  יתרה מזאת, בגמרא ישנן דוגמאות רבות של הלכות שבהן החמירו בכלל ועם תלמידי חכמים בפרט, אך ורק מפני החשש שיווצר רושם מוטעה על עמי הארצות, וחבל שגדולי ישראל של היום לא ממשיכים באותה גישה, ומתייחסים אל החילוניים כאילו הם יותר גרועים מגוים, ומה אכפת להם בכלל מה החילוניים האלה חושבים.  הרי החילוניים של היום, הם עמי הארצות של פעם---אמנם יש את העניין של ירידת הדורות, אבל אין הבדל מהותי.

במקום שצריך למחות, יש למחות, וכאשר לא מוחים, אזי השתיקה מתפרשת כהסכמה, ובמקרה של מצעד הבהמות זה חילול השם.  כל רב בימינו עם תבונה בקודקודו צריך לשאול את עצמו בנוגע לנושאים מסובכים, "איך הרב כהנא היה נוהג במקרה זה?"  הסיסמה "כהנא צדק" אינה סיסמא נבובה---היא היתה נכונה לגבי האסונות שפקדו את עם ישראל, והיא נכונה לגבי הפתרונות שהוא הציע, הגישה הכללית ליהדות, וצירופו של הרעיון היהודי מהסיגים של הגלות.  הרי אפשר היה להגביל את השתתפותם של חרדים בפעילות המחאה לגברים מבוגרים בלבד, ואז לא היה סיכון שצעירים יחשפו לזוועות.  אז למה הרבנים לא בחרו בפתרון מעשי שכזה?

שאלה אישית: כמה זמן אתה כבר לומד בישיבה?

אין בינינו כמעט חילוקי-דיעות. הגישה שלך נכונה, ומקובלת גם על החרדים. הנאמנות לתורה-- היא העיקר. לא תסור ממנה ימין ושמאל. השוני הוא במציאות הנוכחית, שאין מקום להשוותה עם מציאות הנ"ך, או עם מציאות המלכויות הקודמות, או עם מציאות המצעד הבהמי הקודם בעיר-הקודש, לצורך העניין, שהיה אך לפני שנה ואותו ראוי-גם-ראוי היה על-דעת גדולי התורה לדחות בשאט-נפש, בכל האמצעים ובכל המישורים. ואילו את המצעד הנוכחי, לא. הנקודה היא שההחלטה על הדרך כיצד לנהוג במקרה כמו זה נתונה לשיקול-דעתם של חכמי התורה, ולא לנו להציב את הבנתנו מעל פסיקתם, כי אם את מוראנו ודלות הבנתנו מפניה.

גם בהיסטוריה של העם היהודי יכולת לראות שלפעמים בית ישראל נהגו כך ופעמים נהגו כך-- הכל לפי דעת תורה וראות עיניהם של חכמי הדור של אותו זמן (סנהדרין וכו'). ראית למשל, כי רבן יוחנן בן-זכאי הבין בזמנו כי אין בידו ברירה וכי נגזרה הגזרה משמיים להחריב את ירושלים, וכי הצלת חכמי יבנה הייתה הנכונה ביותר לשעה ההיא להצלת עם ישראל ותורתו. אילו היו יוצאים "נבכים" כמוני ומטילים ספק בדעת מרן, מי יודע אם לא היה מצב האמונה בישראל חמור בהרבה מזה שהוא כיום.

בכל דור קמים גדולי תורה של אותו דור, המקיימים עצמם על כל פסוק ואות בה, ברוך ה'!
בדורנו, למרות ירידת הדורות, קמו מספר צדיקי-דור כאלה. אחד מהם היה ללא ספק גדול-דורנו ורבנו הרב דוד מאיר כהנא זצוק"ל הי"ד, ובו מכירים כל גדולי ישראל החרדים וביניהם הרב הגאון עובדיה יוסף שליט"א, גם הוא תלמיד-חכם וגדול-תורה עצום, שהכירו מקרוב. מי שהולך לפי התורה,-- הולך לפי גדולי התורה של אותו הדור, שהם שליחי ה' וממשיכי תורתו באותו דור.

אני לא לומד בישיבה. יש לי חברותא קבוע שמלמד אותי כל יום כשעתיים גמרא, וגם זה רק מהחודשים האחרונים, אחרי שקיבלתי על עצמי סוף-סוף תשובה אמיתית ועול מצוות בתום תהליך ארוך שהשתרע כמעט לאורך 10 שנים. אני מתבייש לכתוב זאת מפניך. הידע שלי בתורה הוא בשפל מדרגת העליבות. ברוך ה' ואשרי-חלקי שיש יהודים מבריקים כמוך וכמו האלקשי ש-נאה לרוות ממעיינם ולהתענג על רזי חוכמתם בפורום.
« עריכה אחרונה: יוני 29, 2009, 04:25:46 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

תודה על המחמאה אבל אני לא ראוי להיכלל באותה קטגוריה כמו האלקשי---זה לא צניעות מזוייפת, אלא, באמת, אני רחוק מלהגיע למדרגה שלו.  ואני מסופק אם בכלל הגעתי למדרגה שלך.  ודרך אגב, אתה בכלל לא "נבך"---אל תמעיט מהערך של רעיונותיך ומחשבותיך.

מה שמדאיג אותי זה הצורה שבה אתה מקבל את החלטותיהם של הרבנים החרדים, באופן נכנע ומוחלט, גם אם אתה לא מבין את שיקול דעתם, מפני שזה שונה מאוד מהגישה שלך של לפני מספר חודשים, וזה מזכיר לי הרבה חבר'ה ש"סניקים שאני מכיר אישית שעברו שטיפת מוח יסודית בישיבותיהם, ובפרט, זה מזכיר לי את השינוי שהתחולל בחבר לשעבר, כהנא צדק, שבתוך זמן קצר מאוד מאז החל ללמוד בישיבה, התחולל בו שינוי יסודי, והשינוי לא היה חיובי כלל.  אני לא סבור שכניעה מוחלטת והצדקה של החלטות רבנים, במיוחד אם עמוק בתוכך אינך מסכים עמם, היא הגישה הנכונה, ודיסוננס קוגניטיבי זה מצב שאינו בריא לנפש.  אמנם הבאת דוגמה של הריב"ז שהחליט החלטה נכונה, אבל זה לא שולל את הדוגמאות שהבאתי של גדולי ישראל ששגו, מעדו ונכשלו.  גם הרבנים בני דורנו הם בני תמותה, מועדים לשגות, במיוחד בתקופתנו, כאשר האמת נעדרת.

הדיסוננס הקוגניטיבי הקולקטיבי שממנו סובל הציבור האמוני (אני כולל במונח הזה את כולם, חוץ מאשר, כמובן, כל מיני כתות כמו "קונסרבטיבים", "רפורמים", ושאר מבולבלים שפרקו עול מלכות שמיים והמציאו אלהים כצלמם וכדמותם) נובע מחוסר הסכמה לגבי המשמעות של המציאות של ימינו, והיא השאלה המכרעת של תקופתינו:  האם יד ישראל תקיפה?  אלו שעונים בחיוב הם, כמובן, המחנה הלאומי, הציונים, ה"כהניסטים", וכו'.  אלו שעונים בשלילה הם המחנה האנטי-ציוני (ואולי כדאי לקרוא להם המחנה ה"הישרדותי", שכן מטרתם היא הישרדות הפיזית של העם היהודי והימנעות מהתגרות בגוים).  זה במישור הגלובאלי.  אפשר להבין את אלו ואת אלו (אני, כמובן, כולל את עצמי בקבוצה הראשונה).

ישנו גם העניין של הישרדות רוחנית---המשך קיומם ותפעולם של ישיבות ומוסדות דתיים במדינת ישראל, שכביכול תלויים בתקציבים ממשלתיים, ובגלל זה רבנים מסויימים נותנים לעצמם היתר להתפשר על קידוש השם ועל ההלכה משיקולים של "תלמוד תורה כנגד כולם" ו"אם אין קמח אין תורה".  גם את זה אפשר להבין.

מה שאני לא מבין זה חוסר העקביות של המחנה ה"הישרדותי", אי הנכונות להציב גבולות לגבי עד כמה הם מוכנים להתפשר על התורה ועל ההלכה, והיחס שלהם אל עמי הארצות ותנוקות שנשבו (מעבר למגע ישיר כגון פעילויות קירוב והחזרה בתשובה).

בגלל שהשנה לא היתה מחאה ראויה, שנה הבאה מחאה אפקטיבית תהיה הרבה יותר קשה.

אני הושפעתי מאוד מאור הרעיון ומפרוש המכב"י שחיבר הרב, והגישה הבסיסית שלי לגבי תפקידם של יהודים אמוניים בדורנו מסתכמת ב"הוכח תוכיח את עמיתך ולא תשא עליו חטא" וכן "אם ישמעו ואם יחדלו".  אם היהודים האמוניים (ביניהם חרדים) לא מוכיחים, אז מי יוכיח?  יש כאן גם עניין של פיקוח נפש---עם ישראל עלול לשלם מחיר כבד ח"ו על כך שניתן למצעד הזה להתקיים בא"י בכלל, ובירושלים בפרט: "פינחס בן אלעזר בן אהרן הכהן השיב את חמתי מעל בני ישראל בקנא את קנאתי בתוכם".  אם לא זה, אז לפחות מחאה.

בכל מקרה, זו דעתי האישית, ואני סבור שבגדול חיים צודק.
« עריכה אחרונה: יוני 29, 2009, 05:24:40 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל