סקר

האם יש לאפשר הימורים במדינת ישראל?

לא, אין לאפשר הימורים בשום צורה
6 (37.5%)
יש להשאיר את המצב הקיים (מפעל הפיס)
6 (37.5%)
יש להקים קזינו בבעלות ממשלתית
2 (12.5%)
יש להקים קזינו בבעלות פרטית
0 (0%)
יש להקים קזינו ולאפשר הימורים רק לאוכלוסייה מסויימת (לדוגמא תיירים)
2 (12.5%)

סך הכל הצבעות: 1

כתב נושא: האם יש לאפשר הימורים במדינת ישראל? מדוע כן\לא? באיזו צורה כן?  (נקרא 11995 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
הימורים, בפרט קזינו מגלגלים כמות עצומה של מזומנים ואם הם נמצאים בבעלות ממשלתית או תחת פיקוח שלטונות המס, המדינה מרוויחה סכומים נאים.
קזינו מביא עמו מקומות תעסוקה רבים, מעודד תיירות ועסקי שעשועים רבים.  כל מי שביקר בלאס וגאס (לא בימי המשבר כמובן) יכול להתפעל מהפיתוח המהיר שעובר על העיר בזכות עסקי ההימורים והשעשועים.

לצד זאת,
הימורים מעלים את רמת הפשיעה לדרגה חדשה ומצריכים אכיפה יקרה ומתוחכמת יותר, עסקי זנות מופיעים כפטריות לאחר הגשם בקרבת הקזינו וכן משפחות נהרסות בשל הטבע (המוזר לטעמי) של אוכלוסיות מסויימות להתמכר להימורים.

מה על ישראל לעשות בתחום ההימורים לדעתכם?

דעתי האישית:
אני מתנגד נחרץ להימורים מכל סוג, כולל מפעל הפיס.

« עריכה אחרונה: יוני 15, 2009, 20:22:39 על ידי Neo »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
לתת רק לממשלה לנהל עסקי הימורים בשביל למנוע הלבנות כספים בסכומי עתק ובשביל למנוע כניסה של משפחות פשע לכל העסק. בקשר לטענה שלך שזה יעלה את אחוז הפשיעה פה הטעות שלך, הקזינואים קיימים כבר היום כמעט בכל מקום ובגלל שהם לא חוקיים הם מופיעים לצד זונות סמים ותופעות שליליות אחרות אבל אם תשים אותם תחת פיקוח ממשלתי התופעות האלו ייחלשו.

מחובר IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
אני נגד
« להגיב #2 ב- : יוני 15, 2009, 22:36:27 »
בס"ד

לפי התורה כל מי שמשחק בקובייה קרי הימורים על כסף פסול לעדות.
וגם לא מבחניה-תורנית זה בזבוז כספי-גדול וזה גם ממכר.

תראו כמה בני-נוער מהמרים בכל מיני לוטו/טוטו/ווינר/חיש-גד זה לא-טוב.
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

חס וחלילה שיהיו הימורים בארץ ישראל!

בארה''ב יש עשרות מיליוני מכורי הימורים שהורסים את חייהם וחיי משפחותיהם. אני מכיר הרבה מכורי הימורים שלא יכולים לתפקד בחברה בגלל הסיוט הזה. אף אחד מהם לא שמח. כמו כל מכורים, הם חיים בעצבות ודיכאון נורא.

לפני 25 שנה, היכרתי יהודי מוכשר ומשכיל שהיה מכור הימורי קלפים. ניסיתי לעזור לו אבל הוא לא היה מוכן להפסיק. הוא היה בעל עסקים עשיר. בסוף הוא איבד את כל העסקים שלו, והוא גנב את הכסף והרכוש של אישתו, של הוריה ושל ההורים שלו. הוא הרס גם את חייו וגם את חיי המשפחה שלו. כשהוא הבין מה הוא עשה, הוא התאבד.

בארה''ב הפשע המאורגן משתלט על רוב הקזינואים. כשהייתי בכלא, פגשתי את ראשי ה"משפחות" של הפשע המאורגן של אמריקה. הם גם היו בעלי קזינואים מפורסמים. אחד מהם אמר לי פעם, "כל מהמר הוא מפסידן. כולם. כי אי אפשר להביס את הקזינו אם מישהו מתערב באופן קבוע. הסיכויים נגד המתערב, ובסוף הוא תמיד מפסיד אם הוא ממשיך להמר. ואלה שמכורים, הם תמיד מפסידים את כל מה שיש להם." ואני ראיתי הרבה מקרים עצובים מאוד, ואני יכול להעיד שמה שהמאפיוסו הזה אמר לי נכון במאה אחוז.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
חיים, תודה רבה על ההשתתפות שלך בדיון, אני בטוח שכולם מעריכים זאת :)

חבר'ה, יש הצבעות אבל אתם לא משתתפים.
מותר לחלוק על חיים, זו לא בושה!
« עריכה אחרונה: יוני 16, 2009, 00:04:34 על ידי Neo »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
בגדול מסכים עם חיים, אבל בהחלט אני חושב שיש מקום למפעל הפיס ולאיזה הגרלת לוטו, שכן, הכסף חוזר לקהילה ויש לזה חשיבות רבה ומעבר לזה אם למישהו באופן רנדומלי תנתן האפשרות לשפר את רמת חייו, אז למה לא?
לכל שאר תופעות ההימורים, צריך למגר את זה באופן מוחלט (אני בהחלט מודע לזה שלא צריך לרדוף כל אחד שפותח איזה משחק פוקר עם החבר'ה, אבל את כל מה שמקיף את עולם הפשע, צריך לחסל ויפה שעה אחת קודם).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אבל אם קזינואים יהיו אך ורק בידי הממשלה אין לארגוני הפשע אין להכנס לזה. ואנשים שמאבדים את הכל בהימורים אם תיקח מהם את ההימורים החוקיים הם יהמרו דרך משפחות הפשע ואם נגיד שעצרת את התופעה ואין הימורים לא חוקיים אז הם ייפלו לסמים או לאלכוהול שזה הורס משפחות בדיוק כמו הימורים, אז מה תעשה תעצור את כל הסמים והאלכוהול? בהצלחה.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
לפי ההלכה אין להמר.אני הייתי עושה קזינו במקום כמו מצפה רמון שם התושבים עניים ומחוסרי עבודה או אילת שם במילא יש זונות.בקשר לפשע יש הימורים בלתי חוקיים.במילא יש פיס,לוטו,טוטו.
אני אישית לא מהמר בכלל,לא לוטו,לא פיס,לא כלום.לדעתי אנשים כאן שולחים לוטו או טוטו ואחר כך יכתבו שהם נגד הימורים...כי קל לדבר.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
אבל אם קזינואים יהיו אך ורק בידי הממשלה אין לארגוני הפשע אין להכנס לזה. ואנשים שמאבדים את הכל בהימורים אם תיקח מהם את ההימורים החוקיים הם יהמרו דרך משפחות הפשע ואם נגיד שעצרת את התופעה ואין הימורים לא חוקיים אז הם ייפלו לסמים או לאלכוהול שזה הורס משפחות בדיוק כמו הימורים, אז מה תעשה תעצור את כל הסמים והאלכוהול? בהצלחה.
עוצר את תופעת הברים (שזה לא תרבותינו), סמים, וממכר אלכוהול לקטינים מתחת לגיל 18, ועונשים חמורים ומרתיעים מאוד לאדם שהשתכר ועשה מעשה אסור.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אז מה היא תרבותינו? לימוד תורה וישיבות? זו לא תרבותי.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
אז מה היא תרבותינו? לימוד תורה וישיבות? זו לא תרבותי.
תרבותינו היא לבטח לא תופעת הברים למיניהם.
לימוד תורה וישיבות זה לא אורח חיים שמתאים לכולם, ניתן למצוא אמצעים אחרים שיוכלו לענות לשם- "תרבות" ו"פנאי".
מסטנדאפ (ללא גסויות), עבור בקומדיה ותיאטרון כשר, עבור בערבי שירה בציבור והופעות זמרים (כשרים), עבור בעיסוק בפעילות ספורטיבית (כדורגל/כדורסל/בייסבול/פוטבול/רוגבי/טניס/פינגפונג/מחניים/שבויים וכו') ולא בסתם צפייה פאסיבית, זמן איכות עם המשפחה (מה קרה למשחקי הלוח האינטרקטיביים עם בני המשפחה? משחק שחמט/דמקה/שש-בש עם אח גדול/קטן?), באולינג, משחקי חשיבה וטריוויה, ללכת להרצאות מענייינות (לאו דווקא בנושאים תורניים), להיות קהל בסימפוזיונים, שיחות נפש מעמיקות, ויכוח פילוסופי בבית קפה ברמה גבוהה על כוס קפה מהביל, ללכת לחוף ים נפרד, בריכה נפרדת, פארק מים ביום נפרד, לונה פארק/סופרלנד, טיול בשטחי א"י, ללכת ליום למוזיאון בנושא מסויים (מה קרה לתרבות הגבוהה), לבלות בספריה כללית, לבקר באתר ארכיאולוגי שפתוח לציבור הרחב (עיר דוד בירושלים לדוגמא) ועוד ועוד ועוד.
בקיצור יש כל כך הרבה דברים טובים שאפשר לעשות חוץ מאשר לתקוע את הראש באלכוהול (בברים או עם החבר'ה), סמים, מין ושאר אלמנטים נמוכים וברמת ביבי שופכין שזה לא תרבותינו ולא הדרך שלאורה נלך וגם כל זה מבלי ללמוד כל היום בכולל או בישיבה (למרות שיש חיוב גם להקדיש עיתים לתורה), ובאופן כללי לצאת לעבוד! כן לעבוד זה לא מילה גסה, אדם לעמל יולד, זה ההתחייבות של גבר בכתובתו ביום חתונתו לכלתו שהוא זה שיפרנס את הבית והמשפחה, אדם זה גם מקיים את התחייבותו כלפי האלוקים לעבוד ולשמור את העולם אשר הוא קיבל לידיו בתור בחיר/בכיר היצירה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
האם יש לאפשר הימורים במדינת ישראל? מדוע כן\ל
« להגיב #11 ב- : יוני 16, 2009, 13:51:01 »
ברים סקס סמים ואלכוהול לא סותר את שאר הדוגמאות שהבאת, ואם הסטנדאפ הוא אם גסויות מה רע? העם היהודי הוא כל כך שברירי ונאור שבשמיעת מילה גסה הוא נשבר או מאבד אשתונות? ולא ענית לי על השאלה, מה היא תרבותינו?
« עריכה אחרונה: יוני 16, 2009, 13:52:14 על ידי m4a1 »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #12 ב- : יוני 16, 2009, 14:23:58 »
ברים סקס סמים ואלכוהול לא סותר את שאר הדוגמאות שהבאת, ואם הסטנדאפ הוא אם גסויות מה רע? העם היהודי הוא כל כך שברירי ונאור שבשמיעת מילה גסה הוא נשבר או מאבד אשתונות? ולא ענית לי על השאלה, מה היא תרבותינו?
זה כן סותר ובגדול, מין סמים ואלכוהול ומה שסובב אותו זה תרבות של ביבי שופכין ולא תרבותינו בהגדרה, בדיוק נגד אורח חיים זה יצאו כבר הנביאים בתנ"ך, תרגיש חופשי לעיין.
ולגבי סטנדאפ עם גסויות, זה מתחבר שוב לעניין המין שביהדות הוא דבר מקודש ונסתר שאמור להוות את הקשר הנשגב בין איש לאשתו והמערב הפך את זה לדבר זול, נמוך, וולגרי, פופוליסטי בדיוק כמו שהנצרות ראתה את זה מימים ימימה, אז אם אתה רוצה לאמץ את התרבות הנוצרית, תרגיש חופשי, רק תדע שאין לזה ולו דבר עם היהדות.
מעבר לזה בעניין גסויות, יש משמעות עמוקה למילה היוצאת מפיו של בנאדם, קל וחומר מפיו של יהודי שנדרש תמיד לסטנדרט יותר גבוה, שוב, תרבות ביבי השופכין איננה תרבותינו וגם גסויות נכללות תחת אותה הקטגוריה.
העם לא נשבר או מאבד את העשתונות (הגדרה פיזית/פסיכולוגית) אלא הוא פוגע בעצמו במישור הרוחני שהולך בד בבד שזור עם זה הפיזי עלי אדמות.
כשם שיש משמעות למעשיך כך גם יש לדברים שאתה מוציא מפיך.
שוב, תרבותינו (שכבר בדיוק עניתי לך על השאלה) היא כל דבר שהוא יפה ובעל משמעות ולא תרבות של ביבי שופכין, שים לב שוב למה שאמרתי קודם:
מסטנדאפ (ללא גסויות), עבור בקומדיה ותיאטרון כשר, עבור בערבי שירה בציבור והופעות זמרים (כשרים), עבור בעיסוק בפעילות ספורטיבית (כדורגל/כדורסל/בייסבול/פוטבול/רוגבי/טניס/פינגפונג/מחניים/שבויים וכו') ולא בסתם צפייה פאסיבית, זמן איכות עם המשפחה (מה קרה למשחקי הלוח האינטרקטיביים עם בני המשפחה? משחק שחמט/דמקה/שש-בש עם אח גדול/קטן?), באולינג, משחקי חשיבה וטריוויה, ללכת להרצאות מענייינות (לאו דווקא בנושאים תורניים), להיות קהל בסימפוזיונים, שיחות נפש מעמיקות, ויכוח פילוסופי בבית קפה ברמה גבוהה על כוס קפה מהביל, ללכת לחוף ים נפרד, בריכה נפרדת, פארק מים ביום נפרד, לונה פארק/סופרלנד, טיול בשטחי א"י, ללכת ליום למוזיאון בנושא מסויים (מה קרה לתרבות הגבוהה), לבלות בספריה כללית, לבקר באתר ארכיאולוגי שפתוח לציבור הרחב (עיר דוד בירושלים לדוגמא) ועוד ועוד ועוד.
בקיצור יש כל כך הרבה דברים טובים שאפשר לעשות חוץ מאשר לתקוע את הראש באלכוהול (בברים או עם החבר'ה), סמים, מין ושאר אלמנטים נמוכים וברמת ביבי שופכין שזה לא תרבותינו ולא הדרך שלאורה נלך וגם כל זה מבלי ללמוד כל היום בכולל או בישיבה (למרות שיש חיוב גם להקדיש עיתים לתורה), ובאופן כללי לצאת לעבוד! כן לעבוד זה לא מילה גסה, אדם לעמל יולד, זה ההתחייבות של גבר בכתובתו ביום חתונתו לכלתו שהוא זה שיפרנס את הבית והמשפחה, אדם זה גם מקיים את התחייבותו כלפי האלוקים לעבוד ולשמור את העולם אשר הוא קיבל לידיו בתור בחיר/בכיר היצירה.

זאת אומרת שתרבותינו מייצגת ערכים נעלים (שים לב בין השורות של ההצעות לפעילות שהבאתי לעליל), כגון:
חינוך ילדים, צניעות, משפחתיות, עבודה-פיתוח וקידום העולם, שבת ומנוחה, אתנחתות במרוץ החיים בפנאי שאיננו תרבות ביבי שופכין, הכרה והליכה בארץ ישראל (מעלה גדולה בפני עצמה), נפש בריאה בגוף בריא (כפי שמטעים הרמב"ם), הרחבת ידע וחכמה כללית, הנאה עמוקה ממעשי ה' וחכמה שטבע באדם, הכרה הסטורית של עם ישראל בארצו, גיבוש בין חברים ומשפחה שלא כולל זבל תת אנושי, עיסוק בטוב ובנשגב שבאדם ולא בנמוך וברדוד שבו, זה תרבותינו!!
« עריכה אחרונה: יוני 16, 2009, 15:52:11 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
צר לי להיות זה שמנפץ לך את האשליה ודווקא ממך ציפיתי ליותר בגלל הידע העצום שיש לך בתחומים כל כך רחבים אבל התרבות היהודית היא לאו דווקא התרבות הטובה ביותר. אפשר לראות את זה במספר תחומים כמו למשל שכמעט לכל תרבות יש אומנות לחימה (אביר לא נחשב אם זו תהיה התגובה שלך, וקרב מגע זו אומנות לחימה ישראלית שמקורה בשנים האחרונות ואין לה שום הקשר לתרבות היהודית), ליהודים לא, העם היהודי יש לו רק דבר אחד, ספר, שום דבר פרט לספר. ולמה בנאדם לא יכול ללכת לבר בערב ולמחרת למוזיאון? למה בנאדם לא יכול לעשן חשיש אחרי משחק שח? למה בנאדם חייב ללכת לתיאטרון לראות הצגה כשבקולנוע יש סרט אקשן. עם גסויות עם אלימות. אז מה? זה מה שיפגע בנפש היהודי? זה מה שייגרום ליהודי להיות פחות נאור? למה משחק שח ולא פוקר? אני לא פוסל את המוזיאונים וההצגות אבל לא רק הצגות או רק סרטים צריך לשלב.

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
צר לי להיות זה שמנפץ לך את האשליה ודווקא ממך ציפיתי ליותר בגלל הידע העצום שיש לך בתחומים כל כך רחבים אבל התרבות היהודית היא לאו דווקא התרבות הטובה ביותר. אפשר לראות את זה במספר תחומים כמו למשל שכמעט לכל תרבות יש אומנות לחימה (אביר לא נחשב אם זו תהיה התגובה שלך, וקרב מגע זו אומנות לחימה ישראלית שמקורה בשנים האחרונות ואין לה שום הקשר לתרבות היהודית), ליהודים לא, העם היהודי יש לו רק דבר אחד, ספר, שום דבר פרט לספר. ולמה בנאדם לא יכול ללכת לבר בערב ולמחרת למוזיאון? למה בנאדם לא יכול לעשן חשיש אחרי משחק שח? למה בנאדם חייב ללכת לתיאטרון לראות הצגה כשבקולנוע יש סרט אקשן. עם גסויות עם אלימות. אז מה? זה מה שיפגע בנפש היהודי? זה מה שייגרום ליהודי להיות פחות נאור? למה משחק שח ולא פוקר? אני לא פוסל את המוזיאונים וההצגות אבל לא רק הצגות או רק סרטים צריך לשלב.
לשם מה צריך אומנות לחימה?
דווקא הבלימה היא המעלה הגדולה שנאמר: איזהו גיבור הכובש את יצרו.

וכן, לעשן חשיש פוגע בפרט ובכלל משום שזה מנתק אותך מהמציאות של קיום התורה, והשכל הישר.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
אתה לא מנפץ לי שום אשליה ושום בטיח,
וכי למערב יש "אומנות לחימה" משלה? וכי לאיסלם יש "אמנות לחימה משלה"? וכי לתרבות הקירילית (הרוסית+יוונית) יש "אומנות לחימה" משלה? (והאבקות וקרבות איגרוף, פרייסטייל וכדו' זה לא נחשב אז אל תנסה להעלות את זה על דעתך אפילו).
רובם המוחלט של "אומניות הלחימה" מקורן במזרח הרחוק (מאפיין מובהק לכך הוא ספרו של סון טסו[או "דזה"], קיסר סיני, "אמנות המלחמה"), למעט אולי הקאפוארה ועוד כמה אלמנטים קטנים מאפריקה ודרום אמריקה (עד כמה שבכלל ניתן לקרוא להן "אמנות לחימה").
ומה בין "אמנות לחימה" לבין תרבות?
אני לא טוען שתרבותינו לבדנו! היא זו הנעלה ביותר, העובדה היא שאם באמת היית קורא בין השורות היית רואה שאני בהחלט מקבל את היפה והחכם שיש למערב (ולתרבויות אחרות להציע) כגון: אסתטיקה ואמנות כמאמצעי ולא מטרה בפני עצמה (יוון ורומא), פילוסופיה (יוון), תאטרון וסטנדאפ וקומדיה (שהם מקורם מיוון העתיקה), עיסוק בפעילות ספורטיבית (שוב יוון העתיקה), משחקי לוח (חלק מאירופה, ארה"ב, והמזרחי הרחוק), בית קפה כמקום להחלפת דעות ודיונים, השראה, כתיבה ועיסוק אינטלקטואלי כללי (אירופה), פארקים (בבל ומצרים הקדומה) ומוזיאונים (שוב אירופה),  סימפוזיון (רומא) ואם אתה רוצה אני אף אוסיף עיסוק באמנות לחימה (המזרח הרחוק לרוב).
הטיעון שכל מה שיש ליהודים להציע זה ספר ולא מעבר הוא קשקוש מבית היוצר של הטרור האיסלמי.
היהודים הציעו שירה,מוזיקה, אמנות ואסתטיקה משלהם (בזמן בתי המקדש והמלכויות המבוססות והעצמאיות, של דוד שלמה והחשמונאים, וכן בזמן תור הזהב הספרדי).
הגות פילוסופית ייחודית בין אם מתוך אמונה ומחוייבות לתורה ומצוות ובין אם לאו (רס"ג, הרמב"ם, ר' חסדאי קרשקש, ר' שלמה איבן גבירול ועוד רבים וטובים, הגר"א, רבי שניאור זלמן מלאדי- בעל התניא, הרב הנזיר ר' דוד הכהן, ישעיהו לייבוביץ', הרב יוסף דוב סולובייצ'יק, עמנואל לוינס, הרב פורפ' אליעזר שבייד, גולדמן, אורבאך, הרמן כהן, מנלדסון, שפינוזה וכו' וכו' וכו').
עולם ההומור היהודי, התיאטרון היידי, החזנות, הכליזמרים, זה לא חלק מהתרבות היהודית? וכל זה רק ספרים (למרות שיודע לך כל אדם בעל שכל ותודעה היסטורית, שזו הייתה דווקא הדפוס שהזניק את העולם כולו קדימה שנות אור מעבר לכל דבר אחר, ולכן דווקא הספר הוא האלמנט העליון בתרבות, מעל כל תרבות אחרת, וזה לא דבר שאני מתבייש בו).
עכשיו לשאלתך בנוגע ל-ברים, קולנוע, גסויות ואלימות (ליהדות אין בעיה עם אלימות, כל עוד היא מתועלת לאפיק המתאים לה, בניגוד מוחלט לנצרות), הימורים, זנות, סמים ואלכוהול, צר לי, אבל כל מה שתיארת כאן הוא הנמוך, הוולגרי, המגעיל, הדוחה, הזוועתי שבאדם, וזה לא תרבותינו, ואם אתה שואל לגבי הנפש של היהודי, אם כן תשובתי היא שליהודי יש נשמה ואתה משחית!! אותה הן במישור הפרטי במעשיך, דיבוריך, מה שאתה אוכל, שומע, מריח ממשש ורואה (להלן המישור הרוחני שאני מדבר עליו כה הרבה), וכן, זה גורם ליהודי להפיץ פחות אור החוצה (בניגוד להגדרה "נאור" שגורמת לי להרגיש ממש לא בנוח כשזה מולבש על יהודי בייחוד לאור הקונוטציות ההסטוריות והעכשוויות האקטואליות שלו), שכן בסופו של הדבר הדרישה מאיתנו, השליחות הלאומית שלנו היא להיות אור לגויים, ממלכת כהנים וגוי קדוש, מה לעשות ידידי, תתמודד...
היהדות אומרת ליהודי שהוא צריך לדעת איזה תכנים ואיזה אלמנטים לקבל ואיזה לדחות מתרבויות אחרות.
« עריכה אחרונה: יוני 16, 2009, 15:58:18 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יש מספר ייתרונות לקזינו חוקי:
 א. משלם מס ומחזיר חלק מההון לקהילה
 ב. הבית לא מרמה על ידי זיוף ההסתברות (בכל מקרה הסיכויים הם לרעת המהמר אבל פושעים יכולים להטות אותם יותר ואפילו לגרום להפסד ודאי)
 ג. אולי משאיר כסף בארץ במקום בחו"ל

הנזק שך קזינו חוקי:
 א. מושך יותר אנשים להמר
 ב. יותר אנשים מתדרדרים לחובות גדולים בשוק האפור

בסה"כ הנזק עולה על התועלת מלבד מקרים של קזינו תירותי כמו לאס-וגאס ומונטה קרלו. במקרים אלה הקזינו, והמדינה שבה הוא נמצא, זוכים ברווח גדול על חשבון תיירי חוץ. מירב הנזק המלווה בקזינו תיירותי נגרם מחוץ לתחום השיפוט של המדינה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מה רע בברים במועדונים והימורים? זה משחית את נפש האדם? מה זה בדיוק נפש האדם, בנאדם שלא יודע לשלוט בעצמו ונהיה מכור זה בנאדם חלש שלא צריך היה להכנס לזה מלכתחילה ובגלל החולשה שלו הוא לא יכול לכפות את זה על כולם. מגיע יום שישי בערב ובנאדם רוצה לצאת לבלות הוא יילך לתיאטרון? הוא יילך לספריה? לא, הוא רוצה לשמוע מוזיקה לשתות ולעשן. אז כדי לשמור על "נפשו" הוא יילך לספריה? כי זה יותר מכובד? זה כבר עניין של פסון ופלצנות ולא של תרבות. התרבות היהודית כפי שאני מכיר ורואה אותה אומרת דבר פשוט. שב תלמד תורה, זה תפקידך זה ייעודך. אני לא מסכים עם התפיסה הזו ולא רואה שום תועלת בלחיות את חיי בצורה כזו. למה אני צריך לעשות את זה? כדי להיות "אור לגויים"? אותם גויים שבילו את 3000 השנה האחרונות בלהפוך את העם שלי ללא יותר מזונה? אור לגויים? יותר כמו שק אגרוף לגויים. הכל צריך לעשות במידה, בנאדם שכל היום מקלל ברור שהדבר פסול, אבל בנאדם שמדי פעם מספר בדיחות גסות? זה מה שמחליש את נפש היהודי? אנשים הולכים למופע סטנדאפ כדי לצחוק, ובדיחות גסות זה לרוב מצחיק, בגלל התוכן צריך לפסול את זה? מה אנחנו איראן? זה לא פוגע באף אחד, ומי שזה כן פוגע בו יכול להמנע מכך פשוט לא ללכת. אותו דבר בנוגע להימורים. בנוגע לזונות אני מסכים איתך שהדבר העדיף זה למחוק את התופעה אבל זה לא ייקרה לכן עדיף פשוט למסד את זה. 

אומנויות לחימה זו הייתה פשוט דוגמה לאיך הגויים התפתחו בכל התחומים בעוד שהיהודים נשארו רק בתחום האינטלקטואלי. ספרות שירה ותיאטרון. ולכן אמרתי שמה שהתרבות היהודית תרמה זה את התנך.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #18 ב- : יוני 16, 2009, 19:34:14 »
עוד לא קראתי את התגובות של שאר האנשים כדי שהתשובה שלי תיהיה הכי ישירה בלי דיעות של אחרים שישפיעו עליי, אני אומר שיש לאפשר
ככה שזה לא יהיה עסק של עולם תחתון ואם זה יתנהל באופן חוקי ויהיה פיקוח יתכן וזה רציחות על כסף
« עריכה אחרונה: יוני 16, 2009, 19:49:52 על ידי יחיאל208 »

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
עכשיו ראיתי חרדי שולח לוטו.
הליגה להגנה יהודית עודדה לימוד אומניות לחימה ושימוש בנשק וכך גם צה"ל.
התיאטרון שלנו אנטי יהודי ואנטי לאומי.
יש איסור הלכתי לעשן סמים.
הרמב"ם מעודד קיום יחסי מין אבל עם אישתך.
נץ הוא מודל לחיקוי בתשובותיו,בהתנהגותו למרות שאני חלוק עליו ואני באתי מעולם אחר משלו.בעולם שלי הולכים לבריכות שחיה מעורבות ולחופים מעורבים ומי שהולך לבריכות שחיה נפרדות הם הומואים ולסביות רחמנא ליצלן.
אני סולד מסמים,אלכוהול,הימורים ובכך אני יותר דתי מאותו חרדי שראיתי שולח לוטו.
אכן החיים הם יותר מצפיה בקלטת של הרב אמנון יצחק.
אני כן משחק שחמט.אני הולך לספריה,לתיאטרון(הצגות לאומיות כמו אלטלנה,פולארד).אני הולך למופעי סטנד אפ,למדתי תורה,התאמנתי במכון כושר,אני לא מקלל ולא משתמש במילים קשות(זבל איננה קללה...)אני הולך למוזיאון,למדתי פילוסופיה סינית,יוונית,יהודית(רמב"ם)אני צופה בשידורי ספורט,ביקרתי באתרים ארכיאולוגים.
אגב ישעיהו ליבוביץ מוחרם על ידי כמו שאני מחרים שמאלנים נוספים.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
עכשיו ראיתי חרדי שולח לוטו.
הליגה להגנה יהודית עודדה לימוד אומניות לחימה ושימוש בנשק וכך גם צה"ל.
התיאטרון שלנו אנטי יהודי ואנטי לאומי.
יש איסור הלכתי לעשן סמים.
הרמב"ם מעודד קיום יחסי מין אבל עם אישתך.
נץ הוא מודל לחיקוי בתשובותיו,בהתנהגותו למרות שאני חלוק עליו ואני באתי מעולם אחר משלו.בעולם שלי הולכים לבריכות שחיה מעורבות ולחופים מעורבים ומי שהולך לבריכות שחיה נפרדות הם הומואים ולסביות רחמנא ליצלן.
אני סולד מסמים,אלכוהול,הימורים ובכך אני יותר דתי מאותו חרדי שראיתי שולח לוטו.
אכן החיים הם יותר מצפיה בקלטת של הרב אמנון יצחק.
אני כן משחק שחמט.אני הולך לספריה,לתיאטרון(הצגות לאומיות כמו אלטלנה,פולארד).אני הולך למופעי סטנד אפ,למדתי תורה,התאמנתי במכון כושר,אני לא מקלל ולא משתמש במילים קשות(זבל איננה קללה...)אני הולך למוזיאון,למדתי פילוסופיה סינית,יוונית,יהודית(רמב"ם)אני צופה בשידורי ספורט,ביקרתי באתרים ארכיאולוגים.
אגב ישעיהו ליבוביץ מוחרם על ידי כמו שאני מחרים שמאלנים נוספים.

כל דבר צריך להיות במידה אתה לא יכול לשבת כל היום לראות תיאטרון כמו שאתה לא יכול לשבת כל היום ולעשן סמים, בדיוק כמו שאתה לא יכול לשבת כל היום וללמוד תורה. צריך לעשות כל דבר במינון המתאים. אלכוהול זה דבר חיובי זה עושה שמח. יש כאלה שנהנים ללכת לתיאטרון ויש כאלה לקולנוע. מי קובע מה מתאים לתרבות היהודית?

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
אני הולך לקולנוע.סמים ידפקו לך את המוח ותהפוך לדודו טופז או אסי דיין.נסה פעם אחת תיאטרון.אני מסכים איתך לגבי המידתיות.הרמב"ם דיבר על שביל הזהב.בכלל בגדול אני מסכים איתך על הרבה נושאים אבל אל תנסה סמים אפילו לא קצת ולא חשיש.אנחנו לא בדואים.
אני לא יושב ולומד כל היום תורה.מי שקובע זה אתה ואתה אחראי למעשיך אני לא אשלם על הגמילה שלך מסמים.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אני הולך לקולנוע.סמים ידפקו לך את המוח ותהפוך לדודו טופז או אסי דיין.נסה פעם אחת תיאטרון.אני מסכים איתך לגבי המידתיות.הרמב"ם דיבר על שביל הזהב.בכלל בגדול אני מסכים איתך על הרבה נושאים אבל אל תנסה סמים אפילו לא קצת ולא חשיש.אנחנו לא בדואים.
אני לא יושב ולומד כל היום תורה.מי שקובע זה אתה ואתה אחראי למעשיך אני לא אשלם על הגמילה שלך מסמים.

בנוגע לסמים אני מסכים איתך, אבל בנוגע להימורים ואלכוהול? אני לא רואה את הבעיה כל עוד הבנאדם לא מאבד שליטה, ולא צריך לאסור על הימורים רק בגלל שחלק מהאנשים מאבדים שליטה זה כמו שיהיה איסור על אכילת בשר אדום כי לחלק מהאנשים זה גורם לסתימת עורקים.

אני לא מוכן לקבל אף איסור בטענה של אין זו תרבותינו, מי קבע שאנחנו טובים יותר? צריך לשמור על ראש פתוח כמו שליהודים יש את ההברקות שלהם כך גם לגויים. הבעיה היא הזלזול הרב שמקבלים הגויים מאיתנו רק בגלל שבאיזה ספר כתוב שאנחנו אור לגויים, בנתיים אנחנו שק אגרוף ולא יותר מזה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מה רע בברים במועדונים והימורים? זה משחית את נפש האדם? מה זה בדיוק נפש האדם, בנאדם שלא יודע לשלוט בעצמו ונהיה מכור זה בנאדם חלש שלא צריך היה להכנס לזה מלכתחילה ובגלל החולשה שלו הוא לא יכול לכפות את זה על כולם. מגיע יום שישי בערב ובנאדם רוצה לצאת לבלות הוא יילך לתיאטרון? הוא יילך לספריה? לא, הוא רוצה לשמוע מוזיקה לשתות ולעשן. אז כדי לשמור על "נפשו" הוא יילך לספריה? כי זה יותר מכובד? זה כבר עניין של פסון ופלצנות ולא של תרבות. התרבות היהודית כפי שאני מכיר ורואה אותה אומרת דבר פשוט. שב תלמד תורה, זה תפקידך זה ייעודך. אני לא מסכים עם התפיסה הזו ולא רואה שום תועלת בלחיות את חיי בצורה כזו. למה אני צריך לעשות את זה? כדי להיות "אור לגויים"? אותם גויים שבילו את 3000 השנה האחרונות בלהפוך את העם שלי ללא יותר מזונה? אור לגויים? יותר כמו שק אגרוף לגויים. הכל צריך לעשות במידה, בנאדם שכל היום מקלל ברור שהדבר פסול, אבל בנאדם שמדי פעם מספר בדיחות גסות? זה מה שמחליש את נפש היהודי? אנשים הולכים למופע סטנדאפ כדי לצחוק, ובדיחות גסות זה לרוב מצחיק, בגלל התוכן צריך לפסול את זה? מה אנחנו איראן? זה לא פוגע באף אחד, ומי שזה כן פוגע בו יכול להמנע מכך פשוט לא ללכת. אותו דבר בנוגע להימורים. בנוגע לזונות אני מסכים איתך שהדבר העדיף זה למחוק את התופעה אבל זה לא ייקרה לכן עדיף פשוט למסד את זה. 
אומנויות לחימה זו הייתה פשוט דוגמה לאיך הגויים התפתחו בכל התחומים בעוד שהיהודים נשארו רק בתחום האינטלקטואלי. ספרות שירה ותיאטרון. ולכן אמרתי שמה שהתרבות היהודית תרמה זה את התנך.
אם אתה לא מכיר בנפש האדם אז מה זה מבחינתך פסיכולוגיה אם לא תורת הנפש? (תרגום מילולי מדוייק), לנוכח הדברים שכתבת פה, זיגמונד פרויד מתהפך בקברו.
אם אתה לא מכיר בקיומו של מישור רוחני בעולם, אם אתה לא מכיר במהות הנשמה, אם אתה לא מכיר במהותו של עם ישראל, בעצם היותו עם נבחר (על כל המשתמע מכך) על שליחותו הגלובאלית עלי אדמות, על הקשר העמוק שלו למקורותיו ואדמתו (מעבר לרק איזה volk ו-"היימאט" בגרסא הגרמנית) ומאידך רואה באדם כשלעצמו איזה אוסף מקרי של תאים שחל בהם אבולוציה ותהליכים כימיים מחזוריים, אזי הדיון בינינו נסוב בכלל על מרחבי דיון אחרים לחלוטין ולא זה המקום או האשכול המתאים, לכן כל הדיון בינינו על אם אני רואה בתרבות הביבים שאתה מנסה להופכו לדבר טבעי ליהודי כדבר לגיטימי הוא פשוט נגזרת של דיון שנמצא בספירה אחרת לחלוטין, אי לכך ובהתאם לזאת איננו רואה כל עניין להמשיך ולהדיין בנושא, בשל העובדה שהנחות היסוד של הדיון הזה אינן שוות כלל ועיקר, כך שלא נגיע כאן לשום עמק שווה אונטולוגי כלל.
ולגבי התוכן רק אומר לבסוף שהטיעון שלך שכל התרומה של התרבות היהודית לעולם זה רק התנ"ך, אזי אתה טועה ובגדול, ההסטוריה מוכיחה אחרת כפי שנתתי פה לא מעט דוגמאות לכך בהודעותיי הקודמות באשכול (שאתה עסוק בלהתעלם מעובדות) ולנסות להפוך ללגיטימי תרבות שרק לפני 200 שנה ואפילו קצת פחות מכך, הייתה זרה באופן מוחלט לעם היהודי ונבעה מכל הסחי והנמוך שב"תרבות הפופולרית" של המערב בעיקר (אני לא רוצה להזכיר איזה תופעות חושך ושחור וג'נוסייד צמחו מתוך הברים ומרתפי הבירה בגרמניה ערש התרבות המודרנית).
« עריכה אחרונה: יוני 17, 2009, 01:01:03 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בעצם היותו עם נבחר... תסביר לי רק דבר אחד. העם היהודי קיים כמה 3000 3500 שנה? מה ההשגים האדירים של העם היהודי בכל קיומו?