סקר

סקר: האם מדינת ישראל היא דמוקרטיה?

כן, יש חירות, יש בחירות, יש הרבה מפלגות ודעות שונות.
6 (8.5%)
לא, פסלו את הרב כהנא, כלאו את נעם פדרמן, גירשו אפלי יהודים, חטפו ילדי תימן וכו'. ובג''ץ פוסל חוקים של הכנסת. זו רודנות שמאלנית.
23 (32.4%)
יש דמוקרטיה רק לשמאל, לערבים, ולימין המזוייף שעושה מה שהשמאל מכתיב. לכן ה"דמוקרטיה" היא רק הצגה.
42 (59.2%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: סקר: האם מדינת ישראל היא דמוקרטיה?  (נקרא 25015 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« ב- : פברואר 24, 2009, 22:36:39 »
בס''ד

אנא הסבירו את בחירתכם.

מנותק blue and white

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #1 ב- : פברואר 24, 2009, 23:03:28 »
לא הבנתי למה לא איחדת את 2+3 זה אותו דבר ומה שקורה בפועל!

מנותק חד כתער

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : פברואר 25, 2009, 00:02:23 »
בחרתי ב 2

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #3 ב- : פברואר 25, 2009, 11:27:14 »
דיקטטורה שמתחלפת אחת לשנתים
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק David_27

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : פברואר 25, 2009, 11:34:46 »
האמת אני לא יודע.אני כבר לא מאמין לאף אחד.
I would rather be a winner,then a loser,and i would rather have the entire world hate the state of Israel ,which is a winner, then love the state of Israel ,which is dead

מנותק מגן דוד

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : פברואר 25, 2009, 14:12:24 »
זאת דמוקרטיה לשמאלניים.

די לפולש הפלסטינאצי!

מנותק אהרון.א.

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : פברואר 25, 2009, 17:43:24 »
בס"ד

מדינת ישראל היא גרורה של הבג"ץ המשוקץ.
בס"ד

מנותק הפנתר השחור

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • הפנתרים השחורים # wil be back
« להגיב #7 ב- : יולי 28, 2009, 01:37:15 »
שלום לכולם אני חדש כאן קוראים לי $@#%$^% (לא לחשוף שמות בפורום!) ואני מברך את האתר הזה על כל יושביו נדמה לי שאתם השפוים היחידים כאן מתי משתלטים על השלטון ?!
ולשאלה:
מדינת ישראל היא לא דמוקרטית בכלל ! עושים הכל מעל פני השטח כדי להראות שיש כאן דמוקרטיה. מדברים כל היום על דמוקרטיה.חושבים כל היום דמוקרטיה. אבל מתחת לפני השטח יש כאן קבוצה של משפחות [העשירות [ראו הון ושלטון] שפשוט שולטות בשלטון בכלכלה בעיתונות בתקשרות ובמלים אחרות  על סדר היום של מדינת ישראל צר לי לומר אבל מקום המדינה הממסד חושב שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה וצריך לעצור את זה
נ.ב
אני שמח שיש כאלה שיודעים את האמת על האפליה והדיכוי העמוק כנגד המזרחיים ואני אומר לכולם משפילים פה יהודים יום יום ממש כמו שעוש במלחמת העולם השניה צריך לעצור גם את זה.!
תודה לכולם
« עריכה אחרונה: יולי 28, 2009, 02:00:35 על ידי נץ וגאה בזה »
אם האריה ישאג מי לא ירא !!!

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : יולי 28, 2009, 04:45:26 »
שלום לכולם אני חדש כאן קוראים לי $@#%$^% (לא לחשוף שמות בפורום!) ואני מברך את האתר הזה על כל יושביו נדמה לי שאתם השפוים היחידים כאן מתי משתלטים על השלטון ?!
ולשאלה:
מדינת ישראל היא לא דמוקרטית בכלל ! עושים הכל מעל פני השטח כדי להראות שיש כאן דמוקרטיה. מדברים כל היום על דמוקרטיה.חושבים כל היום דמוקרטיה. אבל מתחת לפני השטח יש כאן קבוצה של משפחות [העשירות [ראו הון ושלטון] שפשוט שולטות בשלטון בכלכלה בעיתונות בתקשרות ובמלים אחרות  על סדר היום של מדינת ישראל צר לי לומר אבל מקום המדינה הממסד חושב שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה וצריך לעצור את זה
נ.ב
אני שמח שיש כאלה שיודעים את האמת על האפליה והדיכוי העמוק כנגד המזרחיים ואני אומר לכולם משפילים פה יהודים יום יום ממש כמו שעוש במלחמת העולם השניה צריך לעצור גם את זה.!
תודה לכולם

בס''ד

ברוך הבא לפורום! מילים חכמות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #9 ב- : יולי 28, 2009, 09:41:42 »
דיידושקה לנין ויש"ו היו גאים בה.

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #10 ב- : יולי 28, 2009, 09:46:26 »
בס"ד
בחרתי ב2 למרות ש2 ו3 זה כמעט אותו הדבר

מנותק eliya

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #11 ב- : ינואר 22, 2010, 13:56:40 »
 גם 2 וגם 3

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
« להגיב #12 ב- : ינואר 22, 2010, 14:02:05 »
בחרתי באופציה 2.
שיש רודנות שמאלנית.

זה לא בדיוק מה שאני חושב, אבל הכי קרוב, כי אני מאמין שאפילו לשמאלנים ולערבים אין דמוקרטיה במלוא מובן המילה.

במדינת ישראל יש אוליגרכיה שמאלנית כאשר כמה עשרות משפחות עשירות שולטות בנכסי המדינה וכמה מאות אנשי תקשורת מכתיבים את סדר היום.  רוב הפוליטיקאים נכנעים לאוליגרכים וכך נוצרות לנו רודנות של מאות-אלפי אנשים בודדים שמהווים אליטה במדינה.  אותה אליטה דרך אגב, לא סובלת ערבים ואף אחד מהם לא יהיה מוכן לחיות עם ערבי באותו רחוב, רק שינקה ויבנה לו את הבית ולכן האוליגרכים אפילו מזלזלים בערבים ורק שררה מעניינת ומנחה אותם.  אם להרוג את כל הערבים לשיטתם היה כדאי - אז היו עושים גם את זה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #13 ב- : ינואר 22, 2010, 14:10:33 »
כיצד הוצאה מחוץ לחוק של כ''ך ששוללת את הדמוקרטיה זה מהלך לא דמוקרטי? כנ''ל פסילת חוקים על ידי בג''צ? זה הבסיס של הדמוקרטיה.
דמוקרטיה זה לא רק שלטון רוב.

המפלגה של כ''ך נפסלה עקב העובדה שבראשית כל הוא שלל את הדמוקרטיה, זה למה לחלופין לא פוסלים את מפלגתו של מרזל.
והכנסת יכולה מתי שהיא רוצה להגביל את בג''צ בשינוי חוקי היסוד לשפיטה, ובית הדין לא יכול לעשות שום דבר עם זה.

יש הרבה בעיות דמוקרטיות בישראל, מבחינת המשטר עצמו, אתם צודקים, כמו למשל מעצר מנהלי לכל אחד. אבל זה הטיפין מבחינת הגדרה של המדינה כמדינה דמוקרטית.
בדיוק כמו שיש בעיה שבמדינה שלנו עדיין חייבים להתחתן רק על ידי קביעת ההלכה. אתם יכולים להגיד שככה צריך להיות, אבל זה נוגד את העיקרון של חופש דת ומדת(חוק יסוד שלא קיים כלל). אז זה די לשני הכיוונים.    

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
« להגיב #14 ב- : ינואר 22, 2010, 14:40:44 »
אוהד הפועל,
את הנימוק של פסילת מפלגות ששוללות דמוקרטיה במצא שלהן אני מבין לחלוטין (מה לעשות, הרב מאיר כהנא היה אדם ישר ולא היה מוכן להיות צבוע כמו הערבים בכנסת).

בעניין בג"ץ אני ממש לא מסכים.
לא יתכן מצב שהראשות השופטת היא זו שתקבע מדיניות (וכל ביטול של מדיניות שקולה לקביעת מדיניות), במדינה דמוקרטית יש הפרדה בין הרשויות וכאן בג"ץ מתערב בצורה גסה ביותר בפעילות של הממשלה.  אין דוגמאות בעולם במדינות דמוקרטיות לפסיקות כה מרחיקות לכת כמו של בג"ץ כאן אצלנו.

אנחנו עדים רק בחודשים האחרונים לפסיקות של בג"ץ בהיבטים בטחוניים וכלכליים שלהם יש השלכות מרחיקות לכת הן בכלכלה והן בביטחון.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #15 ב- : ינואר 22, 2010, 15:04:38 »
אז לכן המפלגה שלו נפסלה-צבוע או לא, זה לא דמוקרטי ומאיים על הדמוקרטי בגלוי.

בנוגע לבג''צ-ישנה התערבות של בג''צ בכל מיני נושאים, עקב כך שלמשטר דמוקרטי חייב להיות ביקורת על החלטות הרוב. זאת למען כך שהם לא יוכלו לפגוע בזכויות בסיסיות של מיעוטים. לדוגמה אם הכנסת מחר מעבירה חוק שאסור להיות דתי. לא תרוץ לבג''צ(ואני מאחוריך במקרה כזה) לבטל את הגזרה
הדבילית הזאתי?
ושוב הכנסת יכולה לבטל את סמכות בג''צ לבטל כל חוק מתי שהיא רוצה על ידי שינוי חוק יסוד השפיטה-אבל בוחרת לא לעשות זאת.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
« להגיב #16 ב- : ינואר 22, 2010, 16:02:32 »
הבג"ץ הוא רשות שופטת ולטובת ביקורת יש את מבקר המדינה שעושה עבודה נפלאה וחבל שאין לו קצת יותר כוח מאשר להמליץ.

הכנסת בוחרת לא לשנות את חוק השפיטה כיוון שאז תהיה מלחמת עולם של הכפשות מצד האוליגרכים ועוזריהם, כבר מזמן מתים לשנות את החוק הזה וכולם עושים במכנסיים.  אולי פרידמן היה היחיד בשנים האחרונות שנלחם בצורה יחסית עיקשת לשנות את המערכת ונקווה שנאמן ימשיך קו זה.

מחר לא יעבירו חוק שאסור להיות דתי כיוון שלא תהיה ממשלה כזו בדורות הקרובים אם בכלל וזה גם כן פוגע בציביון היהודי של המדינה וחופש הפולחן (וזו הסיבה שבג"ץ יתערב ויבטל ולא בגלל איזו גחמה של שופט).  אז עדיף כעת לא לדבר על מה שיקרה מחר, צריך לדבר על מה שקורה היום  - וזו הפקרות.  בג"ץ מקבל לעיתים החלטות שאינן קשורות בכלל לתושבי מדינת ישראל כי אם לערביי הגדה או עזה שהם כידוע לא מיעוט וגם לא במדינת ישראל (על זה אמר רבין: "שהרשות הפלסטינית תלחם בטרור בלי בג"ץ ובלי בצלם!").  בג"ץ מקבל ממש החלטות בעלות אופי בטחוני כמו תוואי הגדר והפתיחה של כביש 443 וכן גם החלטות שהן חברתיות כלכליות.  אלו החלטות שהממשלה צריכה לקבל ולא בית המשפט כיוון שהממשלה קובעת את המדיניות ברוח החלטת הרוב.  במידה והממשלה מתקנת חוק שהוא לא חוקי (כי הוא סותר חוק אחר) אז בבקשה - זה המקום של בג"ץ להתערב כמו בדוגמא שהבאת שהיא איננה חוקית.  המצב היום הוא שיש פוליטיזציה איומה של בתי המשפט בישראל בפרט בבית המשפט העליון.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #17 ב- : ינואר 22, 2010, 17:10:01 »
ישראל היא דמוקרטיה לכל אלו שהשלטון חפץ ביקרם, היינו חילוניים, דתיים קטני אמונה שמורא בשר ודם עליהם יותר ממורא ה', וכמובן, גוים (ערבים, מסיונרים נוצרים, רוסים אנטישמים, ופליטים מוסלמים מסודן).
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #18 ב- : ינואר 23, 2010, 17:16:44 »
בס"ד

מו"ר הרב כהנא ביקש להשכין דמוקרטיה ליהודים בישראל. להגיד
שמצעה של כ"ך היה גזעני, היינו, שופט על בסיס גזעי (שסבורני
שהרב לא האמין בגזעים), הוא מכה קשה לאינטליגנציה.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : ינואר 24, 2010, 22:52:19 »
רון, לידיעתך המילה "גזענות" כבר מזמן לא מתייחסת רק לגזע. המילה הזו איבדה את משמעותה המקורית בשיח הציבורי המודרני והיא מתייחסת לכל הבדלה פסולה בין בני אדם, על בסיס "דת גזע ומין". גם אפלייה של אדם בשל השתייכותו לדת מסויימת נחשבת לגזענות למרות שאין כאן עניין גזעי, וגם אפלייה על רקע מוצא. כמו שהמילה אנטישמיות שבמקור ציינה שנאה כלפי הגזע השמי, איבדה את משמעותה המקורית וכיום היא מציינת אך ורק שנאה כלפי יהודים. ככה זה, מילים עוברות אבולוציה, אם רצונך לדבר כך שאחרים יבינו אותך עליך להכיר את האבולוציה הזאת.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #20 ב- : ינואר 27, 2010, 15:46:21 »
בס"ד

רון, לידיעתך המילה "גזענות" כבר מזמן לא מתייחסת רק לגזע. המילה הזו איבדה את משמעותה המקורית בשיח הציבורי המודרני והיא מתייחסת לכל הבדלה פסולה בין בני אדם, על בסיס "דת גזע ומין". גם אפלייה של אדם בשל השתייכותו לדת מסויימת נחשבת לגזענות למרות שאין כאן עניין גזעי, וגם אפלייה על רקע מוצא. כמו שהמילה אנטישמיות שבמקור ציינה שנאה כלפי הגזע השמי, איבדה את משמעותה המקורית וכיום היא מציינת אך ורק שנאה כלפי יהודים. ככה זה, מילים עוברות אבולוציה, אם רצונך לדבר כך שאחרים יבינו אותך עליך להכיר את האבולוציה הזאת.

אבל אותי המילה הזו לא מעניינת. אני לא מאמין בגזעים אבל אני כן נחשב "גזען" כלפי נשים כמו שאני נחשב כלפי גברים. אני לא מאמין בשוויון בין המינים ולא מאמין בשוויון בין עמים. מה לעשות - אני מקבל את האמת ולא פרגמטי.
מהרגע שהמילה איבדה את משמעותה המקורית, היא כבר לא אותה מילה - הקונוטציה סותרת את הדנוטציה. לא שהמשמעות הקודמת הייתה הגיונית, אבל זאת אף יותר מגוחכת.
בכל אופן, נגיע לעיקר -
אוקיי. אני גזען לפי המשמעות שהשמאל נותן לה. מה רע בכך?
עוד דבר, מילולית - אכן אנטישמיות היא שנאה לגזע השמי - שלא קיים, אבל המשמעות שלה מאז מאר טבע אותה הייתה שנאה ליהדות.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #21 ב- : ינואר 30, 2010, 19:40:22 »
ישראל מעולם לא הייתה דמוקרטיה, אלא איצטלה של דמוקרטיה.
המדינה נבנתה בצלמה ובדמותה של מפלגת מפא"י על זרועות התמנון שלה, הצבא הוא "צבא ההגנה לישראל" (מלשון המשך ישיר לארגון "ההגנה" ולא בגלל שאופיו דפנסיבי גרידא), כזה היה וכזה נשאר.
שאר האליטה המושלת בקודקודים: 1.) מערכת המשפט (בית המשפט העליון המאסוני, משרד היועמ"ש, פרקליטות המדינה, משרד היועץ המשפטי בכנסת והפרקליטות הצבאית ושאר היועצים המפשטיים לשאר הגופים המבצעים במדינה),
2.) אליטת ההון, מדובר ברובם המוחץ ממקורבי שלטון מפא"י העליזים שישבו בכל מועצות הדירקטוריונים של כל החברות הממשלתיות (וכולם היו כאלה בעידן בן גוריון) כגון: כור, כי"ל, תנובה, אגד, חברת החשמל, אל על, חברת הנמלים, רכבת ישראל, מקורות, רפא"ל, תע"ש, כלל, בנק לאומי, עמידר, אלתא, אגרקסקו, רשות הדואר, צים, דן, מעצ, מפעלי ים המלח, מתקני הזיקוק בחיפה, מפעל הפיס, בורסת היהלומים וכו' וכו' ושחלקם הפכו לפרטיות ונמכרו לידיהם של אותם אנשים במחירי רצפה, 3.)התקשורת (וכל מילה נוספת מיותרת), 4.) אקדמיה ואנשי הרוח (רק אזכיר את הפקולטות למדעי הרוח והחברה באוניברסיטאות: תל-אביב, העברית, באר שבע-בן גוריון וחיפה ואני אוסיף את המחלקה ללימודי מגדר בבר אילן), 5.) ארגונים חוץ פרלמנטריים תחת קורת הגג ומימון דרך הקרן לישראל חדשה בראשות: נעמי חזן-יו"ר, אליעזר יערי- מנכ"ל.
תצאו מהסרט, אין פה דמוקרטיה.
השב"כ נבנה על מתכונת מדינות קומוניסטיות ומשתמש באותן שיטות, נוסח הצ'קה של לנין.

אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #22 ב- : מאי 13, 2010, 15:48:08 »
למה נראה למישהו שיש דמוקרטיה אחרי כול הפרשייה עם כ''ך.כנראה שעל זה אני הולך לקבל ביקור של השב''כ בקרוב  ;D

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים
« להגיב #23 ב- : מאי 13, 2010, 16:02:10 »
למה נראה למישהו שיש דמוקרטיה אחרי כול הפרשייה עם כ''ך.כנראה שעל זה אני הולך לקבל ביקור של השב''כ בקרוב  ;D

בס"ד

חחח, ישראל דמוקרטית מתי שנוח לה... ובמיוחד כלפי שמאלנים,ערבים ועוד שאר מיני אנטישמים.

"הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב"(במדבר כ'ג:ט)

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #24 ב- : מאי 13, 2010, 16:08:50 »
נץ, שאלה, אז איך הופכים אותה לדמוקרטיה אמתית במדויק?