כתב נושא: מה רוצים משלמה זנד ואברום בורג?  (נקרא 19579 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מה רוצים משלמה זנד ואברום בורג?
« ב- : ינואר 22, 2009, 21:37:27 »
                                                 אברום ושלוימה
"מתי נוצר העם היהודי?" ספרו של ה"הסטוריון" הקומוניסט (לשעבר?) שלמה זנד הטוען כי העם היהודי (בניגוד לדת היהודית) נוצר לפתע לפני פחות מ-200 שנה.
מעט לאחר תחילת תקופת ההשכלה, החלו לנשב,במאה ה-19 באירופה, רוחות הפילוסופיה הלאומית (לאומנית?) מבית הגרמני-הגל .
בעקבות רוחות אלו קמו תנועות לאומיות שונות וקראו להווצרותם של מדינות לאום חדשות על בסיס חלוקה אתנית ברורה, אלמנט שצועד יד ביד עם רוחות ההשכלה והחילון.
התנועה הציונית לא הייתה שונה מבחינת מאפיינים אלה.
היא קראה ליצור יהודי חדש (אדם חדש?), להרוס את הישן וליצור חדש (יש מאין), עם ישראלי ששורשיו נטועים בחשיבה מערבית כפי שטרחו להטעים הוגיו, חזור ושנו.
במובן הזה אכן משתמע לכאורה, שה"עם" שהם ביקשו להשתית כאן בלבנט הוא אכן יצירה של ה-200 שנה האחרונות (וגם זה עם יותר מדי פספוסים).
יצירתם המלאכותית של הרצל, נורדאו, כצנלסון, ביאליק, הזז, ברנר, א.ד. גורדון, אוסישקין, אחד העם, בן גוריון ושות', הינה יצירה חדשה  עם קשר רופף למדי לזו הישנה שמגובה במלל עקר, עם הרבה יותר מקורט מרקסיסטי (דבר שזנד היה צריך להזדהות איתו במידת מה).

העם היהודי האמיתי, קיומו כקיום הדת היהודית בת האלמוות וזו צועדת איתו יד ביד בקשר בל ינתק (החוט המשולש).
שלמה זנד בסך הכל חושף את הבלוף ה"מחודש" כביכול שניסו ליצור כאן (כור ההיתוך הבן גוריוניסטי קרס כבר מזמן).
טעותו הפטאלית של זנד היא בשם שהוא מעניק ליצירה קצרת הימים הלזו, זוהי שגיאתו הגדולה.
דומה כי המצווחים כנגדו באיזה שהוא רובד הם אותם האנשים שמבקשים להסתיר מההמון ברחוב את ניפוץ האשליות הזה.
שלמה זנד דורך פה על יבלות נכונות, אך ההגדרה שהוא מעניק לה מתפספסת (כפועל יוצא מתפיסת עולמו המרקסיסטית הדוגמטית ממילא).
בכך חוטא הוא לאמת המידה המחקרית האקדמית הטוענת לאובייקטיביות של החוקר הצופה מבחוץ על מושא מחקרו.

"הציונות אין לה דבר עם הדת"- על זה בדיוק מדבר זנד (גם אם אינו מתכוון לכך וגם אם אינו מגדיר זאת במפורש), אבל לעם היהודי, יש לו הכל עם הדת, מפני שהוא=דת ודתו היא היא לאומיותו וזה ייחודו משאר דתות שעליהם אמר מרכס- "הדת היא אופיום להמונים" (משפט שזנד ימהר להסכים עימו ללא ניד עפעף).
הדבר מתגלם בכך שקיומם המלא והשלם של מצוות הדת מוגבלות ומתוחמות לשטח ספציפי (ולא על פני כל נקודה שעל הגלובוס) שמהווה תא שטח/מחיה לאומי-קיומי מובהק.
לקיום זה נדרש יישות מדינית עצמאית! עם שליט מוסכם, מוסדות שיפוט דתיות (סנהדרין) וקיום טריטוריה ומבנה שכל יישותו והוייתו היא השלמת החיבור בין הארצי לשמיימי-טרנסצדנטי (בית המקדש).
כמובן שזנד עצמו לא טורח להעלות בספרו או בדעתו כלל, אלמנטים שכאלה, שכן זה יגרום לתזה שלו להראות מגוחכת.

מכאן אני מוצא עצמי עובר ביעף לספרו של אברום בורג "לנצח את היטלר".
אברום בורג מערער (ובצדק) על ברית הגורל עליה מושתתת כל רעיון היסוד של התנועה הציונית, אבל הפתרון שהוא מספק כדי לצאת מהסבך הוא בעצם חזרה לגלות באופן פיזי (ולא רק רעיוני) בדמות השגת דרכון זר.
בורג לא מעלה בדעתו את אופציית ברית הייעוד (מה באנו באמת להיות כאן?), שאם לא כן, באמת שאין לנו תוחלת כאן מעבר לקונספט "ממלכת ירושלים" של הצלבנים או מקסימום איזה לוויין קולוניאלי פסוודו מערבי ותו לא.
שני הספרים הללו באים בעצם עם רעיון אחד, בדמות ערעור היסודות המחשבתיים של התנועה הציונית המתגלם באדם החדש/יהודי חדש המגיע להתגורר ב"מקלט בטוח" שעצם קיומו ישים סוף לאנטישמיות.
במציאות שכזו האירוע המכונן והמגבש הוא אימת השואה והרדיפות, אלמנט שמעצב את תת ההכרה ה"לאומית".
במציאות היום ניתן לראות, במיוחד אחרי מהומות פקיעין וליל הבדולח 2 בעכו ביום כיפור האחרון, שמדינת ישראל איננה יכולה להיות ברית הייעוד של העם היהודי וגם את מהות ברית הגורל, איבדה היא כבר מזמן.
חומר למחשבה............
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #1 ב- : ינואר 22, 2009, 23:43:02 »
קראתי הכל,מאמר מעולה. כל הכבוד  :clap:

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : ינואר 23, 2009, 01:51:24 »
עצוב,

שבר הזהות שעבר (ועובר) העם היהודי כתוצאה מחוסר השכלה וחינוך על מורשת ישראל, מזכיר לי את ספר הכפירה של ישראל קנוהל "מאין באנו", ספר מגוחך, ואדם עוד יותר מגוחך...

והוא רחום יכפר עוון...

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
« להגיב #3 ב- : ינואר 23, 2009, 09:09:36 »
"וגם את מהות ברית הגורל, איבדה היא כבר מזמן."
לא הבנתי מהי ברית הגורל המדוברת.
יישר כוח, ותודה מראש נץ.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #4 ב- : ינואר 24, 2009, 19:41:24 »
"וגם את מהות ברית הגורל, איבדה היא כבר מזמן."
לא הבנתי מהי ברית הגורל המדוברת.
יישר כוח, ותודה מראש נץ.
השואה והרדיפות כגורם משותף, גורם מלכד.
מהותה של המדינה כמקלט בטוח ליהודי העולם מפני האנטישמיות בעיקר כשזו מתגלמת במישורים של פוגרומים ושמד.
אני חושב שמה שקרה בעכו ביום כיפור האחרון מהווה אינדיקטור ברור וחד ומשמעי להוכחת העניין.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #5 ב- : ינואר 25, 2009, 19:06:57 »
בס"ד

ישר כח!
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק הנץ שבניצים

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • גוש קטיף - לא נשכח ולא נסלח.
« להגיב #6 ב- : אוקטובר 04, 2009, 22:15:38 »
בס"ד

דבר אחד קשה לי להבין -
אותה הכפשה של הציונות בידי כל מה שולו במעט קרוב ל"דת", סותר לחלוטין את משנתו ותורתו של הרב כהנא זצ"ל.

הרב כהנא היה גדול הציונים, ולא בכדי.
הציונות היא לא מפלגה עם מצע מסוים, היא הלך רוח, חזון, מה שבדיוק הסרטן הערבי מפחד ממנו, "היישות הציונית". אף ציוני אמיתי (גם מרצ, אגב, מגדירים עצמם כציוניים) לא יגיד כי יש לצאת בשאלה ר"ל. הרב קוק זיע"א תבע את המושג "אתחלתא דגאולה" - ועל זה כל הציונות עומדת. להקים בית יהודי בארץ ישראל הקדושה, נטולת סרטן ערבי, מדינת הלכה למהדרין.
השמאל = נאצים.

הרב כהנא זצ"ל צדק!!

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #7 ב- : פברואר 24, 2010, 01:42:46 »
בס''ד
מאמר מרתק ומעניין. ישר כח!
מעניין לראות שכל אותם ציוניים כביכול, היו למעשה אנטי-לאומיים, חסרי גאווה לאומית, גלותיים ובעלי דעות מרקסיסטיות. הרב כהנא זצוק''ל היה ציוני אמיתי, לא צבוע וחנפן כמו שאר ה''ציוניים''.
עדן איסקוביץ

מנותק יהודי וגאה בזה

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • די לכיבוש הערבי בארץ ישראל!
« להגיב #8 ב- : מרץ 21, 2010, 19:40:01 »
איך תענה לשמאלני אנטישמי שיגיד ש"הדת מיושנת ועל כן היא צריכה להיעלם מעל דפי ההיסטוריה, ורק הזהות הלאומית היהודית צריכה להישמר"?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #9 ב- : מרץ 21, 2010, 20:02:43 »
איך תענה לשמאלני אנטישמי שיגיד ש"הדת מיושנת ועל כן היא צריכה להיעלם מעל דפי ההיסטוריה, ורק הזהות הלאומית היהודית צריכה להישמר"?
אין תוחלת לזהות לאומית יהודית בלבד, ואת האברציות של הדור השלישי של "הציונות" במדינה, רק מוכיחה את זה, כל נכדיהם ואפילו ילדיהם של דור הנפילים של מי שהקימו את המדינה ו/או לחמו למען כינונה ובשנותיה הראשונות, היום יורקים בפרצופה בראש כל גבעה ותחת כל עץ רענן.
ולא משנה אם זה יוצא מפא"י (ובטח ובטח שמפ"ם) וכן אם זה תנועת חירות/ליכוד.
זהות לאומית יהודית בלבד לא מחזיקה מים, לא משנה כמה סלטות באוויר תבצע, האומה היהודית מחזיקה והחזיקה מעמד אך ורק בזכות החיבור המשמעותי והעמוק לדת משה וישראל וכדברי רות המואביה לחמותה נעמי כשסרבה לפהרד ממנה בדרכה חזרה לבית לחם: "עמך עמי ואלוקיך אלוקי..."
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
« להגיב #10 ב- : ספטמבר 04, 2010, 20:56:09 »
יודעים מה מצחיק במשפט 'דת היא אופיום להמונים'?

אלה תמיד האנטי-דתיים שמתעסקים עם סמים.

ראית פעם חרדי מסניף? זה חרטה.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
« להגיב #11 ב- : ספטמבר 04, 2010, 20:58:57 »
אין תוחלת לזהות לאומית יהודית בלבד, ואת האברציות של הדור השלישי של "הציונות" במדינה, רק מוכיחה את זה, כל נכדיהם ואפילו ילדיהם של דור הנפילים של מי שהקימו את המדינה ו/או לחמו למען כינונה ובשנותיה הראשונות, היום יורקים בפרצופה בראש כל גבעה ותחת כל עץ רענן.
ולא משנה אם זה יוצא מפא"י (ובטח ובטח שמפ"ם) וכן אם זה תנועת חירות/ליכוד.
זהות לאומית יהודית בלבד לא מחזיקה מים, לא משנה כמה סלטות באוויר תבצע, האומה היהודית מחזיקה והחזיקה מעמד אך ורק בזכות החיבור המשמעותי והעמוק לדת משה וישראל וכדברי רות המואביה לחמותה נעמי כשסרבה לפהרד ממנה בדרכה חזרה לבית לחם: "עמך עמי ואלוקיך אלוקי..."

אני מוכרח להסכים עם נץ גאה. כי אני מכיר בחורה שהיא הכי סנובית בעולם, בטח לא רואה בעצמה יהודיה או אפילו ישראלית, וסבא שלה פלמ"חניק.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)