כתב נושא: נץ,מי לדעתך היו המצביאים הגדולים בהיסטוריה?  (נקרא 6687 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
לדעתי חניבעל,אלכסנדר הגדול,יוליוס קיסר,נפוליאון ומספר 1 גם בגלל הטיפול המיוחד במוסלמים ג'ינג'ס חאן.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ,מי לדעתך היו המצביאים הגדולים בהיסטוריה?
« להגיב #1 ב- : דצמבר 26, 2008, 00:02:48 »
לדעתי חניבעל,אלכסנדר הגדול,יוליוס קיסר,נפוליאון ומספר 1 גם בגלל הטיפול המיוחד במוסלמים ג'ינג'ס חאן.
מסכים, בהחלט נתת פה רשימה של מצביאים גדולים, ובהחלט מסכים לגבי ג'ינג'ס חאן שאגב, עד היום הוא מכונה אצל הערבים "אל מלעון" (תרגום: המקולל/הארור) ולא סתם.
הרשה לי רק להוסיף לרשימה שלך את- גנרל 5 כוכבים דגלאס מקרת'ור, הגנרל לי (מפקד כוחות הקונפדרציה במלחמת האזרחים האמריקנית), מרשל גיאורי ז'וקוב, מרשל ק.ק. רוקוסובסקי, הלמוט פון מולטקה (הזקן), סקיפיו אפריקנוס, "שועל המדבר" פילדמרשל ארווין רומל, מיור גנרל היינץ "הממהר" גודריאן, גנרל אריך פון מנשטיין, גנרל הצבאות 5 כוכבים ג'ון פרשינג (מפקד חיל המשלוח האמריקני לאירופה במלחמת העולם ה-1), Bd.u גרוס אדמירל קרל דוניץ, אדמירל צ'סטר נימיץ, אדמירל איסורוקו יאמאמוטו, קובלאי והולאגו חאן (הנכדים של...), טימור לנג (תמרליין), קרל הגדול, פרידריך ברברוסה, אלכסנדר נייבסקי, ה"ריקונקיזדור" קורטז, מונטזומה ותרשה לי גם להוסיף אחד משלנו- יואב בן צוריה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : דצמבר 26, 2008, 03:04:48 »
נץ אם אפשר להוסיף אז היה מצביא גדול(לא כל כך ידוע) שאקה
תקרא עליו, יש לו סיפור מאוד מעניין.
הוא מתקופה קצת רחוקה של 1800 בערך, אבל אם נסתכל על התקופה
עצמה הוא נחשב איש צבא גדול!

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
« להגיב #3 ב- : דצמבר 27, 2008, 20:04:27 »
וכמובן גאיוס מריוס יהודה המכבי ועוד כמה מצביאים רומים שהתפרסמו בנצחונות מרשימים ביותר סולה וסקיפיו.
שאקה דוקא לא היה אסטרטג גדול הוא אכן הצליח לאחד צבא גדול והצליח אף לנצח את האירופאים אבל בעיקר בזכות מזל,טיפשותם של הלבנים וכוחו (המספרי) הגדול של צבאו.

יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #4 ב- : דצמבר 27, 2008, 22:01:08 »
מה עם יהושע בן נון שניצח 31 מלכי כנען ?!??!
מה עם דוד המלך?!!?!?
ויש עוד המון.....
אנחנו העם היהודי מנצחים את המלחמות רק בזכות העזרה מהקב"ה מאבינו שבשמיים!
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : דצמבר 28, 2008, 05:02:04 »
וכמובן גאיוס מריוס יהודה המכבי ועוד כמה מצביאים רומים שהתפרסמו בנצחונות מרשימים ביותר סולה וסקיפיו.
שאקה דוקא לא היה אסטרטג גדול הוא אכן הצליח לאחד צבא גדול והצליח אף לנצח את האירופאים אבל בעיקר בזכות מזל,טיפשותם של הלבנים וכוחו (המספרי) הגדול של צבאו.

כנראה לא קראתי מספיק, תודה על המידע!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #6 ב- : דצמבר 28, 2008, 16:53:59 »
נץ אם אפשר להוסיף אז היה מצביא גדול(לא כל כך ידוע) שאקה
תקרא עליו, יש לו סיפור מאוד מעניין.
הוא מתקופה קצת רחוקה של 1800 בערך, אבל אם נסתכל על התקופה
עצמה הוא נחשב איש צבא גדול!
אני לא מסכים לגבי שאקה מלך הבאנטו, כל שהיה בידיו זה מאסות של משיגענרים בנשק פרימיטיבי וזלזול בריטי, (לא הייתי צריך לקרוא עליו, אני כבר מכיר את הסיפור, ובכוונת מכוון לא איזכרתי אותו) ולא ראיתי ממנו כל גאונות צבאית שהיא.

דווקא המצביאים הגדולים של משפחת חשמונאי היו האחים יונתן ושמעון (שגם הם נפלו בחרב בסופו של דבר) אבל ההצלחות הראשוניות של יהודה וכמה ממהליך הטקטיים הגדולים אכן נכנסו לפנתיאון, סיקפיו אפריקנוס כבר הובא ברשימתי הראשונה, אינני מבין למה יש צורך לחזור עליו.

מה עם יהושע בן נון שניצח 31 מלכי כנען ?!??!
מה עם דוד המלך?!!?!?
ויש עוד המון.....
אנחנו העם היהודי מנצחים את המלחמות רק בזכות העזרה מהקב"ה מאבינו שבשמיים!
אפשר גם להוסיף את יהושע, ולגבי דוד המלך, אין כל צורך להוסיף שכן כבר דיברתי על שר צבאו (המצביא, ולא הכוונה למלך שלא יצא למלחמה אלא נשאר בעורף) יואב בן צוריה עיין לעיל.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הצאר פוטין ה-1 כובש טורקיה