כתב נושא: סדר יום  (נקרא 58823 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

בייקר

• אורח
סדר יום
« להגיב #75 ב- : פברואר 16, 2007, 14:48:35 »
הערבים הרגו את אחי במלחמת ההתשה ואני לא יכולתי מצפונית לא להתגייס אחרי שתרם את חייו למדינה.
סדיר לדעתי כולם צריכים לעשות גם נשים,גם חרדים.
במילואים יש מקום לשיקול דעת.יש משפחות לאנשים,לא כולם בריאים,יש לאנשים עבודה,נאמר לעצמאי בעל עסק קשה מאד לעשות מילואים.
כשעשיתי מילואים היה אצלנו בעל עסק בחובות כבדים והתחנן לשחרור מהמילואים ולת"ם והם סרבו ואז הוא התאבד,דפק לעצמו כדור בראש בנשק של המילואים.
מפחיד ממש.הוא היה במצוקה קשה,כולנו ראינו.

בייקר

• אורח
סדר יום
« להגיב #76 ב- : פברואר 16, 2007, 14:51:52 »
מותו של אחי גרם למשבר אמונה במשפחה שלי:ההורים שלי האשימו את אלוקים שלקח להם את הבן.אני האשמתי את הערבים!אפילו בר מצוה סרבו לעשות לי.אמרו אין אלוהים ואין סיבה לעשות בר מצוה,לא עליתי לתורה,לא למדתי אצל רב.
גם אימי ניצולת שואה ואמרה קראנו לאלוקים בשואה והוא לא ענה לנו,התפללנו והוא לא עזר לנו,משפחתי הלכה לתאי הגזים ואלוהים לא עשה כלום.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #77 ב- : פברואר 16, 2007, 14:54:36 »
דרך אגב במלמחת ההתשה אח של אבא שלי ז"ל הי"ד נהרג גם במארב וגם דודי ב-98 אבל בכל זאת קשה לי אני לא יודע התמונות של הגירוש מזעזעות אותי כל פעם מחדש.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
סדר יום
« להגיב #78 ב- : פברואר 16, 2007, 15:05:59 »
בזמן שלי היתה מלחמת לבנון והבוגדים משלום עכשיו ואני מאד רציתי להתגייס כי נלחמו באש"ף ואין אדם בעולם שאני שונא יותר מערפאת.זאת מצווה להרוג מחבלים,ממש מעשה טוב.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #79 ב- : פברואר 16, 2007, 15:37:08 »
בזמן שלי היתה מלחמת לבנון והבוגדים משלום עכשיו ואני מאד רציתי להתגייס כי נלחמו באש"ף ואין אדם בעולם שאני שונא יותר מערפאת.זאת מצווה להרוג מחבלים,ממש מעשה טוב.
אין דבר יותר טוב מזה!
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
סדר יום
« להגיב #80 ב- : פברואר 16, 2007, 15:40:41 »
בצבא יתנו לך נשק ותוכל להרוג מחבלים אם תהיה חייל קרבי.
במקום להכנס למערת המכפלה כמו גולדשטיין אפשר להכנס ללבנון ולהרוג חיזבאללה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #81 ב- : פברואר 16, 2007, 16:04:35 »
בצבא יתנו לך נשק ותוכל להרוג מחבלים אם תהיה חייל קרבי.
במקום להכנס למערת המכפלה כמו גולדשטיין אפשר להכנס ללבנון ולהרוג חיזבאללה.
בסופו של דבר יגידו לי להפנות אותו ליהודים.
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
סדר יום
« להגיב #82 ב- : פברואר 16, 2007, 16:08:00 »
אתה ממש מגזים.אותי לא הצליחו להכריח לעשות כלום,תמיד אפשר לשבת בכלא או במעצר או בריתוק.

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #83 ב- : פברואר 16, 2007, 16:16:35 »
כהנא צא מהסרט!!

"עַל-מִשְׁכָּבִי, בַּלֵּילוֹת,
בִּקַּשְׁתִּי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי,  בִּקַּשְׁתִּיו, וְלֹא מְצָאתִיו."

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #84 ב- : פברואר 16, 2007, 16:26:05 »
מצטער סרט "אהבת ישראל" לא יכול להיעצר לא עצר אצלי ולא יעצר גם ;)
יגאל=גואל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #85 ב- : פברואר 17, 2007, 10:27:18 »
אתה ממש מגזים.אותי לא הצליחו להכריח לעשות כלום,תמיד אפשר לשבת בכלא או במעצר או בריתוק.
ומה ייצא לך מזה בדיוק?!
לא עדיף כבר מההתחלה לנצל את הזמן בלימודי תורה?
מאשר לשבת בכלא מסריח?
יגאל=גואל

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #86 ב- : פברואר 17, 2007, 14:12:13 »
ומה ייצא לך מזה בדיוק?!
מאשר לשבת בכלא מסריח?

יאללה חלאס לעשות את עצמך חסיד
אתה לא דתי ולא נעליים
יום שישי שבת ואתה באתר אז חלאס עם הטפות דת

"עַל-מִשְׁכָּבִי, בַּלֵּילוֹת,
בִּקַּשְׁתִּי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי,  בִּקַּשְׁתִּיו, וְלֹא מְצָאתִיו."

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #87 ב- : פברואר 17, 2007, 14:27:27 »
ומה ייצא לך מזה בדיוק?!
מאשר לשבת בכלא מסריח?

יאללה חלאס לעשות את עצמך חסיד
אתה לא דתי ולא נעליים
יום שישי שבת ואתה באתר אז חלאס עם הטפות דת
הינה הגועל נפש מתחיל לצאת - בגלל שאני מכבד פה כמה אנשים אני לא יפתח את הפה עלייך אז תשבי בשקט.
זה שאני גולש פה בשבת זה לא אומר כלום כל הפורום גולש פה בשבת אז אני מגיב ואם היית רואה מה היה פה אתמול מי הגיב ומי לא בשבת לא היית אומרת את זה.
מה שאני עושה את לא עושה רבע מזה אני לא ממשפה דתית אני כל יום קם ב-6:20 בבוקר כדי להניח תפילין כל יום אני לומד תורה מתפלל מנחה וערבית שומר על העקרונות פועל ועושה זה מה שמגיע לי מהאנשים פה?...
מה שאני עושה כל הילדים הדתיים מכל המשפחות לא עושים ואני רואה את זה יום ביומו.
ואל תגיבי לי על זה כי לא תקבלי תגובה ממני בכלל אני לא מעוניין לדבר עם אנשים שאומרים עלי "יאללה חלאס לעשות את עצמך חסיד אתה לא דתי ולא נעליים".
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
סדר יום
« להגיב #88 ב- : פברואר 17, 2007, 18:42:57 »
כהנא צדק, עמיר חשב אחרת ממך:הוא התגייס לגולני ושירת כחייל קרבי.עמיר לומד גמרא גם בכלא.
במקרה של סירוב פקודה לפנות ישוב חייל ישב חודש בכלא 6 או 4 בתנאי שמזכירים טירונות:אוהלים ובהחלט יוכל ללמוד תורה כל היום.
אם תצטרף לישיבה חרדית אתה עלול לצאת שמאלני רחמנא ליצלן.
אתה בחור צעיר ותרצה להתחתן ולפרנס משפחה.לימודים בישיבה בלי עבודה יהפכו אותך לתפרן ועני.
היהדות מתבטאת ב3 מצוות עיקריות לדעתי:שבת,כשרות וטהרת משפחה.
מצוות אלה דורשות משמעת עצמית:אתה רעב ולא נוגע באוכל לא כשר,אתה רוצה לכתוב בשבת ולא כותב,אתה חרמן ואתה לא נוגע באישתך בנידה.
אגב לגבי סרבנות:יש סרבנות אפורה לגבי פינוי ישובים אפשר ללכת לרופא,לקב"ן ויש דרכים להתחמק במיוחד לחייל מילואים.
כרגע אין גירוש ואם יהיה המצב ישתנה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #89 ב- : פברואר 17, 2007, 18:53:40 »
כהנא צדק, עמיר חשב אחרת ממך:הוא התגייס לגולני ושירת כחייל קרבי.עמיר לומד גמרא גם בכלא.
במקרה של סירוב פקודה לפנות ישוב חייל ישב חודש בכלא 6 או 4 בתנאי שמזכירים טירונות:אוהלים ובהחלט יוכל ללמוד תורה כל היום.
אם תצטרף לישיבה חרדית אתה עלול לצאת שמאלני רחמנא ליצלן.
אתה בחור צעיר ותרצה להתחתן ולפרנס משפחה.לימודים בישיבה בלי עבודה יהפכו אותך לתפרן ועני.
היהדות מתבטאת ב3 מצוות עיקריות לדעתי:שבת,כשרות וטהרת משפחה.
מצוות אלה דורשות משמעת עצמית:אתה רעב ולא נוגע באוכל לא כשר,אתה רוצה לכתוב בשבת ולא כותב,אתה חרמן ואתה לא נוגע באישתך בנידה.
אגב לגבי סרבנות:יש סרבנות אפורה לגבי פינוי ישובים אפשר ללכת לרופא,לקב"ן ויש דרכים להתחמק במיוחד לחייל מילואים.
כרגע אין גירוש ואם יהיה המצב ישתנה.
אין קשר מה אחרים עשו לפעמים עושים טעויות.
יגאל=גואל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #90 ב- : פברואר 17, 2007, 19:14:07 »
כהנא צדק,

אני מצטער לומר לך אבל חז"ל מלמדים אותנו את חומר העון שיש באיסור חילול שבת - דהלא בכל העונות, לבד מאיסור עבודת כוכבים, קימא לן, דאם הוא מומר, חס וחלילה, לאחד מהם, אינו מומר לכל התורה, ואילו באיסור שבת קימא לן (בסימן שפ"ה ס"ג) דאם הוכח אצלו איסור שבת ועובר עליו כמה פעמים בפרהסיא, הוא מומר לכל התורה ודינו כעובד כוכבים ממש.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #91 ב- : פברואר 17, 2007, 19:31:13 »
כהנא צדק,

אני מצטער לומר לך אבל חז"ל מלמדים אותנו את חומר העון שיש באיסור חילול שבת - דהלא בכל העונות, לבד מאיסור עבודת כוכבים, קימא לן, דאם הוא מומר, חס וחלילה, לאחד מהם, אינו מומר לכל התורה, ואילו באיסור שבת קימא לן (בסימן שפ"ה ס"ג) דאם הוכח אצלו איסור שבת ועובר עליו כמה פעמים בפרהסיא, הוא מומר לכל התורה ודינו כעובד כוכבים ממש.

תעשה לי טובה ניראה אותך במקומי אנשים כל להם לדבר אני בא ממשפחה חילונית רק בשנה אחרונה עשיתי שינוי גדול בדת אתם חושבים זה?
זה קל כשאתה יושב בחדר ובצד השני אתה שומע מוזיקה?
זה קל שהשולחן שבת קרוב כל כך לטלווזיה שאתה שומע הכול?
זה קל שאתה רוצה לשתות אתה תמיד תשמע את הטלווזיה?
עשו לי טובה אתם לא יודעים על מה אתם מדברים ואתם דנים אותי בצורה כל כך חמורה שאני לא יודע אם דברים כאלה נסלחים אני מנסה כמה שיותר להיות טוב ולתקן את עצמי תחשבו פעמים לפני שאתם מדברים בכלל אתם לא מבינים על איזה נושאים כאובים וחשובים אתם מדברים בכלל!
יגאל=גואל

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
סדר יום
« להגיב #92 ב- : פברואר 17, 2007, 19:35:17 »
כהנא צדק,

תעשה לי טובה ניראה אותך במקומי אנשים כל להם לדבר אני בא ממשפחה חילונית רק בשנה אחרונה עשיתי שינוי גדול בדת אתם חושבים זה?
עשו לי טובה אתם לא יודעים על מה אתם מדברים ואתם דנים אותי בצורה כל כך חמורה שאני לא יודע אם דברים כאלה נסלחים אני מנסה כמה שיותר להיות טוב ולתקן את עצמי תחשבו פעמים לפני שאתם מדברים בכלל אתם לא מבינים על איזה נושאים כאובים וחשובים אתם מדברים בכלל!
אני  די מסכים כהנא  צדק
אני  חושב  מבחינת הגיונית לא  מבחינה דתית
לדת לא  ניראה  שנכנסים בצעד  אחד עושים צעד  צעד
ולא  בפעם אחת
ונראה  לי  שגם היהדות אומרת את זה ככה
שלא  נכנסים לדת ביום אחד

"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #93 ב- : פברואר 17, 2007, 19:38:28 »
כהנא צדק,

אני  די מסכים כהנא  צדק
אני  חושב  מבחינת הגיונית לא  מבחינה דתית
לדת לא  ניראה  שנכנסים בצעד  אחד עושים צעד  צעד
ולא  בפעם אחת
ונראה  לי  שגם היהדות אומרת את זה ככה
שלא  נכנסים לדת ביום אחד

עזוב הם קל להם להגיד שאני לא שומר שבת הם בכלל לא מבינים את המצב זורקים מילים לאוויר שלא מבינים כמה ערך וכמה אני עובד על עצמי בעניינים הללו.
ואתם יודעים טוב מאוד מה קורה שכשאנים לא דנים לכף זכות את החבר שלהם במקרים כאלו רגישים וכואבים.
יגאל=גואל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #94 ב- : פברואר 17, 2007, 19:38:37 »
לא רק שאני מבין, אני חוויתי את זה על בשרי שלי כשהייתי עושה קידוש כשמריה קארי שרה "הירו" בטלוויזיה, או כשקמתי להתפלל בעמוד השחר ולא הסכימו להשאיר אור דולק בבית וציחצחתי שיניים בחושך, ואת ברכות השחר קראתי לאור הנרות של ערב שבת כאשר אני עם דם בעיניים של השכמה ב-4 בבוקר, או כשאח שלי בכוונה מדליק ומכבה לי את האור מול הפנים לעצבן אותי.אויי אני יודע טוב מאוד במה זה כרוך - אבל מי התיר לחלל שבת? וגם אם נגיד שקשה לך, אבל להתכתב בפורמים, לחלל שבת בפרהסיא, זה חמור ביותר.
תאמין לי שאני מבין לליבך, אבל חומרת השבת גדולה מידי כדי לוותר עליה.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
סדר יום
« להגיב #95 ב- : פברואר 17, 2007, 19:43:38 »
אני  לא דתי  או משהו
אבל נראה  לי  שגם  לשמור  שבת זה  תהליך
אתה  לא יכול הכל לעשות בפעם אחת

נראה  לי  מוזר
שככה  זה
ומה  זה  לחלל שבת עוד בפרסיהא? אני  צריך להוכיח לבני אדם שאני שומר  שבת??
אני  צריך להוכיח לאלוהים לא  לבני  אדם

אני  שואל אני  לא בא  לחלוק  דעה  כי אני  לא מבין
« עריכה אחרונה: פברואר 17, 2007, 19:46:42 על ידי איתן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
סדר יום
« להגיב #96 ב- : פברואר 17, 2007, 19:58:15 »
גם אני עברתי את זה על בשׂרי, והיום למשל אני מניח תפילין, מברך, משתדל ללכת בציצית וּמדליק נרות. אבל עם זאת, בעניין השבת וּבעוד כמה עניינים אני כבר כמה שנים די "דורך בַּמקוֹם".. :-\
חבל, אני צריך להתאמץ יותר.

המפתח, לדעתי, הוא לימוּד-תורה. פעם, הייתי משקיע בזה: הייתי לומד עם ידיד דתי שלי, הייתי הולך להרצאות, הייתי הולך לסמינרים, הייתי קורא קצת ספרים שעוסקים בתורה...

בַּשׁנים האחרונות הפסקתי- וּמייד רואים את הנסיגה. זה פשוט חבל.. :(
« עריכה אחרונה: פברואר 17, 2007, 19:58:57 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק א-ש

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #97 ב- : פברואר 17, 2007, 19:58:55 »
לק"י.

"כהנא צדק"-
אני חושבת שלפחות פה.. בגלל שזה פורום של כולנו... אתה לא צריך להיכנס לפה בשבת... מילא אתה נכנס לאינטרנט... תיכנס.. אבל לא לפה...
מה גם שאתה ממש צריך להשתדל... לא לחלל שבת... אתה י'הודי יקר!! וקדוש!!!
גם כשיש רעש של טלויזי'ה.. אתה לא חוטא אם זה לא אתה שרואה... אתה פשוט צריך להתעלם!
תחליט שבת אחת באמת לשמור... על הכל!!!
אפילו תשב בחדר רוב השבת... אבל לשמור שבת... אתה לא יודע איזה מצווה חשובה זאת!
ואיזה עבירה זאת לחלל אותה...
[כשתגיע לשמי'ים וישאלו אותך למה לא שמרת שבת... תענה-כי אחי הדליק ת'טלויזי'ה?! כי אחותי הפעילה מוזיקה בפול ווליום?! ... הרי לא לעולם תוכל להאשים את האחרים!!! אתה אחראי לעצמך!!! אתה זה אתה!!!!לבד!....תחשוב על זה..]

ואני עדי'ין לא שופטת אותך... ואני ממש מבינה שזה דבר מאוד קשה.... אבל אם רוצים! הכל אפשר... ונכון שאנחנו הדתי'ים לא ממש חכמים כי נולדנו לזה.... אבל בגלל זה אתה בדרגה מעלינו.... הרבה מעלינו.... אם תשתדל הקב"ה בסופו של דבר יעזור לך....

המון הצלחה בכל! וכל טוב!

שבוע טוב ור"ח טוב!!!!
כי כל העולם במה
כולנו שחקנים
ה' הוא הבמאי
שמושך כאן בחוטים  دث إن Kahane عدل إلى عرب! !!   אז אמרו הכל אפשר  כי ה' הוא כל יכול ואין עוד מלבדו גם בקודש גם בחול   הרב כהנא צדק!!! מוות לערבים!!!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #98 ב- : פברואר 17, 2007, 20:07:31 »
לא רק שאני מבין, אני חוויתי את זה על בשרי שלי כשהייתי עושה קידוש כשמריה קארי שרה "הירו" בטלוויזיה, או כשקמתי להתפלל בעמוד השחר ולא הסכימו להשאיר אור דולק בבית וציחצחתי שיניים בחושך, ואת ברכות השחר קראתי לאור הנרות של ערב שבת כאשר אני עם דם בעיניים של השכמה ב-4 בבוקר, או כשאח שלי בכוונה מדליק ומכבה לי את האור מול הפנים לעצבן אותי.אויי אני יודע טוב מאוד במה זה כרוך - אבל מי התיר לחלל שבת? וגם אם נגיד שקשה לך, אבל להתכתב בפורמים, לחלל שבת בפרהסיא, זה חמור ביותר.
תאמין לי שאני מבין לליבך, אבל חומרת השבת גדולה מידי כדי לוותר עליה.
בחיים לא למדו אותי על זה ואתה חושב שבתוך כמה רגעים משנים.
מה שהכי מצחיק שאתה לא בא בטענות למי שהיה מחובר שזה חצי מהמשתמשים הפעילים פה ואין הדבל בין להוית פעיל בתגובות או בראייה של הנושאים.
יגאל=גואל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #99 ב- : פברואר 17, 2007, 20:08:50 »
לק"י.

"כהנא צדק"-
אני חושבת שלפחות פה.. בגלל שזה פורום של כולנו... אתה לא צריך להיכנס לפה בשבת... מילא אתה נכנס לאינטרנט... תיכנס.. אבל לא לפה...
מה גם שאתה ממש צריך להשתדל... לא לחלל שבת... אתה י'הודי יקר!! וקדוש!!!
גם כשיש רעש של טלויזי'ה.. אתה לא חוטא אם זה לא אתה שרואה... אתה פשוט צריך להתעלם!
תחליט שבת אחת באמת לשמור... על הכל!!!
אפילו תשב בחדר רוב השבת... אבל לשמור שבת... אתה לא יודע איזה מצווה חשובה זאת!
ואיזה עבירה זאת לחלל אותה...
[כשתגיע לשמי'ים וישאלו אותך למה לא שמרת שבת... תענה-כי אחי הדליק ת'טלויזי'ה?! כי אחותי הפעילה מוזיקה בפול ווליום?! ... הרי לא לעולם תוכל להאשים את האחרים!!! אתה אחראי לעצמך!!! אתה זה אתה!!!!לבד!....תחשוב על זה..]

ואני עדי'ין לא שופטת אותך... ואני ממש מבינה שזה דבר מאוד קשה.... אבל אם רוצים! הכל אפשר... ונכון שאנחנו הדתי'ים לא ממש חכמים כי נולדנו לזה.... אבל בגלל זה אתה בדרגה מעלינו.... הרבה מעלינו.... אם תשתדל הקב"ה בסופו של דבר יעזור לך....

המון הצלחה בכל! וכל טוב!

שבוע טוב ור"ח טוב!!!!
תמיד קל להגיב ועשיתם אותי כאילו אני לא יודע מה רק בחצי שנה האחרונה התחלתי עם הדת שעוד הרבה לפני אתם יודעים רק לדבר ולדבר במעשים בתכלס בשטח הרבה פה עושים רק רעש ווירטואלי.
« עריכה אחרונה: פברואר 17, 2007, 21:13:58 על ידי כהנא צדק! »
יגאל=גואל