כתב נושא: סדר יום  (נקרא 59192 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #25 ב- : פברואר 14, 2007, 23:03:46 »
סתם מתוך סקרנות....
באיזה מגמות חברי הפורום?

ומה אתם ומת התוכניות שלכם לעתיד (בשילוב עם הגנה על א"י כמובן!)?
התכנית שלי היא לסיים בית ספר וללכת ללמוד בישיבה.
מה עם צבא? זאת בושה לכל החיים עם בן אדם לא הולך לצבא. ואני לא מדבר על צבא גירוש יהודים אלה הגנה על הארץ. תמיד אפשר לסרב פקודה במקרים של גירוש יהודים. אבל למה לא להתגייס?
אני כבר לא יודע מה לעשות חלק אומרים לי כן וחלק לא השתגעתי כבר מהדבר הזה..
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #26 ב- : פברואר 14, 2007, 23:09:59 »
סתם מתוך סקרנות....
באיזה מגמות חברי הפורום?

מה עם צבא? זאת בושה לכל החיים עם בן אדם לא הולך לצבא. ואני לא מדבר על צבא גירוש יהודים אלה הגנה על הארץ. תמיד אפשר לסרב פקודה במקרים של גירוש יהודים. אבל למה לא להתגייס?

לך להסדר ואח"כ ישיבה גבוהה.
חוק העונשין, תשל"ז-1977
סימן ב': בגידה
פגיעה בריבונות המדינה או בשלמותה   97.
[ד/7]   (א)   מי שעשה, בכוונה לפגוע בריבונותה של המדינה, מעשה שיש בו כדי לפגוע בריבונותה, דינו – מיתה או מאסר עולם.       (ב)   מי שעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #27 ב- : פברואר 14, 2007, 23:11:21 »
סתם מתוך סקרנות....
באיזה מגמות חברי הפורום?

לך להסדר ואח"כ ישיבה גבוהה.
יכול להיות שזה מה שאני באמת הולך לעשות..
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
סדר יום
« להגיב #28 ב- : פברואר 14, 2007, 23:34:00 »
לך לצבא כהנא צדק ולישיבת הרעיון היהודי.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #29 ב- : פברואר 14, 2007, 23:41:21 »
לך לצבא כהנא צדק ולישיבת הרעיון היהודי.
לא יודע זה לא ממש מסתדר לי ביחד הצבא וישיבה...
יגאל=גואל

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
סדר יום
« להגיב #30 ב- : פברואר 15, 2007, 07:17:33 »
כהנא צדק תשמע,

הרב כהנא כותב מפורש בספרו "על האמונה ועל הגאולה" עמ' מב' את הדברים הבאים: "שאף כי ברור שחובה על היהודי לקיים את המצוות, אם בגלל ריבוי סיבות היסטוריות ורוב חולשות וחוסר הבנה אישית, הוא נכשל ואינו מקיים עדין הרבה מהם, אך לפחות הוא דובר אמת בלבבו ומודה בחטאיו ובחולשותיו ומתוודה שאכן טועה הוא... דבר זה כוח אדיר הוא שיש בכוחו לקרב את הגאולה".

מה שהרב כהנא מדבר עליו זה שצריך להיות לאדם השקפה תורנית נכונה. כלומר אם אדם נכשל ח"ו בעבירה, הוא צריך לדעת שזה אסור ולומר נכון אני יודע שזה אסור אבל יש לי חולשה לתאווה הזאת - אזי זאת השקפה נכונה, כיוון שהוא יודע אמת מהי.

לעומת זאת בבית סיפרה של אורלי המורים "הדתיים האמיתים" שלה מטהרים את שרץ "השירות לאומי" ב-150 טעמים והם חוטאים ומחטאים את בנות ישראל, ועוד הם טוענים שהם עושים בסדר, המעשה שהם עושים נקרא: "נבל ברשות התורה", לא מספיק שהם מסלפים עוד הם טוענים שהם עושים זאת ברשות התורה.

שוב פעם, דברי רבותינו האסורים את  את השירות לאומי באיסור של "יהרג ואל יעבור":

הגר"ע יוסף שליט"א מבאר בפשיטות את האיסור, וכמו שכותב במכתב מפורש (ראי "אוצר דינים לאשה ולבת" לבנו הר"י יוסף, נדפס בירחון אור תורה בסיון התשמ"ב) וז"ל : דעת תורה קובעת שאסור לבנות להתגייס לשירות צבאי, קביעה זו היא על דעת כל גדולי הדור, לרבות רבני הרבנות הראשית לישראל שבראשות הגאון רבי יצחק הלוי הרצוג, והגאון הראשון לציון רבי בן ציון מאיר חי עוזיאל, זצ"ל, ועוד רבים וגדולים מגאוני הדור האחרון. וזאת בעת שהתעוררה הבעיה והוצגה בפניהם לפני כארבעים שנה. והוראתם זו מחייבת ואין לסור ממנה ימין ושמאל, כפי שנאמר בתורה "ושמרת לעשות ככל אשר יורוך" ואין כל הבדל בזה בין בנות מעדות המזרח לבנות יוצאי אשכנז והדבר פשוט וברור..
ושם כתב בנו הנ"ל של הגר"ע יוסף: אסור באיסור מוחלט לבנות להתגייס לשרות צבאי, ואף לשירות לאומי וכל כבודה בת מלך פנימה להיות תחת השגחת הוריה. וכבר הורו כן כל גדולי הדור, ושמרת לעשות ככל אשר יורוך".
זה לגבי צבא.
לגבי שירות לאומי:
ובכן כך כותב מרן ה"קהילות יעקב" מיד ששמע על היוזמה של שירות לאומי בהתנדבות אחרי שמביא את הפסק של הרצ"פ פרנק ומרן הגרא"ז מלצר והגאב"ד מטשעבין ומרן רבי זליג ראובן בענגיס  שבו נאמר "יהרג ועל יעבור" על חובת שירות לאומי אזרחי:

"ולאשר כהיום שנת תשל"ב עת צרה היא ליעקב כי בעוונותינו הרבים מתכננים שוב להפעיל וללחוץ על גיוס בנות בצורת התנדבות לשרות לאומי, ובהיות כי ברור שרובם ככולם של המתגייסות יתקלקלו ויתדרדרו הן באמונה ודעות והן בקדושת בת  ישראל ושמירת הדת שכל זה הוא ב"יהרג ואל יעבור" ראיתי הכרח לחזור ולפרסם פסק דין הנ"ל מאדירי התורה ז"ל שנתפרסם בשנות תשי"ב-תשי"ג"

למכתב זה מצטרפת גם מועצת גדולי התורה של אגו"י (הרבנים הגאונים: מרן הגרא"מ מן שך, מרן הגר"ח שמואלביץ', מרן הרה"ג רבי יחזקאל אברמסקי, האדמו"ר מגור הג"ר ישראל אלתר והאדמו"ר מויז'ניץ הג"ר חיים מאיר הגר) וז"ל: "ואנחנו החתומים מטה מודיעים דעת תורה כי האיסור הנ"ל (היינו פסק הגאונים משנת התשי"ב שפסקו יהרג ואל יעבור אודות שירות לאומי אזרחי) שריר וקיים בכל תקפו גם עתה ואיסור חמור הוא לבת ישראל לילך להתנדבות לשרות לאומי בכל מסגרת שהיא ואנו פונים לכל בנות ישראל ולהוריהם שלא להיגרר אחרי פיתויים כי הענין הזה הוא מהאיסורים שאנו חייבים למסור נפשנו עליו".

גם גדולי ישראל מקרב יהדות ספרד מפרסמים איסור עליו חתומים 70 רבנים מגדולי חכמי הספרדים באותו הזמן (ביניהם מרן ה"בבא סאלי" רבי ישראל אבוחצירה, הגרב"צ אבא שאול ,רבי מרדכי שרעבי, רבי עובדיה יוסף, רבי שלום לופס, רבי יהודה צדקה ראש ישיבת פורת יוסף) וז"ל: "גזירה זו שבאה במסווה של התנדבות לשירות לאומי קשה ומסוכנת לישראל שבעתיים מגזירת העברה על הדת בפרהסיא באשר מוסווית היא במעטה של התנדבות. על כן אנו חוזרים ומכריזים ומזכירים במשנה תוקף את פסק הדין של גדולי הדור שפסקו בשעתו ש"גיוס בנות לשירות לאומי" הינו כגיוס לצבא ואסור באיסור מוחלט"

בנו של הגר"ע יוסף הרב יצחק יוסף שליט"א מסכם זאת בספר הלכות שהוציא לבנות ישראל (אוצר דינים לאשה ולבת) בשנת התשמ"ט (17 שנים אחרי שהשירות הלאומי הפך להתנדבותי) וז"ל (סי' לז' אות ל' עמ' שפד'): "אסור באיסור מוחלט לבנות להתגייס לשירות צבאי, ואף לשירות לאומי, וכל כבודה בת מלך פנימה להיות תחת השגחת הוריה. וכבר הורו כן כל גדולי הדור, ושמרת לעשות ככל אשר יורוך"

ונסיים בדבריו של מי שהצה"ד מנסה כלפי חוץ להציגו כמורה ומכוון דרכה הר' מרדכי אליהו שכותב בתשובה לשאלה שהופנתה אליו ע"י הרב אביגדור נבנצל וז"ל: "אין שום היתר לאפשר לבנות ללכת לשרות לאומי אפילו מה שנקרא בהתנדבות" (עיטורי כהנים, גליון 104, עמ' 30, תשרי התשנ"ד)

וגם הרב מאיר דוד כהנא בסיפרו "מעל בימת הכנסת" - אוסר את הדבר בתכלית האיסור.

מסמך "דעת תורה" של גדולי ישראל נגד "השירות לאומי":

http://www.yoel-ab.com/data/upload_images/docs/PAGE0080.JPG

תסלחי לי אורלי - אבל אני לא חושב שהמורים "הדתיים האמיתים" שלך, הגיעו לרמה לחלוק על הבבא סאלי זצוק"ל, הרבנות הראשית, הרב שך זצ"ל, כל גדולי הדור ספרדים גם אשכנזים, ואפילו "המזרחי" מתנגדים לזה נרחצות, ואם יקום איזשהו רב שיטען אחרת הרי הוא חוטא ומחטיא את הרבים, שהרי גם את ר' אלעזר התנא נידו חכמים בגלל שלא קיבל עליו את דעת הרוב, שהרי "אחרי רבים להטות" (עייני במס' בבא מציעא עמ' נט').

ואווּ ערן, :)

תגיד, מאיפה כל הידע העצום הזה?
חלק מהחומרים שציטטת פה הִכּרתי, בערך (בטח שמעתי באי-אילו הזדמנויות...), אבל ממש הצלחת לרכז כאן המון מקורות.

באמת לא ידעתי שכל-כך הרבה גדולי-תורה מתנגדים לשירות לאומי.
הִשׂכּלתני!

תודה מִקרב-לב. :-))

בייקר

• אורח
סדר יום
« להגיב #31 ב- : פברואר 15, 2007, 10:32:15 »
אז כהנא צדק אורלי צודקת:הסדר וישיבה גבוהה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #32 ב- : פברואר 15, 2007, 12:27:15 »
אז כהנא צדק אורלי צודקת:הסדר וישיבה גבוהה.
כן כניראה שבסוף זה מה שיהיה..
יגאל=גואל

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #33 ב- : פברואר 15, 2007, 13:18:01 »
סתם מתוך סקרנות....
באיזה מגמות חברי הפורום?

אני לומדת ביולוגיה וערבית
אנגלית 5 יח"ל ומתמטיקה 4
ותוכניותת לחיים אממ אממ  ???
להתגייס לצבא ולעשות קבע כמה שנים ואחרי זה ניסע להיזרק באיזה חור בעולם לכמה חודשים :)

"עַל-מִשְׁכָּבִי, בַּלֵּילוֹת,
בִּקַּשְׁתִּי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי,  בִּקַּשְׁתִּיו, וְלֹא מְצָאתִיו."

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #34 ב- : פברואר 15, 2007, 13:33:43 »
סתם מתוך סקרנות....
באיזה מגמות חברי הפורום?

אנגלית 5 יח"ל ומתמטיקה 4
להתגייס לצבא ולעשות קבע כמה שנים ואחרי זה ניסע להיזרק באיזה חור בעולם לכמה חודשים :)
להיזרק בחור בעולם מה ייתן לך?..
עזיבת ארץ ישראל מרצון זה דבר גרוע מאוד במיוחד בשביל שטויות כאלו.
יגאל=גואל

מנותק א-ש

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #35 ב- : פברואר 15, 2007, 14:06:13 »
לק"י.

אני במגמת פיזיקה...
ו4-במתמטיקה ואנגלית....

ומה מה שבעז"ה ארצה לעשות כשאהי'ה גדולה... זה כמובן להתחתן...[כמה שיותר מוקדם..] להיות עקרת בית בכללי.. ואולי גם להיות פראמדיקית במד"א...
כי כל העולם במה
כולנו שחקנים
ה' הוא הבמאי
שמושך כאן בחוטים  دث إن Kahane عدل إلى عرب! !!   אז אמרו הכל אפשר  כי ה' הוא כל יכול ואין עוד מלבדו גם בקודש גם בחול   הרב כהנא צדק!!! מוות לערבים!!!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #36 ב- : פברואר 15, 2007, 14:16:57 »
לק"י.

אני במגמת פיזיקה...
ו4-במתמטיקה ואנגלית....

ומה מה שבעז"ה ארצה לעשות כשאהי'ה גדולה... זה כמובן להתחתן...[כמה שיותר מוקדם..] להיות עקרת בית בכללי.. ואולי גם להיות פראמדיקית במד"א...
אל תשאפי בחיים להיות עקרת בית תמיד להתפתח בלי שום קשר לילדים חתונה וכו'...
יגאל=גואל

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #37 ב- : פברואר 15, 2007, 14:17:45 »
סתם מתוך סקרנות....
באיזה מגמות חברי הפורום?

אנגלית 5 יח"ל ומתמטיקה 4
להיזרק בחור בעולם מה ייתן לך?..
עזיבת ארץ ישראל מרצון זה דבר גרוע מאוד במיוחד בשביל שטויות כאלו.

תשמע כהנא, אני בניגוד אליך כבר מחכה לעלות על מדים
ובלי להגזים, אני רוצה ללכת הכי רחוק שאפשר זאת אומרת אין לי מושג כמה שנים אני יהיה בצבצא אבל מה שבטוח אני לא ינסה להשיג לי יומיות וכאלה
לכן אני חושב שאחרי שירות צבאי מן הראוי שאני ירצה  להשתחרר מהלחצים בארץ ויילך לראות קצת עולם
זה לא אומר שאני ירד מא"י חס וחלילה ואין לי שום כוונה לעשות זאת
אבל זה גם לא אומר שכל החיים אני לא ייצא מגבולות המדינה
« עריכה אחרונה: פברואר 15, 2007, 14:19:33 על ידי MiSs_DAnIeL »

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #38 ב- : פברואר 15, 2007, 14:19:54 »
לא מבין מה הקטע להתגייס מהר הרי אתם יודעים שאתם הולכים לצבא של מגרשי יהודים איך אפשר לעזאזל?!
צבא של אנשים צבועים שקרנים סוטים ובנוסף לזה מגרשי יהודים...
והדוגמה הכי טובה של צבא חזק ומפואר בששת הימים לצבא במבמה עם השנים הוא מלחמת לבנון ה-2.
יגאל=גואל

מנותק א-ש

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #39 ב- : פברואר 15, 2007, 14:20:11 »
לק"י.

אני במגמת פיזיקה...
ו4-במתמטיקה ואנגלית....

לק"י.

אני רוצה להיות כזאת כי אני רוצה לחנך את הילדים שלי... ושלא יצאו ילדים ללא השגחה... אני חושבת שאני אתרום לעולם יותר עם ילדים צדיקים ומחונכים... שאח"כ הם יוכלו להתפתח ולעשות הרבה יותר ממני....

כי כל העולם במה
כולנו שחקנים
ה' הוא הבמאי
שמושך כאן בחוטים  دث إن Kahane عدل إلى عرب! !!   אז אמרו הכל אפשר  כי ה' הוא כל יכול ואין עוד מלבדו גם בקודש גם בחול   הרב כהנא צדק!!! מוות לערבים!!!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #40 ב- : פברואר 15, 2007, 14:21:33 »
לק"י.

אני במגמת פיזיקה...
ו4-במתמטיקה ואנגלית....

לק"י.

אני רוצה להיות כזאת כי אני רוצה לחנך את הילדים שלי... ושלא יצאו ילדים ללא השגחה... אני חושבת שאני אתרום לעולם יותר עם ילדים צדיקים ומחונכים... שאח"כ הם יוכלו להתפתח ולעשות הרבה יותר ממני....

בכל זאת כל אישה דתייה לרוב לא רק עקרת בית ומגדלת ילדים יש המון עיסוקים חשובים כמו הגנת ארץ ישראל למרות גידול משפחה.
יגאל=גואל

מנותק א-ש

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #41 ב- : פברואר 15, 2007, 14:23:47 »
לק"י.

אני במגמת פיזיקה...
ו4-במתמטיקה ואנגלית....

לק"י.

בכל זאת כל אישה דתייה לרוב לא רק עקרת בית ומגדלת ילדים יש המון עיסוקים חשובים כמו הגנת ארץ ישראל למרות גידול משפחה.

לק"י.

חחח... זה ברור...
 השאלה היא: "ומה אתם ומת התוכניות שלכם לעתיד (בשילוב עם הגנה על א"י כמובן!)?"

חוצמיזה בעז"ה אני אגור גם במקום שעצם קיומו הוא הגנה על א"י..
כי כל העולם במה
כולנו שחקנים
ה' הוא הבמאי

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #42 ב- : פברואר 15, 2007, 14:24:33 »
לק"י.

אני במגמת פיזיקה...
ו4-במתמטיקה ואנגלית....

לק"י.

לק"י.

חחח... זה ברור...

אם את אמיצה ואני בטוח בזה חברון זה מקום שיכול להתאים.
יגאל=גואל

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #43 ב- : פברואר 15, 2007, 14:32:08 »
כהנא אתה לא מבין הרבה דברים!
אני לא רוצה לפגוע פה באנשים שחושבים כמוך אבל ממש צר לי אם אתה חושב שהדבר הכי טוב זה שחצי אוכלוסייה לא תתגייס מתוך אחת הסיבות "אני רוצה ללכת ללמוד בישיבה ובגלל זה אני לא ייילך לצבא"...
אז איפה אנחנו נהיה??
אם אף אחד לא יתגייס?

אם אתה רוצה להגן על ישראל אתה תעשה את זה טוב יותר על מדים
וכדאי לך לדבר עם  בחורי ישיבות דתיים שכן התגייסו לצבא למרות גירוש גוש קטיף.

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #44 ב- : פברואר 15, 2007, 14:34:29 »
אה  ועוד משהו
למה שלא תשאל את עצמך איך אתה מתכוון לשלב את העתיד שלך עם הגנה על ארץ ישראל?
כי ציונות זה להתגייס לצה"ל וללכת לגור ביו"ש ובאיזורים נוספים
זאת ציונות
אז לפני שאתה מטיף בפורום להשתמטות כדאי לך לברר כמה פרטים לפני

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סדר יום
« להגיב #45 ב- : פברואר 15, 2007, 14:38:13 »
אה  ועוד משהו
זאת ציונות
הגנה על ארץ ישראל זה לא לגרש יהודים זה להתיישב ארץ ישראל!
בחברון בגבעות ביהודה ושומרון!
להתפלל כל יום זה הגנה על ארץ ישראל!
לאנוס את הפקידה שלך כל יום ולהטריד מינית את כל הבסיס ולגרש יהודים מהבתים ולשקר כל היום ולהפסיד לכמה מחבלים עלובים זה לא הגנה על ארץ ישראל!
יגאל=גואל

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
סדר יום
« להגיב #46 ב- : פברואר 15, 2007, 14:59:27 »
אה  ועוד משהו
זאת ציונות
הגנה על ארץ ישראל זה לא לגרש יהודים זה להתיישב ארץ ישראל!
בחברון בגבעות ביהודה ושומרון!
להתפלל כל יום זה הגנה על ארץ ישראל!
לאנוס את הפקידה שלך כל יום ולהטריד מינית את כל הבסיס ולגרש יהודים מהבתים ולשקר כל היום ולהפסיד לכמה מחבלים עלובים זה לא הגנה על ארץ ישראל!

אני בדיעה שלך.

מנותק א-ש

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #47 ב- : פברואר 15, 2007, 16:13:13 »
לק"י.

סתם הערה לדניאל:
כדאי לך לחשוב הרבה לפני שאת הולכת לצבא....
חבל שתהרסי שם את עצמך...
את יכולה לשמוע בחדשות מה הולך שם...
וכדאי מאוד שתדברי עם בנות כמוך- שהתגי'יסו...
אני מכירה אחת כזאת.. שהלכה לצבא כדי לתרום נטו.
ועכשיו היא אומרת שממש אסור לבנות להיות בצבא!!! [...]

אני לא מפרטת פה יותר מידי... אני מקווה שתביני למה התכוונתי....
כי כל העולם במה
כולנו שחקנים
ה' הוא הבמאי

מנותק א-ש

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #48 ב- : פברואר 15, 2007, 16:14:23 »
לק"י.

אני במגמת פיזיקה...
ו4-במתמטיקה ואנגלית....

לק"י.

לק"י.

חחח... זה ברור...

אם את אמיצה ואני בטוח בזה חברון זה מקום שיכול להתאים.

לק"י.

אולי גם חברון...

אבל בעז"ה אני אקים מאחז... גבעה חדשה...
כי כל העולם במה
כולנו שחקנים
ה' הוא הבמאי

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
סדר יום
« להגיב #49 ב- : פברואר 15, 2007, 17:14:55 »
דניאל,

אומר דוד המלך ע"ה (בתהילים קכ"ז, א): "אם יי לא ישמור עיר שוא שקד שומר".

בעיברית שלנו - אתה יכולה לשים את כל צה"ל לשמור על הגבולות, אבל אם ה' יסיר את השגחתו מההגנה על גבולות א"י, לא יעזור כל הצבא שבעולם עדיין אותו מחבל יגיע לבן-יהודה, או לדולפינריום ח"ו.
וזה מה שהרב כהנא הי"ד אמר בספר "צופה ומנהיג" עמ' 373 :"צה"ל הוא גדול כשהקב"ה רוצה, וכשהקב"ה לא רוצה, לא".

אני לא אומר שלא צריך צבא, בהחלט  צריך צבא, אבל גם צריך תורה בעם ישראל, וחובשי בית המדרש הם החוזק הרוחני של עם ישראל, ובזכות התורה שלהם ה' נותן כח לצה"ל לעשות חיל, שכך כתוב בתורה: ""וזכרת את ה' אלוקיך כי הוא הנותן לך כח לעשות חיל".

דניאל, אני רואה שאת מתלהבת מאוד מכל העניין של צה"ל ועוד חולמת לעשות קבע - תדברי איתי אחרי שנת שירות אחת, הרבה מהבנות מתלהבות לפני הצבא ואחרי תקופה בצבא הם בוכות ומחפשות איך לגרום לקב"ן שיוציא אותם על 21.
פעם כשהייתי בבסיס שנקרא "בן עמי" (זה ליד עכו), ראיתי מאמר בקיר שמעל לפקידת שלישות, והיה כתוב עליו משהו כזה בערך:
כמה שתיעבנו את המחשבה שאנחנו הולכות להיות פקידות בצבא להגיש קפה, כאילו מזלזלים בנו (המין הנשי) שזה כל מה שאנחנו יודעות לעשות.
מסתבר שאחרי תקופה בצבא זה לא כל כך נורא, להפך זה עדיף.
חשבנו שאנחנו נפתח בקריירה צבאית, ועכשיו אנחנו בוכות לטופס 55 (זה בקשה להעברה מהתפקיד), או לקב"ן.

היה שם עוד כל מיני דברים בסגנון זה. הבנות פשוט התעוררו למציאות, ומן הסתם גם לך זה יקרה, אבל עד אז..........