כתב נושא: רציתי לשאול את התלמידים בפורום.  (נקרא 20332 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
רציתי לשאול את התלמידים בפורום.
« להגיב #25 ב- : פברואר 11, 2007, 22:48:12 »
טרגדיה היא בחירה בין שתי אופציות ששתיהן גרועות.

דווקא אצלנו זה חובה. בדיוק היום סיימתי ללמוד את אנטיגונה.
הרב כהנא צדק!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #26 ב- : פברואר 11, 2007, 22:53:03 »

איזה כיתה את ליאורסו?..
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

Aaron

• אורח
« להגיב #27 ב- : פברואר 12, 2007, 08:59:29 »

איזה כיתה את ליאורסו?..
חחח.. עוד פעם אתה פונה אליו בלשון נקבה  :-X

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #28 ב- : פברואר 12, 2007, 14:09:40 »

איזה כיתה את ליאורסו?..
חחח.. עוד פעם אתה פונה אליו בלשון נקבה  :-X
חחח מה אני יעשה אולי בגלל שאני כותב במקלדת מהר לפעמים אני שוכח להוסיף אני מצטער :D
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
« להגיב #29 ב- : פברואר 12, 2007, 14:23:15 »
אתה פשוט רוצה שליאורסו יהיה נקבה...

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #30 ב- : פברואר 12, 2007, 14:24:32 »
אתה פשוט רוצה שליאורסו יהיה נקבה...
חח חס וחלילה לפעמים ממהירות שוחכים אות שתיים את זה במקום אתה יוצא את מה אני יעשה  :D
אני גם בן אדם ;]
יגאל=גואל

מנותק אילן208

• חבר(ה) של כבוד
  • *
  • Hebrewism returns
    • הערוץ שלי ביוטוב
« להגיב #31 ב- : פברואר 12, 2007, 15:44:05 »
על עצל ועל לח"י לא מלמדים אבל ההגנה הם מלמדים שזה גיבורים וביחד איתם רבין הפטריוט ועוד כל מיני זיבולי שכל שמאלניים
לא מזמן שאלתי ילד בכיתה שלי מה הייתה עושה ליגאל עמיר עם הייתה תופס אותו הוא השיב לי הייתי רוצה לחנוק אותו ולתלות אותו איך הוא העז לרצוח ראש ממשלה כזה
טוב וגיבור ששירת את העם היהודי וכל מיני דברים סיפרתי לו על יגאל עמיר ועל רבין וימ"ש והוא לא הגיב לי לא היה לו מה להגיד
גם המכנחת שלי שמאלנית
מזל שהיא מורה למדעים ולא להיסטוריה חחחחח... :)
אבל לפחות רוב הילדים מסכימים איתי שצריך לטפל בערבים אך אומרים שרבין לא היה רע הוא פשוט היה תמים וחשב ששלום זה פתרון לאושר של העם היהודי הם חצי חצי כאלה 
My life is here and here I wish to die,this is the place my fatherland!!!
לאסט אף אם:
http://www.last.fm/user/Ilanemous1881
יוטיוב:
http://www.youtube.com/user/Israelipatriot92

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #32 ב- : פברואר 12, 2007, 18:08:52 »
נשמע מצויין אורלי.מצע חזית לאומית אומר שהחינוך הממלכתי דתי יבוא במקום החינוך הממלכתי.
לפי דבריך שחינכו אותך לתרום שירות לאומי יתאים לך מאד.
מחנכים אותי לתרום לשרות הלאומי!!!!!!!!!
כאשר שאלתי את השאלה על השרות הלאומי רציתי להבין את הגישה של תנועת הימין האמיתי ולא יותר!!!
חוק העונשין, תשל"ז-1977
סימן ב': בגידה
פגיעה בריבונות המדינה או בשלמותה   97.
[ד/7]   (א)   מי שעשה, בכוונה לפגוע בריבונותה של המדינה, מעשה שיש בו כדי לפגוע בריבונותה, דינו – מיתה או מאסר עולם.       (ב)   מי שעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #33 ב- : פברואר 12, 2007, 18:25:15 »
שאלה נוספת:מה מלמדים אתכם בספרות?כל הזבל השמאלני:א.ב יהושע,עמוס עוז,ס.יזהר,דליה רביקוביץ?

עד היום לא למדתי אף אחד מהסופרים שציינת אבל יש דברים שחייבים ללמוד כדי להוציא תעודת בגרות אנו לומדים: רשב"ג, אבן גבירול,ריה"ל,לאה גולדברג, ברונטה, שולמית לפיד,שי עגנון, צ'כוב, דבורה בארון ויש גם 2 סיפורים מהגמרא.

וחוץ מזה אני חושבת שלא צריך לעשות חרם על ספרים של שמאלנים, מכל ספר אפשר להוציא את הטוב ולא כל ספר שאדם שמאלני כתב הוא בהכרח פסול. לא כל ספר מדבר על פוליטיקה.
לדוגמא הספר של שולמית לפיד (אישתו של תומי לפיד) גיא אוני- מספר על הקמת ראש פינה ומראה את הנחישות של החלוצים ומלחמתם נגד הבדווים שגונבים להם הכול.
חוק העונשין, תשל"ז-1977
[ד/7]   (א)   מי שעשה, בכוונה לפגוע בריבונותה של המדינה, מעשה שיש בו כדי לפגוע בריבונותה, דינו – מיתה או מאסר עולם.       (ב)   מי שעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #34 ב- : פברואר 12, 2007, 18:30:46 »
שאלה נוספת:מה מלמדים אתכם בספרות?כל הזבל השמאלני:א.ב יהושע,עמוס עוז,ס.יזהר,דליה רביקוביץ?
אותנו בהתחלה ימדו אנטיגונה אתה קולט?..
וגם נתן אלתרמן ימ"ש.

. לא למדתי מעולם אלתרמן אבל אני אוהבת שירים ישנים ויש לי את האלבום שלו בבית ואני יודעת הרבה מאוד שירים שלו בע"פ.
כאשר אני שומעת שיר או סיפור אני לא מתייחסת לכותב של השיר אלא לשיר עצמו, לשיר עצמו יש טעם והוא יפה מאוד אז מדוע לא לקחת את הטוב?
חוק העונשין, תשל"ז-1977

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #35 ב- : פברואר 12, 2007, 18:43:33 »
נראה לי שאני לומדת  באחת מהאולפנות הטובות בארץ!
אנו לומדים גם לימודים כלליים וגם לימודי קודש.
בבית הספר דואגים שנדע מה היו תולדות עמ"י ומציינים ימים חשובים בהיסטורית העם היהודי.
מכניסים לנו ערכי יהדות רבים כל תלמידה מקבלת יחס אישי מהרבנית  (מנהלת האולפנא) מעטות הבנות אשר אינן נדבקות בדרך הטובה אותה מקנה האולפנא.

כל הבנות בלי יוצא מן הכלל יוצאות עם תעודת בגרות מלאה יחד עם ידע רב ביהדות לדוגמא: יש לנו שיעור שנקרא השתלשלות ההלכה ובו אנו לומדים איך עברה התורה מימיי משה עד ימנו אנו לפרטי  פרטים  דבר אשר תורם לחיבור שלנו עם העם היהודי(לא שמעתי על דבר כזה במקומות אחרים).

לפחות פעם בחודש יש הרצאה של אדם מבחוץ (זה יכול להיות רב ומאידך ניצול שואה) מעודדים אותנו לתרום לחברה ולפני כל חג יש התנדבות בית ספרית.

אני מאמינה שבנות בית הספר שלי הן בעלות ידע נרחב בתחומים שונים משום שזה נכנס אפילו עם לא רוצים.

דבר נוסף הוא שבאולפנות רבות יש בעיה של צניעות ואצלנו היא כמעט ולא קיימת(חוץ מהבנות בכיתה ז').

רוב בוגרות האולפנה בוחרות בדרך של שמירה על א"י ורובן עוברות לגור בהתנחלויות אך יחד עם זאת הן לומדות ומקימות בתים לתפארת.

נ.ב
באולפנא בה אני לומדת לא מזכירים את יום הזיכרון ליצחק רבין ובמקום זה מזכירים את יום פטירת רחל אימנו. 

- למדנו על המחתרות .
- הזכירו את ילדי תימן.
- למדנו בעבר על יון ורומי וגם לומדים תע"י.
- לומדים הרבה מאוד תנ"ך ומישנה.
- המורים אצלנו דתיים אמיתיים. (כי איך אפשר לצור מפעל כמו שציינתי בלי אמת?!)
 - לפני כל חג יש יום עיון.

ומה בקשר לשירות לאומי, האם האולפנא שלך מחנכת את הבנות לעשות שירות לאומי, ותוך כדי התרסה גמורה כנגד כל גדולי ישראל ללא יוצא מן הכלל (גם הרב כהנא) שהתנגדו נחרצות שבת ישראל תעשה שירות לאומי.
הגדרת את המורים שלך "כדתיים אמיתים", הרב כהנא תמיד היה אומר שדתי אמיתי זה אדם שלא מסלף את היהדות.
נו - היהדות אוסרת בתכלית האיסור (בבחינת "יהרג ואל יעבור") את השירות לאומי לבנות, האם המורים הדתיים האמיתים שלך עוברים על האיסור הזה, ושולחים בנות ישראל להיחשף לעוון החמור הזה?

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #36 ב- : פברואר 12, 2007, 19:34:28 »
נראה לי שאני לומדת  באחת מהאולפנות הטובות בארץ!
אנו לומדים גם לימודים כלליים וגם לימודי קודש.
בבית הספר דואגים שנדע מה היו תולדות עמ"י ומציינים ימים חשובים בהיסטורית העם היהודי.
מכניסים לנו ערכי יהדות רבים כל תלמידה מקבלת יחס אישי מהרבנית  (מנהלת האולפנא) מעטות הבנות אשר אינן נדבקות בדרך הטובה אותה מקנה האולפנא.

כל הבנות בלי יוצא מן הכלל יוצאות עם תעודת בגרות מלאה יחד עם ידע רב ביהדות לדוגמא: יש לנו שיעור שנקרא השתלשלות ההלכה ובו אנו לומדים איך עברה התורה מימיי משה עד ימנו אנו לפרטי  פרטים  דבר אשר תורם לחיבור שלנו עם העם היהודי(לא שמעתי על דבר כזה במקומות אחרים).

לפחות פעם בחודש יש הרצאה של אדם מבחוץ (זה יכול להיות רב ומאידך ניצול שואה) מעודדים אותנו לתרום לחברה ולפני כל חג יש התנדבות בית ספרית.

אני מאמינה שבנות בית הספר שלי הן בעלות ידע נרחב בתחומים שונים משום שזה נכנס אפילו עם לא רוצים.

דבר נוסף הוא שבאולפנות רבות יש בעיה של צניעות ואצלנו היא כמעט ולא קיימת(חוץ מהבנות בכיתה ז').

רוב בוגרות האולפנה בוחרות בדרך של שמירה על א"י ורובן עוברות לגור בהתנחלויות אך יחד עם זאת הן לומדות ומקימות בתים לתפארת.

נ.ב
באולפנא בה אני לומדת לא מזכירים את יום הזיכרון ליצחק רבין ובמקום זה מזכירים את יום פטירת רחל אימנו. 

- למדנו על המחתרות .
- הזכירו את ילדי תימן.
- למדנו בעבר על יון ורומי וגם לומדים תע"י.
- לומדים הרבה מאוד תנ"ך ומישנה.
- המורים אצלנו דתיים אמיתיים. (כי איך אפשר לצור מפעל כמו שציינתי בלי אמת?!)
 - לפני כל חג יש יום עיון.

ומה בקשר לשירות לאומי, האם האולפנא שלך מחנכת את הבנות לעשות שירות לאומי, ותוך כדי התרסה גמורה כנגד כל גדולי ישראל ללא יוצא מן הכלל (גם הרב כהנא) שהתנגדו נחרצות שבת ישראל תעשה שירות לאומי.
הגדרת את המורים שלך "כדתיים אמיתים", הרב כהנא תמיד היה אומר שדתי אמיתי זה אדם שלא מסלף את היהדות.
נו - היהדות אוסרת בתכלית האיסור (בבחינת "יהרג ואל יעבור") את השירות לאומי לבנות, האם המורים הדתיים האמיתים שלך עוברים על האיסור הזה, ושולחים בנות ישראל להיחשף לעוון החמור הזה?
זה לא עוון , אתה הוא זה שמסלף את התורה!!!!!!!!
חוק העונשין, תשל"ז-1977

בייקר

• אורח
« להגיב #37 ב- : פברואר 12, 2007, 21:14:31 »
מי החרים שמאלנים?אילצו אותי ללמוד אותם לבגרות!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #38 ב- : פברואר 12, 2007, 21:21:50 »
מי החרים שמאלנים?אילצו אותי ללמוד אותם לבגרות!
גם כן הבגרות הזאת הגיע הזמן שיעשו מסלול למידה דתי אבל אך ורק דתי עם מקצועות חובה כמו מתמטיקה אנגלית ולשון.
יגאל=גואל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #39 ב- : פברואר 13, 2007, 00:04:30 »
אורלי,

בואי נראה מי מסלף את התורה: אני, או המורים "הדתיים האמיתיים" שלך:

הגר"ע יוסף שליט"א מבאר בפשיטות את האיסור, וכמו שכותב במכתב מפורש (ראי "אוצר דינים לאשה ולבת" לבנו הר"י יוסף, נדפס בירחון אור תורה בסיון התשמ"ב) וז"ל : דעת תורה קובעת שאסור לבנות להתגייס לשירות צבאי, קביעה זו היא על דעת כל גדולי הדור, לרבות רבני הרבנות הראשית לישראל שבראשות הגאון רבי יצחק הלוי הרצוג, והגאון הראשון לציון רבי בן ציון מאיר חי עוזיאל, זצ"ל, ועוד רבים וגדולים מגאוני הדור האחרון. וזאת בעת שהתעוררה הבעיה והוצגה בפניהם לפני כארבעים שנה. והוראתם זו מחייבת ואין לסור ממנה ימין ושמאל, כפי שנאמר בתורה "ושמרת לעשות ככל אשר יורוך" ואין כל הבדל בזה בין בנות מעדות המזרח לבנות יוצאי אשכנז והדבר פשוט וברור..
ושם כתב בנו הנ"ל של הגר"ע יוסף: אסור באיסור מוחלט לבנות להתגייס לשרות צבאי, ואף לשירות לאומי וכל כבודה בת מלך פנימה להיות תחת השגחת הוריה. וכבר הורו כן כל גדולי הדור, ושמרת לעשות ככל אשר יורוך".
זה לגבי צבא. לגבי שירות לאומי:
ובכן כך כותב מרן ה"קהילות יעקב" מיד ששמע על היוזמה של שירות לאומי בהתנדבות אחרי שמביא את הפסק של הרצ"פ פרנק ומרן הגרא"ז מלצר והגאב"ד מטשעבין ומרן רבי זליג ראובן בענגיס  שבו נאמר "יהרג ועל יעבור" על חובת שירות לאומי אזרחי:

"ולאשר כהיום שנת תשל"ב עת צרה היא ליעקב כי בעוונותינו הרבים מתכננים שוב להפעיל וללחוץ על גיוס בנות בצורת התנדבות לשרות לאומי, ובהיות כי ברור שרובם ככולם של המתגייסות יתקלקלו ויתדרדרו הן באמונה ודעות והן בקדושת בת  ישראל ושמירת הדת שכל זה הוא ב"יהרג ואל יעבור" ראיתי הכרח לחזור ולפרסם פסק דין הנ"ל מאדירי התורה ז"ל שנתפרסם בשנות תשי"ב-תשי"ג"

למכתב זה מצטרפת גם מועצת גדולי התורה של אגו"י (הרבנים הגאונים: מרן הגרא"מ מן שך, מרן הגר"ח שמואלביץ', מרן הרה"ג רבי יחזקאל אברמסקי, האדמו"ר מגור הג"ר ישראל אלתר והאדמו"ר מויז'ניץ הג"ר חיים מאיר הגר) וז"ל: "ואנחנו החתומים מטה מודיעים דעת תורה כי האיסור הנ"ל (היינו פסק הגאונים משנת התשי"ב שפסקו יהרג ואל יעבור אודות שירות לאומי אזרחי) שריר וקיים בכל תקפו גם עתה ואיסור חמור הוא לבת ישראל לילך להתנדבות לשרות לאומי בכל מסגרת שהיא ואנו פונים לכל בנות ישראל ולהוריהם שלא להיגרר אחרי פיתויים כי הענין הזה הוא מהאיסורים שאנו חייבים למסור נפשנו עליו".

גם גדולי ישראל מקרב יהדות ספרד מפרסמים איסור עליו חתומים 70 רבנים מגדולי חכמי הספרדים באותו הזמן (ביניהם מרן ה"בבא סאלי" רבי ישראל אבוחצירה, הגרב"צ אבא שאול ,רבי מרדכי שרעבי, רבי עובדיה יוסף, רבי שלום לופס, רבי יהודה צדקה ראש ישיבת פורת יוסף) וז"ל: "גזירה זו שבאה במסווה של התנדבות לשירות לאומי קשה ומסוכנת לישראל שבעתיים מגזירת העברה על הדת בפרהסיא באשר מוסווית היא במעטה של התנדבות. על כן אנו חוזרים ומכריזים ומזכירים במשנה תוקף את פסק הדין של גדולי הדור שפסקו בשעתו ש"גיוס בנות לשירות לאומי" הינו כגיוס לצבא ואסור באיסור מוחלט"

בנו של הגר"ע יוסף הרב יצחק יוסף שליט"א מסכם זאת בספר הלכות שהוציא לבנות ישראל (אוצר דינים לאשה ולבת) בשנת התשמ"ט (17 שנים אחרי שהשירות הלאומי הפך להתנדבותי) וז"ל (סי' לז' אות ל' עמ' שפד'): "אסור באיסור מוחלט לבנות להתגייס לשירות צבאי, ואף לשירות לאומי, וכל כבודה בת מלך פנימה להיות תחת השגחת הוריה. וכבר הורו כן כל גדולי הדור, ושמרת לעשות ככל אשר יורוך"

ונסיים בדבריו של מי שהצה"ד מנסה כלפי חוץ להציגו כמורה ומכוון דרכה הר' מרדכי אליהו שכותב בתשובה לשאלה שהופנתה אליו ע"י הרב אביגדור נבנצל וז"ל: "אין שום היתר לאפשר לבנות ללכת לשרות לאומי אפילו מה שנקרא בהתנדבות" (עיטורי כהנים, גליון 104, עמ' 30, תשרי התשנ"ד)

וגם הרב מאיר דוד כהנא בסיפרו "מעל בימת הכנסת" - אוסר את הדבר בתכלית האיסור.

מסמך "דעת תורה" של גדולי ישראל נגד "השירות לאומי":

http://www.yoel-ab.com/data/upload_images/docs/PAGE0080.JPG

תסלחי לי אורלי - אבל אני לא חושב שהמורים "הדתיים האמיתים" שלך, הגיעו לרמה לחלוק על הבבא סאלי זצוק"ל, הרבנות הראשית, הרב שך זצ"ל, כל גדולי הדור ספרדים גם אשכנזים, ואפילו "המזרחי" מתנגדים לזה נרחצות, ואם יקום איזשהו רב שיטען אחרת הרי הוא חוטא ומחטיא את הרבים, שהרי גם את ר' אלעזר התנא נידו חכמים בגלל שלא קיבל עליו את דעת הרוב, שהרי "אחרי רבים להטות" (עייני במס' בבא מציעא עמ' נט').
« עריכה אחרונה: פברואר 13, 2007, 00:05:33 על ידי eran »

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #40 ב- : פברואר 14, 2007, 22:31:31 »
מה אורלי אין תגובה על דברי?

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #41 ב- : פברואר 14, 2007, 23:14:54 »

לא טרחתי לקרוא זה מעניין אותי כקליפת השום!!!!!
אני הולכת לפי הרבנים שלי, אתה לך לפי רבנך!!!

"עשה לך רב" (פרקי אבות) אני את שלי כבר עשיתי!!!!!!
חוק העונשין, תשל"ז-1977

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #42 ב- : פברואר 14, 2007, 23:20:07 »

אני  מבקש לא לגרור את זה לריב תשמרו על תרבות הדיון ולכבד את ערן ואותו דבר אתה ערן.
יגאל=גואל

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #43 ב- : פברואר 15, 2007, 00:06:45 »
ציטוט

גם אותי לימדו את הזבל הזה. בכיתה ט-י"ב הכריחו אותי לקרוא ספרים של א.ב. יהושוע, דליה רביקוביץ' ועוד כל מני ליצנים שמאלנים כאלה. לא רק שלא קראתי מילה מתוך הספרים האלה, נכשלתי בבחינת הבגרות בספרות וכעת יש לי תעודת בגרות עם נכשל בספרות ואני לא יכול להתקבל לאף מוסד להשכלה גבוהה בארץ בגלל זה.

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #44 ב- : פברואר 15, 2007, 00:44:13 »
ציטוט
ביום הזיכרון לרבין קניתי מערכת סטריאו חדשה ומשוכללת ושמתי מוסיקה פול ווליום.קניתי שמפניה ופתחתי אותה אחר כך הזמנתי לי ולחברה מקומות במסעדת יוקרה.
השכנים שלי בצפון ת"א השתוללו.הם היו שמאלנים קיצונים והתחילו לצרוח:היום יום זיכרון,אסור לשמוח היום!
וצעקתי בחזרה?:למה מה קרה מי מת?
והשכן צועק לי רבין?
ואז עניתי:מי זה רבין?
והשכן צועק רבין ראש הממשלה?
ואמרתי לו:אהה רבין הבוגד...
ואז הוא סגר את התריס אדום כולו מכעס.   

סיפור גדול! אם אהיה בביקור בארץ בפסטיבל רבין הבא, אעשה את אותו הדבר.

לצערי למדתי בבית ספר יסודי אולטרה-שמאלני עם מנהלת קומוניסטית. אם הייתם רואים איזה מסדרים היא היתה עושה לנו כל בוקר, הייתם מבינים למה אני מתכוון. כל שנה היו עושים בבית הספר טקס מושקע של לפחות שעתיים לזכרו של הבוגד רבין, אבל ביום השואה היו עושים טקס עלוב של חצי שעה עד שעה. כשהייתי בכיתה ו', שנה אחרי הריגת רבין, כשכולנו עמדנו דקת דומיה לזכרו וכולם היו בשקט, הבאתי גרפס גדול שהרעיד את אולם הספורט והפיל את כולם מצחוק (עשיתי את זה בכוונה). המורה לקחה אותי ל"שיחה משולשת" (שיחה שבה משתתפים התלמיד הנאשם, המורה והמנהלת) וכשנשאלי מדוע עשיתי את מה שעשיתי, עניתי לה: "אני מצטער המורה, לא יכולתי להתאפק, רציתי לבכות על רבין, אבל במקום דמעות יצא לי גרפס.". בסוף חטפתי השעיה לשבוע. שנה לאחר מכן, בכיתה ז', כשדיברנו בכיתה על מורשת רבין, ניפצתי שתי פצצות סירחון בצד האחורי של הכיתה והרסתי את השיעור. המורה היתה מספיק נחמדה להוציא את כולם ללמוד בכיתה אחרת, ורק אותי בתור עונש היא השאירה בכיתה. ושוב כשנשאלתי למה עשיתי זאת עניתי: "מה את רוצה? המורה, זה היה לכבוד רבין.".

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #45 ב- : פברואר 15, 2007, 01:25:29 »
דווקא אני  זוכר  אצלנו בתיכון
ביום השואה  וביום הזכרון היו טקסים גדולים
ותמיד היו מגיעים לוחמים שלמדו בתיכון
וביום רבין לא  היה  טקסים
יושבים בכיתה שעה  אחת ומדברים על פוליטיקה
זה  אצלי  במעורפל  למה סיימתי  תיכון לפני 5  שנים כמעט
וגם אז  לא  ממש  עניין אותי  כל המצב  במדינה
לא שמאל ולא  ימין
סתם חייתי  בבועה
אבל אני  זוכר  שכן היה  טקס  פעם אחת  והברזנו כמה חברים מהטקס
והמרכזים היו מקפידים על זה  ואחד  המרכזים רדף אחריינו
אני  זוכר  התחבאתי  בתוך בית של מישהו  (:
« עריכה אחרונה: פברואר 15, 2007, 01:27:44 על ידי איתן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #46 ב- : פברואר 15, 2007, 07:06:41 »
דווקא אני  זוכר  אצלנו בתיכון
ביום השואה  וביום הזכרון היו טקסים גדולים
ותמיד היו מגיעים לוחמים שלמדו בתיכון
וביום רבין לא  היה  טקסים
יושבים בכיתה שעה  אחת ומדברים על פוליטיקה
זה  אצלי  במעורפל  למה סיימתי  תיכון לפני 5  שנים כמעט
וגם אז  לא  ממש  עניין אותי  כל המצב  במדינה
לא שמאל ולא  ימין
סתם חייתי  בבועה
אבל אני  זוכר  שכן היה  טקס  פעם אחת  והברזנו כמה חברים מהטקס
והמרכזים היו מקפידים על זה  ואחד  המרכזים רדף אחריינו
אני  זוכר  התחבאתי  בתוך בית של מישהו  (:

יש הבדח בין הטקסים של יום השואה וחללי מערכות ישראל לנבלה השיכור השוטה ימ"ש רעבין.
יגאל=גואל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #47 ב- : פברואר 15, 2007, 12:47:25 »

אבל "הרבנים" שלך הם חוטאים ומחטיאים, איך את יכולה לשמוע להם בכלל?
וכי "הרבנים" שלך יכולים לחלוק על כל הרבנים שהזכרתי לעיל? בוודאי שלא.
וחוץ מזה כלל גדול בידינו "שאחרי רבים להטות". "הרבנים" שלך, חוץ מזה שהם מחטיאים את בנות ישראל בכך שהם אומרים להם לעשות "שירות לאומי", הם גם דעת מיעוט בנושא, ובוודאי שלא נשית ליבנו לדברי "הרבנים" שלך.
"הרבנים" שלך כל כך סינוורו אותך בדברי בלע והבל עד שאת אפילו לא מוכנה לקרוא את דברי רבותינו שהבאתי לעיל - מסכנים "הרבנים" שלך שחוטאים ומחטיאים את בנות ישאל.
והוא רחום יכפר עוון.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #48 ב- : פברואר 15, 2007, 15:38:48 »

ציטוט

אורלי,

איזו מין תגובה זאת?! :-\ אנחנו פה בשביל לקרוא ולהגיב, וזה מאד מעניין אותנו לדעת מה דעתו של X על מה שכתב Y. אחרת בשביל מה אנו פה?
אם על שאלה מסויימת אין לך תשובה, או שסתם אינך רוצה לענות עליה מכל סיבה שהיא (וזכותך)- את מוזמנת לומר זאת, במתינות, בדרך-ארץ, בנימוס ובכבוד.

אבל להטיח בשואל בגסות ש"לא טרחְת לקרוא" את ההודעה שלו כי "זה מעניין אותך כקליפת השום!!!!!" [סימני-הקריאה במקור], זה חוסר-כבוד ממדרגה ראשונה כלפי גולש והפגנת זלזול בוטה בדברים שנכתבו כחלק אינטגרלי בתוך דיון ציבורי, שלא לדבר על חוסר-כבוד לפורום כולו ועל אי-כיבוד של נורמות התנהגות בסיסיות בקהילה.

אם חשת באיזושהי מידה, שתוכן-השאלה או הצורה שבה היא נשאלה נשׂאו אופי בלתי-ראוי - יכולת להגיד את זה בלשון פשוטה, בצורה מכובדת, בדרך-ארץ, בלי סימני-קריאה [שתרגומם האקוסטי הוא צעקות/צווחות/נביחות] ובלי צבעים זוהרים מטאליים בולטים. זה היה הרבה יותר דיפלומטי מִצִדך, יעיל והוגן.

אף-אחד לא מכריח אותך לענות על שאלה שאין לך רצון לענות עליה. אבל המינימום שנִדרש מִמך כחברה בפורום קהילתי, זה להתנהג בכבוד כלפי חברייך הגולשים. אי-מתן-תשובה או תשובה בסגנון שנתת אינם מעידים על כך.

ודרך-אגב אורלי, לא הבנתי את התגובה הזאת שלך:

ציטוט
זה לא עוון , אתה הוא זה שמסלף את התורה!!!!!!!!

ערן לא מסלף את התורה, ערן פשוט מצטט לך מקורות. זה לא ערן. זה הם. זה הבבא סאלי, זה הרב שך, זה הרבנות הראשית, "המזרחי" וכל גדולי-תורה האשכנזים והספרדים. האם את טוענת שהרב שך זצ"ל מסלף את התורה? אשׂמח לדעת.
אבל רק אם התשובה היא רצינית בבקשה.
אם מִכּל סיבה שהיא תעדיפי לשמור על "זכות-השתיקה" - לגיטימי לחלוטין בעיניי. רק אִמרי לי זאת בשׂפה פשוטה וּנעימה (שלא אמתין לחינם.. ;)).

בתודה.

בייקר

• אורח
« להגיב #49 ב- : פברואר 15, 2007, 23:13:01 »
70 פנים לתורה,יש ציטטות ופרשנויות לכאן ולכאן.תלמידי חכמים כמו הרב עובדיה,הרב שך,הרבי מלובביטש אינם אלוקים.אם נלך רק לפי אחד ונפסול את השאר להיכן נגיע?
אין כאן ויכוח,יש ציטוט וצריכים לקבל אותו וזהו!למה?
לכן היו 12 שבטים וכל אחד הלך לדרכו.