כתב נושא: רציתי לשאול את התלמידים בפורום.  (נקרא 20347 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

בייקר

• אורח
רציתי לשאול את התלמידים בפורום.
« ב- : פברואר 11, 2007, 10:25:03 »
האם מערכת החינוך מלמדת על המחתרות?סזון?אלטלנה?האם קיים חינוך יהודי?האם מלמדים על החגים?האם ידעתם שילדי תימן נחטפו?האם אתם לומדים תולדות עם ישראל בהיסטוריה או רק היסטוריה של יוון ורומי?האם אתם לומדים משנה או רק תנ"ך?ואם אתם לומדים תנ"ך האם המורים שלכם כופרים ואתאיסטים?

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #1 ב- : פברואר 11, 2007, 14:02:50 »
בוא אני יגיד לך בתור תלמיד בלי שהייתי כל כך רוצה לא הייתי יודע אתה יודע על מה אנחנו לומדים בבית ספר?..
על גרמניה הנאצית במקום על אלטלנה על היטלר ימ"ש בעזרת ה' ישרף באש הגיהנום! במקום על חטופי תימן.
אתה צריך לראות שיעור איך הוא ניראה על מה אנחנו לומדים בושה איזה וחגים ואיזה יהדות ילדים אצלנו בבית ספר לא יודעים מתי יש חגים בכלל אבל על גרמניה הנאצית ועל היטלר ימ"ש בעזרת ה' ישרף בגיהנום בטח יודעים...
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
« להגיב #2 ב- : פברואר 11, 2007, 14:09:01 »
חשוב ללמד על השואה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #3 ב- : פברואר 11, 2007, 14:10:51 »
חשוב ללמד על השואה.
הבעיה שאנחנו לא לומדים על השואה אלה על הנבלה ימ"ש היטלר בעזרת ה' ישרף בגיהנום.
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

Aaron

• אורח
« להגיב #4 ב- : פברואר 11, 2007, 15:22:57 »
חגים יהודיים למדנו מהגן עד כיתה ט'. אנחנו עומדים ללמוד על יהודי מדינות ערב (זה כולל את יהודי תימן). על אלטלנה למדנו. תנ"ך השנה אני לא לומד ומשנה מלמדים אותי רק בגלל שבחרתי ללמוד משפטים, לא מלמדים את זה את כולם. יש מורים שאני לא יודע את הדיעה שלהם אבל רוב המורים שמאלנים קיצוניים במיוחד המחנכת שלי ויש לנו הרבה ילדים שמאלנים בכיתה, את חברים שלי אני שכנעתי כבר והם יחסית ימניים.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #5 ב- : פברואר 11, 2007, 15:47:53 »
חגים יהודיים למדנו מהגן עד כיתה ט'. אנחנו עומדים ללמוד על יהודי מדינות ערב (זה כולל את יהודי תימן). על אלטלנה למדנו. תנ"ך השנה אני לא לומד ומשנה מלמדים אותי רק בגלל שבחרתי ללמוד משפטים, לא מלמדים את זה את כולם. יש מורים שאני לא יודע את הדיעה שלהם אבל רוב המורים שמאלנים קיצוניים במיוחד המחנכת שלי ויש לנו הרבה ילדים שמאלנים בכיתה, את חברים שלי אני שכנעתי כבר והם יחסית ימניים.
ברוך הבא למועדן גם אצלי זה היה ככה הצלחתי להחזיר כמה אנשים על הדעת לשמחתי.
יגאל=גואל

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : פברואר 11, 2007, 16:27:36 »
האם מערכת החינוך מלמדת על המחתרות? כן, אבל כאילו שההגנה זה הצדק לשמו והאצ"ל ולח"י אלו בנדיטים טרוריסטים בודקים (חס וחלילה)
סזון? לא
אלטלנה?ממש קצת בלי היזכור שמות וכו'..
האם קיים חינוך יהודי? לא חינוך יהודי אמיתי של גאווה יהודית
האם מלמדים על החגים? בצורה שיטחית ביותר
האם ידעתם שילדי תימן נחטפו? ברור שידעתי מאז גיל צעיר אבל בלי שום קשר לבית ספר ששם לא הזכירו אפילו פעם אחת (אולי השנה בכיתה י' אני לא יודע...)
האם אתם לומדים תולדות עם ישראל בהיסטוריה או רק היסטוריה של יוון ורומי? יוון ורומא זה רק ביסודי עכשיו אנחנו כן לומדים את היסטורית ישראל אבל בצורה שלפי דעתית לא רצינית מספיק...
האם אתם לומדים משנה או רק תנ"ך?רק תנ"ך ואם אתם לומדים תנ"ך האם המורים שלכם כופרים ואתאיסטים? יש ויש במקרה המורה שלי חילונית אבל יש לנו גם דתיים.
הרב כהנא צדק!

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : פברואר 11, 2007, 16:47:11 »
 נראה לי שאני לומדת  באחת מהאולפנות הטובות בארץ!
אנו לומדים גם לימודים כלליים וגם לימודי קודש.
בבית הספר דואגים שנדע מה היו תולדות עמ"י ומציינים ימים חשובים בהיסטורית העם היהודי.
מכניסים לנו ערכי יהדות רבים כל תלמידה מקבלת יחס אישי מהרבנית  (מנהלת האולפנא) מעטות הבנות אשר אינן נדבקות בדרך הטובה אותה מקנה האולפנא.

כל הבנות בלי יוצא מן הכלל יוצאות עם תעודת בגרות מלאה יחד עם ידע רב ביהדות לדוגמא: יש לנו שיעור שנקרא השתלשלות ההלכה ובו אנו לומדים איך עברה התורה מימיי משה עד ימנו אנו לפרטי  פרטים  דבר אשר תורם לחיבור שלנו עם העם היהודי(לא שמעתי על דבר כזה במקומות אחרים).

לפחות פעם בחודש יש הרצאה של אדם מבחוץ (זה יכול להיות רב ומאידך ניצול שואה) מעודדים אותנו לתרום לחברה ולפני כל חג יש התנדבות בית ספרית.

אני מאמינה שבנות בית הספר שלי הן בעלות ידע נרחב בתחומים שונים משום שזה נכנס אפילו עם לא רוצים.

דבר נוסף הוא שבאולפנות רבות יש בעיה של צניעות ואצלנו היא כמעט ולא קיימת(חוץ מהבנות בכיתה ז').

רוב בוגרות האולפנה בוחרות בדרך של שמירה על א"י ורובן עוברות לגור בהתנחלויות אך יחד עם זאת הן לומדות ומקימות בתים לתפארת.

נ.ב
באולפנא בה אני לומדת לא מזכירים את יום הזיכרון ליצחק רבין ובמקום זה מזכירים את יום פטירת רחל אימנו. 

- למדנו על המחתרות .
- הזכירו את ילדי תימן.
- למדנו בעבר על יון ורומי וגם לומדים תע"י.
- לומדים הרבה מאוד תנ"ך ומישנה.
- המורים אצלנו דתיים אמיתיים. (כי איך אפשר לצור מפעל כמו שציינתי בלי אמת?!)
 - לפני כל חג יש יום עיון.

« עריכה אחרונה: פברואר 11, 2007, 16:58:08 על ידי or_ly »
חוק העונשין, תשל"ז-1977
סימן ב': בגידה
פגיעה בריבונות המדינה או בשלמותה   97.
[ד/7]   (א)   מי שעשה, בכוונה לפגוע בריבונותה של המדינה, מעשה שיש בו כדי לפגוע בריבונותה, דינו – מיתה או מאסר עולם.       (ב)   מי שעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #8 ב- : פברואר 11, 2007, 18:01:49 »
האם מערכת החינוך מלמדת על המחתרות? כן, אבל כאילו שההגנה זה הצדק לשמו והאצ"ל ולח"י אלו בנדיטים טרוריסטים בודקים (חס וחלילה)
סזון? לא
אלטלנה?ממש קצת בלי היזכור שמות וכו'..
האם קיים חינוך יהודי? לא חינוך יהודי אמיתי של גאווה יהודית
האם מלמדים על החגים? בצורה שיטחית ביותר
האם ידעתם שילדי תימן נחטפו? ברור שידעתי מאז גיל צעיר אבל בלי שום קשר לבית ספר ששם לא הזכירו אפילו פעם אחת (אולי השנה בכיתה י' אני לא יודע...)
האם אתם לומדים תולדות עם ישראל בהיסטוריה או רק היסטוריה של יוון ורומי? יוון ורומא זה רק ביסודי עכשיו אנחנו כן לומדים את היסטורית ישראל אבל בצורה שלפי דעתית לא רצינית מספיק...
האם אתם לומדים משנה או רק תנ"ך?רק תנ"ך ואם אתם לומדים תנ"ך האם המורים שלכם כופרים ואתאיסטים? יש ויש במקרה המורה שלי חילונית אבל יש לנו גם דתיים.
חינוך יהודי איי...
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
« להגיב #9 ב- : פברואר 11, 2007, 22:19:57 »
נשמע מצויין אורלי.מצע חזית לאומית אומר שהחינוך הממלכתי דתי יבוא במקום החינוך הממלכתי.
לפי דבריך שחינכו אותך לתרום שירות לאומי יתאים לך מאד.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #10 ב- : פברואר 11, 2007, 22:21:36 »
נשמע מצויין אורלי.מצע חזית לאומית אומר שהחינוך הממלכתי דתי יבוא במקום החינוך הממלכתי.
לפי דבריך שחינכו אותך לתרום שירות לאומי יתאים לך מאד.
לא כל המסודות הממלכתים דתיים פועלים לפי מה שהיא אמרה ואני אומר את זה כי אני יודע אחות של חבר שלי לומדת במקום כזה.
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
« להגיב #11 ב- : פברואר 11, 2007, 22:24:01 »
אני התכוונתי לאולפנא שלה.שלא נדע קראתי בווינט על מוסד ממלכתי דתי שתלמידות בו עשו מעשים שלא יעשו.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #12 ב- : פברואר 11, 2007, 22:25:19 »
אני התכוונתי לאולפנא שלה.שלא נדע קראתי בווינט על מוסד ממלכתי דתי שתלמידות בו עשו מעשים שלא יעשו.
סתם לשם דוגמה אתה יודע איך קרואים לאולפנה בעיר שלנו ילדים?..
"עמק הזונות"
"עמק הפרוצות"
וכל מיני כינויים כאלה ואחרים מגעילים.
יגאל=גואל

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : פברואר 11, 2007, 22:27:26 »
כל האולפנות כמו שאת מתארת  לא? כבר שמעתי באולפנה אחרת שבמקום יצחק רבין עושים לרחל אימנו חבל שאצלנו זה לא ככה.
הרב כהנא צדק!

בייקר

• אורח
« להגיב #14 ב- : פברואר 11, 2007, 22:32:40 »
ביום הזיכרון לרבין קניתי מערכת סטריאו חדשה ומשוכללת ושמתי מוסיקה פול ווליום.קניתי שמפניה ופתחתי אותה אחר כך הזמנתי לי ולחברה מקומות במסעדת יוקרה.
השכנים שלי בצפון ת"א השתוללו.הם היו שמאלנים קיצונים והתחילו לצרוח:היום יום זיכרון,אסור לשמוח היום!
וצעקתי בחזרה?:למה מה קרה מי מת?
והשכן צועק לי רבין?
ואז עניתי:מי זה רבין?
והשכן צועק רבין ראש הממשלה?
ואמרתי לו:אהה רבין הבוגד...
ואז הוא סגר את התריס אדום כולו מכעס.   

בייקר

• אורח
« להגיב #15 ב- : פברואר 11, 2007, 22:33:46 »
שאלה נוספת:מה מלמדים אתכם בספרות?כל הזבל השמאלני:א.ב יהושע,עמוס עוז,ס.יזהר,דליה רביקוביץ?

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #16 ב- : פברואר 11, 2007, 22:34:52 »
ביום הזיכרון לרבין קניתי מערכת סטריאו חדשה ומשוכללת ושמתי מוסיקה פול ווליום.קניתי שמפניה ופתחתי אותה אחר כך הזמנתי לי ולחברה מקומות במסעדת יוקרה.
השכנים שלי בצפון ת"א השתוללו.הם היו שמאלנים קיצונים והתחילו לצרוח:היום יום זיכרון,אסור לשמוח היום!
והשכן צועק לי רבין?
חחחח ;D
כל הכבוש יישר כוח בייקר!
אני עשיתי משהו אחר נכנסתי לטקס עם עוד כמה חברים ופשוט משנכנסו לא הפסקנו לעשות רעש ולצחוק ומורות מסתכלות עלינו כאילו לא יודע מה קרה ואנחנו צוחקים ולא שומעים ולא מתייחסים בכלל באמצע יצאנו בצעקות וצחוק גדול ונתנו מכה חזקה לדלת איי זה היה כיף  ;D..
יגאל=גואל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #17 ב- : פברואר 11, 2007, 22:35:33 »
שאלה נוספת:מה מלמדים אתכם בספרות?כל הזבל השמאלני:א.ב יהושע,עמוס עוז,ס.יזהר,דליה רביקוביץ?
אותנו בהתחלה ימדו אנטיגונה אתה קולט?..
וגם נתן אלתרמן ימ"ש.
יגאל=גואל

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #18 ב- : פברואר 11, 2007, 22:37:25 »
והשכן צועק לי רבין?

חחחח מצוין! לי תמיד יש את הדילמה אם ללכת ביום הזה לבית הספר או לא. מצד אחד רושמים את זה (ויש אצלנו שיטת מכסות למי שמכיר) מצד שני אני אצטרך להיות בטקס ומכיוון שאני רוצה לגמור את בית הספר הזה אני לא יכול באמצע הטקס לצאת בשירה שמחה ועליזה. ורק שתדעו שביום הזיכרון של רבין אנחנו לא לומדים כל היום אבל ביום הזיכרון לשואה ולגבורה אנחנו מתחילים ללמוד משעה רביעית!!! זה לא יאומנם!
הרב כהנא צדק!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #19 ב- : פברואר 11, 2007, 22:40:04 »
והשכן צועק לי רבין?

חחחח מצוין! לי תמיד יש את הדילמה אם ללכת ביום הזה לבית הספר או לא. מצד אחד רושמים את זה (ויש אצלנו שיטת מכסות למי שמכיר) מצד שני אני אצטרך להיות בטקס ומכיוון שאני רוצה לגמור את בית הספר הזה אני לא יכול באמצע הטקס לצאת בשירה שמחה ועליזה. ורק שתדעו שביום הזיכרון של רבין אנחנו לא לומדים כל היום אבל ביום הזיכרון לשואה ולגבורה אנחנו מתחילים ללמוד משעה רביעית!!! זה לא יאומנם!
לכלב הבוגד הזה ימ"ש השיכור השוטה הרוצח הזה נותנים יותר כבוד מ- 6,000,000 מליון גיבורים הי"ד?..
בושה
אנחנו ביום הזה דוקא לומדים אז ככה שיש לי בעיה אבל אני עושה את מה שאמרתי אז זה מסתדר..
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
« להגיב #20 ב- : פברואר 11, 2007, 22:40:33 »
אנטיגונה נהדרת טרגדיה יוונית,אני מת על סיפורים כאלה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #21 ב- : פברואר 11, 2007, 22:41:37 »
אנטיגונה נהדרת טרגדיה יוונית,אני מת על סיפורים כאלה.
המורה שלנו ניסת לכניס לנו מסרים לחיים דךר הסיפור הזה..
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
« להגיב #22 ב- : פברואר 11, 2007, 22:42:34 »
נראה לי שמערכת החינוך לא השתנתה.
אותי לימדו ג'ורג' אורוול,קבק,אנה קרנינה של טולסטוי.

בייקר

• אורח
« להגיב #23 ב- : פברואר 11, 2007, 22:43:55 »
טרגדיה היא בחירה בין שתי אופציות ששתיהן גרועות.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #24 ב- : פברואר 11, 2007, 22:46:35 »
טרגדיה היא בחירה בין שתי אופציות ששתיהן גרועות.
חחח בין כך או בין כך זה תמיד נגמר רע..
יגאל=גואל