כתב נושא: בקשר לחרדים  (נקרא 6390 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בקשר לחרדים
« ב- : פברואר 06, 2007, 18:44:29 »
יש לי שאלה
לא אנסח אותה במילים גבוהות לכן אגש ישר לענין:
היום יצא לי להדיין בשיעור עם חברים בכיתה בקשר לחרדים. כאשר נושא השיחה "למה צריך להפסיק "לממן" חרדים פרזיטים שמלבד להוליד ילדים ולהתפלל לא נותנים מפיקים שום למדינה"
לא ידעתי ממש מה להגיד, אבל כמובן שאני לא בדעה שלהם
רציתי לדעת איך הייתם מגיבים? מה הייתם אומרים לילד שבטוח שההורים שלו משלמים כסף עבור חרדי מירושלים שלא עובד,לא עושה צבא וכל היום מתפלל?

"עַל-מִשְׁכָּבִי, בַּלֵּילוֹת,
בִּקַּשְׁתִּי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי,  בִּקַּשְׁתִּיו, וְלֹא מְצָאתִיו."

עז77

• אורח
בקשר לחרדים
« להגיב #1 ב- : פברואר 06, 2007, 20:29:11 »
הכהניסטים מתנגדים נחרצות להשתמטות מחובות לאומיות כמו שירות בצבא.

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בקשר לחרדים
« להגיב #2 ב- : פברואר 06, 2007, 21:04:51 »
תודה עז אבל זה לא ממש ענה לי על השאלה

"עַל-מִשְׁכָּבִי, בַּלֵּילוֹת,
בִּקַּשְׁתִּי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי,  בִּקַּשְׁתִּיו, וְלֹא מְצָאתִיו."

בייקר

• אורח
בקשר לחרדים
« להגיב #3 ב- : פברואר 06, 2007, 21:13:29 »
נשות החרדים עובדות ומפרנסות את בעליהן הלומדים תורה.5 אחוז מהחרדים משרתים בצבא.
כל אזרח במדינת ישראל זכאי להבטחת הכנסה.החרדים משלמים מיסים כמו כולם ומקבלים תרומות מארצות הברית.
הערבים הם הפרזיטים ואנו ממנים אותם ולא את החרדים.
הערבי הוא אויב והם לא עובדים ועסוקים בפשיעה ובטרור.
כלומר חרדי מקבל מהמדינה פחות מכל אזרח אחר,הוא מופלה לרעה.
תלמיד ישיבה נשוי מקבל קיצבה קטנה מהמדינה שקטנה מהבטחת הכנסה.
תלמיד רווק מקבל 500 שקל.

מנותק zipora

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
בקשר לחרדים
« להגיב #4 ב- : פברואר 06, 2007, 21:28:04 »
]
בפרקי אבות נאמר תורה שאין עמה מלאכה סופה בטלה וגוררת עוון אפילו הרמב"ם עבד כרופא
בן גוריון עשה לחברה החרדית עוול נוראי שנתן מענק לתלמידי ישיבות והפך אותם לחברה של פרזיטים, זה לא בדיוק הרעיונות שחיים מביא על עבודה קשה ותמיכה בעסקים

בייקר

• אורח
בקשר לחרדים
« להגיב #5 ב- : פברואר 06, 2007, 21:30:58 »
יש אינטרס ברור שהחרדים ילמדו תורה וישמרו על היהדות במדינה.נועם פדרמן,מרזל ובן גביר גם לא עובדים ומתפרנסים מפעילותם הפוליטית.חיים בן פסח חי בצניעות רבה מאד ומתפרנס מהשקעות בבורסה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בקשר לחרדים
« להגיב #6 ב- : פברואר 06, 2007, 21:40:22 »
תשמעי צחוק צחוק המדינה הזאת לא מחזיקה בלי חרדים מי גורם לגידול אוכלוסיה כל כך גדול?...
מי מתפלל לשלומנו כל יום?...
אל תחשבו שבמלחמות ניצחנו בגלל שהיינו טובים ומאומנים (שדרך אגב זה היה ההפך הגמור) בזכות אלו שהתפללו בבתי כנסיות ומדרשות בזכות אלו שביקשו רחמים על עם ישראל מהקדוש ברוך הוא!
צריכים לצאת מהדעה שאנחנו משלמים לחרדים כי רוב הנשים החרדיות עובדות הגברים לומדים אבל הם פועלים למען הצלת עם ישראל!
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בקשר לחרדים
« להגיב #7 ב- : פברואר 06, 2007, 21:46:05 »
יש אינטרס ברור שהחרדים ילמדו תורה וישמרו על היהדות במדינה.נועם פדרמן,מרזל ובן גביר גם לא עובדים ומתפרנסים מפעילותם הפוליטית.חיים בן פסח חי בצניעות רבה מאד ומתפרנס מהשקעות בבורסה.

זה לא חשוב אם הם עובדים או לא ואיך הם עובדים הם מתפרנסים בכוחות עצמם זה מה שחשוב.

לגבי החרדים, אני דווקא מסכים עם חברי הכיתה שלך אין מה סיבה לממן אותם, אפילו אם הם ילמדו את כל ספרי היהדות בעל פה זה לא אומר שאנחנו צרכים לממן אותם. יש לממן רבנים שהם עובדים ברבנות שזה דבר אחר.
כהנא צדק אנחנו באמת צרכים ואפילו חייבים את החרדיים אבל זה לא אומר שאנחנו גם צרכים לממן אותם על חשבוננו!
לתת מענק לידה בהחלט מקובל עליי כי אנחנו חייבים לעודד ילודה (בניגוד למה שאמר הדפוק בשכל ששחכתי את שמו (וטוב שכך שם רשע)) אבל זה בלי קשר אם חרדי או לא.
הרב כהנא צדק!

בייקר

• אורח
בקשר לחרדים
« להגיב #8 ב- : פברואר 06, 2007, 21:50:49 »
פדרמן לא יכול לעבוד בגלל השב"כ שאוסר אותו מנהלית.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בקשר לחרדים
« להגיב #9 ב- : פברואר 06, 2007, 21:58:08 »

זה לא חשוב אם הם עובדים או לא ואיך הם עובדים הם מתפרנסים בכוחות עצמם זה מה שחשוב.

לגבי החרדים, אני דווקא מסכים עם חברי הכיתה שלך אין מה סיבה לממן אותם, אפילו אם הם ילמדו את כל ספרי היהדות בעל פה זה לא אומר שאנחנו צרכים לממן אותם. יש לממן רבנים שהם עובדים ברבנות שזה דבר אחר.
כהנא צדק אנחנו באמת צרכים ואפילו חייבים את החרדיים אבל זה לא אומר שאנחנו גם צרכים לממן אותם על חשבוננו!
לתת מענק לידה בהחלט מקובל עליי כי אנחנו חייבים לעודד ילודה (בניגוד למה שאמר הדפוק בשכל ששחכתי את שמו (וטוב שכך שם רשע)) אבל זה בלי קשר אם חרדי או לא.
את האמת אין לי בעיה עם זה שהם יקבלו כל מה שאני ישלם הם אחים שלי ולא משנה מה יהיה אני לא יכול לדחות אותם והם אחים שלי ואני אוהב אותם אין מה לעשות אני לא רוצה להגיד מה קורה בגלל שנאת אחים ומה קרה.
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בקשר לחרדים
« להגיב #10 ב- : פברואר 06, 2007, 22:04:00 »

את האמת אין לי בעיה עם זה שהם יקבלו כל מה שאני ישלם הם אחים שלי ולא משנה מה יהיה אני לא יכול לדחות אותם והם אחים שלי ואני אוהב אותם אין מה לעשות אני לא רוצה להגיד מה קורה בגלל שנאת אחים ומה קרה.

אם יהודי מחליט שאין לו כוח לעבוד אתה תשלם לו? אפילו שהוא יכול לעבוד, אין לו שום בעיה יש לו עבודה וכו'... אתה מוכן לשלם לו רק בגלל שהוא יהודי? אם ככה לא נגיע רחוק...
בין לא לשלם לחרדים על כלום לבין שנאה יש המון מקום. זה שאני לא אשלם למישהו כסף כשהוא לא צריך אותם זה אומר שאני שונא אותו? לא זה אומר שאני לא פרייר של אף אחד אני כן רוצה להיות פרייר כשזה קשור ליהודי שהוא לא גומר את החודש ואין לו עבודה כי הוא לא מוצא וכו', במקרה כזה אני מאוד רוצה להיות פרייר כי הוא באמת אח שלי. בנתיים חרדים צרכים את הכסף כי הם לא עובדים, לא משרתים ולא כלום, אבל אחרי שהם יתחילו לעבוד הם כבר לא יצטרכו את זה.
הרב כהנא צדק!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בקשר לחרדים
« להגיב #11 ב- : פברואר 06, 2007, 22:22:37 »

אם יהודי מחליט שאין לו כוח לעבוד אתה תשלם לו? אפילו שהוא יכול לעבוד, אין לו שום בעיה יש לו עבודה וכו'... אתה מוכן לשלם לו רק בגלל שהוא יהודי? אם ככה לא נגיע רחוק...
בין לא לשלם לחרדים על כלום לבין שנאה יש המון מקום. זה שאני לא אשלם למישהו כסף כשהוא לא צריך אותם זה אומר שאני שונא אותו? לא זה אומר שאני לא פרייר של אף אחד אני כן רוצה להיות פרייר כשזה קשור ליהודי שהוא לא גומר את החודש ואין לו עבודה כי הוא לא מוצא וכו', במקרה כזה אני מאוד רוצה להיות פרייר כי הוא באמת אח שלי. בנתיים חרדים צרכים את הכסף כי הם לא עובדים, לא משרתים ולא כלום, אבל אחרי שהם יתחילו לעבוד הם כבר לא יצטרכו את זה.
מה הקשר אני התכוונתי לשלם לכל הצדיקים שלומדים בישיבות!
לא לאלה שמתבטלים.
יגאל=גואל

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בקשר לחרדים
« להגיב #12 ב- : פברואר 06, 2007, 22:33:32 »
ואיך אתה תחליט מי צדיק ומי לא? כולם שם הולכים לישיבות ואפילו אם הם הולכים לישיבות הם יכולים שלוש שנים לשרת בצבא ויכולים לעבוד.
הרב כהנא צדק!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בקשר לחרדים
« להגיב #13 ב- : פברואר 06, 2007, 22:35:52 »
ואיך אתה תחליט מי צדיק ומי לא? כולם שם הולכים לישיבות ואפילו אם הם הולכים לישיבות הם יכולים שלוש שנים לשרת בצבא ויכולים לעבוד.
לא יודע מה איתך אני הייתי מעדיף שהם ירכזו את הראש בלימודים רוב היום כמו שהרבה עושים.
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
בקשר לחרדים
« להגיב #14 ב- : פברואר 06, 2007, 22:38:14 »
לא יכולים לשרת בצבא של היום עם בנות.חרדי כזה יחזור בשאלה.אין להם תנאים לשירות.אגב חרדים עובדים "בשחור" ולא משלמים מס בכדי שלא יגייסו אותם.
אפשר היה לקבוע מכסה שמספר מצומצם של חרדים ילמד תורה:נניח עילוי חרדי מפוניבז מאות חרדים.כיום יש 40 אלף פטורים.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בקשר לחרדים
« להגיב #15 ב- : פברואר 06, 2007, 22:39:27 »
לא יכולים לשרת בצבא של היום עם בנות.חרדי כזה יחזור בשאלה.אין להם תנאים לשירות.אגב חרדים עובדים "בשחור" ולא משלמים מס בכדי שלא יגייסו אותם.
אפשר היה לקבוע מכסה שמספר מצומצם של חרדים ילמד תורה:נניח עילוי חרדי מפוניבז מאות חרדים.כיום יש 40 אלף פטורים.
תראה איזה צירוף מקרים היום ראיתי יחידה מיוחדת של חרדים בצה"ל שביקר בה הרב אלי ישי.
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
בקשר לחרדים
« להגיב #16 ב- : פברואר 06, 2007, 22:43:39 »
הנח"ל החרדי.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בקשר לחרדים
« להגיב #17 ב- : פברואר 06, 2007, 22:44:54 »
הנח"ל החרדי.
כן כל הכבוד להם ממש יפה לראות אותם מתפללים ושומרים על העקרונות שלהם בבסיס מיוחד שלהם דרך אגב הוא קיים 8 שנים.
יגאל=גואל

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בקשר לחרדים
« להגיב #18 ב- : פברואר 06, 2007, 22:45:58 »
אם זה הנח"ל החרדי אז שמעתי דווקא דברים לא טובים עליהם. שאלו רק נערים שנזרקו מכל הישיבות, אנשים מופרעים לרוב שפשוט לא קיבלו אותם בישיבות אז הם היו חייבים ללכת לצבא. כמובן שאין לי מושג אם זה נכון או לא ואין לי שום אחריות על החומר זה מה ששמעתי ואני לא רוצה ללכלך על אף אחד במיוחד לא על אנשים שנראה לי שדווקא הם ממש צדיקים. :(
הרב כהנא צדק!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בקשר לחרדים
« להגיב #19 ב- : פברואר 06, 2007, 22:57:58 »
אם זה הנח"ל החרדי אז שמעתי דווקא דברים לא טובים עליהם. שאלו רק נערים שנזרקו מכל הישיבות, אנשים מופרעים לרוב שפשוט לא קיבלו אותם בישיבות אז הם היו חייבים ללכת לצבא. כמובן שאין לי מושג אם זה נכון או לא ואין לי שום אחריות על החומר זה מה ששמעתי ואני לא רוצה ללכלך על אף אחד במיוחד לא על אנשים שנראה לי שדווקא הם ממש צדיקים. :(
את האמת לא אמרו על זה כלום שראיתי את הכתבה אבל הבחורים שם ניראים לי ממש לעניין...
יגאל=גואל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
בקשר לחרדים
« להגיב #20 ב- : פברואר 07, 2007, 04:58:55 »
"שמעיה אומר אהב את המלאכה ושנא את הרבנות" - הלל הזקן שהיה תלמידו של שמעיה ואבטליון, למד מידה טובה זאת ונהנה מיגיע כפו, שהיה משתכר ממלאכתו רבע דינר ליום

(מקור:  http://www.daat.ac.il/daat/toshba/nahalat/10-2.htm)
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
בקשר לחרדים
« להגיב #21 ב- : פברואר 08, 2007, 11:16:58 »
"שמעיה אומר אהב את המלאכה ושנא את הרבנות" - הלל הזקן שהיה תלמידו של שמעיה ואבטליון, למד מידה טובה זאת ונהנה מיגיע כפו, שהיה משתכר ממלאכתו רבע דינר ליום

(מקור:  http://www.daat.ac.il/daat/toshba/nahalat/10-2.htm)

אלא שהכוונה של הפסוק היא למלאכת התורה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בקשר לחרדים
« להגיב #22 ב- : פברואר 09, 2007, 00:12:18 »
אשריך שאתה מביא מקורות, אבל הרב כהנא התייחס לסוגיית יציאת "בחורי ישיבה לעבודה", אבל הוא הנהיג גם בישיבתו ישיבת "אור הרעיון" שיהיו אברכים שיהיו עוסקים יומם ולילה אך ורק בתורה, והוא דאג להם למילגה. וכך הוא אמר בספר "צופה ומנהיג" : "מי שיש ביכולתו לשבת ולהגות יומם ולילה בתורה חייב לעשות זאת, ורק מי שאינו יכול - ילמד חצי יום ויעבוד חצי יום".

וחוץ מזה שהוא כותב אין ספור במאמריו ובחיבוריו שבחור ישיבה פטור מלהתגייס (עיין בספרו כהן ונביא חלק ב' עמ' 109).

ומלבד הרב כהנא הנהיגו כך כל גדולי הדור ספרדים גם אשכנזים דבר זה.

ואשריהם ישראל ששומעים בקול רבותיהם, "ועשית ככל אשר יורוך מוריך".
« עריכה אחרונה: פברואר 09, 2007, 00:12:55 על ידי eran »

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
בקשר לחרדים
« להגיב #23 ב- : פברואר 09, 2007, 00:37:41 »
דגש על "מי שיש ביכולתו לשבת ולהגות יומם ולילה בתורה חייב לעשות זאת, ורק מי שאינו יכול - ילמד חצי יום ויעבוד חצי יום".
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן