כתב נושא: ***שאל את הימין האמיתי - שאלות לחיים בן פסח***  (נקרא 6971 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

עז77

• אורח
מדי שבוע יענה חיים בן פסח בתוכנית מיוחדת על שאלות הגולשים בפורום,
שאלות שתרצו לשאול תוכלו להפנות באשכול שבועי שייפתח כאן ויקרא "שאל את הימין האמיתי".
השאלות שיענו יהיו אך ורק השאלות שירוכזו בפורום הזה באשכול של מנהל שייקרא "שאל את הימין האמיתי".

זהו האשכול הראשון, אז אתם מוזמנים להתחיל לשאול  ;)

הערה חשובה:

על מנת להקל על חיים, וכמובן לשמור על סדר
אתם מתבקשים לא להגיב לשאלות של אחרים, או להכנס לדיונים עם גולשים אחרים.
מטרת האשכול היא אך ורק שאלות לחיים - כל הודעה אחרת תמחק על מנת להקל על חיים, תודה.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 30, 2006, 08:13:55 על ידי עז77 »

בייקר

• אורח
בעניין: ***שאל את הימין האמיתי - שאלות לחיים בן פסח***
« להגיב #1 ב- : אוקטובר 29, 2006, 14:42:29 »
אני צופה בך ונהנה אבל לי מפריע השימוש המוגזם והמופרז שלך בשואה שהייתה אירוע יחודי בהיסטוריה.
6 מליון יהודים נרצחו מתוכם מליון ילדים.
אתה מכנה את הערבים נאצים.אין ספק שהערבים אויב אבל כינוי כל ערבי נאצי מוזיל את השואה.
אין ספק שהערבים רוצים בהשמדתנו אבל אין להם את היכולת כי יש לנו מדינה,צבא,נשק גרעיני.
אני שמתי לב שאתה בקיא בנושאים וידען אבל אתה משתמש בלשון בוטה וקשה גם כלפי יהודים שאינם שמאלנים אלא יריבים פוליטים.
אם מטרתך שכנוע להצביע למרזל אתה מפספס את המטרה.
אני מכיר היטב את תורתו של הרב כהנא זצ"ל וצפיתי בנועם פדרמן.
אני מזהה אצלך זעם וכעס וכשהמטרה שכנוע אתה עלול לפספס את המטרה.
כוונתי שאפשר פשוט להסביר את האידאולוגיה לחנך.
זאת רק עצה ידידותית,איש איש וסגנונו.

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : אוקטובר 29, 2006, 16:44:32 »
חיים שלום רב.

א) בתוכניות אתה כל פעם (חוץ מפעם אחת יוצאת מן הכלל) עם כובע, האם זה סתם כי זה הנוהג אצלך או זה מתקיפות של גויים עלייך. האם עדיין ליהודי מסוכן להסתובב בר' גלי כשעל ראשו כיפה ברחובות ניו יורק ושאר ארה"ב...
האם אתה נתקף לפעמיים? אם כן זה בגלל מי שאתה או בגלל היותך יהודי?

ב) הבנתי שהליגה היתה כמו "משטרה" של היהודים... הסתובבו ברחובות של שכונות יהודיות עם נשק וכו'. אם היו יורים מהנשק לעבר אנטישמי זה היה חוקי? המשטרה של ארה"ב פעלה נגד הליגה?
מה קורה לליגה היום מצאתי אתר שלהם? אני זוכר שאמרת שהיום הם כבר לא באמת ימניים איך אנשים מחוץ השטלתו? ולמה עזבת את הליגה, האם לא יכלתם להוציא את האמת לאור לגבי פרשת רצח כהנא זצ"ל הי"ד מארגון קיים-הליגה למה היה צריך להקים אירגון חדש JTF.

ג) שאלתי אותך שאלה זאת באנגלית אבל לא ענית לי בדיוק על מה ששאלתי. שאלתי איך אנחנו יכולים לעזור בשיחרור פולארד. ענית שמדינת ישראל יכולה לשחרר את פולארד אם הממשלה תלחץ על ארה"ב זה מובן וידוע. אך אני מתכוון מה אני בתור אזרח במדינת ישראל יכול לעשות לא בתור מדינה אלא אזרח, אולי צריך להקים אירגון נוסף בנושא שהוא באמת יעשה פעולות למען פולארד. (אולי אפילו שימוש בכוח?)
הרב כהנא צדק!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #3 ב- : אוקטובר 29, 2006, 18:21:13 »
חיים שלום.

האם לדעתך כהנא היה משיח בן יוסף?

תודה,

דוקא_כך
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק wjw

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : אוקטובר 29, 2006, 18:35:45 »
חיים שלום.
אני מאוד אוהב לשמוע את התוכניות שלך ולומד מהן הרבה...
אבל יש לי שאלה קטנה...
אתה מדבר לפעמים על הדברים שיהדות ספרד עברה ומה שיהדות רוסיה עוברת...
השאלה שלי מדוע אתה לא מדבר על כל יהדות אירופה ולא אומר את מה שהיא עברה אלא רק את הרוסים ואת יהדות המזרח..
שלא תיקח את זה כזלזול ... אני מאוד מעריך אותך ואתה עושה עבודה מצויינת!!!
שבוע טוב...
אבא שבשמים אותך אנחנו אוהבים!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : אוקטובר 29, 2006, 19:22:56 »
חייםשלום רב ,

באחת התוכניות האחרונות ציינת שלפי התפיסה הכהניסטית אסור לנשים לשרת בצבא. ישנם תפקידים רבים שממלאות נשים בצבא שאינם שונים מתפקידים אזרחיים מבחינת המגע בין המינים. האם יש להסיק מכך שלפי שיטתכם ייחסמו בפני נשים גם תפקידים אזרחיים רבים (או אולי יהיו נהלים מחמירים יותר רק על עובדי מדינה)?

בעניין אחר, נראה לי שאתה קפיטליסט קיצוני לפחות במושגים ישראלים, ואני מתכוון למשל לתמיכה בהפרטת מערכת הבריאות והתנגדות עקרונית לסבסוד תחבורה ציבורית (שהיא מוצדקת לדעתך רק משום שיש להקטין את צריכת הנפט הערבי). האם יש נימוק תורני לכלכה קפיטליסטית טהורה?

לדעתי מדינת רווחה היא מודל שמתיישב עם הכהניזם, משום שכהניזם דוגל במדינה יהודית הומוגנית, וללא הטפילים הערבים מדינת רווחה יכולה לשגשג. מדיניות סוציאלסיטית של מדינת רווחה הוכיחה עצמה במדינות בעלות אוכלוסייה הומוגנית (כמו ארצות סקנדינביה), ונכשלה במדינות בעלות מהגרים רבים כמו בריטניה גרמניה וצרפת משום שמהגרים מהעולם השלילי מנצלים את מערכת הסעד.

מנותק GY

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : אוקטובר 29, 2006, 22:12:58 »
בס"ד
חיים שלום,
תודה על התגובה המפורטת והמעניינת בוידאו וציטוט דברים שכתבתי. מבקש סליחה על שיבוש שם המשפחה שלך. הוא הופיע בכתבה וכנראה שזכרוני הטעה. ואם טעיתי בפרט זה או אחר או פגעתי במישהו גם על כך אני קודם כל מבקש סליחה. הנושא אכן הוא פצע פתוח ללא ארוכה.

דברים שאמרת על הפגיעה בדתיות של ילדים יהודים ונשמתם נכונים וכואבים.

לעניין חטיפת ילדי תימן, הנושא עניין אותי מאז שנות השמונים כשפורסם לראשונה בתקשורת בהרחבה. להפתעתי גיליתי אז לראשונה על מקרה כזה במשפחתי. עד אז לא ידעתי על כך דבר ואיש לא דיבר על זה, כמו גם על תמותת תינוקות בכלל. הנושא היה טאבו. לזקנה אחת במשפחתי היו ארבעה בנים ללא בכור. כשחקרתי ענתה שילדה שמונה, ורק ארבעת האחרונים שרדו. הראשונים מתו מתלאות הדרך לישראל בארצות האיסלם. היא מנתה את שמות כולם על אצבעותיהת סיפרה על כל אחד ואחד, והחזיקה בחיקה תמונות דהויות שלהם כל חייה. בזמן ששוחחתי איתה הצטרפה בת דודתה וסיפרה שגם היא איבדה שני ילדים: אחד בארץ מוסלמית , ושני בלידה בבית רבקה. כששאלתי איך זה, הסבירו מה שכתבתי. גם אמרו שמעשי הנבלה התרחשו בבית רבקה לזמן קצר מאד. בת הדודה סיפרה שמייד אחרי המקרה שלה נפוצה שמועה, ונשים סרבו לכרוע ללדת בבית רבקה ומעשי הנבלה הופסקו מייד מחשש שיתגלו. מהחשש אני למד שהשלטון בכל מקרה לא תמך בגלוי. מעובדה שמדובר בבית יולדות יחיד בישראל, ספק שהיו מנוולים יחידים ולא שלטון המדינה. לכן הסקתי שאין ביטחון שהשלטון היה מנוול , לפחות לעניין זה, כפי שהכותב השתלח בהרחבה. אינני נציג השלטון. אבל כשמאשימים - הזהירות והענווה ושמיעת הדברים כולם בדחילו ורחימו עד סופם מקומם לפני פסק דין. בפרקי אבות פרק א' פסוק ט' קורע לב. בכל פעם כשאני קורא אותו עומדות דמעות בעיני:  "שמעון בן-שטח אומר, הוי מרבה לחקור את העדים, והוי זהיר בדבריך, שמא מתוכם ילמדו לשקר:". רבי שמעון בן שטח איבד בן, שהיה משוש חייו, בפסק דין. עד מותו לא זכה הרבי עוד לרגע של שמחה. בדיעבד התברר פגם בחקירת העדים ע"י השופט מה שזרע מלח לפצע שותת. הייתי שמח לו קראת פסוק זה לפני כל תכנית וידאו שלך.

ללא ספק, עדויות ששמעתי שונות משאחרים שמעו או חוו או זוכרים. כתבתי, עד כמה שמגעת הבנתי, ללא סילוף או טיוח. אם זה שונה מאחרים, ככה זה! בנושא זה  הסמוי רב על הגלוי. כל אחד יודע פרט קטן על מקרה אישי ואין ביד איש תמונה שלמה. מעטות הן ההוכחות המוצקות ואולי יש שמספרים מדמיונם בלבד. אגדה סינית מספרת על חמישה עוורים  שמיששו פיל. אחד מישש רגל, שני זנב, שלישי חטים, רביעי אוזן וחמישי בטן. ואחר כך התווכחו למה הוא דומה.

לגבי ההשמצות האישיות שלך נגדי - קיבלתי הכל באהבה.
ישר כח על פעילות רבה ומבורכת למען יהודים ולמען ארץ ישראל, ועל הרגישות לכאבם של יהודים. מי יתן וירבו כמוך בישראל.

GY

עז77

• אורח
« להגיב #7 ב- : אוקטובר 30, 2006, 08:20:47 »

בקשה מהגולשים

לאחרונה התווספו לאשכול החשוב הזה מספר הודעות לא ענייניות,
שעיקרן התנצחויות ותגובות לשאלות של גולשים.

אני מזכיר לכולם שהאשכול הזה נועד להפנות פניות לחיים,
ולשמוע את תגובתו בשידור מיוחד שיוקלט מדי שבוע.

אני מתנצל בפני כל הגולשים שתגובותיהם נמחקו,
הסיבה הפשוטה היא על מנת להקל על חיים ו"לנקות",
מהאשכול כל דבר שאינו פניה או שאלה שמופנת אליו.

אנא חברים, אם אתם רוצים להגיב למישהו על השאלה שלו
תוכלו לעשות זאת ע"י הודעה פרטית לאותו גולש או לחילופין פתיחת אשכול חדש
עם קישור לעניין המדובר - בבקשה אל תענו לגולשים אחרים או תדונו איתם באשכול הזה,
שכן חיים קורא ממנו בשידור חי - והדבר יקשה עליו לנווט בין שאלות אליו לבין דיונים בין גולשים.

מחילה ותודה,
עז.
[/b][/font]

מנותק כך או כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #8 ב- : אוקטובר 30, 2006, 19:56:29 »
שאלה לחיים בן פסח

יש לי תחושה שהכל מסתובב סביב הרב כהנא .
הרב נירצח השם יקום דמו .והמפלגה שלו יצאה מהחוק כלומר תנועת כך
אתה לא חושב שהגיע הזמן לשנות שם או לנסות לחדור לעם בשם אחר
שפחות מרתיע את העם או לפחות את הזרם היותר מתון בעם.
בשורה התחתונה הרב כהנא נתן יריית פתיחה אנחנו אמורים בשכל הישר
לנסות לקלוע למטרה שאליה התכוון וצריך לעשות זאת בשכל שמתאים
לימים הקשים של היום .

בייקר

• אורח
« להגיב #9 ב- : אוקטובר 30, 2006, 23:02:07 »
אני צופה בך ונהנה אבל לי מפריע השימוש המוגזם והמופרז שלך בשואה שהייתה אירוע יחודי בהיסטוריה.
6 מליון יהודים נרצחו מתוכם מליון ילדים.
אתה מכנה את הערבים נאצים.אין ספק שהערבים אויב אבל כינוי כל ערבי נאצי מוזיל את השואה.
אין ספק שהערבים רוצים בהשמדתנו אבל אין להם את היכולת כי יש לנו מדינה,צבא,נשק גרעיני.
אני שמתי לב שאתה בקיא בנושאים וידען אבל אתה משתמש בלשון בוטה וקשה גם כלפי יהודים שאינם שמאלנים אלא יריבים פוליטים.
אם מטרתך שכנוע להצביע למרזל אתה מפספס את המטרה.
אני מכיר היטב את תורתו של הרב כהנא זצ"ל וצפיתי בנועם פדרמן.
אני מזהה אצלך זעם וכעס וכשהמטרה שכנוע אתה עלול לפספס את המטרה.
כוונתי שאפשר פשוט להסביר את האידאולוגיה לחנך.
זאת רק עצה ידידותית,איש איש וסגנונו.