כתב נושא: השתמטות מצה"ל  (נקרא 16765 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
השתמטות מצה"ל
« ב- : אוקטובר 17, 2008, 10:05:51 »
האם לדעתך השתמטות מצה"ל מסיבה דתית היא יותר מוצדקת מאשר השתמטות מצה"ל מסיבה של מצפון?? או במילה אחרת - שמאלנים יפי נפש.

מבחינתי השתמטות זאת השתמטות וזה לא משנה מה הסיבה אין פה משהו יותר גרוע, כל יהודי חייב לתרום את חלקו.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 17, 2008, 10:06:56 על ידי יחיאל208 »

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
השתמטות מצה"ל
« להגיב #1 ב- : אוקטובר 17, 2008, 10:16:23 »
כן, עדיף להשתמט בתור לומד תורה ומקיים מצוות שהם הם חיי העולם הזה-לעבוד את ה' וללכת בדרכיו, מאשר עובר עבירות וחיי בשביל הנאות העולם שלא אכפת לו מהעם והארץ.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
השתמטות מצה"ל
« להגיב #2 ב- : אוקטובר 17, 2008, 10:47:18 »
אני חושב שעדיף לשרת...
השתמטות מצה"ל מסיבה דתית מוצדקת הרבה יותר מכזאת בגלל "מצפון".
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #3 ב- : אוקטובר 17, 2008, 12:12:19 »
אחים באמת, חלילה אני לא מזלזל בתורה או משהו אני בן אדם מאמין !
אבל לא יכול ליהיות  שלימוד תורה  זה יפתור מלשרת בצבא!
הרב אבוחצירא אמר שהגנת גבולות ארץ ישראל דוחה כל דבר כולל שבת.
אני לא יודע אם עשית צבא או לא עשית צבא אבל  יש גם בצה"ל את הנח"ל החרידי
שמאפשר ללוחמים לקיים מצוות ולהילחם וגם יש ישיבות הסדר שמהוות בחברה הישראלית שילוב בין החובה הדתית ללמוד תורה ולהתפתח רוחנית,
לבין תפיסת המחויבות לשרת בצה"ל וישנתם מעל 40 ישיבות כאלה בארץ!!
בישיבות האלה מלמדים איך ליהיות דתי בצה"ל.
אז המסקנה שלי מכך זה שאין העומד בפני הרצון, אם בחור דתי רוצה לשרת בצה"ל ולהישאר דתי הוא יכול
ואם הוא לא רוצה אז הכי קל לבוא ללשכת גיוס ולהצהיר "אני דתי"
הבעיה היא שאם אני משרת בצה"ל ומסכן את החיים שלי ובחור דתי לא עושה צבא מסיבה דתית אנחנו נחשבים אותו דבר במדינה
כאילו הוא עשה הכל.
הוא מקבל את כל הזכויות שחייל מקבל לאחר שסיים את השירות בצבא.
זה לא הוגן.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #4 ב- : אוקטובר 17, 2008, 12:21:30 »
אף אחד לא מקבל פטור מצבא אם הוא מצהיר שהוא דתי.
מי שמקבלים פטור מצבא אלה מי שמצהירים שהם בני ישיבות, וגם עושים להם בדיקות לראות שהם באמת לומדים בישיבות ולא מחרטטים.
וגם אז - הם לא מקבלים פטור מהצבא, זה נחשב לדחיית גיוס. משמע אם תלמיד ישיבה שלא עשה צבא יוצא עכשיו מהישיבה הוא חייב להתגייס.

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #5 ב- : אוקטובר 17, 2008, 12:39:44 »
כן, עדיף להשתמט בתור לומד תורה ומקיים מצוות שהם הם חיי העולם הזה-לעבוד את ה' וללכת בדרכיו, מאשר עובר עבירות וחיי בשביל הנאות העולם שלא אכפת לו מהעם והארץ.

שום דבר לא עדיף, כולם חייבים לשרת את המדינה.
"חיילי האויב ייסוגו אחור מול עצמתו של צה"ל ורוחו העשויה ללא חת. ביום הדין יוצאים חיילי האוגדה יחד עם כל צבא ישראל להכות באויב ולהוסיף דף מפואר בספר מערכות ישראל"

מנותק יהודי הררי

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #6 ב- : אוקטובר 17, 2008, 12:50:48 »
כולם חייבים לשרת.
אין שום סיבה מוצדקת להשתמטות. לא תורה, ולא שום סיבה אחרת.

רק בגלל האורתודוקסיה הפחדנית העם שלנו הפך לסמרטוט מוכה ומושפל בגלות.
היום היהודים הם עם לוחם בארצו שלו במולדתו.

למרות שנתנו לי פטור משירות צבאי, אני ערערתי על פטור זה, והתנדבתי לשרות צבאי.

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
השתמטות מצה"ל
« להגיב #7 ב- : אוקטובר 17, 2008, 12:51:42 »
שום דבר לא עדיף, כולם חייבים לשרת את המדינה.
מבחינת בחורי הישיבות ה'דוסים' שיוצאים מהצבא עם התחייבות ללמוד בישיבה [מה שלא עשיתי לצערי, אך אני לומד הרבה בצבא ונהנה מהשירות]
הם לא תורמים למדינה, מבחינתם הם מעלים את זכויותיהם של כולנו - עם ישראל-שאר האזרחים.
והם צודקים!

ניתן להיות מרוצה ופעיל לטובת העם בשני הצדדים - בצבא ובישיבה, לדוסים כאלו אין מקום אפילו בנח"ל החרדי, שם זה המקום ל'נוער הגבעות' ושבבניקים למיניהם. הרמה התורנית מסורתית של הצבא צריכה לעלות המון כדי שהם באמת יתגייסו ויפיקו את המירב מעצמם, מה שלא יקרה עד שתהיה כאן מהפכה.
אז למסקנה, עדיף שהדוסים יהיו בישיבות, והחילונים יעשו צבא, ככה הם יתיישרו קצת לקו אחיד, שאני מקווה שהקו הזה יתקרב לתורת ודרכי אבותינו בקרוב בבאכי"ר.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #8 ב- : אוקטובר 17, 2008, 12:53:57 »
"אין המלך נושע ברב-חיל גבור לא-ינצל ברב-כח".

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #9 ב- : אוקטובר 17, 2008, 12:57:36 »
[/...quote] ...O0 כמובן שזה לא נוגד אחד את השני!
« עריכה אחרונה: אוקטובר 17, 2008, 12:58:20 על ידי MATAN »

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #10 ב- : אוקטובר 17, 2008, 13:04:53 »

רבים יחלקו איתך על כך, כולל אני.

ניתן להיות מרוצה ופעיל לטובת העם בשני הצדדים - בצבא ובישיבה, לדוסים כאלו אין מקום אפילו בנח"ל החרדי, שם זה המקום ל'נוער הגבעות' ושבבניקים למיניהם. הרמה התורנית מסורתית של הצבא צריכה לעלות המון כדי שהם באמת יתגייסו ויפיקו את המירב מעצמם, מה שלא יקרה עד שתהיה כאן מהפכה.
אז למסקנה, עדיף שהדוסים יהיו בישיבות, והחילונים יעשו צבא, ככה הם יתיישרו קצת לקו אחיד, שאני מקווה שהקו הזה יתקרב לתורת ודרכי אבותינו בקרוב בבאכי"ר.
מסקנה נפלאה, למזלינו לא כולם חושבים כמוך.
למה שאני יסכן את החיים שלי בזמן שבחור דתי ילמד בישיבה אחרי זה בגיל 20 יקים משפחה ?
אני יכול לומר את זה בדיוק על בחור שמאלני שלא משרת, למה שאני יסכן את החיים שלי
בזמן שהוא מסיים תואר בגיל 21 והוא מסדר לעצמו את החיים...?

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
השתמטות מצה"ל
« להגיב #11 ב- : אוקטובר 17, 2008, 13:31:15 »
מסקנה נפלאה, למזלנו לא כולם חושבים כמוך.
למה שאני יסכן את החיים שלי בזמן שבחור דתי ילמד בישיבה אחרי זה בגיל 20 יקים משפחה ?
הבעיה היא שההשכלה :teach: :nono: המשומדים >:( וההנהגה המושחתת >:( הממלכתית בולשביקית כאן בארץ, :'( מסתירים מהם את זהותם האמיתית וחובותיהם הלבביות והמעשיות, >>> == להבין להשכיל לשמוע ללמוד וללמד לשמור ולעשות ולקיים את כל דברי תלמוד התורה באהבה.

חיילים מבית הספר לצניחה.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 17, 2008, 13:32:28 על ידי אחים באמת »

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #12 ב- : אוקטובר 17, 2008, 13:38:20 »
אין לי כל צל של ספק בנוגע למה שאמרת, אבל זאת המציאות נכון לעכשיו וצריך להתמודד עם זה וכל אחד צריך לקחת אחראיות
ועדיף לי שיהיו יותר תלמידי בני ישיבות ציוניים אוהבי ישראל בצבא מאשר שמאלנים צפונבונים מצפון תל אביב וסביון, נכון או לא??
חוץ מזה כמו שאמרת הכל מתחיל בחינוך ואין חינוך לתורה ולאהבת ארץ ישראל!

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
השתמטות מצה"ל
« להגיב #13 ב- : אוקטובר 17, 2008, 13:51:55 »
אין לי כל צל של ספק בנוגע למה שאמרת, אבל זאת המציאות נכון לעכשיו וצריך להתמודד עם זה וכל אחד צריך לקחת אחראיות
ועדיף לי שיהיו יותר תלמידי בני ישיבות ציוניים אוהבי ישראל בצבא מאשר שמאלנים צפונבונים מצפון תל אביב וסביון, נכון או לא??
חוץ מזה כמו שאמרת הכל מתחיל בחינוך ואין חינוך לתורה ולאהבת ארץ ישראל!
צודק, אך בצבא אנו עדיין נהיה כפופים למפקדים שמאלנים עם ידיים מחוברות להגה ה'ציוני' לכאורה, של ויתורים התאבדותיים על חיי אזרחים וחיילים, ואדמות ארץ ישראל הקדושה, הרוויה מדמם שנשפך פה כבר אלפי שנים במלחמות.

מנותק Cas1o

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #14 ב- : אוקטובר 17, 2008, 13:53:27 »

אין שום הצדקה להשתמטות, עצוב שאתה חושב ככה.
על שיוון בנטל, שמעת?

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #15 ב- : אוקטובר 17, 2008, 14:27:57 »
"הסתייגויות לפי תנאים צבאיים שבזמננו
לפני כמה שנים, בזמן ההתקוממות הערבית הראשונה (החל בשנת 1990) היו כמה מתלמידי ישיבות ההסדר ששאלו אותי אם להתנדב לקורס קצינים ולהאריך בשנה את שירותם הצהל"י. היו אחרים ששאלו אותי אם לדחות את שנות שירותם. פניתי אז להתייעצות אצל מו"ר הדיין המפורסם הרב שמואל דביר זצ"ל. וענה לי כי שלשה פרטים נשתנו לגריעות.

א. התורה הבטיחה "כי ה' אלוהיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת אויביך לפניך" (דברים כג, טו) אבל זאת בתנאי של "והיה מחניך קדוש ולא ייראה בך ערות דבר". אבל כאשר יש בנות המשרתות בצה"ל, ויש מהחיילים הצעירים הנכשלים מפני זה בהרהורים אסורים, או בהגרוע מכך, שוב אין השכינה מגינה ח"ו על החיילים. כיון שכך, הרי אנו שולחים את אותם השואלים לסכנה שהיא יותר גדולה ומאיימת. (הערה: ומה היה עונה הר"ש דביר על מצבנו היום, שמפני חינוך מושחת סידר המטכ"ל שהבנות ישרתו גם ביחידות קרביות, גם בתוך טנקים גם באוירונים, גם בצוללות. וכבר הרבה מהחילוניים התלוננו על קלקול האוירה הכללית במוסר ירוד. וכל זאת חוץ מהנוהל הנפסד של "מדריכות ספורט", אשר כל נבון יבין הנזק שבכך. הרי זה נכלל "בערוות דבר" שבפסוק הנ"ל).

ב. עוד העיר הר"ש דביר, כי לפי נוהל פתיחה באש, חיילים שלנו עומדים במצב נחות מאד מול האויב הערבי. בו בזמן שהטרוריסטים יורים על מנת להרוג, חלו מגבלות על החייל שלנו להקדים לקרוא אל החשוד לעצור. ואם זה לא מועיל, לירות באויר. ואם גם זה לא מועיל, יש לירות רק ברגלי האויב או בחלק תחתון של גופו, וחלילה לסכן את חייו. וכל זאת אך ורק כאשר איננו נמצא בקרבת מקום של אזרחים ערבים (וכל שכן אם יש שם תינוקות). במצב כזה עליו לשקול היטב מה יהיו התוצאות המשפטיות של ירי ללא הצדקה מוחלטת מכל הבחינות. כמובן מפני הנחיות אויליות הללו הרבה מחיילינו נהרגו ולא הצליחו לקיים "הבא להורגך, השכם להורגו". כאשר המצב הוא כך, קשה לזרז תלמיד להתנדב למצב מסובך כזה. בהרבה אופנים ידיהם כבולות מלנקוט אמצעי לחימה.

ג. נשתנה עוד תנאי נוסף. בתקופתנו נוהגות הממשלות השולטות בישראל לשחרר מאות אסירים ערבים, לשם "מחוה לטובה" למדינות ערב. במשך העשור נשתחררו יותר מאלף מחבלים. כאשר חייל ישראלי צריך להתאמץ בכל יכולתו ללכוד אותם (חי ולא מת, למען יגלו לשב"כ מידע חיוני), והחייל עומד בסכנת נפשות, ואח"כ הרבה מהטרוריסטים הנלכדים בחירוף נפש של חיילינו, משתחררים (וחלק מהם חוזרים להפעיל טרור שוב נגדנו). מי יתיר לחייל להסתכן? עד כאן מדברי מו"ר הרב דביר.

כל שכן שניתוסף לכך שיקול חמור. פעמים רבות נקלעו חיילינו למצבי קרב שאילו המפקדים היו משתמשים אז נגד האויב בכח התקפי, כמו מטוסים, או בכח ארטילריה, היו חוסכים חיי חיילינו. אבל מפני שיקולים זרים ("כיצד זה יתראה בעתונות מקומית ובינלאומית?") החליטו שהקרב יתנהל ע"י חיל רגלי, חשוף לסכנות ולמארבים. כך היה כאשר שר הבטחון משה דיין נמנע מלהשתמש בחיל האויר בכיבוש ירושלים במלחמת ששת הימים, ונהרגו אז כמאתים מחיילינו. כך היה בתקופה האחרונה כאשר נהרג אל"מ דרור ויינברגר ועוד עשרים איש בסימטאות חברון (לפני שלש שנים) מפני שלא פוצצו את הבתים הסמוכים על יושביהם הטרוריסטים, כנהוג בעולם בעת מלחמה. והענין הזה מפורסם בהרבה מקרים דומים. ולכן כאשר יש לפעמים חוסר יחס הוגן כלפי הצלת חיי החיילים שלנו , וזאת מפני החלטות הדרג המדיני, ספק אם יש לזרז בחורים לשרת בצה"ל ולהסתכן. (עיין דבר דומה בשו"ת יחוה דעת, ח"ג סי' פד. ואמנם יש לחלק, כי שמא כדי להציל את כלל ישראל, יש חיוב גדול אפילו להכנס לספק סכנה. והכל תלוי לפי רמת הסכנה שההזנחה הנ"ל גורמת. והדברים צריכים שיקול).

אבל מצד שני, מי שכבר משרת בצה"ל עושה מצוה כל יום ויום שהיא גדולה ביותר. הוא גם מקיים מצות "לא תעמוד על דם רעך" (ויקרא יט, טז) וגם זוכה כי קיום כל המדינה (על מליוני תושביה) נזקף לזכותו. ואפילו מצוות לימוד תורה שבאותן ישיבות בהן לומדים תורה, הכל הוא בזכותם של חיילי צה"ל. אמנם (כאמור) במצב גיוס כבימינו אשר (לפי העתונות) שני שליש מגילאי הגיוס אינם מגוייסים (מפני כל מיני שיקולים), ואף כי גם בישיבות ההסדר יש בכל מחזור כמה בודדים מיוחסים אשר בהסכם עם משרד הבטחון אינם מגויסים, שמא כל אדם ישקול איזה דרך יבחר.

ולכן נשארת פתוחה שאלה זו בה דן מאמר זה. כנראה זה לא פשוט ליישם דברי הרב אברהם קוק וכן דברי רצי"ה על גיוס לצה"ל שבימינו. עלינו לדון בדבר לפי קריטריונים אחרים, גם מסיבות אחרות שלא הוזכרו לעיל."

מתוך http://www.yeshiva.org.il/midrash/Shiur.asp?id=166

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
השתמטות מצה"ל
« להגיב #16 ב- : אוקטובר 17, 2008, 14:38:03 »
רבים יחלקו איתך על כך, כולל אני.

מסקנה נפלאה, למזלינו לא כולם חושבים כמוך.
אתה מתגייס בשביל להגן על המולדת או בשביל לעשות חשבון עם ציבור כזה ואחר?
הצבא הזה כבר כבר לא משרת את האינטרסים היהודים ואף אחד לא יכריח אף אחד אם להתגייס או לא.
אתה רוצה להגן על מולדת והדרך שלך היא דרך צה"ל אז לך על זה אבל לבוא ולהעביר ביקורת על אחרים בזמן שצה"ל פוגע ביהדות ורומס זכויות אדם,אז בצדק שלא מתגייסים.
השמלאנים גם בצדק לא מתגייסים כי צה"ל לא משרת את האינטרס שאליו הישראלי הממוצע חונך על אגו מנופח ודאגה רק לעצמי.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 17, 2008, 14:41:06 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק Master-s

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #17 ב- : אוקטובר 18, 2008, 18:15:31 »
שמאפשר ללוחמים לקיים מצוות ולהילחם וגם יש ישיבות הסדר שמהוות בחברה הישראלית שילוב בין החובה הדתית ללמוד תורה ולהתפתח רוחנית,
אז המסקנה שלי מכך זה שאין העומד בפני הרצון, אם בחור דתי רוצה לשרת בצה"ל ולהישאר דתי הוא יכול
הבעיה היא שאם אני משרת בצה"ל ומסכן את החיים שלי ובחור דתי לא עושה צבא מסיבה דתית אנחנו נחשבים אותו דבר במדינה
כאילו הוא עשה הכל.
זה לא הוגן.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #18 ב- : אוקטובר 19, 2008, 04:20:54 »
אתה מתגייס בשביל להגן על המולדת או בשביל לעשות חשבון עם ציבור כזה ואחר?
הצבא הזה כבר כבר לא משרת את האינטרסים היהודים ואף אחד לא יכריח אף אחד אם להתגייס או לא.
אתה רוצה להגן על מולדת והדרך שלך היא דרך צה"ל אז לך על זה אבל לבוא ולהעביר ביקורת על אחרים בזמן שצה"ל פוגע ביהדות ורומס זכויות אדם,אז בצדק שלא מתגייסים.
השמלאנים גם בצדק לא מתגייסים כי צה"ל לא משרת את האינטרס שאליו הישראלי הממוצע חונך על אגו מנופח ודאגה רק לעצמי.

הבעיה פה במדינה שאף אחד לא דופק חשבון לשני וכל אחד עושה מה שטוב לו ומשרת את האינטרסים שלו.
אחד לא רוצה להתגייס כי הוא רוצה ללמוד.
אחד לא רוצה להתגייס לקרבי כי אמא לא מרשה לו.
אחד לא רוצה להתגייס כי הוא רוצה ללמוד תורה.
אחד לא רוצה להתגייס ל כי צה"ל הוא צבא "כובש" "ומתאכזר" לערבים.
אחד לא רוצה להתגייס כי צה"ל מכה יהודים.
צה"ל זה גוף שאמור לאחד את כולם, בצה"ל לא משנה מאיזה בית באת או מה הרקע שלך או מה המוצא שלך
שמה אם אתה אתיופי, רוסי, תימני, רומני ,קווקזי, מרוקאי, פולני, בולגרי --- זה לא משנה!!
העיקר שכולם לובשים את אותם מדים ומשרתים  את אותה המטרה שלהגן על ארץ ישראל.
ולמה אתה אומר שצה"ל לא משרת את האינטרסים של הציבור היהודי?
ב"ה אחוז הפיגועים לעומת שנים קודמות הוא אפסי! וממש לא בזכות הגדר, הגדר היא בסך הכל כלי עזר
וממש לא בזכות אלה שלא מתגייסים לצבא כי זה לא מתאים להם.
הקרדיט מגיע ליחידות הקרביות:צנחנים, גבעתי, גולני, כפיר, הנדסה קרבית...
ולכל הנשים שיושבות 24 שעות בחדרים ומסתכלות במצלמות ובודקות שהשטח נקי ושאין חדירות של מחבלים!

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #19 ב- : אוקטובר 19, 2008, 09:07:45 »
אבל גם לימוד תורה מגן על היהודים.
ללכת בדרכי התורה היום, זה מסירות נפש, ואדרבה דווקא במצב של היום צריך יותר תלמידי ישיבה.
המצב היחיד שאני רואה שבו יש לגייס בני ישיבה זה במצב של הכרזת מלחמה.

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
השתמטות מצה"ל
« להגיב #20 ב- : אוקטובר 19, 2008, 10:47:40 »
ציטוט
כאילו הוא עשה הכל.
זה לא הוגן.
אני חייל בסדיר, משתחרר אחרי פסח השנה בעז"ה.

הוא יכול להישאר דתי, אך המסגרת לא מעודדת זאת - כפי שהמצב התקין הרעיוני התורני מחייב.
תלמיד ישיבה שלא עשה צבא [דוס מבני ברק] מקבל את כל ההטבות של חייל משוחרר?! לא נראה לי. :nono:
הבעיה פה במדינה שאף אחד לא דופק חשבון לשני וכל אחד עושה מה שטוב לו ומשרת את האינטרסים שלו.
אחד לא רוצה להתגייס כי הוא רוצה ללמוד.
אחד לא רוצה להתגייס לקרבי כי אמא לא מרשה לו.
אחד לא רוצה להתגייס כי הוא רוצה ללמוד תורה.
אחד לא רוצה להתגייס ל כי צה"ל הוא צבא "כובש" "ומתאכזר" לערבים.
אחד לא רוצה להתגייס כי צה"ל מכה יהודים.
צה"ל זה גוף שאמור לאחד את כולם, בצה"ל לא משנה מאיזה בית באת או מה הרקע שלך או מה המוצא שלך
שמה אם אתה אתיופי, רוסי, תימני, רומני ,קווקזי, מרוקאי, פולני, בולגרי --- זה לא משנה!!
העיקר שכולם לובשים את אותם מדים ומשרתים  את אותה המטרה שלהגן על ארץ ישראל.
ולמה אתה אומר שצה"ל לא משרת את האינטרסים של הציבור היהודי?
ב"ה אחוז הפיגועים לעומת שנים קודמות הוא אפסי! וממש לא בזכות הגדר, הגדר היא בסך הכל כלי עזר
וממש לא בזכות אלה שלא מתגייסים לצבא כי זה לא מתאים להם.
הקרדיט מגיע ליחידות הקרביות:צנחנים, גבעתי, גולני, כפיר, הנדסה קרבית...
ולכל הנשים שיושבות 24 שעות בחדרים ומסתכלות במצלמות ובודקות שהשטח נקי ושאין חדירות של מחבלים!

כל הכבוד לחטיבות החי"ר, ולבנות ישראל התצפיתניות!
שמירת בטחון ישראל מגיעה לנו בעיקר בזכות כל לומדי התורה ומקיימי המצוות O0 [דוסים וחרדים בכל מקום שהם - רק שהם לא מרגישים מחוברים לצבא ולשלטון המושחת] - שכמובן חלק מהם הם החיילים עצמם, ותלמידי ישיבות ההסדר, ואנו שאר האזרחים 8).

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #21 ב- : אוקטובר 19, 2008, 10:53:00 »

הוא יכול להישאר דתי, אך המסגרת לא מעודדת זאת - כפי שהמצב התקין הרעיוני התורני מחייב.
תלמיד ישיבה שלא עשה צבא [דוס מבני ברק] מקבל את כל ההטבות של חייל משוחרר?! לא נראה לי. :nono:כל הכבוד לחטיבות החי"ר, ולבנות ישראל התצפיתניות!
שמירת בטחון ישראל מגיעה לנו בעיקר בזכות כל לומדי התורה ומקיימי המצוות O0 [דוסים וחרדים בכל מקום שהם - רק שהם לא מרגישים מחוברים לצבא ולשלטון המושחת] - שכמובן חלק מהם הם החיילים עצמם, ותלמידי ישיבות ההסדר, ואנו שאר האזרחים 8).
בעקרון אתה צודק...רק חבל שהיום הרבה חרדים עוזרים מצד אחד וגם לא כולם אבל איפה הם היו בגירוש עשו משהו היה אכפת להם בכלל????

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #22 ב- : אוקטובר 19, 2008, 13:59:10 »

תלמיד ישיבה שלא עשה צבא [דוס מבני ברק] מקבל את כל ההטבות של חייל משוחרר?! לא נראה לי. :nono:כל הכבוד לחטיבות החי"ר, ולבנות ישראל התצפיתניות!
תלמיד ישיבה שלא עשה צבא [דוס מבני ברק] מקבל את כל ההטבות של חייל משוחרר?! לא נראה לי
רצוי לבדוק את זה, אתה מסכים איתי??

ושמע אני לא אומר שתורה זה לא דבר חשוב אני  בן אדם שומר מצוות ואני מאמין אבל הדתיים לא צריכים לתרץ את זה שהם לא מתגייסים לצה"ל בגלל
שהם הולכים ללמוד בישיבה!
זה סה"כ 3 שנים מתוך כל החיים שהם יכולים ללמוד תורה והגנה על גבולות ארץ ישראל והגנה על יהודים אני ממש מאמין שזה דוחה קיום מצוות, ורבנים אמרו זאת
לא אני.

מנותק יהודי הררי

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #23 ב- : אוקטובר 19, 2008, 14:29:57 »
אבל גם לימוד תורה מגן על היהודים.
ללכת בדרכי התורה היום, זה מסירות נפש, ואדרבה דווקא במצב של היום צריך יותר תלמידי ישיבה.
המצב היחיד שאני רואה שבו יש לגייס בני ישיבה זה במצב של הכרזת מלחמה.

ממש ראינו איך ב2000 השנים האחרונות לימוד התורה הגן עלינו.
לימוד תורה לחוד, והגנה על הבית , העם והמולדת רק בכח הזרוע.

מנותק ימיני קיצוני15

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
השתמטות מצה"ל
« להגיב #24 ב- : אוקטובר 22, 2008, 01:03:58 »
בטח שכן, צריכים רק לתת לדתיים להשתמט כל השאר חיביים ללכת לצה"ל
נמאס כבר מהשמאלנים המשתמטים האלה, מי שמשתמט צריכים להעיף אותו ואת הערבושים מהמדינה הזאת!!!