כתב נושא: הילדים השמאלנים בכיתה שלי....  (נקרא 14368 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הילדים השמאלנים בכיתה שלי....
« להגיב #75 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:27:35 »
יפרח, גם דבורה נשלחה ע"י אלוהים והיא לא מלכה.
נץ, כל זה לא רלוונטי, התנ"ך זה גיבוב של הבלים שנכתב עשרות אלפי שנים לאחר הארועים המיסטיים שמתוארים בו (בריאת העולם, לדוגמה) ומאות שנים לאחר חורבן ירושלים וגלות בבל.
אז הברית החדשה היא עבורך מסמך אותנטי ותיעוד היסטורי מדוייק בעוד התנ"ך הוא גיבוב של הבלים.
אתה בטוח שאתה יהודי?
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
« להגיב #76 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:28:46 »
א.ק תתעלם,
עוד לא ענית על מה שרשמתי, וניראה לי שרק איתך אפשר לדבר באובייקטיוביות ותרבות...

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #77 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:29:26 »
נץ, אתה מוכן להפסיק עם הדמגוגיה?

אם אתה מקבל את התנ"ך כתיעוד הסטורי, אזי אתה מחוייב לקבל גם את הברית החדשה ככזו. אני לא רואה באף אחד מהם מקור הסטורי מהימן יותר מדי, אבל בהעדר מקורות אחרים אני נאלץ לסמוך על הכתוב שם ועל מחקרים שנעשו בעקבותיהם.
האדם מחפש משמעות. אני מחפש אמת.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #78 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:30:24 »
א.ק מאיפה הגיע השטות הזו?
ערן, תספר לא.ק את הסיפור על ר' יהונתן אייבשיץ' והכומר ששאל אותו בדיוק את אותו שאלה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #79 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:30:43 »
כניראה לא עקבת...
הוא אמר:
מלכותי היא מהשמיים
מלכותי
כמו מלכות
כמו מלוכה
כמו מלך
כמו מלך היהודים
הבנת מה ניסיתי להגיד?

הבנתי, ואתה עדיין לא צודק; הוא לא ניסה לומר "אני מלך", אלא "אני עושה את מה שאני עושה כי אלוהים שלח אותי". ההיקש שלך הגיוני אבל לא נכון.

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
« להגיב #80 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:33:16 »
אז יך אתה מפרש את המילה מלכות?

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #81 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:37:50 »
מנהיגות, שלטון (ישוע ניסה לבסס שלטון יהודי בארץ שלא יהיה של המוסד הרבני של תקופתו), וכו'.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #82 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:38:45 »
השאלה שלי עוד לא נענתה וההשוואה שלך אינה ברת-תוקף, ולפי ההתחמקות שלך אני מניח שהדבר נעשה אחרי היות הכנסיית הנוצרית וכך אני יכול לפסול אותו ב-"הם לא אהבו את הכנסייה אז הם הכפישו את המוקד שלה".

לגבי השאלה השנייה, זו הייתה דוגמה; ובכל מקרה, הנוצרים מאמינים בדברים שבעיניך נחשבים ע"ז ויש יותר נוצרים מאשר יהודים, למה אתה לא נוצרי???

בוודאי שעיניתי לך, רק אתה לא מעוניין לקבל - בכל מקרה התשובה שלי תענה לך על שתי השאלות שלך:
2 תורות ניתנו בסיני - תורה שבכתב ותורה שבע"פ,  "אלה החוקים והמשפטים והתורות (ויקרא כו, מו). החוקים אלה המדרשות, והמשפטים אלו הדינים, והתורות מלמד ששתי תורות ניתנו להם לישראל. אחת בכתב ואחת בעל פה.

התורה שבע"פ שבתוכה נמצאים בין היתר את דברי חז"ל על התקופות בהם חיו מנקודת מבט תורנית, היה אסור לעלות על כתב משום שכשמה כן היא "בעל פה"!
חכמים ראו שאם לא יעלו את הדברים על כתב, יתשכחו הדברים, ולכן העלו אותם על כתב, והדברים הם עדות רציפה מאב לבן - ואין להכחישם!

והבאתי לך פסוק מפורש: "לא מרובכם מכל העמים חשק ה' בכם, כי אתם המעט מכל העמים".

בורא עולם נותן התורה אומר שאין פה עיניין של רוב, ההפך הוא הנכון - יהלומים יש מעט בעולם לעומת עפר, זה שיש הרבה עפר לא עושה אותה לחשוב, להפך כשיש מעט ממשהו זה מראה על יחודיותו ועל יוקרתו.

והדברים ברורים...

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
« להגיב #83 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:43:06 »
מנהיגות, שלטון (ישוע ניסה לבסס שלטון יהודי בארץ שלא יהיה של המוסד הרבני של תקופתו), וכו'.

מלכות זה כניראה שלטון מלוכני, אם לא אז לא הוא לא אמר דמוקרטיה או שלטון יווני עתיק או משו בסיגנון?
וגם אם לא, אתה לא חושב שאתה מבין אותם שהם ניסו להגן על השילטון שלהם, שלדעתם (ולדעתי) היה  השילטון שאמור להיות?

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #84 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:44:55 »
אז במקרה הזה, העדות שלי האחד טובה מעדותם של שישה מיליון כיוון שאני יהלום והם לא.

כדי להוכיח שהתחתחנת כדת משה וישראל, לא מספיק להגיד שהיו שם 60 ריבוא אנשים, אלא צריך עדות ישירה מהם או מסמך חתום על ידם. איפה הוא, בדיוק, במרתף היין של הרב עובדיה?

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #85 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:46:01 »
מלכות זה כניראה שלטון מלוכני, אם לא אז לא הוא לא אמר דמוקרטיה או שלטון יווני עתיק או משו בסיגנון?
וגם אם לא, אתה לא חושב שאתה מבין אותם שהם ניסו להגן על השילטון שלהם, שלדעתם (ולדעתי) היה  השילטון שאמור להיות?

מה הקשר "שלטון מלוכני" או מבין או לא מבין??? אני לא יוצא כרגע נגד הסנהדרין, אלא כנגד אלה שאומרים שישוע מנצרת לא היה יהודי.

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
« להגיב #86 ב- : ספטמבר 06, 2008, 22:55:27 »
אמרתי שהוא לא היה יהודי?
אמרתי שהוא אמר שהוא מלך היהודים...
אדרבא אני גם אומר שהוא היה מקובל שסרח...

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #87 ב- : ספטמבר 06, 2008, 23:01:09 »
אז במקרה הזה, העדות שלי האחד טובה מעדותם של שישה מיליון כיוון שאני יהלום והם לא.

כדי להוכיח שהתחתחנת כדת משה וישראל, לא מספיק להגיד שהיו שם 60 ריבוא אנשים, אלא צריך עדות ישירה מהם או מסמך חתום על ידם. איפה הוא, בדיוק, במרתף היין של הרב עובדיה?

יש עדות ישירה של 6 מיליון איש עדים שעמדו מול הר סיני וקיבלו את התורה, ומהמסמך הוא התורה  שנכתבה ע"י משה רבינו כמו שכתוב: " ויכתוב משה את התורה הזאת , וייתנה אל הכוהנים בני לוי, הנושאים את ארון ברית ה".

ומוזר לי שאתה "שנלחם" למען הנצרות כאשר אתה סותר אותה לחלוטין, וכמו שאמרתי הנוצרים מאמינים בתנ"ך הם רק קוראים לו הברית הישנה, וכמו שאמר יש"ו בברית החדשה: " לא באתי לסתור תורת משה רק להשלימה".

נמצא אחי שאתה בעמדות מיעוט, כולם מאמינים בתנ"ך, גם הנוצרים גם היהודים, ואת השאלה ששאלת למה היהודים לא מצטרפים לנצרות שאל מומר לפני 800 שנה את הרמב"ן, והרמב"ן ענה לו: בזמן שיש"ו היה בחיים לא קיבלנו אותו, והוא הוקע והוקא מעם ישראל, היום שהוא לא נמצא רק אתם (הכמרים) לפנינו, אתם מצפים שנקבל אותו עלינו למשיח???

נ.ב - אני מוחה בך, מדבריך ניכר ביזוי ת"ח...
« עריכה אחרונה: ספטמבר 06, 2008, 23:12:24 על ידי eran »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #88 ב- : ספטמבר 06, 2008, 23:05:41 »
יש עדות ישירה של 6 מיליון איש עדים שעמדו מול הר סיני וקיבלו את התורה, ומהמסמך הוא התורה  שנכתבה ע"י משה רבינו כמו שכתוב: " ויכתוב משה את התורה הזאת , וייתנה אל הכוהנים בני לוי, הנושאים את ארון ברית ה".

ומוזר לי שאתה "שנלחם" למען הנצרות כאשר אתה סותר אותה לחלוטין, וכמו שאמרתי הנוצרים מאמינים בתנ"ך הם רק קוראים לו הברית הישנה, וכמו שאמר יש"ו בברית החדשה: " לא באתי לסתור תורת משה רק להשלימה".

נמצא אחי שאתה בעמדות מיעוט, כולם מאמינים בתנ"ך, גם הנוצרים גם היהודים, וות השאלה ששאלת למה היהודים לא מצטרפים לנצרות שאל מומר לפני 800 שנה את הרמב"ן, והרמב"ן ענה לו: בזמן שיש"ו היה בחיים לא קיבלנו אותו, והוא הוקע והוקא מעם ישראל, היום שהוא לא נמצא רק אתם (הכמרים) לפנינו, אתם מצפים שנקבל אותו עלינו למשיח???

ערן,א.ק הוא אתאיסט, הוא לא מאמין, הוא חילוני בהגדרה.
הוא ביזה, מבזה ויבזה, את כל תלמידי החכמים מאנשי כנסת הגדולה ועד אחרוני האחרונים, לא יעזור שתמחה בו, זה רק יגרור אותו לדברים יותר גרועים.
עדיף שלא תמשיך למחות בו, למען כבוד התורה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #89 ב- : ספטמבר 08, 2008, 14:00:53 »
הגישה שא.ק מנסה להציג, שישו היה "אחלה גבר" היא זלזול באינטליגנציה. אין דרך ביניים כזאת בקשר לישו. מי שטוען שהוא נביא אך משקר הינו רשע. מי שטוען שקר כי הוא המשיח הינו רשע. לא משנה מה המסר שלו, אם הוא מנסה להצדיק את המסר שלו באמצעות נבואות שקר.

לכן או שא.ק. מאמין כי ישו הוא נביא אמת, או שהוא מאמין שאין כל פסול בנבואות שקר כאמצעי לקידום רעיונות.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #90 ב- : ספטמבר 08, 2008, 14:08:02 »
אני טוען שכל נביא משקר כיוון שאינני מאמין באלוהים. יחד עם זאת, אם נתעלם מ"הצו האלוהי" ונתייחס לעקרונות המוסריים שהוא ניסה להציג גרידא - הרי שהוא הציג עקרונות מוסריים שכולנו מזדהים איתם (או לפחות אמורים להזדהות איתם). כמו משה רבנו.

אני לא מאמין שהתנ"ך נשלח בפקס מהשמיים, ואני לא מאמין שמשה קיבל את לוחות הברית מלמעלה - אבל בשניהם יש עקרונות מוסריים אמיתיים שאינם קשורים בכלל לעטיפה עצמה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #91 ב- : ספטמבר 08, 2008, 14:11:05 »
אז כנראה מבחינתך הרס האמונה היא מטרה טובה, וככל שירבו הסתירות בין הנביאים כך ייטב.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #92 ב- : ספטמבר 08, 2008, 14:17:36 »
אז כנראה מבחינתך הרס האמונה היא מטרה טובה, וככל שירבו הסתירות בין הנביאים כך ייטב.

:V:

אתה אומר את זה כאילו זה דבר שלילי.

אני פה, ואני אומר את זה שוב, כדי להטיל ספק. היה והוכחתי את טעותי - נהדר! היה והוכחתי את צדקתי - גם נהדר! בכל מקרה, אני מטיל ספק, תמיד, בהכל.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #93 ב- : ספטמבר 08, 2008, 14:40:57 »
גם אני ספקן, אבל אני לעולם לא אטען טיעונים בשם ישות שאני ספקן לגביה.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #94 ב- : ספטמבר 08, 2008, 14:59:38 »
אני משתמש בראייה שלהם כדי להחריב את הטיעונים שלהם, זה תמיד יותר קל.

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
« להגיב #95 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:05:13 »

נמצא אחי שאתה בעמדות מיעוט, כולם מאמינים בתנ"ך, גם הנוצרים גם היהודים, ואת השאלה ששאלת למה היהודים לא מצטרפים לנצרות שאל מומר לפני 800 שנה את הרמב"ן, והרמב"ן ענה לו: בזמן שיש"ו היה בחיים לא קיבלנו אותו, והוא הוקע והוקא מעם ישראל, היום שהוא לא נמצא רק אתם (הכמרים) לפנינו, אתם מצפים שנקבל אותו עלינו למשיח???

איך הגעת לשישה מליון יהודים חיים (או אנשים אם אתה מסתכל על זה ככה) שהיו עדים לקבלת התורה בהר סיני?
עד כמה שאני זוכר ממצריים יצאו 420 אלף יהודים, לא 6 מליון.

מנותק רק כך!1

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • "בדם ואש יהודה נפלה, בדם ואש יהודה תקום!"
« להגיב #96 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:34:03 »

איך הגעת לשישה מליון יהודים חיים (או אנשים אם אתה מסתכל על זה ככה) שהיו עדים לקבלת התורה בהר סיני?
עד כמה שאני זוכר ממצריים יצאו 420 אלף יהודים, לא 6 מליון.
אני לא יודע לגביי 420 אלף, תחשוב שיצאו ממצרים 600,000 רגלי גברים לפי מה שאני זוכר משמות, אז איך 420,000? גם שש מיליון זה לא מספר מדיוק, הסיכום הסופי של בני ישראל בכניסתם לארץ עמד על כמיליון.

קום עברי, שא הנס!
הנף את הדגל בגאון
הראה לכל קלגס רומס
שעמנו הוא עם האדון.

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
« להגיב #97 ב- : ספטמבר 08, 2008, 19:33:59 »
חח לא זוכר למה 420 היה משהו בשמות עם 420...
בכל מקרה 420 אלף הרבה יותר קרוב למיליון מאשר ל6 מיליון...