סקר

סקר: לציית לתורה אפילו כשארה''ב והעולם מתנגדים?

כן, הקב''ה יותר חזק מארה''ב והעולם. אם נעשה מה שהקב''ה מצווה, הוא יגן עלינו.
28 (87.5%)
לא, אסור לסמוך על ניסים. אנו לא יכולים לשרוד אם כל העולם נגדנו.
4 (12.5%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: סקר: לציית לתורה אפילו כשארה''ב והעולם מתנגדים?  (נקרא 11830 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #50 ב- : ספטמבר 09, 2008, 16:16:09 »
ושוב אני אומר האמונה היא מעל השכל זה דבר רחוני ורחוניות לא קשורה לזמן ומקום.
בדיוק  אין לה כל קשר לזמן ומקום כי היא מעליה.
האמונה לא ניתן לראות אותה אלא לחוש אותה והיא נותנת לבן אדם כלים להבין דברים שלא ניתן להבין אותם בשכל.

כלומר, יש המון הקבלות בין "אמונה" ובין "סכיזופרניה". מקסים.

מה שאינו אמפירי, לוגי או רציונלי - הוא בגדר בלבולי מוח, כי גם אני יכול לטעו שאני "חש" את האלוהים, ושהוא אומר לי ללכת ולהרוג את איתן מפורום הימין האמיתי.
האדם מחפש משמעות. אני מחפש אמת.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #51 ב- : ספטמבר 09, 2008, 16:24:58 »
כלומר, יש המון הקבלות בין "אמונה" ובין "סכיזופרניה". מקסים.

מה שאינו אמפירי, לוגי או רציונלי - הוא בגדר בלבולי מוח, כי גם אני יכול לטעו שאני "חש" את האלוהים, ושהוא אומר לי ללכת ולהרוג את איתן מפורום הימין האמיתי.
נכון וכך המוסלמים חשים שכל הלא מוסלמים בעולם צריך להיות מושמדים וזאת אמונתם,אמונה רעה אבל כך הם מאמינים והם יתנו לך את כל הסיבות למה הלא מוסלמים צריכים להיות מושמדים וכלום יהיו לוגים ורציונליים.
איך בדיוק  אמונה מקבילה לסכיזופרניה?
מה שהוא לוגי ורציונלי הוא ממש  לא  בלבול מוח בן אדם יכול ליצור לעצמו מציאות שבה משהו מסויים נראה לי כהגיוני לחלוטין ויש לו תשובה לכל טיעון שהוא יתנו אבל בסופו של דבר הוא  טועה.
יש  מציאות ואמת אחת ושבן אדם יוצר לעצמו מציאות אז בשבילו זאת המציאות והאמת האחת אבל כמובן שזאת מציאות מסולפת.
אם עכשיו בן אדם בהזיות על  פי המציאות שלו הוא נורמלי לחלוטין ואם אני מסתכל מבחוץ אז  הוא  משוגע.
כיום יש כל כך הרבה מציאות וכמעט כל אדם יוצר לו אחת כזו,האמת היא אחת והשקר כולל בתוכו קצת אמת כי אם לא לא היה לו חיות.
בסופו של דבר האמת תתגלה
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #52 ב- : ספטמבר 09, 2008, 16:32:49 »
המוסלמים הפונדמנטליסטים רוצים להשמיד את כל הלא-מוסלמים מסיבות של אמונה, אני מסכים - וכמו שאמרתי קודם, אין להם צידוק רציונלי.

אמונה מקבילה לסכיזופרניה כי כל אחד יכול "לחוש" מה שבא לו, מה שמשנה זה המציאות, העובדות בשטח, הקוגניציה, היכולת להבחין בין טוב ורע, הסקת המסקנות. אני יכול לחוש שיש לי כנפיים, זה לא אומר שיש לי כנפיים. אתה יכול לחוש שיש אלוהים, זה לא אומר שיש אלוהים; זה אומר שאתה חש שיש אלוהים.

יש רק מציאות אחת, ויש רק אמת אחת, וכמו שציינת, אדם בהזיות לא מודע לשתיהן. לא אכפת לי ש"בשבילו" זה אמיתי; זה לא. (אלא אם אתה רוצה להיכנס לדיון פילוסופי חושרמוטה על מה אמיתי ומה לא - בוא נסכם את זה במילים האלה: אם אתה רואה תהום, זו סיבה מספיק טובה לא לנסות ליפול פנימה כדי להוכיח שהיא שם, וכן ההפך.)

האמת היא אחת, כל מה שהוא לא האמת הוא בהכרח שקר. יחד עם זאת, לאמת יכול להיות יותר מביטוי אחד, אבל האמת עצמה עומדת בעינה בלי שום קשר להבנה או לתפיסה של אנשים אותה (כך לדוגמה, 1+1=2, אך 1+1=10 בצופן בינארי - כלומר, אמת אחת, שתי דרכי ביטוי).

בסופו של דבר האמת תתגלה? לא בטוח כלל וכלל. כמו שציינתי, האמת עומדת בעינה ואינה קשורה לתפיסה או להבנה שלך. יכול להיות שביום מן הימים יתמזל מזלך ותמצא אותה. אני חושב, אני יודע, אני מאמין שמצאתי. אבל להבדיל, האמונה שלי מגובה ברציונל.

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
« להגיב #53 ב- : ספטמבר 09, 2008, 17:22:35 »
המוסלמים הפונדמנטליסטים רוצים להשמיד את כל הלא-מוסלמים מסיבות של אמונה, אני מסכים - וכמו שאמרתי קודם, אין להם צידוק רציונלי.

אמונה מקבילה לסכיזופרניה כי כל אחד יכול "לחוש" מה שבא לו, מה שמשנה זה המציאות, העובדות בשטח, הקוגניציה, היכולת להבחין בין טוב ורע, הסקת המסקנות. אני יכול לחוש שיש לי כנפיים, זה לא אומר שיש לי כנפיים. אתה יכול לחוש שיש אלוהים, זה לא אומר שיש אלוהים; זה אומר שאתה חש שיש אלוהים.

יש רק מציאות אחת, ויש רק אמת אחת, וכמו שציינת, אדם בהזיות לא מודע לשתיהן. לא אכפת לי ש"בשבילו" זה אמיתי; זה לא. (אלא אם אתה רוצה להיכנס לדיון פילוסופי חושרמוטה על מה אמיתי ומה לא - בוא נסכם את זה במילים האלה: אם אתה רואה תהום, זו סיבה מספיק טובה לא לנסות ליפול פנימה כדי להוכיח שהיא שם, וכן ההפך.)

האמת היא אחת, כל מה שהוא לא האמת הוא בהכרח שקר. יחד עם זאת, לאמת יכול להיות יותר מביטוי אחד, אבל האמת עצמה עומדת בעינה בלי שום קשר להבנה או לתפיסה של אנשים אותה (כך לדוגמה, 1+1=2, אך 1+1=10 בצופן בינארי - כלומר, אמת אחת, שתי דרכי ביטוי).

בסופו של דבר האמת תתגלה? לא בטוח כלל וכלל. כמו שציינתי, האמת עומדת בעינה ואינה קשורה לתפיסה או להבנה שלך. יכול להיות שביום מן הימים יתמזל מזלך ותמצא אותה. אני חושב, אני יודע, אני מאמין שמצאתי. אבל להבדיל, האמונה שלי מגובה ברציונל.
אני חושב, אני יודע, אני מאמין שמצאתי. אבל להבדיל, האמונה שלי מגובה ברציונל.

לא הבנתי אביב, אם זהו אכן שמך...

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #54 ב- : ספטמבר 09, 2008, 17:27:06 »
קרא לי 'א.ק' או אנונימוס, יותר נכון ומשאיר פחות פתח לטעות.

ובכן, האמונה שלי מגובה בלוגיקה, ברציונליות ובחשיבה הגיונית - ולכן יש לי צידוק להילחם בשמה. אמונה שאינה מגובה בצידוק רציונלי היא לא יותר מאשר גיבוב של שטויות שאיזה חולה-רוח הזה ממוחו הקודח.

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
« להגיב #55 ב- : ספטמבר 09, 2008, 17:36:01 »
קרא לי 'א.ק' או אנונימוס, יותר נכון ומשאיר פחות פתח לטעות.

ובכן, האמונה שלי מגובה בלוגיקה, ברציונליות ובחשיבה הגיונית - ולכן יש לי צידוק להילחם בשמה. אמונה שאינה מגובה בצידוק רציונלי היא לא יותר מאשר גיבוב של שטויות שאיזה חולה-רוח הזה ממוחו הקודח.

אני לעומת הרבה אנשים משתדל לא להגדיר לעצמי את ההבנה שיש בורא לעולם כאמונה, אלא כידיעה לוגית.
הידיעות הלוגיות שלי הן לא גיבוב של שטויות, והן האמת המוחלטת, עד היכן ששכל אנוש בריא יכול להגיע.
יש הוכחות לוגיות פשוטות ביותר לקיום בורא לעולם, והקלה שבהן היא שאכן קיים עולם.
אפשר להמשיך ולהתפלמס, בספרי פילוסופיה רבים, בהם מורה הנבוכים שמאוד התחברתי אליו.
מקווה שתבין והרציונל שלך יגיע חזרה לאבא-מלך-בורא עולם שלנו.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #56 ב- : ספטמבר 09, 2008, 17:49:18 »
אני לעומת הרבה אנשים משתדל לא להגדיר לעצמי את ההבנה שיש בורא לעולם כאמונה, אלא כידיעה לוגית.
הידיעות הלוגיות שלי הן לא גיבוב של שטויות, והן האמת המוחלטת, עד היכן ששכל אנוש בריא יכול להגיע.
יש הוכחות לוגיות פשוטות ביותר לקיום בורא לעולם, והקלה שבהן היא שאכן קיים עולם.
אפשר להמשיך ולהתפלמס, בספרי פילוסופיה רבים, בהם מורה הנבוכים שמאוד התחברתי אליו.
מקווה שתבין והרציונל שלך יגיע חזרה לאבא-מלך-בורא עולם שלנו.

אז אני מבקש ממך לנסות ולהוכיח את קיומו של אלוהים - לא כיצור שהתחיל את התהליך שגרם בסופו של דבר להיווצרות היקום, אלא כישות שמתערבת בחיי האנשים מאדם האדם הראשון ועד למיקי ברקוביץ'.

מנותק אושרי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לנצרות, יחי אודין והמטאל :)
« להגיב #57 ב- : ספטמבר 09, 2008, 18:44:32 »

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #58 ב- : ספטמבר 09, 2008, 19:41:32 »

:V: :smil037: :coolsmiley:
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
« להגיב #59 ב- : ספטמבר 09, 2008, 20:03:05 »
אז אני מבקש ממך לנסות ולהוכיח את קיומו של אלוהים - לא כיצור שהתחיל את התהליך שגרם בסופו של דבר להיווצרות היקום, אלא כישות שמתערבת בחיי האנשים מאדם האדם הראשון ועד למיקי ברקוביץ'.

אתה בעצם מבקש להבין את ההשגחה על מין האדם ע"י אלו-הים?

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #60 ב- : ספטמבר 09, 2008, 20:08:54 »
אתה בעצם מבקש להבין את ההשגחה על מין האדם ע"י אלו-הים?

אני רוצה שתביא לי הוכחה לוגית לקיום האלוהים. "אלוהי הפילוסופים" (שאני לא מאמין בו בדיוק מאותה סיבה שאני לא מאמין באלוהים - רק שאלוהי הפילוסופים, מעצם הגדרתו, לא צריך הוכחה ואין שום טעם להוכיח את קיומו כי זה לא רלוונטי אליי) - כלומר, "ישות" כלשהי שיצרה את היקום כפי שהוא ואז נעלמה, זה לא ההסבר שאני מחפש. אתה טוען שאלוהים קיים עד עצם היום הזה ושהוא מתערב, מכוון וכו'? תוכיח.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #61 ב- : ספטמבר 09, 2008, 20:43:12 »
אני רוצה שתביא לי הוכחה לוגית לקיום האלוהים. "אלוהי הפילוסופים" (שאני לא מאמין בו בדיוק מאותה סיבה שאני לא מאמין באלוהים - רק שאלוהי הפילוסופים, מעצם הגדרתו, לא צריך הוכחה ואין שום טעם להוכיח את קיומו כי זה לא רלוונטי אליי) - כלומר, "ישות" כלשהי שיצרה את היקום כפי שהוא ואז נעלמה, זה לא ההסבר שאני מחפש. אתה טוען שאלוהים קיים עד עצם היום הזה ושהוא מתערב, מכוון וכו'? תוכיח.
תביא לי הוכחה שהקב"ה לא קיים!!!

ותענה לי גם על שאלות
איך נוצר העולם??
לאחר שבן אדם נפטר, לאן הולכת הנשמה??
מי ברא את האדם הראשון בעולם??

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #62 ב- : ספטמבר 09, 2008, 20:45:47 »
אני מחר בע"ה אגיב.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #63 ב- : ספטמבר 09, 2008, 20:54:53 »
תביא לי הוכחה שהקב"ה לא קיים!!!

ותענה לי גם על שאלות
איך נוצר העולם??
לאחר שבן אדם נפטר, לאן הולכת הנשמה??
מי ברא את האדם הראשון בעולם??

אין לי שום צורך להגן על העמדה שלי בתור זה שאומר שאין אלוהים; ההוכחה היא תמיד על זה שאומר שיש. תאר לך ששוטר עוצר אותך ברחוב באשמת החזקת סמים, מי צריך להוכיח, השוטר שיש לך או אתה שאין לך?
וברמה מעט גבוהה יותר, המצב הפשוט יותר הוא לעולם אי-קיומם של דברים. אם אין ג'ירפות שמקפצות על השולחן שלי, אף אחד לא צריך לתת על זה דין וחשבון.

בנוגע לשאלות שלך...

העולם נוצר כתוצאה מהמפץ הגדול, תיאוריה פיזיקלית שיש לה כמה וכמה אסמכתאות. הגורם למפץ הגדול יכול להיות ישות כלשהי, אבל אין שום דרך להוכיח את זה, ולפיכך זה זניח; גם אם זה נכון וגם אם זה לא, אין לזה משמעות לגבינו כיוון שאיננו יכולים לדעת. ובכל מקרה, אי-האמונה שלי באלוהים זה קודם כל אי אמונה בישות שמתערבת גם כיום.
אין לי מושג לאן הולכת הנשמה, או אם יש נשמה בכלל. יש לי מקצת אמונות שאינן מגובות בהסברים לוגיים (למשל, אני מאמין בטוב שבאדם; אני מאמין בעקרונות מסויימים שאפשר לזהות אותם עם בודהיזם; וכיו"ב), אבל בכל מקרה אני לא משתמש באמונות האלה כהצדקה לדעות שלי.
האדם התפתח מן הקוף, וגם לי, וגם לך, וגם לכולנו יש 94% גנים משותפים עם הבונובו, השימפנזה הגמדית.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #64 ב- : ספטמבר 09, 2008, 21:23:30 »
אין לי שום צורך להגן על העמדה שלי בתור זה שאומר שאין אלוהים; ההוכחה היא תמיד על זה שאומר שיש. תאר לך ששוטר עוצר אותך ברחוב באשמת החזקת סמים, מי צריך להוכיח, השוטר שיש לך או אתה שאין לך?
וברמה מעט גבוהה יותר, המצב הפשוט יותר הוא לעולם אי-קיומם של דברים. אם אין ג'ירפות שמקפצות על השולחן שלי, אף אחד לא צריך לתת על זה דין וחשבון.

בנוגע לשאלות שלך...

העולם נוצר כתוצאה מהמפץ הגדול, תיאוריה פיזיקלית שיש לה כמה וכמה אסמכתאות. הגורם למפץ הגדול יכול להיות ישות כלשהי, אבל אין שום דרך להוכיח את זה, ולפיכך זה זניח; גם אם זה נכון וגם אם זה לא, אין לזה משמעות לגבינו כיוון שאיננו יכולים לדעת. ובכל מקרה, אי-האמונה שלי באלוהים זה קודם כל אי אמונה בישות שמתערבת גם כיום.
אין לי מושג לאן הולכת הנשמה, או אם יש נשמה בכלל. יש לי מקצת אמונות שאינן מגובות בהסברים לוגיים (למשל, אני מאמין בטוב שבאדם; אני מאמין בעקרונות מסויימים שאפשר לזהות אותם עם בודהיזם; וכיו"ב), אבל בכל מקרה אני לא משתמש באמונות האלה כהצדקה לדעות שלי.
האדם התפתח מן הקוף, וגם לי, וגם לך, וגם לכולנו יש 94% גנים משותפים עם הבונובו, השימפנזה הגמדית.
זאת רק תיאוריה.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #65 ב- : ספטמבר 09, 2008, 21:24:17 »
"זו"?
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2008, 21:35:01 על ידי א.ק »

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #66 ב- : ספטמבר 09, 2008, 21:28:38 »

"זו"?
כןןןןןן "זו", תוכיח שלא.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #67 ב- : ספטמבר 09, 2008, 21:36:32 »
כלומר, המפץ הגדול?

זו תאוריה שיש לה כמה וכמה אסמכתאות, אני לא יודע כמה אתה מבין בפיזיקה (למדתי אסטרופיזיקה במשך שנה בתוכנית העשרה למחוננים ובאופן עצמאי מאז), אבל התאורייה מאוששת משלושה מוקדים שונים, ואין אפשרות לתאר את היקום בצורה לוגית בלעדיה.

בלי כל קשר, התיאורייה מתיישבת בהחלט עם תיאוריות יהודיות מודרניות של היווצרות העולם, כיוון שהיא אינה סותרת את קיום האלוהים - להיפך; התאוריה מדגישה כי היקום התחיל "יש מאין" בנקודת זמן בודדת. כבר הסברתי מה אני חושב על היחס של אלוהים לנקודה הזו, ובכל מקרה, מקור העולם זו שאלה שלא קשורה לנושא הדיון הנוכחי שלנו - אלוהים כיישות שמתערבת.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #68 ב- : ספטמבר 09, 2008, 23:01:57 »
א.ק
אני לא פיזיקאי וזה ממש לא התחום שלי! ואני לא אוהב לקרוא ספרים על פילוסופיה וכל זה, ככה אני.
אני גדלתי בבית עם ערכים יהודיים מסורתיים ואני מודה על כך כל יום לקב"ה!
תבין שעם ישראל לא עובד אלילים חס וחלילה שמשתחווים לפסל או לדמות מסויימת, אין לקב"ה
שום צורה או דמות.
אמונה לקב"ה זה משהו פנימי שאין לו הסבר זה פשוט משהו טבעי אצל כל יהודי ויהודי ואפילו אצלך, תתפלא.
אתה צריך להרגיש בר מזל שנולדת לאם יהודייה ושאתה חלק מהעם הנבחר.
חבל מאוד שאתה כל כך מתעניין ומתעמק בברית החדשה ובקוראן ובבודהיזם ודווקא בדבר האמיתי לא,
אתה מתכחש לדת שלנו שזה מה שבעצם מאחד אותנו ומשאיר אותנו בחיים כבר עוד מעט 6,000 שנה!!!
אבל איך אומרים: " כל צדיק באמונתו יחייה"

ואל תגיד שאני "מתחמק", אני יגיד לך תאמת אני לא מבין בכל התיאוריות האלה שאתה מביא לי על פיזיקה ופילוסופיה
אז גם אין לי מה לענות לך וגם אין לי דרך לדעת אם אתה מביא לי דברים אמיתיים כי אני ממש לא הולך לבדוק לא על המפץ הגדול
לא על הבונבו שמקודם אמרת לי...

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #69 ב- : ספטמבר 09, 2008, 23:05:24 »
א.ק
אני לא פיזיקאי וזה ממש לא התחום שלי! ואני לא אוהב לקרוא ספרים על פילוסופיה וכל זה, ככה אני.
אני גדלתי בבית עם ערכים יהודיים מסורתיים ואני מודה על כך כל יום לקב"ה!
תבין שעם ישראל לא עובד אלילים חס וחלילה שמשתחווים לפסל או לדמות מסויימת, אין לקב"ה
שום צורה או דמות.
אמונה לקב"ה זה משהו פנימי שאין לו הסבר זה פשוט משהו טבעי אצל כל יהודי ויהודי ואפילו אצלך, תתפלא.
אתה צריך להרגיש בר מזל שנולדת לאם יהודייה ושאתה חלק מהעם הנבחר.
חבל מאוד שאתה כל כך מתעניין ומתעמק בברית החדשה ובקוראן ובבודהיזם ודווקא בדבר האמיתי לא,
אתה מתכחש לדת שלנו שזה מה שבעצם מאחד אותנו ומשאיר אותנו בחיים כבר עוד מעט 6,000 שנה!!!
אבל איך אומרים: " כל צדיק באמונתו יחייה"

ואל תגיד שאני "מתחמק", אני יגיד לך תאמת אני לא מבין בכל התיאוריות האלה שאתה מביא לי על פיזיקה ופילוסופיה
אז גם אין לי מה לענות לך וגם אין לי דרך לדעת אם אתה מביא לי דברים אמיתיים כי אני ממש לא הולך לבדוק לא על המפץ הגדול
לא על הבונבו שמקודם אמרת לי...

אם אתה "לא מבין" בכל אלה, הרי שאין לך הצדקה לדיעות שלך שנובעות במישרין מהאמונה שלך. אתה לא מתחמק, פשוט אין לך תשובה בשבילי... וזה כשלעצמו בסדר.

אני לא אומר שלהאמין באלוהים זה לא בסדר, אבל אם אתה רוצה שיקחו אותך ואת הערכים שלך ברצינות, תבסס אותם על משהו רציונלי. לא על אלוהים.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
סקר: לציית לתורה אפילו כשארה''ב והעולם מתנגד&
« להגיב #70 ב- : ספטמבר 10, 2008, 01:40:35 »
א.ק, אני משוכנע שאתה באמת מעוניין ב-אמת, ושאתה אחד שדורש אמת ורוצה לשמוע אמת מכל מי שטוען שיש לו מה להשמיע בסוגיה. כחילוני גמור שהקדיש חלק ניכר משנות ה-20 של חייו לשאיפה זו (אני היום בן 29), יש לי כמה הצעות שעשויות אולי להועיל לך בהמשך הדרך.

אני אדם שׂכלתן, רציונליסט בנשמה ועקשן עד חרמה- מי שלא מוכיח לי משהו מעבר לכל ספק, ייאבד את הסבלנות שלי מהר מאד. מי שיינסה לדבר אלי בפאתוס ולהטיף לי ב"תחושות על-קוליות" ובהארי-קרישנות, לא ירשים אותי בלשון-המעטה ואף ישיג את התוצאה ההפוכה.

היו לי בדרך חוויות מאד מעשירות מבחינת ידע, שנתנו לי המון חומר למחשבה. נוסף ללימוד פילוסופיה במסגרת אוניברסיטאית, הלכתי לשמוע הרצאות בתחום לעתים מזומנות וביקרתי בימי עיון שונים. בעיקר קיבלתי רושם מההרצאות שהוגשו על-ידי אירגון "ערכים" ובכל ימי הסמינרים שלהם. השכלה צרופה. הרצאות ברמה אקדמית גבוהה, בדיוק מה שחיפשתי. כל המרצים שלהם הם פרופסורים ודוקטורים בוגרי אוניברסיטאות מפורסמות, מחברי ספרים ידועים, שמרצים היום בכל העולם ובשפות שונות. כמובן כולם דתיים, אבל זו לא הנקודה. שם שאלתי את כל השאלות, וקיבלתי את כל התשובות. אני מאד ממליץ לך. אם אתה באמת מחפש אמת, אירגון "ערכים" ייתן לך הרבה תשובות. חפש הרצאות של אירגון "ערכים" ושיהיה בהצלחה..
« עריכה אחרונה: ספטמבר 10, 2008, 01:47:45 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #71 ב- : ספטמבר 10, 2008, 11:39:44 »
ציטוט
מוסלמים קיצוניים או מתונים אין הבדלה בינהם.
מתון משמעו פחות קיצוני ופחות קיצוני זה קיצוני.אני לא לעומך לא מגדיר את אויבי כקיצוניים כי זו היא תרבותם והקודים שעליהם מבוססת תרבותם אז זה ממש לא קיצוני וזאת דרכם.
האמונה היא  רציונל בדיוק שלך היא לא רציונל,כמו שפרצפינו שונים כך גם הדעות שלנו.
ציטוט
כמו שאמרתי מקודם יש מציאות אחת ואנשים שמסלפים את המציאות יוצרים לעצמם מציאות מדומה שנראת כמציאות האמתית ואותה מציאות תתן להם תשובה לכל טיעון שתסתור להם את המציאות שבהם הם חיים.
מציאות מדומה שאדם יוצר לעצמו מורכבת טיפה מן המיצאות האחת.
האמת היא אחת והשקר יש בלי סוף כך גם לבי האמונה.אפשר לטעון שלהאמין בקב"ה זה שקר ואני אטען שזה אמת ויש עוד הרבה אנשים שיאמרו שלהאמין בקב"ה זו אמונה שקרית אבל כמו שאמרתי האמת היא אחת והשקרים הם בלי סוף ושוב אני אומר לאט לאט השקר מתגלה והאמת נחשפת.דווקא בתקופה הזו השקר מרובה והאמת היא נסתרת אבל לאט לאט היא תתגלה,כדי להגיע לתכלית מסויימת צריך לעבוד הרבה ולא לשבת עצל ולהיות בטלן ויש עליות וירידות.
ציטוט
כמו הדבר לגבי התהום זה אותו הדבר לגבי האדם שהוא בעל האמונה.
האדם שבהזיות הוא אכן נמצא במציאות פשוט בדרגה מאוד נמוכה שכבר גרמה למציאות ממש נפרדת אבל היא אותה מציאות פשוט לא ניתן כבר לזהות אותה כמו את האמת בתקופה הזו שהיא כל כך נסתרת שאומרים שאין קב"ה בעולם.
אמונה היא דבר רציונלי מאוד והיא נותנת תשובות למה שאדם צריך זה שאתה לא רואה בה כרציונל  זה כי לא התעמקת(אני אומר זאת בגלל שראיתי את דעותיך על היהדות ומהם מראים רק על בורות מוחלטת אם יש לך מוח פתוח תתחיל להתעמק בכתבי היהדות אבל בדור עלוב שכזה שופטים משהו מבלי להכיר וזה רק מראה על צרות מוחין)
ציטוט
האמת היא אחת והיא לא משתנה אבל יש אנשים עם התגלות גבוהות של האמת שמבינים את האמת הרבה לעומקה ומבינים שככל שהם מתעמקים באמת הם רק רואים כמה שהיא אין סופית ולא ניתן להגיע לתכלית אלא רק לשבת ולעלות בדרגה.
יש אנשים שהאמת אצלהם כל-כך מוסתרת שכבר טוענים שהאמת היא היא לא אמת וזה יכול להופיע במיוחד אצל אנשים שהולכים ברובם אחרי השכל האישי שלהם ולא מוכנים להתבטל לפני משהו.
לאמת יש דרגות שבכל דרגה מבינים דברים אחרים לגמרי.
היהדות היא האמת  ויש הטוענים שהנצרות  האמת ושניהם מראים על תכלית כלשהי שנראת אותה הדבר למרות שזה ממש לא? האם שניהם הם הדרך לאמת למרות שהנצרות סותרת את היהדות?
לאמת יש  הרבה דרכי ביטוי כל עוד לא חורגים מהגבולות שלה כמו ביהדות שיש הרבה קבוצות וכמו שאמרת 1+1=2  ובבינארי 1+1=10.אי אפשר לומר ש 1.5 +1 =2 זה סילוף של המציאות אבל המציאות המסולפת הזו ינקה טיפה מן המציאות האמתית.
ציטוט
לא בטוח אז אני בטוח לגבי האמת הזו כמו שאתה בטוח לגבי הרציונליות שלך.
אני יודע שהיהדות היא אמת והיא נותנת את הלימוד על האמת אבל לעולם לא נגיע לאמת העצמה כי היא אין סופית ותמיד היא תתן לבן אדם הרגשה של חשק לגלת עוד טיפה מן הים האין סופי.
בשבילי האמונה היא מאוד רציונלית לעומתך שהרציונליות שלך מורכבת מכל מיני פילוספיות שכל פילוספיה סותרת את השני
אם דבר אחד נראה כרציונל ויש דבר אחד שגם נראה כרציונל ושניהם סותרים אחד את השני מה תדע מה אמת או לא?  אתה יכול לסמוך בוודאות על השכל שלך?
« עריכה אחרונה: ספטמבר 10, 2008, 11:53:42 על ידי אֵיתָן »

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #72 ב- : ספטמבר 10, 2008, 12:23:30 »
מוסלמים קיצוניים או מתונים אין הבדלה בינהם.
מתון משמעו פחות קיצוני ופחות קיצוני זה קיצוני.אני לא לעומך לא מגדיר את אויבי כקיצוניים כי זו היא תרבותם והקודים שעליהם מבוססת תרבותם אז זה ממש לא קיצוני וזאת דרכם.
האמונה היא  רציונל בדיוק שלך היא לא רציונל,כמו שפרצפינו שונים כך גם הדעות שלנו.כמו שאמרתי מקודם יש מציאות אחת ואנשים שמסלפים את המציאות יוצרים לעצמם מציאות מדומה שנראת כמציאות האמתית ואותה מציאות תתן להם תשובה לכל טיעון שתסתור להם את המציאות שבהם הם חיים.
מציאות מדומה שאדם יוצר לעצמו מורכבת טיפה מן המיצאות האחת.
האמת היא אחת והשקר יש בלי סוף כך גם לבי האמונה.אפשר לטעון שלהאמין בקב"ה זה שקר ואני אטען שזה אמת ויש עוד הרבה אנשים שיאמרו שלהאמין בקב"ה זו אמונה שקרית אבל כמו שאמרתי האמת היא אחת והשקרים הם בלי סוף ושוב אני אומר לאט לאט השקר מתגלה והאמת נחשפת.דווקא בתקופה הזו השקר מרובה והאמת היא נסתרת אבל לאט לאט היא תתגלה,כדי להגיע לתכלית מסויימת צריך לעבוד הרבה ולא לשבת עצל ולהיות בטלן ויש עליות וירידות.כמו הדבר לגבי התהום זה אותו הדבר לגבי האדם שהוא בעל האמונה.
האדם שבהזיות הוא אכן נמצא במציאות פשוט בדרגה מאוד נמוכה שכבר גרמה למציאות ממש נפרדת אבל היא אותה מציאות פשוט לא ניתן כבר לזהות אותה כמו את האמת בתקופה הזו שהיא כל כך נסתרת שאומרים שאין קב"ה בעולם.
אמונה היא דבר רציונלי מאוד והיא נותנת תשובות למה שאדם צריך זה שאתה לא רואה בה כרציונל  זה כי לא התעמקת(אני אומר זאת בגלל שראיתי את דעותיך על היהדות ומהם מראים רק על בורות מוחלטת אם יש לך מוח פתוח תתחיל להתעמק בכתבי היהדות אבל בדור עלוב שכזה שופטים משהו מבלי להכיר וזה רק מראה על צרות מוחין)האמת היא אחת והיא לא משתנה אבל יש אנשים עם התגלות גבוהות של האמת שמבינים את האמת הרבה לעומקה ומבינים שככל שהם מתעמקים באמת הם רק רואים כמה שהיא אין סופית ולא ניתן להגיע לתכלית אלא רק לשבת ולעלות בדרגה.
יש אנשים שהאמת אצלהם כל-כך מוסתרת שכבר טוענים שהאמת היא היא לא אמת וזה יכול להופיע במיוחד אצל אנשים שהולכים ברובם אחרי השכל האישי שלהם ולא מוכנים להתבטל לפני משהו.
לאמת יש דרגות שבכל דרגה מבינים דברים אחרים לגמרי.
היהדות היא האמת  ויש הטוענים שהנצרות  האמת ושניהם מראים על תכלית כלשהי שנראת אותה הדבר למרות שזה ממש לא? האם שניהם הם הדרך לאמת למרות שהנצרות סותרת את היהדות?
לאמת יש  הרבה דרכי ביטוי כל עוד לא חורגים מהגבולות שלה כמו ביהדות שיש הרבה קבוצות וכמו שאמרת 1+1=2  ובבינארי 1+1=10.אי אפשר לומר ש 1.5 +1 =2 זה סילוף של המציאות אבל המציאות המסולפת הזו ינקה טיפה מן המציאות האמתית.לא בטוח אז אני בטוח לגבי האמת הזו כמו שאתה בטוח לגבי הרציונליות שלך.
אני יודע שהיהדות היא אמת והיא נותנת את הלימוד על האמת אבל לעולם לא נגיע לאמת העצמה כי היא אין סופית ותמיד היא תתן לבן אדם הרגשה של חשק לגלת עוד טיפה מן הים האין סופי.
בשבילי האמונה היא מאוד רציונלית לעומתך שהרציונליות שלך מורכבת מכל מיני פילוספיות שכל פילוספיה סותרת את השני
אם דבר אחד נראה כרציונל ויש דבר אחד שגם נראה כרציונל ושניהם סותרים אחד את השני מה תדע מה אמת או לא?  אתה יכול לסמוך בוודאות על השכל שלך?

כמובן שיש הבדל - ויותר מזה, יש הבדל בסיבות לרצון בהשמדתנו. הפונדמנטליסטים - לא קיצוניים, כי אם קנאים דתיים - רוצים בהשמדתנו ממניעים דתיים-הלכתיים; המוסלמים החילוניים שרוצים בהשמדתנו רוצים בה מטעמים לאומיים, אידיאולוגיים, גזעניים ועוד. דע את איובך, באמא שלך. אני לא מגדיר אף אחד כ-"קיצוני"; יש אנשים שצודקים ויש את כל השאר. המוסלמים, בעניין הזה של להשמיד אותנו, לא צודקים. נקודה.

האמונה היא לא רציונל כיוון שאינה מגובה בעובדות או בהיקשים לוגיים. האמונה היא משהו שאתה "מרגיש", ומשהו שאתה מרגיש לא תלוי כלל וכלל בשכל ובהבנה שלך, שהם-הם מותר האדם מן הבהמה.

יש מציאות אחת, נקודה. אפשר להתווכח מה היא, אבל אין שום מציאות "אישית"; יש מציאות אחת שנוגעת לכולם, והיא האמת היחידה. אמנם, במסגרת האמת הזו יש דברים שאי אפשר להסביר, אבל זו האמת. מה היא האמת? על זה כבר אפשר להתווכח.

האדם שנמצא בהזיות נמצא במציאות, אבל הוא אינו מודע אליה. זה לא משנה את המציאות עצמה (וכך למשל, גם אם הוא הוזה שהוא תפוח עץ - הוא אינו תפוח עץ! "לביבות בחלום הן חלום ולא לביבות", כפי שאמר ש"י עגנון).

אתה טוען שיהדות היא האמת על בסיס האמונה שלך, ושוב, כל עוד האמונה שלך לא מגובה בלוגיקה ובהסברים רציונליים היא לא מהווה הצדקה לדעות שלך או לפעולות שלך.

האמונה אינה רציונל ורציונל איננו אמונה. אין רע באמונה כשלעצמה, אבל אין לבלבל בינה לבין רציונל. אמונה יכולה להיות מגובה בהכל או בכלום, והיא אינה תלוית-מציאות; רציונל, לעומת זאת, הוא תמיד תלוי-מציאות או שהוא אינו רציונל.

שוב, אני מאמין, חושב ויודע שמצאתי את האמת שלי מתוך תהליכי ההתבוננות, החשיבה והסקת המסקנות שלי - ומתוך זה שאף אחד לא הוכיח לי אחרת. אני פה כדי שתוכיח לי אחרת. סע.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #73 ב- : ספטמבר 11, 2008, 18:45:10 »
הם דוגלים בהשמדתנו וזו הדרך שלהם זו ממש לא קיצוניות על פי התרבות והקודים שבהם את חי זה נחשב כקיצוני אבל בעינהם זה ממש לא קיצוני ולהם אתה נראה כקיצוני שיש להשמידו וביו אם זה חילוניות או בין אם זה בדת,כל עוד עם מסוים דוגל בהשמדת האנושות כולה אז אי אפשר להילחם בו ע"י הסכמים אלא מלחמה עכוזה מדם,מצטער משיח השקר שנקרא שלום כבר מת והיה הזיה זמנית.
המלחמה עם העולם המוסלמי היא מלחמה דת\תרבות ובכלל לא קשורה לשטחים כמו שכולם סוברים.
חושבים שאם נמסור שטחי א"י הכל יהיה בסדר.מי שחושב כך רק  יגביר  את השנאה.
וכן אני לא מגדיר  אף אחד  כקיצוני כי אין טעם יש לכל תרבות קודים שונים ולנו זה יראה כמוזר וקיצוני אבל מי קבע את הקיצוניות? התרבות? הסכמות של חברה?

האמונה היא אכן שוכנת בליבו של האדם(זה מוזכר בקריאת שמע) וניתן לפתח את אמונה ע"י השכל ולקבל ממנה הרבה תבונות וזה כל המהות של היהדות שבלי אמונה אתה יכול ללמוד ולהחכים אבל אם אין לך את הדבר הדק שנקרא אמונה אתה לא יכול להתפתח כי הדבר הזה הוא מעל השכל ודרכו אתה שואב תובנות כאלו ואחרות.
ע"י האמונה ורוחניות  יש לזה השפעות על השכל ועל גוף האדם ובכלל על החומר עצמו.

האמת לא חייבת להיות מובנת במובן הלוגי כי כל אחד מבין את האמת איכשהו קולט אותה וזה נורמלי לחלוטין כי כל אחד מבין חלק מן האמת האין סופית שכל אחד משלים לאמת האחת.
התורה נותנת תשובות רציונליות לגבי מה שקורה היום וגם חזתה לגבי מה שקורה היום ותשובות באמת רציונליות,אתה תתקבל אותם? ממש לא כי הרציונליות שלך סותרת.
האמת היא לא רק לדעת אלה להגיע למצב של לחוש את האמת ולהגיע לידי מעשה ולא סתם להתפלסף ולהתנצח בויכוח.
סתם אני אתן דוגמא יש מכשיר שצורך חשמל מסוים ואם יתנו לו יותר מדי מתח הוא ישרף זה כמו צמצם שרק בה להטיב לחומר.
אם תחשף לאורה האמיתי של השמש אתה תאבד את הראיה ובטוח שגם תשרף,לכן כך גם האמת היא מצמצמת את עצמה כלפי כל אדם ואדם ואם האדם יתחיל לחקור את האמת בלי לחרוג מהגבולות לאט לאט הוא  יקבל עוד  קצת מהאמת שהיא אין סופית.
יש אדם שמסוגל לקלוט את האמת במידה יותר גבוהה מבן אדם אחר ושניהם מדברים על אותה אמת אבל זה שנמצא במודעות פחות עמוקה לא  מקבל את האדם שיש לו יותר עמקות כי עדיין לא הגיע להשגה שלו וזה כל העניין של התבטלות כלפי צדיקים ביהדות.
בן אדם שכל חייו מושקעים בחומריות סביר להניח שתמיד ינסה ללכת על  פי שכלו כמו שאמרתי מקודם ולא מוכן לקבל על עצמו דברים שלא  נראים לו רציונלים.

אם בן אדם יקבל את האמת איכשהיא לא תהיה בחירה והוא פשוט  רובוט והגענו לכאן שתהיה לנו בחירה חופשית ולא שנהיה רובוטים.
ומה היא האמת? האמת היא התורה יש אמת אחת והרבה שקר יגיע הזמן שבו האמת תתגלה ואפשר להמריץ את חשיפתה של האמת לא משנה כרגע איך אבל בסופו של דבר היא תתגלה,אנחנו בתור בני אדם יכולים להחיש את חשפיתה של האמת.
וכן אתה יכול לטעון שהתורה היא שקר וכך אתה רואה את המציאות.התורה והאמונה נתונת  הרבה דברים לוגים למה שקורה היום ואיך האנושות הגיעה למה שהיא הגיעה.
ובדיוק זה מה שאני מנסה לומר שבן אדם יוצר לעצמו מציאות הוא עדיין במציאות אבל הוא לא רואה אותה כהלכה אבל המציאות שהוא חי בה תתן לו תשובה לכל דבר ואני אומר שוב בסופו של דבר מציאות האחת תתגלה מתי זה תלוי בנו.

אני לא צריך שהאמונה שלי תמיד תהיה מגובה ברציונל כי השכל מוגבל ותמיד יהיה מי שיתסור את הרציונל ע"י לרציונל אחר זה אין סוף כי כמו שפרצפינו שונים כך גם דעתנו.
יש דברים שהם מעבר לרציונל.

אני רואה איך השכל האנושי גרם להדרדרותה של האנושות מתחילת הבריאה ועד לתקופה הזו לכן אני לא צריך גיבוי של רציונל תמיד אלא לסמוך על צדיקים ולהתבטל בפניהם ורק ללמוד מהם ולקיים את מה שאומרים גם אם זה נראה לי  לא נורמלי כי הם הרבה יותר מנוסים ממני בחיים ויש להם דעת הרבה יותר עמוקה מכל בן אדם ממוצע.
יש בן אדם שלא יקבל רציונליות כזו או אחרת  ויש רציונליות שהיא סותרת רציונליות אחרת.
ושוב אני שואל איך תדע באיזו רציונליות לבחור,האם אתה סומך על השכל שלך?
האמת אחת ושוב אני חוזר על זה  והשקר מרובה,האמת לא מתגלה בין יום.
אני מאמין שהיהדות היא אמת ואתה מאמין באמת שלך,אפשר להתווכח שנים  ושוב כמו שאמרתי לי יש מספיק עדיות מהיהדות שכל מה שקורה היום צפו זאת חז"ל ועוד צדיקים וזה ממש רציונלי לגמרי.
שאל שאלות לגבי האמונה ונראה אם לא אוכל לענות לך תשובות רציונליות או לוגיות(גם אם אביא לך תשובות אתה לא תקבל אותם אבל שאל) וכמו שאמרתי האמונה  היא  מעל השכל ויש דברים שהם מעבר לשכל האנושי שבן אדם בכלל לא מודע אליהם.
והאמונה היא אכן שוכנת בלב אבל יש אמונה אמתית ויש אמונה כוזבת איך ניתן לדעת אם האמונה היא כוזבת או אמתית?

אני מאחל לך בהצלחה בחיפוש מתמיד אחר הרציונליות תמיד יהיה מי שיסתור הרציונליות שלך.
ע"י האמונה אפשר  לקבל תבונות לגבי החיים עצמם והמון הסברים רציונלים לגבי המציאות.
יש רציונליות שסותרת  רציונליות אחרת.
ע"י השפעות רוחניות למינהם ניתן לשנות דברים או ע"י רגשות ניתן לשנות דברים.
אם בן אדם כל כולו מנותק מרוחניות ועוסק בחומרנות יתר  גם אם ינסו להסביר לו אלפי שנים הוא לא יקבל מושגים רוחניים כי זה לא נראה לו  "רציונלי" על פי המציאות שלו כי הוא לא מסוגל לקבל דברים שכאלו גם ע"י הסברים רציונלים.
הרבה אנשים הגו רעיונות רציונלים וגרמו להשמדה של עמים שלמים והכל בשם הרציונליות והשכל האישי.

לא באתי להוכיח לך שום דבר והייתי סתם מעוניין מה הוא תהתליך ההתבוננות שלך?
מה הם המקורות שמהם את שואב את ההתבוננות שלך ואם זה משכל עצמי היית בכיף מעוניין לשמוע על הפילוסופיה שלך.

« עריכה אחרונה: ספטמבר 11, 2008, 18:53:14 על ידי אֵיתָן »

מנותק רק כך!1

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • "בדם ואש יהודה נפלה, בדם ואש יהודה תקום!"
« להגיב #74 ב- : ספטמבר 11, 2008, 20:24:40 »
אתם לגמרי שכחתם לגבי שאלת הסקר, התמקדתם בעוקצנותו של א.ק.
ברור, שעל עם ישראל לציית לתורה, אף על פי שארה"ב והעולם מתנגדים.
זוהי אפילו לא שאלה, אין עם ישראל ללא תורה, ואין תורה ללא ישראל - היום מי יודע הלכותיהם והליכותיהם של אי אלו שבטים קדומים? הרי הכל בא מהשערה בלבד! ואם תיחרב אומתנו ח"ו לא תהיה תורה לעולם כי אף אחד לא יבין משמעותה האמיתית, הרי הנוצרים שנתבלבלה דעתם חושבים הם קצת שונה מאתנו, הם והמצאותיהם לגבי הגיהנום ושאר בשר שהמציאו (צריך לספר לנוצרים שהגיהנום קיים פה בישראל, בירושלים במקום אשר נקרא גיא בן הנום, מקום בו בזמן הנביא ירמיהו ניבא שירושלים תחרב כשראה את קורבנות הילדים) עלולים להביא לסטייה מן דרך הישר, אם אין תורה נחרב העולם, לא מבחינה פיזית אלא מבחינה מוסרית, כל ה"משכילים" האלה שאומרים:"התנ'ך ספר היסטורי בעל מגמה דתית" הו הו כמה שהם מחמיצים את העיקר - התורה והתנ"ך בכלל הם אבן דרך מוסרית, הרי בדיוק כפי שיכלו ישראל לשלוח לצוק במדבר עזאזל שהוא אדם, בחרו הם בגדי(תקנו אותי אם טעיתי) כדי לחסוך בנפש, או כפי שיכלו לשרוף "אדם אדום" שורפים הם "פרה אדומה" ויגידו כאלה:"זה לא מוסרי, זה לא יפה במה אשמות החיות?" ובכן במה הן אשמות? בשום דבר חוץ מזה שאנחנו שליטם והם תחת אחריותנו כך נכתב בבראשית וכך נאמר במדרשים, עלינו מופקד העולם, עלינו לדאוג שהוא יהיה מוסרי!
לכן שוב, ודאי לא במאות, ולא באלפי ולא ברבבות אלא בריבוא אחוזים שישראל כמה שחלקנו(כולל אותי) לא רוצים לציית לתורה אלא חייבים ולמה? "כי ה' אבי גזר עליי!", לא סתם נכתב הדיבר החמישי "כבד את אביך ואת אמך" חוץ מהאב והאם הפיזיים שלך, עלייך לכבד את היוצר המרומם והמפואר והמשובח שהוא לא מוחשי בעין אך מוחשי ועוד איך בשכל ובלב!
ולמה צועקות האומות כשישראל עושה "פשעים" כעם וכמדינה? כי זה המוסר והם אינם סובלים את המוסר, כי לא קיבלו תורה מסיני, כי לא שמעו דברי זקנים וכי לא הטו אוזן לדברי נביאים, פועלים הם לפי מה שנראה להם ואנחנו פועלים לפי מה שאנו יודעים לפי הציווים והפקודות השמיימים שניתנו לנו.

קום עברי, שא הנס!
הנף את הדגל בגאון
הראה לכל קלגס רומס
שעמנו הוא עם האדון.