סקר

סקר: לציית לתורה אפילו כשארה''ב והעולם מתנגדים?

כן, הקב''ה יותר חזק מארה''ב והעולם. אם נעשה מה שהקב''ה מצווה, הוא יגן עלינו.
28 (87.5%)
לא, אסור לסמוך על ניסים. אנו לא יכולים לשרוד אם כל העולם נגדנו.
4 (12.5%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: סקר: לציית לתורה אפילו כשארה''ב והעולם מתנגדים?  (נקרא 11621 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
« להגיב #25 ב- : ספטמבר 08, 2008, 16:46:51 »
יחיאל, חשבת על זה שלא כל אחד מהפלחים המטומטמים, או אנשי העסקים רבי הממון ששיכים לעם הערבי רוצים להרוג אותנו?
לאיסלאם יש זרמים רבים כמו ביהדות (להבדיל).

א.ק
איך לשכנע אותך בקיומו של אל אני לא יודע, אני אוומר לך שאני מרגיש אותו בתוכי, בדם שלי, לא משנה באיזה מצב ההיתי, בין אם ההיתי באמצע תפילה, בין אם הלכתי מכות ובין אם בדיוק הפלתי 4 ראשים, או כל דבר אחר שעשיתי, תמיד הרגשתי אותו בלב שלי, תמיד הרגשתי שמשהו תומך בי ולא משנה לאיזה דת ניסיתי להיתקרב, כשהיתקרבתי ליהדות ההרגשה רק היתחזקה.
ולפי ההרגשה  הזאת, שאני קורא לה אמונה אני משתדל להאמין בדיבריהם של רבנים גדולים באמת כמו בר יוחאי או האר''י הקדוש, ולפי אותם ספרים שהם הוציאו ורבים וטובים כמותם, לכל דבר שקורה בעולם הקב''ה נותן תיקון ככה שבסופו של דבר כשיבוא המשיח העולם יהיה מאוזן וככה נוכל להכיל את מלכות שדי בעולמנו (תקנו אותי אם אני טועה).
עכשיו מאורעות כמו השואה הם דברים שקוראים כדי למצוא תיקון לדברים אחרים.
וכשאדם מאמין בקב''ה באמת, מוות לא אמור לדכא אותו, רק מעט הצער ההכרחי צריך לבוא על האדם.

אז אני מבין שאתה לא מאמין, הסברתי לך למה אני כן מאמין ואני לא יכול לתת לך יותר מזה.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 08, 2008, 16:47:18 על ידי יפרח »

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #26 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:40:51 »
יחיאל, חשבת על זה שלא כל אחד מהפלחים המטומטמים, או אנשי העסקים רבי הממון ששיכים לעם הערבי רוצים להרוג אותנו?
לאיסלאם יש זרמים רבים כמו ביהדות (להבדיל).

א.ק
איך לשכנע אותך בקיומו של אל אני לא יודע, אני אוומר לך שאני מרגיש אותו בתוכי, בדם שלי, לא משנה באיזה מצב ההיתי, בין אם ההיתי באמצע תפילה, בין אם הלכתי מכות ובין אם בדיוק הפלתי 4 ראשים, או כל דבר אחר שעשיתי, תמיד הרגשתי אותו בלב שלי, תמיד הרגשתי שמשהו תומך בי ולא משנה לאיזה דת ניסיתי להיתקרב, כשהיתקרבתי ליהדות ההרגשה רק היתחזקה.
ולפי ההרגשה  הזאת, שאני קורא לה אמונה אני משתדל להאמין בדיבריהם של רבנים גדולים באמת כמו בר יוחאי או האר''י הקדוש, ולפי אותם ספרים שהם הוציאו ורבים וטובים כמותם, לכל דבר שקורה בעולם הקב''ה נותן תיקון ככה שבסופו של דבר כשיבוא המשיח העולם יהיה מאוזן וככה נוכל להכיל את מלכות שדי בעולמנו (תקנו אותי אם אני טועה).
עכשיו מאורעות כמו השואה הם דברים שקוראים כדי למצוא תיקון לדברים אחרים.
וכשאדם מאמין בקב''ה באמת, מוות לא אמור לדכא אותו, רק מעט הצער ההכרחי צריך לבוא על האדם.

אז אני מבין שאתה לא מאמין, הסברתי לך למה אני כן מאמין ואני לא יכול לתת לך יותר מזה.

אני מבין אותך לחלוטין, אמונה באלוהים כשלעצמה איננה דבר רע (אע"פי שהיא מוטעית בעיניי); הבעייה מתחילה כשמנסים להוכיח לי שאני טועה ושאלוהים קיים.
האדם מחפש משמעות. אני מחפש אמת.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:43:12 »
אני מבין אותך לחלוטין, אמונה באלוהים כשלעצמה איננה דבר רע (אע"פי שהיא מוטעית בעיניי); הבעייה מתחילה כשמנסים להוכיח לי שאני טועה ושאלוהים קיים.
למה נראה לך שאתה צודק?

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #28 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:44:25 »
למה נראה לך שאתה צודק?

אי אפשר להוכיח את קיומו של אלוהים, ולפי תער אוקהם "אין להניח את קיומם של דברים יותר מכפי שהכרחי בהחלט" - כלומר, אם אין הוכחה לזה, המצב הפשוט הוא שזה לא קיים. אני אשמח אם תוכיח לי אחרת.

מנותק רק כך!1

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • "בדם ואש יהודה נפלה, בדם ואש יהודה תקום!"
« להגיב #29 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:47:29 »
זה לא קורה מפני שיש לנו צבא חזק יותר משלהם ותמיכה בינ"ל גדולה יותר. זה לא קורה מאלף ואחת סיבות - אבל גם אם זה אלוהים, אתה לא יכול לדעת. הוכחה נוגדת את האמונה, הרגע הוכחת שאלוהים קיים וכך, לפי דבריך שלך, הוא אינו קיים. מש"ל.

תבין - או שאלוהים קיים, ואז אין לך מושג מה עבודה שלו ומה לא, או שאתה לא מאמין בו. קפיש?
"צבא חזק יותר" - בולשיט! צבא שלא יכול להביס קבוצת גרילה הוא לא צבא, הוא צביר גרביים מתגלגלות! לא מזמן קראתי שאיזשהו אלוף אמר שאנו לא ערוכים למלחמה, אז על איזה צבא חזק אתה מדבר? אנחנו כן עם חזק אך צבא חזק אין לנו כעת!
"תמיכה בינ"ל גדולה" - להזכירך מלבד שארצות הברית של אמריקה, מלבד שהיא מחמשת את מדינת ישראל בנשק מודרני, היא מחמשת גם את מצרים וערב הסעודית, ולפני כמה שנים, בשנות ה-90' המאוחרות, התבטאו גורמים בכירים בצבא שצבא מצרים הוא האיום הגדול והקונקרטי ביותר על ישראל בזמננו.
"הוכחה נוגדת את האמונה, הרגע הוכחת שאלוהים קיים וכך, לפי דבריך שלך, הוא אינו קיים. מש"ל." - נצא מנקודת הנחה שהאל לא קיים בסדר, בשבילך למרות שאני בכל גופי, מוחי, לבי, נפיחת ריאותיי ונשימת אפי מאמין שהאל קיים! אבל נצא מנקודת הנחה שהוא לא קיים בסדר? אתה לא יכול להגדיר זאת כנוסחה מתמטית, זה לא דבר שניתן להעריכו, בדיוק כפי שאני לא יכול לקבוע בדיוק כיצד מצוי האלקטרון ברגע בו אני מחשב את תזוזתו באטום או כפי שאני לא יכול להבין במלוא מובן המילה את מוח החיה כך אי אפשר לקבוע את אי - שמיימיותו של האל.
אבל עוד פעם אני אסכם את זה לך במילים אלו - "אשרי המאמין!" תאמין במה שאתה רוצה, אבל תזכור טוב טוב כשתפול בצרה את המשפט הבא:" שמע האמת ממי שאמרה!".
« עריכה אחרונה: ספטמבר 08, 2008, 17:52:13 על ידי רק כך! »

קום עברי, שא הנס!
הנף את הדגל בגאון
הראה לכל קלגס רומס
שעמנו הוא עם האדון.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:51:10 »
אי אפשר להוכיח את קיומו של אלוהים, ולפי תער אוקהם "אין להניח את קיומם של דברים יותר מכפי שהכרחי בהחלט" - כלומר, אם אין הוכחה לזה, המצב הפשוט הוא שזה לא קיים. אני אשמח אם תוכיח לי אחרת.
אביב, אני לא יודע מיזה תער אוקהם או מה הוא אמר וזה גם לא מעניין אותי, זה עניין של אמונה!
אתה לא מאמין, זכותך.
אני לא יכול להכריח אותך להאמין או להתווכח...
וכמה שאני ידבר על זה יותר אתה יותר תבזה את שמו של הקב"ה אז אני מעדיף לסגור את הנושא הזה
איתך, תראה את זה שאני מתחמק, תראה את זה איך שבא לך! לא מעניין אותי.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #31 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:53:15 »
"צבא חזק יותר" - בולשיט! צבא שלא יכול להביס קבוצת גרילה הוא לא צבא, הוא צביר גרביים מתגלגלות! לא מזמן קראתי שאיזשהו אלוף אמר שאנו לא ערוכים למלחמה, אז על איזה צבא חזק אתה מדבר? אנחנו כן עם חזק אך צבא חזק אין לנו כעת!
"תמיכה בינ"ל גדולה" - להזכירך מלבד שארצות הברית של אמריקה, מלבד שהיא מחמשת את מדינת ישראל בנשק מודרני, היא מחמשת גם את מצרים וערב הסעודית, ולפני כמה שנים, בשנות ה-90' המאוחרות, התבטאו גורמים בכירים בצבא שצבא מצרים הוא האיום הגדול והקונקרטי ביותר על ישראל בזמננו.
"הוכחה נוגדת את האמונה, הרגע הוכחת שאלוהים קיים וכך, לפי דבריך שלך, הוא אינו קיים. מש"ל." - נצא מנקודת הנחה שהאל לא קיים בסדר, בשבילך למרות שאני בכל גופי, מוחי, לבי, נפיחת ריאותיי ונשימת אפי מאמין שהאל קיים! אבל נצא מנקודת הנחה שהוא לא קיים בסדר? אתה לא יכול להגדיר זאת כנוסחה מתמטית, זה לא דבר שניתן להעריכו, בדיוק כפי שאני לא יכול לקבוע בדיוק כיצד מצוי האלקטרון ברגע בו אני מחשב את תזוזתו באטם או כפי שאני לא יכול להבין במלוא מובן המילה את מוח החיה כך אי אפשר לקבוע את אי - שמיימיותו של האל.
אבל עוד פעם אני אסכם את זה לך במילים אלו - "אשרי המאמין!" תאמין במה שאתה רוצה, אבל תזכור טוב טוב כשתפול בצרה את המשפט הבא:" שמע האמת ממי שאמרה!".

א. נתחיל מזה שאין, מעולם לא היה וכנראה גם מעולם לא יהיה פתרון צבאי לגרילה מלבד השמדה כוללת של כל האוכלוסייה האזרחית.
ב. כן, צבא חזק, ואין לך מושג עד כמה, כנראה. ובכל מקרה, כשנעמוד למבחן - ונעמוד, "בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו" - תראה בדיוק כמה.
ג. תמיכה בינ"ל ברמות ש, שוב, אין לך מושג כמה הן גדולות - חמישית מאוכלוסיית ארה"ב מצהירה בראש חוצות שישראל צודקת כל הזמן (אוונגליסטים ונוצרים-שמרנים), הרוב הגדול ביותר שאי פעם היה בארה"ב לגבי משהו. וזה רק הם; יש לנו תמיכה ציבורית בעיקר מחוגי ימין מיפן ועד אלסקה.
ד. הוכחה מתמטית לא, היקשים לוגיים כן. וזה שאתה "מרגיש את זה בעצמות שלך" זו לא הוכחה. וכמו שכבר אמרתי, אם תוכיח את קיומו של אלוהים הרי שלפי הטיעונים שלך-עצמך הוא לא קיים. מש"ל.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #32 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:54:49 »
אביב, אני לא יודע מיזה תער אוקהם או מה הוא אמר וזה גם לא מעניין אותי, זה עניין של אמונה!
אתה לא מאמין, זכותך.
אני לא יכול להכריח אותך להאמין או להתווכח...
וכמה שאני ידבר על זה יותר אתה יותר תבזה את שמו של הקב"ה אז אני מעדיף לסגור את הנושא הזה
איתך, תראה את זה שאני מתחמק, תראה את זה איך שבא לך! לא מעניין אותי.

מתחמק.

ומאיפה לך השם שלי?

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #33 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:58:38 »
מתחמק.

ומאיפה לך השם שלי?
ניחוש פרוע...

מנותק רק כך!1

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #34 ב- : ספטמבר 08, 2008, 17:58:49 »
א. נתחיל מזה שאין, מעולם לא היה וכנראה גם מעולם לא יהיה פתרון צבאי לגרילה מלבד השמדה כוללת של כל האוכלוסייה האזרחית.
ב. כן, צבא חזק, ואין לך מושג עד כמה, כנראה. ובכל מקרה, כשנעמוד למבחן - ונעמוד, "בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו" - תראה בדיוק כמה.
ג. תמיכה בינ"ל ברמות ש, שוב, אין לך מושג כמה הן גדולות - חמישית מאוכלוסיית ארה"ב מצהירה בראש חוצות שישראל צודקת כל הזמן (אוונגליסטים ונוצרים-שמרנים), הרוב הגדול ביותר שאי פעם היה בארה"ב לגבי משהו. וזה רק הם; יש לנו תמיכה ציבורית בעיקר מחוגי ימין מיפן ועד אלסקה.
ד. הוכחה מתמטית לא, היקשים לוגיים כן. וזה שאתה "מרגיש את זה בעצמות שלך" זו לא הוכחה. וכמו שכבר אמרתי, אם תוכיח את קיומו של אלוהים הרי שלפי הטיעונים שלך-עצמך הוא לא קיים. מש"ל.
א. ענית על הקושייה כל הכבוד!
ב. "בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו" - עומדים, אזי? אנחנו מצלים לא בחד מכונת מלחמה, אלא בחד תובנתנו, שהעניק לנו הקב"ה.
ג. אתה לא קראת היטב, אני לא שולל את האפשרות שאין לנו תמיכה, אני רק אומר שגם למדינות החומדות את עורנו, ישנה גם תמיכה, אולי לא של האוכלוסייה אבל כן צבאית ופה במזה"ת זה מה שמשנה.
ד. מישהו אמר שאני זקוק להוכחה כדי להודות בקיומו של האל הכל יכול? בכל מקום שאני הולך, לא דרווין ולא תיאוריית הברירה הטבעית שלו ולא המפץ הגדול יסבירו לי את נס הבריאה וזוהי ההוכחה שלה אני לא זקוק, כי אני רואה אותה בכל יום והיא הוכחה קיימת ומופשטת.

קום עברי, שא הנס!
הנף את הדגל בגאון
הראה לכל קלגס רומס
שעמנו הוא עם האדון.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #35 ב- : ספטמבר 08, 2008, 18:05:02 »
ניחוש פרוע...

אני לא מאמין לך, ואני דורש הסבר. ועכשיו.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #36 ב- : ספטמבר 08, 2008, 18:07:09 »
א. ענית על הקושייה כל הכבוד!
ב. "בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו" - עומדים, אזי? אנחנו מצלים לא בחד מכונת מלחמה, אלא בחד תובנתנו, שהעניק לנו הקב"ה.
ג. אתה לא קראת היטב, אני לא שולל את האפשרות שאין לנו תמיכה, אני רק אומר שגם למדינות החומדות את עורנו, ישנה גם תמיכה, אולי לא של האוכלוסייה אבל כן צבאית ופה במזה"ת זה מה שמשנה.
ד. מישהו אמר שאני זקוק להוכחה כדי להודות בקיומו של האל הכל יכול? בכל מקום שאני הולך, לא דרווין ולא תיאוריית הברירה הטבעית שלו ולא המפץ הגדול יסבירו לי את נס הבריאה וזוהי ההוכחה שלה אני לא זקוק, כי אני רואה אותה בכל יום והיא הוכחה קיימת ומופשטת.

א. בחייך. פגיעה בחפים מפשע זה לא מוסרי, בשום מצב.
ב. אנחנו ניצלים או בעקבות מזל, או בעקבות תושייה של פרטים, או - בדורות האחרונים - בזכות זה שיש לנו מדינה שיכולה להגן עלינו ועושה את זה בהצלחה רבה.
ג. במקרה של מלחמה, ארה"ב אוטומטית לצידנו (אלא אם המלחמה היא עם סעודיה ואז היא נייטרלית). וזה מה שמשנה.
ד. אני זקוק לה, לא אתה, וכל עוד אין לך הוכחה אין לך הצדקה להשתמש בשם שלו להצדיק את פעולותיך.

מנותק רק כך!1

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #37 ב- : ספטמבר 08, 2008, 18:11:44 »
א. בחייך. פגיעה בחפים מפשע זה לא מוסרי, בשום מצב.
ב. אנחנו ניצלים או בעקבות מזל, או בעקבות תושייה של פרטים, או - בדורות האחרונים - בזכות זה שיש לנו מדינה שיכולה להגן עלינו ועושה את זה בהצלחה רבה.
ג. במקרה של מלחמה, ארה"ב אוטומטית לצידנו (אלא אם המלחמה היא עם סעודיה ואז היא נייטרלית). וזה מה שמשנה.
ד. אני זקוק לה, לא אתה, וכל עוד אין לך הוכחה אין לך הצדקה להשתמש בשם שלו להצדיק את פעולותיך.
סיכמנו, באמת שכבר אין לי רצון להתווכח, אתה חושב ככה אני חושב ככה, שיהיה לך לבריאות(רואה אני לא מאלה המקללים אותך אדרבא אני מאחל לך בריאות).

קום עברי, שא הנס!
הנף את הדגל בגאון
הראה לכל קלגס רומס
שעמנו הוא עם האדון.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #38 ב- : ספטמבר 08, 2008, 18:13:43 »
סיכמנו, באמת שכבר אין לי רצון להתווכח, אתה חושב ככה אני חושב ככה, שיהיה לך לבריאות(רואה אני לא מאלה המקללים אותך אדרבא אני מאחל לך בריאות).

מתחמק, כרגיל אצל אנשים שלא יכולים לעמוד מאחורי הדברים שלהם כי הם רואים שאני צודק.  ;D

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : ספטמבר 08, 2008, 19:32:11 »
מתחמק, כרגיל אצל אנשים שלא יכולים לעמוד מאחורי הדברים שלהם כי הם רואים שאני צודק.  ;D
מה אתה רוצה שנגיד ???
אתה אומר א' אנחנו אומרים ב'
אתה מאמין בדרך שלך, אנחנו מאמינים בדרך שלנו
אנחנו כהניסטים, אתה שמאלני.
זה לא הולך מה לעשות ושמדברים איתך על קיומו של הקב"ה
לא רק שאתה מטיל ספק אתה גם מוסיף ציניות ולעג.
וכמו ש"רק כך" אמר אני מאחל לך בריאות ושיהיה לך טוב, מצטער אם עד עכשיו
אמרתי משהו שפגע בך.

אבל סתם שאלה למה אתה משקר על הגיל שלך??
אמרת שאתה אחרי שירות צבאי, אבל אתה עוד לא בן 18...
ואל תדאג אני נותן מילה שאני לא יחשוף פרטים עלייך, אני יודע את השם שלך שהוא
אביב ולי קוראים יחיאל, וזה באמת שמי האמיתי.

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
« להגיב #40 ב- : ספטמבר 08, 2008, 19:32:32 »

בכל זאת לא ענית מה את חושב איך נוצר העולם?

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #41 ב- : ספטמבר 09, 2008, 13:04:17 »
מה אתה רוצה שנגיד ???
אתה אומר א' אנחנו אומרים ב'
אתה מאמין בדרך שלך, אנחנו מאמינים בדרך שלנו
אנחנו כהניסטים, אתה שמאלני.
זה לא הולך מה לעשות ושמדברים איתך על קיומו של הקב"ה
לא רק שאתה מטיל ספק אתה גם מוסיף ציניות ולעג.
וכמו ש"רק כך" אמר אני מאחל לך בריאות ושיהיה לך טוב, מצטער אם עד עכשיו
אמרתי משהו שפגע בך.

אבל סתם שאלה למה אתה משקר על הגיל שלך??
אמרת שאתה אחרי שירות צבאי, אבל אתה עוד לא בן 18...
ואל תדאג אני נותן מילה שאני לא יחשוף פרטים עלייך, אני יודע את השם שלך שהוא
אביב ולי קוראים יחיאל, וזה באמת שמי האמיתי.

מאיפה לך המידע הזה? זה א'. אם המידע הזה מהבלוג של א.ק, שנץ פרסם אליו לינק בזמנו, אז יש בבלוג הזה יותר ממה שאתה חושב שיש בו - וכן במשתמש "א.ק" בפורום הזה; לא בכדי ההודעה הראשונה שלי הייתה בלשון רבים, והמבין יבין.

אני רוצה שתצדיקו את העמדה שלכם. אני לא בא מתוך מקום של הרס או התנגדות, אני פה, כפי שהסברתי מההתחלה, כדי להעמיד במבחן את האידיאלים שלי מול טיעונים של אחרים, ולעשות קצת כיף בדרך (אתה לא יודע כמה מצחיק אותי לשמוע "תקשורת שמאלנית בולשביקית נאצית יש"ו שר"י!" כל כמה הודעות). עד כה, האידיאלים שלי עמדו במבחן ושלכם לא (כיוון שפרשתם מהדיון ב-"אתה מאמין בזה ואנחנו מאמינים בשלנו, בוא נעזוב את זה ככה"), ומכל התירוצים העלובים שלך ושל רק כך עולה רק אמת אחת... אתם טועים ואני צודק.

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #42 ב- : ספטמבר 09, 2008, 13:05:21 »
בכל זאת לא ענית מה את חושב איך נוצר העולם?

אני לא יודע. אני חושב שהעולם נוצר במקרה, ושכולנו פה במקרה, ושאנחנו לא נולדים עם משמעות (אבל בהחלט יכולים למצוא אחת).

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : ספטמבר 09, 2008, 13:16:51 »
מאיפה לך המידע הזה? זה א'. אם המידע הזה מהבלוג של א.ק, שנץ פרסם אליו לינק בזמנו, אז יש בבלוג הזה יותר ממה שאתה חושב שיש בו - וכן במשתמש "א.ק" בפורום הזה; לא בכדי ההודעה הראשונה שלי הייתה בלשון רבים, והמבין יבין.

אני רוצה שתצדיקו את העמדה שלכם. אני לא בא מתוך מקום של הרס או התנגדות, אני פה, כפי שהסברתי מההתחלה, כדי להעמיד במבחן את האידיאלים שלי מול טיעונים של אחרים, ולעשות קצת כיף בדרך (אתה לא יודע כמה מצחיק אותי לשמוע "תקשורת שמאלנית בולשביקית נאצית יש"ו שר"י!" כל כמה הודעות). עד כה, האידיאלים שלי עמדו במבחן ושלכם לא (כיוון שפרשתם מהדיון ב-"אתה מאמין בזה ואנחנו מאמינים בשלנו, בוא נעזוב את זה ככה"), ומכל התירוצים העלובים שלך ושל רק כך עולה רק אמת אחת... אתם טועים ואני צודק.
we will never know.....

מזה להצדיק את העמדה שלנו??
אתה לא הוכחת שאין אלוהים ! אתה חי בסרט שאתה צודק...
תאמין במה שבא לך זה לא מעניין אותי...
אותי אף אחד לא הכריח להאמין בקיומו של הקב"ה זה משהו פנימי, לי אין כל ספק בקיומו.
זה כמו שתכריח אותי ליהיות שמאלני, אני בטוח שהשמאלנים טועים ואנחנו צודקים ולא משנה
מה תגיד לי אני עדיין יאמין בדרך שלי ובאידאלוגיה שלי ולא תזיז אותי חצי מילימטר.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #44 ב- : ספטמבר 09, 2008, 13:29:10 »
אני לא יודע. אני חושב שהעולם נוצר במקרה, ושכולנו פה במקרה, ושאנחנו לא נולדים עם משמעות (אבל בהחלט יכולים למצוא אחת).
קח בקבוק ליטר וחצי ושפוך את המים ותצא האות א בלי הפרעות.בשבילך אין סוף ניסיונות.
אמונה היא מעל השכל לכן אפשר להתווכח בלי סוף,כל בן אדם יוצר לעצמו מציאות שאותה  מציאות גם תתן תשובות לכל דבר כי בתוך מציאות יש תמיד אמת אחת.
ניתן לשבור לבן אדם מציאות.
יש אמת ומציאות אחת וכשיש כמה "אמת" ו"מציאות" כאן מתחילה אחת הסיבות למלחמה.

ארצות הברית התנגדה בהתחלה להקמתה של מדינת ישראל וביקשה מישראל לדחות את ההקמה ב-3 חודשים.
ארצות הברית הטילה חרם על ישראל בזמן מלחמות ישראל.
בזמן השואה גם הפקירה את היהודים.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2008, 13:49:48 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #45 ב- : ספטמבר 09, 2008, 14:03:13 »
we will never know.....

מזה להצדיק את העמדה שלנו??
אתה לא הוכחת שאין אלוהים ! אתה חי בסרט שאתה צודק...
תאמין במה שבא לך זה לא מעניין אותי...
אותי אף אחד לא הכריח להאמין בקיומו של הקב"ה זה משהו פנימי, לי אין כל ספק בקיומו.
זה כמו שתכריח אותי ליהיות שמאלני, אני בטוח שהשמאלנים טועים ואנחנו צודקים ולא משנה
מה תגיד לי אני עדיין יאמין בדרך שלי ובאידאלוגיה שלי ולא תזיז אותי חצי מילימטר.

מבחינה לוגית, אין צורך שאני אוכיח שיש אלוהים כיוון שהמצב הפשוט הוא לעולם שדבר אינו קיים. אם אין עכברים סגולים שרוקדים סטפס מאחוריי, אין אף אחד שצריך לתת על זה דין וחשבון. אתה טוען שיש אלוהים? נטל ההוכחה עליך.

ופה בדיוק ההבדל בינינו, יחיאל, אני לא פוסל את האפשרות שאני טועה, בדיוק מתוך המקום הזה אני בא ומדבר, מתוך בחינה של האידיאלים שלי מול טיעונים של אנשים אחרים. האמירה של "אני חושב מה שאני חושב ושום דבר לא יזיז אותי מזה" היא פסולה מעיקרה, כיוון שדעות משתנות ואנשים משתנים וזה טבעי ומבורך וככה זה צריך להיות - ניצחון השכל, ההבנה והאינטלקט על דיעות קדומות ועל מה שאנחנו "יודעים!!!" שהוא נכון. אם תרשה לי לצטט מסרט שאני מאוד אוהב, "לפני 1500 שנה, כולם ידעו בוודאות! שכדה"א הוא מרכז היקום. לפני 500 שנה, כולם ידעו!!! שהארץ שטוחה ואפשר ליפול מהקצה. תאר לך מה תוכל לדעת... מחר."

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #46 ב- : ספטמבר 09, 2008, 14:05:53 »
קח בקבוק ליטר וחצי ושפוך את המים ותצא האות א בלי הפרעות.בשבילך אין סוף ניסיונות.
אמונה היא מעל השכל לכן אפשר להתווכח בלי סוף,כל בן אדם יוצר לעצמו מציאות שאותה  מציאות גם תתן תשובות לכל דבר כי בתוך מציאות יש תמיד אמת אחת.
ניתן לשבור לבן אדם מציאות.
יש אמת ומציאות אחת וכשיש כמה "אמת" ו"מציאות" כאן מתחילה אחת הסיבות למלחמה.

ארצות הברית התנגדה בהתחלה להקמתה של מדינת ישראל וביקשה מישראל לדחות את ההקמה ב-3 חודשים.
ארצות הברית הטילה חרם על ישראל בזמן מלחמות ישראל.
בזמן השואה גם הפקירה את היהודים.

אמונה היא לא מעל לשכל, היא מתחתיו - היא אינה משתנה, אינה מנתחת, אינה גדלה, אינה מתרחבת, היא סטאטית וגורמת להתנוונות ושקיעה. עדיף שיהיו לך רעיונות, כי הרבה יותר קל להגיד שטעית בנוגע לרעיון מאשר אמונה.

יש אמת אחת ומציאות אחת, ולעולם יהיה ויכוח על האמת והמציאות - בין אם על מהותן או על קיומן.

מה הקשר של ארה"ב לכל הסיפור?

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : ספטמבר 09, 2008, 16:00:16 »
אמונה היא לא מעל לשכל, היא מתחתיו - היא אינה משתנה, אינה מנתחת, אינה גדלה, אינה מתרחבת, היא סטאטית וגורמת להתנוונות ושקיעה. עדיף שיהיו לך רעיונות, כי הרבה יותר קל להגיד שטעית בנוגע לרעיון מאשר אמונה.

יש אמת אחת ומציאות אחת, ולעולם יהיה ויכוח על האמת והמציאות - בין אם על מהותן או על קיומן.

מה הקשר של ארה"ב לכל הסיפור?
אמונה היא מעל השכל ופה בדיוק נכנס העניין שהיא לא משתנה כי היא מעבר לכל דבר אם זה במספר ואם זה במרחב.
השכל הוא מוגבל בזמן ומקום האמונה היא לא כי לא ניתנת לתיאור ע"י מושגים של זמן ומקום.
אמונה בכלל לא גורמת להתנוונות אלא דווקא מחייה את האדם לעומת החומריות שכל כולה גורמת לניוון כי כל חומר יש לו סוף.
לא טעיתי בשום דבר אלא כמו שאמרתי מקודם האמונה היא מעל השכל ולכן כל אחד יכול להתווכל שעות.
אמונה לא  לומדים,אמונה מרגישים אותה ע"י השפעות סביבתיות אפשר לחזק את האמונה או להלחליש אותה זה תלוי באדם עצמו.
אדם שכל כולו חי חיים חומריים סביר שלא תהיה לא אמונה והוא תמיד יחפש הסברים "הגיוניים" ו"שכליים"

ע"י שכל אפשר להוכיח הכל היום והכל יראה כאמת.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2008, 16:07:31 על ידי אֵיתָן »

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #48 ב- : ספטמבר 09, 2008, 16:07:54 »
האמונה היא מוגבלת כי היא סטאטית, אין לזה שום קשר לזמן או למרחב - להיפך; האמונה נשארת באותו הזמן ובאותו המרחב! הדעת, לעומתה, היא משתנה תדירות, היא חוקרת, היא לומדת, היא קיימת בכל מקום שיש בו בני אדם.

אתה אומר "להתווכח שעות" כאילו זה דבר שלילי.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #49 ב- : ספטמבר 09, 2008, 16:12:27 »
האמונה היא מוגבלת כי היא סטאטית, אין לזה שום קשר לזמן או למרחב - להיפך; האמונה נשארת באותו הזמן ובאותו המרחב! הדעת, לעומתה, היא משתנה תדירות, היא חוקרת, היא לומדת, היא קיימת בכל מקום שיש בו בני אדם.

אתה אומר "להתווכח שעות" כאילו זה דבר שלילי.
ושוב אני אומר האמונה היא מעל השכל זה דבר רחוני ורחוניות לא קשורה לזמן ומקום.
בדיוק  אין לה כל קשר לזמן ומקום כי היא מעליה.
האמונה לא ניתן לראות אותה אלא לחוש אותה והיא נותנת לבן אדם כלים להבין דברים שלא ניתן להבין אותם בשכל.

« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2008, 16:13:00 על ידי אֵיתָן »