כתב נושא: יש לי בקשה קטנה  (נקרא 10191 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #25 ב- : יולי 20, 2008, 16:06:38 »
בס"דאני לא ציונית!
אתה ציוני ואתה הולך בדרכם של כופרים שונאי דתי'ים וחרדים???  ולא אכפת לי למה הם שנאו אותנו בגלל ציונות או השכלה הם שנאו אותנו ואני לא הולכת בדרכם ואני לא נכללת בהגדרה שלהם("ציונים")!!!.
וגם לידעתך הציונים שאתה אוהב שונאים אותך.... אתה דתי...
מה הקשר? הציונות קמה כדי שנהי'ה ככל הגוי'ים, היא קמה למחוק את השם! לא רק הציונים קמו למחוק את השם אלא גם הציונות! כמו שאני לא עובדת ע"ז ככה גם אני לא ציונית!
ואם הרצל ציוני והוא עשה את זה מצד ההשכלה זה אומר שהציונות לא סותרת את שנאת השם ואת זה שנהי'ה ככל הגוי'ים ושנתנצר!

תבדילי בין הציונות הדתית לחילונית.....מסופר על הרב קוק שאמר הספד על הרצל אז הרב אמר צריך להבדיל בין החשיבה למעשים הוא חשב כל מיני דברים אבל תכלס בשטח הוא עזר לבנית ארץ ישראל...גמני חושב כמוך בקטע של הרצל הוא היה נגד הדת  צודקת ב100% ראיתי גם תסרט שאת מדברת עליו חלקו נכון באמת יש אמת אבל רק חבל שבאתר שזה פורסם ממש ממש יש שנאה לציבור הדתי לאומי!!!  :tickedoff:

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #26 ב- : יולי 20, 2008, 18:31:16 »
בס"דאני לא ציונית!
אתה ציוני ואתה הולך בדרכם של כופרים שונאי דתי'ים וחרדים???  ולא אכפת לי למה הם שנאו אותנו בגלל ציונות או השכלה הם שנאו אותנו ואני לא הולכת בדרכם ואני לא נכללת בהגדרה שלהם("ציונים")!!!.
וגם לידעתך הציונים שאתה אוהב שונאים אותך.... אתה דתי...
מה הקשר? הציונות קמה כדי שנהי'ה ככל הגוי'ים, היא קמה למחוק את השם! לא רק הציונים קמו למחוק את השם אלא גם הציונות! כמו שאני לא עובדת ע"ז ככה גם אני לא ציונית!
ואם הרצל ציוני והוא עשה את זה מצד ההשכלה זה אומר שהציונות לא סותרת את שנאת השם ואת זה שנהי'ה ככל הגוי'ים ושנתנצר!

הציונות לא באה למחוק שום דבר!
הציונות באה לבנות את ארץ ישראל,עכשיו היו כאלה שהיו ציונים אך גם היו שונאי ה'.

אותם אלו שהכינו את הסרטון הם הוציאו אותו גם נגדך. תפיסתם היא שאסור לבנות את ארץ ישראל,ואסור ללחום בגויים. אלא יש להתחנף אליהם(וזה בטח יעזור....)
אני בחיים לא שמעתי את הטענה שההתנגדות לכיבוש היא ציונת,בין השאר בשל העובדה שגם הציונים הכופרים דגלו בכיבוש! הויכוח היה בין גדה אחת לשתי גדות הירדן.
ציונות פירושה:האמונה בצורך של עם ישראל במדינה  עצמאית בארצו. וזה לא משנה איך תפרשי את זה את ציונית...אחרת לא היית נלחמת למען מטרה זו.

הציונים שאני אוהב לא שונאים אותי! הציונים שאני שונא שונאים אותי..אולי!
הפוסט ציוניים הם אלו ששונאים אותי ואותך. ואגב,מבחינת מכיני הסרטון בפרט ושאר הציבור החרדי בכלל את נקראת ציונית על כל הפגמים שהם רואים בכך.
ואני בא מתוכם(א בוגר ישיבה חרדית) ואני לא מעוניין להעלות כאן את כל השמועות שם כלפי אנשים כמוך,וכמו משפחתך.

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק אורי'ין

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • הלוואי ויבנה המקדש בקרוב ותבוא הגאולה!!
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #27 ב- : יולי 21, 2008, 11:24:05 »
בס"ד
הציונות לא באה למחוק שום דבר!
הציונות באה לבנות את ארץ ישראל,עכשיו היו כאלה שהיו ציונים אך גם היו שונאי ה'.

אותם אלו שהכינו את הסרטון הם הוציאו אותו גם נגדך. תפיסתם היא שאסור לבנות את ארץ ישראל,ואסור ללחום בגויים. אלא יש להתחנף אליהם(וזה בטח יעזור....)
אני בחיים לא שמעתי את הטענה שההתנגדות לכיבוש היא ציונת,בין השאר בשל העובדה שגם הציונים הכופרים דגלו בכיבוש! הויכוח היה בין גדה אחת לשתי גדות הירדן.
ציונות פירושה:האמונה בצורך של עם ישראל במדינה  עצמאית בארצו. וזה לא משנה איך תפרשי את זה את ציונית...אחרת לא היית נלחמת למען מטרה זו.

הציונים שאני אוהב לא שונאים אותי! הציונים שאני שונא שונאים אותי..אולי!
הפוסט ציוניים הם אלו ששונאים אותי ואותך. ואגב,מבחינת מכיני הסרטון בפרט ושאר הציבור החרדי בכלל את נקראת ציונית על כל הפגמים שהם רואים בכך.
ואני בא מתוכם(א בוגר ישיבה חרדית) ואני לא מעוניין להעלות כאן את כל השמועות שם כלפי אנשים כמוך,וכמו משפחתך.
אז למה לא להסתפק פשוט בי'הדות?????? הי'הדות באה גם לבנות את ארץ ישראל!!!! למה צריך ללכת בדרכם של כופרים??
זה לא נגדי כי אני לא ציונית...
מי אמר שזו הציונות?? הציונות קמה כדי שתהי'ה לנו מדינה ככל הגוי'ים ונהי'ה ככל הגוי'ים!!!
איזה ציונים אתה אוהב???הרצל??
נו איזה שמועות??
האולפנה שלנו התארחה אצל משפחות במאה שערים והם פשוט חמודים ואנחנו אוהבים אותם והם אותנו והם לא חושבים שאנחנו ציונים... בהתחלה פחדנו ללכת כי חשבנו שהם יגידו לנו שאנחנו מזרוחניקים...(חוץ מכמה חרדיות בבית כנסת שמישהי זרקה חויה מהכלא ואיזה חרדי'ה הקשיבה ואז צרחה לכולן "לא לדבר איתן", "הן היו בכלא"...) אבל חוץ מה-5 חרדיות האלה כולם היו נחמדים.... ואני ועוד כמה חברות עדי'ין הולכות לשיעור של רבנית אחת שהרצתה לנו בשבת במאה שערים....והיא כל שיעור מזכירה את אהבת ישראל (למרות שחלק ממה שהיא אומרת אני קצת לא מסכימה כמו זה שצריך לאהוב גם כופרים...)..........
בקיצור הם נחמדים והם כן אוהבים אותנו....
הרב כהנא צדק!!!!!
נוער כהנא חי!!!!!!!

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #28 ב- : יולי 21, 2008, 12:39:42 »
בס"דאז למה לא להסתפק פשוט בי'הדות?????? הי'הדות באה גם לבנות את ארץ ישראל!!!! למה צריך ללכת בדרכם של כופרים??
זה לא נגדי כי אני לא ציונית...
מי אמר שזו הציונות?? הציונות קמה כדי שתהי'ה לנו מדינה ככל הגוי'ים ונהי'ה ככל הגוי'ים!!!
איזה ציונים אתה אוהב???הרצל??
נו איזה שמועות??
האולפנה שלנו התארחה אצל משפחות במאה שערים והם פשוט חמודים ואנחנו אוהבים אותם והם אותנו והם לא חושבים שאנחנו ציונים... בהתחלה פחדנו ללכת כי חשבנו שהם יגידו לנו שאנחנו מזרוחניקים...(חוץ מכמה חרדיות בבית כנסת שמישהי זרקה חויה מהכלא ואיזה חרדי'ה הקשיבה ואז צרחה לכולן "לא לדבר איתן", "הן היו בכלא"...) אבל חוץ מה-5 חרדיות האלה כולם היו נחמדים.... ואני ועוד כמה חברות עדי'ין הולכות לשיעור של רבנית אחת שהרצתה לנו בשבת במאה שערים....והיא כל שיעור מזכירה את אהבת ישראל (למרות שחלק ממה שהיא אומרת אני קצת לא מסכימה כמו זה שצריך לאהוב גם כופרים...)..........
בקיצור הם נחמדים והם כן אוהבים אותנו....

איזה ציונים אני אוהב?הרב ישככר שלמה טיטכל, הרב קוק האב, הרב קוק הבן,הרב שפירא זצ"ל,אברהם (יאיר) שטרן,הרב שלמה גורן וכדו'.

הציונות לא באה להקים מדינה ככל הגויים! "ההסתדרות הציונית" אולי! את לא למדת היסטוריה אז קשה לי להסביר לך.
ציונות פירושה:הקמת בית לאומי בציון! הרצל לא היה ציוני! הוא רצה לבנות מדינה באוגנדה והתנגד לבניין הארץ!
בן גוריון לא היה ציוני! הוא לחם באצ"ל ולח"י וניסה לסכל את הקמת המדינה היהודית! וחלם על "אוטונומיה" תחת שילטון הבריטים. ואידך זיל גמור...

את לא מבדילה בין ציונות להשכלה,ה"משכילים" לא המציאו את הציונות! את חושבת שהם המציאו את זה ובגלל זה את חושבת שצריך לשנוא את זה.
אבל ציונות פירושה הקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל. וזה את עושה בעצמך(וזה לא משנה אם תקראי לזה "ישראל" או יהודה"),וגם אם תקפצי באויר את ציונית...
ציונות אינה השתייכות לתנועה מפא"י ואפילו לא לליכוד. הציונות גם אינה אהבת מוסדות המדינה! אלא האמונה בדרך הציונית שפירושה:התקוממות יהודית.
לעומת דרך החרדים שפירושה התרפסות בפני הגויים. הם לא שונאים רק את המדינה! הם יתנגדו לכל מדינה שתקום טרם ביאת המשיח. הם אולי מדברים איתך יפה,אך אני חי ביניהם
ופעם גם התלבשתי כמוהם(יש לי תמונות...),הם לא אוהבים אותך בלשן המעטה.מבחינתם (ובמיוחד מבחינת אנשי מאה שערים-ה"רבאהרלך")כל פעולה שכוללת "עליה בחומה" לדוגמא פעולות
המאחזים... "התגרות או מרידה באומות" כלומר הקמת צבא-כל צבא! על פי הם אסור כלל להלחם כשהורגים אותך..את פשוט צריכה לברוח,או להתחבא..ככה הם מאמינים.כל מי שעובר
על זה נקרא בשבילם כופר(וזה כולל אותך).

וכן כתב ר' יואל מסאטמר בספרו "ויואל משה": (אני כותב על סמך שאת יודעת מהם שלושת השבועות,אם את  לא יודעת תשאלי)
"וכמו כן היה בהעגל המר הזה של עשיית המלוכה טרם ביאת המשיח,שזה כמה שנים שהתחיל הרעיון הטמא הזה על ידי הציונים(את רואה שבשבילו גם מלוכה על פי תורה היא
"רעיון טמא" כלומר גם הרב כהנא הוא טמר מבחינתו ר"ל),ונעשו פעולות נמרצות באופנים שונים לתכלית העברה על אותן שבועות(שלושת השבועות שלא יעלו בחומה וכו').
ובעוונתינו הרבים,רוב העם שבכל הכתות היו אמצעים לסייע לזה,כי גם מהכשרים שבישראל,אף מאותן שלחמו הרבה עם הציונים עבור מעשיהם בהריסת הדת ומינות וכפירה רחמנא ליצלן,
אבל עצם הרעיון הטמא שלהם,של יציאה לחירות ועשיית מלוכה טרם ביאת המשיח,שזה הוא העיקר של שורש פורה ראש ולענה,בזה נתפסו הרבה כשרים בישראל." עכ"ל

את רואה,שמבחינתו(והוא "מורה הדרך" של כל אנשי מאה שערים למינהם)אין הבדל אם המדינה היא "ככל הגויים" או מדינת הלכה. כי "עצם הכנת המלוכה טרם ביאת המשיח" היא כפירה,
ו"רעיון טמא" ואני ואת עוברים לדבריו יומם ולילה על אותן שבועות.  אז אל תרגישי טוב עם עצמך בקשר אליהם...

לכן אני מפציר בך שתלמדי את פרק "שלושת השבועות" ב"אור הרעיון",וכדי להבין אם כך,איך זה שבניין הארץ המצווה בתורה,הסתייע דוקא על ידי כופרים,הרי "מגלגלין זכות על ידי
זכאי וחובה על ידי חייב" עליך לקרוא את ספרו שלר רבי ישככר שלמה טיטכל "אם הבנים שמחה".
« עריכה אחרונה: יולי 21, 2008, 12:41:55 על ידי גור-אריה »

מנותק אורי'ין

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • הלוואי ויבנה המקדש בקרוב ותבוא הגאולה!!
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #29 ב- : יולי 22, 2008, 11:47:52 »
בס"ד
טוב אני בעז"ה ילמד את: "שלושת השבועות" ואני יברר עם הרב קרויזר....  :)
הרב כהנא צדק!!!!!
נוער כהנא חי!!!!!!!

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #30 ב- : יולי 27, 2008, 05:23:30 »
הרבי מסאטמר לא מייצג את החרדים או את מאה שערים. הרבי מסאטמר מייצג את עצמו ואת הכת שלו, והיא לא היהדות של החרדים, החיים כאן בארץ בלי שבא מלך המשיח והביא אותם חזרה לציון. הם ציונים, וחיים בציון חלקם מדורי דורות, בניגוד לסאטמר שדוגל ב"חיים בגלות כעונש מאלוקים שצריך לשאת בו עד בוא משיח צדקנו".

החרדים מעוניינים במדינת הלכה ועוד-איך, והם מאמינים בדיוק כמונו וכמו הרב מאיר דוד כהנא זצ"ל הי"ד שיש להחליף את כל הממסד החילוני בממסד יהודי אמוני שומר תורה ומצוות, עם בתי-דין ושופטים יהודיים, עם משפט עברי, עם מערכת-חינוך ותקשורת המחנכים לערכים יהודיים, עם מוסדות מדינה וסנהדרין על טהרת התורה וההלכה. הלוואי על כולנו, אמן.
« עריכה אחרונה: יולי 27, 2008, 05:29:58 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #31 ב- : יולי 27, 2008, 05:27:43 »
הרבי מסאטמר לא מייצג את החרדים או את מאה שערים. הרבי מסאטמר מייצג את עצמו ואת הכת שלו, והיא לא היהדות של החרדים, החיים כאן בארץ בלי שבא מלך המשיח והביא אותם חזרה לציון. הם ציונים, וחיים בציון חלקם מדורי דורות, בניגוד לסאטמר שדוגל ב"חיים בגלות כעונש מאלוקים שצריך לשאת בו עד בוא משיח צדקנו".

החרדים מעוניינים במדינת הלכה ועוד-איך, והם מאמינים בדיוק כמונו וכמו הרב מאיר דוד כהנא זצ"ל הי"ד שיש להחליף את כל הממסד החילוני בממסד יהודי אמוני שומר תורה ומצוות, את בית-המשפח התחתון לאי-צדק בבית-דין יהודי עם משפט עברי, עם מערכת-חינוך יהודית ועם מוסדות מדינה וסנהדרין על טהרת התורה וההלכה. הלוואי על כולנו, אמן.
אתה צודק לגבי הבני ברקים אבל לא לגבי המאה שערימניקים!
החבר'ה ממאה שערים הם "קנאים",ושונאים את המדינה כל מדינה יהודית שלא תיהיה!
סאטמר לא אומרים שאסור לגור בארץ,יש להם פה אפילו ישיבה... רק אומרים שמותר לעלות רק יחיד טלא קבוצה.
למעשה כל חוגי ה"קנאים" כן מחזיקים מר' יואל מסאטמר והוא מורה דרכם.
והשיר הזה עם ה"לשבור לציונים את השיניים" נכתב על ידם לאו דוקא נגד אנשים כמו אולמרט אלא גם ובעיקר נגד אנשים כמוך כמוני וכמו אוריין...
בשבילם הימנים הרבה יותר גרועים מכיוון שהם מבססים את האחיזה שלנו בארץ דבר הפסול לדעתם.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #32 ב- : יולי 27, 2008, 05:40:52 »
סאטמר לא אומרים שאסור לגור בארץ,יש להם פה אפילו ישיבה... רק אומרים שמותר לעלות רק יחיד טלא קבוצה.
והשיר הזה עם ה"לשבור לציונים את השיניים" נכתב על ידם לאו דוקא נגד אנשים כמו אולמרט אלא גם ובעיקר נגד אנשים כמוך כמוני וכמו אוריין...
בשבילם הימנים הרבה יותר גרועים מכיוון שהם מבססים את האחיזה שלנו בארץ דבר הפסול לדעתם.

זו עדיין כת קטנה מאד, ובוודאי לא מייצגת את כלל הציבור החרדי. רחוק מזה, רחוק מאד. שאל את הרב עובדיה יוסף שליט"א, מורה-דרכם של החרדים, על הרבי מסאטמר...

חוץ מזה, אם הרב יואל מסאטמר כותב שמותר לעלות רק יחיד ולא קבוצה- זה די מסגיר את כל הבלוף של הכת הזו. הרי זה אבסורד- אם זה טוב לעלות לארץ לפני בוא המשיח, למה רק יחיד? ואם זה רע- אז למה לעלות בכלל? (אבל אם זה נכון או לא נכון זה כבר סיפור אחר.)  בקיצור, "כתות" יש הרבה. מכאן ועד לסיפוח הציבור החרדי כולו אל כת זו או אחרת, אין שום רלוונטיות.
« עריכה אחרונה: יולי 27, 2008, 05:43:27 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #33 ב- : יולי 27, 2008, 05:47:15 »
זו עדיין כת קטנה מאד, ובוודאי לא מייצגת את כלל הציבור החרדי. רחוק מזה, רחוק מאד. שאל את הרב עובדיה יוסף שליט"א, מורה-דרכם של החרדים, על הרבי מסאטמר...

חוץ מזה, אם הרב יואל מסאטמר כותב שמותר לעלות רק יחיד ולא קבוצה- זה די מסגיר את כל הבלוף של הכת הזו. הרי זה אבסורד- אם זה טוב לעלות לארץ לפני בוא המשיח, למה רק יחיד? ואם זה רע- אז למה לעלות בכלל? (אבל אם זה נכון או לא נכון זה כבר סיפור אחר.)  בקיצור, "כתות" יש הרבה. מכאן ועד לסיפוח הציבור החרדי כולו אל כת זו או אחרת, אין שום שחר.
יש לך מושג כמה עשרות אלפים מונה ה"כת" הזו?
רק סאטמר זו החסידות הגדולה ביותר בציבור החסידי! וזה בלי להחשיב את המאה שערים ושאר הנטורי חרטא.
לגבי העליה הוא סובר שהאיסור הוא לא עצם העליה אלא רק ה"עליה בחומה",כלומר הקדמת הגאולה ע"י עלייה של קבוצה(כפי שעשתה הציונות),
ואילו יחיד שעובר אין עם זה בעיה(גם יהיה לו קשה להגדיר זאת כעבירה בלי להתעלם מהלכות מפורשות...

ולידיעתך גם הציבור החרדי האחר ברובו(זה שכן מצביע בבחירות) לא תומך במדינה כל עיקר רק מצביע כדי לקדם תקציבים,והקול שגובר
היום הוא דוקא הצד השני... כבר שמעתי קריאות מחסידי גור שנחשבים לציוניים נגד ציבור הכיפות הסרוגות דברים כמו "פרי ביעושים" וקריאות גנאי
אחרות.

לגבי הרב כהנא מלבד האדמו"ר מקרעטשנייף קריית גת לא שמעתי איש משבח אותו רק ההיפך אחד אף לעג לי מפני שקראתי לו "רב".

נ.ב. הרב עובדיה הוא לא מנהיג הציבור החרדי! הוא מנהיג ציבור ש"ס ותו לא. בציבור האשכנזי הוא לפעמים מובא כנושא מעניין אך לא יותר מזה...(ברור שהוא תלמיד חכם,אבל לא כמנהיג או משהו)
ואגב גם הוא לא ממש ימני וזה בלשון המעטה.
« עריכה אחרונה: יולי 27, 2008, 05:51:04 על ידי גור-אריה »

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #34 ב- : יולי 27, 2008, 06:12:33 »
יש לך מושג כמה עשרות אלפים מונה ה"כת" הזו?
רק סאטמר זו החסידות הגדולה ביותר בציבור החסידי! וזה בלי להחשיב את המאה שערים ושאר הנטורי חרטא.
לגבי העליה הוא סובר שהאיסור הוא לא עצם העליה אלא רק ה"עליה בחומה",כלומר הקדמת הגאולה ע"י עלייה של קבוצה(כפי שעשתה הציונות),
ואילו יחיד שעובר אין עם זה בעיה(גם יהיה לו קשה להגדיר זאת כעבירה בלי להתעלם מהלכות מפורשות...

ולידיעתך גם הציבור החרדי האחר ברובו(זה שכן מצביע בבחירות) לא תומך במדינה כל עיקר רק מצביע כדי לקדם תקציבים,והקול שגובר
היום הוא דוקא הצד השני... כבר שמעתי קריאות מחסידי גור שנחשבים לציוניים נגד ציבור הכיפות הסרוגות דברים כמו "פרי ביעושים" וקריאות גנאי
אחרות.

לגבי הרב כהנא מלבד האדמו"ר מקרעטשנייף קריית גת לא שמעתי איש משבח אותו רק ההיפך אחד אף לעג לי מפני שקראתי לו "רב".

נ.ב. הרב עובדיה הוא לא מנהיג הציבור החרדי! הוא מנהיג ציבור ש"ס ותו לא. בציבור האשכנזי הוא לפעמים מובא כנושא מעניין אך לא יותר מזה...(ברור שהוא תלמיד חכם,אבל לא כמנהיג או משהו)
ואגב גם הוא לא ממש ימני וזה בלשון המעטה.

זו עדיין "כת", ולא "כלל" החרדים בשום אופן. החרדים רוצים במדינת הלכה. הם כרגע לא תומכים במדינה, משום שהמדינה דוגלת בכפירות ובחילוניות בכל כוחה ושלטונה, ויש בכך סתירה להלכה. החרדים בכללותם ציונים (אבל לא נוסח הרצל ובן-גוריון, שכפי שהסברת יפה הם לא היו ציונים אמיתיים אלא שייכים לתנועת ה"השכלה" שבינה לבין ציונות הקשר הוא מקרי בלבד), ולפיכך היו שמחים (וזה בלשון המעטה) לא רק לקבל את התקציבים החודשיים לתלמוד-תורה שלהם, אלא לחולל פה מהפך לציונות אמיתית, נוסח תורת ישראל.
« עריכה אחרונה: יולי 27, 2008, 06:20:10 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #35 ב- : יולי 27, 2008, 06:17:09 »
זו עדיין "כת", ולא "כלל" החרדים בשום אופן. החרדים רוצים במדינת הלכה. הם כרגע לא תומכים במדינה, משום שהמדינה דוגלת בכפירות ובחילוניות בכל כוחה ושלטונה, ויש בכך סתירה להלכה. החרדים בכללותם ציונים (אבל לא נוסח הרצל ובן-גוריון, שכפי שהסברת יפה הם לא היו ציונים אמיתיים אלא שייכים לתנועת ה"השכלה" שבינה לבין ציונות הקשר הוא מקרי בלבד), ולפיכך היו שמחים (וזה בלשון המעטה) לא רק לקבל את התקציבים החודשיים לתלמוד-תורה שלהם, אלא לחולל פה מהפך לציונות אמיתית, נוסח תורת ישראל.
נכון מאד,אני דיברתי על תושבי מאה שערים,שעליהם היא דיברה שאר החרדים הם חלקם כאלה וחלקם כאלה
יש בהם אנשים נהדרים! שאני עובד איתם לעיתים ואחד מהם נרשם ברגעים אלו לפורום....

אני דיברתי על החצי השני..זה מאד חצי חצי בנושא הזה יש כאלה ויש כאלה אבל לגבי מאה שערים הרוב לא בדיוק....

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #36 ב- : יולי 27, 2008, 06:26:08 »
נכון מאד,אני דיברתי על תושבי מאה שערים,שעליהם היא דיברה שאר החרדים הם חלקם כאלה וחלקם כאלה
יש בהם אנשים נהדרים! שאני עובד איתם לעיתים ואחד מהם נרשם ברגעים אלו לפורום....

אני דיברתי על החצי השני..זה מאד חצי חצי בנושא הזה יש כאלה ויש כאלה אבל לגבי מאה שערים הרוב לא בדיוק....

מקבל.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #37 ב- : יולי 27, 2008, 08:34:08 »
אריאל זילבר עשה גרסא מאוד יפה לשיר.
boomp3.com
« עריכה אחרונה: יולי 27, 2008, 08:37:18 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק Juda-Yoda

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #38 ב- : יולי 31, 2008, 23:57:46 »

חוץ מזה, אם הרב יואל מסאטמר כותב שמותר לעלות רק יחיד ולא קבוצה- זה די מסגיר את כל הבלוף של הכת הזו. הרי זה אבסורד- אם זה טוב לעלות לארץ לפני בוא המשיח, למה רק יחיד? ואם זה רע- אז למה לעלות בכלל? (אבל אם זה נכון או לא נכון זה כבר סיפור אחר.)  בקיצור, "כתות" יש הרבה. מכאן ועד לסיפוח הציבור החרדי כולו אל כת זו או אחרת, אין שום רלוונטיות.

למה אתה משמיץ?
כת= עובדי אלילים

יש להם בדיוק את אותם מצוות שיש לך
הם מאמינים בדיוק באותו אל
הם קוראים בדיוק באותם ספרים
מה אתה רוצה מהם?!
your way or the highway?
who the hell you think you are?
תורה צווה לנו משה מורשה,קהלת יעקב.
קרוב אלייך הדבר מאד בפיך ובלבבך לעשותו.
יגעתי ולא מצאתי - אל תאמין, לא יגעתי ומצאתי - אל תאמין, יגעתי ומצאתי - תאמין.
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים.
בראשית ברא ה' את השמים ואת הארץ.
שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #39 ב- : אוגוסט 01, 2008, 08:59:26 »
למה אתה משמיץ?
כת= עובדי אלילים

יש להם בדיוק את אותם מצוות שיש לך
הם מאמינים בדיוק באותו אל
הם קוראים בדיוק באותם ספרים
מה אתה רוצה מהם?!
your way or the highway?
who the hell you think you are?

כת =
(נ') כיתה, עדה, זרם, דת, אמונה; פלג, פלח, חלק, מחלקה, מגזר, סקטור; קהילה, חברה, חבורה, כנופיה, קבוצה, שבט, אגודה, מפלגה, סיעה, להקה, קליקה.

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #40 ב- : אוגוסט 01, 2008, 09:59:14 »
אחת הבעיות הגדולות של עם ישראל, בעקבות הגלות, היא קביעת ההלכה למעשה.
לאחר שרבינא ורב אשי חתמו את התלמוד, אנו מחוייבים ללמוד מהגמרא בלבד ולא מראשנו - כיצד לבצע את המצוות ולהימנע מעברות.(פירוש רש"י ולא פירוש "ראסי"=הראש שלי)
כיצד מבררים מה לעשות? - פונים לרב המקומי ומציגים לו שאלה/בעיה מסוימת, והוא פותח את התלמוד, מגיע למסקנה מלימודו, ומחזיר לנו תשובה הלכה למעשה.
כיוון שהתפצלנו בעולם :'(, לכל רב יש ראייה שונה במקצת של הדברים, ולא כולם הבינו את אותם הדברים ::).
אז למי להאמין? :???:
אני אישית בוחר במי שמסביר לי הגיונית הכי טוב מה נכון לעשות - מי שאני מבין שהוא הכי חכם באופן כללי :smil037: ובוודאי שבלימוד תורת ה' ית' O0.

מנותק morde208

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יש לי בקשה קטנה
« להגיב #41 ב- : אוגוסט 01, 2008, 10:03:26 »
אלו  ואלו  דברי  אלקים  חיים...