סקר

הרב דרוקמן:לפי ההלכה חובה לשרת בצבא

שירות בצבא מנוגד לחוקי ההלכה
0 (0%)
אנו לא במלחמת מצווה ואין חובה
1 (4.8%)
חובה לשרת בצבא ואנו במלחמת מצווה
16 (76.2%)
לא נשרת בצבא גירוש לישראל
2 (9.5%)
נשרת בצבא ביחידות דתיות בלבד
2 (9.5%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: הרב חיים דרוקמן פסק שמי שלא משרת  (נקרא 20314 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
הרב חיים דרוקמן פסק שמי שלא משרת
« להגיב #75 ב- : יולי 14, 2008, 16:29:46 »
תן לי לנחש אתה מאמין בכך שיום אחד העם יבין ובאופן ספונטני העם יקום וימרוד מכנסת ובכוחות הרשע שלה.
אין דבר כזה מרד ספונטני הבושלביקים ניסו להוכיח שהמהפכה שלהם היתה ספונטנית היום כמובן יודעים שזה שקר גדול...
:\
התקווה תבו מתנועה המונית שתתפוס את הכנסת בדרך דמוקרטית ואם ימנו ממנה לתפוס את הכנסת בדרך דמוקרטית (פסילה בגלל גזענות או דבר דומה) יש גם דרכים אחרות.
אני מאמין בעם הזה באמונה שלמה ואני לא מאמין בשיטות זרות ומזורות כמו דמוקרטיה.
העם שלנו שרד כל הזמן וימשיך לשרוד השאלה היא איך.
כן שלמה אני מאמין שיום אחד תהיה מהפכה כמו שאתם מאמינים שאפשר להשפיע בפנים ומאמינים בדרך דמוקרטית.
עצם העבודה שיהודים גיבורים כבר התחילו לפעול ולעשות מעשים פרטיים רק מראה על מה שהולך להתחולל פה.
בעיה פותרים מהשורש ולא מהעלים.
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #76 ב- : יולי 14, 2008, 19:28:51 »
שוב,להזכירך הרב כהנא רץ ארבע פעמים לכנסת עד שנכנס עם מנדט אחד בודד.
בכנסת הוא לא עמד כנביא מוכיח כפי שטוען האלקשי אלא הגיש הצעות חוק רבות מאד. זוהי
התנהגות של מי שרוצה להשפיע,מי שרוצה רק להוכיח יכול לנאום מעל כל במה,והרב כהנא נאם בכל עיר בישראל גם בלי הכנסת.
אז מדוע הוא נכנס לכנסת?

ב. אתה מגוכח! במה בדיוק אני עוזר למערכת הגירוש כשאני יוצא לפשיטה בשכם או מסייר בפאתי חוורא?
כפי שכתבתי לעיל,הגיוס שלי לצה"ל גם אם לטענתך לא יצליח לשנות ודאי שלא יזיק. דבר אחד בטוח, הצבא הוא זה שמגן בינתיים
על עם ישראל(ועם ישראל זה כולם,לא רק תושבי יצהר אוקי?)ואם אתה בנאדם ריאלי כפי שאתה אומר אתה אמור לדעת שחייל חסר מוטיבציה
להילחם,הוא סכנה לעם ישראל. ואת הסכנה הזאת גם בתור חייל בודד אני מונע בעצם גיוסי. אני יודע שאתה לא תסכים איתי כי העובדות
לא מעניינות אותך. אתה נעול על עצמך ובגלל זה אתה תוקף אישית ולא מתייחס לעניין.

אתה אולי לא רואה צורך בקיומה של מדינת ישראל ,או חושב שזה דבר שיש להחיריבו כדי להקים משהו אחר. אבל אל תאמר שזוהי
דרכו של הרב כהנא. דרכו של הרב כהנא זצ"ל זה לא מה שבא לך! זוהי הדרך שהוא השאיר בספריו,ובספרו "אור הרעיון" הוא שולל את זה
באופן נחרץ ואף משתמש במילים חריפות כנגד אותם יהודים שאומרים כך.(רראה פרק "שלושת השבועות"). אז בבקשה,אל תדבר בשמו
של הרב כהנא כשאתה אומר ההיפך מדרכו.

כן,הרב כהנא במפורש כתב בספרו שזוהי המדינה והיא לא תתבטל חלילה,כן זוהי מדינתינו גם לשיטתו של הרב כהנא זצ"ל,אז מה עושים?
כן,משנים אותה! את כולה לכן רצים לכנסת,לכן גם הרב כהנא רץ לכנסת ולא כדי לנאום! האללקשי פה עוות את המציאות במודע!
הוא אמר כמעט מעל כל במה אפשרית שמטרתו לקחת את השלטון בבוא היום! כן הוא רצה להשפיע מבפנים ע"י ריצה לכנסת,גדילה איטית
עד שיהפוך את הממשלה לממשלה יהודית. אלא הם דבריו,אלא הם ספריו והם מה שקובעים מהי דרכו.

אז כיצד יש יהודים שאומרים כל כך הרבה אמרות בשם הכהניסטיות שלהם,בלי שיהיה להם קשר לרב כהנא?
זה בדיוק מזכיר מקרה שהייתה לי שיחה אם איזה אחד שעזב את הדרך אך כינה את עצמו "כהניסט",כשהייתי איתו הוא לא רצה להניח
תפילין. שאלתי אותו "במה אתה בדיוק כהניסט"?והוא ענה לי "אם אני יראה שוטר,אני יהיה מוכן לתת לו פטיש בראש..." אני שואל אותך,
זה כהנא? זהו הרעיון היהודי? איפה כתוב בספריו של הרב כהנא משהו על פטישים על שוטרים? איפה הוא רמז על כך?
תפסיקו לעוות את דרכו לפי הכעסים שלכם.

אני מבין את הטראומה שלך עקב הגירוש,אתה כמו גכולם היית בטוח שזה לא יצא אל הפועל,ועצם זה שזה נעשה הכניס אותך להלם.
זה בסדר אתה לא היחיד,אבל מה נשתנה? האם אתה חושב שרק אתה חכם? האם אבותיך לא ידעו זאת? האם הרב צבי יהודה קוק זצ"ל לא ידע
אם איזה ממסד יש לו עסק? האם הרב כהנא זצ"ל לא ידע אם איזה ממסד יש לו עסק? הם ידעו עוד לפני הגירוש אבל בחרו למרות זאת
לעשות משהו וכן לשנות את המדינה מבפנים. כי אפשר ועוד איך אפשר! רק צריך לנסות.

מעולם לא ניסו להכנס למערכת המשפט,ולכן לא השתלטו עליה עד כה,כנ"ל לכל המערכות.

"מעולם לא ניסו להיכנס למערכת המשפט ולכל המערכות האחרות"??? הגד, היכן אתה חי? הלא זה בדיוק מה שמנסה הציונות הדתית כבר שנים לעשות, בכל דרך ובכל המערכות – להשתלט עליהן מבפנים! זאת משאת-נפשהּ, חמדת-ליבהּ ותמצית חזונהּ האידיאולוגי כבר מעל 100 שנה! מאז דרכה כאן כף-רגלו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, האב.

זו הייתה לה לשיטה עד-כדי אובססיה חולנית ממש! הם כל-כך ניסו להשיג שליטה וכיבוש של כל המערכות "מבפנים" (ודרך-אגב, הם אכן הצליחו בכך בגדול), עד שהם ויתרו על העקרונות שלהם מתוך רצון להישאר בתוך המערכת, וכך איבדו בסוף גם את המטרה וגם את העקרונות. זו התוצאה של היגיון מעוות ושקר עצמי. זאת הסיבה שיש לך חיילים דתיים שהשתתפו בגירוש, אלופים חובשי כיפות סרוגות שנתנו את הפקודה ומעט מאד חיילים דתיים שסרבו פקודה.

מי שחושב שקיימת דרך להשפיע מבפנים – משקר לעצמו ולאחרים, ומי שחושב שאפשר להיות חלק מהמערכת הצבאית בלי להתפשר על עקרונות – טועה ובגדול. אני בעבר חשבתי כך, והתפכחתי מהאשליות.

אני לא מאוכזב מהגירוש, אני מאוכזב קשות מהדרך האידיאולוגית הפאתטית של הציונות הדתית, שמפנטזת כבר שנים על "השתלטות מבפנים" על-פי ההיגיון המעוות שלפיו על-ידי אימוץ הנצרות תוכל לטפס במדרגות הוותיקן עד שתהייה האפיפיור בעצמו ותוכל לשנות את הנצרות ולהחזיר את כולם בתשובה לדת משה. המטרה לא מקדשת אמצעים שסותרים אותה. זאת אידיאולוגיה מעוותת. צריך ללכת ישר בדרך האמת, בלי תחבולות ובלי התחכמויות.

הגירוש בשבילי לא היה אירוע טראומתי במובן של "מפתיע". להיפך, הוא היה תסריט ידוע מראש ותרחיש טבעי וברור לי מאליו. לעומת זאת, לציונים-הדתיים הוא אכן היה כזה. הם אלה שאמרו "היה לא תהייה". אני אמרתי תהייה - ועוד איך תהייה!!

אבל מה שבאמת לא הפתיע- למרות הטפיחה הנוספת על הפנים שקיבלו הדתיים-הלאומיים בגירוש, עדיין זה לא הזיז אותם כהוא-זה (או לפחות לא במישור הפומבי) מקו-המחשבה המקובע והנעול שלהם, להבין שהדרך שלהם מעוותת ושגויה. וחבל. קשה להודות בטעות אידיאולוגית כל-כך עמוקה וארוכת-שנים. זה 180 מעלות. אבל זאת האמת. חלק מהרבנים שלהם כבר התפכחו, אך קשה לצאת בהודאה כזאת בפומבי.

אני מאמין שלדבוק באמת, ורק באמת, בלי לא לסור ימין ושמאל – זו היא הדרך הריאליסטית היחידה, ולבחור בה- זו האפשרות היחידה "להיות ריאלי".

אני רוצה לציין שאמנם אנחנו שקועים כאן בהתעמתות עירנית פולמוסית, אבל כל הוויכוח הזה אם ללכת לצבא או לא ללכת לצבא- הוא כולו נסוב על ה"דרך" בלבד, ולא על המטרה עצמה. לכן, נא לקחת אותו בפרופורציה הנכונה והאמיתית שלו (אני יודע שאתה יודע גור, אני מפנה הערה זו לאחרים). בַּמטרה- אני וגור-אריה זהים. המטרה של גור-אריה היא המטרה הבסיסית של כולנו, ואני אישית הייתי מאמץ אותו כדובר התנועה הרשמי בלי לחשוב פעמיים. :)
« עריכה אחרונה: יולי 14, 2008, 19:55:07 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #77 ב- : יולי 14, 2008, 20:08:34 »
אז על פי הקו מחשבה שלך צריך לגרש מארץ ישראל את רוב היהודים כי הם בוחרים בשמאל.
אנשים סוגדים לצבא במקום לארץ ישראל פשוט פאשיזם.
חשבתי שצריך לסגוד לאלוהים, לא לארץ.
"לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש נכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אויבנו בעת מן העתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר היתה לנו עת השיבנו את נחלת אבותינו".
תשובת שמעון החשמונאי לאנטיוכוס השביעי (סידיטס)

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #78 ב- : יולי 14, 2008, 20:30:31 »
אני לא עצלן, קראתי בעיון את תגובתך!
... ...

אני יודע, אני מתנצל. לא זאת הייתה כוונתי. סליחה.. :smil103:

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #79 ב- : יולי 14, 2008, 22:58:38 »
חשבתי שצריך לסגוד לאלוהים, לא לארץ.
זאת לא כוונתי.
ברור שראשית כל זה לקב"ה.
« עריכה אחרונה: יולי 14, 2008, 22:59:15 על ידי אֵיתָן »

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #80 ב- : יולי 15, 2008, 00:38:58 »
אני יודע, אני מתנצל. לא זאת הייתה כוונתי. סליחה.. :smil103:
חחח לא התכוונתי שתבקש ממני סליחה אחי!
אני לא נעלבתי או משהו  :)
לא הגבתי לך על מה שרשמת כי לא הייתה לי איתך שום מחלוקת!

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #81 ב- : יולי 15, 2008, 05:27:41 »
חחח לא התכוונתי שתבקש ממני סליחה אחי!
אני לא נעלבתי או משהו  :)
לא הגבתי לך על מה שרשמת כי לא הייתה לי איתך שום מחלוקת!

תודה אחי, אבל עדיין.. ההתייחסות שלי באותו משפט הייתה מיידית מדי ולא-נכונה... תודה שהערת את תשומת-לבי. :)

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #82 ב- : יולי 15, 2008, 14:33:40 »
תודה אחי, אבל עדיין.. ההתייחסות שלי באותו משפט הייתה מיידית מדי ולא-נכונה... תודה שהערת את תשומת-לבי. :)
בכיף אחי  :)

מנותק מכבי חיפה אימפריה

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #83 ב- : יולי 15, 2008, 15:34:05 »
לכול מי שהתנגד לתגובה שלי אני יפרט קצת יותר:
אתם יכולים להיות ימניים קיצוניים הכי גדולים שיש אבל כול עוד זה נשאר בגדר דיבורים זה לא שווה כלום לפי דעתי מי שאוהב את עם ישראל מי שמאמין בה' ורוצה לשמור על ארץ ישראל חייב לעשות צבא אלה עם כן יש לו סיבה מוצדקת ומי שלא עושה צבא והוא ימני זה לא שווה כלום כי כאשר אתה מתגייס לצבא אתה מוכיח כמה אתה ימני כמה אתה אוהב את ישראל וכן שמאלנים מתונים מהקיבוצים שהולכים לקרבי אני מחזיק יותר מאחשר ימני קיצוני משתמט

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #84 ב- : יולי 15, 2008, 16:01:20 »
אתם יכולים להיות ימניים קיצוניים הכי גדולים שיש אבל כול עוד זה נשאר בגדר דיבורים זה לא שווה כלום לפי דעתי מי שאוהב את עם ישראל מי שמאמין בה' ורוצה לשמור על ארץ ישראל חייב לעשות צבא אלה עם כן יש לו סיבה מוצדקת ומי שלא עושה צבא והוא ימני זה לא שווה כלום כי כאשר אתה מתגייס לצבא אתה מוכיח כמה אתה ימני כמה אתה אוהב את ישראל וכן שמאלנים מתונים מהקיבוצים שהולכים לקרבי אני מחזיק יותר מאחשר ימני קיצוני משתמט
קראת את כל מה שרשמנו לכל אורך הדיון או שסתם נתת תגובה בלי שום קשר.
« עריכה אחרונה: יולי 15, 2008, 16:02:01 על ידי אֵיתָן »

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #85 ב- : יולי 15, 2008, 17:09:31 »

גבר! איזה כייף למי שעושה צבא, החבר מלמעלה מחזיק ממנו.
« עריכה אחרונה: יולי 15, 2008, 17:10:52 על ידי נאור »