סקר

מה אתם חושבים על החרדים?

הם צודקים בדרכם
3 (20%)
הם גורמים לחילול-השם
10 (66.7%)
עלינו(הציונות-הדתית) ללכת-בדרכם
2 (13.3%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: חרדים  (נקרא 7838 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
חרדים
« להגיב #25 ב- : אפריל 30, 2008, 11:28:38 »
יש  הרבה  הבדל  בין  חרדים  לחסידים:
חרדים  עושים  הרבה  הם  קצת  יותר  מחמירים  מציונים  אבל  בכל  זאת  אין  בהם  שום  פסול.  :V:
לעומת  החסידים...  עושים  חילול  השם  שאין  כדוגמתו  עדיף  שלא  יהיו, שוברים  את  העצים, מקשקשים  על  הקירות  את  כל  הכתובות  שלהם.
כך  שיהיה  מאד  טוב  אם  תבדילו  בין  חרדים  הנורמלים  לבין  החסידים... :X:

יש משהו בדבריך,למרות שעצם חוסר המעש הוא לפעמים מעש שלילי.

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
חרדים
« להגיב #26 ב- : אפריל 30, 2008, 14:05:34 »
גור אריה בזמנו הייתי בתהליכי חזרה בתשובה והצביעות והשמאלנות החרדית הרתיעה אותי,אתה צודק בכל מילה.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
חרדים
« להגיב #27 ב- : אפריל 30, 2008, 20:31:47 »
בס"ד

הוא שאמרו חז"ל (שבת דף קלח עמוד ב) "תנו רבנן: כשנכנסו רבותינו לכרם ביבנה אמרו: עתידה תורה שתשתכח מישראל, שנאמר (עמוס ח) 'הנה ימים באים נאם ה' אלוקים והשלחתי רעב בארץ לא רעב ללחם ולא צמא למים כי אם לשמע את דברי ה' ', וכתיב 'ונעו מים עד ים ומצפון ועד מזרח ישוטטו לבקש את דבר ה' ולא ימצאו'..."

וכותב על כך הרשב"י: "תניא, רבי שמעון בן יוחאי אומר: חס ושלום שתשתכח תורה מישראל, שנאמר דברים לא כי לא תשכח מפי זרעו. אלא מה אני מקיים ישוטטו לבקש את דבר ה' ולא ימצאו - שלא ימצאו הלכה ברורה ומשנה ברורה במקום אחד".

כך, לצערנו ולדאבוננו, נראה עולם התורה כיום.

וכן ניבאו על תקופת עקבתא דמשיחא (תלמוד בבלי, מסכת סוטה מט ב),

"בעקבות משיחא חוצפא יסגא (תִרבה), ויוקר יאמיר: הגפן תתן פריה (יש תוצאות כלכליות טובות) והיין ביוקר (ולמרות זאת- העם מתקשה לקנות מצרכים), ומלכות תהפך למינות(השלטון יהיה מושחת ובעורבב בזנות), ואין תוכחת (קשה להוכיח אנשים ללכת בדרך ה'), בית וועד (בית מחוקקים) יהיה לזנות, והגליל יחרב, והגבלן (הגולן) ישום (ריק מאדם), ואנשי הגבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו (לא ירחמו עליהם), וחכמות סופרים תסרח (תלמידי חכמים יהיו שנואים), ויראי חטא ימאסו, והאמת תהא נעדרת. נערים פני זקנים ילבינו, זקנים יעמדו מפני קטנים, בן מנוול אב, בת קמה באמה, כלה בחמותה, אויבי איש אנשי ביתו, פני הדור כפני הכלב, הבן אינו מתבייש מאביו. ועל מה יש לנו להשען על אבינו שבשמים."

כל אחד מחלקי התיאור שלמעלה, למעט האחרון, ניתן לראות בימינו בא"י ומחוצה לה.

לאלו שמתפתים "ללכלך" על תלמידי חכמים תועים, זכרו באיזה כבוד נהג הרב כהנא זצוק"ל הי"ד במתנגדיו האמוניים התועים.  זה לא מנע ממנו להוכיח אותם, אך הוא לא ביזה את כבודם.  יש משבר בעולם התורה, האמת נעדרת, קשה למצוא אותה, אולי מאותה סיבה שקשה למצוא ספרים של הרב כהנא הי"ד ברוב הישיבות בארץ ובחו"ל.  אני נתקלתי וממשיך להיתקל ביהודים אמוניים שדעתם שלילית לגבי הרב כהנא הי"ד מפאת שטיפת מוח שקיבלו בישיבותיהם, זה חורה לי, אבל אין מה לעשות.  לא לחינם חזר ואמר הרב כהנא הי"ד לתלמידיו, "עלינו להחזיר את הדתיים בתשובה".
« עריכה אחרונה: אפריל 30, 2008, 20:34:22 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
חרדים
« להגיב #28 ב- : אפריל 30, 2008, 20:36:16 »
בס"ד

הוא שאמרו חז"ל (שבת דף קלח עמוד ב) "תנו רבנן: כשנכנסו רבותינו לכרם ביבנה אמרו: עתידה תורה שתשתכח מישראל, שנאמר (עמוס ח) 'הנה ימים באים נאם ה' אלוקים והשלחתי רעב בארץ לא רעב ללחם ולא צמא למים כי אם לשמע את דברי ה' ', וכתיב 'ונעו מים עד ים ומצפון ועד מזרח ישוטטו לבקש את דבר ה' ולא ימצאו'..."

וכותב על כך הרשב"י: "תניא, רבי שמעון בן יוחאי אומר: חס ושלום שתשתכח תורה מישראל, שנאמר דברים לא כי לא תשכח מפי זרעו. אלא מה אני מקיים ישוטטו לבקש את דבר ה' ולא ימצאו - שלא ימצאו הלכה ברורה ומשנה ברורה במקום אחד".

"בעקבות משיחא חוצפא יסגא (תִרבה), ויוקר יאמיר: הגפן תתן פריה (יש תוצאות כלכליות טובות) והיין ביוקר (ולמרות זאת- העם מתקשה לקנות מצרכים), ומלכות תהפך למינות(השלטון יהיה מושחת ובעורבב בזנות), ואין תוכחת (קשה להוכיח אנשים ללכת בדרך ה'), בית וועד (בית מחוקקים) יהיה לזנות, והגליל יחרב, והגבלן (הגולן) ישום (ריק מאדם), ואנשי הגבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו (לא ירחמו עליהם), וחכמות סופרים תסרח (תלמידי חכמים יהיו שנואים), ויראי חטא ימאסו, והאמת תהא נעדרת. נערים פני זקנים ילבינו, זקנים יעמדו מפני קטנים, בן מנוול אב, בת קמה באמה, כלה בחמותה, אויבי איש אנשי ביתו, פני הדור כפני הכלב, הבן אינו מתבייש מאביו. ועל מה יש לנו להשען על אבינו שבשמים."

לאלו שמתפתים "ללכלך" על תלמידי חכמים תועים, זכרו באיזה כבוד נהג הרב כהנא זצוק"ל הי"ד במתנגדיו האמוניים התועים.  זה לא מנע ממנו להוכיח אותם, אך הוא לא ביזה את כבודם.  יש משבר בעולם התורה, האמת נעדרת, קשה למצוא אותה, אולי מאותה סיבה שקשה למצוא ספרים של הרב כהנא הי"ד ברוב הישיבות בארץ ובחו"ל.  אני נתקלתי וממשיך להיתקל ביהודים אמוניים שדעתם שלילית לגבי הרב כהנא הי"ד מפאת שטיפת מוח שקיבלו בישיבותיהם, זה חורה לי, אבל אין מה לעשות.  לא לחינם חזר ואמר הרב כהנא הי"ד לתלמידיו, "עלינו להחזיר את הדתיים בתשובה".
מילים כדורבנות.
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
חרדים
« להגיב #29 ב- : אפריל 30, 2008, 23:51:49 »
בס"ד

אמת,אבל כיום אני לא מוצא דתיים שמבזים ת"ח חרדים. לעומתם כל חרדי שתדבר איתו על הרב קוק או הרב כהנא או כל רב דת"ל אחר יענוך "הוא לא רב" "הוא לא לומד כלום חוץ מארץ ישראל"
הוא חושב שאין מצוות אחרות בתורה" ועוד ועוד דברים שאינני רוצה לכתוב כאן,כדי לא להפיץ את דברי הבלע האלה ברבים. אני מכיר אותם טוב,טוב מאד אפילו.אולי יותר מדי טוב...

עד היום אני בקשר טוב עם כולם כולל ה"רבי" שהייתי אצלו בעבר....אני יודע מה הם חושבים, ודעו לכם,ה"מופת" הגדול ביותר שראיתי בבית "הרבי" הוא שהשולחן שלו לא נשבר מרוב דפיקות
בויכוחים שלנו....

מנותק stami

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • אם אשכחך ירושלים – תִּשְׁכַּח ימיני....
חרדים
« להגיב #30 ב- : מאי 01, 2008, 13:02:13 »
יש  הרבה  הבדל  בין  חרדים  לחסידים:
חרדים  עושים  הרבה  הם  קצת  יותר  מחמירים  מציונים  אבל  בכל  זאת  אין  בהם  שום  פסול.  :V:
לעומת  החסידים...  עושים  חילול  השם  שאין  כדוגמתו  עדיף  שלא  יהיו, שוברים  את  העצים, מקשקשים  על  הקירות  את  כל  הכתובות  שלהם.
כך  שיהיה  מאד  טוב  אם  תבדילו  בין  חרדים  הנורמלים  לבין  החסידים... :X:

חסיד או חסידים זו מעלה בקדושה לא זרם כזה או אחר..
זה רק שהיום כנראה התחילו ליחס אנשים מסוג זה שאתם מדברים עליו ל"חסידים".
חסיד זה מידה בדיוק כמו "גולם" ו"עם הארץ".
אני לא מסכים עם מה שהולך כאן כי אני חושב שמכל זרם יש בעליי דעה זאת או אחרת ואין לגנות אותם כמכלול..
אני מכיר אדם חרדי או חסיד שבעצמו חושב בדיוק כמונו..
-------------------------------------------
אם אשכחך ירושלים – תִּשְׁכַּח ימיני, תִּדְבַּק לשוני לְחִכִּי אם לא אֶזְכְּרֵכִי, אם לא אַעֲלֶה את ירושלים על ראש שמחתי

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
חרדים
« להגיב #31 ב- : מאי 01, 2008, 13:12:39 »
חסיד או חסידים זו מעלה בקדושה לא זרם כזה או אחר..
זה רק שהיום כנראה התחילו ליחס אנשים מסוג זה שאתם מדברים עליו ל"חסידים".
חסיד זה מידה בדיוק כמו "גולם" ו"עם הארץ".
אני לא מסכים עם מה שהולך כאן כי אני חושב שמכל זרם יש בעליי דעה זאת או אחרת ואין לגנות אותם כמכלול..
אני מכיר אדם חרדי או חסיד שבעצמו חושב בדיוק כמונו..
מאיזו חסידות?