כתב נושא: האם הסוציאליזם יכול להצליח כמו בשבדיה?  (נקרא 3674 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

בייקר

• אורח
מדינת רווחה שדואגת לאזרח למרות מיסוי גבוה מקבלים החזרים או שהמודל הקפטילסטי האמריקני הוא המצליח?

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
בעניין: האם הסוציאליזם יכול להצליח כמו בשבדיה?
« להגיב #1 ב- : ינואר 19, 2007, 04:50:10 »
מי אמר שהסוציאליזם מצליח בשוודיה?!   ???
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : ינואר 19, 2007, 08:32:06 »
בקיץ שנה שעברה ביקרתי בשבדיה ולפי מה שראיתי, השבדים חיים מצויין. המוסלמים שם חיים בזבל, כי הם סתם בהמות עלובות ועצלניות שלא מסוגלות לעשות וליצור דבר מלבד זוהמה ולכלוך. לא ניתן לפתוח עסק בשבדיה, אלא אם כן אתה מאוד עשיר. המיסים והמחירים שם כל כך גבוהים שלא שווה אפילו לבקר שם. עבדתי שם כתקליטן וטכנאי מחשבים במשך חודש וחצי והוחתי יותר מ-9,000 יורו (עובדים זרים תמיד מרוויחים הרבה יותר מעובד ממוצע). השבדי הממוצע מרויח בדיוק את הסכום שהוא צריך כדי לחיות כראוי, אבל לא יהיה לו שום סיכוי לפתוח עסק ולהרויח ממנו. קיימות חברות שבדיות מעטות כמו Volvo ו-Ikea שזכו להצלחה עולמיד, אך כמו בארץ, גם הן שייכות לאליטות שמשתלטות על המדינה. לאזרח הפשוט אין את האפשרות להקים חברה פרטית משלו.

אסור לחשוב אפילו בכיוון של סוציאליזם בישראל. אם לא היו הבולשביקים בשלטון, מדינת ישראל היתה יכולה אחת המדינות החזקות בעולם כלכלית וטכנולוגית כי אין עם מוכשר כמו העם היהודי. במקום לאפשר ליהודים חכמים ומוכשרים לקדם את כלכלת המדינה, הממשלה דואגת להפיל כל עסק שיהודים מנסים לפתוח בישראל ולקחת מהם את כל כספם. גם לאבא שלי עשו זאת. אמנם הוא לא יהודי, אבל הוא למד הרבה משותפים יהודים שהיו לו בעבר. בשנות התשעים היתה לו חברה קטנה שהביאה פועלי בניין מרומניה. כשהחל המיתון בכלכלה בזכות פיפי נתניויו העסק שלו נפל והוא נשאר עם חובות רבים מדי שאיש לא יכול היה לשלם. בגלל שלא היה לו מאיפה לשלם את הסכומים האסטרונומיים האלה, ב-2002 זרקו אותו לבית הסוהר למשך 6 חודשים. כשבאתי לבקר אותו בכלא, ראיתי את חבריו לתא שגם הם היו אנשי עסקים לשעבר שהמדינה הפילה אותם. זה ממש קומוניזם לשמו.

תחשבו לרגע איפה ישראל היתה היום אילו היה קיים בה שוק חופשי כמו בארה"ב. יש הרבה מאוד מהנדסי רכב ישראלים שבישראל אין להם עבודה, כי אין חברת מכוניות ישראלית ולכן הם נאלצים לרדת מהארץ ולעבוד ביפן, דרום קוריאה, אירופה. אני אישית מכיר הרבה מאוד אנשי עסקים ישראלים ברומניה שמרויחים כאן מליונים ובארץ לא היה להם שום סיכוי להרויח סכומים כאלה. למה יהודים צריכים לרדת מהארץ כדי לחיות כמו בני אדם, זה לא נורמלי. אם היתה ניתנת ליהודים בישראל האפשרות לנהל בה עסקים כראוי, ישראל היתה כוח כלכלי, תעשייתי, טכנולוגי ופוליטי רב עוצמה בעולם. הגויים לא היו מעיזים לדרוש מישראל לבצע התאבדויות לאומיות במצב כזה. ישראל היתה מדינה עשירה יותר מכל מדינה אחרת בעולם, ממש כמו גן עדן.

הנה דוגמה לכוחו העצום של המוח היהודי: ידעתם שאלה היו מהנדסים ישראלים בארץ ובחו"ל שלקחו חלק בפיתוח טכנולוגיות ה-MMX, Centrino, Duo? מעבדי ה-Pentium Dפותחו במעבדות Intel בארץ. פלטפרורת  ה-64 ביט שנקראת Core פותחה גם היא על ידי מהנדסים יהודים.

בייקר

• אורח
« להגיב #3 ב- : ינואר 19, 2007, 11:32:00 »
ראשית מי שהוא יזם או משקיע מאחר שהוא נהנה מפטור ממס סיכויו להתעשר גדולים יותר מסיכוי השכיר או העוסק הזעיר.זה נכון לארצות הברית,ישראל או שבדיה.בכלכלה המשאבים מוגבלים ולא כולם יכולים להיות עשירים מאד,השאלה היא הפערים.
מי ששולט בכלכלת המדינה כאן ובארצות הברית ובשבדיה הם אליטות.אין הבדל בין ביל גייטס,וורן באפט,מייקל דל או שרי אריסון,לב לבייב,דיויד פדרמן הם יזמים קפטיליסטים ששולטים בכלכלה ובפוליטיקאים.גם איקאה,וולבו או בעבר להקת אבבא הם יחידים.
לגבי פועלים זרים:ראשית פעם בארץ שלט אידאל של עבודה עברית.המשכורת בעבודה בבניין טובה.הבעיה שישראלים יהודים אינם רוצים לעבוד בעבודה מלוכלכת וכולם רוצים להיות מנהלים.
יש תופעה חמורה של ניצול עובדים זרים ,הלנת שכרם,יחס כמו לחיות דברים שאסורים מהתורה.
לדעתי אסור לנו לתת לערבים עבודה בכלל.ערבי יכול לעבוד בבניין במדינות המפרץ,בסעודיה שם משלמים טוב.ברגע שעושים זאת מעודדים הגירת ערבים לשם וזה אינטרס שלנו,ערבי ירגיש בנוח בבית בסעודיה:מדברים שם ערבית,הוא יכול לממש את דתו במידה והוא סוני.
פועל רומני שמשתכר ומנסה לאנוס נערה יהודיה מהוה בעיה ואני מדבר על מקרה שראיתי וקרה.מאחר שהם נוהגים לשתות אלכוהול והנשים שלהם בחו"ל זאת בעיה.
אני הבנתי גם מחיים שהוא לא רוצה כאן מוסלמים או נוצרים בהתאם לעקרונות התנועה הכהניסטית במדינה יהודית יחיו ויעבדו יהודים.

מנותק מר מקלדת

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #5 ב- : ינואר 20, 2007, 21:46:06 »
סוציאליזם מת, ועוד יותר מגוחך לנהל מדיניות כלכלית סוציאליסטית במדינה שצריכה להשקיעה עשרות מיליארדים על בטחונה.
לא בכדי ארה"ב הקפיטליסית ניצחה את המלחמה הקרה, אין לסוציאליזם מה להציע בתחרות הכלכלית, מדינה כזו רקב תתפגר, ואני לא מקנא בשבדיה שכן ידוע לכל שהם ידרסו בקרוב ע"י התפלצת האיסלמית ואז יקראו להם הח'ליפות הפאן איסלמית של אל סאווידון.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : ינואר 21, 2007, 03:54:25 »
סוציאליזם מת, ועוד יותר מגוחך לנהל מדיניות כלכלית סוציאליסטית במדינה שצריכה להשקיעה עשרות מיליארדים על בטחונה.
לא בכדי ארה"ב הקפיטליסית ניצחה את המלחמה הקרה, אין לסוציאליזם מה להציע בתחרות הכלכלית, מדינה כזו רקב תתפגר, ואני לא מקנא בשבדיה שכן ידוע לכל שהם ידרסו בקרוב ע"י התפלצת האיסלמית ואז יקראו להם הח'ליפות הפאן איסלמית של אל סאווידון.
;D
אבל ברצינות, לא הייתי מזלזל באירופאים יותר מדי.  אחרי שראינו מה הם עשו ליהודים, אנחנו יודעים למה הם מסוגלים...
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק כך או כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : ינואר 21, 2007, 05:52:28 »
דבר אחד אני יודע הסינים בשקט בשקט משתלטים .לארה"ב יש חוב כבד כבד אצל הסינים .
בוא נאמר שהחוב שיש לישראל לאמריקה הוא כלום אפסי לעומת החוב שיש לארה"ב אצל הסינים .
זה נותן לכם בודאי חומר למחשבה כמה חזקה סין .ארה"ב נילחמת בשיניים לא להעביר טכנולוגיה מתקדמת לסין
כולל הפעלת לחץ על ישראל (מי שזוכר עיסקת שידרוג המטוסים )שהסינים כעסו עלינו מאוד .זה הכל בגלל
שאמריקה התנגדה לזה.שוב הבולשביקים אוחזים בקרני המזבח .בטוח שיש פה היסטוריונים שבקיאים בפרטים
יותר ממני אשמח אם משהו ירחיב בנושא ארה"ב סין וכל עניין הכלכלה ביניהם נושא מאוד מאוד מרתק .
החישוב שלי שסין בסוף תנצח את כל המערב זה לא רחוק רבותיי.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : ינואר 21, 2007, 08:56:42 »
החוב של ארה"ב הוא לא כבד---הוא בלתי אפשרי.  ההתמוטטות של ה"כלכלה" האמריקאית היא רק עניין של זמן, וכשזה יקרה, אני מקווה שאני כבר אהיה בא"י.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #9 ב- : ינואר 21, 2007, 20:31:11 »
הסוציאליזם בשבדיה הצליח והוא התאים לשבדיה של פעם שהייתה חברה הומוגנית, אבל נוכך שיעורם הגובר של הטפילים המוסלמים ברור שהוא אינו בר קיימה. באירופה אנשים עובדים פחות שעות מבאמריקה ויש להם שירותי בריאות ממשלתיים ברמה טובה יותר וכו' כך שאיכות החיים שם יותר טובה מבאמריקה.  בעשור האחרון אמריקה צמחה הרבה יותר מהר מאירופה כך שהתלג לנפש שלה משמעותית יותר גבוה אבל זה לא אומר שמדובר בחוק טבע.

לדעתי מדינה צריכה לספק שירותים כמו בריאות וחינוך בחינם לאזרחים, אבל לא לשלם קצבאות. אפשר לסייע לנזקקים על ידי תלושים לרכישת מצרכים הקלות מס ומעם וכו', אבל אם משלמים לאנשים קצבה הם עלולים להשתמש בה בשביל לרכוש טבק אלכוהול הימורים וכו'... אבל כמובן שמדינה יכולה לספק שירותים ברמה גבוהה רק אם האוכלוסייה שלה היא מנומסת והוגנת דייה.

ובעניין החוב האמריקאי- למרות שהוא ענק הוא באופן יחסי לגודל להשוואה הוא קטן יותר מהחוב של איטליה ויוון למשל. והגירעון במאזן התשלומים של ארה"ב מול מדינות אופק ורוסיה הוא יותר מכפליים מאשר הגרעון עם סין (אני חושב שמדובר ב500 מליארד דולר ו200 מליארד בהתאמה).

בגלל גודלה סין תהפוך בתוך עשור ליצרנית התל"ג המובילה בעולם אבל יש להניח שארה"ב תשמור על המובילות הטכנולוגית והתרבותית שלה בעשורים הקרובים. וסין כבר זרעה את המשברים שעתידים להכות בכלכתה בעתיד: הזדקנות האוכלוסייה כתוצאה ממגבלת הילודה ונזקים סביבתיים חמורים. 

והכלכלה הסינית וכל הכלכלה העולמית לא תחמוק ממשבר חמור בעצמה אם יכה משבר כלכלי באמריקה. מרבית כלכלות העולם הן מוטות ייצוא (כלומר העסקים שלהן מוכרים שיעור גדול מאוד מתוצרתם בשווקים זרים), ואילו אמריקה מוטת צריכה עצמית ובנוסף היא הייבואנית החשובה ביותר (היא מייבאת יותר מאירופה וסין בייחד).

מנותק כך או כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #10 ב- : ינואר 21, 2007, 21:03:15 »
נו רק היום התבשרנו על ניסוי מוצלח שערכה סין (מבוכה בארה"ב).

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : ינואר 22, 2007, 03:46:15 »
אני לא יודע מי "ינצח" את מי, סין או ארה"ב.  כל מה שאני יודע זה שאנו חיים בתקופת אתחלתא דגאולה, ונביאינו התנבאו שה' יכלה בזעמו את הגוים וינקום את נקמתנו ואת נקמת שמו המחולל, אפילו אם זה לא יהיה למעננו.  סין אולי יכלה להתחמק מחרון אפו, אם הם לא היו תומכים בערבים ומציבים מכשולים בפני ישראל באו"ם, כמו אומות עוינות אחרות, אבל הם בחרו לפגוע (באופן עקיף) בעם ה', גם אם מסיבות "אובייקטיביות" וכלכליות, ובכך לקרוא תגר נגד הקב"ה (לא מפליא כלל וכלל, הם הרי אתאיסטים קומוניסטים).  כיוון שעשו כך, הם ישאו בתוצאות.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן