כתב נושא: מהו החינוך-הממלכתי ולמה הוא קיים ?  (נקרא 10252 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Altalena

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
מהו החינוך-הממלכתי ולמה הוא קיים ?
« להגיב #25 ב- : נובמבר 16, 2007, 14:56:19 »
יש הבדל בין ישיבות תיכוניות לבין תיכונים דתיים.מכאן נובע הבילבול שלכם.

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #26 ב- : נובמבר 17, 2007, 20:31:27 »
אין לי ניסיון בבתי ספר דתיים, אך אוכל לספר לכם מה קורה בבית ספרי הממלכתי.
המורה שלי לאזרחות שמאלני, והמחנך שלי ימני.
המורה לאזרחות אומר כבדרך אגב "מסירת הגולן תבטיח שלום", ואילו המחנך תמיד טורח להזכיר ביום הזיכרון לרצח רבין, שהיום הוא לזכר הרצח, המעשה, ולא לזכר יצחק רבין.
חוץ משני אלה, רוב המורים בד"כ ענייניים, כלומר, אינם מערבים פוליטיקה.
ספרי הלימוד בהיסטוריה ובאזרחות דיי שמאלנים, אך, בד"כ לא עוסקים בעניינים במחלוקת.
השירותים ממלאים את תפקידם הרגיל, אך לעתים יש תלמידים שמעשנים בחצר.
אני לא יודע אם זה המצב בכל בתי הספר בממלכתיים, אך בית ספרי בעיר קטנה ועושה סינון יחסית טוב.

החינוך הממלכתי שומר על רמה אחידה, ומכשיר את תלמידי ישראל באופן דומה.
כך, כל תלמיד אמור לדעת פרטים מסויימים בתחומים שונים.
בלי החינוך הממלכתי תלמיד בצפון ת"א לא בהכרח ילמד תנ"ך, ואילו התלמיד הדתי בבני ברק לא ילמד דבר פרט לתורה.
לבתי הספר הדתיים ניתנה פחות או יותר עצמאות, ולכן בית ספר של חרדים אנטי-ציוניים (כדוגמאת חסידות סאטמר או נטורי קרתא) יכול לחנך לשנאת מדינת ישראל, ואילו בבתי הספר הממלכתיים דבר כזה לא אמור לקרות (כשדובר ביהודי-ישראלי נורמלי, לא יולי תמיר וחבריה).

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #27 ב- : נובמבר 17, 2007, 22:53:00 »
נץ,רואים שאתה לא מסתובב בירושלים.
כאן,תירד למעיין בליפתא,ותראה נערים דוסים,עם פאות עד הברכיים,עם בנות בבגדי ים,שמשום מה נראים כמו חזיות.
אני מעוניין לשאול אותך נץ:מתי לאחרונה היית בשרותים בבית ספר של חילונים?
לא היית ולכן אתה לא יודע את המצב האמיתי.
הרשה לי למנות לך מספר של בתי ספר סו קולד דתיים,שהמצב בהם הוא יותר גרוע מסדום ועמורה:
בית חינוך
קריית נוער
אורט ספנייאן
בית ספר אריאל
הימלפרב
וכו...
אבל בכל מקרה,זה לא הנושא.
בית החינוך, קריית נוער, אורט, אריאל, הימלפרב וכו', הם בתי ספר דתיים, שאלו שלומדים שם זה קריקטורה של דתיים, דתיים לייט או השד יודע מה,
אלה לא תלמידי ישיבה תיכונית חורב, או נתיב מאיר, ישל"צ (ישיבה לצעירים שליד מרכז הרב), הם לא מתנהגים ככה תגיד מה שתגיד, וכן גם לא בנות אולפנא (לפחות לא רובם המוחץ והמוחלט).
מי שלומד בתיכון דתי, אני לא יודע עד כמה אפשר להגדיר אותו כדתי.
אז נא לא לערבב מין בשאינו מינו.
ועוד משהו, אני עצמי ירושלמי לשעבר, ואני מסתובב מדי פעם שם, אני מכיר את העיר מצויין, אז מה אתה מבלבל.
וחילונים לא מסתובבים עם בנות בבגד ים? דו מי איי פייבר.
וכן עוד דבר, הייתי עם מספיק חילונים בצבא, שספרו לי יפה מאוד מה הולך בשירותים במוסדות מסויימים.
אז נא אל תנסה לעבוד עליי, זה לא ילך.
יש מספיק מוסודות חילוניים בהם סדום ועמורה לידם זה מאה שערים.

אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #28 ב- : נובמבר 17, 2007, 22:58:36 »
בואנה תגיד לי אתה נורמלי או מה?!?!
לא הולך אצלנו שום דבר בשירותים,לעומת זאת יש לי חבר שלומד בבית ספר דתי,ואני מת איזה סיפורים הוא מספר לי
אז תעשה טובה ואל תבלבל את המוח אם אתה לא יודע כלום!!
אני יודע היטב, לא בדקתי אישית את בית הספר שלך, אבל שמעתי מספיק סיפורים מחילונים שהיו חברים שלי בצבא, בדיוק על מה הולך בבתי ספר אצלם, חלקם אפילו בתי ספר אליטיסטיים, לדוגמא בית ספר בהרצליה פיתוח שנחשב האליטה של האליטה, היו שם דברים שאוי לאוזניים, ואני לא אחזור עליהם מפאת נקיות הלשון וכבוד הפורום.
ובפעם האחרונה שבדקתי אני נורמלי לחלוטין.
ואני לא יודע באיזה בית ספר "דתי" חבר שלך לומד בו, ומה שבטוח אני לא לוקח ממנו דוגמא.
בית ספר דתי שלומדים בו בנים ובנות מעורב הוא לא דתי, נקודה! איך שלא תנסו להפוך את זה, וגם אם הם קוראים לעצמם בית ספר דתי.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.