כתב נושא: לכל החברים  (נקרא 18076 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בעניין: לכל החברים
« להגיב #25 ב- : ינואר 15, 2007, 16:14:26 »
האלקשי,

מעולה שאתה מזכיר את הגרב"צ מוצפי. גלוי וידוע שהרב מוצפי מגדולי המתנגדים לציונות, ולבחירות. לפי שיטתו של הרב מוצפי יש איסור הילכתי ללכת לבחור בבחירות, פשוט אסור לתת יד איכשהו במפעל הציוני. פעם הוא דרש "כי מציון תצא תורה" , מהציונים תצא התורה , הציונים הוציאו את התורה מאצלם והתעלמו ממנה. ולעומת זאת הגר"ע יוסף שליט"א לא רק אמר שמותר לבחור, הוא אמר שמי שבוחר ש"ס מובטח לו מקום בגן-עדן.
נעשה סדר - לפי הרב מוצפי מי שבוחר עושה עוון, לפי הרב עובדיה זוכה לגן-עדן.
אתה רואה איזה מחלוקת השקפתית עצומה יש בין שניהם, אבל עם כל זאת הרב מוצפי פעם נתן דרשה שלמה (יש לי אותה בבית על דיסק) על מעלתו העצומה של הרב עובדיה, והבאתי 2 ציטוטים של דבריו מקודם.
שוב פעם - וכי רק בגלל ששתי אנשים חולקים בהלכה מותר להם לבזות אחד את השני? חס ושלום.
אתה יודע שלפני 200 שנים בערך היה מחלוקת ענקית בין החסידים והליטאים. הליטאים החרימו את החסידים מכל וכל בטענה "שחדש אסור מן התורה".
אני רוצה להגיד לך שאני למדתי "זמן" (זה תקופה בישיבות של בערך 4 חודשים) בישיבה ליטאית מובהקת, והיו מביאים לנו רבנים לדרוש מכל קשת זרמי החסידות - אפילו רבנים מקהילת ברסלב.
אני רוצה לשאול אותך האלקשי - מה אתה למד מההתפתחות ההיסטורית בין החסידים והליטאים?
אומרים רבותינו - מחלוקת שהיא לשם שמים סופה להתקיים, ושאינה לשם שמים אין סופה להתקיים. מחלוקת בסדר, אבל מי התיר לבזות??
אתם מוציאים דברים מהקשרם ומסלפים את דברי רבותינו, החתם סופר מתהפך בקיברו על שאתם מפנים את דבריכם כלפי הגר"ע יוסף שליט"א.
אני מסכים איתך שאפשר להעביר ביקורת על דרך הפעילות של ש"ס כמו שעשה הרב מוצפי, מצידי אל תסכימו עם ש"ס. אבל זה לא קשור לאיסור של ביזוי ת"ח?
האלקשי, מספיק עם כל הפילוסופיה בגרוש הזאת אנחנו עשבים הוא עץ אורן. את הרב עובדיה יוסף צריך מן בתורה (פסוק מפורש) לירא ממנו בדיוק כמו שאתה ירא מהקב"ה, ואפילו יותר כיוון שהקב"ה מוחל על כבודו ואין מוחל על כבוד ת"ח.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #26 ב- : ינואר 15, 2007, 16:32:33 »
ערן,

ושוב, נדמה לי שאינך מבין את ההבדל בין ביקורת קשה לבין ביזוי. באם אתה רגיש להתבטאויות כנגד ת"ח,
אני מציע לך להתרחק מכמה וכמה נדבכים חשובים בהספרות התורנית, כגון השגות הראב"ד על הרמב"ם.

אני פשוט לא מבין מהי טענתך. האם הביקורת כלפי הגר"ע יוסף אינה בגדר מחלוקת לשם שמים?
האם כשחז"ל אמרו שהשוחד יעור עיני חכמים הם לא התכוונו לחכמים כגון הגר"ע יוסף?
האם ת"ח עצומים לא יכולים לשגות ולסור מן הדרך? משנה מפורשת היא שאפילו סנהדרין של 71
יכולה לטעות, ואף יוחנן כהן גדול הפך לצדוקי לאחר שנכנס לפני ולפנים במשך 80 שנה. אבל נראה
שלדעתך הגר"ע יוסף הוא הקב"ה עצמו, והוא לא יכול לשגות. מזכיר במקצת את המשיחיזם בחב"ד.

תתפלא, אבל אני שותף מלא לדעתו של הגרב"צ מוצפי בנוגע לאיסור ההשתתפות בבחירות.
הרב מוצפי הוא תומך גדול בהתיישבות ומרבה לשבח את ברוך מרזל ואת מתיישבי חברון, ומרבה
לבקר בחברון ומערת המכפלה. לעומת זאת הרב עובדיה היה ונשאר תומך גדול במדינה ומוסדותיה,
ומהתקשרותו למוסדות הללו צמחה כל הרעה של שחיתות ש"ס. וכן, אפשר להכיר בגדולתו ההלכתית
של הגר"ע יוסף ובכל זאת לשלול את גישתו הרעה והמוטעת שגרמה להרצחם של 1600 יהודים.

מקורה של הגישה הזו היא בקבלת שוחד, חד וחלק.
ובמקום בו יש חילול השם - אין חולקין כבוד לרב. הלכה מפורשת.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : ינואר 15, 2007, 18:02:47 »
ורק שלא תבין נכון, ערן, אני כותב את שורות התוכחה האלה ומחייך, ולמה?
מכיון שאני רואה כי אתה מכוון את לבך לשמים למרות שבסופו של דבר אינך צודק.
ולוואי והטעויות של כולנו יהיו כאלה.

וכפי רבי נחמן כתב: עדיך להכשל באהבת חינם מאשר בשנאת חינם.
(הרב כהנא הי"ד זצ"ל היה נוהג לומר שעדיף לא להכשל כלל, לא בשנאת חינם ולא באהבת חינם)

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #28 ב- : ינואר 15, 2007, 18:33:22 »
האלקשי,

לא רק שאינך צודק, אתה טועה טעות מרה וחמורה. אומרים רבותינו שכמו שיש מצווה לומר דברים שישמעו, כך יש מצווה להמנע מלומר דברים שלא ישמעו. אומרים רבותינו "הוכח תוכיח את אמיתך", כפילות הלשון לאמר לך, תוכיח אפילו 100 פעמים ואין דומה 100 פעמים למאה פעמים ואחד, אבל כל זה דווקא כשהשני מוכן לקבל תוכחה.
אני הזהרתי אותכם - אתם עוברים על ביזוי ת"ח, בשמים לא תוכלו לומר לא ידענו, לא הבנו, כוונתנו הייתה לשם שמים.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : ינואר 15, 2007, 20:21:43 »
ערן, חבל שאתה מתחמק ולא עונה על שאלות שהוצגו בפניך. אם ברצונך להוכיח אותנו על ביזוי ת"ח כלשונך,
אתה צריך להוכיח מהו הביזוי כאן ומדוע הלכתית אסור לעלות על דל שפתינו שרב זה או אחר טעה, שגה או כשל.
כל עוד אתה מתחמק, הרי אתה בגדר של אומר דברים הלא נשמעים.

אגב, המשפט המצמרר שכתבת בהודעה קודמת - יש בו יותר מנדנוד כפירה ח"ו, ולדעתי ראוי שתחשוב שוב, תחזור בך ותנסח מחדש.

ציטוט
את הרב עובדיה יוסף צריך מן בתורה (פסוק מפורש) לירא ממנו בדיוק כמו שאתה ירא מהקב"ה, ואפילו יותר כיוון שהקב"ה מוחל על כבודו ואין מוחל על כבוד ת"ח.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #30 ב- : ינואר 16, 2007, 05:46:09 »
האלקשי צודק.  ערן, יש לך כוונות טהורות, אבל נראה לי שנסחפת קצת...
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #31 ב- : ינואר 16, 2007, 11:52:40 »
האלקשי,

הגר"ע יוסף שליט"א כבר בשנת 1973 (כ-11 לפני שתנועת ש"ס הקומה בכלל) פסק הלכה! הלכה טהורה! בלי קשר לתנועת ש"ס, היא בכלל לא הייתה קיימת! בלי קשר "לשוחד" כספי ח"ו, כי ש"ס לא הייתה קיימת! וההלכה היא - ששטחים תמורת שלום - מותר!!!!
כ-20 לאחר פסיקתו היה לו אפשרות לא רק לפסוק על הנייר אלא גם לממש את פסיקותיו, שהרי: "נאה דורש נאה מקיים".
הרב עובדיה היה תמיד ונשאר איש רודף שלום, ההלכה שלו היא ששלום בא לפני שטחי ארץ ישראל בלי שום קשר לש"ס כפי  שכבר הוכחתי לעיל.
לכן בהסכמי אוסלו שאלו את הרב עובדיה: אנחנו יכולים ורוצים לנסות להגיע להסכם שלום, תתמוך בצעד הזה וגם בחורים ישיבות יקבלו עזרה פיננסית.
ממש חלום - גם ללכת בעקבות הפסיקה שלו, שלה אין שום קשר לש"ס, גם לנסות להגיע לשלום, וגם תלמוד תורה יתחזק.
הרב עובדיה ניסה להגיע לשלום, אבל הערבים היה להם תוכניות אחרות ימ"ש, ולכן בראיון ל"ידיעות אחרונות" אמר את הדברים הבאים: "הרב עובדיה נשאל בראיון ל"ידיעות אחרונות" אם פסק ההלכה המפורסם שלו בדבר ההיתר למסור שטחים תמורת שלום כבר לא בתוקף, והשיב: "חלילה. ככוחי אז כוח גם עתה. אבל המצב הוא כזה: אנחנו רוצים שיהיה שלום של אמת. לא שלום של טרוריסטים. לא שיבואו ויהרגו אותנו בתוך בתינו. זה שלום זה? 'אני שלום וכי אדבר המה למלחמה'. זה לא שלום, כמובן.

"אבל אני לא חוזר בי ממה שפירסמתי בשעתו, כי בעד שלום עם ביטחון אמיתי כדאי לוותר על שטחים. כל יהודי שווה עולם מלא. כל יהודי. ותשמע חביבי, זו דעתי על פי דעת התורה. ולא אמרתי את זה רק ביני לבין עצמי. בכל דבר אני דוגל באמרה 'מכל מלמדי השכלתי'. הייתי חבר בית הדין הגדול עם הרבנים ז'ולטי, גולדשמידט ואלישיב. אנשים גדולים וחכמים גדולים. דיברנו בזה כמה פעמים, והם הסכימו אתי".

הרב עובדיה עדיין רוצה להגיע לשלום, בלי שום קשר לתנועת ש"ס כמו שראית לעיל, הוא נשען על מקורות הילכתיים חזקים ועל גדולי ישראל כמו  הרבנים ז'ולטי, גולדשמידט ואלישיב, וחוץ מעניין השלום עדיין צריך ללמוד תורה בישראל, ולצערינו בראש מדינת ישראל יושבים אנשים צוררים ליהדות, מישהו צריך להאכיל את כל התינוקות של בית רבן, מישהו צריך לשלם למלמדים.
תשמע - אתה רוצה לקבל את הטענות של מרן הגר"ע יוסף שליט"א - אז סבבה. אתה לא רוצה לקבל - אל תקבל. אבל לבוא ולהגיד שהוא עושה "פאשלות" - חס וחלילה, חס ושלום, בטח ובטח שאתה לא תקבע דבר כזה, מה שכן יש בזה גם ביזוי ת"ח אני בטוח במיליון אחוז.

בייקר

• אורח
« להגיב #32 ב- : ינואר 16, 2007, 12:07:34 »
האם מצוות ישוב ארץ ישראל לא קודמת לשלום מדומה?יש ראיון בעיתון ויש מעשים:ש"ס יושבת בממשלות שמגרשות יהודים.הרב אליישיב והחרדים טועים גם הם בנושא.
יש מקורות בהלכה ויש פסיקות לכאן ולכאן.
מה שמנסים לומר כאן שאנו מקבלים את פסק ההלכה של הרב כהנא,רמב"ם,רמב"ן,רש"י ואת התנהגות יהושע בן נון כפי שמפורטת בספר יהושע:יש לכבוש את הארץ ולגרש את תושביה ורק צעד כזה יביא שלום.
נסיגות לא יביאו שלום כמו שאכילת חזיר לא תעזור לכשרות.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #33 ב- : ינואר 17, 2007, 04:07:14 »
ציטוט
הרב עובדיה היה תמיד ונשאר איש רודף שלום, ההלכה שלו היא ששלום בא לפני שטחי ארץ ישראל

אם כן הרב עובדיה יוסף לא יודע הלכה, מכיוון שמצוות כיבוש ויישוב הארץ דוחה פיקוח נפש, במיוחד כשאין סכנת כליה לעם ישראל, ויד ישראל חזקה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : ינואר 17, 2007, 04:07:51 »
שלום שלום ואין שלום
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

בייקר

• אורח
« להגיב #35 ב- : ינואר 17, 2007, 10:52:44 »
נסיגות גורמות לפיקוח נפש.שפיכות דמים היא יהרג ובל יעבור ובגלל עובדיה יוסף והשמאל נגרמת שפיכות דמים:1600 הרוגים ו10000 פצועים.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #36 ב- : ינואר 17, 2007, 13:49:50 »
ציטוט
הרב עובדיה היה תמיד ונשאר איש רודף שלום, ההלכה שלו היא ששלום בא לפני שטחי ארץ ישראל

אם כן הרב עובדיה יוסף לא יודע הלכה, מכיוון שמצוות כיבוש ויישוב הארץ דוחה פיקוח נפש, במיוחד כשאין סכנת כליה לעם ישראל, ויד ישראל חזקה.

הוא כתב רק 40 ספרי פסיקה בחייו שהתקבלו ע"י כל גלילות ישראל. וחוץ מזה שגם ענקי הדור הרבנים ז'ולטי, גולדשמידט ואלישיב הסכימו איתו.
כולם טועים (ח"ו) רק דווקא כך צודק  :-\
אין כל ספק ששטחים תמורת שלום אמת (אבל רק אמת) דוחה שטחים, זה דבר פשוט בהלכה לא צריך אפילו לומר אותו.

בייקר,

אני מוחה בך על ביזיון ת"ח ואני לא מקנא בעונש שלך. כתוב בספר שערי תשובה לרבינו יונה שער ג ד"ה קמד:
...והמבזה תלמידי חכמים, והמבזה את המועדות, כי אף על פי שיש בידו תורה ומעשים טובים אין לו חלק לעולם הבא.

בייקר

• אורח
« להגיב #37 ב- : ינואר 17, 2007, 13:52:30 »
בהומור אענה לך שמקומי בגיהנום עם החוטאות אבל יותר ברצינות מי שתומך בש"ס עומד על דם רעהו וגורם לשפיכות דמים איומה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #38 ב- : ינואר 17, 2007, 13:57:49 »
בהומור אענה לך שמקומי בגיהנום עם החוטאות אבל יותר ברצינות מי שתומך בש"ס עומד על דם רעהו וגורם לשפיכות דמים איומה.

אתה צריך לומר זאת בעצב ולא בשמחה - יהודי!!!

ש"ס עושה קידוש ה' אדיר ע"י מוסדות של תורה, מקוואות, דרשות, עצרות עם - תורה זה קידוש ה' הכי גדול שיש בעולם. אתה יודע כמה יהודים קדושים במהלך הדורות מסרו את חייהם בשביל ללמוד תורה? אני מבטיח לך שהרבה הרבה הרבה יותר מ-1000.
הלא רבי עקיבא בעצמו הוצא להורג רק בגלל שהקהיל קהילות ולימד אותם תורה ברבים. ואמר לו יהודה בן פפוס - "אשריך ר' עקיבא שנתפסת על דברי תורה ולא על דברים בטלים".

בייקר

• אורח
« להגיב #39 ב- : ינואר 17, 2007, 14:25:01 »
אני עצוב כשדם נשפך,תבוא הברכה על ש"ס ואל המעיין.אני מעדיף להיות בגיהנום עם הרב כהנא זצ"ל,חיים בן פסח על גן עדן של שוטים שבנו לעצמם השמאלנים ותלמידי חכמים שנתנו לגטימציה למעשה הבגידה ההרסני ביותר מאז קום המדינה שנעשה באוסלו.מי שמוסר שטחי ארץ ישראל לאויב המוסלמי גורם לעונש מהקב"ה על זה נאמר:" ועשו הרע בעיני ה' חטאו והחטיאו את ישראל.רבין ימח שמו הזכיר לי את אחאב ולאה את איזבל וצר לי שמרן גדול הדור,פאר הדור והדרו,ספר תורה מהלך ישב במושב הליצים של אוסלו.
או שהקב"ה הוא האלוקים או שחלילה עגל הזהב של אוסלו הוא האלוקים.
אוסלו היה עבודה זרה,שפל המדרגה הרוחני,מעשה בגידה הגרוע מזנות.ולכן שפיכות הדמים הנוראה.
הרב עובדיה הצדיק נתן הכשר לרוצח המונים,סוטה מין הומוסקסואל,חובב נערים צעירים שמת כנראה מאיידס,מפלצת ששפך הכי הרבה דם מאז היטלר.מעולם לא שנאתי מישהו כמו ששנאתי את ערפאת הכלב הערבי המוסלמי ורבין ועובדיה תמכו במשכב הבהמה שנעשה באוסלו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #40 ב- : ינואר 17, 2007, 16:27:21 »
אל תדבר עליו כאילו הוא חבר שלך - חזור בך מיד!!!!
מי אתה יא פישר קטן שכמוך שתבוא בכלל לפתוח את הפה כנגד מרן הגר"ע יוסף שליט"א, אפילו הרב מאיר כהנא הי"ד שאני מעריץ ומוקיר מאוד לא ברבע רמה בכלל להתחיל לפתוח את פיו כנגד מרן, ובאמת כהנא הי"ד השכיל לעשות זאת - הוא מעולם לא דיבר נגד ת"ח, בניגוד לכמה "ממשיכי דרכו" שרק מובטח להם גינהום. הגיהנום כלה והם אינם כלים.
ויותר מזה עיין בספר צופה ומנהיג עמ' 287 ששם הרב כהנא הי"ד, שם יש נאום של הרב כהנא משנת 1989 כ-5 שנים לאחר שש"ס הוקמה, וכ-16 שנים לאחר פסיקתו של הרב עובדיה בנושא "שטחים תמורת שלום", בנאום הזה הוא מזכיר את הרב עובדיה בשמו המלא (הרב עובדיה יוסף) כיאה לגדול בדורינו, ולא חס וחלילה חס ושלום "כסף". אם מישהו מעוניין לדעת למה הוא דיבר עליו, הרב כהנא אמר שהרבנות צריכה להיות מעל המדינה, ושמנהיגי הרבנות כמו הרב עובדיה (שהיה הרב הראשי במשך רוב שנות פעילות כך)  צריכים להיות צריכים להיות מעל למדינה ולא כפופים לה!!!!!
אני הוכחתי מקודם שהפסיקה של הרב עובדיה אין שום קשר לש"ס, זאת הלכה טהורה שהרבה מגדולי הדור אשכנזים גם ספרדים מסכימים איתה.
בתורה יש כלל :"יחיד ורבים - הלכה כרבים". "אחרי רבים להטות". הרב כהנא הי"ד הוא יחסית דעת מיעוט בנושא הזה. במקרה הזה הרב כהנא הוא היחיד. ואין מזניחים דעת הרוב בשביל יחיד!!!!
חבל שאני בכלל מוכיח אותך, אין לך טיפת יראת שמים.
« עריכה אחרונה: ינואר 17, 2007, 16:28:12 על ידי eran »

מנותק mashras

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • "גונב איש ומכרו...מות יומת"
« להגיב #41 ב- : ינואר 17, 2007, 22:30:24 »
מי אתה יא פישר קטן שכמוך שתבוא בכלל לפתוח את הפה כנגד מרן הגר"ע יוסף שליט"א, אפילו הרב מאיר כהנא הי"ד שאני מעריץ ומוקיר מאוד לא ברבע רמה בכלל להתחיל לפתוח את פיו כנגד מרן, ובאמת כהנא הי"ד השכיל לעשות זאת - הוא מעולם לא דיבר נגד ת"ח, בניגוד לכמה "ממשיכי דרכו" שרק מובטח להם גינהום. הגיהנום כלה והם אינם כלים.
ויותר מזה עיין בספר צופה ומנהיג עמ' 287 ששם הרב כהנא הי"ד, שם יש נאום של הרב כהנא משנת 1989 כ-5 שנים לאחר שש"ס הוקמה, וכ-16 שנים לאחר פסיקתו של הרב עובדיה בנושא "שטחים תמורת שלום", בנאום הזה הוא מזכיר את הרב עובדיה בשמו המלא (הרב עובדיה יוסף) כיאה לגדול בדורינו, ולא חס וחלילה חס ושלום "כסף". אם מישהו מעוניין לדעת למה הוא דיבר עליו, הרב כהנא אמר שהרבנות צריכה להיות מעל המדינה, ושמנהיגי הרבנות כמו הרב עובדיה (שהיה הרב הראשי במשך רוב שנות פעילות כך)  צריכים להיות צריכים להיות מעל למדינה ולא כפופים לה!!!!!
אני הוכחתי מקודם שהפסיקה של הרב עובדיה אין שום קשר לש"ס, זאת הלכה טהורה שהרבה מגדולי הדור אשכנזים גם ספרדים מסכימים איתה.
בתורה יש כלל :"יחיד ורבים - הלכה כרבים". "אחרי רבים להטות". הרב כהנא הי"ד הוא יחסית דעת מיעוט בנושא הזה. במקרה הזה הרב כהנא הוא היחיד. ואין מזניחים דעת הרוב בשביל יחיד!!!!

מצטרף לדעתו של eran. כלומר אין לזלזל בת"ח. ואם יש ביקורת יש לעשות אותה ביראת כבוד.
הרב עובדיה יוסף, ת"ח מובהק - מגאוני הדור. לפחות כך אומרים עליו. חבל רק שהוא הכניס את עצמו לפוליטיקה.
צר לי, אך יקשה עלי לכתוב להשתתף בפורום שמבזים בו תלמידי חכמים. זה נוגד את אחד עקרונותי. בעניין הזה תשתדלו להתחשב. אני לא לבד בדעה זו.
תודה ואל תקחו קשה מה שאמרתי. פשוט תפגינו קצת יותר אמפתיה והתחשבות בנקודה הרגישה הזו.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : ינואר 18, 2007, 01:57:35 »

ERAN, אין גבול לחוצפה שלך. אתה קורא ליהודי יקר כמו בייקר פישר קטן. אתה הפישר הקטן! אתה כבר שמת את בייקר בגיהנום? תזהר! יכול להיות שאתה עוד תלך לשם.

יש לך את החוצפה לומר שגדול דורנו הרב מאיר כהנא זצוק''ל הוא לא רבע מעובדיה יוסף? אתה אומר שרק הרב כהנא דחה את הגישה התבוסתנית של "שטחים תמורת שלום" של עובדיה יוסף? שהרב כהנא היה יחיד בדעתו? שקר! כל המחנה הדתי הלאומי דוחה את הגישה הגלותית הזאת. אין במחנה שלנו אף רב משמעותי שתומך בנסיגות ההתאבדותיות שעובדיה יוסף מציע. ויוסף לא רק מציע, בגללו כבר היו נסיגות מלב ליבה של ארצנו, ואין חילול השם יותר גרוע מזה. אף רב רציני במחנה הדתי הלאומי לא מסכים עם הנסיגות המטורפות והפחדניות האלו.

ואנו במחנה הדתי הלאומי, אנו הרוב של יהודים שומרי מצוות גם בא''י וגם בעולם. החרדים הם המיעוט. גם רוב הרבנים בא''י ובעולם מהמחנה שלנו.

לכן, אם תרצה ללכת עם הרוב, בעניין זה, הרב כהנא הוא עם הרוב, ועובדיה יוסף עם המיעוט.

אפילו בין המיעוט החרדי, הרבה רבנים דוחים את ההצעות השמאלניות קיצוניות של עובדיה יוסף. כולם יודעים מה חב''ד אומר לגבי בריחות מא''י. אבל אפילו אגודה דרשה מש''ס לפרוש מממשלת הזדון של רבין-פרס-אוסלו. אז עובדיה יוסף היה היחיד שעמד על דעתו שההיטלר הערבי יאסר ערפאת הוא פרטנר לשלום וצריך לתת לו מדינה עצמאית בלב ליבה של א''י.

לגבי הנסיגות, מי צדק - עובדיה יוסף שאמר שזה יביא שלום, או הרב כהנא שתמיד הזהיר שזה רק יביא יותר רצח, יותר דם, יותר אסונות?

לגבי הערבים, מי צדק - עובדיה יוסף שאמר בתקופת אוסלו שהערבים מתונים ואנשי שלום, או הרב כהנא שתמיד אמר שהערבים רק רוצים להשמידנו ושכל הסכם אתם לא שווה כלום?

כתבת שהרב כהנא לא רבע מרמת עובדיה יוסף.

"איזהו חכם הרואה את הנולד" אמרו חז''ל. לפי קנה המידה של חז''ל, מי יותר חכם, הרב כהנא או עובדיה יוסף? מי תמיד ראה את הנולד ומי לא?

עז77

• אורח
« להגיב #43 ב- : ינואר 18, 2007, 02:05:31 »

ERAN, אין גבול לחוצפה שלך. אתה קורא ליהודי יקר כמו בייקר פישר קטן. אתה הפישר הקטן! אתה כבר שמת את בייקר בגיהנום? תזהר! יכול להיות שאתה עוד תלך לשם.

יש לך את החוצפה לומר שגדול דורנו הרב מאיר כהנא זצוק''ל הוא לא רבע מעובדיה יוסף? אתה אומר שרק הרב כהנא דחה את הגישה התבוסתנית של "שטחים תמורת שלום" של עובדיה יוסף? שהרב כהנא היה יחיד בדעתו? שקר! כל המחנה הדתי הלאומי דוחה את הגישה הגלותית הזאת. אין במחנה שלנו אף רב משמעותי שתומך בנסיגות ההתאבדותיות שעובדיה יוסף מציע. ויוסף לא רק מציע, בגללו כבר היו נסיגות מלב ליבה של ארצנו, ואין חילול השם יותר גרוע מזה. אף רב רציני במחנה הדתי הלאומי לא מסכים עם הנסיגות המטורפות והפחדניות האלו.

ואנו במחנה הדתי הלאומי, אנו הרוב של יהודים שומרי מצוות גם בא''י וגם בעולם. החרדים הם המיעוט. גם רוב הרבנים בא''י ובעולם מהמחנה שלנו.

לכן, אם תרצה ללכת עם הרוב, בעניין זה, הרב כהנא הוא עם הרוב, ועובדיה יוסף עם המיעוט.

אפילו בין המיעוט החרדי, הרבה רבנים דוחים את ההצעות השמאלניות קיצוניות של עובדיה יוסף. כולם יודעים מה חב''ד אומר לגבי בריחות מא''י. אבל אפילו אגודה דרשה מש''ס לפרוש מממשלת הזדון של רבין-פרס-אוסלו. אז עובדיה יוסף היה היחיד שעמד על דעתו שההיטלר הערבי יאסר ערפאת הוא פרטנר לשלום וצריך לתת לו מדינה עצמאית בלב ליבה של א''י.

לגבי הנסיגות, מי צדק - עובדיה יוסף שאמר שזה יביא שלום, או הרב כהנא שתמיד הזהיר שזה רק יביא יותר רצח, יותר דם, יותר אסונות?

לגבי הערבים, מי צדק - עובדיה יוסף שאמר בתקופת אוסלו שהערבים מתונים ואנשי שלום, או הרב כהנא שתמיד אמר שהערבים רק רוצים להשמידנו ושכל הסכם אתם לא שווה כלום?

כתבת שהרב כהנא לא רבע מרמת עובדיה יוסף.

"איזהו חכם הרואה את הנולד" אמרו חז''ל. לפי קנה המידה של חז''ל, מי יותר חכם, הרב כהנא או עובדיה יוסף? מי תמיד ראה את הנולד ומי לא?

תגובה מצויינת חיים כמו תמיד, וערן מאוד לא מוצא חן בעיניי ההשתלחויות שלך על גולשים אחרים,
כמו בייקר וציפורה ונץ וגאה בזה, בעבר הייתי מנומס בבקשותי אך סבלנותי פוקעת ליחס המעליב שלך לגולשים אחרים,
עם כל ההערכה הגדולה שיש לי לתרומות שלך בפורום, אני לא אסבול העלבת גולשים אחרים בפומבי,
זה איסור שמצויין במפורש בתנאי השימוש של הפורום! קח זאת לתשומת ליבך ותתחיל להרגיע את ההתלהמויות שלך החל מעכשיו!

נאמנותך לרב עובדיה מוערכת בפורום, אך יש כאלה שחולקים עליך ועל הרב שלך,
ועליך ללמוד לכבד אותם ולענות להם בצורה נימוסית מבלי להתלהם ולעלוב בהם באופן אישי!
« עריכה אחרונה: ינואר 18, 2007, 02:08:17 על ידי עז77 »

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : ינואר 18, 2007, 06:07:23 »
רבותי וגבירותי,

זה לא אשמתו של ערן.  מתוך גרונו (כביכול) של ערן מדבר רבו.  הייתי ממליץ לך, ערן, להחליף ישיבה באופן דחוף, מפני שכל מרצך מופנה לאפיקים לא ראויים, ואתה מבזבז את זמנך.  יש לך פוטנציאל עצום לקדש שם שמיים, ולכך אתה זקוק למדריך ראוי, רב כהניסטי, ישיבה כהניסטית, מפני שללא הדרכה נכונה, נאותה, אין סיכוי שתאחז במדות על דרך אמת, במיוחד בדור שעליו נאמר "ואבדה חכמת חכמיו", ואוי לנו איך שהרב עובדיה יוסף מייצג את החכמים שעליהם מדבר הכתוב!  ת"ח מתקדמים הציגו בפניך טיעונים מעמיקים, עם ציטוטים של הלכות, ואילו אתה בשלך, נאחז נואשות בטיעון היחיד "אסור לבזות ת"ח", אותו תלשת מכל הקשר.  הגיע הזמן שתאחז במדת הענווה: "מכל מלמדי השכלתי", ותבין, סוף כל סוף, שפסיקה שמצדיקה "שטחים תמורת שלום" מסלפת את ההלכה והופכת את הטמא לטהור, וזה לא משנה מי הפוסק או מתי זה נפסק.  במיוחד כשהשלום שעליו מדובר הוא עם עמלק (ועד כמה שאני יודע, על הפסיקה שהישמעאלים הם עמלק, הרב עובדיה יוסף אף פעם לא חלק).

אני מבכה את העובדה שבגלל מוריך בישיבה נוצר מצב עצוב שבו יהודי כמוני, שנכון לעכשיו יותר חילוני מאשר אמוני, ועם ידע מאוד מאוד מצומצם (וזאת אם לומר בלשון עדינה) בתורה והלכה, מבין את הנושא שנזכר למעלה, ואתה, שמקדיש שעות רבות ללימוד תורה והלכה, לא מסוגל ולא רוצה להבין את זה.  הבכייה שאתה בוכה על ביזוי (כביכול) כבודו של הרב עובדיה יוסף היא בכיית חינם, במיוחד לאור המציאות העגומה של היום, ששם ה' מחולל בישראל ובגוים בכל כך הרבה תחומים, חלקית באשמתו של הרב עובדיה יוסף, ואתה בוחר להתעלם מכל זאת ולהקדיש את כל מרצך וכעסך להוכיח תוכחות חינם.  לסיכום, אני נפעם מהמסירות שבה אתה שואף לקדש שם שמיים ולקיים מצוות "הוכח תוכיח", אבל בלי הדרכה נכונה תכשל ח"ו ותגרום למצב הפוך.

הגיע הזמן להחליף ישיבה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק mashras

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • "גונב איש ומכרו...מות יומת"
« להגיב #45 ב- : ינואר 18, 2007, 07:17:34 »
אני רוצה לומר שהתמיכה שלי בערן היתה מסוייגת.
קיים קונפליקט בין הביקורת הנוקבת כלפי הרב עובדיה יוסף לבין היותו ת"ח בקיא בגמרא מאין כמותו. צריך להכיר בקונפליקט הזה.
אך אין לי הסתייגות מדבריו של חיים בן פסח.

עז77

• אורח
« להגיב #46 ב- : ינואר 18, 2007, 13:58:32 »
קיים קונפליקט בין הביקורת הנוקבת כלפי הרב עובדיה יוסף לבין היותו ת"ח בקיא בגמרא מאין כמותו. צריך להכיר בקונפליקט הזה.

זו סוגיה רגישה, גם חיים יודע זאת כולנו יודעים זאת,
ואין תשובה אחידה בנושא - אבל בני אדם צריכים לדעת לקבל ביקורת ולעמוד בה,
זהו חלק מדו-שיח בין אנשים מתורבתים, אי אפשר להכתיב דיעה של אדם על אחרים,
וכשהם אינם מקבלים אותה להתעמר בהם או לסגת מהדיון בעליל, צריך לדעת להתדיין ושצריך אז גם להסכים שלא להסכים.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : ינואר 21, 2007, 04:25:42 »
בקיא בגמרא...  אני מאוד רוצה להגיב, אבל מעדיף לשתוק.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

Aaron

• אורח
« להגיב #48 ב- : ינואר 21, 2007, 15:17:44 »
אני בדיעה של בייקר וחיים בן פסח.
ראשית כל, בגלל שאני חילוני, הרבה עובדיה יוסף בשבילי הוא כלום. אבל בגלל כל מה שהוא עשה אני שונא אותו עוד יותר, ובשבילי הוא בוגד בולשביקי מושחת.
ציטוט מדבריו של בייקר:
"מי פסק הלכה שמותר למסור שטחים לאויב הערבי מוסלמי ובכך איפשר את אסון אוסלו?מי ישב בממשלה עם אלוני ושריד?מי עזר לרבין לבצע את מדיניותו?
מי אמר שישב עם הימין ועם השמאל כל עוד יקבל תקציבים לאל המעיין?
מי מנע את עלייתו של חיים בן פסח לארץ?
מי גינה את עמיר וגולדשטיין?
מי יושב בממשלה שמאפשרת מעצר מנהלי של נועם פדרמן?
מי הסכים למתן 4 מליארד שקל לערבים בתנאי שהחרדים יקבלו כסף?
מי השתמש בקולות בוחריו הימנים לבצע נסיגות?לשחרר מחבלים?למתן נשק וכסף למחבלים?
מי תמך בגירוש בגוש קטיף?מי תמך בגירוש בעמונה או לא התנגד?
הרב עובדיה יוסף!"
כל מילה בסלע ואין מה להוסיף...

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #49 ב- : ינואר 21, 2007, 15:19:35 »
אני בדיעה של בייקר וחיים בן פסח.
ראשית כל, בגלל שאני חילוני, הרבה עובדיה יוסף בשבילי הוא כלום. אבל בגלל כל מה שהוא עשה אני שונא אותו עוד יותר, ובשבילי הוא בוגד בולשביקי מושחת.
ציטוט מדבריו של בייקר:
"מי פסק הלכה שמותר למסור שטחים לאויב הערבי מוסלמי ובכך איפשר את אסון אוסלו?מי ישב בממשלה עם אלוני ושריד?מי עזר לרבין לבצע את מדיניותו?
מי אמר שישב עם הימין ועם השמאל כל עוד יקבל תקציבים לאל המעיין?
מי מנע את עלייתו של חיים בן פסח לארץ?
מי גינה את עמיר וגולדשטיין?
מי יושב בממשלה שמאפשרת מעצר מנהלי של נועם פדרמן?
מי הסכים למתן 4 מליארד שקל לערבים בתנאי שהחרדים יקבלו כסף?
מי השתמש בקולות בוחריו הימנים לבצע נסיגות?לשחרר מחבלים?למתן נשק וכסף למחבלים?
מי תמך בגירוש בגוש קטיף?מי תמך בגירוש בעמונה או לא התנגד?
הרב עובדיה יוסף!"
כל מילה בסלע ואין מה להוסיף...
אהרון לא משנה מה יהיה אתה מעליב כרגע תלמיד חכם עם אשמות חמורות מאוד.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i