כתב נושא: לכל החברים  (נקרא 18095 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
לכל החברים
« ב- : ינואר 13, 2007, 19:36:41 »
הרבה עומדים נבוכים, עקב חוסר הוודאות לגבי "האידאולוגיה" של תנועתו. לכולם ברור שאנחנו ממשיכים את הקו של הרב מאיר כהנא הי"ד, אבל לא לכולם ברור מהו אותו קו.
ובכן הרב כהנא בסוכות התש"ן (1990 שזה שנה אחת לפני שהוא נרצח הי"ד) נתן נאום במחנה תנ"ך - תנועת נוער כ"ך - שאפשר לומר שאנחנו ממשיכים את דרכם, ושם בנאומו התיווה הרב כהנא את הקו של התנועת כך ותנ"ך, הנאום מובא בשלמות בספר צופה ומנהיג עמ' 373 ואני אצטט חלק ממנו בשביל שכולם ידעו ללא ספק באיזה קו הוביל הרב כהנא את תומכיו ואת חסידיו. וז"ל הטהור: "יש מושג במדינה של "ימין" "ושמאל". אומרים שהשמאל זה אינו טוב, ושהימין הוא טוב, וש"כך" הוא מהימין. זה לא נכון. אנחנו לא אנשי ימין ולא אנשי שמאל. אנו אנשי תורה. "לא תסור... ימין ושמאל". אין לנו שום קשר שאינו מבוסס על ההלכה! שכחנו את העיקר ביהדות, שכל ההיסטוריה וכל המתרחש אינם עניין של פוליטיקה. ביהדות מושג כזה לא קיים, אלא יש הלכה הקובעת את כל צעדיו של היהודי מהרגע שהוא קם בבוקר. הלכה זו קובעת גם את המדיניות שצריך לנקוט. יש חוק ברזל: "אם בחוקותי תלכו... ונתתי שלום בארץ" - ואין דרך אחרת. רפאל איתן, שאוכל חזיר ומחלל שבת, לא יביא את המשיח והגאולה [אף על פי שהוא מהימין]. לגבי הקץ והישועה, אין הבדל בין השמאל לביו רפול. רק אדם שמתבסס על ההלכה מסוגל להביא את הישועה. כתוב: "אם בחוקותי תלכו... ורדפתם את אויבכם ונפלו לפניכם לחרב... ואם לא תשמעו לי... אף אני אעשה זאת לכם ... והבאתי עליכם חרב נוקמת... (ויקרא כו' ג', יד', טז' כה'). ואם לא מבינים את זה, לא מבינים כלום. השאר הבל ואין בם מועיל. ביהדות יש תהליך: אם שומרים על החוקים ומקבלים עול מלכות שמים, יהיה טוב, ולא חשוב כמה אנחנו. ואם לא אזי אותו צה"ל שבשישה ימים רמס ודרס, במלחמת יוה"כ קיבל הלם ונפלו ארבעת אלפים מחיילנו. צה"ל הוא גדול כשהקב"ה רוצה, וכשהקב"ה לא רוצה, לא". עכ"ל.

אלו דברי הרב כהנא - תלמדו אותם,תשננו אותם, הם הקו שמוליך אותנו, וכל השאר הבל כלשון הרב.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בעניין: לכל החברים
« להגיב #1 ב- : ינואר 13, 2007, 19:48:07 »
כל מילה חצובה בסלע.
התרגשתי לקרוא את זה מי יודע מה היה קורא אם הייתי שם איזה אדם גדול לא ניראה לי שיקום אדם כמוהו.
ודרך אגב עכשיו כל הדברים הללו שהרב מאיר דוד כהנא זצ"ל הי"ד אמר מתבררים לנו ממלחמת לבנון.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
« להגיב #2 ב- : ינואר 13, 2007, 20:02:07 »
ההלכה היא הבסיס והעקרונות שלה.אבל כמו שיתכן מצביע ש"ס שהוא מסורתי אבל הולך בשבת למשחק של בית"ר י"ם יתכן כהניסט חילוני.
חיים בן פסח דוגמא לכהניסט טוב והנה חיים בן פסח לכאורה מבזה תלמיד חכם ומכנה אותו עובדיה כסף.מדוע?לחיים יש סיבה מצוינת.
תראה אנו לא כת חלילה שנאמנה חס ושלום לגורו.הרב כהנא זצ"ל איננו משיח או אלוקים חלילה.
זאת תנועה פוליטית דינמית עם מצע ופועלת באמצעים פוליטיים.
אנו לא מושלמים.
האם מצביע ליכוד מקיים את משנת זבוטינסקי או בגין בדיוק נמרץ?לא!יש מצביע ליכוד ממוצא מזרחי שארץ ישראל בעדיפות נמוכה אצלו.
עובדתית חיים בן פסח מודה בשידור בתשובה לשאלה שהוא יכול לטעות ואומר שזכותנו לדעה משל עצמנו.הוא מעודד חשיבה עצמאית וטוען שהוא איננו רב ומותר לחלוק עליו.
הרב כהנא לא פעל בתקופת האינטרנט והוא איננו הרבי מלובביץ' שחסידיו גם כיום מקיימים כל אות שכתב.
בפורום אחר דיברתי עם תומכי מרזל שבכלל לא מכירים את ספריו של הרב כהנא ולא קראו אותם:הם פשוט שונאים ערבים,שמאלנים ולכן התחברו לרב ולמרזל.הם גולשים בשבת ומחללים אותה בריש גלי.
אנו תומכים בגירוש ערבים ותומכים במתנחלים,אנו רואים בערבים אויב ולכן אנו כותבים פה.אבל אנו חלוקים ביננו.
עובדה שקודם כתבנו כאן בשבת.
אני מכיר גולשים כהניסטים חילונים שאינם תומכים במדינת הלכה ותמצא אותם כאן.
אני מכיר דתיים וחרדים שאינם כהניסטים וחילונים שהם כן כהניסטים.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #3 ב- : ינואר 13, 2007, 20:05:07 »
ההלכה היא הבסיס והעקרונות שלה.אבל כמו שיתכן מצביע ש"ס שהוא מסורתי אבל הולך בשבת למשחק של בית"ר י"ם יתכן כהניסט חילוני.
חיים בן פסח דוגמא לכהניסט טוב והנה חיים בן פסח לכאורה מבזה תלמיד חכם ומכנה אותו עובדיה כסף.מדוע?לחיים יש סיבה מצוינת.
תראה אנו לא כת חלילה שנאמנה חס ושלום לגורו.הרב כהנא זצ"ל איננו משיח או אלוקים חלילה.
זאת תנועה פוליטית דינמית עם מצע ופועלת באמצעים פוליטיים.
אנו לא מושלמים.
האם מצביע ליכוד מקיים את משנת זבוטינסקי או בגין בדיוק נמרץ?לא!יש מצביע ליכוד ממוצא מזרחי שארץ ישראל בעדיפות נמוכה אצלו.
עובדתית חיים בן פסח מודה בשידור בתשובה לשאלה שהוא יכול לטעות ואומר שזכותנו לדעה משל עצמנו.הוא מעודד חשיבה עצמאית וטוען שהוא איננו רב ומותר לחלוק עליו.
הרב כהנא לא פעל בתקופת האינטרנט והוא איננו הרבי מלובביץ' שחסידיו גם כיום מקיימים כל אות שכתב.
בפורום אחר דיברתי עם תומכי מרזל שבכלל לא מכירים את ספריו של הרב כהנא ולא קראו אותם:הם פשוט שונאים ערבים,שמאלנים ולכן התחברו לרב ולמרזל.הם גולשים בשבת ומחללים אותה בריש גלי.
אנו תומכים בגירוש ערבים ותומכים במתנחלים,אנו רואים בערבים אויב ולכן אנו כותבים פה.אבל אנו חלוקים ביננו.
עובדה שקודם כתבנו כאן בשבת.
אני מכיר גולשים כהניסטים חילונים שאינם תומכים במדינת הלכה ותמצא אותם כאן.
אני מכיר דתיים וחרדים שאינם כהניסטים וחילונים שהם כן כהניסטים.
כמובן שאף אחד לא עשה את הרב מאיר דוד כהנא זצ"ל הי"ד לאיזה גורו או אלוהים פשוט אדם גדול שהנהיג אותנו בזמנו.
ובקשר לחיים על עובדיה יוסף שליט"א מתי בדיוק חיים אמר את זה?...
כי את האמת לא מתאים לו.
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
« להגיב #4 ב- : ינואר 13, 2007, 20:07:15 »
חיים אמר זאת בשידור,אל תשכח מי מנע מחיים לעלות לארץ אלי סויסה שלא זז בלי אישור מהרב.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #5 ב- : ינואר 13, 2007, 20:11:27 »
חיים אמר זאת בשידור,אל תשכח מי מנע מחיים לעלות לארץ אלי סויסה שלא זז בלי אישור מהרב.
בכל זאת פה לא מדובר באיזה סתם מישהו עובדיה יוסף שליט"א אדם גדול ענק ואני מפתלא על חיים שאמר כזה דבר לא מתאים לו גם אם האשמות נכונות.
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
« להגיב #6 ב- : ינואר 13, 2007, 20:24:12 »
אוקיי, מי פסק הלכה שמותר למסור שטחים לאויב הערבי מוסלמי ובכך איפשר את אסון אוסלו?מי ישב בממשלה עם אלוני ושריד?מי עזר לרבין לבצע את מדיניותו?
מי אמר שישב עם הימין ועם השמאל כל עוד יקבל תקציבים לאל המעיין?
מי מנע את עלייתו של חיים בן פסח לארץ?
מי גינה את עמיר וגולדשטיין?
מי יושב בממשלה שמאפשרת מעצר מנהלי של נועם פדרמן?
מי הסכים למתן 4 מליארד שקל לערבים בתנאי שהחרדים יקבלו כסף?
מי השתמש בקולות בוחריו הימנים לבצע נסיגות?לשחרר מחבלים?למתן נשק וכסף למחבלים?
מי תמך בגירוש בגוש קטיף?מי תמך בגירוש בעמונה או לא התנגד?
הרב עובדיה יוסף!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #7 ב- : ינואר 13, 2007, 20:27:34 »
אוקיי, מי פסק הלכה שמותר למסור שטחים לאויב הערבי מוסלמי ובכך איפשר את אסון אוסלו?מי ישב בממשלה עם אלוני ושריד?מי עזר לרבין לבצע את מדיניותו?
מי אמר שישב עם הימין ועם השמאל כל עוד יקבל תקציבים לאל המעיין?
מי מנע את עלייתו של חיים בן פסח לארץ?
מי גינה את עמיר וגולדשטיין?
מי יושב בממשלה שמאפשרת מעצר מנהלי של נועם פדרמן?
מי הסכים למתן 4 מליארד שקל לערבים בתנאי שהחרדים יקבלו כסף?
מי השתמש בקולות בוחריו הימנים לבצע נסיגות?לשחרר מחבלים?למתן נשק וכסף למחבלים?
מי תמך בגירוש בגוש קטיף?מי תמך בגירוש בעמונה או לא התנגד?
הרב עובדיה יוסף!
יש פה כמה דברים שאני לא מסכים אבל בכל זאת אני לא יתווכח איתך זו הדעה שלך.
אני רק יכול להגיד לכם דבר אחד תיזהרו בלשון שלכם כי גם אם הכל נכון או רק חלק מדובר באדם גדול בלי שום קשר למעשים אני לא מסכים לחלק מהמעשים אבל אני נותן את הכבוד שלי לאדם הגדול הזה ומדעיף לשתוק.
יגאל=גואל

בייקר

• אורח
« להגיב #8 ב- : ינואר 13, 2007, 20:29:31 »
אני מצטט את חיים בן פסח שהוא אדם גדול בפני עצמו.גם אני מכבד תלמיד חכם אבל ישוב ארץ ישראל הוא המצוה החשובה ביותר בכך נופלים החרדים.

מנותק הדר אביזוב

• -חסום-
  • משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : ינואר 13, 2007, 21:05:05 »
אני מאוד מעריך את דעתך אברהם בייקר ! שיהיה לך אסאך גזונט !

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #10 ב- : ינואר 13, 2007, 21:10:23 »
מצטער על הבורות  אבל מה זה "אסאך גזונט"  :D
שבוע טוב או משהו כזה?
יגאל=גואל

מנותק DolphinBoy

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא צדק, ועכשיו הכל ברדק!
« להגיב #11 ב- : ינואר 13, 2007, 21:12:34 »
מצטער על הבורות  אבל מה זה "אסאך גזונט"  :D
שבוע טוב או משהו כזה?

כן

מנותק DolphinBoy

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא צדק, ועכשיו הכל ברדק!
« להגיב #12 ב- : ינואר 13, 2007, 21:13:43 »

אברהם?..

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : ינואר 13, 2007, 21:40:19 »
בייקר,

חיים בן פסח לא היה מעז "לבזות" את מרן הגר"ע יוסף שליט"א, ואם הוא כן היה עושה זאת הייתי הופך להיות מגדולי מתנגדיו - מייד!!
אני שאלתי אותו על כך והוא ענה לי בתשובה שהוא לא מבין את דרכו הפוליטית של הגר"ע יוסף שליט"א, ושבהחלט אסור לבזות ת"ח.
אם יש פה מישהו שחולק על דרכו הפוליטית של הגר"ע יוסף שליט"א - אז בסדר גמור זכותו לחלוק. אבל להעז לבזות ת"ח - חס ושלום, וכי איפה מצינו שמותר לבזות ת"ח בגלל מחלוקת בהלכה ?

לא לשכוח - כתוב בספר שערי תשובה לרבינו יונה שער ג ד"ה קמד:
...והמבזה תלמידי חכמים, והמבזה את המועדות, כי אף על פי שיש בידו תורה ומעשים טובים אין לו חלק לעולם הבא.

וזה לא משנה אם זה חיים, ערן, גיל לא משנה כי אף על פי שיש בידו תורה ומעשים טובים אין לו חלק לעולם הבא.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #14 ב- : ינואר 13, 2007, 21:47:31 »
בייקר,

חיים בן פסח לא היה מעז "לבזות" את מרן הגר"ע יוסף שליט"א, ואם הוא כן היה עושה זאת הייתי הופך להיות מגדולי מתנגדיו - מייד!!
אני שאלתי אותו על כך והוא ענה לי בתשובה שהוא לא מבין את דרכו הפוליטית של הגר"ע יוסף שליט"א, ושבהחלט אסור לבזות ת"ח.
אם יש פה מישהו שחולק על דרכו הפוליטית של הגר"ע יוסף שליט"א - אז בסדר גמור זכותו לחלוק. אבל להעז לבזות ת"ח - חס ושלום, וכי איפה מצינו שמותר לבזות ת"ח בגלל מחלוקת בהלכה ?

...והמבזה תלמידי חכמים, והמבזה את המועדות, כי אף על פי שיש בידו תורה ומעשים טובים אין לו חלק לעולם הבא.

וזה לא משנה אם זה חיים, ערן, גיל לא משנה כי אף על פי שיש בידו תורה ומעשים טובים אין לו חלק לעולם הבא.
מסכים איתך ערן בגלל זה שאלתי את חיים בשאלו את הימין האמיתי ונחכה לראות מה תהיה התשובה.
בכל זאת אני עוד מתעקס ואם יש למישהו מידע או לינק או משהו בארכיון על התוכנית שיתן פה!
יגאל=גואל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #15 ב- : ינואר 14, 2007, 05:59:52 »
בייקר,

משום מה הרב עובדיה יוסף מושך אחריו רק ש"סניקים, בעוד שהרב כהנא משך אחריו כל יהודי מוסרי ובר דעת אמוני כחילוני, שידע להעריך אמת כשנחשף לה.  ברור שיש שיקול דעת הלכתי בפסקיו של הרב עובדיה יוסף.  כמו שהיה שיקול דעת בדבריהם ומעשיהם של היהודים שאמרו לאגריפס "אחינו אתה!" והיהודים שהתנגדו לעמדתו של חזקיהו ורצו להיכנע לסנחריב מלך אשור, וכל חברי הסנהדרין למעט שמעון בן-שטח שכבשו פניהם בקרקע ופחדו לומר לינאי המלך את ההלכה (שהיה צריך לעמוד בפניהם ולא לשבת), והרבנים ששיכנעו את יהדות אירופה להישאר באירופה ולא להצטרף למפעל הציוני בא"י.  וכו' וכו'.

אילו הרב עובדיה יוסף היה צעיר, אולי הייתי מאמין שיש סיכוי שהוא יפסיק לסטות מן הדברים אשר הגידו לו ימין ושמאל, ויחזור אל הדרך הישרה של התורה, שמתוארת בפירוט ובדיוק רב בספר "אור הרעיון" של הרב כהנא הי"ד.  אבל הרב עובדיה יוסף זקן, והוא לא ישנה את דעותיו.  היתה לו הזדמנות לקדש שם שמיים, והוא פספס אותה, או שבכלל לא שם לב לקיומה.  מספיק להגן על כבודו---הביקורת שמוטחת בו כאן בפורום ובתכניות של חיים היא לא ברמה חילונית רדודה של "הם כולם גנבים ומושחתים".  כאן מוזכרים דברים הרבה יותר חמורים מבחינה הלכתית.  על אנשים כמוהו נאמר "אהוב את המלאכה ושנא את הרבנות".  כמובן שאם תהיה לי שאלה בנושא כשרות, או טהרת המשפחה, או חשש לגזל בעבודה, וכו', אני אשמח מאוד אם הוא יועיל לתת לי יעוץ באופן אישי (אם אני אצליח להבין מה שהוא אומר...) ואני אודה לו מאוד על כך ואחלוק לו כבוד.  אבל במה שנוגע לגורלו של עם ישראל---הוא ממש לא הסמכות הראויה.  אבל ממש לא.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #16 ב- : ינואר 14, 2007, 06:36:54 »
אין אדם בדור האחרון שקידש שם שמים כמו מרן הגר"ע יוסף שליט"א. בחיבוריו, בעבודתו המסורה ברבנות, בהתרת אלפי עגונות, במציאת פתח למאות מקרים סבוכים של מאות ספק ממזרים, בשיעוריו התורנים, במערכת השחיטה והכשרות הנפלאה שהקים, במוסדות התורה שהרים, בחינוכם ובנייתם של אלפי רבנים מורי הוראה בישראל, ומעולה לצטט את הגאון ר' בן-ציון מוצפי: "הרב עובדיה הקים את כל יהדות ספרד לבדו בדור האחרון". הגר"ע יוסף שליט"א הוא מופת הדור האחרון - אשרי הדור שזכה לרב כזה. ושוב אצטט את הגאון ר' בן-ציון מוצפי: "דור שהרב עובדיה נמצא בו הוא אינו יתום".
והרב עובדיה בהחלט יכול לחזור בו, והראיה - הוא פסק שההתנתקות היא איסור גמור של "לא תמעמוד על דם רעך" , ועל כל חברי הכנסת להתנגד לגירוש.

ושוב פעם לא לשכוח - כתוב בספר שערי תשובה לרבינו יונה שער ג ד"ה קמד:

לשנן את האימרה הזה של רבנו יונה שוב שוב.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #17 ב- : ינואר 14, 2007, 07:05:15 »
ערן, בחיאת ראבק, תעשה לי טובה.  אני הרי לא קראתי לו "עובדיה כסף" הפעם, אלא "הרב עובדיה יוסף".  מה עוד אתה רוצה ממני?  אתה רוצה שאני אוריד מהקיר את התמונה של הרב כהנא הי"ד ואתלה במקומה תמונה של הרב עובדיה יוסף?!  שים לב שבעוד שאין לך צורך לשכנע אותי שהרב כהנא הי"ד היה גדול אמיתי בתורה, אתה עובד ממש קשה, שעות נוספות, בניסיון לטשטש את כל הפאשלות של הגדול שלך.  ולהגיד לך את האמת, זה נראה פאתטי.  זה כמו לנסות לשכנע בן-אדם נורמלי שאמנות מודרנית יפה בדיוק כמו אמנות קלאסית.  לא משנה שהעין נמצאת במקום של האוזן, הסנטר נמצא במקום של המצח, יש רק עין אחת במקום של האף, ושלושה שדיים.  משום מה לשכנע בן-אדם שהקאפלה הסיסטינית יפה או שפסל דוד יפה אין צורך.  יצירות אמנות שהן יפות באופן מוחלט, יפות בעיני כל בר-דעת, ולא רק בעיני "מומחים".  כך גם לגבי פסקים הלכתיים ו"זרמים" ביהדות.

אל תנסה להצדיק את הפאשלות של הרב עובדיה יוסף, ואל תנסה לטעון שדברי מהווים פגיעה בכבוד ת"ח, כי זה פשוט לא נכון.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #18 ב- : ינואר 14, 2007, 07:13:59 »
אני לא אוהב שמדברים על חכמי ישראל כאילו הם ח"ו חברה מהרחוב במושגים של סלנג ( " פאשלות").
נאמר בתורה: "את ה' אלוהיך תירא". דרש ר' עקיבא "את" לרבות ת"ח. השווה הקב"ה את הכבוד היראה שצריך לתת לו, לכבוד והיראה שצריך לתת לפני ת"ח.
זאת אומרת שמן התורה (פסוק מפורש) יש לך חובה לירא ולכבד ת"ח בדיוק כמו שאתה ירא ומכבד את בורא עולם. ויותר מזה אומרים רבותינו שקב"ה מוחל על כבודו ואינו מוחל על כבוד ת"ח.
אז בדיוק כמו שלא הייתה אומר שקב"ה חס וחלילה חס ושלום עשה "פשאלות" (חס וחלילה), כך אסור לך לומר על ת"ח שהם עשו "פשאלות".
ואם אתה עושה כן - חוץ מזה שביטלת מצוות עשה של "את" לרבות ת"ח, גם עברת איסורים גדולים מאוד של ביזוי ת"ח שאפילו הקב"ה לא מוחל עליהם.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #19 ב- : ינואר 14, 2007, 08:28:35 »
כשהבחירה עומדת בין "אם אין קמח אין תורה" לבין קידוש השם, והגדול שלך בוחר בחילול השם על מנת לקבל כסף שנחוץ לתמיכה בישיבות, אתה לא קורא לזה פאשלה?!  לימוד תורה הוא אמצעי, לא המטרה!  המטרה היא קידוש השם.  ומה זה משנה בכלל באיזה מלה אני בחרתי?  בשבילך "פאשלה" זה מלה גסה, בשביל מישהו אחר, זה סתם מלה ניטראלית שזהה במשמעותה למלים כמו "מחדל", "כישלון", "טעות בשיפוט" וכו'.  אני לא מנסה לטעון שהרב עובדיה יוסף לא ראוי להיות רב.  אני בסך הכל אומר שגם בקרב הרבנים יש מדרגות שונות, וכל רב צריך להיות מספיק צנוע ולדעת את מקומו ואת מדרגתו, גם מבחינת ידע וגם מבחינת אמונה, ולבחור בתפקיד שהולם את שניהם.  הרב כהנא הי"ד היה ענק גם בידע וגם באמונה, לכן כל תפקיד שררה בישראל היה הולם אותו.  לא כך הרב עובדיה יוסף, עם כל הכבוד.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

בייקר

• אורח
« להגיב #20 ב- : ינואר 14, 2007, 11:53:39 »
חיים השתמש בביטוי עובדיה כסף שאינו מעיד על כבוד גדול.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #21 ב- : ינואר 14, 2007, 13:25:42 »
ראיתי בעלון גנז"ה שאלה יפה בשם החתם סופר:

למה אצל משה רבינו שמו קודם לתואר "רבינו" ואילו אצל הרבנים בני זמנינו התואר "רב" קודם לשמם?
מסביר החתם סופר שמשה רבינו היה גדול עוד לפני מתן תורה וגדולתו נובעת מתוכו ולכן שמו קודם לתוארו,
ואילו הרבנים שלנו הם לאחר מתן תורה וכל גדולתם נובעת מהתורה ולכן תוארם קודם לשמם.

למה במקום בו יש חילול השם אין חולקין כבוד לרב? כי אין שום הגיון לחלוק כבוד לעבד במקום בו לא חולקין כבוד לאדון.
כל גדולתו של העבד היא בגלל שהוא משרת את אדונו.

מנין נובע האיסור לבזות תלמידי חכמים? אך ורק מכך שמי שמבזה אותו מבזה את התורה שהוא למד. התורה שייכת
לבורא עולם ונמצאת מקלל את בוראך. לכן דרש רבי עקיבא את הפסוק "את ה' אלוקיך תירא", את  - לרבות תלמידי חכמים.
יראת תלמידי חכמים נובעת ישירות מיראת ה'. ואם כן, איך אפשר לירא מת"ח ולשתוק במקום בו שם שמים מתחלל?

התורה מלמדת אותנו שגם גדולי ישראל עושים טעויות, ואפשר לבקר אותם ולנתח את המשגים שלהם בלי להוריד
אותם מגדולתם. הגמרא אף תולה את חורבן הבית בתלמידי חכמים, ולמה ניתנה הגמרא אם לא לגמירי?

התורה אומרת "כי השוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים" - וכי על עמי ארצות נאמר כאן עיורון השוחד?
זה נאמר על ראשונים כמלאכים! אנחנו אפילו לא חמורים, וחושבים שזה לא חל עלינו, וחכמינו חסינים מהשפעות
השוחד והאתנן. אוי לנו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #22 ב- : ינואר 14, 2007, 16:05:31 »
במסכת עבודה זרה דף יז' כתוב: "כל מי שיש בידו למחות ואינו מוחה - נענש עליו". לכן קודם כל אני מוחה בכל מי שהיה לו בכלל הווה אמינא לדבר נגד מרן הגר"ע יוסף שליט"א בצורה שלילית.

האלקשי,

תרים טלפון לאירגון שופר שמוציא את גנז"ה - אני מבטיח לך שהתשובה הזאת לא כוונה בטח ובטח נגד מרן הגר"ע יוסף שליט"א. תשאל אותם מה הם חושבים על הרב עובדיה?

דווקא כך,

תשמע, חבל שאתה מכניס את עצמך לעניין של ביזוי ת"ח, אל תשכח מה שאמרו במסכת אבות "היזהר בגחלתן שלא תיכווה".

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #23 ב- : ינואר 14, 2007, 16:20:35 »
ציטוט
האלקשי,

תרים טלפון לאירגון שופר שמוציא את גנז"ה - אני מבטיח לך שהתשובה הזאת לא כוונה בטח ובטח נגד מרן הגר"ע יוסף שליט"א. תשאל אותם מה הם חושבים על הרב עובדיה?

ערן, ידידי, סבורני שלארגון שופר אין בעלות על דברי החתם סופר וקל וחומר לא על דברי חז"ל והתורה הקדושה החצובים בסלע.
הם מביאים את הדברים בדיוק כמו שאני מביא את הדברים.

הגר"ע יוסף שליט"א כבודו במקומו מונח ואף אחד לא יכול לקחת ממנו את תורתו ואת אלפי התלמידים שהעמיד.
ברם, כפי שכתבת, "כל מי שיש בידו למחות ואינו מוחה - נענש עליו" - אסור לנו שלא למחות כנגד תרבות של שוחד ואתנן
שפשט כמו סרטן בש"ס ובתנועות פוליטיות אחרות. לצערי, בחסותם של רבנים וגדולי הדור נעשו פשעים גדולים נגד ה' ותורתו
ועל כך אסור לנו לשקוט ולהבליג.

ואם תשאל, הרי אנחנו משולים לעשבים שוטים והגר"ע יוסף משול לעץ אורן, איך בכלל נוכל להעביר עליו ביקורת ולטעון כנגדו
טענות? אלא שביחס לשמים, גם האילן וגם העשבים הם באותו הגובה, וכשמדובר בכבוד שמים ובתורה שמתחללת -
גם העשב הנבזה יוכל לטעון ולמחות כנגד האורן הענק שבענקים.

ואם כבר הזכרת את הגרב"צ מוצפי, הוא התבטא בחריפות גדולה על שרי ש"ס וקרא להם בכינויים לא נעימים ולא מחמיאים, ואת זאת שמעתי במו אזני.
אם אתה יכול לראות בזה ביקורת המנותקת רק על השרים, אשריך. אבל בעל ראיה מציאותית מבין שמי שמעביר ביקורת על שרי ש"ס מעביר ביקורת
גם על מי שמנווט אותם מלמעלה.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #24 ב- : ינואר 15, 2007, 02:15:27 »
אין לי מה להוסיף על דבריו הממצים והקולעים של האלקשי.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן